Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιχνίδια ρόλων / επιτραπέζια - ποιά είναι τα αγαπημένα σας;


Recommended Posts

Just now, Yovanna είπε:

Μόλις παρέλαβα με Γενική Ταχυδρομική παραγγελία που έκανα προχθές το βράδυ!:mrgreen: Με αγαπάνε τα Κούριερ τελικά!

Στέλλα φύγε κρατάω μαχαίρι :shock::-x:lol:

 

 

 

Κατάλαβε κανείς τι θα γίνει με τα παιχνίδια; Είδα για τα βιβλιοπωλεία μόνο τσίριζε η τρελομάσα εδώ δεν μπορούσα να ακούσω Άδωνη. Για τα ρούχα παπούτσια; 

Επεξεργάστηκαν by λουκουμαδάκι

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, λουκουμαδάκι είπε:

Στέλλα φύγε κρατάω μαχαίρι :shock::-x:lol:

Λουκουμαδακι ασε τα μαχαιροπιρουνα και λεγε τι κατάλαβες.Την κυριακη ανοιχτός ο Μουστακας?

Just now, λουκουμαδάκι είπε:

Τα jumbo να ξέρετε ότι μέχρι στιγμής έχουν πει οτι δεν θα λειτουργήσουν ούτε με click away 

Link to comment
Share on other sites

Just now, λουκουμαδάκι είπε:

 

Κατάλαβε κανείς τι θα γίνει με τα παιχνίδια; Είδα για τα βιβλιοπωλεία μόνο τσίριζε η τρελομάσα εδώ δεν μπορούσα να ακούσω Άδωνη. Για τα ρούχα παπούτσια; 

 

Έγινε η ανακοίνωση των μέτρων;; Απόγευμα νόμιζα. Το εχασα

Link to comment
Share on other sites

Just now, λουκουμαδάκι είπε:

Στέλλα φύγε κρατάω μαχαίρι :shock::-x:lol:

 

 

 

Κατάλαβε κανείς τι θα γίνει με τα παιχνίδια; Είδα για τα βιβλιοπωλεία μόνο τσίριζε η τρελομάσα εδώ δεν μπορούσα να ακούσω Άδωνη. Για τα ρούχα παπούτσια; 

θα παραγγελνεις κ θα σου στελνουν mail με ωρα να παραλαβεις απο το καταστημα εγω αυτο καταλαβα . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ninaki80 είπε:

θα παραγγελνεις κ θα σου στελνουν mail με ωρα να παραλαβεις απο το καταστημα εγω αυτο καταλαβα . 

Για τα μικρά συνοικιακά χωρίς eshop τι θα γίνει; θα μπορεισ από τηλεφώνου; είναι απίστευτο να ανοίξουν αυτά που ούτως ή άλλως δούλευαν κ να μείνουν τα αλλά που είναι πολύ πιο ασφαλη... 

κ με βιβλιοπωλεία δεν κατάλαβα. να είναι λέει αμιγώς βιβλιοπωλεία. τα περισσότερα όμως είναι βιβλία-χαρτικά-δωρα μαζί, αυτά δεν ανοίγουν; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Έσπερος είπε:

Για τα μικρά συνοικιακά χωρίς eshop τι θα γίνει; θα μπορεισ από τηλεφώνου; είναι απίστευτο να ανοίξουν αυτά που ούτως ή άλλως δούλευαν κ να μείνουν τα αλλά που είναι πολύ πιο ασφαλη... 

κ με βιβλιοπωλεία δεν κατάλαβα. να είναι λέει αμιγώς βιβλιοπωλεία. τα περισσότερα όμως είναι βιβλία-χαρτικά-δωρα μαζί, αυτά δεν ανοίγουν; 

Ποια συνοικιακά δουλεύουν καλέ? Στην Αθήνα πάντως σίγουρα δεν δουλεύουν, μόνο παραγγελίες ηλεκτρονικά/τηλεφωνικά και μόνο με κούριερ, κλειδαμπαρωμένα είναι. Τα μεγάλα αν ανοίξουν κανονικά θα γίνει πανικός, καθόλου ασφαλή δεν είναι. Ναι μεν δεν θα αφήνουν πολλά άτομα μέσα και θα συνωστίζονται στο πεζοδρόμιο, εδώ αυτό γίνεται υπό κανονικές συνθήκες τις μέρες πριν τα Χριστούγεννα.

Just now, Έσπερος είπε:

κ με βιβλιοπωλεία δεν κατάλαβα. να είναι λέει αμιγώς βιβλιοπωλεία. τα περισσότερα όμως είναι βιβλία-χαρτικά-δωρα μαζί, αυτά δεν ανοίγουν; 

 

Φαντάζομαι θα εννοούν ότι δεν θα ανοίξουν "βιβλιοπωλεία" τύπου Πλαίσιο και public που αγοράζεις από συνδετήρα μέχρι τηλεόραση.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Deena είπε:

Ποια συνοικιακά δουλεύουν καλέ? Στην Αθήνα πάντως σίγουρα δεν δουλεύουν, μόνο παραγγελίες ηλεκτρονικά/τηλεφωνικά και μόνο με κούριερ, κλειδαμπαρωμένα είναι. Τα μεγάλα αν ανοίξουν κανονικά θα γίνει πανικός, καθόλου ασφαλή δεν είναι. Ναι μεν δεν θα αφήνουν πολλά άτομα μέσα και θα συνωστίζονται στο πεζοδρόμιο, εδώ αυτό γίνεται υπό κανονικές συνθήκες τις μέρες πριν τα Χριστούγεννα.

Κατάλαβες τι θα γινει με μουστακα?

Link to comment
Share on other sites

@Έσπερος ναι τηλεφωνικά θα μπορείς να παραγγείλεις, το είπε ο Άδωνις. Όσο για τα βιβλιοπωλεία, έχω φίλους με βιβλιοπωλειο-χαρτικα-στυλο κλπ, σε λίγες μέρες έχω σκοπό να μιλήσω λόγω γιορτής κ θα σας πω αν άνοιξαν.

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Κατάλαβες τι θα γινει με μουστακα?

Δεν άκουσα και δεν με απασχολεί :-D Εμένα όλα τα δώρα μου φτάσανε, περιμένουν στην αποθήκη να μπουν κάτω από το δέντρο τις επόμενες μέρες. Δεν υπήρχε έτσι κι αλλιώς καμία απολύτως περίπτωση να πατήσω σε τέτοια καταστήματα, εδώ δεν το κάνω άλλες χρονιές τέτοιες μέρες, όχι τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Deena είπε:

Ποια συνοικιακά δουλεύουν καλέ? Στην Αθήνα πάντως σίγουρα δεν δουλεύουν, μόνο παραγγελίες ηλεκτρονικά/τηλεφωνικά και μόνο με κούριερ, κλειδαμπαρωμένα είναι. Τα μεγάλα αν ανοίξουν κανονικά θα γίνει πανικός, καθόλου ασφαλή δεν είναι. Ναι μεν δεν θα αφήνουν πολλά άτομα μέσα και θα συνωστίζονται στο πεζοδρόμιο, εδώ αυτό γίνεται υπό κανονικές συνθήκες τις μέρες πριν τα Χριστούγεννα.

 

Φαντάζομαι θα εννοούν ότι δεν θα ανοίξουν "βιβλιοπωλεία" τύπου Πλαίσιο και public που αγοράζεις από συνδετήρα μέχρι τηλεόραση.

Μα αυτό λέω, τα συνοικιακά που είναι ασφαλή κ έχουν χτυπηθεί τόσο, πώς θα δουλέψουν χωρίς e shop? 

 

Για τα βιβλιοπωλεία εγω κατάλαβα ότο θα ανοίξουν τα κουλτουριάρικα που δεν πουλάνε πχ σχολικά αλλά μόνο βιβλία. λάθος κατάλαβα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Έσπερος είπε:

Μα αυτό λέω, τα συνοικιακά που είναι ασφαλή κ έχουν χτυπηθεί τόσο, πώς θα δουλέψουν χωρίς e shop? 

 

Για τα βιβλιοπωλεία εγω κατάλαβα ότο θα ανοίξουν τα κουλτουριάρικα που δεν πουλάνε πχ σχολικά αλλά μόνο βιβλία. λάθος κατάλαβα; 

Κατάλαβα άλλα αντί άλλων προφανώς....

 

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται e-shop, θα μπορούν να γίνονται και τηλεφωνικές παραγγελίες. Στην δική μου γειτονιά το βιβλιοπωλείο-χαρτοπωλείο μας δουλεύει αυτό τον καιρό και μέσω facebook. Δεν έχει e-shop εννοείται, αλλά κάνει αναρτήσεις πχ με χριστουγεννιάτικα παραμύθια, στολίδια κλπ και δέχεται παραγγελίες μέσω τηλ και messenger και στα στέλνει σπίτι. Ότι έχουμε χρειαστεί από σχολικά των παιδιών έτσι τα έχουμε πάρει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Λουκουμαδακι ασε τα μαχαιροπιρουνα και λεγε τι κατάλαβες.Την κυριακη ανοιχτός ο Μουστακας?

Δεν κατάλαβα τιιιιποτα. Τι θα γίνει τελικά; 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Just now, Deena είπε:

Δεν άκουσα και δεν με απασχολεί :-D Εμένα όλα τα δώρα μου φτάσανε, περιμένουν στην αποθήκη να μπουν κάτω από το δέντρο τις επόμενες μέρες. Δεν υπήρχε έτσι κι αλλιώς καμία απολύτως περίπτωση να πατήσω σε τέτοια καταστήματα, εδώ δεν το κάνω άλλες χρονιές τέτοιες μέρες, όχι τώρα!

Εγω εχω μια αλλαγή.τα δικά μου στις αποθήκες στάσιμα από την περασμένη εβδομαδα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Deena είπε:

Κατάλαβα άλλα αντί άλλων προφανώς....

 

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται e-shop, θα μπορούν να γίνονται και τηλεφωνικές παραγγελίες. Στην δική μου γειτονιά το βιβλιοπωλείο-χαρτοπωλείο μας δουλεύει αυτό τον καιρό και μέσω facebook. Δεν έχει e-shop εννοείται, αλλά κάνει αναρτήσεις πχ με χριστουγεννιάτικα παραμύθια, στολίδια κλπ και δέχεται παραγγελίες μέσω τηλ και messenger και στα στέλνει σπίτι. Ότι έχουμε χρειαστεί από σχολικά των παιδιών έτσι τα έχουμε πάρει.

Ναι τώρα το είδα. Μπορείς κ τηλεφωνικά. Βιβλιοπωλεία όμως λέει αμιγώς εμπόριο βιβλίων. Άρα είδη χειροτεχνίας δεν θα μπορώ να πάρω; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Ναι τώρα το είδα. Μπορείς κ τηλεφωνικά. Βιβλιοπωλεία όμως λέει αμιγώς εμπόριο βιβλίων. Άρα είδη χειροτεχνίας δεν θα μπορώ να πάρω; 

 

Ε καλά, αφού θα μπορείς να τα παραγγείλεις τηλεφωνικά και να περάσεις να τα παραλάβεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Έσπερος είπε:

Ναι τώρα το είδα. Μπορείς κ τηλεφωνικά. Βιβλιοπωλεία όμως λέει αμιγώς εμπόριο βιβλίων. Άρα είδη χειροτεχνίας δεν θα μπορώ να πάρω; 

Μπορείς τώρα μίλησα με το τοπικό. Ότι θες σχολικά παζλ ότι έχουν. 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Και την πρωτοχρονιά 10βτο βραδυ πισω?

Ναι. Ρεβεγιόν σε άλλο σπίτι μόνο μεσημέρι. Βράδυ απαγορεύεται. Και παραμονή Χριστουγέννων και Πρωτοχρονιάς. Μέσα. 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ότι ήθελα από δώρα το είχα παραγγείλει από όταν ανακοίνωσαν το λοκνταουν και έτσι είμαι εντάξει από δώρα του μικρού του άντρα μου και του βαφτιστήρα μου, επισκέψεις δεν πιστεύω πως θα πάμε με την κατάσταση έτσι...αν τύχει να πάω κάπου (που χλωμό το βλέπω) θα δω τι θα κάνω.

Με τις παραμονές δεν έχω καταλάβει τι γίνεται .

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας said:

Και την πρωτοχρονιά 10βτο βραδυ πισω?

 

Just now, λουκουμαδάκι said:

Ναι. Ρεβεγιόν σε άλλο σπίτι μόνο μεσημέρι. Βράδυ απαγορεύεται. Και παραμονή Χριστουγέννων και Πρωτοχρονιάς. Μέσα. 

Σοβαρά τώρα κορίτσια? Δεν θα βγάλουν έκτακτη ανακοίνωση για τις μέρες αυτές? Πραγματικά έχω απελπιστεί. Έχω γίνει ρεζίλι στο γραφείο. Εδώ και 2 ώρες κλαίω συνέχεια και προσπαθούν να με συνεφέρουν. Περίμενα ότι 'οσο πλησιάζουν οι γιορτές θα χαλαρώσουμε και δεν θα χρειάζεται πια sms και θα μπορούμε να κάνουμε βόλτες με το παιδί, να δούμε το κέντρο στολισμένο, να καταλάβει το παιδί Χριστούγεννα. Νωρίτερα ήρθε μειλ από το σχολείο ότι αγαπητοί γονείς , τώρα θα ετοιμαζόμασταν πυρετωδώς για τη χριστουγεννιάτικη γιορτή μας και ήταν μαχαιριά στην καρδιά. Θέλουν φωτο και βίντεο για να κάνουν χριστουγεννιάτικο μονταζ. Πραγματικά δεν αντέχω άλλο έτσι. Ελπίζω να συνέλθω, αλλά σήμερα έχω παραλύσει. Ούτε να δουλέψω μπορώ ούτε τίποτα. Πραγματικά περίμενα ότι θα χαλαρώναμε από βδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, kotsifikos είπε:

Εγώ πάντως ότι ήθελα από δώρα το είχα παραγγείλει από όταν ανακοίνωσαν το λοκνταουν και έτσι είμαι εντάξει από δώρα του μικρού του άντρα μου και του βαφτιστήρα μου, επισκέψεις δεν πιστεύω πως θα πάμε με την κατάσταση έτσι...αν τύχει να πάω κάπου (που χλωμό το βλέπω) θα δω τι θα κάνω.

Με τις παραμονές δεν έχω καταλάβει τι γίνεται .

Σε αφήνουν να πας σε άλλο σπίτι να φας. Αλλά 25 μεσημέρι και 1 μεσημέρι. 24 βράδυ και 31 βράδυ δεν πάμε σε σπίτια δεν κυκλοφορούμε. Αλλαγή χρόνου σπίτι μας μόνοι μας. 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Just now, λουκουμαδάκι είπε:

Μπορείς τώρα μίλησα με το τοπικό. Ότι θες σχολικά παζλ ότι έχουν. 

Δεν νομίζω. Αφού λέει ρητά εμπόριο βιβλίων. Εκτός αν με φυσική παρουσία αγοράζεις βιβλία κ εξαποστασεως τα αλλά. θα πάρω κ εγω στον δικό μου να μάθω. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Yovanna said:

 

Σοβαρά τώρα κορίτσια? Δεν θα βγάλουν έκτακτη ανακοίνωση για τις μέρες αυτές? Πραγματικά έχω απελπιστεί. Έχω γίνει ρεζίλι στο γραφείο. Εδώ και 2 ώρες κλαίω συνέχεια και προσπαθούν να με συνεφέρουν. Περίμενα ότι 'οσο πλησιάζουν οι γιορτές θα χαλαρώσουμε και δεν θα χρειάζεται πια sms και θα μπορούμε να κάνουμε βόλτες με το παιδί, να δούμε το κέντρο στολισμένο, να καταλάβει το παιδί Χριστούγεννα. Νωρίτερα ήρθε μειλ από το σχολείο ότι αγαπητοί γονείς , τώρα θα ετοιμαζόμασταν πυρετωδώς για τη χριστουγεννιάτικη γιορτή μας και ήταν μαχαιριά στην καρδιά. Θέλουν φωτο και βίντεο για να κάνουν χριστουγεννιάτικο μονταζ. Πραγματικά δεν αντέχω άλλο έτσι. Ελπίζω να συνέλθω, αλλά σήμερα έχω παραλύσει. Ούτε να δουλέψω μπορώ ούτε τίποτα. Πραγματικά περίμενα ότι θα χαλαρώναμε από βδομάδα.

Σε καταλαβαίνω, και εγώ το ίδιο νιώθω, όμως προσπάθησε να ηρεμίσεις. Τα παιδιά μπορούν να περάσουν καλά και να ζήσουν τα Χριστούγεννα και με πολύ απλά πράγματα, δεν έχουν τις προσδοκίες που έχουμε εμείς οι μεγάλοι. Φτιάξτε μαζί μπισκοτούληδες, φτιάξτε τα δικά σας στολίδια, χορέψετε τραγουδήστε χριστουγεννιάτικα, γέμισε το σπίτι λαμπάκια, πείτε ιστορίες με τον Άγιο Βασίλη, δείτε θεματικά παιδικά (υπάρχουν αρκετά για την ηλικία του). Επίσης σκεφτείτε το ενδεχόμενο να μιλήσετε με κάποια οικογένεια που μπορείτε να επιλέξετε να περάσετε μαζί αυτές τις ημέρες, θα είστε με παρέα και θα είναι καλύτερα για όλους σας.

Εγώ προχθές έβλεπα φωτο από πέρυσι στο γκάζι....αχ αυτό το μέρος είναι μαγικό τα χριστούγεννα, πηγαίνω κάθε χρόνο και δεν φεύγω αν δεν κλείσει..έκλαιγα μόνη μου, όμως ελπίζω πως του χρόνου να είμαστε καλά θα πάμε και θα το γιορτάσουμε διπλά!

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ διάβασα ότι δεν έχει αποφασιστεί ακόμα τι θα γίνει ανήμερα στις γιορτές. Μπορεί να χαλαρώσουν λεει. Τα τραπέζια μόνο μεσημέρι είναι απλά σενάρια ακόμα, έτσι διάβασα στο in.gr

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Δεν νομίζω. Αφού λέει ρητά εμπόριο βιβλίων. Εκτός αν με φυσική παρουσία αγοράζεις βιβλία κ εξαποστασεως τα αλλά. θα πάρω κ εγω στον δικό μου να μάθω. 

Ήδη πουλούσαν βρε. Τώρα αν θες να μπεις και να δεις μόνο βιβλία και να βγεις να πεις από το τζάμι δώσε μου και δύο παζλ και μια νερομπογιές ε θα είναι παρωδία. Τώρα παρήγγειλα παζλ πάντως και βιβλία. Θα μου δώσει μέρα ώρα από Δευτέρα να πάω να τα πάρω. 

Just now, little lamb είπε:

Εγώ διάβασα ότι δεν έχει αποφασιστεί ακόμα τι θα γίνει ανήμερα στις γιορτές. Μπορεί να χαλαρώσουν λεει. Τα τραπέζια μόνο μεσημέρι είναι απλά σενάρια ακόμα, έτσι διάβασα στο in.gr

Μάλιστα. Άρα όλοι κουκουρούκου ακόμα καμία απόφαση.. Θα μάθουμε όσο πλησιάζουμε..... :mellow:

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...