Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!!!!!!


Recommended Posts

Κοριτσια εμείς αντιμετωπίσαμε πρόβλημα με τα φαρδιά μπιμπερό της nuk αυτά που είναι για κολικούς. Στην αρχή έσταζε η πιπίλα τόσο πολύ που αρκετή ποσότητα μας χυνόταν στην σαλιάρα. Μπορεί κάτι να μην κάναμε σωστά, αλλά και στο λητώ που τα πήγα τα μπουκάλια να τα ελέξουν δεν είδαν κάτι. Πριν απο ένα μήνα άρχισαν όλα και σπάγανε στις βόλτες που βιδώνει το πλαστικό της πιπίλας. Μάλιστα ένα έσπασε και το κομμάτι δεν το βρήκα ποτέ. Οσον αφορά τα στραβά της κικο και γενικά όλα τα αντικολικά μπιμπερο η παιδίατρός μας λέει το εξής, ότι δεν έχουν μαγικό κουμπί τα μπιμπερό, απλά πρέπει να αφήνουμε λίγο λάσκα το πλαστικό που συγκρατεί την πιπίλα. Θα σας πρότεινα όσες έχετε γυάλινα να προσέχετε τις βόλτες τους για να μην την πάθετε όπως εμείς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όσες μανούλες δίνουν το γάλα στα αγγελούδια τους σε πλαστικό μπιμπερό ας διαβάσουν το θέμα

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=3395&highlight=understandingplasticcodes+pdf

ίσως μετά καταλήξουν στο σωστό μπιμπερό.

 

 

κοιτα ......για όλα κάτι λένε...μήπως δεν λέγονται ένα σωρο για τα γάλατα,τις κρέμες,τα σαμπουαν που χρησιμοποιουμε στα μωρα μας?

 

και αν ειναι έτσι όντως γιατί δεν αποσύρονται από την αγορά?

 

κατα την γνώμη μου όλα αυτα είναι υπερβολές...... :roll:

if you want to make the world a better place, take a look at yourself and make that change!!!570057guwilak9ki.gif

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΦΑΡΜΟΖΕΙ Η ΘΗΛΗ ΣΤΗΝ ΤΡΥΠΑ ΣΤΟ CHICCO, ΘΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΟΜΩΣ ΤΑ ΝUK TA ΦΑΡΔΙΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΦΡΕΣΚΟ ΣΤΗ ΜΝΗΜΗ ΜΙΑΣ ΜΑΝΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ.ΟΤΑΝ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΟΛΕΣ ΛΕΝΕ ¨¨Ε ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΚΛΑΨΕΙ". ΕΓΩ ΜΟΝΟ ΞΕΡΩ ΤΙ ΚΛΑΜΑ ΡΙΧΝΩ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ.ΑΦΟΥ ΛΕΩ ΘΑ ΣΚΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΛΑΜΑ.ΤΗΝ ΠΗΓΑ ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΟ ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΔΩΣΑΝ ΕΝΑ ΣΙΡΟΠΙ "ΝURSE HARVEY'S".ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΔΩ ΔΙΑΦΟΡΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΙΝFACOLIC Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΑΡΑΝΤΗΣΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ.ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΩ.ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΝ ΑΛΛΑΓΗ ΓΑΛΑΤΟΣ ΚΑΙ ΣΙΡΟΠΙ? Η ΙΔΙΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ? ΑΠΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΝ ΨΥΧΡΑ.

 

εμας μας εδωσε το aptamil allergy digest! αηδια αλλα καπως καλυτερη η κατασταση και στην τελική διναμε apotel.

αχ δεν μπορεις να φανταστεις ποσο σε καταλαβαινω, ολη μερα και ολη νυχτα εκλαιγε ακομα και στα χερια μπρουμυτα!

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΦΑΡΜΟΖΕΙ Η ΘΗΛΗ ΣΤΗΝ ΤΡΥΠΑ ΣΤΟ CHICCO, ΘΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΟΜΩΣ ΤΑ ΝUK TA ΦΑΡΔΙΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΦΡΕΣΚΟ ΣΤΗ ΜΝΗΜΗ ΜΙΑΣ ΜΑΝΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ.ΟΤΑΝ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΟΛΕΣ ΛΕΝΕ ¨¨Ε ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΚΛΑΨΕΙ". ΕΓΩ ΜΟΝΟ ΞΕΡΩ ΤΙ ΚΛΑΜΑ ΡΙΧΝΩ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ.ΑΦΟΥ ΛΕΩ ΘΑ ΣΚΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΛΑΜΑ.ΤΗΝ ΠΗΓΑ ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΟ ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΔΩΣΑΝ ΕΝΑ ΣΙΡΟΠΙ "ΝURSE HARVEY'S".ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΔΩ ΔΙΑΦΟΡΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΙΝFACOLIC Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΑΡΑΝΤΗΣΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ.ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΩ.ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΝ ΑΛΛΑΓΗ ΓΑΛΑΤΟΣ ΚΑΙ ΣΙΡΟΠΙ? Η ΙΔΙΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ? ΑΠΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΝ ΨΥΧΡΑ.

 

aggelikigy, εγώ θα σου σύστηνα από μπιμπερό να δοκιμάσεις και τα Dr Brown's από το Mothercare (καλύτερα αυτά με τον στενό λαιμό, γιατί πιάνει καλύτερα τη θηλή το μωρό). Έχει ένα ειδικό σύστημα για να μην μαζεύεται αέρας στο εσωτερικό του μπιμπερό και να μη δημιουργούνται καθόλου φυσαλίδες. Εμένα μου τα σύστησε μία φίλη που τα είχε πάρει από την Αγγλία και πραγματικά είναι μαγικά! Ο μικρός μου, που δυστυχώς έπινε ξένο από την αρχή στο σπίτι, είναι ήδη 2 μηνών και δεν έκανε καθόλου κολικούς!! Έχει βέβαια έναν μικρό 'μπελά' στο πλύσιμο, γιατί έχει 2 εξαρτήματα παραπάνω από τα κοινά μπιμπερό, αλλά πραγματικά αξίζει τον κόπο! :wink:

3mbap2.png7AWSp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Διαφημίσεις

Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι, ο αποστειρωτής της Chicco αποστειρώνει μόνο Chicco μπιμπερό? Μπορεί να βγει αυτό που έχει για την τοποθέτηση των μπιμπερό και να μπεί κάτι άλλο μέσα?

Σκέφτομαι να αγοράσω τα Dr. Brown's αλλά να πάρω τον αποστειρωτή της Chicco. Επιπλέον θέλω να αποστειρώνω και μια μάσκα που χρησιμοποιεί ο άνδρας μου στον ύπνο για τις άπνιές του. Είναι καλός ή να πάρω κανένα άλλο.

o6oy.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι, ο αποστειρωτής της Chicco αποστειρώνει μόνο Chicco μπιμπερό? Μπορεί να βγει αυτό που έχει για την τοποθέτηση των μπιμπερό και να μπεί κάτι άλλο μέσα?

Σκέφτομαι να αγοράσω τα Dr. Brown's αλλά να πάρω τον αποστειρωτή της Chicco. Επιπλέον θέλω να αποστειρώνω και μια μάσκα που χρησιμοποιεί ο άνδρας μου στον ύπνο για τις άπνιές του. Είναι καλός ή να πάρω κανένα άλλο.

 

καλός είναι,με κύκλο 15' αποστείρωσης,

100Ml παίρνει νερό και εμείς ώς δεύτερο που τον έχουμε,αποστειρώνουμε τα brown τα ψηλά και τα avent Που παίζουμε τώρα.

το μείον,δεν παίρνει τα παρελκόμενα των brown,

προτείνω να πάρεις, αποστειρωτή avent, και dr brown's 240ml τα φαρδιά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...