Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΙ ΚΑΙ ΓΕΝΝΑ ΣΤΟ ΛΗΤΩ


Recommended Posts

γεια σας κοριτσακια ο γιατρος μου ειναι στο ελενα.ειναι νεος και πολυ συζητησιμος.μου λυνει ολες μου τις αποριες λογικες παραλλογες και τον βρισκω οποια στιγμη θελω.

eQMGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κοριτσακια ο γιατρος μου ειναι στο ελενα.ειναι νεος και πολυ συζητησιμος.μου λυνει ολες μου τις αποριες λογικες παραλλογες και τον βρισκω οποια στιγμη θελω.

γεια σου ERIANTON μηπως θα μπορουσες να μου πεις το ονομα του η τα στοιχεια του αφου λες οτι ειναι τοσο καλος με p.m ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

γεια σου ERIANTON μηπως θα μπορουσες να μου πεις το ονομα του η τα στοιχεια του αφου λες οτι ειναι τοσο καλος με p.m ευχαριστω

ΣΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑ ΜΗΝΥΜΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.

eQMGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω τον Μαντούδη. Πάρα πολύ καλός γιατρός. Όμως δεν συνεργάζεται πλέον με το Λητώ. Πάντως πάρα πολύ καλός γιατρός.

Μαριαλένα 11/12/09

Εμμελεια 16/01/12

Στεφανος 8/5/15

 

23/3/2012 ήρθε και ο ανηψιός!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΠΙΣΤΟΛΑΚΗΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΛΗΤΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ. ΙΑΤΡΕΙΟ ΣΤΑ Κ.ΠΑΤΗΣΙΑ Ο ΤΕΛΕΙΟΣ ΨΥΧΡΑΙΜΟΣ ΧΑΛΑΡΟΣ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΣ. ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 3 ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ.

Τα σημαντικότερα πλάσματα για μας χρειάζονται το πιο πολυπόθητο αγαθό της ζωής μας.Το χρόνο μας.

http://www.facebook.com/home.php?

Link to comment
Share on other sites

Γιαννίκος Λάμπρος!

Ήταν ο τρίτος γιατρός που διάλεξα κατά την διάρκεια της 2ης εγκυμοσύνης μου και ήταν όντως τρίτος και τυχερός...

Πολύ ήρεμος,κατατοπιστικός και άνθρωπος...πάνω απ΄όλα.Επίσης είναι υπέρ των φυσιολογικών τοκετών.

Link to comment
Share on other sites

ΨΑΡΡΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ!!Εξαιρετικη γιατρος και καταπληκτικος ανθρωπος!!Της εχω απολυτη εμπιστοσυνη!! :D

Να συμπληρωση και εγω για την Ψαρρου Σπυριδουλα

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=45913&highlight=%D8%E1%F1%F1%EF%FD

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
Καλησπερα σας,ξερει καμια απο σας τον κ.Αθανασιο Μπαλοδημα

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1488794&postcount=1756

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση

απο την ομάδα moderators

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κορίτσια γνωρίζει καμία τον κο Πετρογιαννη Νικόλαο (Iατρείο στη Νίκαια και στην Αθήνα)? Mου τον σύστησε μια συνάδελφος αλλά θα ήθελα να μάθω περισσότερα πριν τον εμπιστευτώ. Εχω περάσει πολλά βλεπετε για να καταφέρω να κάνω παιδί κι ακόμα τιποτα.Ψάχνω ένα γυναικολόγο καλό αλλά προπάντων ΕΝΤΙΜΟ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ο Νίκος ήταν ο γιατρός μου στην κύηση και το τοκετό του γιού μου.Από οτι ξέρω είναι πολύ καλός σε θέματα υπογονιμότητας-μια συνάδελφος μετά από πολλά χρόνια και ταλαιπωρία κατάφερε στα 40 κάτι να αποκτήσει το πρώτο της παιδάκι με τη βοήθειά του.Δε μπορώ να πω περισσότερα για το θέμα γιατί είχα πολύ εύκολη εγκυμοσύνη.Όσο για το έντιμος πιστεύω οτι είναι από τα βασικά χαρακτηριστικά του.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γνωρίζει καμία τον κο Πετρογιαννη Νικόλαο (Iατρείο στη Νίκαια και στην Αθήνα)? Mου τον σύστησε μια συνάδελφος αλλά θα ήθελα να μάθω περισσότερα πριν τον εμπιστευτώ. Εχω περάσει πολλά βλεπετε για να καταφέρω να κάνω παιδί κι ακόμα τιποτα.Ψάχνω ένα γυναικολόγο καλό αλλά προπάντων ΕΝΤΙΜΟ

Ο Νίκος ήταν ο γιατρός μου στην εγκυμοσύνη μου.Από οτι ξέρω είναι πολύ καλός σε θέματα υπογονιμότητας(γνωρίζω συνάδελφο που με τη βοήθειά του απέκτησε το κοριτσάκι της μετά από πολλά χρόνια που είχε προσπαθήσει να μείνει έγκυος φυσιολογικά).Όσο για το έντιμος,είναι από τα βασικά του χαρακτηριστικά.Είναι πολύ προσιτός και πολύ ήρεμος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα κορίτσια. Είμαι έξι εβδομάδων έγκυος και από την μέρα που το έμαθα μπαίνω συνέχεια στο σάιτ και ενημερώνομαι. Έχω μπει και εγώ στην αναζήτηση ενός καλού γυναικολόγου και επιδή είμαι καινούρια στην Αθήνα έχς πλήρης άγνοια. Το πρόβλημα είναι ότι απ ότι φαίνεται από τα λεγάμενα της γυναικολόγου που μου σύστησε μία γνωστή ότι κάτι δεν πάει καλά στην εγκυμοσύνη. Αυτό που με κάνει κομμάτια όμως είναι η αντιμετώπιση της γιατρού. Τρις φορές έχω πάει μέχρι τώρα και τις τρεις φορές έχω φύγει με κλάματα και στεναχώρια. Ακόμη και σοβαρά να είναι τα πράγματα, ακόμη και δίκαιο να έχει, έχει ένα τρόπο να σε "ενημερώνει" για τα χειρότερα σενάρια (ως επαγγελματίας οφείλει να κάνει όπως λέει) και φεύγεις πανικόβλητη από το ιατρείο και άντε να ημερεμήσεις. Τις δύο πρώτες φορές που πήγα και έφυγα με κλάματα αποδείχτηκε τελικά ότι δεν ήταν τίποτα σημαντικό και τσάμπα η αναστάτωση. Χθες που πήγαμε ο υπέρηχος έδειξε 5 εβδομάδων και 6 ημερών και ενώ περιμέναμε όπως έλεγε να δούμε το έμβρυο και να ακούσουμε καρδούλα, είδαμε μόνο τον σάκο χωρίς να φαίνεται έμβρυο. Με στέλνει να κάνω 2 β χοριακές για να δούμε τα αποτελέσματα την Δευτέρα και ο θεός βοηθός. Να ξεκαθαρίσω και πάλι ότι ακόμη και άσχημα να είναι τα πράγματα με αναστατώνει ο τρόπος της. Από χθές δεν έχω σταματήσει να κλαίω. Θα ήθελα να βρω έναν γιατρό που να με κάνει να νιώθω καλά μαζί του είτεν έχει καλά νέα να μου πει, είτε όχι. Μένω στη Μεταμόρφωση, εάν έχετε να μου συστήσετε κάποιον καλό γιατρό που ξέρετε εδώ στις γύρω περιοχές θα με βοηθούσατε πολύ.

 

Ευχαριστώ εκ των προταίρων για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Επιεικώς απαράδεκτη η γιατρός σου. εγώ έχω ένα πολύ καλό και κυριώς πολύ προσιτός ως άνθρωπος αλλά είναι στο μέγαρο μουσικής. επίκουρος καθηγητής. αν ενδιαφέρεσαι πες μου να σου στείλω π.μ. με τα στοιχεία του.

Τα ζουζούνια μου είναι γλύκα, είναι τρέλα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Είμαι έξι εβδομάδων έγκυος και από την μέρα που το έμαθα μπαίνω συνέχεια στο σάιτ και ενημερώνομαι. Έχω μπει και εγώ στην αναζήτηση ενός καλού γυναικολόγου και επιδή είμαι καινούρια στην Αθήνα έχς πλήρης άγνοια. Το πρόβλημα είναι ότι απ ότι φαίνεται από τα λεγάμενα της γυναικολόγου που μου σύστησε μία γνωστή ότι κάτι δεν πάει καλά στην εγκυμοσύνη. Αυτό που με κάνει κομμάτια όμως είναι η αντιμετώπιση της γιατρού. Τρις φορές έχω πάει μέχρι τώρα και τις τρεις φορές έχω φύγει με κλάματα και στεναχώρια. Ακόμη και σοβαρά να είναι τα πράγματα, ακόμη και δίκαιο να έχει, έχει ένα τρόπο να σε "ενημερώνει" για τα χειρότερα σενάρια (ως επαγγελματίας οφείλει να κάνει όπως λέει) και φεύγεις πανικόβλητη από το ιατρείο και άντε να ημερεμήσεις. Τις δύο πρώτες φορές που πήγα και έφυγα με κλάματα αποδείχτηκε τελικά ότι δεν ήταν τίποτα σημαντικό και τσάμπα η αναστάτωση. Χθες που πήγαμε ο υπέρηχος έδειξε 5 εβδομάδων και 6 ημερών και ενώ περιμέναμε όπως έλεγε να δούμε το έμβρυο και να ακούσουμε καρδούλα, είδαμε μόνο τον σάκο χωρίς να φαίνεται έμβρυο. Με στέλνει να κάνω 2 β χοριακές για να δούμε τα αποτελέσματα την Δευτέρα και ο θεός βοηθός. Να ξεκαθαρίσω και πάλι ότι ακόμη και άσχημα να είναι τα πράγματα με αναστατώνει ο τρόπος της. Από χθές δεν έχω σταματήσει να κλαίω. Θα ήθελα να βρω έναν γιατρό που να με κάνει να νιώθω καλά μαζί του είτεν έχει καλά νέα να μου πει, είτε όχι. Μένω στη Μεταμόρφωση, εάν έχετε να μου συστήσετε κάποιον καλό γιατρό που ξέρετε εδώ στις γύρω περιοχές θα με βοηθούσατε πολύ.

 

Ευχαριστώ εκ των προταίρων για τον χρόνο σας.

 

 

 

Βρε κορίτσι μου, φύγε από εκεί. Πρέπει να είσαι ήρεμη στην εγκυμοσύνη σου και ο γιατρός σου να σε κατανοεί....Η νονά μου ζει μεταμόρφωση, αλλά δεν πάει σε γυναικολόγο στην περιοχή της. Πήγε στον Ζιώγα. Είναι απαραίτητο να είναι κοντά σου;;; Πάντως και για τον Δασκαλάκη που θα επισκεφθώ μάλλον και εγώ έχω ακούσει καλά. Ψάξε λίγο στο forum και θα πετύχεις συζητήσεις για διάφορους γιατρούς!

Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μου συνεργάζεται με το Μητέρα και το Doctors Hospital και έχει ιατρίο στη πανόρμου ,είναι χειρούργος-μαιευτήρας-γυναικολόγος διδακτωρ πανεπιστημίου Αθηνών και έκανα πρόσφατα ρομποτικό χειρουργείο για αφαίρεση ινομυωμάτων. Είναι νέος , επαγγελματίας έχει απίστευτες γνώσεις για τα πάντα και είναι πραγματικά πολύ καλός άνθρωπος, με έπαιρνε κάθε μέρα τηλέφωνο να δεί πως είμαι και εγώ τον παίρνω όποτε έχω απορία χωρίς να υπάρχει κανένα πρόβλημα.Αν θές τα στοιχεία στείλε μου π.μ.

Ελ!:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 εβδομάδες μετά...

Θα ήθελα γνώμες για τον Δ. Μαθιόπουλο που είναι στο Λητώ. Με παρακολουθεί καιρό, απλώς δεν έχω πεισθεί εντελώς. Επειδή όμως εγώ γενικά τους περισσότερους γιατρούς τους βρίσκω αλμπάνηδες και δεν τους έχω πολλή εμπιστοσύνη, θα ήθελα τις δικές σας εμπειρίες. Έχει γεννήσει καμιά μαζί του;

NLOdp3.png?XyVO1AM4
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα,

αντιμετωπιζω εναν προβλημα και θα ηθελα την συμβουλη σας.

εχω ταμειο τεβε και ο γιατρος που επελεξα δουλευει στο ιασω. λητω και γαια. Στην τελευταια εξεταση (είμαι 17 εβδομάδων) ρωτησα για την αμοιβη του νοσοκομειου και του ιδιου και μου είπε οτι εξαρταται απο το νοσοκομειο που θα επιλεξω. οι τιμες ειναι 1800-2500 και η δική του αμοιβη ειναι 2000 χωρις αποδειξη και 2500 με αποδειξη. Επίσης σε κάθε εξέταση η αμοιβη του ειναι 50 και οτι εξετάσεις που γίνονται στο νοσοκομειο λητωτο λιγοτερο 150. Στεναχωρηθηκα αρκετα με αυτη την συμπεροφορα του και θα ήθελα να βρω έναν γιατρο που να ειναι ανθρωπος πανω απο ολα, να σεβεται τον ασθενη και να συνεργαζεται με δημοσιο νοσοκομειο και τεβε.

Σας ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

αντιμετωπιζω εναν προβλημα και θα ηθελα την συμβουλη σας.

εχω ταμειο τεβε και ο γιατρος που επελεξα δουλευει στο ιασω. λητω και γαια. Στην τελευταια εξεταση (είμαι 17 εβδομάδων) ρωτησα για την αμοιβη του νοσοκομειου και του ιδιου και μου είπε οτι εξαρταται απο το νοσοκομειο που θα επιλεξω. οι τιμες ειναι 1800-2500 και η δική του αμοιβη ειναι 2000 χωρις αποδειξη και 2500 με αποδειξη. Επίσης σε κάθε εξέταση η αμοιβη του ειναι 50 και οτι εξετάσεις που γίνονται στο νοσοκομειο λητωτο λιγοτερο 150. Στεναχωρηθηκα αρκετα με αυτη την συμπεροφορα του και θα ήθελα να βρω έναν γιατρο που να ειναι ανθρωπος πανω απο ολα, να σεβεται τον ασθενη και να συνεργαζεται με δημοσιο νοσοκομειο και τεβε.

Σας ευχαριστω πολυ

 

 

Και μόνο που σου είπε "με ή χωρίς απόδειξη" ΜΑΚΡΥΑ!!! Εμείς καταστρέφουμε το σύστημα και όχι αυτοί. Αυτοί -που μόνο γιατροί δεν είναι- καλομαθαίνουν και όσο υπάρχουν θύματα θα τους τα παίρνουν διαρκώς. Αν σκεφτείς πόση διαφορά έχει για αυτόν και πόση για εσένα (δηλαδή ότι αυτός κερδίζει 2500 ΚΑΘΑΡΑ ενώ εσύ χάνεις 500) είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!

 

Στο θέμα σου τώρα: έχω διαβάσει/ ακούσει ότι η Σπυριδούλα Ψαρρού είναι εξαιρετική και ξεγεννά στο ΛΗΤΩ. Αν θες να μάθεις περισσότερα, βάλε το όνομα στο search του forum και θα διαβάσεις διθυραμβικά σχόλια.

 

Καλή σου τύχη και ΜΑΚΡΙΑ από αγύρτες που αποκαλούνται "γιατροί"...

4RMtp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ΕΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΕΝΤΙΠΩΣΕΙΣ!!!

ΜΟΥ ΦΑΝΙΚΕ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΟΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΓΝΩΜΗ!

ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΓΑΙΑ!!

:?:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Καλησπέρα, πριν μια εβδομάδα γέννησα στο ΛΗΤΩ, είναι εκπληκτικό και συγνώμη συγκριτικά το πιο οικονομικό από όλα και μου έκαναν δώρο και τα βλαστοκύτταρα. Ναι ο edit admin είναι πάρα πολύ καλός εγώ τον edit admin , εκπληκτικός και πολύ καλός άνθρωπος πάνω από όλα και μου πήρε πολύ λίγα χρήματα. Ευτυχώς γιατί είναι το πρώτο και έχω τις καλύτερες εντυπώσεις γιατί και το προσωπικό ήταν σούπερ.

 

Δαναη, μπορεις σε παρακαλώ να γράψεις καποιες παραπανω λεπτομερειες για την εμπειρια σου στο Λητώ? Σκεφτομαι να γεννησω εκει λόγω ιατρού και μαίας κυρίως. Αυτο που θα ήθελα να μου διευκρινήσεις αν μπορείς είναι ότι αφορά το οικονομικό. Εχω λάβει με μαιλ τον νεο τους κατάλογο, αλλα θέλω να μαθω κατα πόσο ανταποκρίνεται στα πραγματικά τελικά έξοδα. Εγω σκεφτομαι 3-αρι οικονομικό (1500 με ΦΠΑ), αλλα κατι μου λεει οτι δεν υπαρχει περιπτωση να δώσω μόνο τόσα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...