Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΤΑΝ Η ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΗΛΗ?


Recommended Posts

κοριτσια γεια σας...προσπαθουμε κι εμεις περιπου εναμισυ χρονο...καναμε ολες τις εξετασεις...τελικα μας εδωσαν nolvadex eviol κι ενα αλλο δεν το θυμαμαι...εκανε τρεις μηνες θεραπεια ο αντρας βελτιωθηκαν τα αποτελεσματα(οχι τελεια) αλλα τους 4 μηνες που προσπαθουμε μετα τη θεραπεια τιποτα.η απορια μου ειναι:μετα τη θεραπεια υπαρχει περιπτωση να επανελθουμε στη παλια χαλια κατασταση;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Eμείς πριν 7 χρόνια που κάναμε το πρώτο σπερμοδιάγραμμα, το αποτέλεσμα ήταν από ελάχιστη έως καθόλου κινητικότητα. Ο γυναικολόγος μας έδωσε μόνο vibramycin + bisolvon και μας παρέπεμψε σε εξωσωματική απευθείας.

Πάντως ήδη το προσπαθούσαμε 2-3 χρόνια αλλά δυστυχώς χωρίς αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας...προσπαθουμε κι εμεις περιπου εναμισυ χρονο...καναμε ολες τις εξετασεις...τελικα μας εδωσαν nolvadex eviol κι ενα αλλο δεν το θυμαμαι...εκανε τρεις μηνες θεραπεια ο αντρας βελτιωθηκαν τα αποτελεσματα(οχι τελεια) αλλα τους 4 μηνες που προσπαθουμε μετα τη θεραπεια τιποτα.η απορια μου ειναι:μετα τη θεραπεια υπαρχει περιπτωση να επανελθουμε στη παλια χαλια κατασταση;

 

 

 

εαν υπαρχει προβλημα με μικροβια τα οποια δεν εχουν αντιμετωπιστει τοτε ναι τελειωνοντας η θεραπεια σιγα σιγα θα αρχισει και η πτωση...επισσης αν υπαρχει ρμονικο προβλημα και δεν γινει σωστη θεραπεια και παλι το σπερμα θα παρει την κατρακυλα...γι αυτο κι εγω βιαζομαι τωρα που το εχουμε διορθωσει καπως να παμε σε εξωσωματικη οσο καλυτερο τοσο περισσοτερες πιθανοτητες!!!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Καλημέρα κοριτσάκια. Δυστυχώς αρχές Οκτωβρίου ο άντρας μου έκανε σπερμοδιάγραμμα και έχει καλο αριθμό αλλά χάλια κινητικότητα. 13% με κατώτατο όριο 32% στις κατηγορίες ζωηρή και νωθρή κίνηση τη πρώτη ώρα. Μπορείτε να μου συστήσετε κάποιον ουρολόγο - ανδρολόγο ώστε να μας κατευθύνει για τα επόμενα βήματα? Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Γεια σας ύστερα από χαμηλή κινητικότητα μετά από έλεγχο και καλλιέργεια σπέρματος με έβγαλε κάποια μικρόβια κ ύστερα από θεραπεία να δω το αποτέλεσμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα ο άντρας μου με χαμηλή κινητικότητα και μικρή ποσότητα πήγε σε ανδρολόγο και του είπε ότι είναι πολύ συνηθισμένο, ότι μπορεί να φτιάξει μόνο του το σπέρμα και ότι επίσης αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορούμε να κάνουμε παιδί απλά θα δυσκολευτούμε παραπάνω. Όντως μετά από 4-5 μήνες έμεινα έγκυος, αν και τελικά δεν προχώρησε η εγκυμοσύνη. Επίσης είπε ότι οι βιταμίνες κακό δεν θα του κάνουν, αλλά είναι αμφίβολη η αποτελεσματικότητά τους. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Γεια σας..Ψαχνω γυναικολογο να μας βοηθήσει να φύγει το όύρέόπλάσμά που υπάρχει κ στους 2.Ο άντρας μου έχει σοβαρό πρόβλημα κινητικότητας στο σπέρμα.Σχεδον μηδαμινή κινητικότητα κ ελάχιστα σπερματοζωαρια.Οι γύνάίκόλόγόί που εχω πάει δε μας βοήθησαν.Δε βρήκαν καν το πρόβλημα.SOS. Χρειάζομαι βοήθεια από γυναικολογο που να μπορέσει να δώσει πχ συνδυαστική αντιβιωση

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Riame said:

Γεια σας..Ψαχνω γυναικολογο να μας βοηθήσει να φύγει το όύρέόπλάσμά που υπάρχει κ στους 2.Ο άντρας μου έχει σοβαρό πρόβλημα κινητικότητας στο σπέρμα.Σχεδον μηδαμινή κινητικότητα κ ελάχιστα σπερματοζωαρια.Οι γύνάίκόλόγόί που εχω πάει δε μας βοήθησαν.Δε βρήκαν καν το πρόβλημα.SOS. Χρειάζομαι βοήθεια από γυναικολογο που να μπορέσει να δώσει πχ συνδυαστική αντιβιωση

Καταρχήν ο άντρας σου δεν θέλει γυναικολόγο , θέλει ουρολόγο - ανδρολόγο, μόνο αυτή η ειδικότητα μπορεί να τον βοηθήσει.

 

Link to comment
Share on other sites

Ολα συνδέονται...Το θέμα είναι πως θα λύσεις το πρόβλημα.Σε πληροφορώ σε 3 ουρολογοσ πηγαμε.Κανεις δεν έκανε εξεταση μικρόβιο.Μονοι μας την καναμε την εξεταση

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, με τον άντρα μου είμαστε σε προσπάθειες για παιδί εδώ κ ένα χρόνο, είχαμε κάνει εξετάσεις και σ εκείνου βγήκε λίγο χαμηλή η κινητικότητα αλλά η γυναικολόγος μου μ είπε ότι διορθώνεται και μας έδωσε τις βιταμίνες pregnacare αλλά τίποτα ακόμα, έχετε να προτείνετε κάποιες άλλες βιταμίνες? Έχω ακούσει για τις profertil. Ευχαριστώ πολύ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 7/10/2020 at 5:52 ΜΜ, Riame είπε:

Σε πληροφορώ σε 3 ουρολογοσ πηγαμε.Κανεις δεν έκανε εξεταση μικρόβιο.Μονοι μας την καναμε την εξεταση


Αυτά τα πράγματα είναι απίστευτα. Πραγματικά μ’αυτά που ζούμε με τους γιατρούς είναι πριν μπει κανείς σε ιατρείο να κάνει τον σταυρό του...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...