Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

27 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Εμένα που μου χουν πετάξει όλα τα παιχνίδια εκτός από κάτι κουκλες τι να πω.

Playmobil κ  τρένο lima. Ααχετοι ήταν.

Πάντα ήθελα την βαλίτσα της babies bo.ποτε δεν την απέκτησα.

Σκέφτομαι να πάρω το σχολικο playmobil στη μικρή.εντυπωσιαστηκα με το δωμάτιο υπηρεσίας.ισως το βρει ενδιαφέρον γιατί είναι αυτά που κάνουμε σπίτι κ θα κάνει κ στο σχολείο.Πρεπει ομως να κατασκευάσω καταπακτη να τα κρύβω από το συζυγο .έχουμε πολλά παιχνίδια κ εχει φρικάρει.δικο μου ψυχολογικο αυτό.προσφατα ανακάλυψε στο πορτ μπαγκάζ τρία χρήσιμα πράγματα από το lidl.εξαφανιστηκα δύο ώρες για να πάω στο μανάβη κ πήγα σε τρία lidl για να τα βρω.δυσρυχως δεν πρόλαβα τον γεωπονικά.

Παραλίγο να έπαιρνε τη νικολουλη:grin:

Γεοπινακα

εχω σκασει στα γελια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να ρωτησω κατι πιο ιδιότυπο.

Φέτος το σχολειο αλλάζει κτίριο.Ολοκληρωσαν το δικό τους κτίριο κ .ετακομισαν.Σημερα μας έκαναν ενημέρωση κ ξενάγηση.Θα θέλαμε να τους στείλουμε κάτι για το καλό.Εχετε κάποια ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, samsympan είπε:

Και αντί να στερείται το παιχνίδι με τα μικρούτσικα (που όντως τρελαίνονται από την χαρά τους) καλύτερο είναι το παιδί να μάθει να δέχεται ότι κάποια παιχνίδια τα παίζουμε μόνο με κάποιον μεγάλο. Άποψη μου αυτό. Βέβαια αν το παιδί δεν δέχεται εύκολα το "όχι" και κάνει χαμό, τότε καλύτερα όντως είναι να μην τα εμφανίσουμε καθόλου για την ώρα. Δεν υπάρχει λόγος για δράματα.

 

Ναι καλε, αρκετα δραματα εχουν τα terrible two απο μονα τους, σιγα μην προσθεσουμε κι αλλα οικειοθελως! Εγω επειδη την πατησα με καποια πραγματα που ειχα πρσφερει απο μονη μου για να τη δελεασω με κατι καινουργιο σε δυσκολες στιγμες πχ μαρκαδορους, πορσελανινες κουκλες ή να στεκεται ορθια σε καρεκλα για να πειραζει διάφορα στον παγκο της κουζινας και μετα τα ζηταγε και οταν δεν μπορουσα να ειμαι διπλα της κι ελεγα αναθεμα την ωρα που το εκανα, πλεον δεν προτεινω/δεν εμφανιζω κατι τετοιο αν δεν ειμαι σιγουρη οτι θα μπορω να ειμαι διπλα οποτε το ζηταει. 

 

1 hour ago, μαγιοπουλας είπε:

Να ρωτησω κατι πιο ιδιότυπο.

Φέτος το σχολειο αλλάζει κτίριο.Ολοκληρωσαν το δικό τους κτίριο κ .ετακομισαν.Σημερα μας έκαναν ενημέρωση κ ξενάγηση.Θα θέλαμε να τους στείλουμε κάτι για το καλό.Εχετε κάποια ιδέα?

 

Λαθος θεμα μαλλον!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , little lamb είπε:

 

Ναι καλε, αρκετα δραματα εχουν τα terrible two απο μονα τους, σιγα μην προσθεσουμε κι αλλα οικειοθελως! Εγω επειδη την πατησα με καποια πραγματα που ειχα πρσφερει απο μονη μου για να τη δελεασω με κατι καινουργιο σε δυσκολες στιγμες πχ μαρκαδορους, πορσελανινες κουκλες ή να στεκεται ορθια σε καρεκλα για να πειραζει διάφορα στον παγκο της κουζινας και μετα τα ζηταγε και οταν δεν μπορουσα να ειμαι διπλα της κι ελεγα αναθεμα την ωρα που το εκανα, πλεον δεν προτεινω/δεν εμφανιζω κατι τετοιο αν δεν ειμαι σιγουρη οτι θα μπορω να ειμαι διπλα οποτε το ζηταει. 

 

 

Λαθος θεμα μαλλον!

Που να ρωτήσω λες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 ώρες πρίν, Anna3011 είπε:

Αν μέναμε κοντά θα το παίρναμε μαζί να μας φύγει η κάψα! :mrgreen:

Μέσα :lol:

19 ώρες πρίν, kotsifikos είπε:

Είσαι στην ομάδα στο fb ?? εκεί θα βρεις πολλά μεταχειρισμένα σε καλή τιμή και κατάσταση, έτσι πήρα του γιου μου το οχυρό των βικινγκ , το καράβι του ντρογκο, και πολλά άλλα. Επειδή δεν έχω σοσιαλ δεν ξέρω πως λέγεται η ομάδα όμως μπορώ να ρωτήσω τον άντρα μου και να σου στείλω πμ.

Είμαι είμαι σε όλες με τα Playmobil! Μεταχειρισμένα δεν έχω πάρει δυστυχώς τα συλλεκτικά τα καλά δεν τα δίνουν εύκολα μη πω καθόλου! 

11 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Εμένα που μου χουν πετάξει όλα τα παιχνίδια εκτός από κάτι κουκλες τι να πω.

Playmobil κ  τρένο lima. Ααχετοι ήταν.

Πάντα ήθελα την βαλίτσα της babies bo.ποτε δεν την απέκτησα.

Σκέφτομαι να πάρω το σχολικο playmobil στη μικρή.εντυπωσιαστηκα με το δωμάτιο υπηρεσίας.ισως το βρει ενδιαφέρον γιατί είναι αυτά που κάνουμε σπίτι κ θα κάνει κ στο σχολείο.Πρεπει ομως να κατασκευάσω καταπακτη να τα κρύβω από το συζυγο .έχουμε πολλά παιχνίδια κ εχει φρικάρει.δικο μου ψυχολογικο αυτό.προσφατα ανακάλυψε στο πορτ μπαγκάζ τρία χρήσιμα πράγματα από το lidl.εξαφανιστηκα δύο ώρες για να πάω στο μανάβη κ πήγα σε τρία lidl για να τα βρω.δυσρυχως δεν πρόλαβα τον γεωπονικά.

Παραλίγο να έπαιρνε τη νικολουλη:grin:

Γεοπινακα

Εγώ με τα βιβλία κάνω έτσι. Όλο του λέω μα αυτό το έχουμε καιρό δεν το θυμάσαι; Και το έχω πάρει μια βδομάδα πριν :P

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

παρολίγον ιστορία τρόμου. τα playmobil που έχουμε είναι κάτι παιδάκια με τα παιχνίδια τους που ένα είναι αρκουδάκι κουκλάκι πολύ πολύ μικρό. Ο γιος μου όταν αγκαλιάζει τα κουκλάκια τα ακουμπάει στο μάγουλο κ το αυτί του κ τον είδα με τρόμο να αγκαλιάζει το αρκουδάκι που ίσα ίσα χωρούσε να σφηνώσει μέσα στο αυτί του! πολύ εκνευριστικό παιχνίδι. χάνονται τα εξαρτήματα ή τα πατάμε. ποιος το επινόησε; 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα,έχω έναν γιο σχεδόν 2,5 ετών,Θέλω να του πάρω ένα σπιτάκι,είμαι μεταξύ ενός playmobil της σειράς 123 ή ένα Lego dublo το οποίο αρχικά θα στήσω εγώ αυτός απλά θα παίζει.Ομως δεν ξέρω ποιο να διαλέξω ούτε πιο είναι καλύτερο για αυτή την ηλικία.Ισως κάποια εχει κάποιο από τα δύο να μου πει ή  τέλος πάντων με τι ασχολούνται περισσότερο τα παιδιά αυτής της ηλικίας playmobile ή Lego?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Mamaloulou είπε:

Καλησπέρα,έχω έναν γιο σχεδόν 2,5 ετών,Θέλω να του πάρω ένα σπιτάκι,είμαι μεταξύ ενός playmobil της σειράς 123 ή ένα Lego dublo το οποίο αρχικά θα στήσω εγώ αυτός απλά θα παίζει.Ομως δεν ξέρω ποιο να διαλέξω ούτε πιο είναι καλύτερο για αυτή την ηλικία.Ισως κάποια εχει κάποιο από τα δύο να μου πει ή  τέλος πάντων με τι ασχολούνται περισσότερο τα παιδιά αυτής της ηλικίας playmobile ή Lego?

Δ εχουμε καποιο απο τα δυο, αλλα πραγματικα εμενα παιζουν κ τις 2μαρκες το ιδιο

Εχουμε αρκετα playmobil με διαφορα θεματα, κ καποια μικρα λεγκο. Παιρναμε πολυ κ τα duplo

Εσεις εχετε καποιο παιχνιδι ηδη απο αυτα; δειχνει καποιο προτιμηση;θα ελεγα να τα δειτε μαζι η να παρεις οποιο αρεσει σε σενα. Κ λεγκο να παρεις πολυ πιθανο να βαζει κ φιγουρες πλειμομπιλ να παιζει εκει. Δ εχουν θεμα τα παιδια

Link to comment
Share on other sites

Εμεις απο τα 123 εχουμε το "εξοχικο σπιτι με βαρκα και αυτοκινητο". Παρα πολυ καλο, για την τιμη του εχει παρα πολλα αντικειμενα, καμια σχεση με το κανονικο σπιτι. Εχει 7 ανθρωπακια, σκυλο, γατα, πουλι, βαρκα, συτοκινητο, πισινα, σωσιβιο, τραπεζι, καρεκλες, ομπρελα, νεροχυτη, κουζινα και κατι λουλουδια. Το πηραμε οταν ηταν 2 ακριβως (τωρα δυομισι) και παιζει παρα πολυ. Οχι παντα ως σπιτι (εξαλλου δεν εχει δωματια, ειναι μονο προσοψη) αλλα παιζει πολυ με τα ανθρωπακια και τα πραγματακια. Απο την ιδια σειρα εχουμε και την παιδικη χαρα κι ετσι τα συνδυαζει ολα μαζι.

Lego δεν εχουμε, εχουμε κατι αλλα τουβλακια (χωρις συγκεκριμενο θεμα) αλλα δεν παιζει τοσο οσο με τα playmobil. Σε αυτη την ηλικια δεν μπορουν ευκολα να φτιαξουν κατι συγκεκριμενο με τουβλακια οποτε αυτα που εχουν καποιο συγκεκριμενο θεμα μπορουν να τα παρουν και αργοτερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχουμε καποια playmobil μόνο ανθρωπάκια και παίζει πολύ  απλα του αρεσει να φτιαχνει ιστοριες πχ να μαγειρεψουνε να φάνε να κοιμηθούνε κτλ και σκέφτηκα να πάρω σπιτάκι,η αρχική σκέψη ήτανε playmobile  αλλά μετά είδα και τα Lego Και σκέφτηκα μήπως είναι καλύτερο με το σκεπτικό αργότερα να μπορεί να το φτιάχνει όπως θέλει.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Mamaloulou είπε:

Έχουμε καποια playmobil μόνο ανθρωπάκια και παίζει πολύ  απλα του αρεσει να φτιαχνει ιστοριες πχ να μαγειρεψουνε να φάνε να κοιμηθούνε κτλ και σκέφτηκα να πάρω σπιτάκι,η αρχική σκέψη ήτανε playmobile  αλλά μετά είδα και τα Lego Και σκέφτηκα μήπως είναι καλύτερο με το σκεπτικό αργότερα να μπορεί να το φτιάχνει όπως θέλει.

 

To επιπλωμένο σπίτι της playmobil 1-2-3 ειναι πολύ ωραίο, όπως και το κουκλόσπιτο της LEGO DUPLO, αλλά είναι αρκετά "τσουχτερά " και τα δύο, δεν ξέρω και τo ποσό που θέλεις να διαθέσεις. 

Θα σου προτείνω κάτι εκτός lego και playmobil (τα οποία τα παιδιά μου τα έχουν κατ' ευχαριστηθεί, έχουν βγάλει τα ομολογουμένως πολλά λεφτά τους) :

το σπίτι της Πέππα (εάν βλέπει βέβαια πέππα). Ειδικά ο μικρός μου γιος μπορεί να έπαιζε και 5 χρόνια με αυτό,  με εξτρά 2-3 φιγούρες που είχαμε πάρει. 

Googlaρε το να το δεις. Είναι πολύ πιο οικονομικό. Το μείον είναι ότι έχει μικρά αξεσουάρ, εξ' ου και είναι για πάνω από 3 ετών. 

 

Απλώς στο αναφέρω γιατί δεν θα καταλάβεις πόσο γρήγορα θα φύγετε - ηλικιακά - από τις προνηπιακές σειρές των lego και της playmobil και είναι κρίμα να δώσετε τόσα πολλά χρήματα για λίγο χρονικό διάστημα. 

Εάν δεν τίθεται οικονομικό θέμα, πάω πάσο ! :)

Επεξεργάστηκαν by annoulen
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Mamaloulou said:

Καλησπέρα,έχω έναν γιο σχεδόν 2,5 ετών,Θέλω να του πάρω ένα σπιτάκι,είμαι μεταξύ ενός playmobil της σειράς 123 ή ένα Lego dublo το οποίο αρχικά θα στήσω εγώ αυτός απλά θα παίζει.Ομως δεν ξέρω ποιο να διαλέξω ούτε πιο είναι καλύτερο για αυτή την ηλικία.Ισως κάποια εχει κάποιο από τα δύο να μου πει ή  τέλος πάντων με τι ασχολούνται περισσότερο τα παιδιά αυτής της ηλικίας playmobile ή Lego?

Τα playmobil τα βοηθούν να καλλιεργήσουν το παιχνίδι ρόλων, εμένα πάντα έδειχνε σε αυτά μία ιδιαίτερη προτίμηση , ακόμα και σήμερα δηλαδή που είναι έξι ετών. (το έχω ξαναπεί, έκθεση το δωμάτιο του).

Είχαμε πάρει τη φάρμα θυμάμαι με την οποία έπαιξε πάρα πολύ, φέτος σταμάτησε τελείως να παίζει με αυτή και αυτό γιατί τη χαρίσαμε σε άλλο παιδάκι .

Η φάρμα είχε το σπίτι, τραπέζι καρέκλες, αγελάδα, γουρούνι , σκύλο γάτα ταίστρα, άλογο, κάρο, λουλούδι, δέντρο, έναν μπαμπά μία μαμά και ένα παιδάκι, ήταν πράγματι πολύ ωραίο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , kotsifikos είπε:

Τα playmobil τα βοηθούν να καλλιεργήσουν το παιχνίδι ρόλων, εμένα πάντα έδειχνε σε αυτά μία ιδιαίτερη προτίμηση , ακόμα και σήμερα δηλαδή που είναι έξι ετών. (το έχω ξαναπεί, έκθεση το δωμάτιο του).

...............

 

Να φροντίσεις να κάνεις κ άλλο χώρο γιατί θα γεμίσετε !!! εκ πείρας στο λέω ! :-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και η Πεππα ακριβουλα ειναι ομως. Εχω δει κατι αλλα που μου αρεσουν πολυ, δεν ξερω αν τα εχει κανενας. Τα maximilian families. Τα ξερετε; Ειναι ζωακια.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, annoulen είπε:

 

To επιπλωμένο σπίτι της playmobil 1-2-3 ειναι πολύ ωραίο, όπως και το κουκλόσπιτο της LEGO DUPLO, αλλά είναι αρκετά "τσουχτερά " και τα δύο, δεν ξέρω και τo ποσό που θέλεις να διαθέσεις. 

Θα σου προτείνω κάτι εκτός lego και playmobil (τα οποία τα παιδιά μου τα έχουν κατ' ευχαριστηθεί, έχουν βγάλει τα ομολογουμένως πολλά λεφτά τους) :

το σπίτι της Πέππα (εάν βλέπει βέβαια πέππα). Ειδικά ο μικρός μου γιος μπορεί να έπαιζε και 5 χρόνια με αυτό,  με εξτρά 2-3 φιγούρες που είχαμε πάρει. 

Googlaρε το να το δεις. Είναι πολύ πιο οικονομικό. Το μείον είναι ότι έχει μικρά αξεσουάρ, εξ' ου και είναι για πάνω από 3 ετών. 

 

Απλώς στο αναφέρω γιατί δεν θα καταλάβεις πόσο γρήγορα θα φύγετε - ηλικιακά - από τις προνηπιακές σειρές των lego και της playmobil και είναι κρίμα να δώσετε τόσα πολλά χρήματα για λίγο χρονικό διάστημα. 

Εάν δεν τίθεται οικονομικό θέμα, πάω πάσο ! :)

Του αρέσει πολύ η Πέππα,θα το ψάξω 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Mamaloulou είπε:

Του αρέσει πολύ η Πέππα,θα το ψάξω 

 

 

πρίν από 20 λεπτά , little lamb είπε:

Και η Πεππα ακριβουλα ειναι ομως. Εχω δει κατι αλλα που μου αρεσουν πολυ, δεν ξερω αν τα εχει κανενας. Τα maximilian families. Τα ξερετε; Ειναι ζωακια.

 

μπήκα από περιέργεια να το δω πόσο κάνει, γύρω στα 30 ευρώ, αυτό που κλείνει σαν βαλιτσάκι, είναι και "μαζεμένο" (υπάρχει και μεγαλύτερο σπίτι πιο ακριβό) εγώ δεν θυμαμαι πόσο το πήραμε (προ 5ετίας και βάλε), και είδα ότι το έχει ως 18+. Σίγουρα δεν είναι για τόσο μωρά πάντως. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kotsifikos είπε:

αυτό φοβάμαι!!!χαχαχαχαχαχαχα

Αχ και έρχονται Χριστούγεννα και άρχισε τα θα μου τα φέρει ο Αϊ Βασίλης ε μαμά;  :lol:  

13 ώρες πρίν, Mamaloulou είπε:

Καλησπέρα,έχω έναν γιο σχεδόν 2,5 ετών,Θέλω να του πάρω ένα σπιτάκι,είμαι μεταξύ ενός playmobil της σειράς 123 ή ένα Lego dublo το οποίο αρχικά θα στήσω εγώ αυτός απλά θα παίζει.Ομως δεν ξέρω ποιο να διαλέξω ούτε πιο είναι καλύτερο για αυτή την ηλικία.Ισως κάποια εχει κάποιο από τα δύο να μου πει ή  τέλος πάντων με τι ασχολούνται περισσότερο τα παιδιά αυτής της ηλικίας playmobile ή Lego?

Lego δεν έχουμε αλλά για την ηλικία σας τα 123 ίσως τα ξεπεράσει γρήγορα δεν είναι και σπίτια όπως έγραψαν είναι η πρόσοψη και σαν σπίτι από πίσω. Τώρα αν ξεκινούσα συλλογή στην ηλικία σας θα έψαχνα να βρω έναν σκελετό σπιτιού άδειο πχ από συλβάνιανς και θα έπαιρνα κάποια δωμάτια playmobil κρατώντας για την ώρα τα μεγάλα έπιπλα μόνο και τις φιγούρες από 123. Ίσως είναι κάπως παράδοξο αυτό το μιξ που λέω αλλά σε βάθος χρόνου καλύτερο. Κάντε μια έρευνα και έτσι. 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, λουκουμαδάκι said:

Αχ και έρχονται Χριστούγεννα και άρχισε τα θα μου τα φέρει ο Αϊ Βασίλης ε μαμά;  :lol:  

 

ναι!!!!! αχ ανυπομονώ για αυτό !!! ειλικρινά!Αυτές τις ημέρες φέρνει διάφορα η νεράιδα των δοντιών.χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, little lamb είπε:

Και η Πεππα ακριβουλα ειναι ομως. Εχω δει κατι αλλα που μου αρεσουν πολυ, δεν ξερω αν τα εχει κανενας. Τα maximilian families. Τα ξερετε; Ειναι ζωακια.

Ναι είναι πολύ cute,μου άρεσε πολύ το ξενοδοχείο.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mamaloulou είπε:

Του αρέσει πολύ η Πέππα,θα το ψάξω 

Αν του αρέσει η Πέππα είναι μια καλή επιλογή το σπίτι. Εμένα η κόρη μου που στην ηλικία του μικρού σου ήταν τρελή φαν της Πέππα το έπαιξε πολύ το σπίτι. Είχαμε πάρει και το αυτοκίνητο και φιγούρες με τους φίλους της Πέππα και γινόταν πανηγύρι! Στα γενέθλιά της όταν έγινε 2 της πήραμε το σπίτι βαλιτσάκι 4+ της playmobil και αρχικά κρατήσαμε μόνο τα μεγάλα κομμάτια γιατί έχει και πολύ ψιλικοκό που δεν είναι της ηλικίας αυτής. Είναι και αυτό μια επιλογή. Για τα 123 θα συμφωνήσω ότι είναι περιορισμένης διάρκειας. Εμείς δεν επενδύσαμε καθόλου σε αυτά. 

Γενικά είμαστε των playmobil σε σχέση με lego. Lego είχαμε μόνο τουβλάκια για ψιλοκατασκευές και έπαιζε που και που. Είναι και τι προτιμά το παιδί. Εμάς πριν λίγο καιρό ξεκίνησε να τα εκτιμά και έχουμε πάρει lego friends που πλέον βλέπει οδηγίες και κατασκευάζει. Αλλά είναι σχεδόν 4 ετών.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Anna3011 είπε:

................

Γενικά είμαστε των playmobil σε σχέση με lego. Lego είχαμε μόνο τουβλάκια για ψιλοκατασκευές και έπαιζε που και που. Είναι και τι προτιμά το παιδί. Εμάς πριν λίγο καιρό ξεκίνησε να τα εκτιμά και έχουμε πάρει lego friends που πλέον βλέπει οδηγίες και κατασκευάζει. Αλλά είναι σχεδόν 4 ετών.

 

Είστε μικρές ακόμα :),  τα lego (οι κανονικές σειρές) είναι για πιο μεγάλα παιδάκια. 

Επίσης έχει φανταστικές σειρές με ήρωες/ηρωίδες της Disney. 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και τα lego και τα playmobil είναι παιχνίδια διαχρονικά, θα παίζει με αυτά είτε είναι 5 είτε 10 ετών !! είτε 41...όπως ο άντρας μου, ευτυχώς έτσι έχει παρέα ο μικρός για παιχνίδι. χαχαχαχααχαχαχαχαχα.

Εμείς πάντως τη σειρά 123 τη χρησιμοποιήσαμε πολύ μέχρι πρόσφατα όπως είπα, βέβαια τα είχαμε πάρει όταν ήταν μεταξύ 1 με 2 , οπότε απλά κράτησαν, μετά  παίρναμε για 4+.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...