Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιχνίδια ρόλων / επιτραπέζια - ποιά είναι τα αγαπημένα σας;


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 59 λεπτά , Έσπερος είπε:

Η αλήθεια είναι ότι είμαι μπερδεμένη για το αν θέλω ή δεν θέλω. Ο άντρας μου σίγουρα φέτος δεν θέλει. Εγω θεωρητικά ειμαι υπέρ των δραστηριοτήτων γιατί θέλω τα παιδιά να έχουν σφαιρικά ενδθαφεροντα κ όχι μόνο το σχολείο, από την άλλη όμως δεν μου αρέσει αυτό να γίνεται με πίεση κ ανταγωνισμό σωστού parenting και δεν ξέρω τι είναι πιο σωστό. Δεν έχω καταλήξει αν θέλει τον χρόνο του για να προσαρμοστεί στο σχολείο από όλες τις π λευρες, αν πρέπει στο σπίτι να δουλέψουμε πραγνατα που θα χρειαστούν στο σχολείο όπως τη ζωγραφική κ τις χειροτεχνίες για να ακολουθεί κ τα μεγαλύτερα παιδιά, αν πρέπει να επιδιώξουμε να βρούμε παρέες από αλλού ή να πηγαινουμε στην παιδική χαρά κ ο,τι προκύψει, αν θα δημιουργεί πρόβλημα σε ομαδικές δραστηριότητες στην περίπτωση που δεν συνεργάζεται, αν είναι προτιμότερο να τον πάω μουσική προπαίδεια που μ αρεεει εμένα πιο πολύ (αλλα αυτή που το κάνει, σύμφωνα με μαρτυριεσ, ή τη λατρευεις ή φεύγεις τρέχοντας κ δν ειναι πολύ ανεκτική με παιδιά που δεν συνεργάζονται πολύ στην ομάδα), αν πρέπει να δοκιμάσω να καλέσω κάποιους γνωστούς με παιδιά στο σπίτι με το ρίσκο να μην μπορεί να παίξει με τα παιδάκια κ να μας βγει ξινό, που όμως αν δεν το κάνω δεν θα μάθει να παίζει ποτέ κ θα συνεχίσω να έχω άγχος, ή αν πρέπει απλώς να του δώσω χρόνο να κάνει φίλους στο σχολείο για να γίνει αυθόρμητα κ χωρίς οικογενειακό αγχος..

Τοσα ερωτηματα, πραγματικα δ νιωθεις μια μονιμη ζαλη; 

Οχι, δ χρειαζεται να δουλεψετεστο σπιτι ζωγραφικη κ χειροτεχνιες για να συμβαδιζει με τα μεγαλυτερα:confused:δ ειναι υλη που πρεπει να βγει

Εχεις στο σπιτι μονιμα σε προσβαση μπλοκ κ μπογιες κ ζωγραφιζει οποτε θελει. Μπορεις να βαλεις κ σαν στοχο πχ να κανετε μια χειροτεχνια τον μηνα η το τριμηνο, με αφορμη τα χριστουγεννα πχ

Αν δημιουργηθει προβλημα σε ομαδικη δραστηριοτητα θα το δειτε τοτε, προκαταβολικα δ γινεται να κανεις κτ. Κ ειδικα χωρις καν να δοκιμασεις

Να πηγαινετε παιδικη, αυτο ειναι το μονο στανταρ που θα σου ελεγα

Αν του αρεσει η μουσικη γτ δ κανετε ενα δοκιμαστικο; 

Να καλεσεις φιλους σπιτι, ναι. Ξινο δ θα σας βγει

Παραλληλα αφηνεις χρονο να το κανει μονος στο σχολειο. Θα εχει δυο παρεες

Ετσι κ αλλιως δ θα επρεπε να υπαρχει οικογενειακο αγχος γι αυτο

Κ σιγα το ρισκο που παιρνεις καλωντας φιλους σπιτι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , vicky86 είπε:

Τοσα ερωτηματα, πραγματικα δ νιωθεις μια μονιμη ζαλη; 

Οχι, δ χρειαζεται να δουλεψετεστο σπιτι ζωγραφικη κ χειροτεχνιες για να συμβαδιζει με τα μεγαλυτερα:confused:δ ειναι υλη που πρεπει να βγει

Εχεις στο σπιτι μονιμα σε προσβαση μπλοκ κ μπογιες κ ζωγραφιζει οποτε θελει. Μπορεις να βαλεις κ σαν στοχο πχ να κανετε μια χειροτεχνια τον μηνα η το τριμηνο, με αφορμη τα χριστουγεννα πχ

Αν δημιουργηθει προβλημα σε ομαδικη δραστηριοτητα θα το δειτε τοτε, προκαταβολικα δ γινεται να κανεις κτ. Κ ειδικα χωρις καν να δοκιμασεις

Να πηγαινετε παιδικη, αυτο ειναι το μονο στανταρ που θα σου ελεγα

Αν του αρεσει η μουσικη γτ δ κανετε ενα δοκιμαστικο; 

Να καλεσεις φιλους σπιτι, ναι. Ξινο δ θα σας βγει

Παραλληλα αφηνεις χρονο να το κανει μονος στο σχολειο. Θα εχει δυο παρεες

Ετσι κ αλλιως δ θα επρεπε να υπαρχει οικογενειακο αγχος γι αυτο

Κ σιγα το ρισκο που παιρνεις καλωντας φιλους σπιτι

Η σημερινή επικσιροτητα:grin:

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, irin είπε:

Τώρα μου δώσατε ιδέα και βρήκα κάτι φανταστικά advent Lego & Playmobil!

Είδες τι ωραία έχει; Το θέμα είναι να κρατηθούν να ανοίγουν ένα πορτάκι τη μέρα :mrgreen:

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , λουκουμαδάκι είπε:

Είδες τι ωραία έχει; Το θέμα είναι να κρατηθούν να ανοίγουν ένα πορτάκι τη μέρα :mrgreen:

Συγνώμη που μπαίνω σφήνα, για χριστουγεννιάτικο ημερολόγιο συζητάτε ή εγώ κάπου το έχασα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , λουκουμαδάκι είπε:

Είδες τι ωραία έχει; Το θέμα είναι να κρατηθούν να ανοίγουν ένα πορτάκι τη μέρα :mrgreen:

Εμείς θα το παίρναμε για κανονικό δώρο. Να το άνοιγε όλο μαζί τα Χριστούγεννα. Αλλά τελικά πήραμε πειρατές. Όμως έχει δει σε ένα βιβλίο ένα ημερολόγιο advent κ είπε ότι θέλει κι εκείνος , οπότε πρέπει να πάρουμε κ τετοιο. Όμως δεν μας αρέσει κάτι σαν το περσινό. 

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τα έψαξα λιγάκι κατάλαβα στο περίπου. Ωραίες ιδέες πράγματι! Φέτος σκέφτομαι να φτιάξουμε μαζί με το παιδί σαν κατασκευή (δεν έχω καταλήξει ακόμη τι ακριβώς θα είναι) και τα δωράκια θα τα βάλω εγώ κρυφά για να έχει την αγωνία της έκπληξης. Ελπίζω να κρατηθεί και να μην τα ανοίγει όλα μαζί. Πάντως μου αρεσει πολύ ως ιδέα και θα κάνει και τον Δεκέμβρη ακόμα πιο γεμάτο! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, vicky86 είπε:

Να καλεσεις φιλους σπιτι, ναι. Ξινο δ θα σας βγει

Παραλληλα αφηνεις χρονο να το κανει μονος στο σχολειο. Θα εχει δυο παρεες

Ετσι κ αλλιως δ θα επρεπε να υπαρχει οικογενειακο αγχος γι αυτο

Κ σιγα το ρισκο που παιρνεις καλωντας φιλους σπιτι

Μέχρι τώρα στο σπίτι έχουν έρθει παιδιά φίλων μεγαλύτερα (δημοτικό). Οπότε έπαιζαν μπάλα ή τηλεκατευθυνόμενα ή πήγαιναν λίγο βόλτα γύρω γύρω. Δεν υπήρχε κάποιο κοινό ενδιαφέρον για κάτι άλλο. Δεν είχε θέμα να παίξουν με τα παιχνίδια του. Αλλά σκέφτομαι ότι με άλλα πιο μικρά μπορεί να είναι πιο δύσκολο ή να μη θέλει τη δεδομένη στιγμή ή να τον πιάσει καμία αντίδραση κ να μην περάσει κσλα το άλλο παιδάκι κ τελικά ούτε οι γονείς τιυ κ να μην θέλουν άλλο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Έσπερος είπε:

Μέχρι τώρα στο σπίτι έχουν έρθει παιδιά φίλων μεγαλύτερα (δημοτικό). Οπότε έπαιζαν μπάλα ή τηλεκατευθυνόμενα ή πήγαιναν λίγο βόλτα γύρω γύρω. Δεν υπήρχε κάποιο κοινό ενδιαφέρον για κάτι άλλο. Δεν είχε θέμα να παίξουν με τα παιχνίδια του. Αλλά σκέφτομαι ότι με άλλα πιο μικρά μπορεί να είναι πιο δύσκολο ή να μη θέλει τη δεδομένη στιγμή ή να τον πιάσει καμία αντίδραση κ να μην περάσει κσλα το άλλο παιδάκι κ τελικά ούτε οι γονείς τιυ κ να μην θέλουν άλλο. 

μα φερνεις την καταστροφη χωρις να εχει γινει τπτ

ας ειναι πιο δυσκολο,κ ας μην εχει μια μερα κεφι,μπορει να μην εχει το αλλο παιδακι,κ τι εγινε;αυτα ειναι μεσα στο προγραμμα,κανενας γονιος που ξερω δ αποθαρρυνεται απο αυτα.κ συνηθως δ δινουν μονο μια ευκαιρια

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Mama_Anesti_ είπε:

Συγνώμη που μπαίνω σφήνα, για χριστουγεννιάτικο ημερολόγιο συζητάτε ή εγώ κάπου το έχασα?

Ναι ναι. Και τα χειροποίητα είναι τέλεια έχει φανταστικές ιδέες για μικροδωρακια και εκπλήξεις και ιδέες πχ σήμερα θα δούμε μια χριστουγεννιάτικη ταινία η θα ψήσουμε μπισκότα θα κάνουμε στολίδια κλπ κλπ! 

πρίν από 38 λεπτά , Έσπερος είπε:

Μέχρι τώρα στο σπίτι έχουν έρθει παιδιά φίλων μεγαλύτερα (δημοτικό). Οπότε έπαιζαν μπάλα ή τηλεκατευθυνόμενα ή πήγαιναν λίγο βόλτα γύρω γύρω. Δεν υπήρχε κάποιο κοινό ενδιαφέρον για κάτι άλλο. Δεν είχε θέμα να παίξουν με τα παιχνίδια του. Αλλά σκέφτομαι ότι με άλλα πιο μικρά μπορεί να είναι πιο δύσκολο ή να μη θέλει τη δεδομένη στιγμή ή να τον πιάσει καμία αντίδραση κ να μην περάσει κσλα το άλλο παιδάκι κ τελικά ούτε οι γονείς τιυ κ να μην θέλουν άλλο. 

Μα θα δοκιμάσεις άλλες φορές θα είναι πολύ καλά άλλες μπορεί όχι τόσο! Συμβαίνουν αυτά κανένας δεν θα πει δεν θέλω άλλο εκτός αν γίνει κάτι πολύ άσχημο που δεν μπορώ να σκεφτώ τι θα μπορούσε. Να μαλώσουν; Ε και αν μαλώσουν σε πέντε λεπτά θα το ξεχάσουν! Να κλάψουν; Εδώ κλαίνε γιατί ο ήλιος βγαίνει από την ανατολή! Δοκιμάστε πρώτα σε ουδέτερο έδαφος να υπάρχει δικλείδα και χώρος διαφυγής και ξεσπάσματος για το κάθε ένα πχ μια παιδική χαρά και μετά καλέστε και σπίτι! 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

Η αλήθεια είναι ότι είμαι μπερδεμένη για το αν θέλω ή δεν θέλω. Ο άντρας μου σίγουρα φέτος δεν θέλει. Εγω θεωρητικά ειμαι υπέρ των δραστηριοτήτων γιατί θέλω τα παιδιά να έχουν σφαιρικά ενδθαφεροντα κ όχι μόνο το σχολείο, από την άλλη όμως δεν μου αρέσει αυτό να γίνεται με πίεση κ ανταγωνισμό σωστού parenting και δεν ξέρω τι είναι πιο σωστό. Δεν έχω καταλήξει αν θέλει τον χρόνο του για να προσαρμοστεί στο σχολείο από όλες τις π λευρες, αν πρέπει στο σπίτι να δουλέψουμε πραγνατα που θα χρειαστούν στο σχολείο όπως τη ζωγραφική κ τις χειροτεχνίες για να ακολουθεί κ τα μεγαλύτερα παιδιά, αν πρέπει να επιδιώξουμε να βρούμε παρέες από αλλού ή να πηγαινουμε στην παιδική χαρά κ ο,τι προκύψει, αν θα δημιουργεί πρόβλημα σε ομαδικές δραστηριότητες στην περίπτωση που δεν συνεργάζεται, αν είναι προτιμότερο να τον πάω μουσική προπαίδεια που μ αρεεει εμένα πιο πολύ (αλλα αυτή που το κάνει, σύμφωνα με μαρτυριεσ, ή τη λατρευεις ή φεύγεις τρέχοντας κ δν ειναι πολύ ανεκτική με παιδιά που δεν συνεργάζονται πολύ στην ομάδα), αν πρέπει να δοκιμάσω να καλέσω κάποιους γνωστούς με παιδιά στο σπίτι με το ρίσκο να μην μπορεί να παίξει με τα παιδάκια κ να μας βγει ξινό, που όμως αν δεν το κάνω δεν θα μάθει να παίζει ποτέ κ θα συνεχίσω να έχω άγχος, ή αν πρέπει απλώς να του δώσω χρόνο να κάνει φίλους στο σχολείο για να γίνει αυθόρμητα κ χωρίς οικογενειακό αγχος..

Whaaaaat? Αληθεια τωρα;; Και μου αρεσει που ολο το παραληρημα που με αγχωσε υπερβολικα,τελειωνει με «χωρις οικογενειακο αγχος». Χαχαχα. 
 

 

6 ώρες πρίν, vicky86 είπε:

Αλλα κ παλι λες τι προτιμας εσυ. Οχι το παιδι. Σκεψου οτι οι προπονησεις ειναι μολις μια ωρα. Με μια φορα την εβδομαδα καθε φορα θα ηταν σαν πρωτη φορα

Τις πρωτες χρονιες εμας ηταν 2φ πλεον γινανε 3

Εχετε 7ωρες καθε απογευμα συν τα σ/κ 2-3ωρες μειον δ θα σαε φτασουν δλδ; 

εγω παντως,επειδη γυρνανε στις 17.00 και κοιμουνται στις 21.00, ενδιαμεσα μπανιο,φαγητο,λιιιγο παιχνιδι κλπ, αποφευγω οσο ειναι δυνατον τις απογευματινες βολτες-δραστηριοτητες, γιατι βλεπω οτι θελουν να χαλαρωσουν στο σπιτι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , irin είπε:

Whaaaaat? Αληθεια τωρα;; Και μου αρεσει που ολο το παραληρημα που με αγχωσε υπερβολικα,τελειωνει με «χωρις οικογενειακο αγχος». Χαχαχα. 
 

 

εγω παντως,επειδη γυρνανε στις 17.00 και κοιμουνται στις 21.00, ενδιαμεσα μπανιο,φαγητο,λιιιγο παιχνιδι κλπ, αποφευγω οσο ειναι δυνατον τις απογευματινες βολτες-δραστηριοτητες, γιατι βλεπω οτι θελουν να χαλαρωσουν στο σπιτι

να φυσικα εξαρταται απο καθε οικογενεια 

τα δικα σου εχουν 4ωρες,ποτε να φανε,κανουν μπανια,παιξουν,χαλαρωσουν,κοιμηθουν;μην ξεχναμε οτι ειναι παιδια

δ συζηταμε καν για γυμνασιο

εμενα τελειωνουν 1.εχει τυχει στις3 η μεγαλη να εχει φαει κ διαβασει,κ να εχουμε ενα 3ωρο μεχρι το μπαλετο.μετα γυρναμε,μπανιο, φαι κ υπνο.κ να παιξει προλαβαινει κ να βαρεθουν ακομη,κ να μαλωσουν

του χρονου λογικα θα περιοριστςει ο χρονος,ο μικρος δημοτικο,πιθανον αγγλικα

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

Μέχρι τώρα στο σπίτι έχουν έρθει παιδιά φίλων μεγαλύτερα (δημοτικό). Οπότε έπαιζαν μπάλα ή τηλεκατευθυνόμενα ή πήγαιναν λίγο βόλτα γύρω γύρω. Δεν υπήρχε κάποιο κοινό ενδιαφέρον για κάτι άλλο. Δεν είχε θέμα να παίξουν με τα παιχνίδια του. Αλλά σκέφτομαι ότι με άλλα πιο μικρά μπορεί να είναι πιο δύσκολο ή να μη θέλει τη δεδομένη στιγμή ή να τον πιάσει καμία αντίδραση κ να μην περάσει κσλα το άλλο παιδάκι κ τελικά ούτε οι γονείς τιυ κ να μην θέλουν άλλο. 

Αντε τώρα να αποκτήσει εμπειρία  δεξιότητες επίλυσης προβλημάτων με πραγματικο παιδί κ σε πραγματικό χρόνο ο κ συνθήκες.Του αφαιρείς αυτόματα την εμπειρία. ΑΥΤΌ δεν αντισταθμιζεται με φουλ ενασχόληση μαζί με εσάς στο σπίτι κ πνευματική εργασία.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

Μέχρι τώρα στο σπίτι έχουν έρθει παιδιά φίλων μεγαλύτερα (δημοτικό). Οπότε έπαιζαν μπάλα ή τηλεκατευθυνόμενα ή πήγαιναν λίγο βόλτα γύρω γύρω. Δεν υπήρχε κάποιο κοινό ενδιαφέρον για κάτι άλλο. Δεν είχε θέμα να παίξουν με τα παιχνίδια του. Αλλά σκέφτομαι ότι με άλλα πιο μικρά μπορεί να είναι πιο δύσκολο ή να μη θέλει τη δεδομένη στιγμή ή να τον πιάσει καμία αντίδραση κ να μην περάσει κσλα το άλλο παιδάκι κ τελικά ούτε οι γονείς τιυ κ να μην θέλουν άλλο. 

Γιατι δεν μαθαινεις το ονομα ενος παιδιου που καθονται κοντα,ή που εχει παιξει/μιλησει δυο φορες στο σχολειο, και να τους καλεσεις σπιτι σας το σκ;;;

Μιλωντας με δυο φιλεσ με παιδια σε διαφορετικα προνηπια, διαπιστωσαμε και οι τρεις οτι μολις καναμε μια προσκληση ολοι ανταποκριθηκαν με μεγαλη χαρα. Γιατι ολοι θελουν να γνωρισουν γονεις συμμαθητων και να δικτυωσουν τα παιδια τους στην ταξη
Ξερω,θα μου πεις οτι οι δικοι σας δεν ενδιαφερονται,ηταν απο παλια μαζι,κανουν παρεα με ντοπιους κλπ. Ωραια δικαιολογια. Δοκιμασε το και μετα πες μας!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, irin είπε:

Γιατι δεν μαθαινεις το ονομα ενος παιδιου που καθονται κοντα,ή που εχει παιξει/μιλησει δυο φορες στο σχολειο, και να τους καλεσεις σπιτι σας το σκ;;;

Μιλωντας με δυο φιλεσ με παιδια σε διαφορετικα προνηπια, διαπιστωσαμε και οι τρεις οτι μολις καναμε μια προσκληση ολοι ανταποκριθηκαν με μεγαλη χαρα. Γιατι ολοι θελουν να γνωρισουν γονεις συμμαθητων και να δικτυωσουν τα παιδια τους στην ταξη
Ξερω,θα μου πεις οτι οι δικοι σας δεν ενδιαφερονται,ηταν απο παλια μαζι,κανουν παρεα με ντοπιους κλπ. Ωραια δικαιολογια. Δοκιμασε το και μετα πες μας!

Στο άλλο τμήμα μου ελεγε τα ονόματα παιδιών. Στο τωρινό τμήμα τον ρωτάω κ δεν μ απαντάει. Ενώ έχει αρχίσει να λέει περισσότερα για το τι κάνουν, δεν μου λέει για παιδάκια. Αλλά κ να μου πει, πώς θα μάθω ποιος είναι κ θα καλέσω τους γονείς; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , Έσπερος είπε:

Στο άλλο τμήμα μου ελεγε τα ονόματα παιδιών. Στο τωρινό τμήμα τον ρωτάω κ δεν μ απαντάει. Ενώ έχει αρχίσει να λέει περισσότερα για το τι κάνουν, δεν μου λέει για παιδάκια. Αλλά κ να μου πει, πώς θα μάθω ποιος είναι κ θα καλέσω τους γονείς; 

Ρώτα τις δασκάλες να σου πουν 1-2 παιδάκια που έχει μιλήσει ή που κάθονται κοντά κλπ, και δώσε της χαρτάκια με το τηλέφωνό σου για να τα δώσει στις μαμάδες. Ή ρώτησέ την αν είναι καποια μαμά που πετυχαίνεις στην είσοδο-έξοδο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Τα Lego δεν τα είχα μικρή δεν τα είχα ποτέ ψηλά στις προτιμήσεις μου και για αυτό δεν πήραμε και ποτέ τώρα. Είδα σήμερα το Lego home alone.. θα φαρμακωθώ το θέλω :lol: 

Και κάτι άλλο, έχει καμία επιτραπέζια marbushka; Αν ναι, είναι τόσο ωραία και καλά ποιοτικά όσο φαίνονται; 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , λουκουμαδάκι είπε:

Τα Lego δεν τα είχα μικρή δεν τα είχα ποτέ ψηλά στις προτιμήσεις μου και για αυτό δεν πήραμε και ποτέ τώρα. Είδα σήμερα το Lego home alone.. θα φαρμακωθώ το θέλω :lol: 

Και κάτι άλλο, έχει καμία επιτραπέζια marbushka; Αν ναι, είναι τόσο ωραία και καλά ποιοτικά όσο φαίνονται; 

Το θέλεις για τον εαυτό σου; Με 250 ευρώ δεν παίρνεις καμία δερμάτινη τσαντούλα καλύτερα;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Anna3011 είπε:

Το θέλεις για τον εαυτό σου; Με 250 ευρώ δεν παίρνεις καμία δερμάτινη τσαντούλα καλύτερα;

Θα πάρω το φαρμάκι πιο φτηνό από όλα :lol:

 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, λουκουμαδάκι είπε:

Τα Lego δεν τα είχα μικρή δεν τα είχα ποτέ ψηλά στις προτιμήσεις μου και για αυτό δεν πήραμε και ποτέ τώρα. Είδα σήμερα το Lego home alone.. θα φαρμακωθώ το θέλω :lol: 

Και κάτι άλλο, έχει καμία επιτραπέζια marbushka; Αν ναι, είναι τόσο ωραία και καλά ποιοτικά όσο φαίνονται; 

Σε νιώθω το ειδα και εγώ,για μένα φυσικά,ο γιος μου είναι μικρός ακομη αλλά τα 250 με βάζουνε σε σκέψεις χαχαχαχα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Mamaloulou είπε:

Σε νιώθω το ειδα και εγώ,για μένα φυσικά,ο γιος μου είναι μικρός ακομη αλλά τα 250 με βάζουνε σε σκέψεις χαχαχαχα.

5€ 5€ κάθε μήνα μέχρι να φτάσει να μπορεί να το παίξει ούτε θα σου φανούν και δεν θα καταλάβει και κανείς ότι το παίρνεις για σένα, σκέψου το :lol: 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, λουκουμαδάκι said:

Τα Lego δεν τα είχα μικρή δεν τα είχα ποτέ ψηλά στις προτιμήσεις μου και για αυτό δεν πήραμε και ποτέ τώρα. Είδα σήμερα το Lego home alone.. θα φαρμακωθώ το θέλω :lol: 

 

Με εκαψες τώρα, σε διάβασα το έψαξα και το θέλω και εγώ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , maripoz είπε:

Με εκαψες τώρα, σε διάβασα το έψαξα και το θέλω και εγώ

Τι εγινε ρε πσοδια?δεν προλαβαίνω να διαβάσω σήμερα.για να το λες εσύ κ το λουκουμαδακι κάτι συγκλονίσει θα είναι.

Τι πρέπει να αγοράσω κ να το βάλω στην καταπακτη να μην το δει ο άντρας μου.?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...