Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγαπημένα καλλυντικά


ilonka19

Recommended Posts

εμενα με εχει εντυπωσιασει το κονσιλερ της RADIANT.οικονομικο και αψογο.περιπου 13ευρω εχει και κραταει καιρο.επειδη το εντονο προβλημα που ειχα με τους κυκλους μου εχει χειροτερεψει λογω κουρασης και ξενυχτιου με τον μικρο,βαζω λιγο και περνω τα πανω μου μολις με κοιταω στον καθρεπτη :P:P:P

το χρησιμοποιει καμια;

 

Ναι κοριτσάκι το έχω χρησιμοποιήσει...ΚΑΙ...αυτό και είναι πολύ καλό. Η συγκεκριμένη εταιρία εχει βγάλει και μια πολύ καλή σειρά απο κονσίλερ για ολα τα προβλήματα της επιδερμίδας...π.χ πράσινο κονσίλερ, κίτρινο κονσίλερ!!! και εχει ωραιες αποχρώσεις στα λευκά κονσίλερ...Το γέλιο της υπόθεσης ειναι πως πλέον δεν χρησιμοποιώ κονσίλερ καθώς ποτέ δεν ειχα μαυρους κύκλους αλλά ειχα ενα άλλο πρόβλημα που με εκανε για καιρό να χρησιμοποιώ σκουρόχρωμο κονσίλερ της CRISTIAN DIOR...Ειχα λευκη για κανα χρόνο και, κάτω απο τα μάτια μου που με μια θεραπεία υποχώρησε και το αποτέλεσμα ηταν να μου αφήσει τελικά ενα πολύ διακρητικό λευκό κάτω απο τα μάτια...αλλά όσο θυμάμαι οταν ειχα αυτή την πάθηση πόσην ώρα καθόμουνα μπροστά στον καθρέπτη να καλύψω την λευκη να μην φαινεται!!!!!!!!!!!!!!

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 800
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπόν κονσίλερ του Dior πιστεύω είναι το καλύτερο και έχω δοκιμάσει διάφορα.

Μάσκαρα της Max factor.Σκιές έχω διάφορeς,make up δεν χρησιμοποιώ κρέμα προσώπου estee Lauder έχω και κρε΄μα για τα μάτια αλλα δεν την βάζω :oops: είμαι λίγο τεμπέλα :oops:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Να προτείνω ανεπιφύλακτα τα μανό-όζες :lol: της loreal Jet Set. Ειναι τα μόνα που στεγνώνουν σε ενα λεπτό και δεν γίνεσαι χάλια μόλις βάλεις παπούτσια.

 

Υπάρχει ένα καταπληκτικό στεγνωτικό νυχιών και είναι σε μορφή σπρέι. Στεγνώνει τα νύχια στο λεπτό... Ότι μανό κι αν χρησιμοποιείς. Είναι της mavala!!! Σας το συνιστώ ανεπιφύλακτα...

kEF5p3.png
Link to comment
Share on other sites

εγω τοσα χρονια χρησιμοποιουσα shiseido, la roche posay και lancome τα τελευταια 2 χρονια δοκιμασα απο μια φιλη την εταιρεια avon και εμεινα ευχαριστημενη τουλαχιστον στις κρεμες που εχω παρει και κραγιον που διαρκουν πολυ, τωρα για μασκαρα ειμαι φανατικη της Lancome Και Make up τοu Christian Dior, ,αρωμα DOLCE AND GABBANA

vXPNp3.png

QcHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να προτείνω ανεπιφύλακτα τα μανό-όζες :lol: της loreal Jet Set. Ειναι τα μόνα που στεγνώνουν σε ενα λεπτό και δεν γίνεσαι χάλια μόλις βάλεις παπούτσια.

 

Υπάρχει ένα καταπληκτικό στεγνωτικό νυχιών και είναι σε μορφή σπρέι. Στεγνώνει τα νύχια στο λεπτό... Ότι μανό κι αν χρησιμοποιείς. Είναι της mavala!!! Σας το συνιστώ ανεπιφύλακτα...

 

Ποιά μαγαζιά το πωλούν?

Grow up and get a life!

Link to comment
Share on other sites

 

Όζες: μακράν οι καλύτερες που έχω πάρει οι Dior.

 

 

 

Tί είναι οι όζες?

 

 

όζες είναι τα βερνίκια νυχιών (στη βόρρειο ελλάδα!) Προήλθε απο το oz που έγραφαν στα πρώτα μπουκαλάκια που ήρθαν στην Ελλάδα. Εμείς τα λέμε μανό απο το όνομα της πρώτης μάρκας που κυκλοφόρησε!

 

Ουαου!!! Τι μαθαίνω τώρα στα γεράματα!!! :lol::lol::lol:

Ευχαριστώ για την πληροφόρηση! :lol:

 

πρωτη φορα το ακουω!!!!

 

ο ζ α

 

:shock::shock:

 

θελω μια οζα!!

 

και μια γκαζ-οζα!!

 

(πλακα κανω!!! :D )

 

 

λοιπον, μεηκ απ το καινουργιο του κορρε , το αγριοτριανταφυλλο!! πολυ καλο!!!

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΚΕ UP ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ CHANEL MAT LUMIERE ΕΧΕΙ ΤΡΟΜΕΡΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΙ ΔΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΛΑΜΨΗ

 

ΜΑΣΚΑΡΑ DIORSHOW ΕΧΕΙ ΦΟΒΕΡΑ ΕΝΤΟΝΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

 

ΚΡΑΓΙΟΝ ΕΙΝΑΙ SUPER LANCOME ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΛΥ ΣΤΑΘΕΡΑ ΤΗΣ BOBBIE BROWN.

 

ΑΠΟ ΚΡΕΜΑ 100% ΤΗΣ CHANEL. ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΥΦΗ ΑΝ ΚΑΙ ΛΙΓΙ ΤΣΙΜΠΗΜΕΝΗ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ.

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

εγω τις παλιες καλες εποχες της απολυτης ελευθεριας κοπανουσα κατι τρακοσιαρια στα χοντος.τοτε που επαιρνα σχεδον 900 ευρω το μηνα και επερνα μονο κλινικ.ετσι με μαθανε στο χωριο μου(χα χα!)τωρα εχω μπολικα αποθεματα και αν χρειαστω κατι μου αρεσουν τα σεβεντιν και τα νιβεα.εχουν ωραια χρωματα!

Link to comment
Share on other sites

 

Όζες: μακράν οι καλύτερες που έχω πάρει οι Dior.

 

 

 

Tί είναι οι όζες?

 

 

όζες είναι τα βερνίκια νυχιών (στη βόρρειο ελλάδα!) Προήλθε απο το oz που έγραφαν στα πρώτα μπουκαλάκια που ήρθαν στην Ελλάδα. Εμείς τα λέμε μανό απο το όνομα της πρώτης μάρκας που κυκλοφόρησε!

 

Ουαου!!! Τι μαθαίνω τώρα στα γεράματα!!! :lol::lol::lol:

Ευχαριστώ για την πληροφόρηση! :lol:

 

πρωτη φορα το ακουω!!!!

 

ο ζ α

 

:shock::shock:

 

θελω μια οζα!!

 

και μια γκαζ-οζα!!

 

(πλακα κανω!!! :D )

 

 

λοιπον, μεηκ απ το καινουργιο του κορρε , το αγριοτριανταφυλλο!! πολυ καλο!!!

 

καλλλλα πλλακα με κανετε????

Δεν ξερετε την οζα????

Ωραια και δεν την ξερετε!Τι ξερετε το μανο(ετσι γραφεται)????

Ελλαδαρααααα!!! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να προτείνω ανεπιφύλακτα τα μανό-όζες :lol: της loreal Jet Set. Ειναι τα μόνα που στεγνώνουν σε ενα λεπτό και δεν γίνεσαι χάλια μόλις βάλεις παπούτσια.

 

Υπάρχει ένα καταπληκτικό στεγνωτικό νυχιών και είναι σε μορφή σπρέι. Στεγνώνει τα νύχια στο λεπτό... Ότι μανό κι αν χρησιμοποιείς. Είναι της mavala!!! Σας το συνιστώ ανεπιφύλακτα...

 

Ποιά μαγαζιά το πωλούν?

 

Εγώ το πήρα από τα hondos. Υπάρχουν κι άλλες μάρκες... Το ζητάς σα στεγνωτικό νυχιών. Συνήθως βρίσκεται κοντά στα μανό.

kEF5p3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
λοιπον, μεηκ απ το καινουργιο του κορρε , το αγριοτριανταφυλλο!! πολυ καλο!!!

 

Tην προηγούμενη Κυριακή που βαφτίζαμε την μπέμπα μου, ήρθε να με βάψει μια μακιγιέζ. Εκτός, λοιπόν, από τα kryolan, τα mac και τα make up for ever, τα επαγγελματικά, είχε και μολύβια, σκιές και λοιπά βαφτικά του Κορρέ! Μου έκανε μεγάλη εντύπωση, και μου είπε ότι είναι πολύ καλά και σταθερά και μου συνέστησε και το παραπάνω μέηκ απ (άλλο που εγώ είμαι ανεπίδεκτη και δεν βάζω)!!

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια μηπως ξερετε κανενα φαρμακακι για τα νυχια.

ολο μου σπανε,και ξεφλουδιζουν.

τα νευρα μου.θελω κι εγω να τα τα βαψω...

(δεν τα τρωγω :lol::lol::lol: )

 

Πηγαινε στα hondos και ζήτα προιόντα sally hanse. Είναι λίγο ακριβά αλλά αποτελεσματικά. Έχει για πολλές περιπτώσεις...

kEF5p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω καιρό να κάνω διατριβή στα καλλυντικά αλλά τελευταία φορά πήρα τη maskara τη διπλή της erre due (αll star) και έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Επίσης χρόνια τώρα βάζω κραγιόν bourjois και είναι πολύ καλά.

 

Τελος καλο θα ηταν αυτα που γραφουμε να κατηγοροποιηθουν καπως σε ενα post.

Dwnjp2.png

O ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 4/4/09

Link to comment
Share on other sites

mac εχει το ενα καταστημα του Χοντου στον Πειραια εκεινο που ειναι πιο κοντα στον ηλεκτρικο σταθμο.επισης στα δυτικα προαστια στο Περιστερι υπαρχει καταστημα mac εκτος της Ερμου

Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσουν τα αρωματα αλλα οταν βαζω δεν αναδεικνυεται το αρωμα σε μενα εχω παρει ενα σωρο και στο τελος ολα μου φαινονται ιδια ασε που με πιανει πονοκεφαλος.μηπως επειδη ειμαι αρκετα μελαχρινη?το μονο πουβαζω χωρις προβλημα το pleasutes της Εstee.θελω κατι διακριτικο που να αφνει αρωμα πουδρας και καθαριοτητας

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια τα προιοντα mac τα έχει το hondos?Aπο τιμές?

Μακ εχει στο απολλώνια πολιτεια και στην Τσιμισκή σε αυτόνομο καταστημα. Πινέλα ακριβα, σκιες κραγιον τιμές μετριες, αλλά ειναι αρκετά μεγαλες οι ποσοτητες.

Link to comment
Share on other sites

εγω του πηρα την one -dolce and gabbana αλλα η κολωνια ειναι κατι προσωπικο μια βολτα απο το HONDO θα σε βοηθησει να διαλεξεις το καταλληλο αφου εσυ θα το μυριζεις και ξερεις και τα γουστα του αντρα σου :lol:

vXPNp3.png

QcHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολλή ωραία η ATTITUDE του armani, όπως και η ADVENTURE DAVIDOFF. Κατά καιρούς έχω πάρει διαφορες κολώνιες στον αντρούλη μου, αλλά αυτές μου άρεσαν περισσότερο. Αναλόγως και τα γούστα φυσικά..

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...