Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιχνίδια ρόλων / επιτραπέζια - ποιά είναι τα αγαπημένα σας;


Recommended Posts

πρίν από 23 λεπτά , Yovanna είπε:

Μόνο στις ΗΠΑ αξίζει, γι'αυτό και γίνεται το έλα να δεις εκείνη τη μέρα. Εδώ, βάζουν κάποιες εκπτώσεις σε κάποια κομμάτια, αλλά τόσο τα βρίσκεις στο σκρουτζ όλο το χρόνο.

Στα παιχνίδια ίδια ο μουστακας ειναο η μοναδική μέρα που ε ει έκπτωση.κ ρούχα έχω πάρει εται

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 12 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Στα παιχνίδια ίδια ο μουστακας ειναο η μοναδική μέρα που ε ει έκπτωση.κ ρούχα έχω πάρει εται

Και ηλεκτρονικές συσκευες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς ετοιμαζόμαστε για μεγάλες αγορές τώρα στις γιορτές, αφού αγόρασα καινούρια ράφια να βάλουμε επιπλέον στο δωμάτιο του μικρού ώστε να είναι έτοιμα για να καινούρια playmobil.!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kotsifikos είπε:

Εμείς ετοιμαζόμαστε για μεγάλες αγορές τώρα στις γιορτές, αφού αγόρασα καινούρια ράφια να βάλουμε επιπλέον στο δωμάτιο του μικρού ώστε να είναι έτοιμα για να καινούρια playmobil.!!!

Ποιά θα πάρετε; 

πρίν από 58 λεπτά , irin είπε:

Εγώ παράγγειλα lego advent!

Ποιό πήρατε; 

1 ώρα πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Έχουμε κ μπάρμπεκιου.θελει αυτή της διαφήμισης.εγω θέλω playmobil city

Ποιό city; 

 

 

Ωραίο μήνυμα ποιός ποιά τι που :lol: εδώ η καλή κουτσομπόλα 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , λουκουμαδάκι είπε:

Ποιά θα πάρετε; 

Ποιό πήρατε; 

Ποιό city; 

 

 

Ωραίο μήνυμα ποιός ποιά τι που :lol: εδώ η καλή κουτσομπόλα 

Έλα μου ντε.ποιο προτείνεις?

1 hour ago, irin είπε:

αυτα δεν θα εχουν θεμα οτι δεν θα αλλαζονται? 

Δεν ρο ξετω

Αν πάρω όμως το αdvent στις 27 ποτέ υα έρθει,

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, λουκουμαδάκι είπε:

Εσύ με τι θα ήθελες να παίζεις; :lol: τι λαχταράς;;; 

Με τι ασχολείται τον τελευταίο καιρό; Εμείς της πήραμε το χριστουγεννιάτικο ήδη αλλά σκέφτομαι αν ζητησει κάτι άλλο να το κάνω δώρο γενεθλίων και να πάρει όντως αυτό που θα γράψει στο γράμμα. Την ρώτησα κάτι από paw patrol μου είπε αόριστα δεν την είδα και πολύ σίγουρη ίσως δεν μπορεί ακόμα να το κάνει συγκεκριμένο, θα δείξει. 

Καλά η τοστιέρα είναι ένα δράμα στο καθάρισμα και όχι μόνο.. καλύτερα μια ηλεκτρική ψηστιέρα ανοιχτή από πάνω. 

Με τι παίζει τώρα; Καλά όλο βλέπουν όλο λένε αλλά όντως μετά τα ξεχνάνε οπότε πιστεύω δεν τους κάνουν και ιδιαίτερη εντύπωση για να κολλήσουν! 

Εγώ θα ήθελα να παίξω με ένα ζευγάρι μπότες που έχω σταμπάρει :-P. Από παιχνίδια της μικρής δε λαχταράω τίποτα! Θέλω ένα 2ημερο ρεπό αλλά δε μου δίνει.

 

Λοιπόν... κάτσε να σου πω με τι παίζει. Playmobil στάνταρ αλλά νομίζω ότι έχουμε πάρα πολλά. Η τελευταία ψύχωση είναι τα paw patrol, είναι ικανή να παίζει-ουμε με τις ώρες. Έχουμε καμιά 10αριά σκυλάκια, πολλά από τα οχήματά τους, τον πύργο κτλ αλλά αρνούμαι να αγοράσω κάτι σχετικό  γιατί δεν την παλεύω άλλο να κάνω το κουτάβι μέρα νύχτα. Με κούκλες, μωράκια, καροτσάκια δεν παίζει. Τελευταία παίζουμε επιτραπέζια αλλά παίρνω σε άσχετες φάσεις, όπως και βιβλία οπότε δεν τα θεωρεί δώρα. Lego σκεφτόμουν, έχουμε κάποια 4+ και ψιλοκάνει κατασκευές, πήραμε και 2 lego friends για παιχνίδι ρόλων αλλά δεν τη βλέπω να ψοφάει. Και πλαστελίνες παίζει και μαγειρεύει (αλλά με σύνεργα κουζίνας έχουμε κλείσει νομίζω). Αυτά σε γενικές γραμμές. Το πόρισμα γιατρέ μου...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Έλα μου ντε.ποιο προτείνεις?

Δεν ρο ξετω

Αν πάρω όμως το αdvent στις 27 ποτέ υα έρθει,

Έχει πολλά από σπίτια μαγαζιά σχολείο νοσοκομείο πυροσβεστική αστυνομία χαμός πχ αν δεν έχετε σπιτάκι θα ξεκινούσα από εκεί μετά σχολείο η νοσοκομείο η κάποιο όχημα; 

2 ώρες πρίν, Anna3011 είπε:

Εγώ θα ήθελα να παίξω με ένα ζευγάρι μπότες που έχω σταμπάρει :-P. Από παιχνίδια της μικρής δε λαχταράω τίποτα! Θέλω ένα 2ημερο ρεπό αλλά δε μου δίνει.

 

Λοιπόν... κάτσε να σου πω με τι παίζει. Playmobil στάνταρ αλλά νομίζω ότι έχουμε πάρα πολλά. Η τελευταία ψύχωση είναι τα paw patrol, είναι ικανή να παίζει-ουμε με τις ώρες. Έχουμε καμιά 10αριά σκυλάκια, πολλά από τα οχήματά τους, τον πύργο κτλ αλλά αρνούμαι να αγοράσω κάτι σχετικό  γιατί δεν την παλεύω άλλο να κάνω το κουτάβι μέρα νύχτα. Με κούκλες, μωράκια, καροτσάκια δεν παίζει. Τελευταία παίζουμε επιτραπέζια αλλά παίρνω σε άσχετες φάσεις, όπως και βιβλία οπότε δεν τα θεωρεί δώρα. Lego σκεφτόμουν, έχουμε κάποια 4+ και ψιλοκάνει κατασκευές, πήραμε και 2 lego friends για παιχνίδι ρόλων αλλά δεν τη βλέπω να ψοφάει. Και πλαστελίνες παίζει και μαγειρεύει (αλλά με σύνεργα κουζίνας έχουμε κλείσει νομίζω). Αυτά σε γενικές γραμμές. Το πόρισμα γιατρέ μου...

Είναι αυτό που λέγαμε, από όλα έχουν και κάτι οπότε τι να διαλέξεις; Ο πύργος καλός; Κάτι σε ρόλων όπως μαγαζάκι; Ξύλινο μεγάλο; Εγώ και αυτό θα ήθελα αλλά δεν έχουμε χώρο οπότε δεν παίζει. Κάτι σε κουκλόσπιτο ξύλινο; 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Anna3011 είπε:

Εγώ θα ήθελα να παίξω με ένα ζευγάρι μπότες που έχω σταμπάρει :-P. Από παιχνίδια της μικρής δε λαχταράω τίποτα! Θέλω ένα 2ημερο ρεπό αλλά δε μου δίνει.

 

Λοιπόν... κάτσε να σου πω με τι παίζει. Playmobil στάνταρ αλλά νομίζω ότι έχουμε πάρα πολλά. Η τελευταία ψύχωση είναι τα paw patrol, είναι ικανή να παίζει-ουμε με τις ώρες. Έχουμε καμιά 10αριά σκυλάκια, πολλά από τα οχήματά τους, τον πύργο κτλ αλλά αρνούμαι να αγοράσω κάτι σχετικό  γιατί δεν την παλεύω άλλο να κάνω το κουτάβι μέρα νύχτα. Με κούκλες, μωράκια, καροτσάκια δεν παίζει. Τελευταία παίζουμε επιτραπέζια αλλά παίρνω σε άσχετες φάσεις, όπως και βιβλία οπότε δεν τα θεωρεί δώρα. Lego σκεφτόμουν, έχουμε κάποια 4+ και ψιλοκάνει κατασκευές, πήραμε και 2 lego friends για παιχνίδι ρόλων αλλά δεν τη βλέπω να ψοφάει. Και πλαστελίνες παίζει και μαγειρεύει (αλλά με σύνεργα κουζίνας έχουμε κλείσει νομίζω). Αυτά σε γενικές γραμμές. Το πόρισμα γιατρέ μου...

Άλλο το ρεπό.αλλη ανάγκη ανικανοποιητη.γι αθτο το χω ρίξει στα παιχνίδια.αγορες δηλ.να ξεφεύγω.

Link to comment
Share on other sites

Βγάζει το Lidl από βδομάδα χειροτεχνίες στολίδια για το δέντρο Χριστουγεννιάτικα με πατρόν κλπ για εμάς που θέλουμε να κάνουμε χειροποίητα στολίδια με τα παιδιά μας αλλά είμαστε άμπαλες! 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, λουκουμαδάκι είπε:

Έχει πολλά από σπίτια μαγαζιά σχολείο νοσοκομείο πυροσβεστική αστυνομία χαμός πχ αν δεν έχετε σπιτάκι θα ξεκινούσα από εκεί μετά σχολείο η νοσοκομείο η κάποιο όχημα; 

Είναι αυτό που λέγαμε, από όλα έχουν και κάτι οπότε τι να διαλέξεις; Ο πύργος καλός; Κάτι σε ρόλων όπως μαγαζάκι; Ξύλινο μεγάλο; Εγώ και αυτό θα ήθελα αλλά δεν έχουμε χώρο οπότε δεν παίζει. Κάτι σε κουκλόσπιτο ξύλινο; 

Ο πύργος πολύ καλός! Όρεξη να χεις να κάνεις τσουλήθρα τα κουτάβια... Αυτά τα ξύλινα μεγάλα ωραία είναι αλλά οριακά το σαλόνι μου μοιάζει με σαλόνι πια. Δεν έχω χώρο, θέλω κάτι να μπορώ να το μαζεύω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, λουκουμαδάκι είπε:

Έχει πολλά από σπίτια μαγαζιά σχολείο νοσοκομείο πυροσβεστική αστυνομία χαμός πχ αν δεν έχετε σπιτάκι θα ξεκινούσα από εκεί μετά σχολείο η νοσοκομείο η κάποιο όχημα; 

Είναι αυτό που λέγαμε, από όλα έχουν και κάτι οπότε τι να διαλέξεις; Ο πύργος καλός; Κάτι σε ρόλων όπως μαγαζάκι; Ξύλινο μεγάλο; Εγώ και αυτό θα ήθελα αλλά δεν έχουμε χώρο οπότε δεν παίζει. Κάτι σε κουκλόσπιτο ξύλινο; 

Σπίτι θα διάλεγα.εχουμε ομως το κουκλοσπιτο lidl κ δεν του πολυδινει σημασία.θα έχει γι αυτο κι ενστάσεις κ ο άντρας μου.οχο τίποτε άλλο.δεν έχω κ που να το κρύψω.ειναι τεράστια αυτά τα σπίτια.χρειαζεται άδεια οικοδομής για την ανέγερση τους.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Τυχερή.αυτο το έχουν ταχπαιδακια.

Η δικιά μου ασχολήθηκε την κυριακη που πήγαμε στο ναό του Ποσειδώνα.. εκστασιαστεί.καθησε σε μια Πάτρα φάτσα στο ναό,έβγαλε από την τσάντα της ένα κολιέ κ ένα βραχιόλια είπε:πρέπει να είμαι λίγο πιο όμορφη εδώ.θα τα φορέσω.

Ερχόμαστε στο βασικό ερώτημα τώρα.

Ερ ετε black Friday.Τι θα πάρεις/πάρετε?

 

black friday ψωνιζουμε μονο καμια ηλεκτρικη συσκευη

νωρις να κανω προγραμματισμο για δωρο κ πλεον αλλαζουν αποψη πανευκολα

η κορη μου θελει παλι κουκλα,αλλα μαλλον θα την παρουν οι παππουδες 

αλλιως εχει αναφερει κτ με ρομποτικη η επιτραπεζια

ο γιος θα παρει κ στα γενεθλια οποτε δ ξερω τι αλλο να παρει τοτε

επιτραπεζιο,λεγκο,η κτ απο αυτα που ειναι σαν θερμοκηπιο,πλανηταριο,η πειραματα χημειας θα ηταν καλο

ξακαθαριζα κ τα παιχνιδια,κ δ θελω να παρουμε τπτ αλλο...εχουν παρα πολλα.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Σπίτι θα διάλεγα.εχουμε ομως το κουκλοσπιτο lidl κ δεν του πολυδινει σημασία.θα έχει γι αυτο κι ενστάσεις κ ο άντρας μου.οχο τίποτε άλλο.δεν έχω κ που να το κρύψω.ειναι τεράστια αυτά τα σπίτια.χρειαζεται άδεια οικοδομής για την ανέγερση τους.

Το νηπιαγωγείο ίσως; Έχει άλλα Playmobil; Δείχνει ενδιαφέρον; 

πρίν από 24 λεπτά , vicky86 είπε:

black friday ψωνιζουμε μονο καμια ηλεκτρικη συσκευη

νωρις να κανω προγραμματισμο για δωρο κ πλεον αλλαζουν αποψη πανευκολα

η κορη μου θελει παλι κουκλα,αλλα μαλλον θα την παρουν οι παππουδες 

αλλιως εχει αναφερει κτ με ρομποτικη η επιτραπεζια

ο γιος θα παρει κ στα γενεθλια οποτε δ ξερω τι αλλο να παρει τοτε

επιτραπεζιο,λεγκο,η κτ απο αυτα που ειναι σαν θερμοκηπιο,πλανηταριο,η πειραματα χημειας θα ηταν καλο

ξακαθαριζα κ τα παιχνιδια,κ δ θελω να παρουμε τπτ αλλο...εχουν παρα πολλα.. 

Ωραία και αυτά ρε και τα επιτραπέζια και τα θερμοκήπια κλπ! Πολύ ωραίες επιλογές! 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , λουκουμαδάκι είπε:

Το νηπιαγωγείο ίσως; Έχει άλλα Playmobil; Δείχνει ενδιαφέρον; 

Ωραία και αυτά ρε και τα επιτραπέζια και τα θερμοκήπια κλπ! Πολύ ωραίες επιλογές! 

αν θες να τα μετρησω αυριο,να σου πω ποσα εχουμε..

πολυ ωραια τα επιτραπεζια,αλλα οχι οτι μας λειπουν

Link to comment
Share on other sites

Το νηπιαγωγειο το έχω υπ όψιν μου.

Πήρα.ε πρόσφατα το σχολοκκ κ το παίζει αλλά νευριάζει όταν κάτι δεν κουμπωνει

 καλά.Αρχιζει να παίζει  ε ο ριδηποτε ε ει παιχνίδι ρόλων αλλά το παρατάει γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , little lamb είπε:

Εγω λεω να παρω τουβλακια γιατι δεν παιζει πολυ με καποια που εχει. Ελεγα ή καποιο απο τα maximilian families ή κατι unico plus. Την ξερετε τη μαρκα αυτη;

Απο unico μας εχουν φερει δωρο κατι τουβλακια peppa και hello kitty

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Λουκουμαδακι τα Χριστούγεννα έχουμε να πάρουμε τίποτα από lidl η τα πήραμε όλα?τι αγωνία κι αυτή να προλαβουμε

 

Εγω τα περιμενω!! Ειχα βαλει στο ματι περσι το λικνο κουκλας, αλλα δεν ειχαμε κουκλα! Και μετα απο λιγες μερες μας εκαναν δωρο κουκλα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , little lamb είπε:

 

Εγω τα περιμενω!! Ειχα βαλει στο ματι περσι το λικνο κουκλας, αλλα δεν ειχαμε κουκλα! Και μετα απο λιγες μερες μας εκαναν δωρο κουκλα!

Αν έχεις χώρο οκ.

Υοvanna την γουρουν που θα την παρκάρεις κ που κ πως θα την κυκλοφορείς?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...