Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια........  Χρειάζομαι και εγώ μια συμβουλή σαν νέα μανούλα που είμαι...... Είμαι 21 εβδομάδων και 5 ημερών με τοκετό τον Απρίλιο σήμερα μόλις διαγνώστηκα με ουρεοπλασμα ο γυναικολόγος μου μου συνέστησε να πάρω αντιβίωση κι εγώ και ο σύζυγος μου για 3 ημέρες 2 την ημέρα και φοβάμαι να την πάρω μην κάνει κακό στο μωρό μου γιατί ειναι το πρώτο μου μωράκι αλλά φοβάμαι και απ αυτά που διάβασα στο ίντερνετ μπορείτε σας παρακαλώ να με βοηθήσετε? Σας ευχαριστώ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • hope@

    hope@ 8 δημοσιεύσεις

  • FANI

    FANI 6 δημοσιεύσεις

  • zwoula

    zwoula 5 δημοσιεύσεις

  • ladycat

    ladycat 4 δημοσιεύσεις

Επαναφέρω το θέμα για να ρωτήσω εάν κάποια κοπέλα είχε πρόσφατη εμπειρία από ουρεοπλασμα στην εγκυμοσύνη. 

Ποιες είναι οι σύγχρονες οδηγίες που σας έχουν δώσει οι γιατροί σας πάνω στο θέμα;

Πρέπει να θεραπεύεται με αντιβιοτικά στο πρώτο τρίμηνο, στο δεύτερο ή καθόλου μιας και οι γιατροί διαφωνούν ως προς το ποσό υπεύθυνο μπορεί να είναι αυτό το μικρόβιο για προβλήματα στην εγκυμοσύνη;

Ο ένας γιατρός λέει στο πρώτο, ο άλλος να μην ασχολούμαι κι ο άλλος στο δεύτερο. Έχω μπερδευτεί! 

Link to comment
Share on other sites

On 7/25/2021 at 4:38 PM, Νεκταρινακι said:

Επαναφέρω το θέμα για να ρωτήσω εάν κάποια κοπέλα είχε πρόσφατη εμπειρία από ουρεοπλασμα στην εγκυμοσύνη. 

Ποιες είναι οι σύγχρονες οδηγίες που σας έχουν δώσει οι γιατροί σας πάνω στο θέμα;

Πρέπει να θεραπεύεται με αντιβιοτικά στο πρώτο τρίμηνο, στο δεύτερο ή καθόλου μιας και οι γιατροί διαφωνούν ως προς το ποσό υπεύθυνο μπορεί να είναι αυτό το μικρόβιο για προβλήματα στην εγκυμοσύνη;

Ο ένας γιατρός λέει στο πρώτο, ο άλλος να μην ασχολούμαι κι ο άλλος στο δεύτερο. Έχω μπερδευτεί! 

ναι δεν θα βγαλεις ακρη, ο καθενας λεει ο,τι θελει. Στην Αγγλια παντως δεν ασχολειται κανεις με αυτο. Δεν ξερω αν ειναι το σωστο αλλα αυτο ειναι το πρωτοκολλο.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, maripoz είπε:

ναι δεν θα βγαλεις ακρη, ο καθενας λεει ο,τι θελει. Στην Αγγλια παντως δεν ασχολειται κανεις με αυτο. Δεν ξερω αν ειναι το σωστο αλλα αυτο ειναι το πρωτοκολλο.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου! 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Βρίσκομαι στην 11 εβδομάδα εγκυμοσύνης

Βρέθηκα θετική στο ουρεοπλασμα, ο γιατρός μου μου έδωσε klaricid 500mg για 7 ημέρες. 

Έπαιρνε κάποια klaricid στην εγκυμοσύνη? Είναι χαμηλού ρίσκου αντιβίωση? 

Ευχαριστώ!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...