Recommended Posts

Διαφημίσεις

αγορασα για μενα δυο αρωματα τελευταια το code armani και το insolence guerlain βαρυ....δεν μου αρεσει κανενα πειτε και γυναικεια διακριτικα πουδρε

Πουδρέ και πάρα πάρα πολύ ωραίο άρωμα είναι το Cashmere mist της DONNA KARAN! Δοκίμασε το αφού σου αρέσουν τα πουδρέ αρώματα...

Πουδρέ και πάρα πάρα πολύ ωραίο άρωμα είναι το Cashmere mist της DONNA KARAN! Δοκίμασε το αφού σου αρέσουν τα πουδρέ αρώματα...

Kαι το ασπρο και το μαυρο μπουκαλι ειναι τελεια :P

4

Πολυ ωραιο αντρικο αρωμα ειναι το intuision της estee.

Aπο γυναικεια εχω κολησει τωρα τελευταια με την the one D&G πολυ ωραιο αρωμα!

Make-up απο mac οπως και σκιες, πουδρα και ρουζ Lancome, μολυβια και eyeliner εχω πολλες αγαπημενες μαρκες, mac,dior,clinicue,clarins. Kαι η dior οι σκιες μου αρεσουν πολυ. Consiler με εχει βολεψει το ΥSL.

Καμια καλη κρεμα για τους μαυρους κυκλους ξερετε κοριτσια? Απο την αυπνια κοντευουν να φτασουν στο σαγονι μου :lol::lol:

Και σκευτομαι οτι ειναι καιρος να αρχισω καποια ελαφρια αντιρυτιδικη-προληπτικη, εχετε καμια καλη υπ'οψη?

[/url]

s-age.png

και η Μπουλιτα μου ηρθε στον κοσμο 09/07/2008

Πολύ καλή κρέμα για τους μαύρους κύκλους είναι της LA MER, είναι ακριβούτσικη αλλά κάνει τέλεια δουλειά.

Επίσης τέλειο αντδρικό άρωμα είναι το FUEL FOR LIFE της DIESEL.

αν ακούσετε να βάλει ο HONDOS 50% πείτε τίποτα, γιατί με τόσα που χρειάζομαι δεν τολμάω ακόμα να πάω να πάρω!!

Διαφημίσεις

Είχαν σίγουρα εκπτώσεις το Σάββατο και μέχρι και την Κυριακή έβλεπα διαφημίσεις. Μπορεί να ισχύουν ακόμη.

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Σας αρεσουν οι κρεμες σωματος; δοκιμαστε για χειμωνα το euphoriαCalvin Klein και Coudray υακινθος και τριανταφυλλο για καλοκαιρι. εχει υπεροχο αρωμα και δεν χρειαζεστε κολωνια,αυτη την κρεμα θα την βρειτε μονο στο Αttica :!::!::!::!:

ΑΝΔΡΙΚΟ ΑΡΩΜΑ AQUA DI GIO ARMANI ΟΣΟ ΓΙΑ ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΕ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΕΡΝΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ

iz6mqfx4psjhl3bk.png

cf7d8aac48.png

Ουάου!!! Το αγαπημένο μου θέμα!

Έχουμε και λέμε:

Καλλυντικά Clarins

Μακιγιάζ Sephora, Chanel και Ysl.

Αγαπημένα αρώματα:

Dsquared she wood

Gucci envy

Miller Harris Figue Amere, Terre de bois και Geranium bourbon

ΈΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΗ ΠΕΡΙΠΟΙΗΣΗ

make up - mac & channel

mascra - YSL

consiler - YSL

σκιές - mac

ρουζ - mac

μιλύβι ματιών - DIOR

lip gloss - ESTEE LAUDER

ενυδατική προσώπου & κρέμα ματιών - weleda

άρωμα - MIRACLE LANCOME & YPNOTIC POISON DIOR

ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΤΑ.........

Διαφημίσεις

τελειο θεμα!:D

κρεμα προσωπου + σαπουνι= vichy

αποσμητικο,αρωμα,κρεμα σωματος (καλοκαιρινο)=dolce n gabbana light blue! (το λατρευω!!!!!!!!!!!!!!!)

αρωμα (χειμωνιατικο)= 212 sexy c.h

concealer=nivea perfect cover

και φυσικα cocoa butter casuelle

fond de teint=loreal glam bronze

μασκαρα=loreal double extension

μολυβια=erre due

πουδρα= maybelline dream mat powder

σκιες και μανο=οτι να ναι!

κοριτσια πολλες λετε για του κορε αλλα εχουν ακουστει τα χειροτερα και εγω επαιρνα αλλα σταματησα! εχουν μεσα και ηλιελαιο! μακρια!!!

χρυσουλιτσα αν κοιταξεις ποιο πισω λενε πολλες κρεμες. αυτη που διαβασα πιο πολυ ειναι τα αγριοα τριανταφυλλο του κορε:confused:

yqMlp3.png

ΓΙΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΦΩΣ!

ΕΙΣΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΩ! ΣΑΓΑΠΩ!

:) που ήταν τούτο το θέμα τόσοοο καιρό;;; κ εγώ δεν το είχα δεί???

Λοιπόν:

Περιποιηση προσώπου= Clinique

Makeup= La roche posay (unifiance fluide mat)

Βαση= Radiant luminesse premake up base

Concealer= Body shop

Mascara= Max factor + Maybelline (μπλε βαρελάκι)

Lig gloss= PRESTIGE(τα έχω δουλεψει, δεν υπάρχουν πιο σταθερά), Korres, L'oreal Glam shine +Dior

Μολύβια: Erre due, αδιάβορχα Prestige

Πούδρα: Seventeen

Αρωμα: Alessandro dell'Acqua, Ultraviolet-Paco Rabanne, Light Blue-Dolce&Gabbana

Μανό: OPI

Σκιές: Lancome, Diego dalla Palma, Dior, Radiant κ δεν πάω πουθενά χωρίς τον σταθεροποιητή Make up του DIego Dalla Palma

Κ εγω γενικα δεν ειμαι σταθερη σε μαρκες κ μαρεσει να δοκιμαζω διαφορα. Κρεμες χρησιμοποιω συνηθως lancome ή lancaster ή biotherm. Μακε up πολυ καλο ειναι κ της estee που το ειχα χρονια κ τον τελευταιο χρονο χρησιμοποιω το YSL με το βουρτσακι. Πολυ καλη μασκαρα κ η χρυση του YSL. Ρουζ κ πουδρες μου αρεσουν απο τη ESTEE σε ηλιοκαμενο (ειμαι κ μελαχρινη). Σκιες χρησιμοποιω MAC, Dior, Channel, radiant, YSL, seventeen αν κ γενικοτερα στις σκιες παιζω σε διαφορα ταμπλο.. Φοβερα μανο τα channel k dior, αν κ αρκετα ακριβα για την καταναλωση που τους κανω εγω, οποτε για καθημερινα χρησιμοποιω κ radiant k erre due. Κραγιον επισης δοκιμαζω διαφορα, κ μαλιστα τελευταια εχω ενθουσιαστει με τα clinique shine lipstick που ειναι σαν να φορας κ lip gloss. Αρωματα, αν κ δεν ειμαι φανατικη, προτιμω του dior k to angel.

Το μονο που ακομα δεν εχω βρει κατι που να με ικανοποιει αρκετα ειναι τα conciler. Εχω κυκλους αρκετα εντονους κ αν κ εχω δοκιμασει αρκετα δεν εχω να προτεινω κατι...

Αγαπημενες κρεμες με παθος - Dr. Hauschka. Δεν συγκρινονται με τιποτα, 100% φυσικες ( και οχι τυπου φυσικες ), κανουν θαυματα στο δερμα.

Ξεβαφτικο χρησιμοποιω ενα απλο αμυγδαλελαιο της Weleda.

Make up Dr. Hauschka, ρουζ Stila κρεμωδες, μασκαρα Dior.

.png

Θέλω μια πολύ καλή κρέμα ενυδατική για το πρόσωπο μου. Χρησιμοποιώ συνήθως aveeno, synchroline κλπ. Αυτή τη φορά επειδή μάλλον το πρόσωπο μου τις συνήθισε ψάχνω άλλη. Δοκίμασα της lierac (χρησιμοποιώ ήδη τον ορό της, και είμαι πολύ ευχαριστημένη) για μικτά δέρματα και μου ξεραίνει τόσο πολύ το δέρμα.

Σκέφτομαι μήπως πρέπει να χρησιμοποιώ και βάση για make up, για να προστατεύει λίγο και το δέρμα. Να σας πω πως επειδή κοκκινίζει και ερεθίζεται η επιδερμίδα μου με το παραμικρό πρέπει να χρησιμοποιώ προιόντα για antiredness.

Καμια ιδέα?

Θέλω μια πολύ καλή κρέμα ενυδατική για το πρόσωπο μου. Χρησιμοποιώ συνήθως aveeno, synchroline κλπ. Αυτή τη φορά επειδή μάλλον το πρόσωπο μου τις συνήθισε ψάχνω άλλη. Δοκίμασα της lierac (χρησιμοποιώ ήδη τον ορό της, και είμαι πολύ ευχαριστημένη) για μικτά δέρματα και μου ξεραίνει τόσο πολύ το δέρμα.

Σκέφτομαι μήπως πρέπει να χρησιμοποιώ και βάση για make up, για να προστατεύει λίγο και το δέρμα. Να σας πω πως επειδή κοκκινίζει και ερεθίζεται η επιδερμίδα μου με το παραμικρό πρέπει να χρησιμοποιώ προιόντα για antiredness.

Καμια ιδέα?

μαριλού το καλύτερο που θα μπορούσες να κάνεις είναι πριν δοκιμάσεις οποιαδήποτε κρέμα να πας σε ένα δερματολόγο να σου προτείνει ο ίδιος τι ακριβώς ταιριάζει στο δικό σου δέρμα μιας το κάθε δέρμα έχει διαφορετικές ανάγκες και η κρέμα η δική μου μπορεί για μένα να είναι καταπληκτική αλλά για 'σένα να είναι η χειρότερη.

wobz4vsv31g4fym5.png

Με είδε η δερματολόγος, μου πρότεινε εταιρείες που έχουν τα φαρμακεία (avene, synchroline κλπ), αλλά επειδή έχω δοκιμάσει τις πιο πολλές δεν με καλύπτουν ιδιαίτερα.

Εσείς τι ενυδατική βάζετε? Τι εταιρεία να δοκιμάσω, γιατί πρέπει να χρησιμοποιώ άλλη όταν τελειώνει το κουτί για να μην τη συνηθίζει πολύ το δέρμα μου (έτσι μου είπε η δερματολόγος), ή κάποιες εναλλάξ.

Σκέφτομαι μήπως πρέπει να χρησιμοποιώ και βάση για make up, για να προστατεύει λίγο και το δέρμα.

Δηλαδή δεν χρησιμοποιείς κρέμα πρίν φορέσεις make up???

Πάντα να χρησιμοποιείς!!!

Έχω δοκιμάσει πολλές κρέμες και έπώνυμες ακριβές και οικονομικές.....

Δεν μπορώ να πώ πως με κάποια είδα τρομερή διαφορά.

Με της L'OREAL βολεύτηκα καλύτερα!

8a1731cd5c.png 4b3bd8119f.png

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΕΙ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΣΕΙΡΑ ΓΙΑ ΤΟΠΡΟΣΩΠΟ ΤΗΣ ΣΙΝΤΥ ΚΡΟΦΟΡΝΤ ΠΟΥ ΔΙΑΦΗΜΙΖΕΤΑΙ ΣΤΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα