Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγαπημένα καλλυντικά


ilonka19

Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα!!!!

Έχω πρόβλημα με ξηροδερμία στο κεφάλι (φεύγουν νιφάδες!!!)

Τι προτείνετε?

Μου είπαν σαμπουαν απιβιτα ή κορρε....

ακατάλληλα και τα δύο. propoline. αλλά για σίγουρα πήγαινε δερματολόγο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 800
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το propoline είναι της απιβίτα όμως....

Έχω βαρεθεί να πηγαίνω στον δερματολόγο και να μην γίνεται τίποτα....έχω αλλάξει 5 και οι 5 μάπα....

Τεσπα θα πάρω το propoline της απιβιτα και βλέπουμε....

Σ'ευχαριστώ πολύ πολύ!!

WqOQp2.png KyXNp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σου συστήνω ανεπιφύλακτα την dior foundation, έχει και δείκτη προστασίας, δεν θυμάμαι αν έγραψα τιμή πιο πάνω, αλλά κάνει 33 ευρώ και πίστεψέ με εγώ που μακιγιάρομαι κάθε μέρα, την πρώτη φορά μου κράτησε ένα χρόνο σχεδόν.

 

Το όνομά της είναι αυτό DIOR FOUNDATION Ή πρέπει να την ζητήσω διαφορετικά?

Καθώς δεν έχω πάρει ποτέ ενυδατική μάρκας λέω να ξεκινήσω τώρα στα 35!

Απλά την απλώνεις το πρωί και δεν χρειάζεσαι άλλη ενυδατική μετά?

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites

Αχ όχι δεν είναι μόνο αυτό, πες καλύτερα αυτό το foundation που είναι και ενυδατική. Εγώ γυρίζω το μεσημέρι και ξεβάφομαι, παρόλο που η κοπέλα στα Hondos μου είπε ότι δεν χρειάζεται. Είναι ένα τυρκουαζ σωληνάριο. Για το βράδυ μετά το μπανιο βάζω μια άλλη κρέμα ενυδατική.

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Μακραν το καλυτερο ντεμακιγιαζ , ειναι το λαδι του shu uemura.

τσουζει βεβαια η τιμη αλλα....οτι πληρωνεις παιρνεις!;)

και τα σαπουνια ολα οπως και οι κρεμες της payot ειναι κορυφαια προιοντα!

 

Πατριωτισα συμφωνω μαζι σου το λαδι shu uemura ειναι καταπληκτικο για ντεμακιγιαζ.Και εγω σκεφτομουνα να το παρω αλλα ειναι πολυ καλο και αφηνει την επιδερμιδα πολυ μαλακη.Ειναι και ιαπωνικα νομιζω κανω λαθος?Εχεις παρει τιποτα αλλο αυτης της εταιρειας?Πολυ καλη σειρα για λεπτα και αδυναμα μαλλια εχει στα σαμπουαν η KLORANE.Εχω δοκιμασει πολλα σαμπουαν πριν καταληξω σε αυτη τη σειρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πατριωτισα συμφωνω μαζι σου το λαδι shu uemura ειναι καταπληκτικο για ντεμακιγιαζ.Και εγω σκεφτομουνα να το παρω αλλα ειναι πολυ καλο και αφηνει την επιδερμιδα πολυ μαλακη.Ειναι και ιαπωνικα νομιζω κανω λαθος?Εχεις παρει τιποτα αλλο αυτης της εταιρειας?Πολυ καλη σειρα για λεπτα και αδυναμα μαλλια εχει στα σαμπουαν η KLORANE.Εχω δοκιμασει πολλα σαμπουαν πριν καταληξω σε αυτη τη σειρα.

Ποιο λάδι βρε παιδιά; έψαξα λίγο και είχε πολλά λάδια. Δώστε μου την ακριβή ονομασία και τιμή, αν θέλετε.

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Ποιο λάδι βρε παιδιά; έψαξα λίγο και είχε πολλά λάδια. Δώστε μου την ακριβή ονομασία και τιμή, αν θέλετε.

ΕΙΝΑΙ ΛΑΔΙ ΝΤΕΜΑΚΙΓΙΑΖ ΣΕ ΔΙΑΦΑΝΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΜΕ ΑΝΤΛΙΑ Κ ΕΧΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 26 ΜΕ 28 Ε

Link to comment
Share on other sites

Μακραν το καλυτερο ντεμακιγιαζ , ειναι το λαδι του shu uemura.

τσουζει βεβαια η τιμη αλλα....οτι πληρωνεις παιρνεις!;)

και τα σαπουνια ολα οπως και οι κρεμες της payot ειναι κορυφαια προιοντα!

 

Μπορω να το βρω στα Ηοndos? Τι αλλο καλο εχει αυτη η σειρα ... αν δεν κανω λα8ος λιγο που το εψαξα ειδα πως εχει πολλα λαδακια ....μαλλο για τυπους επιδερμιδας. Αφαιρει και τα "σκληρα" προιοντα της Μαc?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Δεν ξερω αν εχει στα hondos εγω τα ειχα παρει απο ιταλια.

Το καθε λαδι ειναι για διαφορετικους τυπους επιδερμιδας.

Λογω δουλειας ειχα παρει διαφορα προιοντα του αλλα σε σχεση τιμης-ποιοτητας,δεν....

Προτιμω τα payot!με διαφορα!!

ναι.ειναι γιαπωνεζικα !

ο συγκεκριμενος μαλιστα , ηταν μακιγιερ στη νεα υορκη (δε θυμαμαι ποια χρονολογια)κ ανακαλυψε αυτη τη φορμουλα , για να αφαιρει το σκληρο μακιγιαζ των ηθοποιων του θεατρου (εδωωωωω η καλη εγκυκλοπαιδειαααα!!!!!!:mrgreen:)

για την τιμη, εγω το πηρα πριν 2 χρονια(κ το εχω ακομη)γυρω στα 70 ευρω , αλλα ειναι το μεγαλο μπουκαλι:D

uDuOp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

η δερματολόγος μου μου είπε μακριά από κορρέ και άπιβίτα.

για ντεμακιγιάζ έχω ένα φαρμακείου, eubos, αλλά δεν θυμάμαι λεπτομέρειες. τέλειο. μου το έδωσε η δερματολόγος.

αντιηλιακή la roche posay.

 

Γιατί σου είπε έτσι; Πήρα του ΚΟΡΡΕ μία λοσιόν για πρόληψη έναντι των ψειρών της κόρης μου, γι' αυτό σε ρωτάω.

Επίσης χρησιμοποιώ την βαφή μαλλιών της Apivita εδώ και 4 μήνες. Δεν έχω ξαναβάψει τα μαλλιά μου και μου την συνέστησαν ως πιο ''αθώα'' από άλλες βαφές.

Link to comment
Share on other sites

Τα Mac έχουν δικά τους καταστήματα αλλά πωλούνται και μέσα σε άλλα καταστήματα καλλυντικών. Υπάρχουν και επαγγελματίες μακιγιέρ που τα χρησιμοποιούν. Καλό είναι και δεν κάνει γραμμές στις ρυτίδες έκφρασης και ειδικά εκεί που χαμογελάω γύρω από το στόμα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σου είπε έτσι; Πήρα του ΚΟΡΡΕ μία λοσιόν για πρόληψη έναντι των ψειρών της κόρης μου, γι' αυτό σε ρωτάω.

Επίσης χρησιμοποιώ την βαφή μαλλιών της Apivita εδώ και 4 μήνες. Δεν έχω ξαναβάψει τα μαλλιά μου και μου την συνέστησαν ως πιο ''αθώα'' από άλλες βαφές.

γιατί ενώ έχουν λανσαριστεί ως φυσικά προϊόντα είναι τίγκα στα χημικά.

και από αποτελέσματα... υπάρχουν και καλύτερα.

για ψείρες θα πήγαινα σε βιολογικό μαγαζί να ψωνίσω για το κορίτσι μου.

βαφή χρησιμοποιούσα κι εγώ κορρέ. λόγω του ότι έγραφε φυτική και τρίχες. τάχα μπορούσαν να βάψουν τα μαλλιά τους και οι έγκυες με αυτήν. μπούρδες!

προτιμώ να τα βάφω σε κομμωτήριο, όπως πριν. το ίδιο κακό, αλλά ωραιότερο αποτέλεσμα. ακόμα δεν είδα βιολογικές βαφές με αποτέλεσμα να θαυμάσω.

χρησιμοποιούσα τις μασκούλες προσώπου άπιβίτα. υπάρχουν αποτελεσματικότερες με υλικά του σπιτιού, που τρώγονται.

γιαούρτι, γάλα, λάδι, μέλι, αγγούρι, λεμόνι...όχι όλα μαζί, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

γιατί ενώ έχουν λανσαριστεί ως φυσικά προϊόντα είναι τίγκα στα χημικά.

και από αποτελέσματα... υπάρχουν και καλύτερα.

για ψείρες θα πήγαινα σε βιολογικό μαγαζί να ψωνίσω για το κορίτσι μου.

βαφή χρησιμοποιούσα κι εγώ κορρέ. λόγω του ότι έγραφε φυτική και τρίχες. τάχα μπορούσαν να βάψουν τα μαλλιά τους και οι έγκυες με αυτήν. μπούρδες!

προτιμώ να τα βάφω σε κομμωτήριο, όπως πριν. το ίδιο κακό, αλλά ωραιότερο αποτέλεσμα. ακόμα δεν είδα βιολογικές βαφές με αποτέλεσμα να θαυμάσω.

χρησιμοποιούσα τις μασκούλες προσώπου άπιβίτα. υπάρχουν αποτελεσματικότερες με υλικά του σπιτιού, που τρώγονται.

γιαούρτι, γάλα, λάδι, μέλι, αγγούρι, λεμόνι...όχι όλα μαζί, έτσι;

 

πως και εισαι τοσο σιγουρη οτι ειναι τιγκα στα χημικα??????ποιος στο ειπε??

για το εψαξες μονη σου>:|

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι που έχω μικτή επιδερμίδα για καθημερινή χρήση έχω την πούδρα της Shisheido από τη σειρά Pureness. Καταπληκτικό ματ αποτέλεσμα, με σωστή κάλυψη και μεγάλη διάρκεια, χωρίς να βαραίνει το δέρμα και να κάθεται σαν στόκος. Είναι σκέτη πούδρα, αλλά κάνει τη δουλειά προϊόντων 2 σε 1. Δεν την έχω αλλάξει εδώ και 15 χρόνια!

Link to comment
Share on other sites

τάδε έφη δερματολόγος. και επικίνδυνα μου τα είπε για να ακριβολογήσω.

μακριά.

την ρώτησα το γιατί και μου είπε πάλι μακριά! με γκριμάτσα αηδίας.

και που ξερεις αν ο δερμ.δεν λεει βλακιες....λεω εγω τωρα...και τουσ παιδιατρους αμα πεισ οτι δεν δινω αντοιβιωσεις και δινω μονο ομοιοπαθητικα στο παιδι μου.θα σου πουν και αυτοι οτι ειναι βλακιες....

μονο σε αυτο στηριζεσαι??το οτι στο ειπε ο γιατρος??

σορυ κιολασ.δεν το λεω με κακια..

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...