Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιχνίδια ρόλων / επιτραπέζια - ποιά είναι τα αγαπημένα σας;


Recommended Posts

23 ώρες πρίν, Κάντι είπε:

Εγω φέτος αποφάσισα οτι δεν θα στολισω το τεράστιο δενδρο μας γιατι θα το φέρει στο κεφάλι του ο μικρός στάνταρ και ήδη του λέω όλο μη και όχι δεν μπορώ να προσθέσω κι αλλη απαγόρευση.

πηγαμε σημερα τζάμπο πήρα δενδρακι ενα μέτρο και αυτοκινητάκια, αεροπλάνα, μηχανές κ.α. Και το στόλισαμε μαζι με τα παιχνίδια που αγοράσαμε. Εχει πολυ πλακα. Θα τα βγαζουμε θα τα παίζουμε , θα τα ξανά κρεμάμε. Επισης που πήρα μια αρκούδα και ενα ελάφι πολυ χαριτωμένα και τα φοβαται πολυ και κλαίει, προς το παρον τα έκρυψα. Δεν ξερω να τα αλλάξω ή να αρχίσω να τον εξοικειώνει μαζι τους; Με το σκουπάκι που το έτρεμε το ξεπεράσαμε το πιάνει και το πετάει κάτω πλεον.

Δεν ξερω αν τα βάλεις κάτω βγαίνουν ενα νούμερο την χρονιά. Αλλάζουν σε αυτές τις ηλικίες δυο την χρονιά; Και πάλι Καλτσά ειναι όχι παπούτσι.

Και εγώ μικρό δέντρο έχω στολίσει γιατί ούτε εγώ είχα όρεξη να τα κυνηγάω :p 

8 ώρες πρίν, little lamb είπε:

Η δικια μου ενω δεν ειναι ιδιαιτερα ψηλη, εχει πατουσαρα. 2μισι χρονων 26, και σε ενα ζευγαρι τωρα πηραμε 27. Μου φαινονται μεγαλα, αλλα συμφωνα με το σχεδιο στον πατο που το βγαζεις και το πατας το 26 υποτιθεται ηταν λαθος

Εμένα που είναι σχεδόν ίδια ηλικία με την δικιά σου φοράει 25 ακόμα 

6 ώρες πρίν, Mama_Anesti_ είπε:

Στόλισε καμία άλλη μαμά σήμερα να μπαίνουμε σε εορταστικό κλίμα? Εμείς ξεκινήσαμε το δέντρο τα υπόλοιπα σιγά σιγά. 

 

Να σας ρωτήσω και κάτι άλλο, τα δώρα τα δίνετε παραμονη Χριστουγεννων ή Πρωτοχρονιάς, ή ανημερα? 

Εγώ παραμονή Χριστουγέννων τα δίνω δεν κρατιέμαι 

5 ώρες πρίν, vicky86 είπε:

Εμεις τα δινουμε ανημερα, αναλογα ποια μερα δ δουλευει ο μπαμπας. Χριστουγεννα βολευει για να τα χαρουν

Εμεις κατα βαση το δεντρο εχουμε, οχι πολλα διακοσμητικα  γυρω, κ οχι μπαλκονια. Τωρα στολιζουμε, με διαλλειμμα για σοκολατα.. 

εμείς τα στολίσαμε όλα ακόμα και αυτοκόλλητα στα τζάμια μέρες πριν και τώρα μας έχει μείνει μόνο ο κήπος που βάζουμε πολλά λαμπάκια 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Yovanna είπε:

Θέλω κι άλλα! Αφού να φανταστείς, κοιτούσα στο google αν είναι ανοιχτα Κυριακή! Ανοιχτά είναι τα εποχιακά!:mrgreen:

Φαντάζομαι σου θα σου λείπουν πολλά κ ειναι επείγον έ?

1 hour ago, λουκουμαδάκι είπε:

Ναι βιβλία είναι καλή ιδέα! Εγώ θα έβαζα και κάνα σχολικό μαζί σβήστρες μολύβια περίεργα ποστ ιτ τέτοια μπλιμπλίκια εμένα πολύ με ενθουσίαζαν παιδί! 

στο πατρικό μου τα βρίσκαμε κάτω από το δέντρο Χριστούγεννα πρωί και καλά ξεκινούσε νωρίς ο άγιος να τα μοιράζει για να προλάβει ουσιαστικά για να τα παίξουμε περισσότερες μέρες μέσα στις γιορτές! Και το κράτησα και εγώ έτσι! 

Ισχύει αυτό με το σχέδιο είτε είναι μέσα είτε στον πάτο, πολύ βοηθητικό! Πήραμε κάτι μποτάκια τώρα σκληρά μπροστά δεν μπορούσα να πατήσω να καταλάβω που φτάνει το δάχτυλο τη ρωτούσα και τα δύο καλά μου τα έβγαζε κορόιδευε μέσα στο μαγαζί που είναι το δάχτυλο της και τελικά στον πάτο είχε το πόδι πως πρέπει να είναι μέσα και καταλήξαμε σε νούμερο. 

Πως το ξέρα.εβες την υπογραφή σου

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Mamaloulou είπε:

Και ο δικός μου ίδια ηλικία 27 φοράει,μου φαινότανε πολύ μεγάλο για την ηλικία του αλλά μάλλον ειναι φυσιολογικό το 26-27 για την ηλικία τοους

 

Και μετα μεγαλωνουν πιο αργα τα ποδια τους; Γιατι εγω φορουσα 34 στην τετάρτη δημοτικου. Το ξερω σιγουρα. Αυτη αν συνεχισει ετσι θα φοραει 34 στην πρωτη. Περσι το καλοκαιρι φορουσε 20, το χειμωνα 22, φετος το καλοκαιρι 23, το φθινοπωρο πηραμε αθλητικο 25 και τωρα το μποτακι 27. Αλλα της κανει ακομα οριακα και το 23 που ειχε το καλοκαιρι. 

1 ώρα πρίν, λουκουμαδάκι είπε:

 

Ισχύει αυτό με το σχέδιο είτε είναι μέσα είτε στον πάτο, πολύ βοηθητικό! Πήραμε κάτι μποτάκια τώρα σκληρά μπροστά δεν μπορούσα να πατήσω να καταλάβω που φτάνει το δάχτυλο τη ρωτούσα και τα δύο καλά μου τα έβγαζε κορόιδευε μέσα στο μαγαζί που είναι το δάχτυλο της και τελικά στον πάτο είχε το πόδι πως πρέπει να είναι μέσα και καταλήξαμε σε νούμερο. 

 

Κι εμεις ετσι πηραμε το 27, αλλιως θα παιρναμε 26 που φαινεται πολυ καλυτερο, το 27 φαινεται λιγο σαν παπουτσι του κλοουν. Αλλα ακολουθησαμε το σχεδιο. Εμας η κακομοιρα δεν καταλαβαινει απολυτα καποια πραγματα κι οταν τη ρωταμε "ποιο να παρουμε, αυτο ή αυτο;" λεει "αυτο και αυτο. Δυο παπουτσια" :razz: Νομιζει οτι θα παρουμε μονο για το ενα ποδι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , little lamb είπε:

 

Και μετα μεγαλωνουν πιο αργα τα ποδια τους; Γιατι εγω φορουσα 34 στην τετάρτη δημοτικου. Το ξερω σιγουρα. Αυτη αν συνεχισει ετσι θα φοραει 34 στην πρωτη. Περσι το καλοκαιρι φορουσε 20, το χειμωνα 22, φετος το καλοκαιρι 23, το φθινοπωρο πηραμε αθλητικο 25 και τωρα το μποτακι 27. Αλλα της κανει ακομα οριακα και το 23 που ειχε το καλοκαιρι. 

 

Κι εμεις ετσι πηραμε το 27, αλλιως θα παιρναμε 26 που φαινεται πολυ καλυτερο, το 27 φαινεται λιγο σαν παπουτσι του κλοουν. Αλλα ακολουθησαμε το σχεδιο. Εμας η κακομοιρα δεν καταλαβαινει απολυτα καποια πραγματα κι οταν τη ρωταμε "ποιο να παρουμε, αυτο ή αυτο;" λεει "αυτο και αυτο. Δυο παπουτσια" :razz: Νομιζει οτι θα παρουμε μονο για το ενα ποδι!

Είναι ανάλογα και τη φορμα που εχει το παπούτσι,ο δικός μου το καλοκαιρι στα αθλητικά φόραγε 25 στα πέδιλα 26 και του ήτανε οριακά,τώρα 27 αλλά έχει και ένα μποτακι 26 που του είναι καλό,μέχρι στιγμής πάντως πάνω από 6 μήνες δεν φόρεσε το ίδιο νούμερο.

Link to comment
Share on other sites

little lamb με οσα εχεις πει λογικα θα φοραει μεγαλυτερο απο σενα.η κορη μου θα φοραει 36μεχρι να τελειωσει το δημοτικο,κ εγω το φορουσα κ φοιτητρια

μετα κ το πελμα μεγαλωνει πιο αργα.οπως δ παιρνουν το υψος κ το βαρος που επαιρναν μωρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολύ ωραία! Να μυρίζουν Χριστούγεννα σιγά σιγά! Το έχουμε ανάγκη... Να ξεφύγουμε λιγάκι... Ανοίγεις τηλεόραση και σε πιάνει απελπισία! Ας μην επεκταθω. 

 

Λοιπόν, σήμερα εμείς στολίσαμε το πρωί το δεντρο και την φάτνη, είναι σχετικά μεγάλη με φιγούρες και ζωάκια. Εβαλε και ο μικρός ένα τρενάκι να τρέχει γύρω γύρω από την βάση, πλάκα έχει. Και όλο το απόγευμα ακούγαμε χριστουγεννιάτικα και  στολίσαμε καποια επιπλακια στο σαλόνι, τα υπολοιπα αύριο.  

 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , vicky86 είπε:

little lamb με οσα εχεις πει λογικα θα φοραει μεγαλυτερο απο σενα.η κορη μου θα φοραει 36μεχρι να τελειωσει το δημοτικο,κ εγω το φορουσα κ φοιτητρια

μετα κ το πελμα μεγαλωνει πιο αργα.οπως δ παιρνουν το υψος κ το βαρος που επαιρναν μωρα

 

Πιθανως. Εγω φοραω 37. Εγινε ενα μεγαλο αλμα στην πεμπτη δημοτικου, οπου πηγα ξαφνικα απο το 34 στο 37 και σταθεροποιηθηκα εκει μεχρι σημερα! Μαλιστα τοτε πηγα στο 38 και μετα στο γυμνασιο γυρισα πισω στο 37, χαχα! Μαλλον μου επαιρναν 38 για να εχει περιθωριο μηπως μεγαλωσει, αλλα μπα!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς θα μείνουμε οι μόνοι εκτος κλίματος τελικά; διαβάζω το θέμα κ αγχώνομαι ότι μπήκε Δεκέμβριος κ δεν έχω κάνει κάτι για το ημερολόγιο! 

 

Τωρα κομπλαρα με τα παπούτσια των παιδιών σας. Εμένα που δεν είναι κοντός, φοράει 29 κ του είναι άνετο, δλδ κ το 28,5 θα μπορπυσα να του είχα πάρει. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

Εμείς θα μείνουμε οι μόνοι εκτος κλίματος τελικά; διαβάζω το θέμα κ αγχώνομαι ότι μπήκε Δεκέμβριος κ δεν έχω κάνει κάτι για το ημερολόγιο

 

 

Εγω δεν στολιζω ακομα, μολις περασει η πρωτη βδομαδα του Δεκεμβρη θα στολισω. Αλλα πηρα και καποια αλλα στολιδακια κι εναν χριστουγεννιατικο αρκουδο στη μικρη, οποτε ειμαι λιγο σε mood, πρωτη φορα τοσο νωρις, με εξαιρεση τη χρονια που ετοιμαζαμε τη βαφτιση και τετοια εποχη εφτιαχνα χριστουγεννιατικες μπομπονιερες! Οι γονεις μου, που ποτε μα ποτε δεν στολιζαν τοσο νωρις, μας ειπαν το αλλο σ/κ που θα παμε, να στολισουμε! Ξεσαλωσαν οι παππουδες :razz:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

Εμείς θα μείνουμε οι μόνοι εκτος κλίματος τελικά; διαβάζω το θέμα κ αγχώνομαι ότι μπήκε Δεκέμβριος κ δεν έχω κάνει κάτι για το ημερολόγιο! 

 

Τωρα κομπλαρα με τα παπούτσια των παιδιών σας. Εμένα που δεν είναι κοντός, φοράει 29 κ του είναι άνετο, δλδ κ το 28,5 θα μπορπυσα να του είχα πάρει. 

νομιζω εδω μαζευτηκαν ολοι που λατρευουν τα χριστουγεννα,κ συμπαρασυρομαστε,οι μισοι  εχουν στολισει.εχεις χρονο

καλα μην το σκεφτεσαι για τα παπουτσια.η μεγαλη μου φοραει μεγαλο νουμερο,ενω ο μικρος οχι.για την ακριβεια μικροτερο απο εσας,28-28,5.παιζει ρολο πχ που η μεγαλη εχει κ χοντρο πελμα,αντιθετα με τον γιο μου.σιγουρα στην ηλικια του φορουσε μεγαλυτερο η κορη μου

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Yovanna είπε:

Φυσικά! Πήγα ήδη και πήρα μέχρι και χριστουγεννιάτικα καδράκια για το δωμάτιο του μικρού.. Ο άντρας μου με κοιτάζει κάθε φορά με απελπισία και του λέω, ε, για τα Χριστούγεννα! Για να χαρεί το παιδί! Και μονολογεί "άντε, για τα Χριστούγεννα", με στυλ "λόγω της ημέρααας"!

Η μαμά μου κρεμούσε καδρακια που είχε κεντησει η ίδια. και στα καδράκια πάνω κρεμούσε κάποιο μπιχλιμπίδι σαν καμπανούλα, γκι κλπ, όπως κ σε όλα τα κάδρα του σπιτιού. 

 

1 hour ago, vicky86 είπε:

νομιζω εδω μαζευτηκαν ολοι που λατρευουν τα χριστουγεννα,κ συμπαρασυρομαστε,οι μισοι  εχουν στολισει.εχεις χρονο

είναι νομίζω κ θέμα κλίματος. εδώ σήμερα έχει μια λιακάδα, που σκεφτόσουν ουζάκι στην παραλία. δεν νομ΄ζω οτι εδώ στολίζει κανεις. καλά καλά καλοριφέρ δεν έχουμε ανάψει ακόμα. όμως όλοι λίγο πολύ τα κρατάνε μέχρι τέλος Ιανουαρίου, όπως και ο Δήμος που στολίζει περίπου μέσα Δεκεμβρίου. 

Link to comment
Share on other sites

Εδω εχει ξεκινησει ο δημος αλλα δ τελειωσε κ δ εχουν αναψει ακομη

Κ εμεις ηλιο εχουμε αλλα πολυ κρυο. Μεσα στην μερα με ηλιο μπορει κ 15 βαθμους,νωρις το πρωι κ απογευμα που δ εχει ηλιο 8, κ μεταμεσονυχτια μπορει κ 3

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

 

Τωρα κομπλαρα με τα παπούτσια των παιδιών σας. Εμένα που δεν είναι κοντός, φοράει 29 κ του είναι άνετο, δλδ κ το 28,5 θα μπορπυσα να του είχα πάρει. 

Για να νιώσεις καλύτερα η κόρη μου φοράει 26!!!! Η πλάκα είναι ότι σε ύψος σχεδόν αγγίζει την πάνω καμπύλη οπότε μάλλον από αυτά τα νούμερα που διαβάζω εδώ το πόδι είναι απίστευτα μικρό για την ανάπτυξή της. Στάνταρ πήρε από εμένα. Έχω ύψος 1,74 και φοράω παπούτσι 37-38.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μου κανει εντυπωση ομως οτι απο το νουμερο 25 ή το πολυ 26 και πανω τα σχεδια αλλαζουν και δεν ειναι αυτα που κρατουν τον αστραγαλο και γενικα το ολο στυλ ειναι για λιγο μεγαλυτερα παιδια, κι ετσι νομιζα οτι συνηθως αυτα τα νουμερα τα φορανε σε μεγαλυτερη ηλικια και οτι η δικια μου εχει μεγαλο ποδι! Κι ελεγα κριμα που δεν θα βρισκουμε για την ηλικια της κ θα περασει σε μεγαλυτερα νωρις, νομιζα οτι εφταιγε το μεγαλο ποδι αλλα απ'ο,τι λετε ειναι συνηθισμενα αυτα τα νουμερα στα δυομισι!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Για ηλικίες 4-5, τι παιχνίδια συνηθίζουν; Έχουμε στερέψει από ιδέες και βασικά βαριέται να παίζει. Έχουμε πολλά lego duplo που μια χαρά κάνουν οι φιγούρες για την ηλικία του γιατί είναι κ στο ίδιο μέγεθος με τα playmobil. Ο Αι Βασίλης θα φέρει πλειμομπιλ πειρατές οπότε δεν θελουμε κάτι παρόμοιο. Του αρέσουν παζλ και σίγουρα θα εμπλουτίσω τη συλλογή αλλά δεν ξέρω τι άλλο συνηθίζουν να παίζουν. Έχουμε παρα πολλά ζώα, αυτοκίνητα κ διάφορες φιγούρες ιππότες, έχουμε τηλεκατευθυνόμενο, έχουμε διαφορα ξύλινα ισορροπίας. Δεν έχουμε επιτραπέζια, θυμάμαι κάτι ιδέες που είχαν αναφερθεί πιο πανω. Κάτι άλλο; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Έσπερος είπε:

Για ηλικίες 4-5, τι παιχνίδια συνηθίζουν; Έχουμε στερέψει από ιδέες και βασικά βαριέται να παίζει. Έχουμε πολλά lego duplo που μια χαρά κάνουν οι φιγούρες για την ηλικία του γιατί είναι κ στο ίδιο μέγεθος με τα playmobil. Ο Αι Βασίλης θα φέρει πλειμομπιλ πειρατές οπότε δεν θελουμε κάτι παρόμοιο. Του αρέσουν παζλ και σίγουρα θα εμπλουτίσω τη συλλογή αλλά δεν ξέρω τι άλλο συνηθίζουν να παίζουν. Έχουμε παρα πολλά ζώα, αυτοκίνητα κ διάφορες φιγούρες ιππότες, έχουμε τηλεκατευθυνόμενο, έχουμε διαφορα ξύλινα ισορροπίας. Δεν έχουμε επιτραπέζια, θυμάμαι κάτι ιδέες που είχαν αναφερθεί πιο πανω. Κάτι άλλο; 

Εγώ της πήρα ένα χάρτινο μεγάλο σπίτι που υπάρχει κ σε κάστρο κ το Ζ ωγραφιζουν μόνα τους απ έξω.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Έσπερος είπε:

Για ηλικίες 4-5, τι παιχνίδια συνηθίζουν; Έχουμε στερέψει από ιδέες και βασικά βαριέται να παίζει. Έχουμε πολλά lego duplo που μια χαρά κάνουν οι φιγούρες για την ηλικία του γιατί είναι κ στο ίδιο μέγεθος με τα playmobil. Ο Αι Βασίλης θα φέρει πλειμομπιλ πειρατές οπότε δεν θελουμε κάτι παρόμοιο. Του αρέσουν παζλ και σίγουρα θα εμπλουτίσω τη συλλογή αλλά δεν ξέρω τι άλλο συνηθίζουν να παίζουν. Έχουμε παρα πολλά ζώα, αυτοκίνητα κ διάφορες φιγούρες ιππότες, έχουμε τηλεκατευθυνόμενο, έχουμε διαφορα ξύλινα ισορροπίας. Δεν έχουμε επιτραπέζια, θυμάμαι κάτι ιδέες που είχαν αναφερθεί πιο πανω. Κάτι άλλο; 

Εμεις της πηραμε τα connetix tiles. Δεν τα εχουμε ανοιξει, θα τα δωσουμε για δωρο Αγιου Βασιλη γιατι ειχε παιξει αλλου δυο τρεις φορες και της αρεσαν πολυ.

Επισης παιζει πολυ και θεατρικο παιχνιδι, εχουμε πολλες κουκλες χειρος(βατραχο, ιπποτη, λυκο κ.ά)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, HopeA είπε:

Εμεις της πηραμε τα connetix tiles. Δεν τα εχουμε ανοιξει, θα τα δωσουμε για δωρο Αγιου Βασιλη γιατι ειχε παιξει αλλου δυο τρεις φορες και της αρεσαν πολυ.

 

Είναι φοβερά αυτά!

Link to comment
Share on other sites

επιτραπεζιο ειναι τελεια ιδεα

καποια που εχει τυπου κανω πειραματα,ανασκαφη δεινοσαυρου,συνηθως ειναι 6+ αλλα εμεις τα παιρνουμε νωριτερα

αυτοκινητα κλασικη αξια για τον γιο μου,απειρα hot wheels κ πιστες.εχει κ αρκετες φογουρες σουπερ ηρωες

εχουμε διαφορα για μεγαλυτερα οπως μικροσκοπιο-τηλεσκοπιο,υδρογειο

κ εκπαιδευτικα λαπτοπ.ειναι τελειως παιχνιδι,καμια σχεση με κανονικα.κ εχουν να κανεις μουσικη,κ καποια εκπαιδευτικα παιχνιδια,οπως τα γραμματα,απλες πραξεις

3 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Εγώ της πήρα ένα χάρτινο μεγάλο σπίτι που υπάρχει κ σε κάστρο κ το Ζ ωγραφιζουν μόνα τους απ έξω.

ειχαμε καστρο,το παιξανε αρκετα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , vicky86 είπε:

επιτραπεζιο ειναι τελεια ιδεα

καποια που εχει τυπου κανω πειραματα,ανασκαφη δεινοσαυρου,συνηθως ειναι 6+ αλλα εμεις τα παιρνουμε νωριτερα

αυτοκινητα κλασικη αξια για τον γιο μου,απειρα hot wheels κ πιστες.εχει κ αρκετες φογουρες σουπερ ηρωες

εχουμε διαφορα για μεγαλυτερα οπως μικροσκοπιο-τηλεσκοπιο,υδρογειο

κ εκπαιδευτικα λαπτοπ.ειναι τελειως παιχνιδι,καμια σχεση με κανονικα.κ εχουν να κανεις μουσικη,κ καποια εκπαιδευτικα παιχνιδια,οπως τα γραμματα,απλες πραξεις

ειχαμε καστρο,το παιξανε αρκετα

Μας έφεραν περυσι ένα τέτοιο λσπτοπ κ δεν το έχουμε δώσει.δεν είναι μικρή να το δώσουμε στα 4?Το χαρτινο κάστρο αντέχει?αναρωτιέμαι τι αντοχή θα έχει το σπιτακι

Link to comment
Share on other sites

εμεις το καστρο το πηραμε στην μεγαλη 4χρ,αργησε να το βαψει ολο κ να το στησουμε,εννοειται το ξαναδιαλυσανε κ αλλες φορες.φετος το πεταξα.3χρ για χαρτονι παρα πολυ καλα το θεωρω,κ δ ηταν κ ξεσκισμενο

το λαπτοπ το πηραν τα πεθερικα μου στην μεγαλη ενος ετους γτ νομισαν οτι ηταν τσαντα:Dαπλα το επαιζε κλειστο,εβαζε την μουσικη κλπ.1,5χρ εκανε οτι ηταν ο υπερηχος που εβλεπε τον αδερφο της με το ποντικι:x

στον μικρο το πηρανε οταν ηταν 3,ηδη επαιζε με της αδερφης του,κ ειδικα για παιδακι που παει παιδικο κ κανουν γραμματακια κλπ θεωρω οτι μπορει να το ξεκινησει

η κορη μου το εχει ακομη,6χρ δλδ,αλλα καπου πλεον ειναι ευκολο,κ θελει κανονικο ταμπλετ:roll: κ λεμε να το δωσουμε,ειναι σε αψογη κατασταση

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, vicky86 είπε:

 

εμεις το καστρο το πηραμε στην μεγαλη 4χρ,αργησε να το βαψει ολο κ να το στησουμε,εννοειται το ξαναδιαλυσανε κ αλλες φορες.φετος το πεταξα.3χρ για χαρτονι παρα πολυ καλα το θεωρω,κ δ ηταν κ ξεσκισμενο

το λαπτοπ το πηραν τα πεθερικα μου στην μεγαλη ενος ετους γτ νομισαν οτι ηταν τσαντα:Dαπλα το επαιζε κλειστο,εβαζε την μουσικη κλπ.1,5χρ εκανε οτι ηταν ο υπερηχος που εβλεπε τον αδερφο της με το ποντικι:x

στον μικρο το πηρανε οταν ηταν 3,ηδη επαιζε με της αδερφης του,κ ειδικα για παιδακι που παει παιδικο κ κανουν γραμματακια κλπ θεωρω οτι μπορει να το ξεκινησει

η κορη μου το εχει ακομη,6χρ δλδ,αλλα καπου πλεον ειναι ευκολο,κ θελει κανονικο ταμπλετ:roll: κ λεμε να το δωσουμε,ειναι σε αψογη κατασταση

Έχουμε ένα paw patrol.δεν είμαι σιγουρηβοτι θέλω να το δώσω κ σαν συσκευή.θα δούμε.το ίδιο λες?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...