Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βιβλία, ταινίες, σειρές


Recommended Posts

Λοιπόν εγώ είδα χθες μία ταινία...χρυσό παπούτσι , μετάνιωσα που δεν είδα κάτι άλλο, αφού όταν τελείωση κοιτούσα την οθόνη και έλεγα ''αποκλείεται να τελείωσε έτσι..δε μπορεί''. Μπορώ να πω ποια ήταν λέτε??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 69
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 23 λεπτά , kotsifikos είπε:

Λοιπόν εγώ είδα χθες μία ταινία...χρυσό παπούτσι , μετάνιωσα που δεν είδα κάτι άλλο, αφού όταν τελείωση κοιτούσα την οθόνη και έλεγα ''αποκλείεται να τελείωσε έτσι..δε μπορεί''. Μπορώ να πω ποια ήταν λέτε??

Φυσικά. Λέγε :lol:

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Ilaeira said:

 

Γιοβάννα δεν ξέρω πώς να στο πω, αλλά τι φαντάζεσαι ότι κάνουμε εμείς οι υπόλοιποι τα βράδια; Αγκαλιά στον καναπέ, είτε χαζοβλέπουμε κάτι μαζί, είτε εγώ διαβάζω και βλέπει μόνος ο άντρας μου, και στις 11.30 τα μάτια μου κλείνουν γιατί το πρωί ξυπνάμε στις 7.

Όποια παρτάρει τα βράδια να το πει, να μας πει και πώς, να πάρουμε καμιά ιδέα. :D

 

Ναι καλέ, και εγώ τι νομίζεις, αυτό έκανα. Βλέπαμε όμως και καμιά ταινιούλα, κατεβάζαμε σειρές, έβαζα καμιά πίτσα να ψήνεται για να συνοδεύσουμε τη σειρά κτλ. Πλέον είμαι με το αποσυμφορητικό στο χέρι και ροχαλίζω στο μισάωρο.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, λουκουμαδάκι said:

Φυσικά. Λέγε :lol:

Clemency, παρόλο που είχε καλή βαθμολογία μετασκορ για τα δικά μου δεδομένα δεν ήταν καθόλου καλή!

Μία ευχάριστη έκπληξη ήταν η νεα ταινία με την Σάντρα Μπουλοκ The unforgivable, ομολογώ πως δεν το περίμενα!

Επίσης μία συμπαθητική ταινία που είδα τελευταία είναι το Let him go.

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

33 minutes ago, Anna3011 said:

Καλησπερίζω τα κορίτσια τα party animals και έρχομαι να δηλώσω και εγώ παρούσα! Μετά την 4η, 5ή (ποιός μετράει πια) κρίση μπουκώματος και μύξας (να ναι καλά το σχολείο και το κοριτσάκι μου, όλα μου τα φέρνει), αράζω τα βράδια στο κρεβάτι και εχω ξαναπιάσει την παλιά μου συνήθεια να διαβάζω non stop ψυχολογικά θρίλερ. Ο άντρας μου στο σαλόνι βλέπει κάτι ανεκδιήγητες σειρές στο netflix, κάτι δρακουλιάρικα, ούτε να ξέρω δε θέλω. Το εκλαμβάνω σαν παρενέργεια από τα εμβόλια αλλιώς μάλλον πρέπει να το ψάξουμε γιατί στο παρελθόν είμασταν όσο να πεις πιο ρομαντικές ψυχές. 

Και εμείς κάπως έτσι, απλά το κάνουμε αντίθετα, εκείνος διαβάζει ψυχολογικά θριλερ (Φιτσεκ) και εγώ βλέπω νετφλιξ..για εμάς ξέρω ότι δεν οφείλεται στο εμβόλιο, ο λόγος είναι έξι ετών και βρίσκεται στο διπλανό δωμάτιο από εμάς. Αφού μας έχει ρουφήξει και την τελευταία σταγόνα αντοχής που έχουμε πέφτει για ύπνο.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς βλέπουμε και οι δύο netflix απλά ποτέ δε συγχρονιζόμαστε να δούμε τα ίδια. Εγώ δε το τελευταίο διάστημα δεν αντέχω να δω τίποτα σοβαρό, μα τίποτα όμως. Οπότε το έχω ρίξει στα nobrainers τύπου the Witcher, δρακουλιάρικα, επιστημονικής φαντασίας και άλλες τέτοιες μπούρδες. Μέχρι και το emily in Paris είμαι ικανή να δω. Λόγω Χριστουγέννων ήδη το Dash & Lilly το οποίο ήταν πολύ πολύ ρομαντικό και Νέα Υόρκη Χριστούγεννα, το λες και εφηβικό αλλά είπαμε, δεν είμαι σε φάση εμβάθυνσης.

 

Άμα επανέλθω ποτέ θα δω τη 5η σεζον Gomorrah, γιατί η βρωμοΝάπολη λέει πολύ.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Deena είπε:

Ελα πείτε….πόσες περιμένετε το Bridgerton Season 2 τον Φεβρουάριο;;;;

 

:P:P:P

Καλο ηταν αυτο;

το unforgivable μου άρεσε παρά πολυ, επισης ειναι ταινία την την βλέπεις σ ενα βράδυ χαλαρά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 45 λεπτά , kotsifikos είπε:

Τώρα σκέφτομαι, αυτές τις ημέρες να πάω και τον μικρό σινεμά για καμία ταινία παιδική, έχετε κάτι καλό να προτείνετε ?

αχ μεγαλη πληγη.εκλεισαν τον κινηματογραφο στην πολη μας:sad:δλδ ελεος.πανω που μεγαλωσαν κ θα πηγαιναμε ετυχε πανδημια κ τωρα εκλεισε

βγαινει το sing 2,το ενα ηταν ωραιο.δ ξερω αν θα αρεζε στον γιο σου

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, vicky86 said:

αχ μεγαλη πληγη.εκλεισαν τον κινηματογραφο στην πολη μας:sad:δλδ ελεος.πανω που μεγαλωσαν κ θα πηγαιναμε ετυχε πανδημια κ τωρα εκλεισε

βγαινει το sing 2,το ενα ηταν ωραιο.δ ξερω αν θα αρεζε στον γιο σου

Βγήκε είδε διαφήμιση και έπαθε πλάκα!! μπήκα να δω όμως έχει μέχρι σήμερα προβολες στο village kids που κοίταξα, και δεν θα προλάβουμε να πάμε, θα μπω να δω ξανά γιατί είχα μπει από το κινητό και χάνω λίγο τη μπαλα έτσι.

Link to comment
Share on other sites

@kotsifikos εμείς πήγαμε και είδαμε το encanto, της άρεσε αλλά δε τρελάθηκε κιόλας. Πολύ χρώμα όμως και τραγούδι, εκεί κέρδιζε. To Sing το πρώτο ήταν όντως πολύ καλό, το δεύτερο θα πάμε επίσης να το δούμε, ελπίζω να είναι ισάξιο.

Το 2022 θα βγουν πολλές παιδικές ταινίες που φαίνονται καλές, και μία από αυτές, το Turning Red έχει παραγωγό τον Docter των Inside out, Soul, Luca οπότε στανταράκι, θα είναι σίγουρα καλό. 

Link to comment
Share on other sites

Για το Sing 2 διάβασα πολύ καλές κριτικές. 

 

18 ώρες πρίν, Deena είπε:

Ελα πείτε….πόσες περιμένετε το Bridgerton Season 2 τον Φεβρουάριο;;;;

 

:P:P:P

 

Παρούσα!

Είδες τρέιλερ Fantastic Beasts 3; 

Και από το 1 ως το 10, πόσο μούφα λες να είναι το Back to Hogwarts;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Ilaeira είπε:

Και από το 1 ως το 10, πόσο μούφα λες να είναι το Back to Hogwarts;

 

Πολύ, αλλά και πάλι....δεν μπορώ να μην το δώ....οτιδήποτε σχετικό με τραβάει σαν μαγνήτης, αδυνατώ να αντισταθώ.

 

πρίν από 35 λεπτά , Ilaeira είπε:

Είδες τρέιλερ Fantastic Beasts 3; 

 

Βλέπε παραπάνω :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Είδατε το And just like that? Τι φόλα ολκής ήταν αυτή ρε παιδιά; 

 

Τώρα ξεκίνησα καινούργιο πρότζεκτ: The Gilded Age. Το Downton Abbey στη Νέα Υόρκη, τέλη 19ου αιώνα. Μέγαρα, robber barons, ξεκατίνιασμα, και το Μανχάταν με καρόδρομους. Ωραιότατο.

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Ilaeira είπε:

Είδατε το And just like that? Τι φόλα ολκής ήταν αυτή ρε παιδιά; 

 

Τώρα ξεκίνησα καινούργιο πρότζεκτ: The Gilded Age. Το Downton Abbey στη Νέα Υόρκη, τέλη 19ου αιώνα. Μέγαρα, robber barons, ξεκατίνιασμα, και το Μανχάταν με καρόδρομους. Ωραιότατο.

Μόνο σαν τίτλους τα ξέρω.

Εμείς είδαμε το Don't look up και ταυτίζομαι με την άποψη του Βουλαρίνου στην Athen's Voice.

Και το Power of the dog, όπου ήμουν συνεχώς σφιγμένη... έλεγα τώρα θα το χαλάσει, θα δω τα γνωστά κλισέ... τώρα θα το χαλάσει, μια από τα ίδια... τώρα θα το χαλάσει, θα πω κρίμα χάσιμο χρόνου... εεε δεν το χάλασε. Καλό, λιτό, ανάγνωση ανάμεσα στις γραμμές. Ο Kodi Smit-McPhee εξαιρετικός, άριστη επιλογή για τον ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Βλέπει κάποια Stand up comedy shows στο Netflix?

Επειδή το attention span μου είναι περιορισμένο τους τελευταίους μήνες, έπεσα σε κάποια show που έχει ανεβασμένα η πλατφόρμα και ενθουσιάστηκα. Ήμουν και πριν φίλη του είδους (πχ Bill Hicks ή Carlin) αλλά με τους καινούριους το είχα χάσει. Tα πιο πρόσφατα που είδα ήταν της Ali Wong το Baby Cobra και το Mother Inferior της Christine P. Ειδικά η τελευταία που είναι και της γενιάς μου, μου έβγαλε πολύ γέλιο. Η πρώτη ίσως παρά είναι χύμα και ξινή για κάποιους, αλλά είναι καλή.

Link to comment
Share on other sites

Έχω χάσει κι εγώ κάθε επαφή με standup. Θα τα ψάξω όμως!

 

Ρε παιδιά μπήκα να γράψω για το Μουσικό Κουτί. Πόσα χρόνια είχα να δω στην τηλεόραση κάτι δεν είναι ούτε στο ελάχιστο προσβλητικό. Και τι ορχήστρα είναι αυτή! Κάθε επεισόδιο είναι αριστούργημα. 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Ilaeira είπε:

Έχω χάσει κι εγώ κάθε επαφή με standup. Θα τα ψάξω όμως!

 

Ρε παιδιά μπήκα να γράψω για το Μουσικό Κουτί. Πόσα χρόνια είχα να δω στην τηλεόραση κάτι δεν είναι ούτε στο ελάχιστο προσβλητικό. Και τι ορχήστρα είναι αυτή! Κάθε επεισόδιο είναι αριστούργημα. 

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει πλέον ελεύθερη ποιοτική τηλεόραση. Το πιο χαζό-ανάλαφρο να  πάρεις από δεκαετία 80, ποιοτικά είναι πολλά επίπεδα ανώτερο από αυτά που παίζουν τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...