Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

καλημέρα,

Σκεφτομαι να παω τη μικρη μου σε ομοιοπαθητικο για ενδυναμωση ανοσοποιητικου (θα παμε σταθμο). Πηραμε 2 φορες αντιβιωση φετος:evil: και δε θελω να ξαναπαρει.

Μου συστησαν :

1)Οικονομάκος Δημήτρης (Νέα Ιωνία) &

2) Χριστόπουλος Σπύρος (Χαλάνδρι)

 

Μηπως τους γνωριζετε? θα ηθελα τις εμπειριες σας

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα!θελω να ρωτησω οποιον γνωριζει...η κυστιτιδα μπορει ν αντιμετωπιστει με ομοιοπαθητικη η ειναι απαραιτητη η αντιβιωση?διαβασα οτι το να πινουμε πολυ νερο βοηθαει...ειναι η δευτερη φορα που το παθαινει η κορη μου...την πρωτη ειχαμε παρει αντιβιωση.

AfgIp2.png

 

our daugher 5/8/2009

our son 2/9/2012

our little girl 11/10/2014 we love you all♥

Link to comment
Share on other sites

algo ειναι πολυ γνωστοί και οι δύο γιατροί. Για τον Χριστόπουλο μόνο ξέρω οτι έχει πάρα πολυ κόσμο....

 

elisabeth ναι κάνει για την κυστίτιδα, δεν ξέρω όμως πόσο άμεσα το καταπολεμεί γιατι δεν εχει τύχει σε εμενα προσωπικά αλλα σε φίλες.

Link to comment
Share on other sites

algo ειναι πολυ γνωστοί και οι δύο γιατροί. Για τον Χριστόπουλο μόνο ξέρω οτι έχει πάρα πολυ κόσμο....

 

elisabeth ναι κάνει για την κυστίτιδα, δεν ξέρω όμως πόσο άμεσα το καταπολεμεί γιατι δεν εχει τύχει σε εμενα προσωπικά αλλα σε φίλες.

 

ευχαριστω για την απαντηση!μιλησα τελικα με τον ομοιπαθητικο μας μας εδωσε καψουλες και μας ειπε αν δε περασει σε 2 μερες να παρει αντιβιωση..χθες καναμε γενικη κ κ/α ουρων να δουμε τι γινεται η κ/α θα βγει τεταρτη αλλα η γενικη δε βγηκε καλη κ μας ειπε ο παιδιατρος να ξεκινησουμε απο τωρα αντιβιωση...ειδωμεν.ευχαριστω κ παλι!

AfgIp2.png

 

our daugher 5/8/2009

our son 2/9/2012

our little girl 11/10/2014 we love you all♥

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!εγω δυστυχως δεν ειδα κανενα αποτελεσμα με την ομοιοπαθητικη.και ημουν πεπεισμενη οτι θα με βοηθουσε αλλα τελικα τζιφος.ο Κ. μου εδωσε αρχικα μια ουσια μετα μου αυξησε τη δυναμοποιηση μετα μου αλλαξε ουσια αλλα τιποτα.μετα μου ειπε να παω στο ιατρειο του να με δει αλλα δεν πηγα γιατι σκεφτομουν οτι ασκοπα χαλαω λεφτα.τελικα αποφασισα να δωσω μια τελευταια ευκαιρια κ εκλεισα ραντεβου τελος απριλιου.και δεν εχω καποιο δυσκολο η ιδιαιτερο προβλημα,πολυκυστικες και ακμη.τελικα δεν ξερω τι να κανω.εσεις τι λετε με τη μεχρι τωρα εμπειρια σας?υπαρχει περιπτωση καποιο ατομο να μην μπορει να βοηθηθει απο την ομοιοπαθητικη?σκεφτομαι οτι ισως το ιστορικο που εδωσα να μην ηταν ακριβες γιατι σε καθε συμπτωμα που ανεφερα με ρωτουσε να της πω συγκεκριμενα ποτε εμφανιστηκε κατι το οποιο δεν θυμομουν και ελεγα στο πολυ περιπου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στο πολύ περίπου συνήθως αρκεί. Γνωρίζω πάντως περιπτώσεις που δεν έχουν δει αποτέλεσμα με την ομοιοπαθητική.

Μερικές από αυτές οφείλονται μάλλον στο γεγονός ότι το φάρμακο δεν είναι το κατάλληλο.

πᾶν μέτρον ἄριστον

Link to comment
Share on other sites

maria_tweety σου πήρε ο ίδιος ο Κ. ιστορικό; αν όχι τότε να επιμένεις να δεις τον ίδιο ακομα κι αν περιμένεις λίγο παραπάνω. Έχει μεγάλη διαφορά πιστεψέ με. Εμένα με έβλεπε ενας συνεργάτης του αλλά μια-δυο φορές που ήθελα άμεση θεραπεία ζήτησα να ειναι και ο ίδιος μέσα και μου έκανε δυο ερωτήσεις κλειδί απίστευτες και έπεσε μέσα. Μιλάμε για τις απόλυτα κουλές ερωτήσεις...τι να πω ο τύπος είναι ατσίδας.

Πάντως πρέπει να ειμαστε όσο γίνεται πιο ακριβείς και ειλικρινείς στις απαντήσεις ακόμα κι αν ερχόμαστε σε δύσκολη θέση.

Ο γιατρός που έχω τώρα και γνωριζόμαστε λίγο καλύτερα νομίζω αποφεύγει να μου κάνει πιο προσωπικές ερωτήσεις...το πάει μέσω Λαμίας :lol:

Πάντως κι εγω ειχα ακμή πολύ άσχημη και μου πέρασε.

Link to comment
Share on other sites

maria_tweety σου πήρε ο ίδιος ο Κ. ιστορικό; αν όχι τότε να επιμένεις να δεις τον ίδιο ακομα κι αν περιμένεις λίγο παραπάνω. Έχει μεγάλη διαφορά πιστεψέ με. Εμένα με έβλεπε ενας συνεργάτης του αλλά μια-δυο φορές που ήθελα άμεση θεραπεία ζήτησα να ειναι και ο ίδιος μέσα και μου έκανε δυο ερωτήσεις κλειδί απίστευτες και έπεσε μέσα. Μιλάμε για τις απόλυτα κουλές ερωτήσεις...τι να πω ο τύπος είναι ατσίδας.

Πάντως πρέπει να ειμαστε όσο γίνεται πιο ακριβείς και ειλικρινείς στις απαντήσεις ακόμα κι αν ερχόμαστε σε δύσκολη θέση.

Ο γιατρός που έχω τώρα και γνωριζόμαστε λίγο καλύτερα νομίζω αποφεύγει να μου κάνει πιο προσωπικές ερωτήσεις...το πάει μέσω Λαμίας :lol:

Πάντως κι εγω ειχα ακμή πολύ άσχημη και μου πέρασε.

 

σ ευχαριστω για την απαντηση.το ιστορικο μου το πηρε η κυρια φωτεινη.η αληθεια ειναι οτι δεν εμεινα 100% ικανοποιημενη απο εκεινη την ημερα.δε λεω πως φταιει η γιατρος..ισως εγω το περιμενα καπως διαφορετικο.παντως δεν αργησαμε πολυ να τελειωσουμε γυρω στη μιση ωρα.τωρα που πηρα τηλ να κλεισω ραντεβου μου ειπε η γραμματεας να με δει η γιατρος που μου πηρε το ιστορικο αλλα εγω ειπα οτι θελω τον Κ. οποτε με πηγε τελος απριλιου.ημουν πολυ θετικη για την ομοιοπαθητικη και περιμενα οτι θα δω αποτελεσμα ειδικα για την ακμη,που δεν ειναι κατι το δυσκολο.εσυ γιατι αλλαξες γιατρο?ειχες καποιο παραπονο?θυμασαι ποσο καιρο εκανε να σου φυγει η ακμη με την ομοιοπαθητικη?

Link to comment
Share on other sites

Απο τη δική μου εμπειρία στην ομοιοπαθητική

έχω καταλήξει οτι έχει άμεσα και ορατά αποτελέσματα κυρίως στα παιδιά

 

 

Τα παιδιά μου δεν ξέρουν τι σημαίνει βρογχοδιασταλτικά σιρόπια, μάσκες,

αντιβιώσεις κλπ.

Ολα τα ξεπερνάνε στο πόδι μόνο με ομοιοπαθητική.

 

Φίλες μου που ταλαιπωρούν τα παιδιά τους με σιρόπια, κορτιζόνες, αντιβιώσεις η μία πίσω απο την άλλη

έχουν καταλήξει πολλές φορές στα νοσοκομεία.

 

Εχω όμως συναντήσει και περίπτωση ενήλικα με δερματικά

προβλήματα, που δυστυχώς δεν κατάφερε και πολλά με την ομοιοπαθητική.

 

 

maria-twetty oι πολυκυστικές ωοθήκες δεν είναι

ορμονολογική διαταραχή;

 

Ξεπερνιέται με την ομοιοπαθητική; :confused:

Ο Κ. τι σου είπε;

 

Προφανώς να σχετίζεται και η ακμή σου

με τις πολυκυστικές ωοθήκες.....

Link to comment
Share on other sites

Απο τη δική μου εμπειρία στην ομοιοπαθητική

έχω καταλήξει οτι έχει άμεσα και ορατά αποτελέσματα κυρίως στα παιδιά

 

 

Τα παιδιά μου δεν ξέρουν τι σημαίνει βρογχοδιασταλτικά σιρόπια, μάσκες,

αντιβιώσεις κλπ.

Ολα τα ξεπερνάνε στο πόδι μόνο με ομοιοπαθητική.

 

Φίλες μου που ταλαιπωρούν τα παιδιά τους με σιρόπια, κορτιζόνες, αντιβιώσεις η μία πίσω απο την άλλη

έχουν καταλήξει πολλές φορές στα νοσοκομεία.

 

Εχω όμως συναντήσει και περίπτωση ενήλικα με δερματικά

προβλήματα, που δυστυχώς δεν κατάφερε και πολλά με την ομοιοπαθητική.

 

 

maria-twetty oι πολυκυστικές ωοθήκες δεν είναι

ορμονολογική διαταραχή;

 

Ξεπερνιέται με την ομοιοπαθητική; :confused:

Ο Κ. τι σου είπε;

 

Προφανώς να σχετίζεται και η ακμή σου

με τις πολυκυστικές ωοθήκες.....

 

δερματικο προβλημα εχω και γω απο μικρη.κατι σαν δερματιτιδα-εκζεμα αλλα ειναι κατι το οποιο δεν με ενοχλει ιδιαιτερα οποτε δεν με νοιαζει αν θα φυγει με την ομοιοπαθητικη η οχι.εγω πηγα στον Κ. κυριως για την ακμη και για την τριχοπτωση.μου ειπε οτι θα μου φυγουν και τα 2 και να μην ξαναπαρω αντισυλληπτικα.η τριχοπτωση μειωθηκε λογω καποιων βιταμινων που πηρα.ειμαι τοσο ατυχη που ουτε η ομοιο με βοηθησε.ηθελα να στειλω και τον φιλο μου που εχει πολυποδα στη μυτη ο οποιος προκαλει καταρροες αλλα πως να παει οταν εγω δεν εχω δει αποτελεσμα?η ακμη οντως σχετιζεται με τις πολυκυστικες λογω αυξημενων ανδρογονων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω πηγα στον Κ. κυριως για την ακμη και για την τριχοπτωση.μου ειπε οτι θα μου φυγουν και τα 2 και να μην ξαναπαρω αντισυλληπτικα.

με το γυναικολόγο συζητήσατε τις επιπτώσεις της μη λήψης αντισυλληπτικών (πχ μελλοντική γονιμότητα) ή δεν σε αφορά;

Link to comment
Share on other sites

Εγω είχα χρονιο πρόβλημα ακμής και έπαιρνα αντισυλληπτικα οταν ομως τα σταματούσα μετά απο 5 μήνες ξαναφούντωνα. Σκέφτηκα πονηρά ομως και άρχισα την ομοιοπαθητική μόλις τελειωσα τα αντισυλληπτικά οπότε δεν μου ξαναφούντωσε. Έβγαζα ενα σπυράκι το μήνα και αυτό τέρμα απο τότε που έμεινα έγκυος.

Μια φίλη που ειχε ινομυώματα και μάλιστα το ένα ήταν μεγάλο της το μίκρυνε. Δεν το εξάλειψε αλλά το μίκρυνε.

 

ΜΑΡΙΑΛ οι γυναικολόγοι δεν συστήνουν την χρήση των αντισυλληπτικών μετά τα 30 γιατι ευθύνονται για θρομβώσεις κτλ.

 

 

Ξαναρχισα θεραπεία γιατι ειχα κάτι μουδιάσματα στην ωμοπλάτη και το στομάχι μου ξανα μετά τη γέννα. Τον πρώτο μήνα πήρα απο μόνη μου μια παλιά θεραπεία και δεν έκανε τίποτα μολις πήγα στον γιατρό μου έδωσε άλλο φάρμακο και το στομάχι μου ούτε με ξαναενοχλησε, οσο για το μούδιασμα την πρώτη μέρα που πήρα το φάρμακο με έπιασε εντονη ζαλάδα και ναυτία και πόνος στον αυχένα, δεν μπορούσα να περπατήσω, πήρα τον γιατρό και μου ειπε οτι μάλλον εχω αυχενικό και μου το χτύπησε (μουδιασματα, πόνο στα χερια)...ε την άλλη μέρα πάπαλα απλά έχει μείνει το μούδιασμα και αυτό μόνο οταν σκύβω και θηλάζω την μικρή.

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΡΙΑΛ οι γυναικολόγοι δεν συστήνουν την χρήση των αντισυλληπτικών μετά τα 30 γιατι ευθύνονται για θρομβώσεις κτλ.

ναι οκ αλλά τα αντισυλληπτικά δεν της τα έκοψε ο γυναικολογος αλλά μόνη της...

Link to comment
Share on other sites

σαφως και με ενδιαφερει η γονιμοτητα μου..26 χρονων ειμαι..αλλα με γιαγια,μανα και θεια με καρκινο δεν το λες και πολυ καλη ιδεα να παιρνω αντισυλληπτικα..ουτως η αλλως περιοδο εχω καθε μηνα.ο κυκλος μου ειναι 28-32 μερες.ωστοσο ο γιατρος μου ειπε να παρω αντισυλληπτικα λογω υψηλης προλακτινης αλλα οι γιατροι ως γνωστον δινουν αβερτα χαπια.προσωπικα δεν θα ηθελα να αυξησω τις πιθανοτητες να νοσησω μελλοντικα απ αυτη την αρρωστια και γι αυτο απευθυνθηκα στην ομοιο.επισης δεν μου εχει εξηγησει κανεις οτι η μη ληψη αντισυλληπτικων επηρεαζει αρνητικα τη γονιμοτητα.μπορεις να μου το εξηγησεις λιγο?αλλα και με την ομοιο να μην δω αποτελεσμα θα το ψαξω με τα φυτικα (agnus castus).

Link to comment
Share on other sites

ωπα φιλενάδα δικιά μου εισαι :) υψηλή προλακτίνη κι εδω, για να μεινω έγκυος έπρεπε να πάρω χάπια μου ειπε η γυναικολόγος αλλά μόλις πήρα τα ομοιο έμεινα με την πρώτη και στα δυο μου παιδιά...και μετά η γυναικολόγος μου ζητούσε το τηλέφωνο του ομοιοπαθητικού ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ωπα φιλενάδα δικιά μου εισαι :) υψηλή προλακτίνη κι εδω, για να μεινω έγκυος έπρεπε να πάρω χάπια μου ειπε η γυναικολόγος αλλά μόλις πήρα τα ομοιο έμεινα με την πρώτη και στα δυο μου παιδιά...και μετά η γυναικολόγος μου ζητούσε το τηλέφωνο του ομοιοπαθητικού ;)

 

μου δινεις πολυ κουραγιο με αυτο που μου λες.υποφερεις και συ απο ημικρανιες στην περιοδο?και μενα ο γιατρος μου εχει πει οτι θα μου δωσει χαπια οταν θελησω να κανω παιδι.αληθεια για πες μου και μενα σε ποιον ομοιοπαθητικο πηγαινεις?αν δεν κατσει με τον Κ. τελικα μπορει να μου χρειαστει.αν δεν θες δημοσιως στειλε μου πμ.προσπαθουσες δηλαδη για παιδι πριν ξεκινησεις ομοιο και δυσκολευοσουν να συλλαβεις?να χαιρεσαι τα παιδακια σου,την μεγαλυτερη χαρα της ζωης.πολλες φορες αναρωτιεμαι αν θα γευτω και γω αυτη τη χαρα.το ευχομαι σε ολες τις κοπελες που προσπαθουν!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

μετα απο πολυ καιρο ξαναμπαινω και θα ηθελα τη βοηθεια σας..η κορη μου εχει ακροαστικα, εχω μιλησει με Κ. και ειμαστε στη φαση να το πολεμησουμε μεχρι αυριο μονοι με ομοιο, γλιτωνοντας ισως την αντιβιωση.ειχατε ισως αναλογη εμπειρια?εμεις πρωτη φορα αντιμετωπιζουμε κατι τετοιο...καπου ειχε γραψει η αγαπημενη Rosie για ενα καταπλασμα αλλα δεν μπορω να το βρω τωρα...θυμαται κατι καποιος?η ισως ξερετε κατι που θα μπορουσα να δοκιμασω-εννοω πρακτικη ιατρικη- για να τη βοηθησω?σημειωτεον δε βηχει πααρα πολυ...τη διαγνωση για ακροαστικα τυχαια την καναμε...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα..βγαινοντας σημερα απο το ιατρειο του κυριου Κ. πηγα να παρω τα ομοιοπαθητικα σε ενα φαρμακειο που βρηκα εκει..τελικα εκανα βλακεια γιατι οπως διαπιστωσα οταν γυρισα σπιτι το συγκεκριμενο φαρμακειο δεν υπαρχει στην λιστα με τα εγκεκριμενα ομοιοπαθητικα φαρμακεια.ολες τις προηγουμενες φορες πηγαινα στην προβατα για να προμηθευτω τα φαρμακα,τα οποια μου τα εδινε σε καψουλες ενω τωρα μου τα εδωσαν σε χαπια.παιζει ρολο αυτο?σκεφτομαι να τα πεταξω τα χαπια κ να παω στην προβατα που ειμαι πιο σιγουρη.εσεις τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολυ καιρο ξαναμπαινω και θα ηθελα τη βοηθεια σας..η κορη μου εχει ακροαστικα, εχω μιλησει με Κ. και ειμαστε στη φαση να το πολεμησουμε μεχρι αυριο μονοι με ομοιο, γλιτωνοντας ισως την αντιβιωση.ειχατε ισως αναλογη εμπειρια?εμεις πρωτη φορα αντιμετωπιζουμε κατι τετοιο...καπου ειχε γραψει η αγαπημενη Rosie για ενα καταπλασμα αλλα δεν μπορω να το βρω τωρα...θυμαται κατι καποιος?η ισως ξερετε κατι που θα μπορουσα να δοκιμασω-εννοω πρακτικη ιατρικη- για να τη βοηθησω?σημειωτεον δε βηχει πααρα πολυ...τη διαγνωση για ακροαστικα τυχαια την καναμε...

 

 

 

Θα σου πω τι έγινε με το παιδί μου. Ο γιος μου μετά από κάθε ίωση είχε ακροαστικά για καιρό. Την προτελευταία φορά δεν περνούσαν με τίποτα τα ακροαστικά. Διάγνωση: ασθματική βρογχίτιδα. Μετά από 3,5 μήνες με ακροαστικά που επέμεναν, του δώσαμε κάψουλες calcarea carbonica. Λίγες μέρες μετά το τέλος της θεραπείας, άρχισαν να εξαφανίζονται τα ακροαστικά, τα οποία τον πιάνανε κάθε πρωί μέχρι το μεσημέρι.

 

Τώρα πέρασε πάλι μια ίωση αλλά δεν είχαμε ακροαστικά μετά-καθόλου!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..βγαινοντας σημερα απο το ιατρειο του κυριου Κ. πηγα να παρω τα ομοιοπαθητικα σε ενα φαρμακειο που βρηκα εκει..τελικα εκανα βλακεια γιατι οπως διαπιστωσα οταν γυρισα σπιτι το συγκεκριμενο φαρμακειο δεν υπαρχει στην λιστα με τα εγκεκριμενα ομοιοπαθητικα φαρμακεια.ολες τις προηγουμενες φορες πηγαινα στην προβατα για να προμηθευτω τα φαρμακα,τα οποια μου τα εδινε σε καψουλες ενω τωρα μου τα εδωσαν σε χαπια.παιζει ρολο αυτο?σκεφτομαι να τα πεταξω τα χαπια κ να παω στην προβατα που ειμαι πιο σιγουρη.εσεις τι λετε?

 

τελικα πηγα στο φαρμακειο της προβατα για να παρω τα φαρμακα.εδειξα σε μια κοπελα τα χαπια που μου ειχε δωσει το αλλο φαρμακειο κ μου ειπε η κοπελα οτι συνηθως κ απ οτι εχει διδαχθει εκεινη στη σχολη,τα ομοιοπαθητικα φαρμακα βγαινουν ειτε σε καψουλες ειτε σε μπιλακια.σε χαπια δεν ξερει να βγαινουν.οποτε καλα εκανα κ δεν τα πηρα γιατι δεν ξερω τι ειδους χαπια ειναι αυτα..το θεμα μου ειναι οτι εχω νευριασει με το αλλο φαρμακειο που προφανως κοροιδευει τον κοσμο..μπορω να κανω κατι?να απευθυνθω καπου ωστε να το ελενξουν?

Link to comment
Share on other sites

τελικα πηγα στο φαρμακειο της προβατα για να παρω τα φαρμακα.εδειξα σε μια κοπελα τα χαπια που μου ειχε δωσει το αλλο φαρμακειο κ μου ειπε η κοπελα οτι συνηθως κ απ οτι εχει διδαχθει εκεινη στη σχολη,τα ομοιοπαθητικα φαρμακα βγαινουν ειτε σε καψουλες ειτε σε μπιλακια.σε χαπια δεν ξερει να βγαινουν.οποτε καλα εκανα κ δεν τα πηρα γιατι δεν ξερω τι ειδους χαπια ειναι αυτα..το θεμα μου ειναι οτι εχω νευριασει με το αλλο φαρμακειο που προφανως κοροιδευει τον κοσμο..μπορω να κανω κατι?να απευθυνθω καπου ωστε να το ελενξουν?

 

Στον φαρμακευτικο συλλογο να απευθυνθεις!!!!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ψάχνω για ομοιοπαθητικό που να είναι και ενδοκρινολόγος ή να μπορεί να ασχοληθεί επιτυχώς με θέματα θυρεοειδή. Αυτός είναι ο σημαντικότερος λόγος που επείγει, παράλληλα είναι ευκαιρία να φτιάξω και κάποια άλλα θέματα όπως κύστη στήθους κ αλλεργίες (δερματικές κ αναπνευστικές). Βρήκα σε μια απλή αναζήτηση τον Sandberg Magnus που είναι ενδοκρινολόγος ομοιοπαθητικός αλλά δεν μπορώ να βρω κάποια παραπάνω στοιχεία γι' αυτόν. Επίσης γνωστός μου σύστησε τη Φωτοπούλου Μαρίνα ομοιοπαθητικό που δεν μπορώ να βρω την ειδίκευσή της στην ιατρική, και όπως και με τον παραπάνω γιατρό, δε βρίσκω άτομα που να έχουν βοηθηθεί σε κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα απ' αυτούς.

 

Θα ήθελα αν κάποιος τους γνωρίζει να μου πει, ή και να μου συστήσετε όποιον γνωρίζετε και πιστεύετε ότι μπορεί να ανταποκριθεί. Στα συν θα ήταν (αν και όχι αναγκαίο φυσικά) να μην είναι μακριά μου (μένω Χαλάνδρι) και όσο γίνεται να μην είναι ακριβός γιατί με την ανεργεία τα χρήματα είναι πολύ... συγκεκριμένα κ περιορισμένα. Αλλά το κύριο είναι να νιώθω σιγουριά ότι ξέρει τί κάνει.

 

Ευχαριστώ!

Η φαντασία είναι πιο σημαντική από τη γνώση.

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα τελικά να πάω στη Φωτοπούλου. Έμαθα ότι εκτός από αναπνευστικό πρόβλημα έχει θεραπεύσει και θυρεοειδή (όζους). Είμαι πολύ χαρούμενη που το αποφάσισα κ αισιόδοξη!

Η φαντασία είναι πιο σημαντική από τη γνώση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ειμαι ενα βημα πριν το χειρουργειο για κυστη κοκκυγος,υπαρχει περιπτωση να την γλυτωσω με ομοιοπαθητικη?

 

Εκανα περυσι καθαρισμο του αποστηματος και φετος αρχισα παλι να εχω προβλημα αλλα πραγματικα δεν μπορω να ξαναπερασω τα περσινα :-(

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...