Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΑΦΤΙΣΗ ΜΕ ΘΕΜΑ ΠΕΙΡΑΤΗΣ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 277
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπόν κορίτσια, είμαι άρτι αφιχθείσα από Αθήνα, όπου ανέβηκα για Πάσχα. Προσπάθησα και έκανα μια μικρή έρευνα αγοράς για το θέμα μας, δλδ..πειρατές!! Βρήκα στην Λέκκα ένα κατάστημα που κανόνισα να μου φτιάξει πρόσκληση μονόκαρτο με 1,60+φπα με το θέμα που θέλω και αποκλειστικό! Η χρέωση για το δημιουργικό είναι 30 ευρώ και αποφάσισα να τα διαθέσω γιατί είδα πως η κοπέλα είναι πολύ δημιουργική. Είδα στο ίδιο μαγαζί χωνάκια ρυζόχαρτο μέ τυπωμένο το όνομα ή ότι άλλο θέλεις, με 0.60 το τεμάχιο και σε μέγεθος μεγαλούτσικα- είδα και πιο μικρά σε άλλο μαγαζί. Πήγα και σε ένα μαγαζί στην Ακαδημίας με προσκλητήρια και μου είπε πως και αυτός έχει κάποια σχέδια φετινά που τα στέλνει και Κρήτη, θα τα δώ την επόμενη εβδομάδα. Μπομπονιέρες σε ένα μαγαζί στην Ρόμβης, κουτάκι με διπλή κορδελίτσα και, 7 κουφέτα χ''γιαννάκη και ένα μεταλικό καραβάκι σε πολύ καλό μέγεθος με 1,90! Και πειρατές μελωδοί τυλιγμένοι σε διχτάκι με smarties με 2,40 - ίδια τιμή τους βρήκα και εδώ που μένω! Είδα επίσης μια πολύ καλή ιδέα για μπομπονιέρα. Καρτούλα με το θέμα της βάπτισης και τούλι με τυλιγμένα τα κουφέτα σε στυλ φάκελο, μέσα σε ζελατίνη με 2 κορδελίτσες στα πλαινά. Είναι πολύ καλή ιδέα αν θέλετε να φτιάξετε μόνοι σας ελπίζω να μπόρεσα να σας την περιγράψω σωστά.

Και ζητάω την γνώμη σας. Είδα μια μπομπονιέρα για μεγάλους, φανταστείτε ένα χαρτί με τυπωμένο όνομα και ημερομηνία και τυλιγμένο σαν πακέτο με τα κουφέτα μέσα τυλιγμένα σε τούλι. Έξω κορδελίτσα διπλή και ένα καταβάκι να κρέμεται. Τιμή 2,60..σας φαίνεται ακριβό?????

v6Khp3.pngBoDsp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η χρέωση για το δημιουργικό είναι 30 ευρώ και αποφάσισα να τα διαθέσω γιατί είδα πως η κοπέλα είναι πολύ δημιουργική. ?

 

 

λοιπον.. ελενα... μου χρωστας 30 ευρω και ενα σκ στη Λαμια...

 

(εγω ειμαι λιγο ακριβη...)

; )

Link to comment
Share on other sites

λοιπον.. ελενα... μου χρωστας 30 ευρω και ενα σκ στη Λαμια...

 

(εγω ειμαι λιγο ακριβη...)

; )

 

Θα χαρώ πολύ να έρθετε!! Εμείς εδώ κόσμο θέλουμε!!! Άντε κι όταν έρθεις θα σου δώσω και έναν φάκελο με 30 ευρώ..Χαλάλι σου γιατί από "δημιουργικό" ...άπλετο! Φιλάκια Βικάκι!

as1cCDB0g410010Nzc3NTlvZHwwMTI1ZHxPIFNvdGlyYWtpcyBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

:DΚαλησπέρα σε όλους,

σήμερα έκανα την εγγραφή μου και ουδέποτε έχω ασχοληθεί ξανά με κάτι παρόμοιο. Έχω δύο αγοράκια το ένα 6 ετών και ο άλλος 7 μηνών 14 Ιουνίου έχω την βάπτιση του με θέμα πειρατές. Ψάχνω να βρω πειρατικά καράβια για την διακόσμηση των τραπεζιών μετά την βάπτιση έχει κανείς κάτι υπόψιν του.

Link to comment
Share on other sites

ξερω μια κοπελα που κανει διακοσμησεις και εχω δει στο μαγαζι της καραβια για διακοσμησεις..

 

modanai ειναι η εταιρια . Αν κανεις google σθγουρα θα βρεις τηλεφωνο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:DΚαλησπέρα σε όλους,

σήμερα έκανα την εγγραφή μου και ουδέποτε έχω ασχοληθεί ξανά με κάτι παρόμοιο. Έχω δύο αγοράκια το ένα 6 ετών και ο άλλος 7 μηνών 14 Ιουνίου έχω την βάπτιση του με θέμα πειρατές. Ψάχνω να βρω πειρατικά καράβια για την διακόσμηση των τραπεζιών μετά την βάπτιση έχει κανείς κάτι υπόψιν του.

 

Άννα για δες και αυτό...Είναι μεν χάρτινο αλλά είναι και οικονομικό και ενδιαφέρον για τα τραπέζια...

 

http://www.birthdayexpress.com/Pirates-of-the-Caribbean-Centerpiece/26996/PartyItemDetail.aspx?REF=SCE-CEbizrate

as1cCDB0g410010Nzc3NTlvZHwwMTI1ZHxPIFNvdGlyYWtpcyBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

τα σεντούκια είναι πανέμορφα ξέρεις πως μπορώ να τα παραγγείλω και να κάνω αγορές απο ξένο site

 

Το συγκεκριμένο site το έχω ελέγξει και στέλνει στην Ελλάδα (γιατί μερικά δεν στέλνουν). Απλά χρειάζεται να πληρώσεις με πιστωτική (visa, mastercard).

as1cCDB0g410010Nzc3NTlvZHwwMTI1ZHxPIFNvdGlyYWtpcyBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα,

 

Βαφτίζω το καμάρι μου 13/06 με θέμα τι άλλο... πειρατές...

Για προσκλητήρια έχω κάνει το Message in a bottle, με κοχυλάκια και εκτύπωση πάνω σε κάτι που μοιάζει χάρτης θησαυρού... ζωγραφιά της ανιψιάς μου που πιάνει φοβερά το χεράκι της...

Μπομπονιέρες έχω κάνει κούπες με εκτύπωση έναν πειρατή, το όνομα του μικρού και την ημερομηνία βάφτισης.

Τώρα ψάχνω για τη διακόσμηση και τα σακουλάκια που θα δωρίσω στα παιδάκια...

Δοκίμασα το site που προτείνει η elena αλλά αποστολές γίνονται μόνο USA και Canada... και απογοητεύτηκα λίγο γιατί είχε όντως πολύ ωραία πράγματα.

Οπότε τώρα θα πάρω τα σακουλάκια πειρατή και θα βάλω μέσα eye patch, πυξίδα, πειρατικό καπέλο/μπαντάνα, σεντούκι χάρτινο με σοκολατάκια και ζωγραφιές με μαρκαδόρους. Παραμένει πάντα το θέμα της διακόσμησης βέβαια... και δεν μπορώ να βρω πουθενά διακοσμητικούς πειρατές ξύλινους ή πλαστικούς... Καμμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο Georgina!!! Συγνώμη!! Δεν το είχα μάλλον τσεκάρει καλά....Υπάρχει όμως άλλο site που στέλνει: http://www.birthdayinabox.com

 

Βάλε μας μερικές φωτογραφίες να δούμε τι έφτιαξες!!

 

Λες: ".....Οπότε τώρα θα πάρω τα σακουλάκια πειρατή και θα βάλω μέσα eye patch, πυξίδα, πειρατικό καπέλο/μπαντάνα, σεντούκι χάρτινο με σοκολατάκια και ζωγραφιές με μαρκαδόρους....." ;Έχεις βρει κάπου αλλού στην Ελλάδα???

as1cCDB0g410010Nzc3NTlvZHwwMTI1ZHxPIFNvdGlyYWtpcyBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και πάλι,

 

Τα σακουλάκια είναι τα μόνα που θα φτιάξω μόνη μου... μέχρι τώρα έχω βρει τσάντα δώρου χάρτινη 'πειρατής' από το http://www.toys.gr, από το ίδιο site και η πυξίδα, eye patch, καπέλο και σεντούκι από το http://www.perfectparty.gr, γλυφιτζούρια από Makro, Lidl, μαρκαδόρους από Jumbo...

Φωτογραφίες θα ανεβάσω την επόμενη εβδομάδα καθώς μόλις παρέλαβα και τις κούπες αλλά δεν έχω ξεπακετάρει ακόμα. Επίσης, έφτιαξα thank you cards με πειρατή μπεμπέ που θα βάλω μέσα σε κάθε κούπα.

Link to comment
Share on other sites

Vicky,

 

H κούπα δε βγήκε φτηνά... ήταν 2.65 / τεμάχιο συν 50 euro η μακέτα... αλλά από κάτι άλλες τιμές που άκουσα για μπομπονιέρες που την επόμενη στιγμή θα τις πέταγαν οι καλεσμένοι αποφάσισα και τα έδωσα. Τουλάχιστον είναι κάτι που θα μείνει...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα τη βάπτιση του γιού μου το προηγούμενο Σάββατο με θέμα πειρατές. Αγόρασα ξύλινα καράβια για κάθε τραπέζι και κάτω απο το κάθε καράβι έβαλα μπλέ διακοσμητική πετρούλα ψιλή που αγόρασα απο Jumbo. Eίναι σε 3 χρώματα για να σου θυμίζει τις διακυμάνσεις των χρωμάτων της θάλασσας. Έβαλα runner σε απαλό γαλάζιο χρώμα, κοράλια, αστερίες και στο τραπέζι των ευχών τόνισα καθαρά το θέμα μας με κατασκευή απο λινάτσα που έβαλα τυχερές σακούλες άλλες για κορίτσια και άλλες για αγόρια, έναν χειροποίητο πειρατή απο χαρτόνι που μου τον δάνεισε μια φίλη μου που κράτησε απο τη διακόσμηση του ανιψιού της που είχε το ίδιο θέμα. Βρήκα γλυφιτζούρια απο το Μάκρο με πειρατικά τατουαζάκια, σοκολατένια κέρματα και το βιβλίο των ευχών είχε ολόκληρη πειρατική ιστορία για το πως αποφάσισε ο γιός μου να γίνει πειρατής με αυκόλλητα με πειρατές που αγόρασα απο το Μπίζ. Δυστυχώς δεν τράβηξα καμία φωτογραφία μες το άγχος μου να τα προλάβω όλα. Όμως ο φωτογράφος της βάπτισης τα τίμησε δεόντως. Αν τα καταφέρω θα σου στείλω φωτογραφίες με ιδέες. Κι αν μπορώ να σε βοηθήσω με οτιδήποτε θα είμαι στη διαθεσή σου όποτε με χρειαστείς.

Link to comment
Share on other sites

Το καράβι των 33 εκατοστών κοστίζει 5,10 ? + Φ.Π.Α. Η διάσταση 40 εκατοστά (που επέλεξα και είναι πραγματικά τέλεια για διακόσμηση ροτόντας) κάνει 8,50 ? + Φ.Π.Α. Αν τα πληρώσεις μετρητοίς σου κάνουν 5% έκπτωση. Το site είναι http://www.tsagogeorgas.gr και μπορείς να τα δεις και η ίδια. Απο τους ίδιους αγόρασα τυχερές σακούλες σε πολύ καλές τιμές. Πρέπει όμως να κόψεις τιμολόγιο για ότι αγοράσεις. Πουλάνε χονδρικής. Η παράδοση γίνεται σε 2 μέρες απο την ημέρα που θα καταθέσεις τα χρήματα. Αυτά!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτές τις μέρες δεν προλαβαίνω να μπαίνω στο forum και δεν σου απαντάω εγκαίρως. Πιστεύω πως είναι στο Οικιακά-Δώρα. Ρίξε μια ματιά αξίζει τον κόπο. Στο εμπόριο τα ίδια τα βρίσκεις το λιγότερο 25 ?.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...