Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κεχριμπάρι για τους πόνους της οδοντοφυιας??


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Εννοείς κολιέ να το φοράνε τα μωρά ή που το δαγκώνουν (μην πω και καμιά βλακεία :lol:). Δεν το έχω ξαναακούσει για την οδοντοφυϊα αλλά αν εννοείς που το φοράνε, είχα πολύ πρόσφατα μια σχετική εμπειρία. Είχα 2 μέρες ημικρανία που δεν πέρναγε με τίποτα, ούτε παυσίπονα με έπιαναν ούτε τίποτα (βασικά με έπιαναν λίγο αλλά μόλις πέρναγε η επίδραση ξαναάρχιζε ο πονοκέφαλος). Η μητέρα μου με παρακαλούσε να φορέσω ένα κολιέ από κεχριμπάρι που έχει, όχι κάτι ειδικό, ένα απλό κεχριμπαρένιο κολιέ. Τελικά για να σταματήσει να με ζαλίζει, το φόρεσα και σε καμιά ώρα.. πέρασε ο πονοκέφαλος! Δεν ξέρω αν είχε κάνει τον κύκλο του ή έφταιγε το κολιέ..Είναι πάντως γνωστό ότι το κεχριμπάρι ηλεκτρίζεται , από εκεί και πέρα δεν ξέρω για επιπλέον ιδιότητες.

Link to comment
Share on other sites

Μιά φίλη μου που ζει στη Γαλλία τα χρησιμοποίησε στους γιούς της όταν είχαν πόνους από τα δοντάκια. Από ότι είπε στον μεγάλο βοήθησε πολύ στον μικρό πάλι όχι ιδιαίτερα.

S02fp3.png

 

 

LnVyp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγω το έχω χρησιμοποιήσει, ψάξε στο Ίντερνετ για Amber teething necklace και θα καταλάβεις τι είναι

Το φορτίσεις λίγο στον ήλιο και το φοράει το μικρό

 

Σίγουρα κάνει διάφορα αλλά δεν το φοράμε γιατι φοβάμαι μην σπάσει και φιγουν οι χάντρες

 

Είναι καλο, αν βρεις καλο πιστοποιημένο, γύρω στα 15 ευρώ, απλα εγω δεν θα το εμπιστεύομουνα να μην σπασει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απο που μπορουμε να το προμηθευτουμε......??????? ενδιαφερομαι να αγορασω αλλα δεν ξερω που να απευθυνθω, εψαξα λιγο στο διαδυκτιο αλλα εαν εχετε να μου προτεινετε κατι θα ημουν ευγνωμων...

 

Ευχαριστω....!!!!!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Απο που μπορουμε να το προμηθευτουμε......??????? ενδιαφερομαι να αγορασω αλλα δεν ξερω που να απευθυνθω, εψαξα λιγο στο διαδυκτιο αλλα εαν εχετε να μου προτεινετε κατι θα ημουν ευγνωμων...

 

Ευχαριστω....!!!!!!!

 

Εγω το πήρα απο Amazon, αλλά για δες αν στέλνει Ελλάδα

Βρες ενα να είναι πιστοποιημένο και καλο να βρεις ενα με καλα reviews :-)

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί γονείς , η περίοδος της νεογιλής οδοντοφυΐας είναι δύσκολη για τα παιδάκια και τους γονείς. Τα δοντάκια όταν <φυτρώνουν> συνοδεύονται από πόνο ,νευρικότητα, γκρίνια,κλάμα κτλ.

Οι μανούλες ανησυχούν,αγχώνονται,κουράζονται και προσπαθούν να βρουν λυση.Μια συγκεκριμένη λύση δεν υπάρχει,πάρα μόνο κάποιες ενέργειες που ανακουφίζουν τα παιδάκια ,όπως μασάζ στα ούλα με το δάκτυλο η με ειδικά παιχνιδάκια οδοντοφυΐας,τα οποία έχουν τοποθετηθεί στο ψυγείο για μια ώρα, ώστε να είναι δροσερα.Επισης, σε πολύ δύσκολες στιγμές[ιδιαίτερα την νύχτα]να χορηγηθεί παυσίπονο σε σιρόπι[όποιο σύστησε ο παιδίατρος].

Καλή υπομονή. Μπορώ να σας δώσω συμβουλές με την ιδιότητα της μάνας και της οδοντιάτρου σε οποιοδήποτε οδοντιατρικό θέμα σας απασχολεί.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...