Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Έχουμε ένα paw patrol.δεν είμαι σιγουρηβοτι θέλω να το δώσω κ σαν συσκευή.θα δούμε.το ίδιο λες?

η κορη μου εχει ενα με μινυ κ ο γιος μου με μακουιν,αν τα θυμαμαι κ καλα

αν σκεφτω οτι περυσι ο μικρος με την τηλεκπαιδευση εμαθε το νοουτμπουκ αυτα τους φαινονται πολυ απλα πια:shock:

ειναι απολυτα λογικο ομως να μην το θες

Διαφημίσεις

Κ αλλο καλο σαν ιδεα θυμηθηκα.

Το ελληνικο αλφαβητο απο svoora, κ επισης το επιτραπεζιο το τερατακι των χρωματων, επεξεργαζεται τα συναισθηματα.

Νομιζω για 4 ετων ειναι ιδανικο.

Αυτό το κάστρο που λετε ποσο μεγάλο είναι; Ασχολείται με ζωγραφική αυτόν τον καιρό, μπογιατισμα θα το έλεγα καλύτερα. Αλλά αν είναι κάτι μεγάλο, δεν έχουμε χψρο. 

Υπολογιστή εκπαιδευτικό ελεγε κάποτε ο άντρας μ να πάρουμε αλλά εμένε πίσω. Τελικά έμαθε τον υπολογιστή μου. Κάθεται κ γράφει στο word όσες λέξεις ξέρει ή ψιλοξέρει με βοήθεια ή βάζει μουσική. Έχει τόση πλάκα που γι αυτά είναι μια συσκευή τόσο αυτονόητη όσο το να ανοίξουν ένα βιβλίο! Γιατί βλέπω τους μεγάλους που τους φαίνεται κατόρθωμα να ανοίξουν απλώς τον browser και είναι πολύ κωμικό. 

Θα δω κ γθα τετοια ανακαλυπτικα επιτραπέζια. κ αυτό με τα συναισθήματα. Είμαστε σ φάση που βαριέται να παίζει κ δεν ξέρω τι να βρω. 

πρίν από 33 λεπτά , Έσπερος είπε:

Αυτό το κάστρο που λετε ποσο μεγάλο είναι; Ασχολείται με ζωγραφική αυτόν τον καιρό, μπογιατισμα θα το έλεγα καλύτερα. Αλλά αν είναι κάτι μεγάλο, δεν έχουμε χψρο. 

Υπολογιστή εκπαιδευτικό ελεγε κάποτε ο άντρας μ να πάρουμε αλλά εμένε πίσω. Τελικά έμαθε τον υπολογιστή μου. Κάθεται κ γράφει στο word όσες λέξεις ξέρει ή ψιλοξέρει με βοήθεια ή βάζει μουσική. Έχει τόση πλάκα που γι αυτά είναι μια συσκευή τόσο αυτονόητη όσο το να ανοίξουν ένα βιβλίο! Γιατί βλέπω τους μεγάλους που τους φαίνεται κατόρθωμα να ανοίξουν απλώς τον browser και είναι πολύ κωμικό. 

Θα δω κ γθα τετοια ανακαλυπτικα επιτραπέζια. κ αυτό με τα συναισθήματα. Είμαστε σ φάση που βαριέται να παίζει κ δεν ξέρω τι να βρω. 

Και η δικιά μου περνάει περίοδο που θέλει να γράφει λέξεις αλλά δε τη βάζω στον υπολογιστή. Μόνο χαρτί και μαγνητικά γράμματα. Και λόγω σχολείου μάλλον, θέλει πολλή ζωγραφική και κατασκευές. Πήρα χαρτόνια, γκοφρέ χαρτιά, γκλίτερ, ματάκια, ξυλάκια κτλ και φτιάχνουμε διάφορες χαζομαρούλες. Και επειδή δεν είμαι και άνθρωπος με τρελή έμπνευση πήρα και βιβλίο με ιδέες για κατασκευές και βάσει αυτού κινούμαστε. Και εγώ βλέπω σε αυτή τη φάση βλέπω μια ελαφρια βαρεμάρα στο να παίζει με παιχνίδια εκτός από τις φιγούρες paw patrol και πυτζαμοηρώων που αποτελούν σταθερή αξία. Κατά τα λοιπά πολύ βιβλίο αυτή την εποχή και πολύ επιτραπέζιο. Αν δεν έχετε επιτραπέζια να πάρεις. Είναι μια ευχάριστη ασχολία και για όλη την οικογένεια.

• Μου αρέσει 2

1 ώρα πρίν, Έσπερος είπε:

Παρε brain box.δεν το χρησιμοποιήσαμε ακόμη αλλά το έχω κάνει δ ρο πολλές φορες

1 ώρα πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Παρε brain box.δεν το χρησιμοποιήσαμε ακόμη αλλά το έχω κάνει δ ρο πολλές φορες

Ναι αυτά είναι ωραία, έχω πάρει στα ανίψια μου πολλές φορές. 

Εξακολουθώ να είμαι επιφυλακτική για το αν θα κάτσει να ακολουθήσει κανόνες. Κ βαριέμαι τις διαπραγματεύσεις κ τις συζητήσεις. Είδα κ έπαθα να του εξηγήσω ότι τις ζωγραφιές τις χρωματίζουμε κ δεν μουντζουρώνουμε, δεν μπορώ να κάθομαι κ να διαπραγματεύομαι. 

• Μπερδεμένη/-ος 1

Κορίτσια έχει καμία από αυτές τις baby born ή τις alive που τρώνε κρέμα να μου πει εκτός από τις ανταλλακτικές κρέμες αν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε και τίποτε άλλο για να γίνεται χυλός; 

Κράτα το

Κράτα το

2 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

Ναι αυτά είναι ωραία, έχω πάρει στα ανίψια μου πολλές φορές. 

Εξακολουθώ να είμαι επιφυλακτική για το αν θα κάτσει να ακολουθήσει κανόνες. Κ βαριέμαι τις διαπραγματεύσεις κ τις συζητήσεις. Είδα κ έπαθα να του εξηγήσω ότι τις ζωγραφιές τις χρωματίζουμε κ δεν μουντζουρώνουμε, δεν μπορώ να κάθομαι κ να διαπραγματεύομαι. 

Αν δεν πάρεις ένα επιτραπέζιο δε θα μάθεις ποτέ. Τα νήπια εν γένει μπορούν μια χαρά να ακολουθήσουν κανόνες επιτραπέζιων της ηλικίας τους (ενίοτε και μεγαλύτερης μη σου πω) και μάλιστα νωρίτερα από τα 4. Δεν μιλάμε για δυσνόητους κανόνες, δεν καταλαβαίνω τον προβληματισμό.

πρίν από 16 λεπτά , Anna3011 είπε:

Αν δεν πάρεις ένα επιτραπέζιο δε θα μάθεις ποτέ. Τα νήπια εν γένει μπορούν μια χαρά να ακολουθήσουν κανόνες επιτραπέζιων της ηλικίας τους (ενίοτε και μεγαλύτερης μη σου πω) και μάλιστα νωρίτερα από τα 4. Δεν μιλάμε για δυσνόητους κανόνες, δεν καταλαβαίνω τον προβληματισμό.

το είχα πει κ άλλη φορά, δεν αμφιβάλλω αν θα καταλάβει τους κανόνες αλλά αν θα θέλει να παίξουμε με τους κανόνες. 

Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , Έσπερος είπε:

το είχα πει κ άλλη φορά, δεν αμφιβάλλω αν θα καταλάβει τους κανόνες αλλά αν θα θέλει να παίξουμε με τους κανόνες. 

Α οκ, δεν το θυμάμαι αυτό. Σε κάθε περίπτωση πάρε ένα επιτραπέζιο και μια χαρά θα παίξετε. Τι στο καλό!

1 ώρα πρίν, Έσπερος είπε:

θα παιζετε οταν θα θελει

τι πιο απλο,εχουμε ενα του οποιου ο σκοπος ειναι να μαζεψεις τα προβατακια στο μαντρι,πριν τα φαει ο λυκος.κινεισαι με βαση εναν τροχο.οταν θελουν παιζουν ετσι,παλιοτερα επαιζα μαζι τους αλλα ειναι πολυ απλο κ δ συμμετεχω πια σε αυτο.αν θελουν να παρουν τα προβατακια,που ειναι μικρα στρογγυλα κ να τα κανουν λεφτα οτι πανε για ψωνια,δ συμμετεχω,αλλα ειναι ελευθερα να το κανουν

12 ώρες πρίν, λουκουμαδάκι είπε:

Κορίτσια έχει καμία από αυτές τις baby born ή τις alive που τρώνε κρέμα να μου πει εκτός από τις ανταλλακτικές κρέμες αν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε και τίποτε άλλο για να γίνεται χυλός; 

Έχουμε αυτήν που τρώει πλαστελινη .για τον χυλό αναρωτιόμουν .δεν νομίζω ότι έχουν ανταλλακτικά αυτές.δεν έχουν πανες πχ σκεφτόμουν να πάρω αυτές για τα πρώτα μωρά της pampers αλλά μου φαίνεται κάπως να σου πω.

Τα παιχνίδια που έπαιζε ο δικός μου περισσότερο σε ηλικία τέσσερων πάνω κάτω είναι τα παζλ, τα επιτραπέζια, η κουζίνα, πίστες με αυτοκίνητα. Βιβλία γράψε σβήσε, πίνακας με κιμωλιες, και διάφορα παιχνιδάκια με μολύβι πχ λαβύρινθος, ενώνω τις τελιτσες, αντιστοιχίες κτλ. 

On 5/12/2021 at 9:51 ΠΜ, μαγιοπουλας είπε:

Έχουμε αυτήν που τρώει πλαστελινη .για τον χυλό αναρωτιόμουν .δεν νομίζω ότι έχουν ανταλλακτικά αυτές.δεν έχουν πανες πχ σκεφτόμουν να πάρω αυτές για τα πρώτα μωρά της pampers αλλά μου φαίνεται κάπως να σου πω.

Έχει ανταλλακτικά τα 8 φακελάκια 7€ άντε να πάρεις μια φορά γι'αυτό έλεγα μήπως μπορούμε να βάλουμε και κάτι άλλο. Από κάτω ανοίγει να καθαρίσει; Η πλαστελίνη χωρούσε να βγει; Μωρέ μπράβο.. :lol:

Ναι είναι κάπως οι πανούλες για τα προωράκια και εγώ δεν θα τις έπαιρνα.. έχει στο Μουστάκα 5αδα πιο συμμαζεμένες από του jumbo που είναι τεράστιες, κάνουν για κούκλες μέχρι 50cm νομίζω. 

Κράτα το

Κράτα το

Διαφημίσεις

πρίν από 27 λεπτά , λουκουμαδάκι είπε:

Έχει ανταλλακτικά τα 8 φακελάκια 7€ άντε να πάρεις μια φορά γι'αυτό έλεγα μήπως μπορούμε να βάλουμε και κάτι άλλο. Από κάτω ανοίγει να καθαρίσει; Η πλαστελίνη χωρούσε να βγει; Μωρέ μπράβο.. :lol:

Ναι είναι κάπως οι πανούλες για τα προωράκια και εγώ δεν θα τις έπαιρνα.. έχει στο Μουστάκα 5αδα πιο συμμαζεμένες από του jumbo που είναι τεράστιες, κάνουν για κούκλες μέχρι 50cm νομίζω. 

Τεράστιες κ του μουστακα.αλλες φορές χωρούσε κ αλλες όχι να βγει.

πρίν από 18 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Τεράστιες κ του μουστακα.αλλες φορές χωρούσε κ αλλες όχι να βγει.

Ναι; Να μη πάρω τότε. Νόμιζα επειδή είναι για μια σειρά που έχει με κούκλες 30cm θα είναι πιο συμμαζεμένες είχα δει και τη συσκευασία τελευταία φορά που πήγαμε. 

Κράτα το

Κράτα το

πρίν από 30 λεπτά , λουκουμαδάκι είπε:

Ναι; Να μη πάρω τότε. Νόμιζα επειδή είναι για μια σειρά που έχει με κούκλες 30cm θα είναι πιο συμμαζεμένες είχα δει και τη συσκευασία τελευταία φορά που πήγαμε. 

Μήπως τώρα έχει φέρει άλλες?δεν ξερω

Να ρωτήσω κάτι άσχετο τελείως ???είναι κάποια από εδώ που να ασχολείται με μουσική η να γνωρίζει από μουσικά όργανα να ρωτήσω κάτι που θέλω?

πρίν από 34 λεπτά , kotsifikos είπε:

Να ρωτήσω κάτι άσχετο τελείως ???είναι κάποια από εδώ που να ασχολείται με μουσική η να γνωρίζει από μουσικά όργανα να ρωτήσω κάτι που θέλω?

Κι εγώ ξέρω κάποια πράγματα και σίγουρα ξέρει πολλά η @Yovanna.

• Ευχαριστώ! 1

πρίν από 52 λεπτά , kotsifikos είπε:

Κι εγω ξερω, να σου πω ευχαριστως ο,τι θελεις αν γνωριζω

• Ευχαριστώ! 1

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Ωραία θα ρωτήσω εδώ δημόσια και μου λέτε!!

Ο γιος μου κάνει ντραμς στο ωδείο, μελέτη όμως στο σπίτι με κατσαρόλες δεν μπορεί να γίνει, οπότε και καταλήξαμε να του πάρουμε κάτι σχετικά οικονομικό ώστε να μπορεί να μελετάει. Το πρόβλημα που προκύπτει είναι στον χώρο και φυσικά στο κόστος, αρχικά δεν έχουμε χώρο να ακουστικά ντραμς , ηλεκτρονικά θέλουμε όμως αυτά που κλείνουν είδα πως κοστίζουν γύρω στα 450 - 600 ευρώ, που η αληθεια είναι πως φοβάμαι να τα δώσω και σε έναν χρόνο να μου πει δεν θέλω ντραμς θα κάνω πλήκτρα πχ. Έτσι με τον άντρα μου καταλήξαμε στις κονσόλες ηλεκτρονικών ντραμς οι οποίες και χώρο δεν πιάνουν και πιο οικονομικές είναι, από την έρευνα που έκανα βρήκα μία κονσόλα η οποία έχει καλές κριτικές και οικονομικά μου φαίνεται οκ..έστω για 1-2 χρόνια να μπορεί το παιδί να μελετάει και αν αποφασίσει θα προχωρήσουμε σε αγορά καλύτερου σετ φυσικά.

Ήθελα τη γνώμη σας αξίζει?? να σας στείλω σε πμ αυτή που βρήκα να μου πείτε ή μπορώ να το γράψω και εδώ?? δεν ξέρω μη θεωρηθεί διαφήμιση.

1 hour ago, kotsifikos said:

Ρώτα ό,τι θες! Αρκεί να μην είναι για τα παραδοσιακά ελληνικά! Δεν το έχω!

16 minutes ago, Yovanna said:

Ρώτα ό,τι θες! Αρκεί να μην είναι για τα παραδοσιακά ελληνικά! Δεν το έχω!

Για τα ντραμς ρωτάω. μπορείς να μου πεις τη γνώμη σου σε παρακαλώ?? γράφω αναλυτικά στο προηγούμενο ποστ.

πρίν από 17 λεπτά , kotsifikos είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Ωραία θα ρωτήσω εδώ δημόσια και μου λέτε!!

Ο γιος μου κάνει ντραμς στο ωδείο, μελέτη όμως στο σπίτι με κατσαρόλες δεν μπορεί να γίνει, οπότε και καταλήξαμε να του πάρουμε κάτι σχετικά οικονομικό ώστε να μπορεί να μελετάει. Το πρόβλημα που προκύπτει είναι στον χώρο και φυσικά στο κόστος, αρχικά δεν έχουμε χώρο να ακουστικά ντραμς , ηλεκτρονικά θέλουμε όμως αυτά που κλείνουν είδα πως κοστίζουν γύρω στα 450 - 600 ευρώ, που η αληθεια είναι πως φοβάμαι να τα δώσω και σε έναν χρόνο να μου πει δεν θέλω ντραμς θα κάνω πλήκτρα πχ. Έτσι με τον άντρα μου καταλήξαμε στις κονσόλες ηλεκτρονικών ντραμς οι οποίες και χώρο δεν πιάνουν και πιο οικονομικές είναι, από την έρευνα που έκανα βρήκα μία κονσόλα η οποία έχει καλές κριτικές και οικονομικά μου φαίνεται οκ..έστω για 1-2 χρόνια να μπορεί το παιδί να μελετάει και αν αποφασίσει θα προχωρήσουμε σε αγορά καλύτερου σετ φυσικά.

Ήθελα τη γνώμη σας αξίζει?? να σας στείλω σε πμ αυτή που βρήκα να μου πείτε ή μπορώ να το γράψω και εδώ?? δεν ξέρω μη θεωρηθεί διαφήμιση.

Δυστυχως για ντραμς, ηλεκτρικες κιθαρες κλπ δεν ξερω καθολου! Ξερω για κλασικα και για παραδοσιακα. Αλληλοσυμπληρωνομαστε παντως στο φορουμ :-P

Εκτος αν εννοεις οτι κανει τα "ντραμς" της κλασικης, οχι τα μοντερνα, αλλα για να λες για ηλεκτρονικα μαλλον τα μοντερνα θα ειναι

• Ευχαριστώ! 1

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα