Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αδυνατα μωρα


minion

Recommended Posts

Korinaki μια χαρά είναι ο δικός σου. Και από μπόϊ σκίζει!!!!!!!!! Αστους να λένε ότι είναι αδύνατο το παιδί. Αν διαβάσεις στο τοπικ θα δεις πολλά κορίτσια που έχουν παιδιά με κιλά χαμηλότερου του δικού σου. Μία είμαι εγω. Και όσο για τα καραγκιοζιλίκια για να φάνε πάρε κουράγιο γιατί εγώ τα κάνω επί δύο.Εχει γίνει ρουτίνα πλέον. Μέσα στο πρόγραμμα είναι να φάνε δύσκολα. Υπομονή θέλει.

Και τώρα που το ανέφερα κορίτσια σήμερα έγινε κάτι απίστευτο!!!! Στο μεσημεριανό τάϊσμα ξεκινάω να ταϊζω τον Σωτήρη και δίνω στην Κατερίνα ένα παραμύθι να διαβάσει. (Κάθονται στα καρεκλάκια τους). Ενώ λοιπόν ταϊζω τον Σ η Κ να φωνάζει ''Μαμ μαμ''. Οκ λέω.... Θα αναφέρεται στον αδελφό της. Μετά από λίγο φωνάζει ξανά ''μαμ μαμ'' και ανοίγει το στόμα, θυμωμένα πλέον γιατί δεν της δίνω φαγητό. Τέλος πάντων της δίνω 2 κουταλιές για να σταματήσει να φωνάζει και να αποσπά την προσοχή του Σ που έχει σταματήσει να τρώει... Μετά από λίγη ώρα ο Σ τρώει και τον βάζω για ύπνο. Μετά αρχίζω την Κ. Οι πρώτες κουταλιες ΧΩΡΙΣ παιχνίδι!!!!! Μετά τα κλασικά κάνε Ααααααα και θα παίξουμε αυτό.... μετά εκείνο.... και παιχνίδι στο παιχνίδι μένουνε 6 κουταλιές στο πιάτο. Την βλέπω όμως να ζορίζετε και φοβούμενη μην κάνει εμετό τη σταματάω και πάω να την σκουπίσω. Αυτή γυρίζει κεφάλι. Βλέπει το πιάτο και λέει ''μαμ'' . Της δίνω λίγες ακόμη κουταλίτσες. Μετά της δείχνω το πιάτο που είχε αφήσει πολύ λίγο και της λέω ''μπράβο Κατερίνα, το έφαγες όλο!!!'' Και τι γυρίζει και μου λέει το θηρίο???? ''Κι άλλό''!!!!!! Τρελλάθηκα. Της το δίνω λοιπόν, προσεκτικά βέβαια για να μην κάνει εμετό! Απίστευτη!!!!! Μπορεί να έφταιγε το φαγητό. Ψαρι με λαχανικά με μπόλικο λεμόνι.

 

Γατούλα τα γατουλίνια σου είναι τέλεια!!!! Να σου ζήσουνε!!!!!!!! Τις έβλεπα με τον άντρα μου και τρελλάθηκε!!!! Μεγαλώνουνε απίστευτα γρήγορα!!!!

IeXep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Cj γενεθλιαζεται και εσεις σε λιγο βλεπω!!!!

 

Ευχη κοριτσια τα αδυνατα μας να γινουν φαγανουλια τον καινουργιο χρονο!

Εμπρος στο δρομο που χαραξε η Αναστασια!!!!!! και κανενα εμετο πια και αδεια μπωλακια!!!!!!

 

 

Φιλια

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ένα μήνα κλείνουμε κι εμείς 2 χρόνια!!!!!!! Βρε πως περνάει ο καιρός....

Τώρα για απογευματινό πέραν του γιαουρτιού ή κρέμας στις 5, τους κάνω τοστ. 4 μπουκιές η Κ, 2 ο Σ και το υπόλοιπο εγω. Με βλέπω να πέρνω τα κιλά που λείπουν από τα παιδιά!!!!!!

IeXep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ξανά ΑΜΗΝ!!

 

να συμπληρωσω κ με κανενα κιλο παραπανω γιατι ετοιμοι ειμαστε να βγουμε απο τισ καμπυλες!!!τρωει πολυ αλλα...προχτες τον ζυγησα μετα απο πολυ καιρο χωρις ρουχα...φοβομουνν να το κανω!!και ναι 11 κιλα ακριβως παιδια...!!!89 υψος...!που το βαζει τοοοοσο φαι...2 βαθεια πιατα μακαρονια με κιμα εφαγε χτεσ!!!αλεσμενα γιατι ΔΕΝ ΜΑΣΑΕΙ κιολας εχουμε και αυτο το χουι!!17 δοντια εχει αλλα βαριεται να μασησει..ααααααχ ο καημος θα με φαει...

ευχομαι λοιπον τη νεα χρονια να βαλει κ κανενα κιλο ο γιος μου!!!και ολα τα μωρακια που το χρειαζονται φυσικα!!!

υγεια πανω απολα εννοειται..

Link to comment
Share on other sites

Ευχές και απο μένα κορίτσια γία μπόλικο ύψος και κανά κιλάκι!!

Ευτυχώς ανεβήκαμε αυτό τον μήνα στις καμπύλες, τον είδε και η παιδίατρος εχτές και με ανέβασε λιγάκι! πήραμε 3,5 εκ. σε ύψος αυτό το μήνα και 300 γρ.κι ευτυχώς δηλαδή γιατί για κανα δίμηνο είχαμε κολήσει!

To caloreen μας είπε να το συνεχίσουμε για 2 μήνες και βλέπουμε γιατί μας βοηθάει.

Φιλιά σε όλες και καλή πρωτοχρονιά να έχουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η δεύτερη κόρη μας είναι 9 μηνών και 7600:(

Τρώει πολύ καλά, κοιμάται πολύ και είναι πάντα ευδιάθετη. Στον 6ο μήνα μας ταλαιπώρησαι μια μικρή ωτίτιδα και δεν πήρε πολύ βάρος.. Να ανησυχώ??:-(

Περιμένουμε τον άλλο μήνα να πάει 8 κιλά:?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όχι, βρε, να μην ανησυχείς καθόλου. Γιατί να ανησυχήσεις; Η μία δική μου 9 μηνών ήταν 7.300 χωρίς να έχουμε περάσει κάποια ίωση (είχε κάνει μία εγχείρηση, αλλά αυτό όταν ήταν 3 μηνών, πολύ πίσω). Απλά είναι παιδιά-κορμάρες :lol::lol: Άντε, με το καλό να τα Οχτώ-σετε! :D

 

Και καλή χρονιά, κορίτσια!! Να χαίρεστε τις οικογένειές σας, τα παιδάκια σας, να είμαστε πάντα όλες υγιείς να τα καμαρώνουμε. :D

wyaMp2.pngcEVCp2.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια εμενα ο γιος μου γεννηθηκε 1250 και 40 εκ

τωρα ειναι 18 μηνων και ειναι 9800 και 80 εκ

 

τρωει πολυ καλα και τα παντα και βαρος παιρνει καθε μηνα μεχρι 500 γρ το πολυ

η παιδιατρος μας δεν ανυσηχει μιας και οι εξετασεις του εχουν βγει πολυ καλες

απλα ειναι ενα αδυνατο και λεπτοκαμωμενο παιδακι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλη χρονια σε ολες σας!!!Εμενα μη με ρωτατε για νεα...τα παλια τα θυμαστε???Τα ιδια και χειροτερα...σφραγιζει η μικρη το στομα για μερες ολοκληρες...ελα να φας κατι μωρακι μου...δε μποω μαμα μετα!!!!!!!!!!!!!! Εγω δεν περασα χριστουγεννα τη βδομαδα του μαρτυριου περασα...ανασταση δε βλεπω και δεν εχω αλλη υπομονη...αυριο κλεινουμε τα δυο...11400 ηταν...τωρα???δε θα ειναι 11.

Κραταω επιτελους το ονειρο της ζωης μου στην αγκαλια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!!!!!Κ ναι μετα την αλλαγη του γαλατος σε ειδικο σαν να εβαλε κανενα γραμμαριο ,σαν να φουσκωσε η κοιλιτσα μας λιγακι!!!!αντε στις 20 του μηνα θα δουμε που θα παμε γιατρο ,προσπαθω ννα την μπουκωνω οσο μπορω!!!!!

NJMAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευή πήγαμε για εμβόλιο πήρε 200 γρμ και 1,5 εκατοστό σε 20 μέρες :lol::lol: (ας όψεται η μανούλα μου που την κρατούσε όσες μέρες ήταν κλειστός ο παιδικός ..........):mrgreen::mrgreen: τα 9 κιλά πάντως δεν τα πιάσαμε ούτε αυτή την φορά..........:?

Link to comment
Share on other sites

αχ με βλεπω να σας κανω παρεουλα..η δικια μου ειναι τρεις μηνες κολλημενη μεταξυ 8100 με 8400 και δεν εχει παρει ποντο σε υψος ενω η περιμετρος της κεφαλης μονο τον προηγουμενο μηνα πηρε δυο χιλιοστα..(αν θεωρησουμε αξιοπιστες τις μετρησεις του γιατρου)

βεβαια θηλαζω και οι μονες στερεες (οσο μας κανει την χαρη) ειναι το μεσημεριανο της που εχει παντα λαχανικα με ρυζι, η ζυμαρικο και ανα δυο μερες κοτοπουλο,μοσχαρι και μια ψαρι (αν το φαει)..απο λοιπες στερεες δεν της δινω εμποριου προιοντα παρα μονο γιαουρτι (Αγελαδιτσα) οσο φαει (απο 1-2 κουταλιες μεχρι σπανια και μισο του μισου μπολακι) και αν εχει κεφια μπορει να φαει και φρουτοκρεμα δηλαδη μια με δυο φορες την εβδομαδα, ενω τις αλλες μερες καταληγει στα σκουπιδια η στα στομαχια μας..

και γενικα εχω αντιληφθει οτι δεν ευθυνεται τοσο ο θηλασμος (ετσι ελεγα πριν καμποσους μηνες) οσο στον χαρακτηρα της..τρωει λιγο δηλαδη μεχρι να μη νοιωθει πεινα και μετα το σταματαει..το ιδιο μου κανει και με τον θηλασμο..τρωει μικρα και τακτικα γευματα..

 

αλλα αυτη η στασιμοτητα το τελευταιο τριμηνο σε βαρος και υψος με εχει προβληματισει ομολογω γιατι μεχρι τοτε τα περναμε μαζεμενα..ελπιζω οτι θα ανακαμψει

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια την Παρασκευή πήγαμε παιδίατρο για εμβόλιο και από τις 23/12/2009 που είμασταν 7600 γίναμε 7850!!:lol: Ο παιδίατρος μου είπε ότι είναι μια χαρούλα και δεν καταλαβάινει γιατί αγχώνομαι τόσο. Μου είπε επίσης να μην την πιεζουμε να φάει γιατί θα έχουμε αντίθετα αποτελέσματα. Αχ πόσο χάρηκα...:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!

ΝΑ ΝΑΙ ΓΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΑ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΛΕΠΤΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!!!

ΓΑΤΟΥΛΑ ΑΝ ΘΕΣ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΤΟ ΝΕΟ ΤΗΛ. ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΕΥΧΕΣ ΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΔΥΝΑΤΟ.

ΤΑ ΜΙΚΡΟΥΛΙΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΚΛΑΚΙΑ , ΝΑ ΤΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ!!!

ΡΕΝΑΤΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ?

CJ ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΑ ΦΑΝΕ , ΕΔΩ ΑΛΛΑΞΕ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ !!!

ΣΑΣ ΦΙΛΩ , ΣΑΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΛΛΑ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΤΗΣ MINION ΜΟΥ ΜΕΝΕΙ ΛΙΓΟΣ ΧΡΟΝΟΣ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!

Αντε κάτι πήραν στις γιορτές τα ζουζούνια σας!

 

AGE μπράβο σας! καλά το πάτε. Ο τραχανάς όντως κάνει δουλειά, ο δικός μου όμως δεν τον τρώει. Του αρέσει το κοραλάκι και το μικρό κοφτό μακαρονάκι. Αμάσητο το καταπίνει !:shock: πως γίνεται αυτό να το τρώει και οποιοδήποτε άλλο φαγητό άλλιωτο να μην το θέλει και να του προκαλεί εμετό, τι να πω...άβυσσος η ψυχή των παιδιών...

 

Prosperous μην αγχώνεσαι και ο δικός μου είχε κολλήσει κανα δίμηνο στο ύψος και τον προηγούμενο μήνα πήρε 3,5 εκατοστα μαζεμένα! έτσι θα γίνει και με εσας, θα δείς.

 

Minion μου και εμείς σε σκεφτόμαστε! φιλησέ μας την μικρή.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...