Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιχνίδια ρόλων / επιτραπέζια - ποιά είναι τα αγαπημένα σας;


Recommended Posts

Just now, Deena είπε:

Επειδή με έχετε ψήσει τώρα με τα Lidl και έχω και κοντά μου...πουλάνε και μεμονωμένα έπιπλα κουκλόσπιτου;

 

Εχω μια παλιά χαμηλή βιβλιοθηκουλα με 3 ράφια που είναι πια άδεια και θέλω να την μετατρέψω σε κουκλόσπιτο.

Κοίτα στο site των playmobil κατευθείαν και αν ανοίξουν τα καταστήματα παιχνιδιών πήγαινε στο κατάστημα που είναι μέσα στον παιδότοπο στην Βαρυμπόμπη. Αν δεν βρεις εκεί δεν θα βρεις πουθενά.

Είχα δει επιπλακια..Κι εγω ειπα στον αδερφομου να μου πάρει από το βελγικο lidl μαζί με ένα άλλο.

Ποιο είναι αυτό το καταστημα στη βορειο Ελλάδα που παραγγέλνεις?

Εγω από το guru.gr του μουστακα παρήγγειλα τεταρτη κ Παρασκευή έφτασαν στα κεντρικά της Αcs.για να δουμε...ξέρετε τι απαράδεκτο κανει η acs στην περιοχή μου?περναει κ αφήνει χαρτάκια χωρις να εχει το πακέτο κ σου λέει ότι σου χτυπησε κ δε σε βρηκε.κ από αλλου το έχω ακούσει.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, μαγιοπουλας είπε:

ξέρετε τι απαράδεκτο κανει η acs στην περιοχή μου?περναει κ αφήνει χαρτάκια χωρις να εχει το πακέτο κ σου λέει ότι σου χτυπησε κ δε σε βρηκε.κ από αλλου το έχω ακούσει.

 

Το έχω ακούσει κι εγώ αλλά δεν μας έχει συμβεί ποτέ

Link to comment
Share on other sites

Toys shop είναι το κατάστημα, παιρνω συχνά, μπορεί να έχει τύχει να ψάχνω κάτι συγκεκριμένο στον Μουστάκα, να μην το έχει και να το βρω εκεί.

 

Το άκουσα κι εγώ αυτό για την Acs αλλά δεν ξέρω κάποιον συγκεκριμένο που του έτυχε. Με speedex μου έτυχε σήμερα να βάλουν το δέμα στο γραμματοκιβώτιο χωρίς να χτυπήσουν (ήταν ρούχο και χωρούσε) και να το πάρω χαμπάρι στην τύχη τσεκάροντας το tracking number που έδειχνε ότι παραδόθηκε.

 

Αλλά πες εκεί, εντάξει αφού είδαν ότι χωράει το έβαλαν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την acs στην Αθήνα το έχω πάθει. να μη χτυπάνε. εμάς στο νησί όλα τα κούριερ ίδια εξυπηρέτηση έχουν γιατί από το κατάστημα πάνε κατευθείαν στο καράβι. παραγγέλνεις πρωί, αν είναι γρήγορο κατάστημα το στελνει μέχρι το βράδυ, ξημερώματα μπαίνει στο πλοίο, μεσημέρι έχει φτάσει. σε καλεί το κούριερ, πας  κ το παίρνεις. Ή έρχονται στο σχολείο κ τα αφήνουν στον επιστάτη. Είναι ένα από τα πράγματα που αν μένεις επαρχία εχεις ευκολία, τα ελτα κούριερ όμως είναι η χειρότερη μου. είναι λόγος για να μην ψωνίσω ξανά από κατάστημα... 

Link to comment
Share on other sites

Έχω ανοιχτούς λογαριασμούς με παιχνιδαδικα.

1.αναμονη με τα lidl

2.αλλαγη πινακα δώρου με άλλον πινακα hape.μου τον κρατάνε στο Μουστακα να τον αλλάξω.

3.Αναμενω πακέτο από το guru.σε παραπέμπει εκεί ο μουστακας γιατι φρικάρει το e shop

4.μου στελνει κ ο αδερφος μου δώρο από εκει αλλά το ενα από τα δυο το έχω παραγγείλει κ εγω.η θα το κρατήσω να ξεμπερδευω η θα το αλλάξω.θα παρω αυριο τηλ.λετε να γίνεται η αλλαγή κ επί τόπου στο μουστακα?η επωνυμία ομως ειναι guru κ οχι μουστακας.

Και του είπα τι πηραμε κ πηγε κ πηρε το ιδιο.

Ολο κ περιπλέκεται η κατασταση.

5.Για το κουκλοσπιτο θα παει ο ανττρας μου στα lidl.θελω κ το τρένο για επέκταση.Αν του πω να πάρει κ την πίτσα θα με καρυδωσει με τα τοσα παιχνίδια.

6.Εχει φτάσει εδώ κ μερες στα ΕΛΤΑ από την Κίνα ένα παιχνίδι εκτόξευσης μπαλονιών από οχηματα.

7.Ευτυχως που εμείς δεν δίνουμε τα παιχνια του Αγ.Νικολαου όπως στο εξωτερικό.

Αν δεν έρθουν σκεφτηκα να μετάθεσω την πρωτοχρονιά για πιο μετά.

8.Δεν έχω χαρτι περιτυλιγματος για όλα αυτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, μαγιοπουλας said:

Έχω ανοιχτούς λογαριασμούς με παιχνιδαδικα.

1.αναμονη με τα lidl

2.αλλαγη πινακα δώρου με άλλον πινακα hape.μου τον κρατάνε στο Μουστακα να τον αλλάξω.

3.Αναμενω πακέτο από το guru.σε παραπέμπει εκεί ο μουστακας γιατι φρικάρει το e shop

4.μου στελνει κ ο αδερφος μου δώρο από εκει αλλά το ενα από τα δυο το έχω παραγγείλει κ εγω.η θα το κρατήσω να ξεμπερδευω η θα το αλλάξω.θα παρω αυριο τηλ.λετε να γίνεται η αλλαγή κ επί τόπου στο μουστακα?η επωνυμία ομως ειναι guru κ οχι μουστακας.

Και του είπα τι πηραμε κ πηγε κ πηρε το ιδιο.

Ολο κ περιπλέκεται η κατασταση.

5.Για το κουκλοσπιτο θα παει ο ανττρας μου στα lidl.θελω κ το τρένο για επέκταση.Αν του πω να πάρει κ την πίτσα θα με καρυδωσει με τα τοσα παιχνίδια.

6.Εχει φτάσει εδώ κ μερες στα ΕΛΤΑ από την Κίνα ένα παιχνίδι εκτόξευσης μπαλονιών από οχηματα.

7.Ευτυχως που εμείς δεν δίνουμε τα παιχνια του Αγ.Νικολαου όπως στο εξωτερικό.

Αν δεν έρθουν σκεφτηκα να μετάθεσω την πρωτοχρονιά για πιο μετά.

8.Δεν έχω χαρτι περιτυλιγματος για όλα αυτα.

Έχω σκάσει στα γέλια να σαι καλά!! Να σας ρωτήσω, τα φετινά φυλλάδια παιχνιδιων lidl πού τα βρήκατε? Στα lidl ή υπάρχουν και στο ίντερνετ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, maripoz είπε:

Έχω σκάσει στα γέλια να σαι καλά!! Να σας ρωτήσω, τα φετινά φυλλάδια παιχνιδιων lidl πού τα βρήκατε? Στα lidl ή υπάρχουν και στο ίντερνετ?

Δεν κυκλοφορούν ακομη.μολις παρουν την άδεια να διατεθούν θα τα βρεις στο ιντερνετ αλλα κ επί τόπου.Να σου πω την αληθεια δεν  εχω παει κ ποτε.Μονο για τα παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν έχω παραγγείλει ούτε για μας ούτε για τα ανίψια. τα δικά μας ας έρθουν κ πρωτοχρονιά, δεν πειράζει. Όταν ανοίξει εδώ το βιβλιοπωλείο έχω εμπιστοσύνη να πάω για όσες ελλείψεις έχουμε. Για τα ανίψια θέλω να στείλουμε κ αγχώνομαι αλλά ο άντρας μου κωλυσιεργεί κ με εκνευρίζει, κ όχι τίποτα άλλο, μπορεί επι της ουσίας να μην κάνει καμία ουσιαστική πρόταση κ άδικα να αγχώνομαι κ να κινδυνεύουμε να ρεζιλευτούμε! 

Link to comment
Share on other sites

H Πλάκα είναι που παρήγγειλα την Πέμπτη ένα προιόν από ebay από Ιαπωνία και μου ήρθε μήνυμα ότι έχει φτάσει και θα μου παραδοθεί την Πέμπτη με DHL! Μετά τις γιορτές το περίμενα αυτό!

Σήμερα θα προσπαθήσω να παραγγείλω τα δώρα για γιό/ανίψα/βαφτιστήρια/άντρα! Με τη βαφτισ΄τηρα μου και την αδερφούλα της που μένουν Παρίσι δεν ξέρω ακόμη τι να κάνω. Πάντα τους έστελνα μια κούτα με καλούδια! Σκέφτομαι να ρωτήσω τι θέλει και να το ψάξω στο amazon. Δεν ξέρω τι παίζει με τις παραδόσεις όμως.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Yovanna είπε:

H Πλάκα είναι που παρήγγειλα την Πέμπτη ένα προιόν από ebay από Ιαπωνία και μου ήρθε μήνυμα ότι έχει φτάσει και θα μου παραδοθεί την Πέμπτη με DHL! Μετά τις γιορτές το περίμενα αυτό!

Σήμερα θα προσπαθήσω να παραγγείλω τα δώρα για γιό/ανίψα/βαφτιστήρια/άντρα! Με τη βαφτισ΄τηρα μου και την αδερφούλα της που μένουν Παρίσι δεν ξέρω ακόμη τι να κάνω. Πάντα τους έστελνα μια κούτα με καλούδια! Σκέφτομαι να ρωτήσω τι θέλει και να το ψάξω στο amazon. Δεν ξέρω τι παίζει με τις παραδόσεις όμως.

 

Η DHL είναι καταπληκτική, αλλά δυστυχώς στην Ελλάδα δεν δραστηριοποιείται τόσο. 

Αν παραγγείλεις από Amazon.uk, λογικά στη Γαλλία θα φτάσει γρήγορα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ilaeira said:

 

Η DHL είναι καταπληκτική, αλλά δυστυχώς στην Ελλάδα δεν δραστηριοποιείται τόσο. 

Αν παραγγείλεις από Amazon.uk, λογικά στη Γαλλία θα φτάσει γρήγορα. 

Από το γαλλικό amazon έλεγα να παραγγείλω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Yovanna είπε:

H Πλάκα είναι που παρήγγειλα την Πέμπτη ένα προιόν από ebay από Ιαπωνία και μου ήρθε μήνυμα ότι έχει φτάσει και θα μου παραδοθεί την Πέμπτη με DHL! Μετά τις γιορτές το περίμενα αυτό!

Σήμερα θα προσπαθήσω να παραγγείλω τα δώρα για γιό/ανίψα/βαφτιστήρια/άντρα! Με τη βαφτισ΄τηρα μου και την αδερφούλα της που μένουν Παρίσι δεν ξέρω ακόμη τι να κάνω. Πάντα τους έστελνα μια κούτα με καλούδια! Σκέφτομαι να ρωτήσω τι θέλει και να το ψάξω στο amazon. Δεν ξέρω τι παίζει με τις παραδόσεις όμως.

Τι? Παίρνεις και για τον αντρα?μπράβο σου.

Just now, Έσπερος είπε:

Εγω δεν έχω παραγγείλει ούτε για μας ούτε για τα ανίψια. τα δικά μας ας έρθουν κ πρωτοχρονιά, δεν πειράζει. Όταν ανοίξει εδώ το βιβλιοπωλείο έχω εμπιστοσύνη να πάω για όσες ελλείψεις έχουμε. Για τα ανίψια θέλω να στείλουμε κ αγχώνομαι αλλά ο άντρας μου κωλυσιεργεί κ με εκνευρίζει, κ όχι τίποτα άλλο, μπορεί επι της ουσίας να μην κάνει καμία ουσιαστική πρόταση κ άδικα να αγχώνομαι κ να κινδυνεύουμε να ρεζιλευτούμε! 

Γιατί δεν τα παραγγέλνεις μονη σου να ξεμπερδεύεις?κανε τη ζωή σου πiο ευκολη.

Εγω παιρνω συνήθως ο.τι θελω από δώρα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας said:

Τι? Παίρνεις και για τον αντρα?μπράβο σου.

Ναι! Μου έδειξε πριν λίγες μέρες (τυχαία?) ένα citizen ρολογάκι που έχει δει. Ελπίζω να μην το παραγγείλει και αυτός. Θα το βάλω κάτω από το δέντρο, αν δεν το έχουμε ξεστολίσει μέχρι να ήρθει. Μου'ρχεται να τα παραγγείλω όλα από Ιαπωνία. Πιο γρήγορα έρχονται!

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

 

Γιατί δεν τα παραγγέλνεις μονη σου να ξεμπερδεύεις?κανε τη ζωή σου πiο ευκολη.

Εγω παιρνω συνήθως ο.τι θελω από δώρα.

Νομίζω ότι εκεί θα καταλήξω. Γενικα όμως ξέρω ότι θέλει να συμμετέχει σε τετοια κ έχει άποψη για ποιότητα κ προδιαγραφές, γι αυτό θέλω να τα βλέπει. Όχι ότι θα καταλάβει από το ιντερνετ βέβαια. αλλά είναι κ τα δικά του ανίψια, λογικό είναι να θέλει κ εκείνος να εμπλακεί. σήμερα-αύριο όμως θα μπει τελεσίγραφο. αν δεν κάτσει, θα παραγγείλω μόνη μου για τα ανίψια να μην γίνουμε ρεζίλι κ του παιδιού ας αργήσουν. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φέτος έχω παίξει αρκετά και με e-giftcards, ειδικά σε κάποια παιδιά στην εφηβεία που θέλω να κάνω δωράκι αυτή την περίοδο. Επίσης, τα πάντα από nextdirect φτάνουν γρήγορα και αξιόπιστα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 56 λεπτά , Έσπερος είπε:

Νομίζω ότι εκεί θα καταλήξω. Γενικα όμως ξέρω ότι θέλει να συμμετέχει σε τετοια κ έχει άποψη για ποιότητα κ προδιαγραφές, γι αυτό θέλω να τα βλέπει. Όχι ότι θα καταλάβει από το ιντερνετ βέβαια. αλλά είναι κ τα δικά του ανίψια, λογικό είναι να θέλει κ εκείνος να εμπλακεί. σήμερα-αύριο όμως θα μπει τελεσίγραφο. αν δεν κάτσει, θα παραγγείλω μόνη μου για τα ανίψια να μην γίνουμε ρεζίλι κ του παιδιού ας αργήσουν. 

Να σου πω την αλήθεια θα με ένοιαζε περισσοτερο να μην αργήσουν για το δικό μου παιδι.Για τα ανίψια θα έχουν φροντίσει κι άλλοι.Η κατασταση δικαιολογεί την αργοπορία. Τ

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Να σου πω την αλήθεια θα με ένοιαζε περισσοτερο να μην αργήσουν για το δικό μου παιδι.Για τα ανίψια θα έχουν φροντίσει κι άλλοι.Η κατασταση δικαιολογεί την αργοπορία. Τ

 δεν μπορείς να εκτεθείς στους συγγενείς ότι δεν φρόντισες εγκαίρως για τα δώρα. είναι ντροπή. του παιδιού του παίρνουμε κ κάτι από δω για τα Χριστούγεννα, αν είναι να έρθουν πρωτοχρονιά. εξάλλου δεν καταλαβαίνει ακόμα τι είναι το δώρο κ ότι εκείνη τη μέρα ανταλλάσσουμε δώρα. δεν θα του κάνει διάφορε αν το πάρει στις 27 ή στις 3/1. ούτε στα ανίψια θα κάνει φυσικά. εξάλλου έχουν να μας δουν από πέρσι, μάλλον άγνωστοι τους είμαστε. απλώς εμείς θα εκτεθούμε ότι αδιαφορήσαμε. 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο σκρουτζομάγαζο που έχουν το ρολόι για τον άντρα μου, λένε 30  μέρες παράδοση.. Σε άλλο που έχουν άμεση παράδοση, είναι 50 ευρώ πιο ακριβό.. 25% πάνω δηλαδή.. Αν του βάλω το δελτίο παραγγελίας κάτω από το δέντρο?:mrgreen: Εγώ πάλι για δώρο θέλω τη σκούπα ρομπότ που λέμε στο άλλο θέμα! Πόσο αναχρονιστικό είναι αυτό??

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

 δεν μπορείς να εκτεθείς στους συγγενείς ότι δεν φρόντισες εγκαίρως για τα δώρα. είναι ντροπή. του παιδιού του παίρνουμε κ κάτι από δω για τα Χριστούγεννα, αν είναι να έρθουν πρωτοχρονιά. εξάλλου δεν καταλαβαίνει ακόμα τι είναι το δώρο κ ότι εκείνη τη μέρα ανταλλάσσουμε δώρα. δεν θα του κάνει διάφορε αν το πάρει στις 27 ή στις 3/1. ούτε στα ανίψια θα κάνει φυσικά. εξάλλου έχουν να μας δουν από πέρσι, μάλλον άγνωστοι τους είμαστε. απλώς εμείς θα εκτεθούμε ότι αδιαφορήσαμε. 

Είσαι σίγουρη ότι το σκεφτονται ετσι?Γίνεται χαμός με τις μεταφορικές.Αν τα λάβουν κ 3 μερες μετα δεν νομίζω ότι έγινε κ κατι.

Εκτός αν έχετε κακίες σχέσεις κ θα βρουν ευκαιρία να πιαστούν από αυτό.Για να έχουν να πουν κάτι δηλαδή.Εγω παντως δεν θα σκεφτώ ετσι για τον αδερφό μου.Με σύγχυση βέβαια γιατί του είπα ότι πήραμε κουκλα κ ιπποπόταμο φουσκωτο κ να πάρει κάτι άλλο κ πηγε κ ξαναπήρε κουκλα ,αλλη μεν ,τον ίδιο ιπποπόταμο δε.Ασε που βαριέται να παραγγείλει από το βελγικο lidl αυτα που του είπα και βαριέται να το κανει,τη στιγμή ειδικά που έχω τον καημό με το εδω lidl.

Ομως δεν τον κρίνω από αυτό.

Παρεμπιπτόντως.Τηλ σημερα στο LIDL κ μου ειπαν οτο θα πουλήσουν όταν επιτραπεί ο.ρο αναγράφεται κ στα δυο φυλλάδια.Πχ ολα τα κουκλόσπιτα.Κ το φθηνο κ το ακριβό.Οποτε μαλλον θα έχουν περισσότερα προϊόντα.

Μήπως θες να στείλεις κάποιον Αθηναιο να σου καπαρώσει κ σένα κάτι?Είμαι σιγουρη οτι θα αρέσουν στον άντρα σου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Είσαι σίγουρη ότι το σκεφτονται ετσι?Γίνεται χαμός με τις μεταφορικές.Αν τα λάβουν κ 3 μερες μετα δεν νομίζω ότι έγινε κ κατι.

Εκτός αν έχετε κακίες σχέσεις κ θα βρουν ευκαιρία να πιαστούν από αυτό.Για να έχουν να πουν κάτι δηλαδή.Εγω παντως δεν θα σκεφτώ ετσι για τον αδερφό μου.Με σύγχυση βέβαια γιατί του είπα ότι πήραμε κουκλα κ ιπποπόταμο φουσκωτο κ να πάρει κάτι άλλο κ πηγε κ ξαναπήρε κουκλα ,αλλη μεν ,τον ίδιο ιπποπόταμο δε.Ασε που βαριέται να παραγγείλει από το βελγικο lidl αυτα που του είπα και βαριέται να το κανει,τη στιγμή ειδικά που έχω τον καημό με το εδω lidl.

Όχι δεν τίθεται θέμα κακών σχέσεων. Απλώς δεν θεωρώ σωστό να μην το κάνουμε εγκαίρως ενώ εκείνοι τα έχουν παραγγείλει ήδη τα δικά μας. Όταν εχεις φύγει από τους συγγενείς πρέπει να φροντίζεις να είσαι άψογος στις υποχρεώσεις σου. 

Τα λιντλ δεν έχουν ηλεκτρονικό κατάστημα; 

έχουν πανω τα παιχνίδια πιστοποιητικά κ απ όλα; ειναι σίγουρα ανθεκτικά; γιατί κάτι ρούχα lupilu που μας έχουν ξανει δώρο, τα μισά έγιναν κουρέλια στο πρώτο δεύτερο πλύσιμο. τα αλλά μισά βέβαια έχουν αντέξει σαν τα κανονικά ρούχα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος said:

Όχι δεν τίθεται θέμα κακών σχέσεων. Απλώς δεν θεωρώ σωστό να μην το κάνουμε εγκαίρως ενώ εκείνοι τα έχουν παραγγείλει ήδη τα δικά μας. Όταν εχεις φύγει από τους συγγενείς πρέπει να φροντίζεις να είσαι άψογος στις υποχρεώσεις σου. 

Ευτυχώς δεν έχω με κανέναν τέτοιου είδους σχέσεις . Και μόνο που θα μας σκεφτούν και θα στείλουν κάτι, μου αρκεί. Καμία υποχρέωση δεν υπάρχει. Μόνο η λαμπάδα φροντίζω να πάει στην ώρα της για ευνόητους λόγους.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Yovanna είπε:

Ευτυχώς δεν έχω με κανέναν τέτοιου είδους σχέσεις . Και μόνο που θα μας σκεφτούν και θα στείλουν κάτι, μου αρκεί. Καμία υποχρέωση δεν υπάρχει. Μόνο η λαμπάδα φροντίζω να πάει στην ώρα της για ευνόητους λόγους.

Μα δεν έχουμε κακές σχέσεις! απλώς εγω προσωπικά δεν νιώθω καλά, ενώ έχουμε φύγει μακριά, να μην δείχνουμε ενδιαφέρον για την οικογένεια. κ επειδή ξέρουν όλοι κ ότι ο άντρας μου δεν είναι καθολου τυπικός σε τίποτα, ας έτσι που είναι πρόθυμος κ το βρακι του να δώσει, πρέπει να φροντίσω εγω να γίνουν όπως πρέπει όλα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Όχι δεν τίθεται θέμα κακών σχέσεων. Απλώς δεν θεωρώ σωστό να μην το κάνουμε εγκαίρως ενώ εκείνοι τα έχουν παραγγείλει ήδη τα δικά μας. Όταν εχεις φύγει από τους συγγενείς πρέπει να φροντίζεις να είσαι άψογος στις υποχρεώσεις σου. 

Παρήγγειλες μέχρι αύριο κ μην σκας γι αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Τα λιντλ δεν έχουν ηλεκτρονικό κατάστημα; 

έχουν πανω τα παιχνίδια πιστοποιητικά κ απ όλα; ειναι σίγουρα ανθεκτικά; γιατί κάτι ρούχα lupilu που μας έχουν ξανει δώρο, τα μισά έγιναν κουρέλια στο πρώτο δεύτερο πλύσιμο. τα αλλά μισά βέβαια έχουν αντέξει σαν τα κανονικά ρούχα. 

 

Ναι έχουν πιστοποιητικα. Κι εμείς είχαμε ρούχα lupilu και δεν χάλασαν. Και για τους εαυτούς μας έχουμε πάρει κάτι ρούχα κατά καιρούς. Επίσης οι πάνες του lidl είναι οι μόνες που δεν έκαναν ούτε ερεθισμούς ούτε διαρροές, αυτές παίρνουμε συνήθως. Και κάποια εργαλεια έχουμε από το lidl, όπως ατμοκαθαριστή και πλυστικό μηχάνημα κ δεν έχουν κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, μαγιοπουλας είπε:

Είσαι σίγουρη ότι το σκεφτονται ετσι?Γίνεται χαμός με τις μεταφορικές.Αν τα λάβουν κ 3 μερες μετα δεν νομίζω ότι έγινε κ κατι.

Εκτός αν έχετε κακίες σχέσεις κ θα βρουν ευκαιρία να πιαστούν από αυτό.Για να έχουν να πουν κάτι δηλαδή.Εγω παντως δεν θα σκεφτώ ετσι για τον αδερφό μου.Με σύγχυση βέβαια γιατί του είπα ότι πήραμε κουκλα κ ιπποπόταμο φουσκωτο κ να πάρει κάτι άλλο κ πηγε κ ξαναπήρε κουκλα ,αλλη μεν ,τον ίδιο ιπποπόταμο δε.Ασε που βαριέται να παραγγείλει από το βελγικο lidl αυτα που του είπα και βαριέται να το κανει,τη στιγμή ειδικά που έχω τον καημό με το εδω lidl.

Ομως δεν τον κρίνω από αυτό.

Παρεμπιπτόντως.Τηλ σημερα στο LIDL κ μου ειπαν οτο θα πουλήσουν όταν επιτραπεί ο.ρο αναγράφεται κ στα δυο φυλλάδια.Πχ ολα τα κουκλόσπιτα.Κ το φθηνο κ το ακριβό.Οποτε μαλλον θα έχουν περισσότερα προϊόντα.

Μήπως θες να στείλεις κάποιον Αθηναιο να σου καπαρώσει κ σένα κάτι?Είμαι σιγουρη οτι θα αρέσουν στον άντρα σου.

Αλήθεια; Τα πάντα όλα; Δευτέρα από τις έξι θα στηθώ! :lol:

πρίν από 29 λεπτά , Έσπερος είπε:

Μα δεν έχουμε κακές σχέσεις! απλώς εγω προσωπικά δεν νιώθω καλά, ενώ έχουμε φύγει μακριά, να μην δείχνουμε ενδιαφέρον για την οικογένεια. κ επειδή ξέρουν όλοι κ ότι ο άντρας μου δεν είναι καθολου τυπικός σε τίποτα, ας έτσι που είναι πρόθυμος κ το βρακι του να δώσει, πρέπει να φροντίσω εγω να γίνουν όπως πρέπει όλα. 

Ριξ'το στις μεταφορικές έτσι και αλλιώς πολύ πιθανόν να καθυστερήσουν έτσι και αλλιώς! :wacko: 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...