Recommended Posts

18 minutes ago, little lamb said:

Δυστυχως για ντραμς, ηλεκτρικες κιθαρες κλπ δεν ξερω καθολου! Ξερω για κλασικα και για παραδοσιακα. Αλληλοσυμπληρωνομαστε παντως στο φορουμ :-P

Εκτος αν εννοεις οτι κανει τα "ντραμς" της κλασικης, οχι τα μοντερνα, αλλα για να λες για ηλεκτρονικα μαλλον τα μοντερνα θα ειναι

ναι τα μοντέρνα είναι, και δυστυχώς δεν έχω ιδέα ούτε από μουσική ούτε από όργανα και προσπαθώ να βρω τρόπο να τον βοηθήσω να μελετήσει σωστά γιατί ο καημένος μου λέει πως δεν τον βοηθάει ο ήχος από τις κατσαρόλες (γιατί μη γελάσετε έτσι κάνουμε μελέτη μέχρι τώρα), θέλει κανονικό ήχο του μουσικού οργάνου, και έχει και την μπότα που δεν μπορούμε να βρούμε τρόπο να πατάει κάτι και να ακούγεται έτσι.

Διαφημίσεις

17 minutes ago, kotsifikos said:

Για τα ντραμς ρωτάω. μπορείς να μου πεις τη γνώμη σου σε παρακαλώ?? γράφω αναλυτικά στο προηγούμενο ποστ.

Κοίτα, δεν ξέρω από αυτά, είμαι της κλασσικής! Πάντως αν έκανε ο γιός μου, σίγουρα δεν θα έπαιρνα κάτι τέτοιο. Μόνο κανονικά  ντραμς. Θα προτιμούσα να τον πηγαινοφέρνω να μελετάει στο ωδείο για κανά χρόνο αν δεν ήθελα να αγοράσω ακόμα. Ρώτα τον δάσκαλο σας ! Μην πάρεις κάτι χωρίς την έγκριση του!

• Ευχαριστώ! 1

17 minutes ago, Yovanna said:

Κοίτα, δεν ξέρω από αυτά, είμαι της κλασσικής! Πάντως αν έκανε ο γιός μου, σίγουρα δεν θα έπαιρνα κάτι τέτοιο. Μόνο κανονικά  ντραμς. Θα προτιμούσα να τον πηγαινοφέρνω να μελετάει στο ωδείο για κανά χρόνο αν δεν ήθελα να αγοράσω ακόμα. Ρώτα τον δάσκαλο σας ! Μην πάρεις κάτι χωρίς την έγκριση του!

Σε ευχαριστώ πολύ..ναι φυσικά θα ρωτήσω.

1 hour ago, kotsifikos είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Ωραία θα ρωτήσω εδώ δημόσια και μου λέτε!!

Ο γιος μου κάνει ντραμς στο ωδείο, μελέτη όμως στο σπίτι με κατσαρόλες δεν μπορεί να γίνει, οπότε και καταλήξαμε να του πάρουμε κάτι σχετικά οικονομικό ώστε να μπορεί να μελετάει. Το πρόβλημα που προκύπτει είναι στον χώρο και φυσικά στο κόστος, αρχικά δεν έχουμε χώρο να ακουστικά ντραμς , ηλεκτρονικά θέλουμε όμως αυτά που κλείνουν είδα πως κοστίζουν γύρω στα 450 - 600 ευρώ, που η αληθεια είναι πως φοβάμαι να τα δώσω και σε έναν χρόνο να μου πει δεν θέλω ντραμς θα κάνω πλήκτρα πχ. Έτσι με τον άντρα μου καταλήξαμε στις κονσόλες ηλεκτρονικών ντραμς οι οποίες και χώρο δεν πιάνουν και πιο οικονομικές είναι, από την έρευνα που έκανα βρήκα μία κονσόλα η οποία έχει καλές κριτικές και οικονομικά μου φαίνεται οκ..έστω για 1-2 χρόνια να μπορεί το παιδί να μελετάει και αν αποφασίσει θα προχωρήσουμε σε αγορά καλύτερου σετ φυσικά.

Ήθελα τη γνώμη σας αξίζει?? να σας στείλω σε πμ αυτή που βρήκα να μου πείτε ή μπορώ να το γράψω και εδώ?? δεν ξέρω μη θεωρηθεί διαφήμιση.

Τυχαίνει και γνωρίζω από κρουστά, κατά διαστήματα είχαμε και κανονικό σετ και ηλεκτρικό. Δεν ξέρω όμως τι εννοείς κονσόλες. Εμείς τα ηλεκτρικά που είχαμε σίγουρα δεν έπιαναν το χώρο που έπιαναν τα κανονικά, αλλά δεν ήταν σίγουρα για άνοιξε-κλείσε. Σε σχέση με μελέτη πάντως, για αρχή δεν είχε πρόβλημα ο καθηγητής μας, το μισό μάθημα είναι τεχνική που επικεντρώνεται στο σωστό κάθισμα και κράτημα και το άλλο μισό στο ρυθμό/συγχρονισμό. Η ανάδραση στα ακουστικά άλλωστε ποτέ δεν είναι η ίδια μεταξύ των σετ. Υποθέτω στο thomman έχεις δει τι παίζει;

Επίσης τα σετ πωλούνται εύκολα αν δεν τα θέλεις πια.

• Ευχαριστώ! 1

Θα συμφωνησω να ρωτησεις τον δασκαλο κι επισης οι δασκαλοι πολλες φορες τα αγοραζουν οι ιδιοι επειδη γνωριζουν τα μαγαζια κι ετσι σου ερχεται και πιο φθηνα

• Ευχαριστώ! 1

29 minutes ago, vtgian said:

Τυχαίνει και γνωρίζω από κρουστά, κατά διαστήματα είχαμε και κανονικό σετ και ηλεκτρικό. Δεν ξέρω όμως τι εννοείς κονσόλες. Εμείς τα ηλεκτρικά που είχαμε σίγουρα δεν έπιαναν το χώρο που έπιαναν τα κανονικά, αλλά δεν ήταν σίγουρα για άνοιξε-κλείσε. Σε σχέση με μελέτη πάντως, για αρχή δεν είχε πρόβλημα ο καθηγητής μας, το μισό μάθημα είναι τεχνική που επικεντρώνεται στο σωστό κάθισμα και κράτημα και το άλλο μισό στο ρυθμό/συγχρονισμό. Η ανάδραση στα ακουστικά άλλωστε ποτέ δεν είναι η ίδια μεταξύ των σετ. Υποθέτω στο thomman έχεις δει τι παίζει;

Επίσης τα σετ πωλούνται εύκολα αν δεν τα θέλεις πια.

θα σου στείλω πμ

• Μου αρέσει 1

ΈΝα κακιασμένο αστείο μεταξύ μουσικών είναι ότι οι ντραμερ δεν είναι μουσικοί. Αυτό μου ήρθε στο μυαλό τώρα με τη συζήτηση. Γιατί προσφερθήκαμε τρια άτομα να πούμε για μουσική και τελικά ήμασταν όλες ακατάλληλες για το ερώτημα. Σαν το "αστείο" αλλά από την ανάποδη. 

Γενικά πάντως, ασχέτως ντραμς που τρομάζουν ίσως λόγω όγκου ή λόγου θορύβου, η εκμάθηση μουσικού οργάνου στο σπίτι είναι μια "αναστάτωση" για την οικογένεια, αν η οικογένεια δεν έει επαφή με το είδος κ δεν είναι απόλυτα σίγουρη για το πόσο θέλει να επενδύσει. Πολλά όργανα είναι ογκώδη, όλα είναι πολύ θορυβώδη και το να ακούς  κάποιον να μελετάει από ένα σημείο και μετά είανι κουραστικό κ εκνευριστικό. Αν δεν αρέσει στο παι΄δι, μπορεί να πετάξεις λεφτά για μια αγορά αλλά στη χειρότερη το πουλάς μεταχειρισμένο. Αν του αρέσει, και συνεχίσει, πρέπει να ξέρεις ότι δεσμεύεσαι πολύ για πολλά χρόνια γιατί από ένα σημείο κ μετά θα χρειάζεται τουλάχιστον μια και δυο αργότερα ώρες μελέτης καθημερινά, και η μελέτη δεν είναι ότι παίζει κάποιος χαλαρά κ ωραία. Μπορεί να κάθεται μισή ώρα για να διορθώσει δυο μέτρα. Και στα πνευστά ή τα έγχορδα, όταν είναι άπειρος και με φτωχή τεχνική, μπορεί ο ήχος που ακούγεται να μην είναι ακριβώς το πιο ευχάριστο που υπάρχει. 

πρίν από 32 λεπτά , Έσπερος είπε:

ΈΝα κακιασμένο αστείο μεταξύ μουσικών είναι ότι οι ντραμερ δεν είναι μουσικοί. Αυτό μου ήρθε στο μυαλό τώρα με τη συζήτηση. Γιατί προσφερθήκαμε τρια άτομα να πούμε για μουσική και τελικά ήμασταν όλες ακατάλληλες για το ερώτημα. Σαν το "αστείο" αλλά από την ανάποδη. 

Γενικά πάντως, ασχέτως ντραμς που τρομάζουν ίσως λόγω όγκου ή λόγου θορύβου, η εκμάθηση μουσικού οργάνου στο σπίτι είναι μια "αναστάτωση" για την οικογένεια, αν η οικογένεια δεν έει επαφή με το είδος κ δεν είναι απόλυτα σίγουρη για το πόσο θέλει να επενδύσει. Πολλά όργανα είναι ογκώδη, όλα είναι πολύ θορυβώδη και το να ακούς  κάποιον να μελετάει από ένα σημείο και μετά είανι κουραστικό κ εκνευριστικό. Αν δεν αρέσει στο παι΄δι, μπορεί να πετάξεις λεφτά για μια αγορά αλλά στη χειρότερη το πουλάς μεταχειρισμένο. Αν του αρέσει, και συνεχίσει, πρέπει να ξέρεις ότι δεσμεύεσαι πολύ για πολλά χρόνια γιατί από ένα σημείο κ μετά θα χρειάζεται τουλάχιστον μια και δυο αργότερα ώρες μελέτης καθημερινά, και η μελέτη δεν είναι ότι παίζει κάποιος χαλαρά κ ωραία. Μπορεί να κάθεται μισή ώρα για να διορθώσει δυο μέτρα. Και στα πνευστά ή τα έγχορδα, όταν είναι άπειρος και με φτωχή τεχνική, μπορεί ο ήχος που ακούγεται να μην είναι ακριβώς το πιο ευχάριστο που υπάρχει. 

Πριν από κάποια χρόνια, αποφάσισε η ανιψιά μου να μάθει πιάνο (μένει από πάνω μας). Τότε και μόνο κατάλαβα πόσο εκνευριστική ήμουν όταν μελετούσα τα πρώτα χρόνια, στην πολυκατοικία που έμενα. Υπήρχαν φορές που έλεγα, δεν είναι δυνατόν, θα πάω να τη πιάσω, δε γίνεται να το παίζει τόσο λάθος και να μη το ακούει :-D:-D

Ο Νάκας πάντως έχει το καλό ότι με την εγγραφή του παιδιού και μετά από κάποια μαθήματα, σου παραχωρεί το όργανο που έχει επιλέξει το παιδί, οπότε τουλάχιστον γλιτώνεις το κόστος αγοράς του οργάνου.

28 minutes ago, Έσπερος said:

Οι γονείς μου να δεις τι έχουν περάσει (και οι γείτονες επίσης)με την αδερφή μου και εμένα (κλασική κιθάρα-violoncello) , 4ωρα και 6άωρα μελέτης , η καθεμία στο δωμάτιο της!

Στην Ελλάδα μελετούσα και μεσημέρια και μέχρι τις 11 το βράδυ. Στη Γαλλία δεν γίνονται αυτά. Είναι πολύ πιο αυστηροί. Αν έπρεπε να μελετήσω έως τις 10, έπρεπε να ζητήσω άδεια.

Πάντως, δεν γίνεται να μάθει το παιδί κάποιο μουσικό όργανο, χωρίς να επενδύσουν οι γονείς του στον κατάλληλο εξοπλισμό. Θυμάμαι μικρούλα είχα ξεκινήσει πιάνο , και οι γονείς μου, δεν καταλαβαίνω το λόγο, δεν μου είχαν πάρει πιάνο και πήγαινα σε μια φίλη μου και μελετούσα! Ε, στο χρόνο το παράτησα γιατί βαριόμουν τα πέρα δώθε! Όταν όμως δέχτηκα να μάθω cello (είχε λυσσάξει η μαμά μου), την επόμενη μέρα είχα cello στο σπίτι μου!

18 minutes ago, vtgian said:

Πριν από κάποια χρόνια, αποφάσισε η ανιψιά μου να μάθει πιάνο (μένει από πάνω μας). Τότε και μόνο κατάλαβα πόσο εκνευριστική ήμουν όταν μελετούσα τα πρώτα χρόνια, στην πολυκατοικία που έμενα. Υπήρχαν φορές που έλεγα, δεν είναι δυνατόν, θα πάω να τη πιάσω, δε γίνεται να το παίζει τόσο λάθος και να μη το ακούει :-D:-D

Ο Νάκας πάντως έχει το καλό ότι με την εγγραφή του παιδιού και μετά από κάποια μαθήματα, σου παραχωρεί το όργανο που έχει επιλέξει το παιδί, οπότε τουλάχιστον γλιτώνεις το κόστος αγοράς του οργάνου.

Οποιοδήποτε όργανο?? Και πιάνο? Καινούριο είναι αυτό? Μόνο στα κεντρικά ή και στα παραρτήματα?

20 minutes ago, Yovanna said:

Πάντως, δεν γίνεται να μάθει το παιδί κάποιο μουσικό όργανο, χωρίς να επενδύσουν οι γονείς του στον κατάλληλο εξοπλισμό

Αυτό σκέφτομαι και εγώ, και ειλικρινα δεν έχω θέμα να πληρώσω ώστε να πάρει κάτι που θα είναι κατάλληλο απλά δεν ξέρω αν θα θέλει να το συνεχίσει και για αυτό είπα για αρχή να πάρουμε κάτι πιο οικονομικό ώστε να μπορεί να κάνει μελέτη σαν άνθρωπος.

Τώρα το τελευταίο που σκέφτομαι είναι πόσο θα ενοχλώ την πολυκατοικία με την μελέτη του...έχω δείξει μεγάλη ανοχή με όλους τους ενοίκους που σχεδόν ανυπομονώ να μου χτυπήσουν την πόρτα για παρατήρηση που μελετάει το παιδί. Εξυπακούεται πως μελέτη θα γίνεται σε ώρες κατάλληλες.

Διαφημίσεις

24 minutes ago, kotsifikos said:

Αυτό σκέφτομαι και εγώ, και ειλικρινα δεν έχω θέμα να πληρώσω ώστε να πάρει κάτι που θα είναι κατάλληλο απλά δεν ξέρω αν θα θέλει να το συνεχίσει και για αυτό είπα για αρχή να πάρουμε κάτι πιο οικονομικό ώστε να μπορεί να κάνει μελέτη σαν άνθρωπος.

Τώρα το τελευταίο που σκέφτομαι είναι πόσο θα ενοχλώ την πολυκατοικία με την μελέτη του...έχω δείξει μεγάλη ανοχή με όλους τους ενοίκους που σχεδόν ανυπομονώ να μου χτυπήσουν την πόρτα για παρατήρηση που μελετάει το παιδί. Εξυπακούεται πως μελέτη θα γίνεται σε ώρες κατάλληλες.

Μην το σκέφτεσαι καν. Έχει κάθε δικαίωμα να μελετάει το παιδί, είτε τους αρέσει είτε όχι.

• Μου αρέσει 1

πρίν από 29 λεπτά , Yovanna είπε:

Οι γονείς μου να δεις τι έχουν περάσει (και οι γείτονες επίσης)με την αδερφή μου και εμένα (κλασική κιθάρα-violoncello) , 4ωρα και 6άωρα μελέτης , η καθεμία στο δωμάτιο της!

Στην Ελλάδα μελετούσα και μεσημέρια και μέχρι τις 11 το βράδυ. Στη Γαλλία δεν γίνονται αυτά. Είναι πολύ πιο αυστηροί. Αν έπρεπε να μελετήσω έως τις 10, έπρεπε να ζητήσω άδεια.

Πάντως, δεν γίνεται να μάθει το παιδί κάποιο μουσικό όργανο, χωρίς να επενδύσουν οι γονείς του στον κατάλληλο εξοπλισμό. Θυμάμαι μικρούλα είχα ξεκινήσει πιάνο , και οι γονείς μου, δεν καταλαβαίνω το λόγο, δεν μου είχαν πάρει πιάνο και πήγαινα σε μια φίλη μου και μελετούσα! Ε, στο χρόνο το παράτησα γιατί βαριόμουν τα πέρα δώθε! Όταν όμως δέχτηκα να μάθω cello (είχε λυσσάξει η μαμά μου), την επόμενη μέρα είχα cello στο σπίτι μου!

Οποιοδήποτε όργανο?? Και πιάνο? Καινούριο είναι αυτό? Μόνο στα κεντρικά ή και στα παραρτήματα?

Κοίτα, εγώ όταν έφτασα ανωτέρα πήγαινα στο ωδείο και μελετούσα. Πέρα από το ότι συγκεντρωνόμουν καλύτερα, μελετούσα μεσημέρι που σπίτι δε γινόταν. Δε μου έφταιγαν οι γείτονες σε τίποτα.

Νομίζω ότι ισχύει για όλα τα μουσικά όργανα στο Νάκα. Εμάς πάει σε παράρτημα, σε τμήμα strings και μετά το μήνα της έδωσαν βιολί που ήθελε, άλλα παιδιά διάλεξαν και πήραν βιολοντσέλο (πίεσα η μάνα για τσέλο που το αγαπώ, αλλά ο θηλυκός Καβάκος αντιστάθηκε σθεναρά).

• Μου αρέσει 1

πρίν από 28 λεπτά , kotsifikos είπε:

Νομιζω δεν το λεει για την πολυκατοικια αλλα για εσας τους ιδιους!

29 minutes ago, little lamb said:

Νομιζω δεν το λεει για την πολυκατοικια αλλα για εσας τους ιδιους!

Σκέψου τώρα μελετάει με κατσαρόλες...πόσο χειρότερα από αυτό που ζω! αχαχαχαχαχχα

Πέρα από την πλάκα, δεν με πειράζει ειλικρινά, ίσως έχει συνηθίσει το αυτί μου .

• Χαχαχα 2

Θαυμαζω πολυ τα παιδια που ασχολουνται με τη μουσικη! Θεωρω οτι τα χουμε γενικα λιγο στο περιθωριο ενω η μουσικη, η ζωγραφικη, ο χορος, τα βοηθουν να εκφραζονται, να δημιουργουν.

Θυμαμαι ειχα μια μαθητρια πιανιστρια(πολυ καλη) και ειχε ενα δωματιο με δυο πιανο, καθε φορα πηγαινα με αλλη διαθεση!

Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια έχω ερώτηση.  :) θέλω να πάρω στη μικρή μου κουζίνα παιδική για τα Χριστούγεννα γιατί παρατηρώ ότι της αρέσουν πολύ τα παιχνίδια μίμησης. Ωστόσο, όλες γράφουν ότι είναι για ηλικίες 3+ . Εμένα είναι 2. Γιατί το γράφουν αυτό; Έχουν μικρά κομμάτια; 

πρίν από 18 λεπτά , Annitamik είπε:

Καλησπέρα κορίτσια έχω ερώτηση.  :) θέλω να πάρω στη μικρή μου κουζίνα παιδική για τα Χριστούγεννα γιατί παρατηρώ ότι της αρέσουν πολύ τα παιχνίδια μίμησης. Ωστόσο, όλες γράφουν ότι είναι για ηλικίες 3+ . Εμένα είναι 2. Γιατί το γράφουν αυτό; Έχουν μικρά κομμάτια; 

Όχι τόσο από άποψη κομματιών αλλά νομίζω από άποψη σταθερότητας.

• Μου αρέσει 3

πρίν από 18 λεπτά , vtgian είπε:

Όχι τόσο από άποψη κομματιών αλλά νομίζω από άποψη σταθερότητας.

Σε ευχαριστώ πολύ αλλά δεν κατάλαβα τι ακριβώς εννοείς. Τύπου μη πέσει πάνω της; Το θεωρείς ακατάλληλο παιχνίδι για αυτή την ηλικία; Εγώ να σου πω ενθουσιάστηκα και θέλω να της το πάρω γιατί βλέπω τρελαίνεται να παίζουμε με τα αρκουδάκια παιχνίδια ρόλων . Άλλα λέω μήπως βιάζομαι και πάρω ένα ακατάλληλο παιχνίδι

πρίν από 17 λεπτά , Annitamik είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ αλλά δεν κατάλαβα τι ακριβώς εννοείς. Τύπου μη πέσει πάνω της; Το θεωρείς ακατάλληλο παιχνίδι για αυτή την ηλικία; Εγώ να σου πω ενθουσιάστηκα και θέλω να της το πάρω γιατί βλέπω τρελαίνεται να παίζουμε με τα αρκουδάκια παιχνίδια ρόλων . Άλλα λέω μήπως βιάζομαι και πάρω ένα ακατάλληλο παιχνίδι

Και εμείς δύο χρονών την πήραμε και είναι από τα μόνα που δεν μετανιώσαμε δευτερόλεπτο. Πάρ'τη. Νομίζω το 3+ είναι σε όλα όσα έχουν συναρμολόγηση με βίδες και η σταθερότητα που έγραψε η vtgian τυπου μη την τραβήξει απότομα θέλει να σκαρφαλώσει κλπ. Αν είναι πλαστικό και έχει 3+ είναι γιατί σπάει εύκολα. 

• Ευχαριστώ! 1

Κράτα το

Κράτα το

πρίν από 17 λεπτά , λουκουμαδάκι είπε:

Και εμείς δύο χρονών την πήραμε και είναι από τα μόνα που δεν μετανιώσαμε δευτερόλεπτο. Πάρ'τη. Νομίζω το 3+ είναι σε όλα όσα έχουν συναρμολόγηση με βίδες και η σταθερότητα που έγραψε η vtgian τυπου μη την τραβήξει απότομα θέλει να σκαρφαλώσει κλπ. Αν είναι πλαστικό και έχει 3+ είναι γιατί σπάει εύκολα. 

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Έχω ενθουσιαστεί πιο πολύ από ότι θα ενθουσιαστεί η κόρη μου νομίζω χαχα:D θα τη πάρω σίγουρα

πρίν από 17 λεπτά , Annitamik είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Έχω ενθουσιαστεί πιο πολύ από ότι θα ενθουσιαστεί η κόρη μου νομίζω χαχα:D θα τη πάρω σίγουρα

Και εμείς έτσι :lol:

• Μου αρέσει 1

Κράτα το

Κράτα το

1 ώρα πρίν, Annitamik είπε:

Εμείς την έχουμε από 2 χρόνων,του την έφερε η αδερφή μου δώρο στα γεννεθλια του,δεν εχει μικρα κομμάτια,παίζει πάρα πολύ,αξίζει να την πάρεις.

• Μου αρέσει 1

2 ώρες πρίν, Annitamik είπε:

Ναι, αυτό ακριβώς εννοούσα! Κατά τα άλλα, το θεωρώ εξαιρετικό παιχνίδι, δεν είναι τυχαίο ότι υπάρχει στους περισσότερους παιδικούς σταθμούς! Και μάλιστα είναι από τα παιχνίδια που "βγάζουν" τα λεφτά τους, στα παιδιά που αρέσει ως παιχνίδι το χρησιμοποιούν πολύ και επανέρχονται σε αυτό. Και η δική μου έπαιζε πάρα πολύ, είχαμε μαζέψει μια σακούλα με αξεσουάρ (πιάτα, κατσαρόλες, κουτάλες κλπ). Τώρα που πήγε 7 και δεν την ενδιαφέρει πλέον, αποφασίσαμε μαζί και τα δωρίσαμε στο νηπιαγωγείο της περιοχής μας .

• Μου αρέσει 3

Καλησπέρα! Γράφω εδώ για να μην ανοίγω νέο θέμα. Διανύουμε περίοδο κολλήματος με επιτραπέζια και θέλω να αγοράσουμε και άλλα τώρα στις γιορτές που θα έχουμε χρόνο για να παίζουμε. Για να σας δώσω μια ιδέα τι της αρέσει, παιζει πολύ το "στο κεφάκι το 'χω", "μελισσούλες", φιδάκι, μέμορυ. Ηλικία 4+ (και 5+ μπορεί να παίξει). Θα ήθελα τις προτάσεις σας!!!!

πρίν από 54 λεπτά , Anna3011 είπε:

Καλησπέρα! Γράφω εδώ για να μην ανοίγω νέο θέμα. Διανύουμε περίοδο κολλήματος με επιτραπέζια και θέλω να αγοράσουμε και άλλα τώρα στις γιορτές που θα έχουμε χρόνο για να παίζουμε. Για να σας δώσω μια ιδέα τι της αρέσει, παιζει πολύ το "στο κεφάκι το 'χω", "μελισσούλες", φιδάκι, μέμορυ. Ηλικία 4+ (και 5+ μπορεί να παίξει). Θα ήθελα τις προτάσεις σας!!!!

Κοκορομαχιες, 4x4 και uno! "Κρυφτουλι στο σακούλι" μου φαίνεται ωραίο αλλά δεν το έχω πάρει, βασικά θα ήθελα αλλά μου φαίνεται πως είναι για μικρότερα παιδιά από μας που είμαστε σχεδόν 5. 

Να συμπληρώσω το baby shark και το domino. 

• Ευχαριστώ! 1

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα