Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αναζήτηση βρεφονηπιακού σταθμού σε Νίκαια & Κορυδαλλό


Recommended Posts

καλημέρα.

και εγώ ψάχνω για βρεφονηπιακο σταθμό αλλά όχι ιδιωτικό γιατί έχω δίδυμα και δεν μπορώ απο οικονομικής πλευράς.έμαθα ότι επιδοτεί ο οργανισμος εργατικης εστιας ιδιωτικους σταθμους και μάλιστα άκουσα οτι στο κερατσίνι έχει έναν πολύ καλο.τα παιρνουν απο 8 μηνων και πανω.οταν ενημερωθώ πλήρως θα σας ενημερωσω.

 

O 2oς Βρεφικος (Δημοτικος Κορυδαλλου) ειναι πολυ καλος. Τυφλα να χουν οι ιδιωτικοι :-D. Ευχαριστος χωρος και κοπελες με πολυ αγαπη για τα παιδια. Απο 8 μηνων τα παιρνουν και εκει. Το μονο αρνητικο ειναι οτι τα τροφεία ειναι λιγο τσιμπημενα σε σχεση με τους υπολοιπους Δημους αλλα δεν ξερω αν ειναι γενικα σε ολους του Κορυδαλλου. Βεβαια δεν φτανουν με τιποτα των ιδιωτικων και ειναι αναλογα με το εισοδημα.

 

 

Για τις επιδοτησεις σε ιδιωτικους δες εδω: http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=27632

και εδω http://www.oee.gr/pages.asp?Page=60

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 78
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

O 2oς Βρεφικος (Δημοτικος Κορυδαλλου) ειναι πολυ καλος. Τυφλα να χουν οι ιδιωτικοι :-D. Ευχαριστος χωρος και κοπελες με πολυ αγαπη για τα παιδια. Απο 8 μηνων τα παιρνουν και εκει. Το μονο αρνητικο ειναι οτι τα τροφεία ειναι λιγο τσιμπημενα σε σχεση με τους υπολοιπους Δημους αλλα δεν ξερω αν ειναι γενικα σε ολους του Κορυδαλλου. Βεβαια δεν φτανουν με τιποτα των ιδιωτικων και ειναι αναλογα με το εισοδημα.

 

 

Για τις επιδοτησεις σε ιδιωτικους δες εδω: http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=27632

και εδω http://www.oee.gr/pages.asp?Page=60[/QUO

 

καλησπέρα .elenik σε ευχαριστω για την πληροφορια για τις επιδοτήσεις.τελικα πηγα να δω τον βρεφικο στον κορυδαλλο και μου ειπαν οτι εαν η καθε μανα ερχεται να βλεπει τους χωρους συμφωνα με τις χιλιες αιτησεις που εχουμε καθε σχολικη περιοδο δεν θα κανουμε αλλη δουλεια ολη μερα.ωραια απαντηση για παιδαγωγο που θα προσεχει τα παιδια μου.προτυμω να κατσω σπιτι μου και να τα μεγαλωσω μονη μου.εσυ εχεις προσωπικη εμπειρια;

Link to comment
Share on other sites

O 2oς Βρεφικος (Δημοτικος Κορυδαλλου) ειναι πολυ καλος. Τυφλα να χουν οι ιδιωτικοι :-D. Ευχαριστος χωρος και κοπελες με πολυ αγαπη για τα παιδια. Απο 8 μηνων τα παιρνουν και εκει. Το μονο αρνητικο ειναι οτι τα τροφεία ειναι λιγο τσιμπημενα σε σχεση με τους υπολοιπους Δημους αλλα δεν ξερω αν ειναι γενικα σε ολους του Κορυδαλλου. Βεβαια δεν φτανουν με τιποτα των ιδιωτικων και ειναι αναλογα με το εισοδημα.

 

 

Για τις επιδοτησεις σε ιδιωτικους δες εδω: http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=27632

και εδω http://www.oee.gr/pages.asp?Page=60[/QUO

 

καλησπέρα .elenik σε ευχαριστω για την πληροφορια για τις επιδοτήσεις.τελικα πηγα να δω τον βρεφικο στον κορυδαλλο και μου ειπαν οτι εαν η καθε μανα ερχεται να βλεπει τους χωρους συμφωνα με τις χιλιες αιτησεις που εχουμε καθε σχολικη περιοδο δεν θα κανουμε αλλη δουλεια ολη μερα.ωραια απαντηση για παιδαγωγο που θα προσεχει τα παιδια μου.προτυμω να κατσω σπιτι μου και να τα μεγαλωσω μονη μου.εσυ εχεις προσωπικη εμπειρια;

 

Προσωπικοτατη :D:D ειναι ο γιος μου εκει :D και θα παει και ο μπεμπης του χρονου (εκτος και αν βρω αλλη λυση)

Κοιτα απαγορευετε να εισερχονται γονεις στον χωρο των παιδιων παρα μονο αν εχουν εγγραφει και τους κατατοπιζουν (το γραφει και στην πορτα) . Δεν ξερω αν ειναι σωστο ή οχι (ειχα ενα θεμα και εγω στην αρχη). Δεν ασχολουμαι πλεον με χωρους. Με νοιαζει να περνει αγαπη. Και την παιρνει. Ειμαι καμμενη και ημουν καχυποπτη με τα παντα. Υπαρχουν μερικοι κανονες (οπως οχι οι γονεις στην προσαρμογη) που διαφωνω αλλα δεν συναντησα καποιον Δημοτικο να αφηνει.

 

ΥΓ : Στις εγγραφες δεν ειναι παιδαγωγοι (το λεω γιατι στις επανεγγραφες που νομιζα οτι πρεπει να κανω Σεπτεμβριο δεν ηταν καμια παιδαγωγος του παιδικου - τουλαχιστον οχι οταν πηγα εγω)

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λεει η Elenik ισχυει για τους δημοτικους.. Δεν επιτρεπεται η εισοδος σε κανεναν κατα τις ωρες λειτουργιας.. Στην καλυτερη περιπτωση να σου επιτρεψουν να μπεις μεσα στο γραφειο της διευθυντριας για καποια ενημερωση οσον αφορα το ωραριο ή τα δικαιολογητικα που χρειαζονται για να κανεις αιτηση..

Εφοσον το παιδι επιλεγει να παει στον συγκεκριμενο σταθμο την πρωτη μερα που θα παει ο γονιος θα ξεναγηθει στους χωρους..

Μην ξεχνατε οτι οι σταθμοι αυτοι δεν ψαχνουν πελατεια.. (εχουν και μπολικη μαλιστα).

Ειναι σαν τα σχολεια.. Πας στον παιδκο-βρεφικο που ανοικει στην περιοχη σου (αν ο δημος εχει παραπανω απο εναν πας αναλογα με τη διευθυνση σου οπως στα δημοτικα) και εφοσον πληρεις τις προυποθεσεις (να ειναι εργαζομενοι και οι δυο γονεις, χαμηλο εισοδημα , πολυτεχνια κλπ κλπ κριτηρια).

Τωρα το αν σου αρεσει η δεν σου αρεσει το κτιριο δεν αφορα τον δημο (οπως δεν τον αφορα και για τα δημοτικα.. καποια παιδια μπορει να πανε σε καινουργιο σχολειο, καποια σε ερειπιο..)

 

ΥΓ.. Ελενικ οι επανεγγραφες γινονται τωρα οχι τον Σεπτεμβριο.. Για τσεκαρε το λιγο.. Γιατι με βαση τις επανεγγραφες θα καθοριστουν οι κενες θεσεις που θα μεινουν για νεες εγγραφες.. Δες το μην μεινετε απ΄εξω. Εμεις τωρα καναμε τα χαρτια.

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ.. Ελενικ οι επανεγγραφες γινονται τωρα οχι τον Σεπτεμβριο.. Για τσεκαρε το λιγο.. Γιατι με βαση τις επανεγγραφες θα καθοριστουν οι κενες θεσεις που θα μεινουν για νεες εγγραφες.. Δες το μην μεινετε απ΄εξω. Εμεις τωρα καναμε τα χαρτια.

 

:oops::oops: σκεφτομουνα οτι Σεπτεμβριο ειδα τον χωρο με την εγκριση και εγραψα Σεπτεμβριο για τον Ιουνιο που περασε :lol::lol::oops: Αχ dora τωρα μαζευω το χαρτομανι για τον μικρο. Ο Βασιλης του χρονου νηπιο :-D οποτε Ιουνιο αλλο χαρτομανι (αχ μεγαλωσαμεεε :roll:)

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα .αφου εχεις το παιδακι σου εκει σιγουρα ξερεις τι γινεται.σε ευχαριστω για την ενημερωση γιατι εχω πελαγωσει.οσον αφορα την κυρια που μου μιλησε ηταν παιδαγωγος γιατι πηγαινε μεσα στα παιδια ηταν ωρα φαγητου.τελος παντων οτι και να ητανε με χαλασε ο τροπος της.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα .αφου εχεις το παιδακι σου εκει σιγουρα ξερεις τι γινεται.σε ευχαριστω για την ενημερωση γιατι εχω πελαγωσει.οσον αφορα την κυρια που μου μιλησε ηταν παιδαγωγος γιατι πηγαινε μεσα στα παιδια ηταν ωρα φαγητου.τελος παντων οτι και να ητανε με χαλασε ο τροπος της.

 

Μηπως ηταν η μαγειρισα? Αν και ειναι τρομερα γλυκια γυναικα και επεισε τον γιο μου να λατρευει τις φακες :D (αν μου την περιγραψεις θα σου πω).

 

Ωρα που ειναι τα παιδια παντως μεσα απαγορευετε ρητα να μπει κανεις (ακομα και γονιος). Η αληθεια ειναι οτι στην αρχη στραβωσα αλλα απο την αλλη δεν θα μου αρεσε καποιος που δεν ξερω εγω να μπει μεσα εκει που βρισκεται το παιδι μου την ωρα που τους το εχω εμπιστευτει. Θα συμφωνησω με την dora στα υπολοιπα :wink:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ηταν η μαγειρισα? Αν και ειναι τρομερα γλυκια γυναικα και επεισε τον γιο μου να λατρευει τις φακες :D (αν μου την περιγραψεις θα σου πω).

 

Ωρα που ειναι τα παιδια παντως μεσα απαγορευετε ρητα να μπει κανεις (ακομα και γονιος). Η αληθεια ειναι οτι στην αρχη στραβωσα αλλα απο την αλλη δεν θα μου αρεσε καποιος που δεν ξερω εγω να μπει μεσα εκει που βρισκεται το παιδι μου την ωρα που τους το εχω εμπιστευτει. Θα συμφωνησω με την dora στα υπολοιπα :wink:

 

καλησπερα .ηταν καστανοξανθη και λιγο ευσωμη.απο ηλικια πρεπει να ηταν γυρω στα σαραντα.τι να πω παντως ισως με αυτα που ακουμε για τους παιδικους να τα βλεπουμε ολα στραβα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδαγωγος παντως δεν ηταν στο διαβεβαιωνω:confused:

Αν ειχε κοντα μαλλια ειναι κατι του Δημου αλλα δεν εχει επαφη με τα παιδια. Αν ηταν μακρια σγουρα ηταν η μαγειρισα και ισια η καθαριστρια - βοηθ.προσωπικο . Για να μου λες οτι πηγε μεσα μαλλον μια απο τις 2 τελευταιες.

Παντως οι παιδαγωγοι εκει μεσα ειναι μαξιμουμ 30-358) και μοντελες (δεν τρωνε πια αυτες οι κοπελες ή τις εχουν ξεπατωσει τα μικρα? ). Σοβαρα μιλαω ολες ειναι σιλφιδες.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδαγωγος παντως δεν ηταν στο διαβεβαιωνω:confused:

Αν ειχε κοντα μαλλια ειναι κατι του Δημου αλλα δεν εχει επαφη με τα παιδια. Αν ηταν μακρια σγουρα ηταν η μαγειρισα και ισια η καθαριστρια - βοηθ.προσωπικο . Για να μου λες οτι πηγε μεσα μαλλον μια απο τις 2 τελευταιες.

Παντως οι παιδαγωγοι εκει μεσα ειναι μαξιμουμ 30-358) και μοντελες (δεν τρωνε πια αυτες οι κοπελες ή τις εχουν ξεπατωσει τα μικρα? ). Σοβαρα μιλαω ολες ειναι σιλφιδες.

 

καλησπερα μαλλον κατι τετοιο θα ητανε(σπαστα ηταν).εκανα την αιτηση μακαρι να μας παρουν και να ειναι τα παιδακια μας μαζι.αληθεια ποσο ειναι το μωρο σου;οσον αφορα τις παιδαγωγους μαλλον τις εχουν ξεπατωσει τα πιτσιρικια γιατι και εγω εχω αδυνατισει (δεν ειμαι μοντελα)αφου ολοι μερα τρεχω και δεν εχουν περπατησει ακομα. φαντασου να περπατησουν.θα γνωριστουμε εαν μας παρουν,θα σου πω οταν παρουμε τα αποτελεσματα.

και παλι σε ευχαριστω μου εφυγε ενα βαρος που βρηκα μαμα να γνωριζει τι γινεται.ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η κυρια .... (δεν λεω ονομα) μαθαινει τον γιο μου να μην τρωει γλυκα, οτι η coca cola δεν κανει καλο και οτι προσεχουμε τα δοντακια μας για να τα εχουμε:D. Οταν στην αρχη δεν ετρωγε αυτα που ειχε το μενου... του εδινε ιδιαιτερα (των βρεφων που ο δικος μου τα λατρευει πχ ρυζογαλακια) μην τυχον και μεινει νηστικος :cool: (απο σιλφιδα μου εγινε θρεφταρι εκει μεσα :lol:).

 

Δεν υπαρχει μαμα πιο απογοητευμενη απο σταθμους απο εμενα. :( Μου εχει τυχει ενα απο τα χειροτερα σε εναν απο τους πιο καλοπληρωμενους σταθμους της περιοχης μου.:evil:

Οταν τα πηγαινεις μωρα δεν ξερεις τι γινεται και ολο αυτο ειναι τρομερο συναισθημα. Σε καταλαβαινω απολυτα.

 

Με τον Βασιλη ομως στην ηληκια που ειναι πια μαθαινω τα παντα . Και γι αυτο και νοιωθω ασφαλης να παω και τον μπεμπη (ειναι σχεδον 7 μηνων τωρα). Ειδαλως με την εμπειρια και τις αναμνησεις (καθως και ολες τις συνεπειες :evil::evil: )δεν υπηρχε περιπτωση

Σημερα πχ φευγοντας δεν ξεκολαγε απο την αγκαλια της δασκαλας του :-D:-D:-D και τις εδωσε απειρα φιλια για ΣΚ :D . Τι αλλο θελω σαν μαμα οχι πες μου τι αλλο.

 

ΥΓ. Παιδια μην κανετε ολοι αιτηση εκει και δεν παρουν εμενα σας εφαγα :lol:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλο μηνα.

αυτο ειναι πολυ καλο μηπωσ και γλιτωσουμε καμια ιωση.

 

Αν εχεις 1. Αν εχεις 2ο μεγαλυτερο .... βρισκουν τον δρομο αλλιως οι ατιμες.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

twinsmana

η επιδότηση για τους σταθμούς βγήκε. επισκέψου τη σελίδα του οεε http://www.oee.gr/pages.asp?Page=63 και θα ενημερωθείς για τα πάντα. αιτήσεις δέχονται μέχρι 23/06/2009 και ώρα 14.30

 

Θεωρώ όμως ότι τα κριτήρια επιλογής είναι για να βοηθήσουν περισσότερο ανύπαντρες μητέρες, ανεργες κλπ .

line_m122_beg_41_time_1201237200_text_6f20706170616b6f732065696e616920.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρε παιδια θα μου απαντησει και μενα καποιος? http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=42915

twinsmama για λεγε την διαδικασια?Εκτος αιτησεων τι γινεται? Πληρωνουν κατευθειαν εκεινοι τον παιδικο ή στα καταθετουν εσενα? Τι πιστοποιησεις και ελεγχους κανουν?

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θα μου απαντησει και μενα καποιος? http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=42915

twinsmama για λεγε την διαδικασια?Εκτος αιτησεων τι γινεται? Πληρωνουν κατευθειαν εκεινοι τον παιδικο ή στα καταθετουν εσενα? Τι πιστοποιησεις και ελεγχους κανουν?

 

καλησπερα.

κανεις την αιτηση την οποια μπορεις να την κατεβασεις απο το ιντερνετ,ζηταει καποια δικαιολογητικα τα οποια τα αναφερει η αιτηση και την καταθετεις στα γραφεια της εργ.εστιας.εχεις δικαιωμα να δηλωσεις εωσ και 5 σταθμους που σε βολευουν(κατα σειρα προτεραιοτητας δικιας σου).αν γινεις δεκτη πας στα γραφεια που κατεθεσες την αιτηση και σου δινουν ενα χαρτι που λεγεται εντολη τοποθετησης του τεκνου και με αυτο πας στον σταθμο που εχεις επιλεξει και κανεις την εγγραφη.

η εργ.εστια πληρωνει κατευθειαν τον παιδικο,ελεγχουν καθε μηνα αν το παιδι πηγαινει στον σταθμο και αν για καποιο λογο σταματησει το παιδι πρεπει να το δηλωσεις διαφορετικα υπαρχει προβλημα.το ποια παιδια θα παρει ο σταθμος το εγκρινει το διοικητικο συμβουλιο της εστιας και οχι ο σταθμος.(με σειρα προτεραιοτητας οπως και στο δημοσιο)αν μπεις στο site του οργανισμου και διαβασεις την προσκληση θα ενημερωθεις και για αλλα.οι αιτησεις ειναι εως 23-06-09 και επιδοτει και ιδιωτικους οπως η πιτσιρικουπολη στην νικαια και τον βρεφικο του κορυδαλλου(δεν ξερω αν ειναι ο 1ος η ο 2ος).καλα μην φανταστεις δεν εχει και αλλους.

οτι αλλο θες ρωταμε.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

κανεις την αιτηση την οποια μπορεις να την κατεβασεις απο το ιντερνετ,ζηταει καποια δικαιολογητικα τα οποια τα αναφερει η αιτηση και την καταθετεις στα γραφεια της εργ.εστιας.εχεις δικαιωμα να δηλωσεις εωσ και 5 σταθμους που σε βολευουν(κατα σειρα προτεραιοτητας δικιας σου).αν γινεις δεκτη πας στα γραφεια που κατεθεσες την αιτηση και σου δινουν ενα χαρτι που λεγεται εντολη τοποθετησης του τεκνου και με αυτο πας στον σταθμο που εχεις επιλεξει και κανεις την εγγραφη.

η εργ.εστια πληρωνει κατευθειαν τον παιδικο,ελεγχουν καθε μηνα αν το παιδι πηγαινει στον σταθμο και αν για καποιο λογο σταματησει το παιδι πρεπει να το δηλωσεις διαφορετικα υπαρχει προβλημα.το ποια παιδια θα παρει ο σταθμος το εγκρινει το διοικητικο συμβουλιο της εστιας και οχι ο σταθμος.(με σειρα προτεραιοτητας οπως και στο δημοσιο)αν μπεις στο site του οργανισμου και διαβασεις την προσκληση θα ενημερωθεις και για αλλα.οι αιτησεις ειναι εως 23-06-09 και επιδοτει και ιδιωτικους οπως η πιτσιρικουπολη στην νικαια και τον βρεφικο του κορυδαλλου(δεν ξερω αν ειναι ο 1ος η ο 2ος).καλα μην φανταστεις δεν εχει και αλλους.

οτι αλλο θες ρωταμε.

 

εαν μπεις στο site που αναφερει η pappadia θα δεις και ποιοι σταθμοι επιδοτουνται.πασ στις δομες του πειραια.

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια, για να ξαναβρεθούμε εκεί που αρχίσαμε, μήπως τελικά κάποια από εσάς έγραψε το παιδί της στο Παλατάκι στον Κορυδαλλό? Πέρασα και το είδα και μου φάνηκε συμπαθητικό σαν χώρος. Ξέρετε κάτι?

Συμπαθητικό μου φάνηκε και το Ροζ συννεφάκι στη Νίκαια. Δεν έχω κλείσει ραντεβού ακόμη γιατί θα ήθελα να είχα συστάσεις από γονείς για αυτούς...Φοβάμαι να στηριχτώ και εγώ στην εντύπωση που θα αποκομίσω από μια επίσκεψη 1 ή και 2 ωρών..

Αν έχετε ακούσει οτιδήποτε για την περιοχή ή αν έχετε προσωπική εμπειρία θα το εκτιμούσα πολύ να με συμβουλεύατε...

 

Υ.Γ: Οι δημοτικοί σταθμοί -ιδιαίτερα κάποιοι του Κορυδαλλού- σίγουρα υπερτερούν στο θέμα των εγκαταστάσεων κατά πολύ των ιδιωτικών της περιοχής. Και από στενή μου φίλη που είχε κάνει πρακτική σε 1-2 από αυτούς έχω ακούσει τα καλύτερα και ως προς τη φροντίδα που παρέχουν στα παιδιά. Δυστυχώς εμένα δε με βολεύει το ωράριο και έχω και πρόβλημα με το θέμα του σχολικού. Είστε τυχερές όσες τα πάτε εκεί...!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΠΗΓΑΙΝΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΣΤΟ ΒΡΕΦΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΤΜΗΜΑ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ.ΠΛΗΡΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΑΡΤΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΜΕΝΟ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΑ ΚΑΙ ΑΥΓΟΥΣΤΟ

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ ΤΙΓΡΑΚΙ.

Έκλεισα τελικώς ραντεβού και η διευθύντρια είναι όντως συμπαθέστατη. Υπήρχε και ένα κλίμα πολύ χαλαρό στο σχολείο το οποίο όμως δεν ήξερα πώς να αξιολογήσω, θετικά ή αρνητικά. Χαίρομαι που μου λες ότι είσαι ευχαριστημένη και ότι το προσωπικό είναι αξιόλογο, γιατί αυτό σημαίνει ότι η χαλαρότητα αυτή οφείλεται σε καλό κλίμα συνεργασίας και σε καλή οργάνωση του σταθμού και όχι σε "αδιαφορία"...

Θα χαρώ να ακούσω γνώμες και από γονείς που έχουν τα παιδιά τους σε μεγαλύτερα τμήματα.!

Link to comment
Share on other sites

elenik καλημερα .

τι εκανες τελικα με τον οργ.εργ.εστιας εκανες αιτηση;

 

Tα εκαναν ολα εκεινοι .:D :DΝα ναι καλα δεν ετρεξα καθολου (δεν θα προλαβαινα με τιποτα να το κανω) . Εμενα με πηραν να μου που οτι εγκριθηκε :D:D. Αν και μεσα Ιουλιου νομιζω θα βγουν επισημα (δεν ξερω αν καταλαβα καλα γιατι ετρεχα σαν Βεγγος εκεινη την ωρα)

 

Εσυ τι εκανες τελικα? Σας πηραν? Πηρες την επιδοτηση?

 

Καλα θα ειναι η πρωτη χρονια απο οταν γεννησα τον Βασιλη που δεν θα πληρωνω διδακτρα (ο Βασιλης παει νηπιο και ο μικρος πηρε επιδοτηση). Τι καλα :D:D:D:D

(τρομερη ανασα οικονομικων πανω που την χρειαζομουνα)

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Tα εκαναν ολα εκεινοι .:D :DΝα ναι καλα δεν ετρεξα καθολου (δεν θα προλαβαινα με τιποτα να το κανω) . Εμενα με πηραν να μου που οτι εγκριθηκε :D:D. Αν και μεσα Ιουλιου νομιζω θα βγουν επισημα (δεν ξερω αν καταλαβα καλα γιατι ετρεχα σαν Βεγγος εκεινη την ωρα)

 

Εσυ τι εκανες τελικα? Σας πηραν? Πηρες την επιδοτηση?

 

Καλα θα ειναι η πρωτη χρονια απο οταν γεννησα τον Βασιλη που δεν θα πληρωνω διδακτρα (ο Βασιλης παει νηπιο και ο μικρος πηρε επιδοτηση). Τι καλα :D:D:D:D

(τρομερη ανασα οικονομικων πανω που την χρειαζομουνα)

 

 

elenik καλησπερα και εγω σημερα εμαθα οτι τα πηραν μεσω του οεε.τωρα να δουμε ποιοσ θα τα πηγαινει και ποιοσ θα φερνει(αλλα βασανα τωρα).λογικα θα σε παρουν τηλεφωνο να σε ενημερωσουν για να πας να παρεις την εντολη τοποθετησης απο τα γραφεια του οεε και να την πας στον κορυδαλλο για να κανουν την εγγραφη.εαν θες να γνωριστουμε κιολας μιας και τα παιδια μας θα πηγαινουν μαζι σχολειο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...