Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μπορεί να συνυπάρξει εγκυμοσύνη με περίοδο???


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!

Σας παρακολουθώ εδώ και αρκετό καιρό και νομίζω ότι χρειάζομαι την βοήθεια σας.

01/04 έπαθα παλινδρομηση ύστερα απο προσπάθειες με τον άντρα μου 6 για σύλληψη (φυσιολογικά).

Έπειτα ακολούθησαν παρά πολλές εξετάσεις με αποτέλεσμα να εχω θρομφοφυλια και κάθε μέρα να παίρνω salospir και filicine.

Ημέρα τελευταία περιοδο μου 05/11 (με dufaston) γιατί δεν εχω σταθερό κύκλο.

Όλο αυτό το καιρο προσπαθούμε με τον άντρα μου και στις 25/11καναμε και σπερματεχυση και άρχισα αμέσως τις inohep 450.

Αύριο θα πήγαινα να κάνω β χοριακη αλλά δυστυχώς αδιαθετησα, η γιατρός μου επιμένει να πάω να την κάνω (λόγω της σπερματεχυση)

Εσείς τι λέτε.

 

Υ.Γ:συγνωμΗ εάν σας κούρασα;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


Καλησπέρα σε όλες!!! Είμαι 30 χρονών. Στις 25/12 είχα ελεύθερη επαφή με το σύντροφό μου και την επόμενη μέρα αδιαθέτησα κανόνικά. Μια εβδομάδα αφότου τελείωσε η περίοδος έχω ένα απίστευτο πρήξιμο στην κοιλιά. Υπέθεσα οτι θα έφαγα λίγο παραπάνω τις γιορτές. Έτσι, πρόσεξα την διατροφή μου τις υπόλοιπες ημέρες με την ελπίδα οτι το πρήξιμο θα υποχωρήσει. Τίποτα και όσο πάει και γίνεται εντονότερο. Θέλω να ρωτήσω... υπάρχει περίπτωση τελευταία μέρα του κύκλου μου να έμεινα έγκυος και μετά να είχα περίοδο, η οποία δεν με ταλαιπώρησε καθόλου; Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σου stroumf!η κολλητη μου ειχε περιοδο μεχρι τον 3 μηνα!ελπιζω να εχεις ενα θετικο αποτελεσμα!

καλημερα και απο εμενα...εμενα η ξαδέρφη μου είχε περίοδο 2 μήνες ενώ ήταν έγκυος...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα... Έχω κι εγώ απο τη μέρα της σπερματέγχυσης πρησμένο στήθος και πόνο στις θηλές. Ήρθς η περίοδος υποχώρησε λιγάκι και αμέσως μετά άρχισε να ξαναπρήζεται, να με καίει και να με πονάει πολύ. Έχω αποκλείσει την εγκυμοσύνη αλλά δεν μπορώ να ξέρω τι άλλο συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Κορίτσια, συγνώμη που επεμβαίνω και πάλι, αλλά μήπως έχουμε αρχίσει να γινόμαστε λιγουλάκι υπερβολικές με το θέμα του μωρού? Ας μη γελιόμαστε, τα νευράκια και η περίοδος, προς Θεού, δεν είναι σημάδια εγκυμοσύνης αυτά καθαυτά... Δεν το λέω για να μην ποστάρετε! Ποστάρετε όσο θέλετε, ποιά είμαι εγώ που θα το πω αυτό? αλλά για να μην αγχώνεστε! Κι εγώ είχα παρόμοια εμπειρία με εγκυμοσύνη και περίοδο, αλλά η περίοδος δεν ήταν αυτό που με έκανε να αναρωτιέμαι αν είμαι ή δεν είμαι έγκυος. Ούτε οι λιγούρες είναι σημάδι εγκυμοσύνης από μόνο του, με επαφές τις μη γόνιμες μέρες, χωρίς να τελειώσει ο φίλος μέσα κλπ κλπ... όπως ούτε και η θερμοκρασία τις βραδινες ώρες (αυτό εδώ μέσα το έμαθα!)! Ας μη βάζουμε τον εαυτό μας σε τέτοιες διαδικασίες γιατί τελικά τον αναγκάζουμε να έχει τα συμπτώματα αυτά και μετά η απογοήτευση είναι διπλή. Δεν είναι κρίμα? Το θέμα είναι ότι δεν λέγονται όλα αυτά μαζί, αλλά άλλος γράφει για θερμοκρασία (όπως εγώ :rolleyes:), άλλος για κανονική περίοδο εδώ και μήνες, για μη επαφή, για μη τελείωμα μέσα και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο!! Μην μου αγχώνεστε, όλα θα γίνουν στην ώρα τους!;)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΦΩΤΗΣΕΤΕ ΣΕ ΕΝΑ ΠΡΑΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ.ΕΙΜAI 30 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ.30-33 ΜΕΡΕΣ.ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΗΤΑΝ ΣΤΙΣ 20-2-2012.ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ 22-3-12.ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΕΙΧΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ, ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΜΟΜΕΝΟ ΠΡΩΙΝΟ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΕΞΑΦΑΝΗΣΤΙΚΑΝ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΥΤΑ.ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ?ΣΗΜΕΡΑ ΣΑΒΒΑΤΟ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ.ΑΜΑ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ.ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΓΥΟΣ?ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΦΩΤΗΣΕΤΕ ΣΕ ΕΝΑ ΠΡΑΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ.ΕΙΜAI 30 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ.30-33 ΜΕΡΕΣ.ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΗΤΑΝ ΣΤΙΣ 20-2-2012.ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ 22-3-12.ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΕΙΧΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ, ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΜΟΜΕΝΟ ΠΡΩΙΝΟ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΕΞΑΦΑΝΗΣΤΙΚΑΝ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΥΤΑ.ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ?ΣΗΜΕΡΑ ΣΑΒΒΑΤΟ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ.ΑΜΑ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ.ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΓΥΟΣ?ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΦΩΤΗΣΕΤΕ ΣΕ ΕΝΑ ΠΡΑΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ.ΕΙΜAI 30 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ.30-33 ΜΕΡΕΣ.ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΗΤΑΝ ΣΤΙΣ 20-2-2012.ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ 22-3-12.ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΕΙΧΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ, ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΜΟΜΕΝΟ ΠΡΩΙΝΟ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΕΞΑΦΑΝΗΣΤΙΚΑΝ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΥΤΑ.ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ?ΣΗΜΕΡΑ ΣΑΒΒΑΤΟ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ.ΑΜΑ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ.ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΓΥΟΣ?ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!

 

ναι, ίσως να είσαι. Ειδικά αν είχατε επαφές τις γόνιμες ημέρες! Εδώ και τρεις τέσσερις μέρες τίποτα? Ούτε αίμα? να πας αύριο για χοριακή. Κι εγώ είχα λίγο αίμα και καφέ και η χοριακή μου ήταν θετική... δεν ευδοκίμησε αλλά άσχετο αυτό..

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΦΩΤΗΣΕΤΕ ΣΕ ΕΝΑ ΠΡΑΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ.ΕΙΜAI 30 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ.30-33 ΜΕΡΕΣ.ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΗΤΑΝ ΣΤΙΣ 20-2-2012.ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ 22-3-12.ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΕΙΧΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ, ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΜΟΜΕΝΟ ΠΡΩΙΝΟ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΕΞΑΦΑΝΗΣΤΙΚΑΝ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΥΤΑ.ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ?ΣΗΜΕΡΑ ΣΑΒΒΑΤΟ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ.ΑΜΑ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ.ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΓΥΟΣ?ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!

 

Τελικά έκανες την χοριακή asteraki;;;:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλες!

Να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια που το έχω σαν απορία?...Σε αυτές τις περιπτώσεις που συνυπάρχει εγκυμοσύνη με περίοδο, γίνεται και ωορρηξία?Κανονικά δηλαδή???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!

Να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια που το έχω σαν απορία?...Σε αυτές τις περιπτώσεις που συνυπάρχει εγκυμοσύνη με περίοδο, γίνεται και ωορρηξία?Κανονικά δηλαδή???

 

Δε νομίζω Τάκηηη:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας παιδιά!

 

Καταρχήν, σεξ κάνω πάντα με προφυλάξεις.

Έκανα σεξ με την κοπέλα μου και σκίστηκε το προφυλακτικό, δεν είχα εκσπερματώσει όμως για λόγους ασφαλείας...

Η κοπέλα μου για εκείνο τον μήνα έχει αδιαθετήσει.

Υπάρχει περίπτωση να είναι έγκυος;;;

 

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

καλημερα κοριτσια!ειχα καθυστερημενη οωρρηξια τη 21 μερα...σε μια εβδομαδα μου ηρθε η περιοδος φυσιολογικη..σημερα και μετα απο 3 μερες που μου τελειωσε σκουπιστηκα και ειχα κατακοκκινο καθαρο αιμα με μια μικρη βλεννη...σεξ τακτικα και στις γονιμες...υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΗ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΣΑΣ..ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΑΚΟΜΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΗΡΑ ΘΑΡΡΟΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ..ΕΙΜΑΙ 21 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΡΡΑΒΩΝΙΑΣΜΕΝΗ Κ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙ!ΛΟΓΩ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΩ ΑΝΤΙΣΣΥΛΗΠΤΙΚΑ(yasmin)ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ!ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΧΑΠΙ ΗΜΕΡΑ ΠΕΜΠΤΗ ΚΑΘΕ ΚΥΡΙΑΚΗ ΕΡΧΕΤΕ Η ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ!!

ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΛΥΛΟΓΩ,ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΜΟΛΙΣ ΠΗΡΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΟΥ ΧΑΠΑΚΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΜΕΣΑ ΜΟΥ..ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΔΗΛΑΔΗ..ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΔΕΝ ΗΡΘΕ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ Κ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕ Κ ΗΡΘΕ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΑΛΛΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΦΕ!!ΤΟ ΠΡΗΞΙΜΟ ΤΟΥ ΣΤΗΘΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ!!ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΧΩ ΖΑΛΑΔΕΣ ΠΟΝΟΥΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΛΠ..ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΓΥΟΣ..??ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΙΑΦΩΤΙΣΤΕ ΜΕ...:):):!::!:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΗ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΣΑΣ..ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΑΚΟΜΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΗΡΑ ΘΑΡΡΟΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ..ΕΙΜΑΙ 21 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΡΡΑΒΩΝΙΑΣΜΕΝΗ Κ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙ!ΛΟΓΩ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΩ ΑΝΤΙΣΣΥΛΗΠΤΙΚΑ(yasmin)ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ!ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΧΑΠΙ ΗΜΕΡΑ ΠΕΜΠΤΗ ΚΑΘΕ ΚΥΡΙΑΚΗ ΕΡΧΕΤΕ Η ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ!!

ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΛΥΛΟΓΩ,ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΜΟΛΙΣ ΠΗΡΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΟΥ ΧΑΠΑΚΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΜΕΣΑ ΜΟΥ..ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΔΗΛΑΔΗ..ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΔΕΝ ΗΡΘΕ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ Κ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕ Κ ΗΡΘΕ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΑΛΛΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΦΕ!!ΤΟ ΠΡΗΞΙΜΟ ΤΟΥ ΣΤΗΘΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ!!ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΧΩ ΖΑΛΑΔΕΣ ΠΟΝΟΥΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΛΠ..ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΓΥΟΣ..??ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΙΑΦΩΤΙΣΤΕ ΜΕ...:):):!::!:

 

Θεωρειται περιοδος...δεν υπαρχει πιθανοτητα εγκυμοσυνης αν εχεις περιοδο!!

Υπαρχει η ψευτοπεριοδος κατα την εγκυμοσυνη..ειναι πολυ μικρη ποσοτητα "αιματος" για 1-2 μερες...η ροη ειναι ελαχιστη

 

Αφου θελετε ενα παιδακι γιατι δεν σταματας τα αντισυλληπτικα;εχεις προβλημα με την περιοδο;

 

Ελπιζω να σε βοηθησα κοπελα μου.

cu35p3.png
Link to comment
Share on other sites

Θεωρειται περιοδος...δεν υπαρχει πιθανοτητα εγκυμοσυνης αν εχεις περιοδο!!

Υπαρχει η ψευτοπεριοδος κατα την εγκυμοσυνη..ειναι πολυ μικρη ποσοτητα "αιματος" για 1-2 μερες...η ροη ειναι ελαχιστη

 

Αφου θελετε ενα παιδακι γιατι δεν σταματας τα αντισυλληπτικα;εχεις προβλημα με την περιοδο;

 

Ελπιζω να σε βοηθησα κοπελα μου.

 

 

 

ΜΟΥ ΚΡΑΤΗΣΕ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΕΡΧΕΤΕ!!ΟΥΤΕ ΚΑΦΕ ΕΙΧΑ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ!!ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΩ ΜΕΧΡΙ Κ ΤΗΝ 8Η ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΧΑΠΑΚΙ!!

ΤΑ ΑΝΤΙΣΣΥΛΛΗΠΤΙΚΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ ΓΙΑ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ!!ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΗΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΤΕΛΙΚΩΣ ΓΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙ!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να έχεις περίοδο ενώ είσαι έγκυος. Σπάνιο μεν, αλλά συμβαίνει.

 

Θα έλεγα να μιλήσεις στον γυναικολόγο σου άμεσα.

 

συμφωνώ με το μαιμουδάκι... μίλα άμεσα με τον γιατρό σου

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

geia sas! :) eimai nea se auto to forum k tha ithela na mou lusete mia aporia paromoia me auto to thema diladi exw stathero kuklo k itan na mou erthei periodos stis 13 alla stis 12 eixa to prwi mia stagona aima k meta oli mera tpt alla stis 13 to prwi mou irthe kt san periodos (xerete ti ennow) alla kratise mono 2 meres anti 4 k itan polu ligi se posotita kai meta otan teleiwse eixa kafe ugra :/ ginete na eimai egkuos enw to agori mou an kai teleiwse mesa eixe tis kataliles profulaxeis?? :?: a k exw kt ponakia xamila stn koilia pou arxisan prin tin anamenomeni periodo

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
γεια σας κοριτσια.τον τελευταιο καιρο εχω δεν εχω περιοδο.δηλ ειναι 1,5 μερα ποθ κανονικα κρατουσε 4.τι να κανω????

Θα σου προτεινα να μιλησεις με το γιατρο σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια.τον τελευταιο καιρο εχω δεν εχω περιοδο.δηλ ειναι 1,5 μερα ποθ κανονικα κρατουσε 4.τι να κανω????

 

Η μητερα μου κανονοκα ειχε 5 με 7 μερες περιοδο.Στα 40 της κρατουσε 4 μερες. Μια φορα της κρατησε 2-3 μερες και θεωρησε πως λογω ηλικιας σιγα σιγα θα της κοβετε. Μετα απο 1 μηνα της ξανα ηρθε περιοδος και της κρατησε 1,5 μερα και τον επομενο μηνα δεν ηρθε καθολου....η κοιλια αρχισε να φουσκωνει και ελεγε πως απλα παχυνε! Την επεισα να κανει τεστ και βγηκε θετικοτατο.Οταν πηγε στον γιατρο ηταν στον τεταρτο μηνα!! Παθαμε σοκ!! Υπαρχουν και περιπτωσεις εγκυμοσυνης με ψευτοπεριοδο.

eNortjKzUjIyMDAzM1ayBlwwFWICzg,,06.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!! Εγώ γνωρίζω κοπέλα που είχε περιοδο επι 5 μήνες κανονικά και ηταν έγκυος!!! Ω,ναι, το έμαθε σε μια απλή εξέταση ρουτινας στο γυναικολογο της και ηταν ηδη 5 μηνων!!! Βεβαια ήταν και πολυ αδύνατη και δεν ειχε παρει κιλα... τωρα γεννησε ενα υγιεστατο αγορακι!! Ολα γίνονται σε αυτη τη ζωή...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα!ειμαι καινουρια εδω και εχω καποια απορια!εχω σταθερο κυκλο!τον προηγουμενο μηνα μετα την περιοδο μου ειχαμε επαφη,μου ξαναηρθε η περιοδος μου κανονικα αλλα τρεμω ολοκληρη γιατι νιωθω πως ειμαι εγγυος.εχω πριξιμο στην κοιλια νιωθω πολυ κομμενη,κουραζομαι χωρις να κανω κατι,κοιμαμαι ωρες,εχω συχνοουρια.παρολο που ειχα περιοδο κατι με τρομαζει,μπορειτε να με βοηθησετε με καποια απαντηση σας?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...