Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιχνίδια ρόλων / επιτραπέζια - ποιά είναι τα αγαπημένα σας;


Recommended Posts

Το βρήκα!!

Στα επιπλακια του κουκλοσπιτου (σαλονακι, καρέκλες κουζίνας κλπ) ξέρετε αν χωράνε να κάτσουν playmobil; Γιατί δεν μου αρέσουν τα ανθρωπάκια που έχει το lidl.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, little lamb είπε:

Το βρήκα!!

Στα επιπλακια του κουκλοσπιτου (σαλονακι, καρέκλες κουζίνας κλπ) ξέρετε αν χωράνε να κάτσουν playmobil; Γιατί δεν μου αρέσουν τα ανθρωπάκια που έχει το lidl.

Νομίζω ναι αλλά μη σε πάρω και στο λαιμό μου. Το στήσαμε! Φανταστικό! Σχέση ποιότητας τιμής υπέρ άψογη! 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, λουκουμαδάκι είπε:

Νομίζω ναι αλλά μη σε πάρω και στο λαιμό μου. Το στήσαμε! Φανταστικό! Σχέση ποιότητας τιμής υπέρ άψογη! 

 

Δεν τα πήρα τελικά, σκέφτηκα ότι αργότερα που θα έχει κανονικά playmobil (τώρα έχουμε τα 123) θα έχουν δικά τους έπιπλα.

Για το λίκνο συμφωνώ!

 

3 ώρες πρίν, Super.mum είπε:

Εμάς στα αγοριστικα δεν είχε και πολλά ..κρίμα , γιατί δεν μπορώ να πάω σε άλλο πιο μακριά με τα μωρα 

 

Μόνο το λίκνο και το καρότσι ήταν κοριτσίστικα (λόγω ροζ, αλλιώς μια χαρά θεωρώ παίζει και αγόρι). Τα υπόλοιπα (κουκλοσπιτο, επιπλακια, καφετιέρα, φρυγανιερα κλπ) unisex ήταν χρωματικά. 

(Εμάς πάντως η κούκλα μας είναι αγόρι μπέμπης και θα κοιμάται σε αυτό το ροζ λίκνο! Έχει και 2 κούκλες κορίτσια αλλά χωράνε οριακά, βασικά για τον μπέμπη το πήραμε, τόσο καιρό "κρεβατάκι για τον μπέμπη" λέμε ότι θα πάρουμε :-P )

Link to comment
Share on other sites

On 31/3/2022 at 6:43 ΜΜ, little lamb είπε:

 

Δεν τα πήρα τελικά, σκέφτηκα ότι αργότερα που θα έχει κανονικά playmobil (τώρα έχουμε τα 123) θα έχουν δικά τους έπιπλα.

Για το λίκνο συμφωνώ!

 

 

Μόνο το λίκνο και το καρότσι ήταν κοριτσίστικα (λόγω ροζ, αλλιώς μια χαρά θεωρώ παίζει και αγόρι). Τα υπόλοιπα (κουκλοσπιτο, επιπλακια, καφετιέρα, φρυγανιερα κλπ) unisex ήταν χρωματικά. 

(Εμάς πάντως η κούκλα μας είναι αγόρι μπέμπης και θα κοιμάται σε αυτό το ροζ λίκνο! Έχει και 2 κούκλες κορίτσια αλλά χωράνε οριακά, βασικά για τον μπέμπη το πήραμε, τόσο καιρό "κρεβατάκι για τον μπέμπη" λέμε ότι θα πάρουμε :-P )

Καφετιέρα η φρυγανιέρα η τοστιέρα θα ήθελα αλλά δεν είχε. Είχε κουζινικα που έχουμε και αυτή την ταμειακή μηχανή που πάλι έχουμε. Και κάτι αλλα ξύλινα με κύβους. Γενικά δεν είχε πολλά από αυτά που έδειχνε στο φυλλάδιο , δεν ξέρω γιατί. Συνήθως τα φέρνουν και σε εμάς όλα. Πολύ ωραία , το χάρηκε το κρεβατακι ο μπέμπης - κούκλος σας; Χαχα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Super.mum είπε:

Καφετιέρα η φρυγανιέρα η τοστιέρα θα ήθελα αλλά δεν είχε. Είχε κουζινικα που έχουμε και αυτή την ταμειακή μηχανή που πάλι έχουμε. Και κάτι αλλα ξύλινα με κύβους. Γενικά δεν είχε πολλά από αυτά που έδειχνε στο φυλλάδιο , δεν ξέρω γιατί. Συνήθως τα φέρνουν και σε εμάς όλα. Πολύ ωραία , το χάρηκε το κρεβατακι ο μπέμπης - κούκλος σας; Χαχα 

 

Ναι είναι τέλειο!! Ευτυχώς το χάρηκε η μικρή γιατί μερικές φορές έλεγε ότι δεν ήθελε να το πάρουμε. Ως τώρα άδειαζε όλα τα μικροπαιχνιδα από ένα κουτί που τα είχαμε και το έκανε αυτό κρεβατάκι και ήθελε να το συνεχίσει έτσι, που γέμιζε ο τόπος φιγουριτσες...

 

Τι κουζινικα είχε; Σε εμάς δεν είχε, ούτε τα είχα δει στο φυλλάδιο. Είχε πολλά τεμάχια από το μίξερ, την καφετιέρα και τη φρυγανιερα!

Τους κύβους τους είχαμε πάρει πέρσι με το click away, πολύ ωραίοι! (Τι ιστορία κι αυτή πέρσι!)

Link to comment
Share on other sites

On 2/4/2022 at 10:22 ΜΜ, little lamb είπε:

 

Ναι είναι τέλειο!! Ευτυχώς το χάρηκε η μικρή γιατί μερικές φορές έλεγε ότι δεν ήθελε να το πάρουμε. Ως τώρα άδειαζε όλα τα μικροπαιχνιδα από ένα κουτί που τα είχαμε και το έκανε αυτό κρεβατάκι και ήθελε να το συνεχίσει έτσι, που γέμιζε ο τόπος φιγουριτσες...

 

Τι κουζινικα είχε; Σε εμάς δεν είχε, ούτε τα είχα δει στο φυλλάδιο. Είχε πολλά τεμάχια από το μίξερ, την καφετιέρα και τη φρυγανιερα!

Τους κύβους τους είχαμε πάρει πέρσι με το click away, πολύ ωραίοι! (Τι ιστορία κι αυτή πέρσι!)

Αα παρά πολύ ωραία! Εμάς τα κουζινικα ήταν διαφορά σερβίτσια για τσάι , μαχαίρια , πιρούνια , κουτάλια , κατσαρολάκι μεταλλικό με κουτάλα και γάντι φούρνου με ποδιά. Ααα τους κύβους τους είχα πάρει και εγώ και τους κατά ευχαριστήθηκε δεν μπορώ να πω! 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
17 ώρες πρίν, Ilaeira είπε:

Ξέρετε αν θα βγάλουν τα Λιντλ την κουζίνα πριν το Πάσχα;

Νομίζω όχι αν ήταν θα την έβγαζαν αυτή την Πέμπτη αλλά από ότι είδα στο φυλλάδιο δεν έχει κάτι! Αλλά τσεκαρε και το φυλλάδιο της Μ. Δευτέρας ποτέ δεν ξέρεις! 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, λουκουμαδάκι είπε:

Νομίζω όχι αν ήταν θα την έβγαζαν αυτή την Πέμπτη αλλά από ότι είδα στο φυλλάδιο δεν έχει κάτι! Αλλά τσεκαρε και το φυλλάδιο της Μ. Δευτέρας ποτέ δεν ξέρεις! 

 

Ευχαριστώ! Θα το δω ναι!

Αν δεν την έχει, ποια άλλη μπορώ να κοιτάξω; Του ΙΚΕΑ είναι καλή, σταθερή κατασκευή κλπ; Αξίζει λες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Ilaeira είπε:

 

Ευχαριστώ! Θα το δω ναι!

Αν δεν την έχει, ποια άλλη μπορώ να κοιτάξω; Του ΙΚΕΑ είναι καλή, σταθερή κατασκευή κλπ; Αξίζει λες;

 

Του IKEA είναι πολύ σταθερή. Απλά είναι πιο ακριβή από αυτές του LIDL (που ακριβώς επειδή είναι εξίσου ποιοτικές, αναρωτιέσαι γιατί να δώσεις τόσα λεφτά). Κατά τα άλλα είναι τέλεια.

 

1 ώρα πρίν, Super.mum είπε:

κορίτσια εγώ λέτε να το αγοράσω αυτό το τραμπολίνο του λιντλ ; Είναι άραγε κατάλληλο για σχεδόν 3 χρόνων παιδακι ; 

Από 3 ετών λέει, οπότε μια χαρά είναι αν έχεις χώρο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Super.mum said:

κορίτσια εγώ λέτε να το αγοράσω αυτό το τραμπολίνο του λιντλ ; Είναι άραγε κατάλληλο για σχεδόν 3 χρόνων παιδακι ; 

Χωρίς να θέλω να σε αγχώσω ορθοπεδικός μου έχει πει πως κανονικά τα παιδιά μέχρι τα  πέντε - έξι δεν πρέπει να κάνουν τραμπολίνο, είναι επικίνδυνο να τραυματιστούν.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , kotsifikos είπε:

Χωρίς να θέλω να σε αγχώσω ορθοπεδικός μου έχει πει πως κανονικά τα παιδιά μέχρι τα  πέντε - έξι δεν πρέπει να κάνουν τραμπολίνο, είναι επικίνδυνο να τραυματιστούν.

 

Εννοείς δεν πρέπει καθόλου ή πρέπει με κάποιον ειδικό προπονητή ας πούμε; Στη μουσικοκινητική που πάει η μικρή μου κάνουν και λίγο τραμπολίνο (και μάλιστα χάρη σε αυτό έμαθε να πηδάει, πιο πριν δεν μπορούσε καθόλου)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , kotsifikos είπε:

Χωρίς να θέλω να σε αγχώσω ορθοπεδικός μου έχει πει πως κανονικά τα παιδιά μέχρι τα  πέντε - έξι δεν πρέπει να κάνουν τραμπολίνο, είναι επικίνδυνο να τραυματιστούν.

Αλήθεια ; Και εγώ μπαίνω μαζί τους στα τραμπολίνα που είναι στα φουσκωτά. Απλά σε αυτό δεν θα μπορούσα να μπω μαζί του ώστε να τον κρατάω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, little lamb said:

 

Εννοείς δεν πρέπει καθόλου ή πρέπει με κάποιον ειδικό προπονητή ας πούμε; Στη μουσικοκινητική που πάει η μικρή μου κάνουν και λίγο τραμπολίνο (και μάλιστα χάρη σε αυτό έμαθε να πηδάει, πιο πριν δεν μπορούσε καθόλου)

Δεν το είχα συζητήσει περισσότερο γιατί δεν σκεφτόμουν αν πάρω σπίτι τραμπολίνο, θυμάμαι όμως τη σύσταση του.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, vicky86 είπε:

εμεις παντως εχουμε τραμπολινο απο τζαμπο, προς το παρον εχει βγει καλο

Ναι το είδα και αυτό από κοντά το έχει 100 ευρώ , θεωρώ ποιοτικά είναι το ίδιο 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Super.mum είπε:

Ναι το είδα και αυτό από κοντά το έχει 100 ευρώ , θεωρώ ποιοτικά είναι το ίδιο 

η αληθεια ειναι δεν εχω δει απο κοντα του λιντλ.ιδια τιμη εχουν κ ιδιες διαστασεις

αυτο που δ βλεπω απο φωτο στου λιντλ ειναι αν εχει αφρωδες αυτο το γυρω γυρω πρασινο,του τζαμπο ειναι απλο υφασμα

αλλα του λιντλ σηκωνει 25κιλα,κ του τζαμπο 45,αν δ κανω λαθος,που οσο να ναι κ αυτο παιζει το ρολο του

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, vicky86 είπε:

η αληθεια ειναι δεν εχω δει απο κοντα του λιντλ.ιδια τιμη εχουν κ ιδιες διαστασεις

αυτο που δ βλεπω απο φωτο στου λιντλ ειναι αν εχει αφρωδες αυτο το γυρω γυρω πρασινο,του τζαμπο ειναι απλο υφασμα

αλλα του λιντλ σηκωνει 25κιλα,κ του τζαμπο 45,αν δ κανω λαθος,που οσο να ναι κ αυτο παιζει το ρολο του

Ούτε εγώ το είδα από κοντά μόνο από το φυλλάδιο , άμα είναι έτσι τότε καλύτερα να πάρω του jumbo 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
5 ώρες πρίν, Super.mum είπε:

Καλό καλοκαίρι σε όλους! Και εμένα έτσι μου φαίνεται :p

Το ξύλινο μανάβικο ελπίζω να το φέρανε και σε εμάς

Και γω το μανάβικο θέλω! :)

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, λουκουμαδάκι είπε:

Και γω το μανάβικο θέλω! :)

Από Δευτέρα 27 του μήνα είδα ότι θα έχει αμμοδόχο με οροφή σκίασης. Όποτε άκυρο το μανάβικο για εμάς , θα πάρουμε την αμμοδόχο που ήθελα να το πάρω καιρό. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα στην παρέα! Έχει κάποια την κούκλα που μεγαλώνει; Μπέιμπι αλάιβ νομίζω. Στις κριτικές λέει ότι είναι πολύ βαριά και δεν συγχρονίζει τι εννοεί ξέρει κάποια; Και ότι δεν κλείνει η φωνή ισχύει; Αξίζει η αγορά; 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...