Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγαπημένα καλλυντικά


ilonka19

Recommended Posts

και που ξερεις αν ο δερμ.δεν λεει βλακιες....λεω εγω τωρα...και τουσ παιδιατρους αμα πεισ οτι δεν δινω αντοιβιωσεις και δινω μονο ομοιοπαθητικα στο παιδι μου.θα σου πουν και αυτοι οτι ειναι βλακιες....

μονο σε αυτο στηριζεσαι??το οτι στο ειπε ο γιατρος??

σορυ κιολασ.δεν το λεω με κακια..

καλέ, τί ζητάς συγνώμη. μια χαρά σκέφτεσαι.

τις μασκούλες ενυδάτωσης τις αντικατέστησα με γάλα και μέλι. σε περιπτώσεις βαριές, έβαζα και λάδι. όλα αυτά με βαμβάκι-κομπρέσες. θεϊκό αποτέλεσμα!

τώρα αν διαβάσεις τί έχουν στα συστατικά και τα γνωρίζεις ως ο.κ., πάσο.

εγώ τα απομάκρυνα με χαρά από τα καλλυντικά μου. δεν τα καταλαβαίνω κιόλας, μου τα είπε και η δερματολόγος, ... το πήρα απόφαση.

όσο για παιδιάτρους, ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του, όχι μόνο για ομοιοπαθητικούς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 800
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλέ, τί ζητάς συγνώμη. μια χαρά σκέφτεσαι.

τις μασκούλες ενυδάτωσης τις αντικατέστησα με γάλα και μέλι. σε περιπτώσεις βαριές, έβαζα και λάδι. όλα αυτά με βαμβάκι-κομπρέσες. θεϊκό αποτέλεσμα!

τώρα αν διαβάσεις τί έχουν στα συστατικά και τα γνωρίζεις ως ο.κ., πάσο.

εγώ τα απομάκρυνα με χαρά από τα καλλυντικά μου. δεν τα καταλαβαίνω κιόλας, μου τα είπε και η δερματολόγος, ... το πήρα απόφαση.

όσο για παιδιάτρους, ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του, όχι μόνο για ομοιπαθητικούς.

 

οκκκκκκκκκκ:-D:wink::wink:;-)

 

:-P

Link to comment
Share on other sites

καλέ, τί ζητάς συγνώμη. μια χαρά σκέφτεσαι.

τις μασκούλες ενυδάτωσης τις αντικατέστησα με γάλα και μέλι. σε περιπτώσεις βαριές, έβαζα και λάδι. όλα αυτά με βαμβάκι-κομπρέσες. θεϊκό αποτέλεσμα!

τώρα αν διαβάσεις τί έχουν στα συστατικά και τα γνωρίζεις ως ο.κ., πάσο.

εγώ τα απομάκρυνα με χαρά από τα καλλυντικά μου. δεν τα καταλαβαίνω κιόλας, μου τα είπε και η δερματολόγος, ... το πήρα απόφαση.

όσο για παιδιάτρους, ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του, όχι μόνο για ομοιπαθητικούς.

 

 

α για πες πως κανεις της μασκες με το μελι και γαλα!!εχω μπολικο μελι;)

Link to comment
Share on other sites

α για πες πως κανεις της μασκες με το μελι και γαλα!!εχω μπολικο μελι;)

βάζεις 3 κουταλιές της σούπας μέλι σε μπολ και τόσο γάλα όσο να γίνει σαν κρεμούλα, ανακατεύοντας. την βάζεις απευθείας στο πρόσωπο.

αν βάλεις και λάδι, επιπλέον ενυδάτωση-πωπός μωρού-γίνεται ρευστό. οπότε χρησιμοποιείς κομπρέσσες βαμβάκι. ποτίζεις το μείγμα στο βαμβάκι-γενναία δόση-να μη στάζει όμως.

με το μάτι τα κάνω.

συνταγή θείας δοκιμασμένη σε γάμους- βαφτίσεις κλπ!:-)

Link to comment
Share on other sites

βάζεις 3 κουταλιές της σούπας μέλι σε μπολ και τόσο γάλα όσο να γίνει σαν κρεμούλα, ανακατεύοντας. την βάζεις απευθείας στο πρόσωπο.

αν βάλεις και λάδι, επιπλέον ενυδάτωση-πωπός μωρού-γίνεται ρευστό. οπότε χρησιμοποιείς κομπρέσσες βαμβάκι. ποτίζεις το μείγμα στο βαμβάκι-γενναία δόση-να μη στάζει όμως.

με το μάτι τα κάνω.

συνταγή θείας δοκιμασμένη σε γάμους- βαφτίσεις κλπ!:-)

 

ευχαριστω!!:-Pθα την κανω το βραδυ...δεν θα με γνωρισει ο ανδρουλης μου χαχχαχα!!!:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια απο το καλοκαιρι αρχισα να χρησιμοποιω καλυντικα του κορρε. Δεν εννοω μονο κρεμες αλλα και προιοντα μακιγιαζ.

Εχω καταενθουσιαστει με τα προιοντα αυτα. Καμια αισθηση με τα αλλα που χρησιμοποιουσα. Επειδη εγω βαφομαι καθε μερα απο να μην πω 19 χρονων (Χαχα) μπορω να πω οτι εχουν περασει απο το προσωπο μου ολες οι μαρκες βαφτηκων. Του κορρε ταιριασαν απολυτα στην επιδερμιδα μου. Το δε κραγιον φανταστικο!!!!

το Θεμα ειναι οτι μονο σε φαρμακια τα βρισκω....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, κανένα άρωμα για να φοράω στη δουλειά έχετε να προτείνετε; Να είναι κάπως λουλουδάτο ή τέλως πάντων όχι βαρύ, να φοριέται πρωί πρωί χωρίς να λιποθυμάω.Έχω τη Nina που τη λατρεύω και τελειώνει κι είπα να ανανεωθώ, τι προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ενυδατικη χρησιμοποιω μια της κλινικ, μεικ απ δεν χρησιμοποιω:), πουδρα εχω μια για την γυαλαδα της ραντιαντ, για τους μαυρους κυκλους μακ, κρεμα σωματος απο τα μποντυ σοπ, μασκαρα σανελ, βερνικια απο μαρκα μ'εκαψες μεχρι σανελ και κολωνια λολιτα και λαιτ μπλου!

Link to comment
Share on other sites

Κλασικά το HAPPY της CLINIQUE. Πολύ ωραίο eau de toilete είναι και το 1881 της CERRUTI, ειδικά για δουλειά γιατί είναι ελαφρύ.

Φοβερό και απίστευτο το LIGHΤ BLUE της D&G.

Για μένα το all time clasique είναι το BLU από BULGARI. Το χρησιμοποιώ από το 2002 και είναι το μόνο που ανανεώνω αμέσως μόλις τελειώσει.

Link to comment
Share on other sites

Καθ εγώ Κορρε χρησιμοποιώ, εδώ και κάποια χρόνια.

Στις αρχές, όλα τα φαρμακεία τα πωλούσαν στην ίδια τιμή και ήταν οδηγία της εταιρίας. Τώρα δεν ξέρω. Πηγαίνω και τα αγοράζω στο Attica, όπου έχει γωνία Κορρε. Πολύ Καλές τιμές, βρίσκω όλα τα προϊόντα και πάντα δίνουν δειβματακια.

Είμαι ευχαριστημένη από Κορρε. Βέβαια τα καλλυντικά είναι πολύ ιδιαίτερα. Σε κάθε δέρμα αλλιώς «κάθονται».

Τους δερματολογους τους φοβάμαι πολύ. Γενικά τα «παίρνουν» από εταιρίες με φαρμακευτικά καλληντικα.

Πάντως σε ασθενή με καρκίνο, το μόνο αντηλιακό που του επέτρεψαν ήταν Κορρε.

Link to comment
Share on other sites

το light blu d&g δεν το αντέχω.

το μοσκίνο το ο είναι τέλειο, όπως και το άρωμα της τσερούτι που αναφέρθηκε.

το χάπυ της κλινίκ είναι ευχάριστο και ελαφρύ.

το μπλου της μπούλγκαρι κλασικό και αγαπημένο.

το κένζο φλάουερ, ενώ σε άλλες μου αρέσει, πάνω μου δεν ..

 

και κάτι άσχετο από αρώματα:σε ασθενή-γυναίκα με δερματικές κακώσεις-εγκαύματα από ατύχημα πλαστικός χειρούργος έδωσε la roche posay anthelios 50+ αντιηλιακή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βάζεις 3 κουταλιές της σούπας μέλι σε μπολ και τόσο γάλα όσο να γίνει σαν κρεμούλα, ανακατεύοντας. την βάζεις απευθείας στο πρόσωπο.

αν βάλεις και λάδι, επιπλέον ενυδάτωση-πωπός μωρού-γίνεται ρευστό. οπότε χρησιμοποιείς κομπρέσσες βαμβάκι. ποτίζεις το μείγμα στο βαμβάκι-γενναία δόση-να μη στάζει όμως.

με το μάτι τα κάνω.

συνταγή θείας δοκιμασμένη σε γάμους- βαφτίσεις κλπ!:-)

Πόση ώρα αφήνεις τις κομπρέσες πάνω;

O5X4p2.png 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι που έχω μικτή επιδερμίδα για καθημερινή χρήση έχω την πούδρα της Shisheido από τη σειρά Pureness. Καταπληκτικό ματ αποτέλεσμα, με σωστή κάλυψη και μεγάλη διάρκεια, χωρίς να βαραίνει το δέρμα και να κάθεται σαν στόκος. Είναι σκέτη πούδρα, αλλά κάνει τη δουλειά προϊόντων 2 σε 1. Δεν την έχω αλλάξει εδώ και 15 χρόνια!

 

me 2!!!!!!!!!!!!111

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου,θέλω να αγοράσω μια καλή κρέμα ημέρας. Εώς τώρα δεν ήμουν καθόλου σχολαστική με την περιποίησή μου και νομίζω ότι δεν με παίρνει άλλο ηλικιακά!έβαζα δειγματάκια και μια φορά είχα πάρει της VICHY μια thermale με την οποία δεν τρελάθηκα κιόλας.εσείς τι κρέμα χρησιμοποιείτε? ευχαριστώ εκ των προτέρων!:-P:-P:-P;)

Link to comment
Share on other sites

Kοιτα η καλή κρέμα είναι κάτι πού σχετικό. Εγω ξεκίνησα να βάζω μία της estee lauder που γενικά σαν εταιρεία μου αρέσει πού. Με πείραζε όμως μου έκανε κοκκινίλες και σπυράκια . Φαντάσου ότι το ίδιο μου έκανε και μία της avene που είναι και φαρμακευτική και για ευαίσθητα δέρματα. Τελικά κατέλειξα στην lancaster στην aquamilk . Ειναι ελαφρία δεν αφείνει λιπαρότητα και επιτέλους ηρέμησε το δέρμα μου. Α και είναι και πολύ καλή η τιμή της. Ζήτα ένα δείγμα να την δοκιμάσεις . Και εγώ είχα πάρει πριν και μάλιστα ήταν η μόνη εταιρεία που μου είχαν δώσει χωρις να αγοράσω κάτι άλλο. Εγω είμαι πολυ ευχαριστημένη αλλά σου είπα είναι κάτι σχετικό.Βεβαια ότι κρέμα και να βάζεις το πιο βασικό είναι να καθαρίζεις καλά το δέρμα σου.

Κοριτσάκια μου,θέλω να αγοράσω μια καλή κρέμα ημέρας. Εώς τώρα δεν ήμουν καθόλου σχολαστική με την περιποίησή μου και νομίζω ότι δεν με παίρνει άλλο ηλικιακά!έβαζα δειγματάκια και μια φορά είχα πάρει της VICHY μια thermale με την οποία δεν τρελάθηκα κιόλας.εσείς τι κρέμα χρησιμοποιείτε? ευχαριστώ εκ των προτέρων!:-P:-P:-P;)
Link to comment
Share on other sites

εγω εργαζομουν χρονια σε φαρμακειο και ξερω απο δοκιμες οτι ολες οι μαρκες λιγο πολυ αν δεν εχεις καποια αλλεργια ειναι καλες(για ενυδατικες μιλαω)....γνωμη μου...καθαριζε καλα το προσωπο σου και βαζε bepanthol προσωπου!!ειναι σουπερ ενυδατικη!εκτος αν εχεις καποια ιδιαιτεροτητα στο δερμα πχ...στιγματα - λιπαροτητα κτλ που χρειαζεσαι κατι ενισχυμενο και οχι μονο μια απλη ενυδατωση αλλα ρυθμιση......

Link to comment
Share on other sites

και εγώ θα σου προτεινα την bepanthol ή αν εχει μεγαλες ανάγκες για ενυδατωση το προσωπακι σου bepanthol plus που ειναι πιο λιπαρη...

επισης aveene,sant aggelica,lierac απο εταιριες...

στα φαρμακεια τα βρισκεις αυτα.

Link to comment
Share on other sites

εγώ επειδή έχω ευαίσθητη επιδερμίδα χρησιμοποιώ την ενυδατική της froika για ευαίσθητες επιδερμίδες με πλούσια ενυδατικά συστατικά.

είμαι πολύ ευχαριστημένη.

κάποιο διάστημα χρησιμοποίησα κι εγώ κρέμες vichy. μύθος!

Link to comment
Share on other sites

Α ώστε εσύ είσαι silia 84 που έχεις το ίδιο μυγάκι με το φυστικάκι που μας ζαλίζει...; άσχετο, απλά ήθελα να το πω:D:D

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...