Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορομάνες και τουαλέτα


Recommended Posts

18 ώρες πρίν, irin είπε:

Μου εχει τυχει το εξης τραγικο,και απο τοτε φοβαμαι σε καθε μας βολτα μην ξανατυχει. Ο γιος μου,3 ετων. Παμε βολτα στο lock down, κλειστα τα παντα, και ειμαστε σε σχετικα κεντρικο δρομο της περιοχης, μονο με σπιτια γυρω γυρω. Και λεει: θελω κακα,δεν κρατιεμαι.  Καμια επιλογη! Τον εβαλα σε ενα δεντρακι,τα εκανε,τα μαζεψα με χαρτομαντηλα κλπ. Αλλα ντρεπομουν ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ!!  
απο την αλλη,στη βολτα εχω μαζι την τσαντα μου μονο,με μια αλλαξια ρουχα δικα του μεσα. Δεν βολευει να κουβαλαω και φορητο γιογιο. Δεν θα με ενοχλουσε εμενα να δω καποιο παιδακι να κανει την αναγκη του σε δεντρακι,αλλα η αληθεια ειναι οτι σκεφτομουν οτι αυτοι που εμεναν στα σπιτια γυρω γυρω δεν θα χαιροντουσαν αν μας εβλεπαν. 

Αυτό το γιο-γιο που λέμε, διπλώνει και πιάνει λίγο χώρο (όσο και η αλλαξιά του παιδιού φαντάσου). Επίσης δεν ψάχνεις να βρεις που θα αδειάσεις το περιεχόμενο. Ενσωματώνεται σακουλίτσα και απλώς την πετάς στον πλησιέστερο κάδο. Τέλος με γρήγορες κινήσεις δεν εκτίθεται καθόλου το κορμάκι του παιδιού σε αδιάκριτα βλέμματα, ούτε αυτά που "παράγονται" (που όσο να'ναι εντελώς ακάλυπτο το σκηνικό το βλέμμα του περαστικού πέφτει κι εντάξει δεν είναι κι ότι καλύτερο και για τις δυο πλευρές). Το παιδάκι μπορεί ακόμη και σε πολυσύχναστο μέρος αν προκύψει (όπως στο παράδειγμα σας), λίγο πιο παράμερα, να κάνει (με δυσκολία αντιστάθηκα στο να μην σβήσω το λ και να το διοθώσω με ά... θα ταίριαζε :D) την ανάγκη του αξιοπρεπέστατα και να μην το αντιληφθεί και κανείς.

 

*Επίσης ξέχασα να πω οτι λειτουργεί και σαν μειωτήρας - καθισματάκι λεκάνης. Πολύ χρήσιμο και για μεγαλύτερα παιδάκια όταν κάνουν χρήση τουαλέτας εκτός σπιτιού.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, samsympan είπε:

Αυτό το γιο-γιο που λέμε, διπλώνει και πιάνει λίγο χώρο (όσο και η αλλαξιά του παιδιού φαντάσου). Επίσης δεν ψάχνεις να βρεις που θα αδειάσεις το περιεχόμενο. Ενσωματώνεται σακουλίτσα και απλώς την πετάς στον πλησιέστερο κάδο. Τέλος με γρήγορες κινήσεις δεν εκτίθεται καθόλου το κορμάκι του παιδιού σε αδιάκριτα βλέμματα, ούτε αυτά που "παράγονται" (που όσο να'ναι εντελώς ακάλυπτο το σκηνικό το βλέμμα του περαστικού πέφτει κι εντάξει δεν είναι κι ότι καλύτερο και για τις δυο πλευρές). Το παιδάκι μπορεί ακόμη και σε πολυσύχναστο μέρος αν προκύψει (όπως στο παράδειγμα σας), λίγο πιο παράμερα, να κάνει (με δυσκολία αντιστάθηκα στο να μην σβήσω το λ και να το διοθώσω με ά... θα ταίριαζε :D) την ανάγκη του αξιοπρεπέστατα και να μην το αντιληφθεί και κανείς.

Μαλλον ειναι που εχω βαρεθει 6 χρονια να κουβαλαω διαφορα μαζι (δυο παιδια) και προσπαθω να εχω οσο λιγοτερα πραγματα γινεται

Link to comment
Share on other sites

Just now, irin είπε:

Μαλλον ειναι που εχω βαρεθει 6 χρονια να κουβαλαω διαφορα μαζι (δυο παιδια) και προσπαθω να εχω οσο λιγοτερα πραγματα γινεται

Το κατανοώ. Κι εμείς κυκλοφορούμε (κυκλοφορούσαμε μάλλον :() μονίμως με σακίδιο για τα πρώτης ανάγκης και έξτρα υφασμάτινη τσάντα για τα παιχνίδια, βιβλία, μπλοκ, μαρκαδόρους, κλπ (δύο παιδιών). Δεν μας πειράζει όμως. Έχουμε καταβολευτεί - είμαστε τύποι σακιδίου. Τελοσπάντων ο καθένας ζυγίζει τα υπερ και τα κατά και αναλόγως πράττει.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...