Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μετα την εμβρυομεταφορα,συμπτωματα


Recommended Posts

Καλησπερα Μαράκι2901

ολα καλά Δόξα Τω Θεω 

ανεβηκε αρκετά 

είναι πολύ νωρις βέβαια ακόμα...

ειχα κ εγώ παρά πολύ άγχος 

 Το ίδιο όπως την πρώτη φορά 

δεν μειώνεται τελικά το άγχος όντως...

τωρα μου είπε ο γιατρος να πάω πάλι την Τρίτη για 3η Χοριακη...

εύχομαι να πάνε κ τότε όλα καλά...

χαρηκα τόσο πολύ κ για Σενα

Ειναι τόσο όμορφο ν ακούς υπέροχα νέα από ανθρώπους που αξίζουν τα καλύτερα!!!!

το ξέρω είναι δύσκολο γιατί το βιώνω κ γω αλλά προσπάθησε να μην αγχώνεσαι τόσο πολύ...

:wub:

όλα θα πάνε καλα

η αρχή έγινε κ όλα θα συνεχίσουν τόσο καλά!!!

σε φιλώ γλυκά :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 13/6/2020 at 6:04 ΜΜ, Μαρακι2901 είπε:

Τι εγινε με την χοριακη σου?εμενα ειναι καλη μου ειπε ο γιατρος,επαναληψη την τεταρτη μου ειπε!Εχω ακομα πονακια περιοδου σε μεση και κοιλια και φοβαμαι να χαρω...Εχω φοβερη υπνηλια,μιλαμε μπορει να κοιμαμαι ολη μερα και ολη νυχτα ασταματητα:roll:και να φανταστεις τα utrogestan τα βαζω κολπικα,αντε να τα επινα,θα κοιμομουν 24ωρα σερι:-PΕχω ενα αγχος μην ειναι εξωμητριο να σου πω την αμαρτια μου...Λογω των πονων στη μεση..

@Yovanna μου ναι δοξα τον Θεο ολα καλα!Πολυ ευχαριστημενος ο γιατρος,μου ειπε να την επαναλαβω την Τεταρτη!Τελικα δεν φευγει το αγχος..Ελεγα με τη χοριακη θα ηρεμησω,αλλα παλι σε αναμμενα καρβουνα ειμαι..Εαν θα αυξηθει,μηπως ειναι εξωμητριο...Ουφ!

Εγώ από συμπτώματα έχω μικρά τσιμπηματάκια χαμηλά στην κοιλιά μου 

τα οποία υποχωρούν βέβαια με το πέρασμα των ημερών...

τα utrogestan εγώ τα πίνω κ με πειράζουν παρά πολύ...

κανω υπομονή όμως μέχρι να περάσει η ώρα που διαρκεί όλο αυτό...

φοβάμαι κολπικά Γτ δνε το έχω ξανακάνει κ νομίζω ότι Δεν Μπορω να είμαι 20 λεπτά ξαπλωμένη τρεις φορές την ημέρα( τόσα λεπτά μου είπαν ότι πρέπει)

εχω κ τον μικρούλη κ είναι δύσκολο αυτό...

οι τιμές σου ποιες ήταν;

εμενα την Τρίτη ήταν 140

κ το Σάββατο 795...

Άγχος για την συνέχεια...

αρκετό...

πως θα το αποβάλλουμε;

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω να βγει η σημερινη χοριακη κοριτσια & κοντευω ν παθω εγκεφαλικο απο το αγχος...Εχω ξυπνησει με ασχημο προαισθημα και....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρακι2901 said:

Περιμενω να βγει η σημερινη χοριακη κοριτσια & κοντευω ν παθω εγκεφαλικο απο το αγχος...Εχω ξυπνησει με ασχημο προαισθημα και....

Λογική η ανασφάλεια αλλά μην έχεις άγχος, για να βγει θετικό το τεστ η χοριακή θα είναι θετική.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Μαρακι2901 said:

Περιμενω να βγει η σημερινη χοριακη κοριτσια & κοντευω ν παθω εγκεφαλικο απο το αγχος...Εχω ξυπνησει με ασχημο προαισθημα και....

Η επαναληπτική ε? Νομίζω πώς είναι περισσότερο άγχος και λιγότερο "άσχημο προαίσθημα".. Σε καταλαβαίνω. αλλά προσπάθησε να ηρεμήσεις. Ότι είναι θα το μάθεις σε λίγο.. δεν θα αλλάξει κάτι αν αγχώνεσαι τόσο. Κάνε κάτι άλλο να φύγει το μυαλό..

Η πρώτη χοριακή σου πόση ήταν?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλησπερα...

Μαρακι2901 ενώ σου απαντώ τα μηνύματα μου γράφουν ότι βρίσκονται σε απόκρυψη....

κανω κάτι λάθος;;;;

πειτε μου σας παρακαλώ γιατί είμαι νέα στο forum...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Yovanna είπε:

Η επαναληπτική ε? Νομίζω πώς είναι περισσότερο άγχος και λιγότερο "άσχημο προαίσθημα".. Σε καταλαβαίνω. αλλά προσπάθησε να ηρεμήσεις. Ότι είναι θα το μάθεις σε λίγο.. δεν θα αλλάξει κάτι αν αγχώνεσαι τόσο. Κάνε κάτι άλλο να φύγει το μυαλό..

Η πρώτη χοριακή σου πόση ήταν?

Μαρακι2901 όλα θα πάνε καλά...

κ εγώ έχω παρά πολύ άγχος...

σε καταλαβαίνω απόλυτα...

σημερα πήγα κ γω για την 3η μέτρηση χοριακης...

οι τιμές ήταν αρκετά καλές μου είπαν...

 

Link to comment
Share on other sites

On 15/6/2020 at 11:17 ΠΜ, kotsifikos είπε:

Oυαου Συγχαρητήρια κορίτσια και στις δύο! Να έχετε μία υπέροχη εγκυμοσύνη!

Kotsifikos σε ευχαριστούμε πολύ μέσα απ την καρδιά μας για τις ομορφες ευχές!

καθε ευτυχία και σε σένα εύχομαι!

:wub:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 15/6/2020 at 4:05 ΠΜ, LOVEEE είπε:

Καλησπερα Μαράκι2901

ολα καλά Δόξα Τω Θεω 

ανεβηκε αρκετά 

είναι πολύ νωρις βέβαια ακόμα...

ειχα κ εγώ παρά πολύ άγχος 

 Το ίδιο όπως την πρώτη φορά 

δεν μειώνεται τελικά το άγχος όντως...

τωρα μου είπε ο γιατρος να πάω πάλι την Τρίτη για 3η Χοριακη...

εύχομαι να πάνε κ τότε όλα καλά...

χαρηκα τόσο πολύ κ για Σενα

Ειναι τόσο όμορφο ν ακούς υπέροχα νέα από ανθρώπους που αξίζουν τα καλύτερα!!!!

το ξέρω είναι δύσκολο γιατί το βιώνω κ γω αλλά προσπάθησε να μην αγχώνεσαι τόσο πολύ...

:wub:

όλα θα πάνε καλα

η αρχή έγινε κ όλα θα συνεχίσουν τόσο καλά!!!

σε φιλώ γλυκά :)

Ποσο χαιρομαι που ολα βαινουν καλως!Εμενα η πρωτη μου χοριακη& η 2η ηταν αρκετα υψηλες & ο γιατρος μου εκανε λογο για διδυμα!!!:roll::!:Σου ευχομαι ολοψυχα να πανε ολα καλα μεχρι τελους!Εγω ακομη δεν μπορω να χαρω,εχω φαει πολλες κρυαδες και το μυαλο αρνειται να το αποδεχτει μεχρι να προχωρησει αρκετα...Εγω εχω ενα μονιμο κομπο στο στομαχι και μια ταση για εμετο που ομως οσο και να προσπαθω να κανω δεν βγαινει τιποτα.Ααα & δεν εχω καθολου ορεξη για φαγητο,νιωθω φουσκωμενη..Εμενα δεν μου ζητησε 3η χοριακη.Μου ειπε σε 10 μερες να παω για υπερηχο:wub:

22 ώρες πρίν, kotsifikos είπε:

AAA επαναληπτική ήταν?? σορρυ μπερδεύτηκα!

καλά αποτελέσματα να έχεις ! όλα θα πάνε καλά!!!

Χαχα δεν πειραζει καλε:-PΤελικα εφαγα 3 ντονατς εχθες μεχρι να βγει η χοριακη και περασε πολυ ευχαριστα η ωρα:DΟλα καλα και με τη δευτερη χοριακη.Παμε για υπερηχο σε 10 μερες περιπου:wub:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρακι2901 said:

Χαχα δεν πειραζει καλε:-PΤελικα εφαγα 3 ντονατς εχθες μεχρι να βγει η χοριακη και περασε πολυ ευχαριστα η ωρα:DΟλα καλα και με τη δευτερη χοριακη.Παμε για υπερηχο σε 10 μερες περιπου:wub:

Με το καλό όλα εύχομαι!!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Μαρακι2901 είπε:

Ποσο χαιρομαι που ολα βαινουν καλως!Εμενα η πρωτη μου χοριακη& η 2η ηταν αρκετα υψηλες & ο γιατρος μου εκανε λογο για διδυμα!!!:roll::!:Σου ευχομαι ολοψυχα να πανε ολα καλα μεχρι τελους!Εγω ακομη δεν μπορω να χαρω,εχω φαει πολλες κρυαδες και το μυαλο αρνειται να το αποδεχτει μεχρι να προχωρησει αρκετα...Εγω εχω ενα μονιμο κομπο στο στομαχι και μια ταση για εμετο που ομως οσο και να προσπαθω να κανω δεν βγαινει τιποτα.Ααα & δεν εχω καθολου ορεξη για φαγητο,νιωθω φουσκωμενη..Εμενα δεν μου ζητησε 3η χοριακη.Μου ειπε σε 10 μερες να παω για υπερηχο:wub:

Χαχα δεν πειραζει καλε:-PΤελικα εφαγα 3 ντονατς εχθες μεχρι να βγει η χοριακη και περασε πολυ ευχαριστα η ωρα:DΟλα καλα και με τη δευτερη χοριακη.Παμε για υπερηχο σε 10 μερες περιπου:wub:

Μπράβο Μαρακι2901!!!

παντα να μας λες όμορφα νέα!!!

εμενα μετά την 3η ΧΟΡΙΑΚΗ που έκανα την Τρίτη μου είπε να με δει την 1η Ιουλίου... άγχος φοβερό μέχρι τότε...

αν επιτρέπεται τι τιμές είχες στις δυο χοριακες σου;

σε καταλαβαίνω απόλυτα για τις ανησυχίες σου αλλά όλα θα πάνε καλά!

σκεφτομαστε θετικά και όλα θα έρθουν τόσο καλά!!!

να προσεχείς κ να έχεις πάντα να μας ανακοινώνεις όμορφα νέα σαν αυτά!!!:wub:

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ειμαι να σκασω.Πηγα τουαλετα τωρα το μεσημερι και εβγαλα 2 πηχτα καφε μπαλακια.Μου κοπηκε το αιμα.Πηρα το γιατρο,του εστειλα φωτο το χαρτι της τουαλετας οπως ηταν,δεν αγχωθηκε,μου ειπε να κανω αλλη μια ενεση prolutex σημερα και αυριο να παω να με δει,αντι για την πεμπτη που ειχαμε το 1ο ραντεβου κανονικα.Εχω κατσει ακουνητη στ κρεβατι και κλαιω.Κλαιω με μαυρο δακρυ.Ποναει η ψυχη μου πλεον..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρακι2901 είπε:

Κοριτσια ειμαι να σκασω.Πηγα τουαλετα τωρα το μεσημερι και εβγαλα 2 πηχτα καφε μπαλακια.Μου κοπηκε το αιμα.Πηρα το γιατρο,του εστειλα φωτο το χαρτι της τουαλετας οπως ηταν,δεν αγχωθηκε,μου ειπε να κανω αλλη μια ενεση prolutex σημερα και αυριο να παω να με δει,αντι για την πεμπτη που ειχαμε το 1ο ραντεβου κανονικα.Εχω κατσει ακουνητη στ κρεβατι και κλαιω.Κλαιω με μαυρο δακρυ.Ποναει η ψυχη μου πλεον..

Μην στεναχωριέσαι πριν να σε δει ο γιατρός σου.Να σκέφτεσαι θετικά,εξάλλου συμβαίνει πολύ συχνά κάτι τέτοιο σε πολλές κοπέλες στην αρχή της εγκυμοσύνης και τελικά όλα εξελίσσονται καλά.Σου ευχομαι το καλύτερο...Κάνε υπομονή μέχρι αύριο.Εμεις σου στέλνουμε όλες τη θετική μας ενέργεια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Thean είπε:

Μην στεναχωριέσαι πριν να σε δει ο γιατρός σου.Να σκέφτεσαι θετικά,εξάλλου συμβαίνει πολύ συχνά κάτι τέτοιο σε πολλές κοπέλες στην αρχή της εγκυμοσύνης και τελικά όλα εξελίσσονται καλά.Σου ευχομαι το καλύτερο...Κάνε υπομονή μέχρι αύριο.Εμεις σου στέλνουμε όλες τη θετική μας ενέργεια...

@Thean μου σε ευχαριστω για τα λογια σου.Δεν ξερω απο που να κρατηθω πια.Προσπαθω να μην πεφτω ψυχολογικα και να μην με παιρνει απο κατω,ομως ειλικρινα τα ψυχικα μου αποθεματα εχουν τελειωσει.Εχω κουραστει τοσο πολυ σωματικα,ψυχολογικα & οικονομικα που πλεον δεν αντεχω αλλο πονο,αλλα χειρουργεια,αλλες αποτυχιες.Θαυμαζω τις γυναικες που δεν το βαζουν κατω,εγω δεν μπορω αλλο..

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Μαρακι2901 said:

@Thean μου σε ευχαριστω για τα λογια σου.Δεν ξερω απο που να κρατηθω πια.Προσπαθω να μην πεφτω ψυχολογικα και να μην με παιρνει απο κατω,ομως ειλικρινα τα ψυχικα μου αποθεματα εχουν τελειωσει.Εχω κουραστει τοσο πολυ σωματικα,ψυχολογικα & οικονομικα που πλεον δεν αντεχω αλλο πονο,αλλα χειρουργεια,αλλες αποτυχιες.Θαυμαζω τις γυναικες που δεν το βαζουν κατω,εγω δεν μπορω αλλο..

Mην προδικάζεις τίποτα, μην θεωρείς δεδομένο πως έχει συμβεί το χειρότερο, κάνε λίγο υπομονή μέχρι την στιγμή που θα πας στον γιατρό και βλέπεις τι συμβαίνει.

Είχες ξανά αίμα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, kotsifikos είπε:

Mην προδικάζεις τίποτα, μην θεωρείς δεδομένο πως έχει συμβεί το χειρότερο, κάνε λίγο υπομονή μέχρι την στιγμή που θα πας στον γιατρό και βλέπεις τι συμβαίνει.

Είχες ξανά αίμα?

Καλημερα!Τωρα ανεβαινω αθηνα,εχω και 3 ωρες δρομο...δεν ειχα αιμα κοκκινο,καθολου.μονο 2 καφε μπαλακια,να το πω ετσι,το ενα πηχτο και το αλλο πιο υγρο..

Εχω παρακαλεσει την Παναγια ολη νυχτα.Δεν ξερω τι αλλο να κανω,κλαιω ολη την ωρα,δεν μπορω να ηρεμησω..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρακι2901 said:

Καλημερα!Τωρα ανεβαινω αθηνα,εχω και 3 ωρες δρομο...δεν ειχα αιμα κοκκινο,καθολου.μονο 2 καφε μπαλακια,να το πω ετσι,το ενα πηχτο και το αλλο πιο υγρο..

Εχω παρακαλεσει την Παναγια ολη νυχτα.Δεν ξερω τι αλλο να κανω,κλαιω ολη την ωρα,δεν μπορω να ηρεμησω..

Επειδή το έχω περάσει και αυτό σε καταλαβαίνω, ξέρω πως νιώθεις, προσπάθησε όμως όσο μπορείς να το διαχειριστείς ώστε να παραμείνεις ήρεμη μέχρι την στιγμή που θα σε δει ο γιατρός. Αυτό το καφέ που λές το έχουν πολλές γυναίκες και οι κυήσεις βαίνουν καλώς , είναι τελειόμηνες με υγιή μωρά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρακι2901 said:

Καλημερα!Τωρα ανεβαινω αθηνα,εχω και 3 ωρες δρομο...δεν ειχα αιμα κοκκινο,καθολου.μονο 2 καφε μπαλακια,να το πω ετσι,το ενα πηχτο και το αλλο πιο υγρο..

Εχω παρακαλεσει την Παναγια ολη νυχτα.Δεν ξερω τι αλλο να κανω,κλαιω ολη την ωρα,δεν μπορω να ηρεμησω..

Κορίτσι θα πρέπει να ηρεμήσεις. Αφού όπως είπες ούτε ο γιατρός ανησύχησε. Ο γιατρός  μου είχε πει ότι το 90%περίπου των εγκύων, βλέπουν αίμα τις πρώτες βδομάδες. Τις περισσότερες φορές δεν είναι τίποτα. Σε λίγη ώρα θα ξέρεις. Ότι είναι θα το αντιμετωπίσετε. Μπορεί να είναι κάποια μικρή αποκόλληση. Ή ξεραμένο αίμα από τη σύλληψη. Σου εύχομαι να μην είναι τίποτα. Άντε, καλό δρόμο και ψυχραιμία.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου σας ευχαριστω.Δεν θελω να σκεφτομαι αρνητικα αλλα μονο και μονο στην ιδεα μου κοβονται τα ποδια..Δεν μπορω να το διαχειριστω,ο φοβος επικρατει,γιατι παει υο μυαλο μου στα παλια...Το ξερω οτι μονο κακο μου κανει αυτο αλλα...Σας ευχαριστω ομως κοριτσια μου,ειστε μεγαλη παρηγορια:huh:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Μαρακι2901 said:

Κοριτσια μου σας ευχαριστω.Δεν θελω να σκεφτομαι αρνητικα αλλα μονο και μονο στην ιδεα μου κοβονται τα ποδια..Δεν μπορω να το διαχειριστω,ο φοβος επικρατει,γιατι παει υο μυαλο μου στα παλια...Το ξερω οτι μονο κακο μου κανει αυτο αλλα...Σας ευχαριστω ομως κοριτσια μου,ειστε μεγαλη παρηγορια:huh:

Όταν μπορέσεις ενημέρωσε μας για νεότερα.

 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Μαρακι2901 είπε:

Κοριτσια μου σας ευχαριστω.Δεν θελω να σκεφτομαι αρνητικα αλλα μονο και μονο στην ιδεα μου κοβονται τα ποδια..Δεν μπορω να το διαχειριστω,ο φοβος επικρατει,γιατι παει υο μυαλο μου στα παλια...Το ξερω οτι μονο κακο μου κανει αυτο αλλα...Σας ευχαριστω ομως κοριτσια μου,ειστε μεγαλη παρηγορια:huh:

Μαρακι2901 μην απογοητεύεσαι...

ολα θα πάνε καλά...

σου στέλνουμε όλοι τη θετική μας ενέργεια κ περιμένουμε από σένα όμορφα νέα...

αυτο έχει συμβεί σε πολλές εγκυμοσύνες..

το ξέρω ότι είναι δύσκολο να το διαχειριστείς απλά προσπάθησε όσο μπορείς...

προσευχομαστε κ εμείς μαζί σου να πάνε όλα καλά...

Η σκέψη μας και η αγάπη μας δίπλα σου... :wub:

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου συγγνωμη που χαθηκα αλλα η ψυχολογια μου ειναι χαλια.Πηγα για υπερηχο,ειδαμε 2 σακους με 2 καρδουλες να χτυπανε.Ολα καλα ειπε ο γιατρος,πολυ ξεκουραση και ηρεμια.Ομως μετα απο 2 μερες,ξανα αρχισε το καφε στο σκουπισμα..Αλλο κλαμα εγω.Πηγα εδω στην επαρχια στο νοσοκομειο να κανω υπερηχο παλι,να δω εαν συμβαινει κατι..Ολα καλα στον υπερηχο,ο γυναικολογος του νοσοκομειου,μου ειπε τυχαινει να υπαρχει αυτο το καφε,εφ οσον ολα πανε καλα και να μενω ξαπλωμενη τις περισσοτερες ωρες χωρις να κουραζομαι και να κανω τιποτα.Μια εβδομαδα ειμαι ξαπλα,εχω τη μαμα μου ευτυχως που βοηθαει.Παω μονο τουαλετα και αντε να παω στον καναπε να ξαπλωσω για αλλαγη.Ομως ενω 3 μερες τωρα δεν ειχα καθολου καφε,σημερα,παλι αρχισε...Δεν μπορω κοριτσια μου,ειλικρινα δεν εχω χαρει ουτε 1 λεπτο,φοβαμαι τοσο πολυ..Τι ειναι αυτα τα καφε,εφ οσον ολα πανε καλα?μεχρι προτινος τουλαχιστον..Τωρα με εχει πιασει παλι να παω εδω στο νοσοκομειο να κανω παλι υπερηχο..Φοβαμαι:(Παιρνω ηδη 3 utrogestan 200 & 1 ενεση prolutex καθε μερα.Εχω απογοητευτει,δεν εχω γελασει ουτε 1 μερα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρακι2901 said:

Κοριτσια μου συγγνωμη που χαθηκα αλλα η ψυχολογια μου ειναι χαλια.Πηγα για υπερηχο,ειδαμε 2 σακους με 2 καρδουλες να χτυπανε.Ολα καλα ειπε ο γιατρος,πολυ ξεκουραση και ηρεμια.Ομως μετα απο 2 μερες,ξανα αρχισε το καφε στο σκουπισμα..Αλλο κλαμα εγω.Πηγα εδω στην επαρχια στο νοσοκομειο να κανω υπερηχο παλι,να δω εαν συμβαινει κατι..Ολα καλα στον υπερηχο,ο γυναικολογος του νοσοκομειου,μου ειπε τυχαινει να υπαρχει αυτο το καφε,εφ οσον ολα πανε καλα και να μενω ξαπλωμενη τις περισσοτερες ωρες χωρις να κουραζομαι και να κανω τιποτα.Μια εβδομαδα ειμαι ξαπλα,εχω τη μαμα μου ευτυχως που βοηθαει.Παω μονο τουαλετα και αντε να παω στον καναπε να ξαπλωσω για αλλαγη.Ομως ενω 3 μερες τωρα δεν ειχα καθολου καφε,σημερα,παλι αρχισε...Δεν μπορω κοριτσια μου,ειλικρινα δεν εχω χαρει ουτε 1 λεπτο,φοβαμαι τοσο πολυ..Τι ειναι αυτα τα καφε,εφ οσον ολα πανε καλα?μεχρι προτινος τουλαχιστον..Τωρα με εχει πιασει παλι να παω εδω στο νοσοκομειο να κανω παλι υπερηχο..Φοβαμαι:(Παιρνω ηδη 3 utrogestan 200 & 1 ενεση prolutex καθε μερα.Εχω απογοητευτει,δεν εχω γελασει ουτε 1 μερα..

Πρέπει να είσαι ψύχραιμη και ήρεμη γιατί έχεις ακόμα δρόμο μπροστά σου (κοντά στους 8 μήνες).

Είσαι έγκυος και έχεις δύο μωράκια στην κοιλιά σου που μεγαλώνουν, κατανοώ το άγχος σου όμως προσπάθησε να μην κάνεις αρνητικές σκέψεις.

Προσωπικά θα σου πω πως δεν χάρηκα ούτε λεπτό της εγκυμοσύνης μου καθώς είχα μία μόνιμη ανασφάλεια και ένα συνεχόμενο άγχος, το μοναδικό βράδυ που κοιμήθηκα καλά ήταν η παραμονή της γέννας μου , έλεγα πως αφού έφτασα εδώ θα πάρω το παιδί μου στα χέρια μου. Πέρασα τους 7 από τους 9 μήνες στο κρεβάτι, σε ακινησία, έβγαινα μόνο για να πάω στον γιατρό, και να σκεφτείς πως ήμουν και τυχερή που τουλάχιστον σηκωνόμουν για τουαλέτα γιατί υπάρχουν και εγκυμοσύνες που δεν επιτρέπεται ούτε αυτό. Όλα αυτά θα περάσουν, με υπομονή, επιμονή θα περάσουν, και τα καλύτερα είναι μπροστά και σε περιμένουν.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...