Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγαπημένα καλλυντικά


ilonka19

Recommended Posts

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

 

Αχ ναι το ξεχασα αυτο, αλλο ενα αρωμα που μου προκαλει φρικη :grin:

Ειναι πολυ δυσκολο να πας με το "best seller" οταν κανεις δωρο η εστω με το "κλασικη αξια", πολυ υποκειμενικο πραγμα η οσφρηση. Πιο πιθανο το βλεπω να αγορασεις ενα κλασικο κομματι γκαρνταρομπας, πχ. ενα απλο μαυρο φορεμα, ενα μονοχρωμο πουκαμισο κλπ και να πεσεις μεσα πανω κατω, παρα ενα αρωμα που σε διαβεβαιωνει η πωλητρια οτι ΟΛΕΣ το αγαπανε.

Το black opium ηταν το αρωμα της κολλητης μου για χρονια, και το μονο που εσωσε την κατασταση και δεν την επνιξα ηταν οτι δεν κραταγε πολυ και μετα απο λιγο εσβηνε! 

Συμφωνω απολυτα. Κ για τα αρωματα που μισεις:mrgreen:ειδικα το λολιτα. Μονο το ποιζον για μενα οκ

Αλλα κ σε αυτο με τα ρουχα. Ρουχο πιο ευκολα παιρνεις, βλεπεις κ τον αλλο τι περιπου φοραει, αντιστοιχα κοσμημα η διακοσμητικο αν πηγαινεις σπιτι του. Το αρωμα οσο κ αν το μυριζεις αν δ ξερεις σιγουρα, ειναι επιφοβο. Δ ξερω ατομα, εκυος απο την λιτλ που το ειπε εδω, να αλλαζουν τοσο ευκολα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 800
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και πάλι όμως, όπως στο ρούχο παίρνεις περίπου σαν αυτά που φοράει, και στο άρωμα μπορείς να πάρεις κάποιο που μοιάζει με αυτό που φοράει συνήθως. Πρέπει να είναι ακριβώς το ίδιο; :-P Περίεργο μου φαίνεται να αντιμετωπίζεται με τόση ιερότητα το θέμα, χαχα! Τέλος πάντων, δεν πρόκειται να συμφωνήσουμε, εγώ πιο εύκολα φοράω άρωμα που δεν έχω διαλέξει παρά ρούχο που δεν έχω διαλέξει.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αυτή τη συζήτηση είμαι σχεδον βέβαιη ότι διαφορα αρώματα που έχω πάρει δώρο ειδικά από εκεί που δεν το περίμενα (πχ να τα στείλει μια φίλη της μαμάς επειδή μας θυμήθηκε), είναι ξαναδωρισμενα!!! 

 

(άσχετο, μια φορά σε μια παρέα υποψιαστήκαμε ότι ένα στιλό επαναδωριστηκε μεταξύ μας σε τρία πάρτι, εγω ήμουν ο τελευταίος αποδεκτης)

 

Κι εγω συμφωνώ ότι είναι δύσκολο να αγοράσεις άρωμα. σετακια με κρέμες κ αφρόλουτρα έχω κάνει πολλές φορές δώρο όμως. ούτε ρούχα παίρνω εύκολα, ή μάλλον ποτέ. Αξεσουάρ ή μπιζού παίρνω αν ξέρω ότι θα φορεθούν. Τώρα που λέμε για σετακια θυμήθηκα διαφορα ωραία που έβρισκα στην Αγγλία που μύριζαν αυτά τα φρουτενια που μ αρέσουν κ μου έχουν λείψει. κ μια επίσκεψη στε body shop μου έχει λείψει. 

  • Χαχαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Μετά από αυτή τη συζήτηση είμαι σχεδον βέβαιη ότι διαφορα αρώματα που έχω πάρει δώρο ειδικά από εκεί που δεν το περίμενα (πχ να τα στείλει μια φίλη της μαμάς επειδή μας θυμήθηκε), είναι ξαναδωρισμενα!!! 

 

(άσχετο, μια φορά σε μια παρέα υποψιαστήκαμε ότι ένα στιλό επαναδωριστηκε μεταξύ μας σε τρία πάρτι, εγω ήμουν ο τελευταίος αποδεκτης)

 

Κι εγω συμφωνώ ότι είναι δύσκολο να αγοράσεις άρωμα. σετακια με κρέμες κ αφρόλουτρα έχω κάνει πολλές φορές δώρο όμως. ούτε ρούχα παίρνω εύκολα, ή μάλλον ποτέ. Αξεσουάρ ή μπιζού παίρνω αν ξέρω ότι θα φορεθούν. Τώρα που λέμε για σετακια θυμήθηκα διαφορα ωραία που έβρισκα στην Αγγλία που μύριζαν αυτά τα φρουτενια που μ αρέσουν κ μου έχουν λείψει. κ μια επίσκεψη στε body shop μου έχει λείψει. 

Σε φαρμακείο εδώ Ελλάδα βρήκα κάτι τέλεια αφροντούς/αφρόλουτρα σε μορφή αφρού, κρέμες σώματος και χεριών από Αγγλία. Πήρα με άρωμα πεπόνι και marshmallows και μου αρέσoυν πολύ. Μάλλον θα το ξαναεπισκεφθώ. :-) Στην Αγγλία δεν ξέρω κι εγώ τι να πρωτοδιαλέξω. Αλλά κι Ελλάδα με μια επίσκεψη σε καταστήματα καλλυντικών βρίσκεις πολλά τέτοια σετάκια είτε για δώρο είτε για προσωπική χρήση. Τα The body shop θα τα βάλω πριν το Πάσχα στο πρόγραμμα για άρωμα και κανένα ιδιαίτερο σαμπουάν όπως το Banana shampoo που έπαιρνα πιο παλιά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Μετά από αυτή τη συζήτηση είμαι σχεδον βέβαιη ότι διαφορα αρώματα που έχω πάρει δώρο ειδικά από εκεί που δεν το περίμενα (πχ να τα στείλει μια φίλη της μαμάς επειδή μας θυμήθηκε), είναι ξαναδωρισμενα!!! 

 

:-P:-P:razz::razz:

 

 

10 ώρες πρίν, ΑΡΓΚ είπε:

Του Κορρε ξερω ποιο λες με κιτρο, ειναι απο τα αγαπημενα μου αλλα θελει συνεχεια ανανεωση, δεν κρατα ωρα :( 

 

Αυτό επειδή δεν βγαίνει πια, όταν τελειωσε ειχα κρατήσει το μπουκάλι και το άνοιγα και το μύριζα ανά διαστήματα, μου έφτιαχνε η διάθεση! :-P Είναι ακόμα στο πατρικό μου και μυρίζει ακόμα! Να θυμηθώ να το παρω όταν ξαναπάω, χαχα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αρώματα ούτε εγώ παίρνω δώρο δεν έχω πάρει ποτέ αν θυμάμαι καλά, πρώτη φορά πήρα πριν λίγες μέρες στην γιορτή του άντρα μου με την ελπίδα να του αρέσει... Ευτυχώς λέει πως του αρέσει... 

Σε εμενα δε θυμάμαι αν μου έχουν φέρει δώρο άρωμα νομίζω πως όχι... Στην αδερφή μου έχουν φέρει ένα που για μένα μύριζε απαίσια κ όλο το δωμάτιο δε θυμάμαι καθόλου πως λεγόταν εκανα αμάν να τελειώσει είχε κόκκινο μπουκάλι... 

Κ εγώ μένω σταθερή στα αρώματα για δύο τρία χρόνια αλλά μια ανανέωση τη ζητάω, 

Το πρώτο μου άρωμα κ εμένα ήταν το b. u.. Όπως έχω βάλει κ του body Shop το anania, σαν έφηβη  το γουαιτ μασκ αυτό μου άρεσε κ ειδικά όταν είχε βγάλει τη σκούρα μοβ συσκευασία δε ξέρω αν υπάρχει ακόμα.. Αλλά όπως έγραψα κ πάρα πάνω μεγάλη αγάπη για την ώρα έχω στο Κασμίρ... Γενικά επειδή κάποια αρώματα μου αρέσουν πολύ αλλά όταν τα φορέσω εγώ με πειράζουν μπορεί να με πιάσει κ πονοκέφαλος ή και αναγούλα φοβαμε να δοκιμάζω, τώρα κ εκεί ψάχνομαι μήπως βρω κάποιο που να πω να αυτό είναι το τέλειο για εμένα :D

Just now, xaroumenh mama είπε:

Αρώματα ούτε εγώ παίρνω δώρο δεν έχω πάρει ποτέ αν θυμάμαι καλά, πρώτη φορά πήρα πριν λίγες μέρες στην γιορτή του άντρα μου με την ελπίδα να του αρέσει... Ευτυχώς λέει πως του αρέσει... 

Σε εμενα δε θυμάμαι αν μου έχουν φέρει δώρο άρωμα νομίζω πως όχι... Στην αδερφή μου έχουν φέρει ένα που για μένα μύριζε απαίσια κ όλο το δωμάτιο δε θυμάμαι καθόλου πως λεγόταν εκανα αμάν να τελειώσει είχε κόκκινο μπουκάλι... 

Κ εγώ μένω σταθερή στα αρώματα για δύο τρία χρόνια αλλά μια ανανέωση τη ζητάω, 

Το πρώτο μου άρωμα κ εμένα ήταν το b. u.. Όπως έχω βάλει κ του body Shop το anania, σαν έφηβη  το γουαιτ μασκ αυτό μου άρεσε κ ειδικά όταν είχε βγάλει τη σκούρα μοβ συσκευασία δε ξέρω αν υπάρχει ακόμα.. Αλλά όπως έγραψα κ πάρα πάνω μεγάλη αγάπη για την ώρα έχω στο Κασμίρ... Γενικά επειδή κάποια αρώματα μου αρέσουν πολύ αλλά όταν τα φορέσω εγώ με πειράζουν μπορεί να με πιάσει κ πονοκέφαλος ή και αναγούλα φοβαμε να δοκιμάζω, τώρα κ εκεί ψάχνομαι μήπως βρω κάποιο που να πω να αυτό είναι το τέλειο για εμένα :D

Ααα τώρα που το θυμήθηκα μου είχε φέρει δώρο η αδερφή μου άρωμα φέτος στη γιορτή μου κ είναι αυτό που φοράω αυτή τη περίοδο μαρεσει πολύ αλλά νομίζω ότι δεν είναι το απόλυτο για εμένα δε πρέπει να είναι γνωστό άρωμα γιατί πήγε κ τις το έφτιαξαν λέγετε weekend burbery 

Link to comment
Share on other sites

Το Αngel το φορούσε η κολλητή μου, μου το πήρε και δώρο όταν είμασταν γύρω στα 25, το φορούσα αρκετά, τώρα δεν το ανέχομαι καθόλου (και το φοράει μια συνάδελφος καθημερινά - με πιάνει ζαλούρα). Γενικά, μου αρέσει να μυρίζει ο άλλος δίπλα μου όμορφα αλλά με μέτρο. Κάποια αρώματα (όπως το angel αλλά και το jungle που λατρεύω) τα θεωρώ ακατάλληλα για πρωί ή για δουλειά. Ωραίο ωστόσο άρωμα είναι το αντίστοιχο αντρικό του Angel  αλλά η έκδοση Havana. Το πήραν δώρο στον άντρα μου και είναι εξαιρετικό. Όπως και το Boss.

 

Παρεπιπτόντως, υπάρχει μια κρέμα σώματος, ακριβούτσικη αλλά κάνει καλή δουλειά σαν ενυδατική, η Sol de Janerio - Bum Bum. Το άρωμά της (αν αρέσει βέβαια - είναι έντονο και πολύ καλοκαιρινό) κρατάει απίστευτη ώρα, περισσότερη από πολλά αρώματα.

 

Άρωμα έχω πάρει δώρο μόνο στη μητέρα μου που είναι πολύ μυστήρια με τις μυρωδιές. Το θεωρώ μεγάλο ρίσκο. Α ναι, και στη κόρη μου, φράουλα από τα body shop και κάποια παιδικά από Zara, τα βάζει για να πάει παιδική χαρά και κορδώνεται :)

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχαχα 2
Link to comment
Share on other sites

@Yovanna ήρθε. Πάρα πολύ ωραίο, στην γκάμα μου αλλά φυσικά χάνει πολύ το καταλαβαίνω γιατί στο φσουτ με πιάνει το αλκοόλ! Πολύ καλή επιλογή! Καλό μου ψεκασμα! :lol:

  • Μου αρέσει 1

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Just now, λουκουμαδάκι said:

@Yovanna ήρθε. Πάρα πολύ ωραίο, στην γκάμα μου αλλά φυσικά χάνει πολύ το καταλαβαίνω γιατί στο φσουτ με πιάνει το αλκοόλ! Πολύ καλή επιλογή! Καλό μου ψεκασμα! :lol:

Καλοφόρετο! Ναι, το αυθεντικό δεν βγάζει καθόλου οινοπνευματίλα!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πέρασα σήμερα από φαρμακείο να πάρω κάποια πράγματα και είχαν και αρώματα του Κορρε. Με ενημέρωσε η κοπέλα ότι το Summer Splash είναι καινούρια κολώνια και να δοκιμάσω. Πάντα σκεφτόμουν τα αρώματα του Κορρέ σαν πολύ όμορφα αλλά ότι κρατάνε λίγο, αυτό σκέφτηκα είναι και κολώνια, υποτίθεται με άρωμα από αγγούρι και γιασεμί,  σε μισή ώρα θα έχει εξαφανιστεί. Ε επιτέλους βρήκα ένα άρωμα του Κορρέ που δεν σβήνει η μυρωδιά με τίποτα, 2 φστ πριν 5 ώρες και μυρίζει έντονα ΑΛΛΑ επίσης βρήκα και το πρώτο άρωμα του Κορρέ που πραγματικά δε μου άρεσε καθόλου :???:. Δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι η βάση, αλλά είναι κάτι βαρύ και μόνο αυτό αναδεικνύεται στο δέρμα μου, ούτε γιασεμί μυρίζει ούτε αγγούρι και άλλα ζαρζαβατικά :DΤι γκαντεμιά είναι αυτή;

  • Χαχαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

Λοιπόν, πέρασα σήμερα από φαρμακείο να πάρω κάποια πράγματα και είχαν και αρώματα του Κορρε. Με ενημέρωσε η κοπέλα ότι το Summer Splash είναι καινούρια κολώνια και να δοκιμάσω. Πάντα σκεφτόμουν τα αρώματα του Κορρέ σαν πολύ όμορφα αλλά ότι κρατάνε λίγο, αυτό σκέφτηκα είναι και κολώνια, υποτίθεται με άρωμα από αγγούρι και γιασεμί,  σε μισή ώρα θα έχει εξαφανιστεί. Ε επιτέλους βρήκα ένα άρωμα του Κορρέ που δεν σβήνει η μυρωδιά με τίποτα, 2 φστ πριν 5 ώρες και μυρίζει έντονα ΑΛΛΑ επίσης βρήκα και το πρώτο άρωμα του Κορρέ που πραγματικά δε μου άρεσε καθόλου :???:. Δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι η βάση, αλλά είναι κάτι βαρύ και μόνο αυτό αναδεικνύεται στο δέρμα μου, ούτε γιασεμί μυρίζει ούτε αγγούρι και άλλα ζαρζαβατικά :DΤι γκαντεμιά είναι αυτή;

Επηρεασμενη κι εγω απο τη συζητηση,πηγα και πηρα διαφορα καλλυντικα και ψεκαστικα με τρεις διαφορετικες κολωνιες στον ενα καρπο, στο εξω μερος της παλαμης,στον αγκωνα κλπ. Αφου περασε ενα τριωρο,η μια απο τις τρεις μου αρεσε πολυ. Επιστρεφω λοιπον,τους λεω αυτη εδω θελω,ειναι η candy,σωστααα;;; Σωστααα, μου λενε. Την αγορασα. Αλλα μαλλον τελικα δεν ηταν η candy :-(

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, irin είπε:

Επηρεασμενη κι εγω απο τη συζητηση,πηγα και πηρα διαφορα καλλυντικα και ψεκαστικα με τρεις διαφορετικες κολωνιες στον ενα καρπο, στο εξω μερος της παλαμης,στον αγκωνα κλπ. Αφου περασε ενα τριωρο,η μια απο τις τρεις μου αρεσε πολυ. Επιστρεφω λοιπον,τους λεω αυτη εδω θελω,ειναι η candy,σωστααα;;; Σωστααα, μου λενε. Την αγορασα. Αλλα μαλλον τελικα δεν ηταν η candy :-(

Με γεια! Εμένα μου αρέσει η candy! Αλλά κρίμα αν δεν ήταν αυτή που σου άρεσε. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, love kids είπε:

Με γεια! Εμένα μου αρέσει η candy! Αλλά κρίμα αν δεν ήταν αυτή που σου άρεσε. 

Για την ακριβεια,candy φοραω εδω και πολλα χρονια. Αλλα τωρα ηταν σε ελλειψη και πηρα την candy gloss. Ακομα μυριζω 4 αρωματα πανω μου και δεν εχω ξεκαθαρισει αν οντως ηταν αυτη που μου αρεσε. Τελος παντων,την πηρα και θα τη φορεσω προφανως!

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, ΑΡΓΚ said:

Λοιπόν, πέρασα σήμερα από φαρμακείο να πάρω κάποια πράγματα και είχαν και αρώματα του Κορρε. Με ενημέρωσε η κοπέλα ότι το Summer Splash είναι καινούρια κολώνια και να δοκιμάσω. Πάντα σκεφτόμουν τα αρώματα του Κορρέ σαν πολύ όμορφα αλλά ότι κρατάνε λίγο, αυτό σκέφτηκα είναι και κολώνια, υποτίθεται με άρωμα από αγγούρι και γιασεμί,  σε μισή ώρα θα έχει εξαφανιστεί. Ε επιτέλους βρήκα ένα άρωμα του Κορρέ που δεν σβήνει η μυρωδιά με τίποτα, 2 φστ πριν 5 ώρες και μυρίζει έντονα ΑΛΛΑ επίσης βρήκα και το πρώτο άρωμα του Κορρέ που πραγματικά δε μου άρεσε καθόλου :???:. Δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι η βάση, αλλά είναι κάτι βαρύ και μόνο αυτό αναδεικνύεται στο δέρμα μου, ούτε γιασεμί μυρίζει ούτε αγγούρι και άλλα ζαρζαβατικά :DΤι γκαντεμιά είναι αυτή;

Mήπως επειδή δεν σου άρεσε σου φαίνεται ότι κρατάει πολύ? Όταν κάτι δεν μας αρέσει , μας μυρίζει πιο έντονα. Την έβαλες και πρώτη φορά και πάντα την πρώτη φορά μας μυρίζει πιο πολλή ώρα. 

 

Just now, irin said:

Επηρεασμενη κι εγω απο τη συζητηση,πηγα και πηρα διαφορα καλλυντικα και ψεκαστικα με τρεις διαφορετικες κολωνιες στον ενα καρπο, στο εξω μερος της παλαμης,στον αγκωνα κλπ. Αφου περασε ενα τριωρο,η μια απο τις τρεις μου αρεσε πολυ. Επιστρεφω λοιπον,τους λεω αυτη εδω θελω,ειναι η candy,σωστααα;;; Σωστααα, μου λενε. Την αγορασα. Αλλα μαλλον τελικα δεν ηταν η candy :-(

Είναι από τα πράγματα που με κάνουν έξω φρενών. Αν όντως σου αρέσει , κράτα την. αν όχι, πήγαινε και πες βρέθηκα με άλλο άρωμα από δικό σας λάθος. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Έσπερος είπε:

@ΑΡΓΚ όμως πήγες γυρευοντας. αγγούρι και γιασεμί; έλεος! σκέφτομαι τώρα άλλους συνδυασμούς: μπρόκολο και νυχτολούλουδο, θυμάρι και γαρδενια, λιαστή ντομάτα και βανίλια.... :D

 

Moυ λεει η κοπελα ειναι καινουριο, πολυ καλοκαιρινο, να δοκιμασετε, δοκιμαζω κι εγω. Μετα ειδα τι υποτιθεται οτι μυριζει. Η πλακα ειναι οτι προφανως το αγγουρι δεν το καταλαβα ποτε :) 

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια δυσκολη ερωτηση:

Κορη φιλης, ετων 14. Περναει μια φαση "υπερσεξουαλικοτητας", δεν ξερω πως αλλιως να το πω. Τοσοδουλικα κροπ σαν σουτιεν, πολυ κοντα σορτσακια, ακρυλικα νυχια, υπερβολικα eyeliner κλπ. Στο σχολειο ειναι πολυ καλη μαθητρια και πολυ πιο μετρημενη, αλλα ειναι σαφες οτι πειραματιζεται με την εικονα της σα γυναικα τα απογευματα (δε βοηθα και το σωμα, δειχνει παιδακι, και νομιζω οτι γι αυτο βγαζει μια τεραστια ανασφαλεια και το εκδηλωνει ετσι)

Οι γονεις προτιμουν να το αφησουν διακριτικα να εκτονωθει, βαζοντας καποια ορια, τυπου οχι see-through ρουχα, οχι ψηλα τακουνια, οχι εξοδοι χωρις επιβλεψη ενηλικων το βραδυ.

Το κοριτσακι εχει γενεθλια και θελω να της παρω ενα δωρο, και ζητησε καλλυντικα. Μεχρι στιγμης εχει αγορασει πολλα (φτηνα και αθλιας ποιοτητας) μονη της με το χαρτζιλικι και η μαμα της σκεφτεται οτι ειναι και μια ευκαιρια να αποκτησει κατι καλυτερο. Ηδη μια κοινη φιλη θα της παρει make-up + σκιες και η μαμα ενα σετ καθαρισμου - ντεμακιγιαζ που της συνεστησε δερματολογος.

Αναρωτιεμαι τι να αγορασω εγω, που να ικανοποιησει τη μικρη και να ειναι προς τη σωστη κατευθυνση. Καποιο αρωμα που να ταιριαζει σε εφηβη; Προτιμησεις η μικρη δεν εχει, οσα αρωματα εχει ειναι των 5 ευρω και ειλικρινα μυριζουν φτηνη τσιχλοφουσκα. Ισως καποιο σετ αφρολουτρο με κρεμα σωματος η body mist;

H κορη μου σε αυτη την ηλικια ενθουσιαζονταν με αφρολουτρα και κολωνιες απο body shop με αρωματα φρουτων, αλλα νομζιω οτι δεν ειναι του στυλ της συγκεκριμενης μικρης, θα τα θεωρησει μαλλον προσπαθεια να τη δω σαν μωρο . Αρα θελω κατι πιο "μεγαλιστικο" αλλα οχι και φτηνιαρικο

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

Να κανω μια δυσκολη ερωτηση:

Κορη φιλης, ετων 14. Περναει μια φαση "υπερσεξουαλικοτητας", δεν ξερω πως αλλιως να το πω. Τοσοδουλικα κροπ σαν σουτιεν, πολυ κοντα σορτσακια, ακρυλικα νυχια, υπερβολικα eyeliner κλπ. Στο σχολειο ειναι πολυ καλη μαθητρια και πολυ πιο μετρημενη, αλλα ειναι σαφες οτι πειραματιζεται με την εικονα της σα γυναικα τα απογευματα (δε βοηθα και το σωμα, δειχνει παιδακι, και νομιζω οτι γι αυτο βγαζει μια τεραστια ανασφαλεια και το εκδηλωνει ετσι)

Οι γονεις προτιμουν να το αφησουν διακριτικα να εκτονωθει, βαζοντας καποια ορια, τυπου οχι see-through ρουχα, οχι ψηλα τακουνια, οχι εξοδοι χωρις επιβλεψη ενηλικων το βραδυ.

Το κοριτσακι εχει γενεθλια και θελω να της παρω ενα δωρο, και ζητησε καλλυντικα. Μεχρι στιγμης εχει αγορασει πολλα (φτηνα και αθλιας ποιοτητας) μονη της με το χαρτζιλικι και η μαμα της σκεφτεται οτι ειναι και μια ευκαιρια να αποκτησει κατι καλυτερο. Ηδη μια κοινη φιλη θα της παρει make-up + σκιες και η μαμα ενα σετ καθαρισμου - ντεμακιγιαζ που της συνεστησε δερματολογος.

Αναρωτιεμαι τι να αγορασω εγω, που να ικανοποιησει τη μικρη και να ειναι προς τη σωστη κατευθυνση. Καποιο αρωμα που να ταιριαζει σε εφηβη; Προτιμησεις η μικρη δεν εχει, οσα αρωματα εχει ειναι των 5 ευρω και ειλικρινα μυριζουν φτηνη τσιχλοφουσκα. Ισως καποιο σετ αφρολουτρο με κρεμα σωματος η body mist;

Δες και σετ πινέλα. Αν ακολουθεί ινσταγκραμερς σίγουρα θα θέλει. Θα πρότεινα για αυτή την ηλικία όχι γυναικεία αρώματα κλασικά αλλά τύπου bodyshop πιστεύω οι περισσότερες από εκεί ξεκινήσαμε σε εκείνη την ηλικία. Και έχουν και τις κρέμες κλπ. 

  • Μου αρέσει 3

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Just now, λουκουμαδάκι είπε:

Δες και σετ πινέλα. Αν ακολουθεί ινσταγκραμερς σίγουρα θα θέλει. Θα πρότεινα για αυτή την ηλικία όχι γυναικεία αρώματα κλασικά αλλά τύπου bodyshop πιστεύω οι περισσότερες από εκεί ξεκινήσαμε σε εκείνη την ηλικία. Και έχουν και τις κρέμες κλπ. 

 

Kαλη ιδεα, εχεις δικιο, το μισο ελευθερο χρονο της τον περνα στο Instagram οποτε λογικα θα εχει δει και make up tutorials

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι αντιλαϊκή με συμβουλεύεται να πάρω ; Τώρα το καλοκαίρι θα χρειαστώ μια. Θα ήθελα να είναι με χρώμα 

3 ώρες πρίν, ΑΡΓΚ είπε:

Να κανω μια δυσκολη ερωτηση:

Κορη φιλης, ετων 14. Περναει μια φαση "υπερσεξουαλικοτητας", δεν ξερω πως αλλιως να το πω. Τοσοδουλικα κροπ σαν σουτιεν, πολυ κοντα σορτσακια, ακρυλικα νυχια, υπερβολικα eyeliner κλπ. Στο σχολειο ειναι πολυ καλη μαθητρια και πολυ πιο μετρημενη, αλλα ειναι σαφες οτι πειραματιζεται με την εικονα της σα γυναικα τα απογευματα (δε βοηθα και το σωμα, δειχνει παιδακι, και νομιζω οτι γι αυτο βγαζει μια τεραστια ανασφαλεια και το εκδηλωνει ετσι)

Οι γονεις προτιμουν να το αφησουν διακριτικα να εκτονωθει, βαζοντας καποια ορια, τυπου οχι see-through ρουχα, οχι ψηλα τακουνια, οχι εξοδοι χωρις επιβλεψη ενηλικων το βραδυ.

Το κοριτσακι εχει γενεθλια και θελω να της παρω ενα δωρο, και ζητησε καλλυντικα. Μεχρι στιγμης εχει αγορασει πολλα (φτηνα και αθλιας ποιοτητας) μονη της με το χαρτζιλικι και η μαμα της σκεφτεται οτι ειναι και μια ευκαιρια να αποκτησει κατι καλυτερο. Ηδη μια κοινη φιλη θα της παρει make-up + σκιες και η μαμα ενα σετ καθαρισμου - ντεμακιγιαζ που της συνεστησε δερματολογος.

Αναρωτιεμαι τι να αγορασω εγω, που να ικανοποιησει τη μικρη και να ειναι προς τη σωστη κατευθυνση. Καποιο αρωμα που να ταιριαζει σε εφηβη; Προτιμησεις η μικρη δεν εχει, οσα αρωματα εχει ειναι των 5 ευρω και ειλικρινα μυριζουν φτηνη τσιχλοφουσκα. Ισως καποιο σετ αφρολουτρο με κρεμα σωματος η body mist;

H κορη μου σε αυτη την ηλικια ενθουσιαζονταν με αφρολουτρα και κολωνιες απο body shop με αρωματα φρουτων, αλλα νομζιω οτι δεν ειναι του στυλ της συγκεκριμενης μικρης, θα τα θεωρησει μαλλον προσπαθεια να τη δω σαν μωρο . Αρα θελω κατι πιο "μεγαλιστικο" αλλα οχι και φτηνιαρικο

Αφού τις αρέσουν τόσο τα καλλυντικά γιατί δεν της παίρνεις καλλυντικά .. καμία παλέτα της n u x   με σκιές και κάνα ωραίο λιπκλος της ίδιας μάρκας 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Super.mum είπε:

Κορίτσια τι αντιλαϊκή με συμβουλεύεται να πάρω ; Τώρα το καλοκαίρι θα χρειαστώ μια. Θα ήθελα να είναι με χρώμα 

Αφού τις αρέσουν τόσο τα καλλυντικά γιατί δεν της παίρνεις καλλυντικά .. καμία παλέτα της n u x   με σκιές και κάνα ωραίο λιπκλος της ίδιας μάρκας 

Εγω πηρα της Lancome. Χωρις χρωμα,αλλα εχει και με χρωμα. Ειναι απο τις οικονομικες επωνυμες και μου ειπαν οτι ειναι καλη!

  • Ευχαριστώ! 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Super.mum είπε:

 

Αφού τις αρέσουν τόσο τα καλλυντικά γιατί δεν της παίρνεις καλλυντικά .. καμία παλέτα της n u x   με σκιές και κάνα ωραίο λιπκλος της ίδιας μάρκας 

Θα της πάρει μία άλλη φίλη σκιές.

5 ώρες πρίν, Super.mum είπε:

Κορίτσια τι αντιλαϊκή με συμβουλεύεται να πάρω ; Τώρα το καλοκαίρι θα χρειαστώ μια. Θα ήθελα να είναι με χρώμα 

Εχω παρα πολυ ευαίσθητο δέρμα και με πάρα πολλές αλλεργίες. Με έχουν βολέψει απίστευτα της Nuxe, και δουλειά κάνουν και καταπληκτική αίσθηση αφήνουν αλλά δεν έχει με χρώμα νομίζω. Με χρώμα παλιότερα έπαιρνα της frezyderm και επίσης ήταν πολύ καλή και ελαφριά, όπως και την Αnthelios της LaRoche.

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

Με χρώμα παλιότερα έπαιρνα της frezyderm και επίσης ήταν πολύ καλή και ελαφριά, όπως και την Αnthelios της LaRoche.

Anthelios βάζω κ εγω, με πολύ άσπρο κ ευαίσθητο δέρμα. Μου την είχε συστήσει κ δερματολόγος, όχι ότι λέει αυτό κάτι απαραίτητα αφού γίνεται κ διαφήμιση. 

 

Ενα αστείο με τις αντηλιακής της frezy. Η πεθερά μου είναι πολύ κοκέτα κ της αρέσουν τα ακριβά πράγματα. Κάποια στιγμή όμως, όπως μεγάλωνε, άρχισε να μην την καλύπτει κάποια πολύ καλή φίρμα που είχε, έβγαλε παναδες ή είχε κάποιο άλλο θέμα. Έτσι δοκίμασε από την άλλη νύφη της μια της frezyderm που έκανε καλή δουλειά κ την βοήθησε το υπόλοιπο καλοκαίρι κ έφυγαν κ οι παναδες. Για καιρό δεν μπορούσε να το χωνέψει, πώς έγινε τέτοιο πράγμα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Anthelios βάζω κ εγω, με πολύ άσπρο κ ευαίσθητο δέρμα. Μου την είχε συστήσει κ δερματολόγος, όχι ότι λέει αυτό κάτι απαραίτητα αφού γίνεται κ διαφήμιση. 

 

Ενα αστείο με τις αντηλιακής της frezy. Η πεθερά μου είναι πολύ κοκέτα κ της αρέσουν τα ακριβά πράγματα. Κάποια στιγμή όμως, όπως μεγάλωνε, άρχισε να μην την καλύπτει κάποια πολύ καλή φίρμα που είχε, έβγαλε παναδες ή είχε κάποιο άλλο θέμα. Έτσι δοκίμασε από την άλλη νύφη της μια της frezyderm που έκανε καλή δουλειά κ την βοήθησε το υπόλοιπο καλοκαίρι κ έφυγαν κ οι παναδες. Για καιρό δεν μπορούσε να το χωνέψει, πώς έγινε τέτοιο πράγμα. 

 

Δοκιμασμενα, ειναι οντως παρα πολυ καλα τα προιοντα της frezyderm, και οχι μονο για παιδακια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ Frezyderm με χρώμα χρησιμοποιώ. Δεν υπάρχει λόγος να δίνει κανείς πολλά χρήματα για ακριβά αντιηλιακά. Αυτά του φαρμακείου είναι εξαιρετικά. Αγαπημένο προιόν Frezyderm, το self tan body shape. Δίνει το πιο τέλειο σταδιακό μαύρισμα , χωρίς σημάδια, όσο χάλια και να το απλώσεις και ταυτόχρονα ενυδατώνει και κάνει σύσφιξη (στο τελευταίο μην περιμένετε θαύματα, άλλα κάτι γίνεται).

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...