Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εμβόλιο Covid σε ηλικίες 5+


irin

Recommended Posts

πρίν από 28 λεπτά , vtgian είπε:

 

Να σου είμαι ειλικρινής, θεωρώ ότι διέθεσαν ελάχιστα για τα παιδιά γιατί θεωρούν ότι δεν θα έχουν ζήτηση.

Έπρεπε να ήμουν πιο προνοητική και να έκλεινα άμεσα. Είναι όμως που θέλουμε να πάμε παρέα τα παιδιά και πρέπει να συντονιστούμε 4 οικογένειες.

Εγώ επίσης μπήκα 6.30 το πρωί και έβρισκα για αύριο, αλλά περίμενα την έγκριση του άντρα μου που ακόμα είναι διστακτικός, και έχασα πολύτιμο χρόνο. γκρρρρρ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 208
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, irin είπε:

Εγώ επίσης μπήκα 6.30 το πρωί και έβρισκα για αύριο, αλλά περίμενα την έγκριση του άντρα μου που ακόμα είναι διστακτικός, και έχασα πολύτιμο χρόνο. γκρρρρρ

 

Χαχαχα, εντάξει δεν πειράζει, θα έρθουν και άλλα.

 

Νομίζω ότι η πρώτη φουρνιά δεν ήταν περιορισμένη λόγω χαμηλών προσδοκιών, αλλά επειδή γενικά στην Ε.Ε. δεν διανεμήθηκαν σε πρώτη φάση πάρα πολλά παιδικά εμβόλια, οπότε και το μερίδιο της Ελλάδας ήταν αναλογικά μικρό. Ο άντρας μου κάπου διάβασε ότι παραλάβαμε χτες 60.000 δόσεις, μάλλον για αυτό πλέον δεν υπάρχει καθόλου διαθεσιμότητα, έχουν δεσμευθεί για τις α' και τις β' δόσεις των ραντεβού που κλείστηκαν μέχρι τώρα, που είναι νομίζω περίπου 30.000.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, princess consuela είπε:

Ναι δεν διαφωνώ. Χαμός γίνεται. Εννοώ ότι είναι απίθανο επειδή έχει νοσήσει σχετικά πρόσφατα.

Τον Ιούνιο νομίζω.εχει περάσει καιρός.

Στο Ηνωμένο βασίλειο μέσα σε 48 ώρες εκτοξεύθηκαν τα κρούσματα με την ο

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Τον Ιούνιο νομίζω.εχει περάσει καιρός.

Στο Ηνωμένο βασίλειο μέσα σε 48 ώρες εκτοξεύθηκαν τα κρούσματα με την ο

Ναι καλά θυμάσαι Ιούνιος ήταν, έχει περάσει ο καιρός!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα! Να σας ρωτήσω κάτι; Όσες έχετε παιδάκια που έχουν νοσήσει θα τους κάνετε μία δόση ή δύο; Από ό,τι κατάλαβα από την ενημέρωση, το σχήμα είναι όπως των ενηλίκων με μία δόση μετά τη νόσηση, αλλά και η δεύτερη δεν βλάπτει.

Link to comment
Share on other sites

Παρακολούθησε εχθές κάποια την εκδήλωση ??

Εγώ μόλις τώρα την παρακολούθησα.

17 minutes ago, princess consuela said:

Κορίτσια καλημέρα! Να σας ρωτήσω κάτι; Όσες έχετε παιδάκια που έχουν νοσήσει θα τους κάνετε μία δόση ή δύο; Από ό,τι κατάλαβα από την ενημέρωση, το σχήμα είναι όπως των ενηλίκων με μία δόση μετά τη νόσηση, αλλά και η δεύτερη δεν βλάπτει.

Μία δόση είπαν όμως εγώ θα μιλήσω με τον πνευμονολόγο του και θα κάνω ότι πει. Στο ραντεβού μου έβγαλε δύο δόσεις.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , kotsifikos είπε:

Παρακολούθησε εχθές κάποια την εκδήλωση ??

Εγώ μόλις τώρα την παρακολούθησα.

Μία δόση είπαν όμως εγώ θα μιλήσω με τον πνευμονολόγο του και θα κάνω ότι πει. Στο ραντεβού μου έβγαλε δύο δόσεις.

Τώρα τη βλέπω κι εγώ στο youtube. Να σου πω την αλήθεια δεν μου είχε περάσει καν από το μυαλό ότι αρκεί η μία δόση γιατί κι οι γονείς μου παρ' όλο που νόσησαν πριν τον εμβολιασμό τους από την τρομάρα τους έκαναν και τις 3 δόσεις μετά! Κι εμένα το σύστημα δύο δόσεις μου έβγαλε αλλά και στους ενήλικες έτσι ήταν. Δεν ξέρω αν έκανες τη μία δόση αν σου έβγαζε πιστοποιητικό εμβολιασμού. Λογικά ναι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , kotsifikos είπε:

Παρακολούθησε εχθές κάποια την εκδήλωση ??

Εγώ μόλις τώρα την παρακολούθησα.

Μία δόση είπαν όμως εγώ θα μιλήσω με τον πνευμονολόγο του και θα κάνω ότι πει. Στο ραντεβού μου έβγαλε δύο δόσεις.

Κανονικά παει όπως τον εμβολιασμο δηλαδη μια δόση μετά την νοσηση κ μετα από 6 μήνες αν θες κ άλλη δοση. 

Η νοσηση δηλαδη μετράει σαν να έχεις κάνει εμβολιο μια δόση κάπως ετσι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

26 minutes ago, irin said:

Έχετε καταλάβει αν τελικά θα ανοίγει η πλατφόρμα με το έτος ή με τα γενέθλια? για τα παιδιά του 2017 η ερώτηση..

Στην εκδήλωση είπαν με τα Πέμπτα γενέθλια των παιδιών, όχι με το έτος.

Link to comment
Share on other sites

Εμβολιάστηκαν λοιπόν τα δικά μου χθες, όλα καλά μέχρι στιγμής, όταν ξύπνησαν ούτε το χέρι δεν τους πονούσε. Δεν έχουν κλείσει βέβαια ούτε 24ωρο ακόμα, κοιτάω συνέχεια το κινητό μήπως με πάρουν από το σχολείο ότι ανέβασαν δέκατα, αλλά τίποτα ως τώρα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Deena είπε:

Εμβολιάστηκαν λοιπόν τα δικά μου χθες, όλα καλά μέχρι στιγμής, όταν ξύπνησαν ούτε το χέρι δεν τους πονούσε. Δεν έχουν κλείσει βέβαια ούτε 24ωρο ακόμα, κοιτάω συνέχεια το κινητό μήπως με πάρουν από το σχολείο ότι ανέβασαν δέκατα, αλλά τίποτα ως τώρα...

Mπράβο!!! Ενημέρωνέ μας αν υπάρχουν εξελίξεις.. αν και είμαι αισιόδοξη ότι όλα θα είναι τέλεια

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , Deena είπε:

Εμβολιάστηκαν λοιπόν τα δικά μου χθες, όλα καλά μέχρι στιγμής, όταν ξύπνησαν ούτε το χέρι δεν τους πονούσε. Δεν έχουν κλείσει βέβαια ούτε 24ωρο ακόμα, κοιτάω συνέχεια το κινητό μήπως με πάρουν από το σχολείο ότι ανέβασαν δέκατα, αλλά τίποτα ως τώρα...

 

Μπράβο! Ένα άγχος λίγο μικρότερο πλέον!

Τελικά όντως ήταν λίγα τα εμβόλια που έφεραν, από Γενάρη λέει θα έρθουν νέες παρτίδες και θα ανοίξουν νέα ραντεβού.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , vtgian είπε:

 

Μπράβο! Ένα άγχος λίγο μικρότερο πλέον!

Τελικά όντως ήταν λίγα τα εμβόλια που έφεραν, από Γενάρη λέει θα έρθουν νέες παρτίδες και θα ανοίξουν νέα ραντεβού.

Μπαίνω πάνω από 10 φορές την ημέρα μήπως βρω κοντινότερο ραντεβού κατά τύχη. Μάλλον πρέπει να παραιτηθώ από την προσπάθεια και να ξαναμπώ 4 Γενάρη..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , irin είπε:

Μπαίνω πάνω από 10 φορές την ημέρα μήπως βρω κοντινότερο ραντεβού κατά τύχη. Μάλλον πρέπει να παραιτηθώ από την προσπάθεια και να ξαναμπώ 4 Γενάρη..

 

Δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά μάλλον δεν υπάρχει ελπίδα για νωρίτερα :(

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , vtgian είπε:

 

Δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά μάλλον δεν υπάρχει ελπίδα για νωρίτερα :(

αν μπω μολις ανοιξουν τα χιλιαδες ραντεβου που προανηγγειλαν???

ήδη, κάποιες στιγμές που μπαίνω βλέπω πχ ένα διαθέσιμο διάστημα, πορτοκαλί, αλλά μέχρι να πατήσω λέει ότι τελικά δεν υπάρχει διαθέσιμο. Μάλλον πλασματικό είναι

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Deena said:

Εμβολιάστηκαν λοιπόν τα δικά μου χθες, όλα καλά μέχρι στιγμής, όταν ξύπνησαν ούτε το χέρι δεν τους πονούσε. Δεν έχουν κλείσει βέβαια ούτε 24ωρο ακόμα, κοιτάω συνέχεια το κινητό μήπως με πάρουν από το σχολείο ότι ανέβασαν δέκατα, αλλά τίποτα ως τώρα...

Τέλεια!! Πάει καλά δηλαδή ! Να συνεχίσει έτσι!

46 minutes ago, irin said:

Μπαίνω πάνω από 10 φορές την ημέρα μήπως βρω κοντινότερο ραντεβού κατά τύχη. Μάλλον πρέπει να παραιτηθώ από την προσπάθεια και να ξαναμπώ 4 Γενάρη..

και εγώ το ίδιο κάνω αλλά τίποτα δυστυχώς. Πότε έκλεισες εσύ??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , kotsifikos είπε:

Τέλεια!! Πάει καλά δηλαδή ! Να συνεχίσει έτσι!

και εγώ το ίδιο κάνω αλλά τίποτα δυστυχώς. Πότε έκλεισες εσύ??

αρχες Φεβρουαριου :-(

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, irin said:

αρχες Φεβρουαριου :-(

αργά και εσύ...και εγώ αργά βρήκα 26-1

55 minutes ago, vtgian said:

 

Δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά μάλλον δεν υπάρχει ελπίδα για νωρίτερα :(

και εγώ δεν πιστεύω πως υπάρχει ελπίδα για νωρίτερα. Φοβερή η οργάνωση τους και σε αυτό!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , kotsifikos είπε:

αργά και εσύ...και εγώ αργά βρήκα 26-1

και εγώ δεν πιστεύω πως υπάρχει ελπίδα για νωρίτερα. Φοβερή η οργάνωση τους και σε αυτό!

ειχα βρει για 31/1 αλλα ειπα να το βαλω σκ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Deena είπε:

Δεν υπάρχουν πια διαθέσιμα εμβόλια κοριτσια, πιστεύω ότι όταν παραλάβουν αρχές Γενάρη πάλι θα ανοίξουν ραντεβού.

εκεί ποντάρω κι εγώ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...