Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιχνίδια ρόλων / επιτραπέζια - ποιά είναι τα αγαπημένα σας;


Recommended Posts

Just now, kotsifikos said:

Σε καταλαβαίνω, και εγώ το ίδιο νιώθω, όμως προσπάθησε να ηρεμίσεις. Τα παιδιά μπορούν να περάσουν καλά και να ζήσουν τα Χριστούγεννα και με πολύ απλά πράγματα, δεν έχουν τις προσδοκίες που έχουμε εμείς οι μεγάλοι. Φτιάξτε μαζί μπισκοτούληδες, φτιάξτε τα δικά σας στολίδια, χορέψετε τραγουδήστε χριστουγεννιάτικα, γέμισε το σπίτι λαμπάκια, πείτε ιστορίες με τον Άγιο Βασίλη, δείτε θεματικά παιδικά (υπάρχουν αρκετά για την ηλικία του). Επίσης σκεφτείτε το ενδεχόμενο να μιλήσετε με κάποια οικογένεια που μπορείτε να επιλέξετε να περάσετε μαζί αυτές τις ημέρες, θα είστε με παρέα και θα είναι καλύτερα για όλους σας.

Εγώ προχθές έβλεπα φωτο από πέρυσι στο γκάζι....αχ αυτό το μέρος είναι μαγικό τα χριστούγεννα, πηγαίνω κάθε χρόνο και δεν φεύγω αν δεν κλείσει..έκλαιγα μόνη μου, όμως ελπίζω πως του χρόνου να είμαστε καλά θα πάμε και θα το γιορτάσουμε διπλά!

 

Το σπίτι το έχω κάνει Harrods από τα πολλά στολίδια και λαμπάκια. Εγώ βρε κορίτσι δεν κάνω χειροτεχνίες, δεν μπορώ, αρρωσταίνω. Προσπαθώ να δει Χριστουγεννιάτικα παιδικά, αλλά μόνο τον Αλαντιν θέλει να βλέπει αυτό τον καιρό. Έχει φάει κόλλημα. σίγουρα θα είμαστε με την αδερφή μου και τη μαμά μου, αλλά ήλπιζα να κάνω ένα τραπέζι στο ρεβεγιόν και να έρθουν οι οικογένειες μας. Χθες πέρασα από τον Ανθίδη και πήρα σαμπάνια για το ρεβεγιόν.. Δεν μπορώ να ζω άλλο έτσι. Επίσης ανυπομονούσα να δω τον μικρό να λέει τραγουδάκια και ποιηματάκι στη χριστουγεννιάτικη γιορτή. Γκρινιάζω τώρα , αλλά πραγματικά απελπίστηκα.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ηρέμησε καλέ, δεν θα είναι για πάντα έτσι! Μη χαλιεσαι και κλαις, θα περάσει! Για κανέναν δεν είναι οι πιο ωραίες του γιορτές αλλά θα περάσουν, τι να κάνουμε!

Link to comment
Share on other sites

Just now, little lamb said:

Ηρέμησε καλέ, δεν θα είναι για πάντα έτσι! Μη χαλιεσαι και κλαις, θα περάσει! Για κανέναν δεν είναι οι πιο ωραίες του γιορτές αλλά θα περάσουν, τι να κάνουμε!

Και εγώ έτσι έλεγα, αλλά τελικά δεν ελέγχουμε πάντα την ψυχολογία μας. Ούτε πόσο θα μας επηρεάσει αυτό το παράλογο που ζούμε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βρε παιδιά και να επιτρέπεται πχ να φας με άλλη μία οικογένεια, δεν νομίζω να το κάνω. Μόνο εγώ είμαι έτσι υπερβολική? Με τον αδερφό μου για παράδειγμα δεν θέλω να είμαστε μαζί σε τραπέζι. Εγώ είμαι προσεκτική και κλεισμένη σπίτι, αυτός πάει δουλειά, λόγω δουλειάς πάει και σε μαγαζιά που δουλεύουν (συνεργεία), δεν έχει παιδιά και στέλνει 4 και πάει σε φίλους του, η κοπέλα του που ζουν μαζί πάει στους γονείς της κλπ, είμαι παράλογη που θεωρώ παράλογο να πάρω το ρίσκο για ένα φαί?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Deena είπε:

Εγώ βρε παιδιά και να επιτρέπεται πχ να φας με άλλη μία οικογένεια, δεν νομίζω να το κάνω. Μόνο εγώ είμαι έτσι υπερβολική? Με τον αδερφό μου για παράδειγμα δεν θέλω να είμαστε μαζί σε τραπέζι. Εγώ είμαι προσεκτική και κλεισμένη σπίτι, αυτός πάει δουλειά, λόγω δουλειάς πάει και σε μαγαζιά που δουλεύουν (συνεργεία), δεν έχει παιδιά και στέλνει 4 και πάει σε φίλους του, η κοπέλα του που ζουν μαζί πάει στους γονείς της κλπ, είμαι παράλογη που θεωρώ παράλογο να πάρω το ρίσκο για ένα φαί?

Καλά τα λες.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Deena είπε:

Εγώ βρε παιδιά και να επιτρέπεται πχ να φας με άλλη μία οικογένεια, δεν νομίζω να το κάνω. Μόνο εγώ είμαι έτσι υπερβολική? Με τον αδερφό μου για παράδειγμα δεν θέλω να είμαστε μαζί σε τραπέζι. Εγώ είμαι προσεκτική και κλεισμένη σπίτι, αυτός πάει δουλειά, λόγω δουλειάς πάει και σε μαγαζιά που δουλεύουν (συνεργεία), δεν έχει παιδιά και στέλνει 4 και πάει σε φίλους του, η κοπέλα του που ζουν μαζί πάει στους γονείς της κλπ, είμαι παράλογη που θεωρώ παράλογο να πάρω το ρίσκο για ένα φαί?

Εγω δεν σε θεωρώ παράλογη. Αν όλοι δουλεύατε από το σπίτι κ αν βγαίνετε γενθκα, δεν θε υπήρχε κίνδυνος. αλλά αν ένας κυκλοφορεί, μπορεί να έχει κολλήσει κάτι. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Yovanna είπε:

Το σπίτι το έχω κάνει Harrods από τα πολλά στολίδια και λαμπάκια. Εγώ βρε κορίτσι δεν κάνω χειροτεχνίες, δεν μπορώ, αρρωσταίνω. Προσπαθώ να δει Χριστουγεννιάτικα παιδικά, αλλά μόνο τον Αλαντιν θέλει να βλέπει αυτό τον καιρό. Έχει φάει κόλλημα. σίγουρα θα είμαστε με την αδερφή μου και τη μαμά μου, αλλά ήλπιζα να κάνω ένα τραπέζι στο ρεβεγιόν και να έρθουν οι οικογένειες μας. Χθες πέρασα από τον Ανθίδη και πήρα σαμπάνια για το ρεβεγιόν.. Δεν μπορώ να ζω άλλο έτσι. Επίσης ανυπομονούσα να δω τον μικρό να λέει τραγουδάκια και ποιηματάκι στη χριστουγεννιάτικη γιορτή. Γκρινιάζω τώρα , αλλά πραγματικά απελπίστηκα.

 

Κι εγώ.νιωθω οτι είμαι σε κατ οίκον περιορισμο μεταχτο πολιτικό έγκλημα που διέπραξαν στην Αργεντινή.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτό που λέγαμε και στο θέμα του κορωνοϊου. Απαγορεύεται, γκρινιάζουμε ότι δεν μας αφήνουν. Επιτρέπεται, ξεχυνομαστε σαν να μην υπάρχει αυριο κι αν γίνει χαμός λέμε "αφού επιτρεπόταν. Ας το απαγόρευαν!" :-P

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Yovanna said:

Το σπίτι το έχω κάνει Harrods από τα πολλά στολίδια και λαμπάκια. Εγώ βρε κορίτσι δεν κάνω χειροτεχνίες, δεν μπορώ, αρρωσταίνω. Προσπαθώ να δει Χριστουγεννιάτικα παιδικά, αλλά μόνο τον Αλαντιν θέλει να βλέπει αυτό τον καιρό. Έχει φάει κόλλημα. σίγουρα θα είμαστε με την αδερφή μου και τη μαμά μου, αλλά ήλπιζα να κάνω ένα τραπέζι στο ρεβεγιόν και να έρθουν οι οικογένειες μας. Χθες πέρασα από τον Ανθίδη και πήρα σαμπάνια για το ρεβεγιόν.. Δεν μπορώ να ζω άλλο έτσι. Επίσης ανυπομονούσα να δω τον μικρό να λέει τραγουδάκια και ποιηματάκι στη χριστουγεννιάτικη γιορτή. Γκρινιάζω τώρα , αλλά πραγματικά απελπίστηκα.

 

Καλά τα λες και έχεις χίλια δίκια, έχεις κουραστεί οπως όλοι μας, ας ελπίσουμε να είναι και η τελευταία φορά που συμβαίνει αυτό και οι επόμενες γιορτές θα είναι καλύτερες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, Yovanna said:

 

Σοβαρά τώρα κορίτσια? Δεν θα βγάλουν έκτακτη ανακοίνωση για τις μέρες αυτές? Πραγματικά έχω απελπιστεί. Έχω γίνει ρεζίλι στο γραφείο. Εδώ και 2 ώρες κλαίω συνέχεια και προσπαθούν να με συνεφέρουν. Περίμενα ότι 'οσο πλησιάζουν οι γιορτές θα χαλαρώσουμε και δεν θα χρειάζεται πια sms και θα μπορούμε να κάνουμε βόλτες με το παιδί, να δούμε το κέντρο στολισμένο, να καταλάβει το παιδί Χριστούγεννα. Νωρίτερα ήρθε μειλ από το σχολείο ότι αγαπητοί γονείς , τώρα θα ετοιμαζόμασταν πυρετωδώς για τη χριστουγεννιάτικη γιορτή μας και ήταν μαχαιριά στην καρδιά. Θέλουν φωτο και βίντεο για να κάνουν χριστουγεννιάτικο μονταζ. Πραγματικά δεν αντέχω άλλο έτσι. Ελπίζω να συνέλθω, αλλά σήμερα έχω παραλύσει. Ούτε να δουλέψω μπορώ ούτε τίποτα. Πραγματικά περίμενα ότι θα χαλαρώναμε από βδομάδα.

Κιεγω έτσι ακριβώς 

Link to comment
Share on other sites

Just now, λουκουμαδάκι είπε:

Τα παιχνίδια στο lidl από Κυριακή κατά 99.9%. θα ρωτήσω και αύριο που θα πάω μια βόλτα. 

Τα έχουν βάλει λέει κ τα χουν με ναυλον.το φυλλαδιοβομως δεν βγήκε.πηρα σημετα δεν ήξεραν.πουβτο μαθες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, little lamb είπε:

Είναι αυτό που λέγαμε και στο θέμα του κορωνοϊου. Απαγορεύεται, γκρινιάζουμε ότι δεν μας αφήνουν. Επιτρέπεται, ξεχυνομαστε σαν να μην υπάρχει αυριο κι αν γίνει χαμός λέμε "αφού επιτρεπόταν. Ας το απαγόρευαν!" :-P

Θελουν να φρεναρουν τον ιο γι αυτο μας κάνουν τη ζωή δύσκολη.

Just now, Έσπερος είπε:

Τώρα διαβασα όχι παιχνίδια στα σούπερ. Στα βιβλιοπωλεία μόνο με click away

Που το διάβασες?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:
  • Θα πωλούνται παιχνίδια στα βιβλιοπωλεία (μόνο με click away), αλλά όχι στα σούπερ μάρκετ.

Στο in.gr

Εγω μόλις διάβασα στο Έθνος οτι θα επιτρέπονται.

Link to comment
Share on other sites

Just now, little lamb είπε:

Κι εγώ διάβασα ότι θα απελευθερωθούν στα σούπερ μάρκετ λόγω του ότι θα πωλούνται σε μαγαζιά, σε δήλωση του Αδωνιδος :-P

To in.gr ομως ειναι φιλοκυβερνητικο.μηπως ξερει κατι?

Link to comment
Share on other sites

Just now, little lamb είπε:

Το περίεργο είναι ότι αν θυμάμαι καλά στο in.gr το είδα κι αυτό! Εμείς πάντως θα πάμε καλου κακού lidl τη Δευτέρα!

Ta dikaiogitika news δίνουν τους κωδικους παιχνιδιών προς διάθεση.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πάω ρωτάω και σας λέω. Από αύριο το πιο πιθανό θα είναι ανοιχτά κλασικά 11 με 6. Μαγιό και τα δύο κουκλόσπιτα λένε ότι έχει! 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Just now, λουκουμαδάκι είπε:

Σήμερα πάω ρωτάω και σας λέω. Από αύριο το πιο πιθανό θα είναι ανοιχτά κλασικά 11 με 6. Μαγιό και τα δύο κουκλόσπιτα λένε ότι έχει! 

Τελικά δεν θα πωλουν παιχνίδια ειπε ο Άδωνις.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...