Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΑΦΤΙΣΗ ΜΕ ΘΕΜΑ ΠΕΙΡΑΤΗΣ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 277
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Elisa πολύ καλός ο πειρατής σου!!!! Πως τον έφτιαξες??? Κι εγώ το ίδιο θέμα θα κάνω και ψάχνω....xazomama η ιδέα σου πάρα πολύ καλή και την σκέφτομαι....

 

Σας βάζω φωτογραφίες με προσκλητήρια που βρήκα

 

32374901.th.jpg

 

15118233.th.jpg

 

35611671.th.jpg

 

Έχω βρει στο internet πολλά site για παιδικά πάρτυ και έχω πάρει πολλές οικονομικές ιδέες....Π.χ Για διακόσμηση, λέω να κρεμάσω μια pinata να την γεμίσω με κέρματα-σοκολατάκια και παιχνίδια και να την σπάσουμε με τα παιδάκια την ώρα του φαγητού. Δες τε

 

pirateshippin.th.jpg

 

και το γέμισμα

 

pinfiller.th.jpg

 

gumcoin.th.jpg

 

όλα κοστίζουν καμιά 25 ευρώ...

 

Σας αρέσει η ιδέα???

 

Επίσης λέω να βάλω μια φίλη με στολή πειρατή να κάνει δραστηριότητες στα παιδιά...Θα τους μοιράσω patch

 

eyepatch.th.jpg

 

και θα κάνουν δραστηριότητες όπως ζωγραφική...

 

pirateact.th.jpg

 

 

Για τη διακόσμηση έχει ωραία μπαλόνια και χαρτοπετσέτες...Ψάχνω κάτι για τα τραπέζια....

 

piratebouquet.th.jpg

 

Συνεχίστε να στέλνετε ιδέες!!!!! Ψάχνω άτι καλό για μπομπουνιέρα!

as1cCDB0g410010Nzc3NTlvZHwwMTI1ZHxPIFNvdGlyYWtpcyBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτά τα αυτοκόλλητα είναι βασικά για τον τοίχο αλλά δεν πρέπει να έχουν και μεγάλο μέγεθος.... Σύμφωνα με τις οδηγίες το κάθε ένα από τα 4 τμήματα είναι περίπου 25 x 45 cm.... Επομένως ο μεγάλος πειρατής είναι περίπου 20 cm σε ύψος. τα άλλα πρέπει να είναι πολύ πιο μικρά...Μπορούν ίσως να χρησιμοποιηθούν για διακόσμηση στο βιβλίο ευχών ή στον πίνακα....

 

http://www.collector-connection.com/pirate-kids-treasure-hunt-peel-and-stick-wall-appliques.html

as1cCDB0g410010Nzc3NTlvZHwwMTI1ZHxPIFNvdGlyYWtpcyBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤ κοίτα και αυτά τα αυτοκόλλητα

 

006bgo.th.jpg

 

Είναι από ιστοσελίδα scrapbooking....

 

http://www.artbeads.com/clear-250.html

 

Γενικά υπάρχουν πολλές. Κοιτάξτε αυτήν π.χ http://www.tropicalscrapbooking.com/Pirate-Scrapbooking.html

Φοβερή ε?

 

Υπάρχει και ελληνική http://www.scrapbooking.gr όπου μπορείς να βρεις τα πάντα (χαρτιά, ψαλίδια, αυτοκόλλητα κλπ) για το βιβλίο ευχών. Εγώ έχω πάρει από εκεί και έφτιαξα το βιβλίο ευχών της γέννησης του μικρού. Δεν έχει κάτι σε πειρατές όμως.

as1cCDB0g410010Nzc3NTlvZHwwMTI1ZHxPIFNvdGlyYWtpcyBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια και εμεις θα εχουμε θαλλασινο θεμα για την βαφτιση του ανηψιου μου.Για μπομπονιερες θα εχουμε το κλασσικο καραβακι σε δυο διαφορετικα σχεδια, σε μπλε με ασπρα πουα και σε ριγε ασπρο μπλε.Τις εχει στο

www.foedo.gr

(oχι τα μαγνητακια, τις τριδιαστατες).Για προσκλητηριο θα φτιαξουμε υφασματινο φακελο με ραμμενο το καραβακι απο πανω, το εχει στο

www.anagapas.gr

,σε διαφορετικα χρωματα.Sorry που δεν σας παραπεμπω κατευθειαν στα καραβακια και στο προσκλητηριο αλλα δεν ξερω πως να το κανω :oops: .Αν μπορουσατε να μου πειτε....!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα! Και εμείς μάλλον στο θέμα πειρατής θα πάμε...το προσκλητήριο με τον πειρατή είναι της εταιρείας mas..s και μου είπαν τιμή 2,50 ευρώ γιατί είναι χειροποίητο. Έχει και κάποιο άλλο με 1,90..

v6Khp3.pngBoDsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Και εμείς μάλλον στο θέμα πειρατής θα πάμε...το προσκλητήριο με τον πειρατή είναι της εταιρείας mas..s και μου είπαν τιμή 2,50 ευρώ γιατί είναι χειροποίητο. Έχει και κάποιο άλλο με 1,90..

 

Κι εγω για πειρατες λεω και εχω πολλα στο μυαλο μου :)

Εσυ για το καλοκαιρι λες;;

Γιατι εμας προεκυψαν κατι αλλα εξοδα και θα παμε το επομενο :cry:

4

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου γειτόνισσα! Ναι, λέμε για το καλοκαίρι, τέλος Ιουνίου..και από ότι βλέπω παίζει πολύ το θέμα μας! Είχα σκεφτεί και το θέμα πρίγκηπας βάτραχος, αλλά πολύ πράσινο και ο μπαμπάς μας..πρασίνισε από το κακό του καθότι ΑΕΚ :lol:

Ψάχνω και εγώ παντού για ιδέες, πήρα ένα περιοδικό βάπτισης το baby bl...m και έχει κάποια καλά πράγματα..ίδωμεν!

v6Khp3.pngBoDsp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγω σκεφτομουν για το Σαββατο 27/06 που θα εσυνε το πρωτο του κερακι αλλα το ταμειο ειναι μειον

Αν περασεις καμια μερα απο το μαγαζι ελα να ανταλλαξουμε αποψεις :wink:

4

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτή τη πρόσκληση που μου αρέσει σε ένα site που διοργανώνει βαπτίσεις αλλά δεν την πουλάνε ξεχωριστά αλλά μόνο σαν πακέτο αν σου διοργανώσουν αυτοί τη βάπτιση... Μήπως την έχετε δει κάπου αλλού που μπορώ να τη βρω?

 

47702785.th.jpg

 

Safari ωραίο site...

as1cCDB0g410010Nzc3NTlvZHwwMTI1ZHxPIFNvdGlyYWtpcyBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται σχετικά απλή. Γιατί δεν βρίσκεις κάποιον γραφίστα να σου την φτιάξει και να τελειώνεις? Απλά ζήτησε να δείς τυπωμένη δουλειά του, γιατί η εκτύπωση παίζει μεγάλο ρόλο...

v6Khp3.pngBoDsp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας με το καλό οι βαπτίσεις σας. Απο μια ματιά που έριξα στο νετ βρήκα τα παρακάτω.

 

Δείτε αυτό: http://www.evendi.gr/89C05523.en.aspx

 

βρήκα και τα παρακάτω προσκλητήρια

 

mas0121.jpg

 

mas0151.jpg

Link to comment
Share on other sites

elena36, βαφτίζω το αγοράκι μου στις 3/5 και αυτή την πρόσκληση θα έχουμε, με κόκκινο φάκελο όμως. Είναι απλές, πολύ ωραίες και οικονομικές. Μας βγαίνει γύρω στο 1.90. Τις βρήκα εδώ στον Πειραιά στο μαγαζί Pandesia και όντως τις φτιάχνει μια κοπέλα γραφίστρια.

Επίσης, για παιδικές μπομπονιέρες θα έχουμε αυτους τους ξύλινους πειρατές-κρεμάστρα που είναι τέλειες και ανάλογα το δέσιμο κοστίζουν γύρω στα 2 ευρώ. Για μεγάλους βρήκα στο ίδιο μαγαζί μαγνητάκια που έχει το "ζάχαρη και αμύγδαλο" σε σχήμα πειρατή που θα τα βάλουμε σε πουγκιά. Είναι παρόμοια με αυτά που έχει το Μαρί Μπελ, μόνο που δεν είναι καθιστά. Σε όποιο περιοδικό σχετικά με τη βάφτιση (baby bloom, οδηγός βάφτισης) υπάρχουν. Και βγαίνουν και αυτά γύρω στα 2 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...