Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΙ ΚΑΙ ΓΕΝΝΑ ΣΤΟ ΛΗΤΩ


Recommended Posts

ΑΧ, ΒΑΒΕ ΜΟΥ!

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΚΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!

ΜΗΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΟΝΟΜΑ-ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΦΗΜΙΣΗ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΠΛΕΞΙΜΑΤΑ.

ΕΧΩ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΑΝΗΣΥΧΙΑ ΜΕ ΣΕΝΑ.

ΚΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚΑΠΟΙΑ ΕΠΙΠΛΟΚΗ, ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ.

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ. ΠΡΩΤ' ΑΠ' ΟΛΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΘΑ ΤΟΥ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ. ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ ΟΤΙ ΔΕ ΣΕ ΠΡΟΣΕΞΕ. ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΓΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ: ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΟΤΙ ΑΛΛΑΞΕΣ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΚΑΙ ΤΡΙΤΟΝ ΓΙΑ ΤΟ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΟΣ. ΑΦΟΥ ΕΙΧΕΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ, ΧΑΘΗΚΕ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΗΜΑ; ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ, ΕΦΟΣΟΝ ΕΙΧΕΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ ΑΓΩΓΗ. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΟΤΙ ΑΝ ΚΑΤΙ ΠΑΕΙ ΣΤΡΑΒΑ, ΦΤΑΙΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ, ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΚΙΟΛΑΣ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ Ο,ΤΙ ΕΠΡΕΠΕ.

ΤΩΡΑ ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ, ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ, ΣΠΑΝΙΟ, ΔΕ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΗ, ΑΠΛΑ ΑΝΑΡΡΩΤΙΕΜΑΙ ΑΝ ΗΤΑΝ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΚΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ, ΑΝ ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΕΞΕΛΙΧΤΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ, ΓΙΑΤΙ ΚΙ ΕΓΩ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟ. ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ; ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΗΜΟΥΝ ΚΑΘΕΤΗ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΓΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ, ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ 33 ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΘΕΛΩ ΚΙ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ. ΕΠΕΙΤΑ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΙΚΡΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΗΛΙΚΙΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ.

ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΣΧΕΔΟΝ 7 ΜΗΝΩΝ.

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΙ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΕΣ ΠΟΛΛΕΣ.ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ VBAC, ΕΔΩ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΥΤΕΡΟ ΝΩΡΙΣ.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν το σκέφτομαι για φυσιολογικο γιατι πιστευω οτι ειναι και δυσκολο κακα τα ψέματα λογω ιστορικού........Να μην αναφερω ουτε τα ονοματ των γυναικολογων που σκεφτομαι να επισκευφτω?

ff033a3307.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια να σας ζησουν τα μωρακια σας.σας ευχομαι παντα υγεια και χαρες.ειμαι εγκυος στο πρωτο μου μωρακι (βρισκομαι στην 16 εβδομαδα) και ειμαι παρα πολυ ευχαριστιμενη απο τον γιατρο μου,του εχω τυφλη εμπιστοσυνη.το θεμα ειναι οτι ειμαι αθηνα,εσεις επαρχια?ευχαριστως να βοηθησω αν ενδιαφερεστε για περισσοτερες πληροφοριες

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ, ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ.

ΕΠΙΣΗΣ, ΕΓΩ ΞΕΡΩ -ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΓΝΩΣΤΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΧΩ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ- ΚΑΠΟΙΟΝ. ΛΕΓΕΤΑΙ ΘΑΝΑΣΗΣ ΜΠΑΛΟΔΗΜΑΣ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΤΟΝ ΕΙΧΕ, ΑΛΛΑ Η ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ, ΟΠΟΤΕ ΕΜΕΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΧΑΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΑ ΕΚΑΝΕ Σ' ΑΥΤΟΝ ΚΙ ΑΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΑΘΗΝΑ!

ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΕΓΩ Η ΙΔΙΑ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω μένω Χαλ΄λάνδρι και θα με ενδιέφερε να μου στείλεις πληροφοριες εαν ξέρεις για καποιον Γυναικολόγο αολα το θέμα μου είναι οτι με ενδιαφέρει για το Λητω σαν Νοσοκομείο να γεννήσω γιατι εχω καποιες αναμνησεις εκει που ειναι μου ειναι δυσκολο να πάω καπου αλλου και μου άρεσε και σαν νοσοκομείο:Λοιπον κορίτσια σας γράφω τα ονοματα που εχω ακουστα και στείλτε μου pm για να με ενημερώσετε εαν ξέρετε!

Γκούμας Κωνσταντίνος,Μαντούδης Παπαχριστοφόρου Μαυρέλος Κωνσταντίνος και Παπακονδύλης οποια ξέρει και καποιον αλλο εννοειται ευπρόσδεκτη βοηθείστε με να βγάλω ακρη γιατι πραγματικα ειμαι αναποφάσιστη ευχαριστω:;

ff033a3307.png
Link to comment
Share on other sites

καταλαβαινω δεν ειναι ευκολο,παντως κοριτσια ψαξτε το για το θεμα του γυναικολογου πιστευω ειναι το Α κ το Ω για μας τις γυναικες.και μια και 2 κ 3 γνωμες αξιζουν ....

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως babe μου δεν γνωριζω κανεναν απο οσους ανεφερες . μακαρι να μπορουσα να σε βοηθησω ειλικρινα . εμενα ειναι στο αλεξανδρας και στο ιασω .μπορω να πω ονομα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο Παπαχριστοφόρου είναι πολύ καλός. αλλά είχα την εντύπωση οτι είναι στο Μητέρα.

Αν λέμε τον ίδιο είναι ο Παπαχριστοφόρου χριστόφορος και έχει ιατρείο στην κηφισίας.

Πολύ πολύ καλός!! Τους άλλους δεν τους ξέρω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω μένω Χαλ΄λάνδρι και θα με ενδιέφερε να μου στείλεις πληροφοριες εαν ξέρεις για καποιον Γυναικολόγο αολα το θέμα μου είναι οτι με ενδιαφέρει για το Λητω σαν Νοσοκομείο να γεννήσω γιατι εχω καποιες αναμνησεις εκει που ειναι μου ειναι δυσκολο να πάω καπου αλλου και μου άρεσε και σαν νοσοκομείο:Λοιπον κορίτσια σας γράφω τα ονοματα που εχω ακουστα και στείλτε μου pm για να με ενημερώσετε εαν ξέρετε!

Γκούμας Κωνσταντίνος,Μαντούδης Παπαχριστοφόρου Μαυρέλος Κωνσταντίνος και Παπακονδύλης οποια ξέρει και καποιον αλλο εννοειται ευπρόσδεκτη βοηθείστε με να βγάλω ακρη γιατι πραγματικα ειμαι αναποφάσιστη ευχαριστω:;

 

Καλησπέρα κοριτσάκι να σου ζήσει το αγγελουδάκι σου !Εγώ έχω τον Κων/νο Γαλατη έναν από τους καλύτερους γυναικολόγους στην Ελλάδα ειδικευμένος στην υπογονιμοτητα το γραφείο του είναι στον Πειραιά και συνεργάζεται με όλα τα ιδιωτικά νοσοκομεία Μητέρα-Λητώ –Ιασω .Είναι ένας φοβερός επιστήμονας και τρομερός άνθρωπος ,εγώ και τα δυο μου τα αγγελούδια τα χρωστάω σε αυτόν τον άνθρωπο αν δεν ήταν σίγουρα ο μικρός μου δεν θα ζούσε !Να σου πω ότι πάνω από όλα είναι άνθρωπος και δεν σε βλέπει σαν τσέπη !τα στοιχεία του είναι τα εξής :Κων/νος Γαλατης ΤΗΛ 2104226335 και το ιατρείο του είναι Γρηγο.Λαμπρακη 104 στον Πειραιά .

Ειμαι η ποιο χαζομαμα του κοσμου !:-P

Link to comment
Share on other sites

Βαβε θα σου στειλω πμ. με το δικο μου γυναικολογο ειναι στο Χαλανδρι στην πλατεια Κεννεντυ και με εχει σωσει απο του χαρου τα δοντια!Δεν χανεις τιποτα να κανεις μια επισκεψη κανεις δεν εμεινε δυσαρεστημενος που εχω στειλει εκει και ειναι στο Λητω!!!!

Link to comment
Share on other sites

babe μπορεις να μου στειλεις με πμ το ονομα του γιατρου σου γιατι γεννάω στο λυτω και αγχωθηκα μηπως ειναι ο δικος μου...:?

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

BEBE μου γεια σου.... οπως βλεπεις εχω κι εγω μια μπουμπου κοντα 6 μηνων...Ο δικος μου γυναικολογος ειναι στο Μητερα οποτε δεν στον αναφερω καν! Αλλα πριν παω σε αυτον μου ειχαν συστησει πελατες και φιλοι μου γιατροι (ειμαι λογιστρια τους κραταω τα βιβλια και τους εμπιστευομαι) τον Νικολουδακη! Δεν πηγα σε αυτον μονο και μονο επειδη ηθελα να γεννησω στο Μητερα!

Μου ειπαν οτι ειναι απο τους καλυτερους γυναικολογους και ειναι και Διευθυντης σε καποιο τμημα στο Λητω...ειδικευεται σε δυσκολες εγκυμοσυνες .... αν και ευχομαι οταν με το καλο ερθει η δικια σου να ειναι πολυ ευκολη και να πανε ολα καλα!

 

Παντως ειναι γλυκομιλητος παρολο που δε με ανελαβε! (ειμαι και περιεργη ηθελα σονι και ντε Μητερα!!!!)

 

Link to comment
Share on other sites

Babe ο δικός μου γιατρός λέγεται Αθανασίου Σταύρος και είναι στο Αλεξάνδρα, το Λητώ και το Ιασώ. Γέννησα και τα δύο μου παιδιά φυσιολογικά και να φανταστείς ερχόμουν από Θεσσαλονίκη στην Αθήνα. Φυσικά είχα τις καλύτερες συστάσεις για αυτόν μιας και ο άντρας μου είναι γιατρός οπότε ξέρεις πώς πάνε αυτά. Ο Αθανασίου Σταύρος είναι λέκτορας στο Αλεξάνδρα. Είναι πάρα πολύ καλός και συζητήσιμος και κυρίως ήρεμος και φιλικός την ώρα του τοκετού! Αν θέλεις κάτι άλλο στείλε μου pm.

Τα ζουζούνια μου είναι γλύκα, είναι τρέλα!

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις μηπως τον κουτσοδημα νικολαο? ιατρειο αλιμο και ξεγενναει μητερα. εχω ξαναρωτησει βεβαια σε αλλο τοπικ αλλα δεν εχω παρει απαντηση γι αυτο ρωταω και εδω. ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ξερω κι εγω για ενα γιατρο στο Λητω ο οποιος συγκεκριμενα παραλιγο να καταστρεψει την μητρα της θειας μου στην 2η καισαρικη της... τελοσπαντων ο δικος μου γιατρος ειναι και στο Λητω και στο Ιασω τον λενε Χαρη Τεσσα και σας τον συστηνω ανεπιφυλακτα... την θεια μου την βοηθησε και παρα την κατασταση που ειχε δημιουργησει ο αλλος εκανε και τριτο παιδακι και σε μενα εχουμε μπει σε διαδικασια σπερματεγχυσης και εκτος απο παρα πολυ καλος γυναικολογος ειναι και υπεροχος σαν ανθρωπος.... Αν καποια θελει το τηλεφωνο του να στειλει πμ.

Despoina 27/5/2010

Dimitris 12/6/2011

Marilou 9/8/2013

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες τις κοπελες .Ειμαι καινουργιο μελος και θα ηθελα αν γνωριζετε την βοηθεια σας .Εχω ηδη ξεκινησει την προσπαθεια να μεινω εγκυος αλλα θελω να βρω γιατρο στο ελενας λογω οικονομικου θεματος .Μου εχουν συστησει τον Δεσυπρη ειναι υποδιευθυντης στο ελενας αλλα δεν ξερω αν ειναι καλος .Αν εχετε ακουστα κατι σας παρακαλω στειλτε μου καποια πληροφορια.Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!

μενω πετρουπολη και ψαχνω καλο γυναικολογο στην περιοχη.εργαζομαι πολλες ωρες και ειναι δυσκολες οι αποστασεις...ειμαστε στην προσπαθεια για το πρωτο μας μωρακι και θελω ο γιατρος που θα με αναλαβει να εχει καλες συστασεις...δεν με απασχολει σε ποιο μαιευτηριο ειναι.

ευχαριστω!

ptDip3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...