Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αδυνατα μωρα


minion

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

...και ναι κι εγώ τα ζυγίζω... Δεν γίνεται διαφορετικά. Πρέπει να ξέρω πόσο τρώνε για να βάζουν θερμίδες........ και φυσικά λιωμένα για να το φάνε όλο......

Φρουτα 150ml, φαγητό 200-250 και κρέμα 150ml. Γάλα η Κ 700ml σύνολο και ο Σ 450ml.

Ενδιάμεσα μισό του μισού τοστ, ενα μπισκοτάκι, λίγο τυράκι.

Ευτυχώς πίνουνε γάλα!!!!!!

IeXep3.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!! τι ωραία να βλέπεις ευχούλες μαζεμένες!

 

 

Χρόνια Πολλά, χαρούμενα και ευτυχισμένα για το καστοράκι σου!

Σμρ θα πάμε παιδίατρο και θα τη ρωτήσω για το μέτρημα του ύψους!

Οπότε το βραδάκι θα σου έχω νέα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ MARIAEVA!

 

Θα περιμένω ε! άντε να δούμε...και εγώ αυτές τις μέρες θα φωνάξω την δική μου παιδίατρο για εμβόλιο και θα την ρωτήσω.

 

Ωστόσο αγόρασα τον ίδιο αυτοκόλλητο υψομετρητή, τον βρήκα τυχαία στο jumbo!πάει μόνος του ο μικρός και περιμένει να τον μετρήσω, τώρα έμαθε και τεντώνεται πιο καλά και τον βγάζω με ένα εκ. διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στισ μανουλεσ και απο μενα ειμαι νεα εδω και ηθελα να ρωτησω εμενα ειναι 11,8κιλα και 85 ποντουσ και ειναι 27 μηνων ειναι φυσιολογικοσ ?δεν τρωει πολυ ευκολα πιο πολυ του αρεσει να πινει γαλα μπορειτε να μου πειτε δεν φενετε πολυ αδυνατοσ αλλα μου φαινεται κοντουλησ σε σχεση με αλλα πεδακια τι λετε????τισ απαντησεισ που μου στελνετε απο που τισ ωλεπω επειδεη ειμαι νεα εδω και δεν ξερω πολλα σασ ευχαριστω:-P:razz::-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ arma μου!

 

Το Σάββατο θα φτιάξω κοτόπουλο με πατάτες στο φούρνο και θα δώσω στο καστοράκι μήπως και φάει...

Πήρα θάρρος από τα κεφτεδάκια που έφαγε στο πάρτυ του. Για να δούμε θα φάει; (αν και χλωμό το κόβω) την προσπάθεια θα την κάνω!

 

Εχτές το απόγευμα έφαγε 2-3 κοτομπουκιές με το πηρούνι! άντε να κόψουμε τα αλεσμένα και τι στον κόσμο!

Link to comment
Share on other sites

Stone αντε σιγα σιγα να τα κοβετε ολα!!!!

Στο πρωτο παρτυ και εγω ειχα μεινει με ανοιχτο στομα με την Α!!! 10-20 πατατες τηγανιτες χαχαχαχαχα, πριν το καλοκαιρι αυτο!!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, βοήθεια!

Ο Γιώργος, 22 μηνών, ενώ μέχρι τώρα έτρωγε μια χαρά - εντάξει όχι τρελές ποσότητες, αλλά σε γενικές γραμμές καλά και ποικιλία, εδώ και 10 μέρες τρώει μόνο γάλα και γιαούρτια.

Είναι μεν και λίγο μπουκωμένος - πρώτη φορά στη ζωή του - και πρέπει να βγάζει και 4 δόντια ταυτόχρονα.

Αλλά με βλέπει με πιάτο και κουτάλι και κλαίει. Του μαγειρέυω όλα τα αγαπημένα του φαγητά, αλλά δεν...

Βασικά πριν 2 εβδομάδες περίπου ετρωγε ψαρόσουπα και του κατσε - μάλλον - ένα αγκαθάκι στο λαιμό. Λέτε να έχει σχέση αυτό? Αλλά δε έχει περάσει αρκετός καιρός από τότε, δε θα πρεπε να το χει ξεπεράσει?

Είναι και πολύ αδύνατος, μόλις 10.300 και 83 εκ.

 

Από την άλλη, έχω και το μωρό που είναι πλέον 7 μηνών και ενώ φρουτόκρεμα τρώει μια χαρά, κρέμα δεν τρελαίνεται, αλλά φαγητό ελάχιστο και με κλάμα!

Εχω δοκιμάσει διάφορες θερμοκρασίες, διάφορους συνδυασμούς, αλλά τίποτα! Με χίλια ζόρια να φάει 50 γραμμάρια (και τα μισά πέφτουν στη σαλιάρα)

Εχει καμιά άλλη κοπέλα αυτά τα προβλήματα?

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp

Link to comment
Share on other sites

kalhspera kopela mou na xairese ta mikra soy.mhn anysixeis giati kai mena o gios moy ta idia kanei den ton piezv kauoloy an kai anyshxoysa gia arketo kairo alla moy leei h paidiatros moy mhn ton piezeis .opote peinasei ua faei apo monos tou.ekana auto poy moy eipe kai ontvs otan peinaei fvnazei manoyla fai uelv kai tetia apla θελει τα φαγητα που του αρεσοθν πιο πολυ.μην τον πιεζεις οταν πειναει θα στο ζητησει απο μονοσ του ελπιζω να πηρεσ τισ απαντησεισ μου ειμαι και εγω καινουρια εδω αν πηρεσ απαντηση μου πεσ μου αν θεσ χαρηκα πολυ....:|

Link to comment
Share on other sites

Δωστε θαρρος και σε μενα λιγο κοριτσια. Νομιζω πλεον εχουμε αρχισει να ξεφευγουμε λιγακι προς τα κατω σε βαρος. Ειναι 10.500 και ΔΕΝ ανεβαινει με τιποτα, και 84 εκ. Λογω υψους φαινεται αδυνατουλα. Δεν τρωει. Οσο παει μειωνει την ποσοτητα αντι να την αυξανει. Δεν την πιεζω να φαει αλλα μερικες φορες θελω να κοπανησω το κεφαλι μου στην πορτα. Φοβαμαι μην εχει τιποτα. Ηταν 7 κιλα 4 μηνων βρε παιδια και τωρα εχουμε κολλησει εκει στα 10 κατι....ελεος.....και ΤΙ δεν εχω δοκιμασει απο φαγητα. Ειναι ΦΟΒΕΡΑ ιδιοτροπη.....δεν ξερω τι να κανω. Φτιαχνω πολλα δεν τα τρωει. Τρωει λιγα απο αυτα αντε και καμια κομποστα (σε συνδιασμο με κρεμμα βεβαια), και κανα μακαρονι με σαλτσα, τελος αυτο ειναι.........τι να κανω?

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Δωστε θαρρος και σε μενα λιγο κοριτσια. Νομιζω πλεον εχουμε αρχισει να ξεφευγουμε λιγακι προς τα κατω σε βαρος. Ειναι 10.500 και ΔΕΝ ανεβαινει με τιποτα, και 84 εκ. Λογω υψους φαινεται αδυνατουλα. Δεν τρωει. Οσο παει μειωνει την ποσοτητα αντι να την αυξανει. Δεν την πιεζω να φαει αλλα μερικες φορες θελω να κοπανησω το κεφαλι μου στην πορτα. Φοβαμαι μην εχει τιποτα. Ηταν 7 κιλα 4 μηνων βρε παιδια και τωρα εχουμε κολλησει εκει στα 10 κατι....ελεος.....και ΤΙ δεν εχω δοκιμασει απο φαγητα. Ειναι ΦΟΒΕΡΑ ιδιοτροπη.....δεν ξερω τι να κανω. Φτιαχνω πολλα δεν τα τρωει. Τρωει λιγα απο αυτα αντε και καμια κομποστα (σε συνδιασμο με κρεμμα βεβαια), και κανα μακαρονι με σαλτσα, τελος αυτο ειναι.........τι να κανω?

ειναι στο παιδι λεε ο αντρασ μου που εχει μεγαλη κορη. αν την βλεπεισ και ειναι καλα μην αγχονεσαι.το βαφτηστιρη μου απο μωρο ηταν αδυνατο και δεν ετρωγε σημερα ειναι 7 χρονων και ζει ακομα με γαλα ολα τα αλλα με το ζωρι τον κυνηγανε αλλα ειναι μια χαρα παιδαροσ.εμενα η μπεμπα που απο 2240 σε 2 μηνεσ ειναι μονο 3450 τι να πω ακομα με τωρι την κραταω την μιμουαπτουλα.

Link to comment
Share on other sites

Δωστε θαρρος και σε μενα λιγο κοριτσια. Νομιζω πλεον εχουμε αρχισει να ξεφευγουμε λιγακι προς τα κατω σε βαρος. Ειναι 10.500 και ΔΕΝ ανεβαινει με τιποτα, και 84 εκ. Λογω υψους φαινεται αδυνατουλα. Δεν τρωει. Οσο παει μειωνει την ποσοτητα αντι να την αυξανει. Δεν την πιεζω να φαει αλλα μερικες φορες θελω να κοπανησω το κεφαλι μου στην πορτα. Φοβαμαι μην εχει τιποτα. Ηταν 7 κιλα 4 μηνων βρε παιδια και τωρα εχουμε κολλησει εκει στα 10 κατι....ελεος.....και ΤΙ δεν εχω δοκιμασει απο φαγητα. Ειναι ΦΟΒΕΡΑ ιδιοτροπη.....δεν ξερω τι να κανω. Φτιαχνω πολλα δεν τα τρωει. Τρωει λιγα απο αυτα αντε και καμια κομποστα (σε συνδιασμο με κρεμμα βεβαια), και κανα μακαρονι με σαλτσα, τελος αυτο ειναι.........τι να κανω?

 

16 μηνών και 10500 είναι σχεδόν στο 75% των καμπυλών...τι θες παραπάνω??

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

Δωστε θαρρος και σε μενα λιγο κοριτσια. Νομιζω πλεον εχουμε αρχισει να ξεφευγουμε λιγακι προς τα κατω σε βαρος. Ειναι 10.500 και ΔΕΝ ανεβαινει με τιποτα, και 84 εκ. Λογω υψους φαινεται αδυνατουλα. Δεν τρωει. Οσο παει μειωνει την ποσοτητα αντι να την αυξανει. Δεν την πιεζω να φαει αλλα μερικες φορες θελω να κοπανησω το κεφαλι μου στην πορτα. Φοβαμαι μην εχει τιποτα. Ηταν 7 κιλα 4 μηνων βρε παιδια και τωρα εχουμε κολλησει εκει στα 10 κατι....ελεος.....και ΤΙ δεν εχω δοκιμασει απο φαγητα. Ειναι ΦΟΒΕΡΑ ιδιοτροπη.....δεν ξερω τι να κανω. Φτιαχνω πολλα δεν τα τρωει. Τρωει λιγα απο αυτα αντε και καμια κομποστα (σε συνδιασμο με κρεμμα βεβαια), και κανα μακαρονι με σαλτσα, τελος αυτο ειναι.........τι να κανω?

 

να μην κανεις τιποτα, το παιδι θα φαει οσο θελει. εμεις(οι μητερες των πραγματικα αδυνατων) τα πιεζουμε για να μπουν στις καμπυλες(εμενα 11 μηνων 6700!). εσυ αν πιεζεις θα εχεις αργοτερα ενα κατα πασα πιθανοτητα παχυσαρκο παιδι που θα βγει απο τις πανω καμπυλες!. ασε το κοριτσακι ησυχο τωρα!και δεν εχει τιποτα, εδω δεν εχουν τα δικα μας που τα εχουμε ξεσκισει στις εξετασεις!

Link to comment
Share on other sites

να μην κανεις τιποτα, το παιδι θα φαει οσο θελει. εμεις(οι μητερες των πραγματικα αδυνατων) τα πιεζουμε για να μπουν στις καμπυλες(εμενα 11 μηνων 6700!). εσυ αν πιεζεις θα εχεις αργοτερα ενα κατα πασα πιθανοτητα παχυσαρκο παιδι που θα βγει απο τις πανω καμπυλες!. ασε το κοριτσακι ησυχο τωρα!και δεν εχει τιποτα, εδω δεν εχουν τα δικα μας που τα εχουμε ξεσκισει στις εξετασεις!

 

 

6700 einaι η δικη μου τωρα 8 μηνων

αν υποπτεφτω οτι η κορη μου οδευει στο δρομο της δικης σου θα πεθανω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...