Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΙ ΚΑΙ ΓΕΝΝΑ ΣΤΟ ΛΗΤΩ


Recommended Posts

Εγώ έχω τον Λουκά στο Λητώ και είναι πολύ εύκολος στα ραντεβού και χωρίς πολύωρες αναμονές αλλά είναι μόνο Τρίτες και Πέμπτες στο ιατρείο του δίπλα στον Ευαγγελισμό!Φαίνεται πολύ καλός άνθρωπός αλλά δεν με έχει ξεγεννήσει ακόμα!Ξεγέννησε την ξαδέλφη μου και αφού όλα πήγαν καλά και έψαχνα καινούργιο γιατρό επειδή είχα κάποια θέματα με τον προηγούμενό μου πήγα σε αυτόν!

sjCrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το λητω εχω ακουσει οτι ειναι πιο οικονομικο απο ματερα και ιασω,οπως κ το ελενα.Εκανα τη πρωτη μου γεννα στο μητερα γιατι εκει ηταν ο γιατρος μου και μου στοιχισε πολλα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα τον Κο Κρικέλη, και γέννησα στο Λητώ. Γέννησα πρόωρα και ο γιατρός μου έλειπε τριήμερο. Πήγα στο Λητώ όπου με ξεγέννησε ένας άγνωστός μου γιατρός - εξαιρετικός, προσεκτικός, καθησυχαστικός, ευγενικός - και δυστυχώς δεν θυμάμαι το όνομά του.

Δεν θα συνιστούσα τον γιατρό που είχα αρχικά, γιατί ενώ του παραπονέθηκα για κάποια συμπτώματα και ενοχλήσεις δεν έδωσε σημασία και τελικά αποδείχτικε πως έπρεπε να το είχε κοιτάξει, μια και γέννησα πρόωρα, αλλά μακάρι να έβρισκα τον άλλον. Από το Λητώ έμεινα πολύ ευχαριστημένη: προσωπικό, καθαριότητα, κανένα παράπονο.

Link to comment
Share on other sites

Στο Λητώ γέννησα και τα δυο παιδιά, το ενα φυσιολογικά και το άλλο με καισαρική, με γιατρό τον κ. Πυργιώτη. Εξαιρετικός άνθρωπος και γιατρός, πολύ ευγενής και γλυκομίλητος...Δεν γράφω άλλα, γιατί θα τελειώσω αύριο...Εμένα μου στάθηκε σε πολύ δύσκολες στιγμές...

Όσο για το μαιευτήριο είμαι υπέρ ευχαριστημένη...

10/1/1998 Πρώτη φορά μαμά: Ο Ραφαήλ έρχεται στη ζωή μου!

TpqWp2.pngIgXop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω εχω τον ζερβουδη και τον τζιμπάρα (πάνε δυο δυο σαν τους χιότες χι χι)

πολύ πολύ καλοι και οι δύο αλλα λίγο ακρίβοι :(

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω τον Νικολουδάκη... ειναι υπέρ του φυσιολογικου τοκετού...

μας πήρε 2000 ανεξάρτητα τι γέννα και τι δωμάτιο θα διαλεγα στο Λητω...

 

έχει και site...

http://www.nikoloudakis.gr

Link to comment
Share on other sites

Το λητω εχω ακουσει οτι ειναι πιο οικονομικο απο ματερα και ιασω,οπως κ το ελενα.Εκανα τη πρωτη μου γεννα στο μητερα γιατι εκει ηταν ο γιατρος μου και μου στοιχισε πολλα

 

το πιο φθηνο ειναι το μητερα απο ιδιωτικα

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

Το λητω εχω ακουσει οτι ειναι πιο οικονομικο απο ματερα και ιασω,οπως κ το ελενα.Εκανα τη πρωτη μου γεννα στο μητερα γιατι εκει ηταν ο γιατρος μου και μου στοιχισε πολλα

 

το πιο φθηνο ειναι το μητερα απο ιδιωτικα

 

Δεν είναι το πιο φθηνό το Μητέρα (ο γιατρός μου είναι και στο Μητέρα...) γιατί το πιο φθηνό δωμάτιο του Μητέρα είναι το τετράκλινο, ενώ στο Λητώ είναι τρίκλινο και στο Μητέρα δεν συμπεριλαμβάνονται στην τιμή που σου δίνουν η επισκληρίδιος και κάποιες εξετάσεις, ενω στο Λητώ ναι...

10/1/1998 Πρώτη φορά μαμά: Ο Ραφαήλ έρχεται στη ζωή μου!

TpqWp2.pngIgXop2.png

Link to comment
Share on other sites

Το λητω εχω ακουσει οτι ειναι πιο οικονομικο απο ματερα και ιασω,οπως κ το ελενα.Εκανα τη πρωτη μου γεννα στο μητερα γιατι εκει ηταν ο γιατρος μου και μου στοιχισε πολλα

 

το πιο φθηνο ειναι το μητερα απο ιδιωτικα

 

Δεν είναι το πιο φθηνό το Μητέρα (ο γιατρός μου είναι και στο Μητέρα...) γιατί το πιο φθηνό δωμάτιο του Μητέρα είναι το τετράκλινο, ενώ στο Λητώ είναι τρίκλινο και στο Μητέρα δεν συμπεριλαμβάνονται στην τιμή που σου δίνουν η επισκληρίδιος και κάποιες εξετάσεις, ενω στο Λητώ ναι...

 

Καλημέρα, εννοούσα το πιο φθηνο πακετο...δεν ξερω τη συγκριση για 3κλινο και στα δυο. Εγω στο Μητερα 1800 το δωματιο (4κλινο) και εκανα ολικη (90?)

ενω μια φιλη μου στο Λητω σε 3κλινο 2400 το δωματιο μονο...απλα μου ειπαν ολοι οι γιατροι οτι οσο σε παρουν στο δωματιο σε παιρνει και ο γιατρος οποτε αθροιστικα ηταν πολυ μεγαλη η διαφορα (εμενα ο δικος μου στο Μητερα αναγκαστικα αλλα δεν θα ξαναπαω εκει-ελπιζω θα προσπαθησω για Λητω)

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαι τα δυο μου παιδια στο ΛΗΤΩ κ ειμαι παρα πολυ

ευχαριστημενη αψογο προσωπικο καθαριοτητα

κ τελειο φαγητο επισης οι παιδιατροι αναλυτικοτατοι

κ λεπτομερεις οσων αφορα τα μωρακια μας :D

Link to comment
Share on other sites

Το λητω εχω ακουσει οτι ειναι πιο οικονομικο απο ματερα και ιασω,οπως κ το ελενα.Εκανα τη πρωτη μου γεννα στο μητερα γιατι εκει ηταν ο γιατρος μου και μου στοιχισε πολλα

 

το πιο φθηνο ειναι το μητερα απο ιδιωτικα

 

Δεν είναι το πιο φθηνό το Μητέρα (ο γιατρός μου είναι και στο Μητέρα...) γιατί το πιο φθηνό δωμάτιο του Μητέρα είναι το τετράκλινο, ενώ στο Λητώ είναι τρίκλινο και στο Μητέρα δεν συμπεριλαμβάνονται στην τιμή που σου δίνουν η επισκληρίδιος και κάποιες εξετάσεις, ενω στο Λητώ ναι...

 

Καλημέρα, εννοούσα το πιο φθηνο πακετο...δεν ξερω τη συγκριση για 3κλινο και στα δυο. Εγω στο Μητερα 1800 το δωματιο (4κλινο) και εκανα ολικη (90?)

ενω μια φιλη μου στο Λητω σε 3κλινο 2400 το δωματιο μονο...απλα μου ειπαν ολοι οι γιατροι οτι οσο σε παρουν στο δωματιο σε παιρνει και ο γιατρος οποτε αθροιστικα ηταν πολυ μεγαλη η διαφορα (εμενα ο δικος μου στο Μητερα αναγκαστικα αλλα δεν θα ξαναπαω εκει-ελπιζω θα προσπαθησω για Λητω)

 

Εμας σε τρίκλινο (καισαρική) μας πήγε 1900 ευρώ και μαζί με κάτι εξτρα εξετάσεις του μωρού πληρώσαμε 2200...Στα 1900 ήταν η νοσηλεία, τα φάρμακα, η επισκληρίδιος, εξετάσεις δικές μου και του μωρού...

Όταν είχα ρωτήσει τον γιατρό μου, μου είχε δώσει τις εξής τιμές (μόνο του φ.τ. θυμάμαι...) 1700 τρίκλινο στο Λητώ με επισκληρίδιο και εξετάσεις να περιλαμβάνονται και 1400 στο Μητέρα σε τετράκλινο χωρίς να συμπεριλαμβάνονται εξετάσεις και νάρκωση...Σημειωτέον οτι η επισκληρίδιος στοιχίζει απο μόνη της γύρω στα 300 ευρώ...

Προτίμησα το Λητώ κυρίως για άλλους λόγους (είχα ξαναγεννήσει εκεί και ήμουν υπέρευχαριστημένη), αλλά ουσιαστικά θα μου ερχόταν και φθηνότερα!

10/1/1998 Πρώτη φορά μαμά: Ο Ραφαήλ έρχεται στη ζωή μου!

TpqWp2.pngIgXop2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.εγώ γέννησα στο μητέρα και το βρήκα επιεικώς μέτριο.έκανα και φασαρία γιατί κανείς δεν μας έλεγε τίποτα για τα μωρά,ένα χάλι.μου πήγε 2300 το 4κλινο με κ.τ.και εγώ τα άλλα μου παιδιά στο λητώ θα τα κάνω. :lol::lol:

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. και εγω στο μητερα γεννησα. δεν νομιζω να υπαρχει πιο χαλια μαιευτηριο. οι νοσηλευτριες ουτε που σε κοιταγαν. και οχι μονο εμενα αλλα και τις αλλες κοπελες που ηταν εκει. πηγα σε 4κλινο με κτ και πληρωσα 2.500 και 2.000 που μου πηρε ο γιατρος. χαλια και οι δυο. γεννησα στις 1.20 το πρωι και ηρθαν στις 5 και με σηκωσαν. εκαναν λαθος το ονομα λεει. ασε που εψαχνε ο αντρας μου να τις βρει για να μου κανουν μια παυσιπονη και ερχοντουσαν μετα απο 4 ωρες. αφηστε που μου εκαναν και λαθος ενεση μια φορα. με μπερδεψαν με την κοπελα του διπλανου δωματιου.

ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

με βοηθησε η παναγια και βγηκα ζωντανη απο κει μεσα...

xzDLp2.png

fa5gp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. και εγω στο μητερα γεννησα. δεν νομιζω να υπαρχει πιο χαλια μαιευτηριο. οι νοσηλευτριες ουτε που σε κοιταγαν. και οχι μονο εμενα αλλα και τις αλλες κοπελες που ηταν εκει. πηγα σε 4κλινο με κτ και πληρωσα 2.500 και 2.000 που μου πηρε ο γιατρος. χαλια και οι δυο. γεννησα στις 1.20 το πρωι και ηρθαν στις 5 και με σηκωσαν. εκαναν λαθος το ονομα λεει. ασε που εψαχνε ο αντρας μου να τις βρει για να μου κανουν μια παυσιπονη και ερχοντουσαν μετα απο 4 ωρες. αφηστε που μου εκαναν και λαθος ενεση μια φορα. με μπερδεψαν με την κοπελα του διπλανου δωματιου.

ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

με βοηθησε η παναγια και βγηκα ζωντανη απο κει μεσα...

 

ρε παιδια τι ειναι τουτο με τα μαιευτήρια;;;οτι θελει λεει ο καθενας σε εμας;;;εμεις πληρωσαμε 1800 + κατι εξετασεις και ολική σύνολο το πολύ 2000 νομιζω 1900 στο νοσοκομειο και 1400 πηρε ο γιατρος. Καλα, μας κοβουν (τους αντρες μας μαλλον) και λενε οτι θελουν;Παντως μακρυα απο Μητέρα!!!

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα συνεργάζεται αρκετά χρόνια με το Λητώ (τουλάχιστον 11 που τον γνωρίζω εγώ) και τον λένε Πυργιώτη...

Αν θελεις λεπτομέρειες στείλε πμ! :)

10/1/1998 Πρώτη φορά μαμά: Ο Ραφαήλ έρχεται στη ζωή μου!

TpqWp2.pngIgXop2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου. Ο γιατρός μου είναι ο Κωστας Παρίσης στο Λητώ. Αλλαξα τρεις γυναικολόγους πριν καταλήξω σε αυτόν τον εκπληκτικό άνθρωπο και επιστήμονα. Το ιατρείο του είναι στον Περισσό, δίπλα στο σταθμό του τρένου. Αν χρειαστείς τα στοιχεία του, στείλε μου πμ

Αγόρια μου είστε οι λατρείες μας!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα siren.

Κι εγω Πειραια μενω, αλλα μου συστησανε μια γιατρο που ειναι στο Ψυχικο. Με κερδισε απο την πρωτη στιγμη και ενα μηνα, μετα την πρωτη μου επισκεψη, που εμεινα εγκυος σε αυτην πηγα. Λιγο μακρια μου επεφτε, αλλα αξιζε. Εχει και δικια της μαια.

Γεννησα στο Λητω και δοξα το θεο πηγαν ολα καλα.

Αν θελεις περισσοτερα στοιχεια πες μου.

as1cAcP00360010NDE5NzgxfDIwMTAwMnx0byB6eW1hcmFraSBtb3UgZWluYWk.gif

 

0nxv8u4s9yffj271.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα, η γιατρός μου λέγεται Φλασκασοβίτη και είναι στο Λητώ. Δεν είναι μόνον εξαιρετική γιατρός αλλά και εξαιρετικός άνθρωπος. Γέννησα στο Λητώ τον Αύγουστο, στον έβδομο λόγω μονόκερου μήτρας, κάτω από πολύ δύσκολες συνθήκες, και για τη γιατρό μου έχω να πω μόνο τα καλύτερα!Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι σωνει και καλα στο ΛΗΤΩ βρε κοριτσι;

Εχω διαβασει τα χειροτερα εδω μεσα...τοσο που εχω τρομαξει δηλαδη!

 

Γιατί έχει τους καλυτερότερους γιατρούς που υπάρχουν στον κόσμο!

 

'Αντε να σου δώσουμε και εμείς τον δικό μας. Μαυρέλος Κων/νος και φυσικά θα σου πούμε ότι αυτός είναι ο καλύτερος και όχι οι άλλοι :P

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Κοριτσια καλημέρα, δεν ξερω εαν εχω ανοιξει το θέμα στο σωστο topic ....θελω να ζητησω τα φώτα σας και γενικοτερα την γνώμη σας....

Γέννησα το κοριτσάκι μου στης 14/07/09 πρόωρα στης 32 εβδομάδες ο γιατρος μου δεν ξέρω εαν επιτρέπετε να γράω το ονομα του στο Λήτω με παρακολουθουσε απο παιδακι και χρονια φιλος με τον Πατέρα μου....Γενικότερα σαν ανθρωπος και σαν γυναικολογος δεν ηταν και πολυ σηζητησιμος ελεγε αυτο που επρεπε να πει και μεχρι εκει..ενω ολα πηγαιναν τελεια στην εγκυμοσυνη μου ουτε ναυτιες ουτε εμετους τιποτα απολύτως στης 32 εβδομάδες ξημερώματα εσπασαν τα νερά μου πήρα τηλ την μαια μου και πήγα στο Λητώ μεσα σε 2 ώρες ειχα γεννήση με Καισαρική...1 Εβδομάδα προτου γεννησω ειχα κατι σαν σφυξιματα πετρώματα στην κοιλια πηρα λοιπον τον εν λόγω γιατρο μου ειπε οτι μάλλον ειναι συπάσεις και χρειαζεται ξεκούραση.......οτανν λοιπον τον ρώτησα αφου γεννησα και μετα πιος ηταν ο λόγος μου ειπε οτι αυτα συμβαινουν......

Καταρχήν να σας πω οτι με το παιδι ολα καλα ευτυχως εμεινε στην θερμοκοιτίδα 57 ημερες αλλα πλεον ειναι μια χαρα Δόξα το Θεο!!

Το ερωτημα μου ειναι το εξης καποια στιγμή με το καινουργιο έτος σκεφτομαστε με τον άντρα μου να κάνουμε 2 παιδι αλλα δεν ειμαι σίγουρη ενα πρέπει να εμπιστευτω τον ιδιο γυναικολογο??άκουσα για καποια ονόματα να σας γραψω τον δικο μου επιτρεπετε? Για να μου πειτε την γνώμη σας?

ff033a3307.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...