Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Διατροφή μωρού όταν δε μπορώ να θηλάσω


Ioanna.nik

Recommended Posts

On 5/5/2021 at 5:00 ΠΜ, Ioanna.nik είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας!!θα δοκιμάσω τις στιγμές που νιώθω γεμάτο το στήθος μου να αντλήσω κ να αποθηκεύσω..

Αν δε τα καταφέρω θα δώσω ξένο..

Ελπίζω μόνο να μην δημιουργηθεί κάποιο θέμα με το να μπερδευτουν τα γάλατα..

 

 

Αν το μωρό σου δεν έχει κάποια δυσανεξία, δεν υπάρχει θέμα. Το βασικό πρόβλημα που θα έχεις είναι ότι θα πετάς χρήματα. Το είχα δοκιμάσει με το ένα μου παιδί, το να δίνω ξένο όταν σποραδικά λείπω, αλλά το κουτί πήγαινε για πέταμα και λείπαν λίγες μεζούρες όλες κιόλες μέχρι τότε. Εννοώ για να κάνει 2-3 γεύματα το μήνα. Αν μιλάμε για τέτοια ώρα ανάγκης, συμφέρει να έχεις αντλημένο στην κατάψυξη. Δε θες μεγάλες ποσότητες, μερικά μπουκαλάκια με καμιά πενηνταριά ml το καθένα. Και οδηγίες στον μπαμπά: τα θηλάζοντα βρίσκουν το μπουκάλι πολύ γρήγορο και παρατρώνε, οπότε πρέπει να το ταϊζει πολύ αργά με πολλές διακοπές, να τελειώνει τα 50 ml σε κανένα δεκάλεπτο και βάλε και όχι να ρουφάει το μπουκαλάκι σε 2 λεπτά και να μην καταλαβαίνει ότι χόρτασε.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 29/4/2021 at 11:19 ΜΜ, Χριστίνα κ.. είπε:

Εγώ προσωπικά έδινα και ξένο μέχρι που το βρήκα.μς τον θηλασμό θηλάζω κ της δίνω μια φορά το βράδυ ξένο δν υπάρχει κανένα θέμα ένα μωρό όπως το μάθεις είναι ...εμένα δεν το θέλει το μπιμπερο έχει μάθει με στήθος ακόμα κ τώρα π ξεκινήσαμε κ.κρεμες δν μπορώ να αφήσω το μωρό πουθενά αν και δεν το.εχω επιχείρηση .

Και εγώ στο μαιευτήριο της έδινα ξένο μέχρι να κατεβάσω γάλα αλλά απο τότε την θηλάζω αποκλειστικά πολλές φορές θέλω να βγάλω με το θήλαστρο γάλα αλλά φοβάμαι μην μάθει στην πιπίλα και μετά δεν θηλάζει

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...