Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιχνίδια ρόλων / επιτραπέζια - ποιά είναι τα αγαπημένα σας;


Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , little lamb είπε:

Περι ξυλινων του L..dl ο λογος: βρηκε καποιος τα ξυλινα τροφιμα που θα ερχονταν τη Δευτερα; (Διαφορων ειδων καφασακια με φρουτα, λαχανικα, ψαρι-κρεας, γλυκα, γαλατα). Πηγα σε 4 καταστηματα Δευτερα-Τριτη και μονο στο ενα βρηκα μονο 2 τεμαχια απο τα φρουτα. Σε ενα αλλο μας ειπαν την Τριτη οτι δεν ηρθαν καθολου τη Δευτερα αυτα. Ειδα και σε μια ομαδα στο φβ οτι πολλοι σε αλλες περιοχες επισης δεν τα βρηκαν ή βρηκαν ελαχιστα κομματια μονο απο το καφασακι των φρουτων ενω ειχαν παει πρωι πρωι.

τριτη δ τα ειχε σε εμας.ουτε ενα τεμαχιο απο κανενα ειδος.κ ειναι κ πανεμορφα,αλλα δ εχω σε καποιον να τα παρω:roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, little lamb είπε:

Περι ξυλινων του L..dl ο λογος: βρηκε καποιος τα ξυλινα τροφιμα που θα ερχονταν τη Δευτερα; (Διαφορων ειδων καφασακια με φρουτα, λαχανικα, ψαρι-κρεας, γλυκα, γαλατα). Πηγα σε 4 καταστηματα Δευτερα-Τριτη και μονο στο ενα βρηκα μονο 2 τεμαχια απο τα φρουτα. Σε ενα αλλο μας ειπαν την Τριτη οτι δεν ηρθαν καθολου τη Δευτερα αυτα. Ειδα και σε μια ομαδα στο φβ οτι πολλοι σε αλλες περιοχες επισης δεν τα βρηκαν ή βρηκαν ελαχιστα κομματια μονο απο το καφασακι των φρουτων ενω ειχαν παει πρωι πρωι.

Στην  πόλη που μένω τα είχε,αλλά δεν πρόσεξα εαν τα είχε όλα.Εχουμε αρκετά τρόφιμα λαχανικά κτλ και δεν σταματησα να δω τι είχε αλλά κάπου τα πήρε το μάτι μου.

Link to comment
Share on other sites

On 10/2/2022 at 2:48 ΜΜ, vicky86 είπε:

τριτη δ τα ειχε σε εμας.ουτε ενα τεμαχιο απο κανενα ειδος.κ ειναι κ πανεμορφα,αλλα δ εχω σε καποιον να τα παρω:roll:

Και εγώ ήθελα το σετ ψάρια αλλά δε το βρήκα πουθενά! 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Εμεις τελικά πήραμε πλαστικά προχθές. Περίμενα τόσο καιρό να φέρουν τα τρόφιμα και όταν υποτίθεται θα έρχονταν τελικά δεν υπήρχαν πουθενά. Τελικά καλά κάναμε και πήραμε πλαστικά κ δεν περιμέναμε κι άλλο, γιατί το παιδί ξετρελαθηκε, όλη μέρα μαγειρεύει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Έχει 25% στο σάιτ της playmobil αρκετά ενδιαφέροντα κομμάτια: σπιτάκια, βικτοριανή, άγρια δύση, δωμάτια, εξοχή κλπ! Έρχεται Πάσχα ευκαιρία για δώρα! 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, λουκουμαδάκι said:

Έχει 25% στο σάιτ της playmobil αρκετά ενδιαφέροντα κομμάτια: σπιτάκια, βικτοριανή, άγρια δύση, δωμάτια, εξοχή κλπ! Έρχεται Πάσχα ευκαιρία για δώρα! 

Λουκουμαδάκι να ξέρεις πως μας έδωσες μεγάλη πληροφορία.

Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά για το παλάτι των θεών στον Όλυμπο μιας και έχουμε και τους δώδεκα θεούς και ο μικρός το ζητάει!

Και το μεγάλο Ιατρικό Κέντρο μου αρέσει πολύ!!

Ωστόσο μόλις είδα πως κανένα από τα δύο που μου αρέσουν δεν τα έχει στην προσφορά, έχω όμως μπει σε πειρασμό να του πάρω έστω ένα από τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , kotsifikos είπε:

Λουκουμαδάκι να ξέρεις πως μας έδωσες μεγάλη πληροφορία.

Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά για το παλάτι των θεών στον Όλυμπο μιας και έχουμε και τους δώδεκα θεούς και ο μικρός το ζητάει!

Και το μεγάλο Ιατρικό Κέντρο μου αρέσει πολύ!!

Ωστόσο μόλις είδα πως κανένα από τα δύο που μου αρέσουν δεν τα έχει στην προσφορά, έχω όμως μπει σε πειρασμό να του πάρω έστω ένα από τα δύο.

Μπορεί να τα βγάλουν με έκπτωση άλλα καταστήματα πιο κοντά στο Πάσχα τι μπορεί δλδ στάνταρ ένα 20% τέλη Μάρτη αρχές Απρίλη. Εγώ θα έπαιρνα το ιατρικό :D έχει πιο πολύ τζέρτζελο αλλά αν ζητάει το άλλο το παιδί..

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, λουκουμαδάκι said:

Μπορεί να τα βγάλουν με έκπτωση άλλα καταστήματα πιο κοντά στο Πάσχα τι μπορεί δλδ στάνταρ ένα 20% τέλη Μάρτη αρχές Απρίλη. Εγώ θα έπαιρνα το ιατρικό :D έχει πιο πολύ τζέρτζελο αλλά αν ζητάει το άλλο το παιδί..

έχεις δίκιο θα περιμένω λίγο να δω αν βάλουν εκπτώσεις!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , kotsifikos είπε:

έχεις δίκιο θα περιμένω λίγο να δω αν βάλουν εκπτώσεις!

Εγώ μαζεύω για βικτοριανή για τα Χριστούγεννα όμως, τώρα θέλω ξανά την οικογένεια Οικονόμου χάσαμε ένα μέλος και έχουμε δράματα και θεματικά εξοχή ζωάκια και ίσως κανένα σπιτάκι ακόμα μικρό ή αυτά με το νερό τα καινούργια πισίνα κλπ! Α και ψάχνω και ένα play mat αν έχετε κανένα καλό υπόψιν πείτε 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση @λουκουμαδάκι !

Ευκαιρία να ρίξουμε έναν όροφο ακόμα ή να βάλουμε πισίνα  :mrgreen:  

 

(τελικά για το παιδί τα παίρνω ή για εμένα, δεν έχω καταλάβει...) 

 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , vtgian είπε:

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση @λουκουμαδάκι !

Ευκαιρία να ρίξουμε έναν όροφο ακόμα ή να βάλουμε πισίνα  :mrgreen:  

 

(τελικά για το παιδί τα παίρνω ή για εμένα, δεν έχω καταλάβει...) 

 

 

Ασε

.Και για εμας

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , vtgian είπε:

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση @λουκουμαδάκι !

Ευκαιρία να ρίξουμε έναν όροφο ακόμα ή να βάλουμε πισίνα  :mrgreen:  

 

(τελικά για το παιδί τα παίρνω ή για εμένα, δεν έχω καταλάβει...) 

 

 

Ξεκάθαρα για εσένα και για μένα :lol: προχθές έκανα μισή ώρα αναδιάταξη τις γλάστρες και το ήθελα όχι με το ζόρι :lol: 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , λουκουμαδάκι είπε:

Ξεκάθαρα για εσένα και για μένα :lol: προχθές έκανα μισή ώρα αναδιάταξη τις γλάστρες και το ήθελα όχι με το ζόρι :lol: 

 

Σκ@τα στα μούτρα μου. Είμαι που είμαι ψυχαναγκαστική με την τακτοποίηση, πήρα και δεύτερο σπίτι να αγχώνομαι μήπως δεν είναι καλά στρωμένη η κουζίνα ή ο φίκος εμποδίζει τη μπαλκονόπορτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα. Το ξέρω πως θα σας φανεί αστείο, αλλά χθες ανακαλύψαμε τελείως τυχαία μια δραστηριότητα που μας ξετρέλανε οικογενειακώς: Σκορ 4 με νήπιο. Ετοιμαστείτε για ένα παιχνίδι στο οποίο θα ακονίσετε το μυαλό σας όλοι.
Όχι, δεν προσπαθήσαμε να μάθουμε Σκορ 4 στο νήπιο (είναι μόλις 2,5). Το βρήκε ο μικρός στο πατρικό του άντρα μου, το βγάλαμε να παίξουμε και η κατάσταση εξελίχθηκε ως εξής:
Το παιδί ενθουσιάζεται με το τάκα-τούκα κι αρχίζει να ρίχνει τα κουμπιά με φοβερή ταχύτητα, μην μπορώντας να κρατηθεί απ' τη χαρά του. Εσείς τα ρίχνετε με στόχο να κερδίσετε, αλλά δεν έχετε παρα ελάχιστο χρόνο να σκεφτείτε γιατί τρέχετε να προλάβετε τη σειρά σας.
Σας φαίνεται εύκολο; Δεν είναι. Το νήπιο είναι απρόβλεπτο: δεν έχει μεν κανένα πλάνο και κανένα πρόγραμμα, αλλά αυτό σημαίνει ότι δεν έχει και κανένα pattern που μπορείτε να εντοπίσετε (για τους λάτρεις των memes, θα χαρακτηρίζαμε το παίξιμο "chaotic evil"). Η φάση γίνεται ακόμα πιο δύσκολη αν δίπλα του κάθεται ο σύντροφός σας, ο οποίος φροντίζει να μην κλέβετε εκκλησία, ρίχνοντας στρατηγικά κουμπάκια εδώ κι εκεί όταν είστε έτοιμοι να κάνετε οριζόντια τετράδα. Για ακόμα περισσότερη δυσκολία, στα μισά το νήπιο ανακοινώνει ότι δεν του αρέσει το χρώμα που έχει και θέλει να αλλάξετε πλευρά.
Δράση, ταχύτητα, ανατροπές, εσείς ακονίζετε το μυαλό σας γιατί είναι σαν να παίζετε στο δύσκολο επίπεδο του υπολογιστή, ο σύντροφός σας γελάει χαιρέκακα γιατί συνήθως τον κάνετε σκόνη αλλά τώρα τα έχετε βρει σκούρα, και το παιδί είναι φυσικά τρισευτυχισμένο.
Θα με θυμηθείτε!


Στα σοβαρά τώρα, έχετε να μου προτείνετε κανένα ωραίο επιτραπέζιο για αυτήν την ηλικία; Έχουμε το Little Action της Djeco και του αρέσει πάρα πολύ, ακολουθεί τους κανόνες χωρίς πρόβλημα και το διασκεδάζει. Έχουμε και το Παιχνίδι των Αγκαλιών, αλλά θα ήθελα κάτι που να μην είναι ατομικό για να το παίζουμε όλοι μαζί. Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, vicky86 είπε:

την πεμπτη θα εχει παιχνιδια στο λιντλ,για ετοιμαστειτε...:-D

Όσα ήθελα για τα Χριστούγεννα! Τα σετ κουζίνας και το λίκνο! Πέμπτη πρωί θα στηθώ από τις 7 :lol: 

3 ώρες πρίν, Ilaeira είπε:

Καλημέρα. Το ξέρω πως θα σας φανεί αστείο, αλλά χθες ανακαλύψαμε τελείως τυχαία μια δραστηριότητα που μας ξετρέλανε οικογενειακώς: Σκορ 4 με νήπιο. Ετοιμαστείτε για ένα παιχνίδι στο οποίο θα ακονίσετε το μυαλό σας όλοι.
Όχι, δεν προσπαθήσαμε να μάθουμε Σκορ 4 στο νήπιο (είναι μόλις 2,5). Το βρήκε ο μικρός στο πατρικό του άντρα μου, το βγάλαμε να παίξουμε και η κατάσταση εξελίχθηκε ως εξής:
Το παιδί ενθουσιάζεται με το τάκα-τούκα κι αρχίζει να ρίχνει τα κουμπιά με φοβερή ταχύτητα, μην μπορώντας να κρατηθεί απ' τη χαρά του. Εσείς τα ρίχνετε με στόχο να κερδίσετε, αλλά δεν έχετε παρα ελάχιστο χρόνο να σκεφτείτε γιατί τρέχετε να προλάβετε τη σειρά σας.
Σας φαίνεται εύκολο; Δεν είναι. Το νήπιο είναι απρόβλεπτο: δεν έχει μεν κανένα πλάνο και κανένα πρόγραμμα, αλλά αυτό σημαίνει ότι δεν έχει και κανένα pattern που μπορείτε να εντοπίσετε (για τους λάτρεις των memes, θα χαρακτηρίζαμε το παίξιμο "chaotic evil"). Η φάση γίνεται ακόμα πιο δύσκολη αν δίπλα του κάθεται ο σύντροφός σας, ο οποίος φροντίζει να μην κλέβετε εκκλησία, ρίχνοντας στρατηγικά κουμπάκια εδώ κι εκεί όταν είστε έτοιμοι να κάνετε οριζόντια τετράδα. Για ακόμα περισσότερη δυσκολία, στα μισά το νήπιο ανακοινώνει ότι δεν του αρέσει το χρώμα που έχει και θέλει να αλλάξετε πλευρά.
Δράση, ταχύτητα, ανατροπές, εσείς ακονίζετε το μυαλό σας γιατί είναι σαν να παίζετε στο δύσκολο επίπεδο του υπολογιστή, ο σύντροφός σας γελάει χαιρέκακα γιατί συνήθως τον κάνετε σκόνη αλλά τώρα τα έχετε βρει σκούρα, και το παιδί είναι φυσικά τρισευτυχισμένο.
Θα με θυμηθείτε!


Στα σοβαρά τώρα, έχετε να μου προτείνετε κανένα ωραίο επιτραπέζιο για αυτήν την ηλικία; Έχουμε το Little Action της Djeco και του αρέσει πάρα πολύ, ακολουθεί τους κανόνες χωρίς πρόβλημα και το διασκεδάζει. Έχουμε και το Παιχνίδι των Αγκαλιών, αλλά θα ήθελα κάτι που να μην είναι ατομικό για να το παίζουμε όλοι μαζί. Καμιά ιδέα;

Σας συγχαίρω για την ψυχραιμία σας :lol:

 

Παιχνίδια: τρία γουρουνάκια από goula, κρυμμένα αντικείμενα από as το προσχολικό, παιδική παράσταση από as επίσης, και κάποια τύπου μη ξυπνήσεις το μπαμπά κλπ 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ilaeira είπε:

Στα σοβαρά τώρα, έχετε να μου προτείνετε κανένα ωραίο επιτραπέζιο για αυτήν την ηλικία; 

Το Zero της Chicco. Είναι σαν Uno σε bebe version.Το θεώρω πολύ ωραίο παιχνίδι! Γράφει από 3+ (η απλή εκδοχή) αλλά θα μπορούσατε να δοκιμάσετε κι από τώρα. Να δείτε αν τραβάει. Αλλιώς το αφήνετε στην άκρη για λίγο καιρό και το ξαναβγάζετε. Είναι παιχνίδι επένδυση, για όλες τις ηλικίες, για ταξίδι σούπερ, για τις βόλτες να το βάζετε στην παιχνιδότσαντα. Εμένα με βοήθησε πολύ όταν εκεί γύρω στα 2μιση η μεγάλη, ήμουν έγκυος στο 2ο και δεν την πάλευα ώρες ώρες και ήθελα να ξαπλώνω λίγο. Το παίρναμε με το παιδί στο κρεββάτι και παίζαμε.

Επίσης, σε άλλο στυλ βέβαια αυτό, τότε στα 2μισι κι έπειτα, ξεκινήσαμε να παίζουμε (μαζί σαν παιχνίδι για δύο) και το Λεξούλες της Clementoni (έχει και σε άλλες μάρκες αντίστοιχα). Πρώτα σαν παζλ χωρίς να δίνουμε βάση στα γράμματα και σταδιακά εισερχόταν η Γλώσσα στο παιχνίδι, αναδυόταν αυθόρμητα από το παιδί.

Α! Και παιχνίδι ισορροπίας τύπου jenga από το flying tiger, με μικρά τουβλάκια, όχι τα μεγάλα. Τα οποία αρχικά απλώς τα στοιβάζαμε και προσπαθούσαμε να κάνουμε το πύργο όσο πιο ψηλό μπορούσαμε πριν γκρεμιστούν. Κι αργότερα, μεγαλύτερο το παιδί αρχίσαμε να το παίζουμε κανονικά ας πούμε.

πρίν από 29 λεπτά , λουκουμαδάκι είπε:

Παιχνίδια: τρία γουρουνάκια από goula, κρυμμένα αντικείμενα από as το προσχολικό, παιδική παράσταση από as επίσης

Μόλις τα έψαξα. Τι ωραίες προτάσεις!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ilaeira είπε:

Καλημέρα. Το ξέρω πως θα σας φανεί αστείο, αλλά χθες ανακαλύψαμε τελείως τυχαία μια δραστηριότητα που μας ξετρέλανε οικογενειακώς: Σκορ 4 με νήπιο. Ετοιμαστείτε για ένα παιχνίδι στο οποίο θα ακονίσετε το μυαλό σας όλοι.
Όχι, δεν προσπαθήσαμε να μάθουμε Σκορ 4 στο νήπιο (είναι μόλις 2,5). Το βρήκε ο μικρός στο πατρικό του άντρα μου, το βγάλαμε να παίξουμε και η κατάσταση εξελίχθηκε ως εξής:
Το παιδί ενθουσιάζεται με το τάκα-τούκα κι αρχίζει να ρίχνει τα κουμπιά με φοβερή ταχύτητα, μην μπορώντας να κρατηθεί απ' τη χαρά του. Εσείς τα ρίχνετε με στόχο να κερδίσετε, αλλά δεν έχετε παρα ελάχιστο χρόνο να σκεφτείτε γιατί τρέχετε να προλάβετε τη σειρά σας.
Σας φαίνεται εύκολο; Δεν είναι. Το νήπιο είναι απρόβλεπτο: δεν έχει μεν κανένα πλάνο και κανένα πρόγραμμα, αλλά αυτό σημαίνει ότι δεν έχει και κανένα pattern που μπορείτε να εντοπίσετε (για τους λάτρεις των memes, θα χαρακτηρίζαμε το παίξιμο "chaotic evil"). Η φάση γίνεται ακόμα πιο δύσκολη αν δίπλα του κάθεται ο σύντροφός σας, ο οποίος φροντίζει να μην κλέβετε εκκλησία, ρίχνοντας στρατηγικά κουμπάκια εδώ κι εκεί όταν είστε έτοιμοι να κάνετε οριζόντια τετράδα. Για ακόμα περισσότερη δυσκολία, στα μισά το νήπιο ανακοινώνει ότι δεν του αρέσει το χρώμα που έχει και θέλει να αλλάξετε πλευρά.
Δράση, ταχύτητα, ανατροπές, εσείς ακονίζετε το μυαλό σας γιατί είναι σαν να παίζετε στο δύσκολο επίπεδο του υπολογιστή, ο σύντροφός σας γελάει χαιρέκακα γιατί συνήθως τον κάνετε σκόνη αλλά τώρα τα έχετε βρει σκούρα, και το παιδί είναι φυσικά τρισευτυχισμένο.
Θα με θυμηθείτε!


Στα σοβαρά τώρα, έχετε να μου προτείνετε κανένα ωραίο επιτραπέζιο για αυτήν την ηλικία; Έχουμε το Little Action της Djeco και του αρέσει πάρα πολύ, ακολουθεί τους κανόνες χωρίς πρόβλημα και το διασκεδάζει. Έχουμε και το Παιχνίδι των Αγκαλιών, αλλά θα ήθελα κάτι που να μην είναι ατομικό για να το παίζουμε όλοι μαζί. Καμιά ιδέα;

Αχ επιτραπέζια! Το αγαπημένο μου θέμα! Λοιπόν στα 2,5 έπαιζε με ένα ντόμινο djeco με ζωάκια, ένα παιχνίδι ισορροπίας με ένα ξύλινο κροκόδειλο όπου ρίχνεις ζάρι και βάζεις πάνω του κυλίνδρους χρωματιστούς (crocodile balancing λέγεται από classic world, αλλά υπάρχουν πολλά παιχνίδια σε αυτή τη λογική) και παιχνίδι τύπου memory (εμείς έχουμε ένα με την Πέππα). Υπομονή και μετά τα 3 αρχίζει το πανηγύρι, θα έχεις άπειρες επιλογές για επιτραπέζια.

Btw πολύ γέλασα με το σκορ 4. Κρίμα που η δικιά μου είναι σε άλλη ηλικιακή φάση και δε μπορεί να μας προσφέρει παιχνίδι με τόση αδρεναλίνη! :)

Link to comment
Share on other sites

το σκορ 4 εχει χρονια που το ανακαλυψαμε κ εμεις.ενα μινι επισης στο πατρικο που μπαμπα που βρισκουμε διαφορους θησαυρους

για παιχνιδια δ θυμαμαι κ πολλα,ερχεται το αλτσχαιμερ,δ θυμαμαι τι επαιζαν πριν τα 3:rolleyes:

τα ιπποποταμακια σιγουρα,πιο προσφατα στο στομα του λυκου,ειχαν στο σχολειο λιχουδα γιαγια κ μην ξυπνησεις τον μπαμπα που τους αρεσαν.σιγουρα μεμορυ κ μαλιστα με μπαζερ,κ λιγο πιο μετα σαυραιβορ,φιδακι κ γκρινιαρη.κ διαφορα σε αλλο στυλ απο εξυπνουλη κ νησακια

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Ilaeira είπε:

Στα σοβαρά τώρα, έχετε να μου προτείνετε κανένα ωραίο επιτραπέζιο για αυτήν την ηλικία; Έχουμε το Little Action της Djeco και του αρέσει πάρα πολύ, ακολουθεί τους κανόνες χωρίς πρόβλημα και το διασκεδάζει. Έχουμε και το Παιχνίδι των Αγκαλιών, αλλά θα ήθελα κάτι που να μην είναι ατομικό για να το παίζουμε όλοι μαζί. Καμιά ιδέα;

 

Το little action το παρήγγειλα κι εγώ τα Χριστούγεννα για αργότερα και ανυπομονώ να το ανοίξουμε το Πάσχα! Η πλάκα είναι ότι μου το έχουν τυλίξει σε χριστουγεννιάτικη συσκευασία. Γενικά επιτραπέζια δεν έχουμε αρχίσει ακόμα. Έχουμε το ντόμινο της djeco με τα μισα μισά ζωάκια αλλά το παίζουμε απλά σαν παζλ και το ψάρεμα του λιντλ που δεν το παίζουμε με πόντους, απλά ψαρεύουμε. Κι έχω κι ένα αλλο που δεν έχουμε ανοίξει ακόμα, λέγεται 2 erste spiele, δεν θυμάμαι ακριβώς τι είναι, έχει δύο παιχνίδια σχετικά κλασικά νομίζω. Ηλικία 3 παρά ένα μήνα.

 

5 ώρες πρίν, λουκουμαδάκι είπε:

Όσα ήθελα για τα Χριστούγεννα! Τα σετ κουζίνας και το λίκνο! Πέμπτη πρωί θα στηθώ από τις:lol: 

 

Το λίκνο θα πάρω κι εγώ!! Ελπίζω να το φέρει, γιατί τώρα τελευταία δεν φέρνουν όλα όσα δείχνει στο φυλλάδιο. Το είχα βάλει στο μάτι από πέρσι τα Χριστούγεννα με το click away, αλλά δεν είχαμε κούκλα και δεν το πήρα. Και λίγες μέρες μετά μας έφεραν την πρώτη μας κούκλα :-P

 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , little lamb είπε:

Πήγε κάποια στο lidl; Έχουν φέρει το λίκνο; Θα πάω σε λίγο 

Ναι το πήρα το πρωί! Φαίνεται τέλειο δεν το άνοιξα ακόμα βέβαια περιμένω να γυρίσει από το σχολείο! 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...