Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μετα την εμβρυομεταφορα,συμπτωματα


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα.Εκανα την παρασκευη 29/5 εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων βλαστοκυστεων 5ης ημερας,ποιοτητας 4ΑΑ με πολυ καλο ενδομητριο.Παιρνω 3 λευκα σικλακουρ την ημερα,3 utrogestan 200 κολπικα,3 duphaston,1 ενεση ινοχεπ λογω θρομβοφιλιας,1 χαπι medrol το βραδυ,καθως εκανα και 2 ενεσεις lentogest αμεσως μετα την εμβρυομεταφορα και αλλες 2 σημερα.Την κυριακη το πρωι ξυπνησα με περιεργους 'πονους'σα να ειχα οργασμο μεσα στον υπνο μου!Σημερα εχω εντονους πονους περιοδου οχι μονο στη κοιλια,αλλα & στα ποδια οπως με ποναει πριν ερθει.Εχω αρχισει & απογοητευομαι,φοβαμαι δε ξερω..Ειχα πριν 3 χρονια μια παλλιμδρομη κυηση στη 12η εβδομαδα λογω χρωμοσωμικων ανωμαλιων,αλλα εψαξα περισσοτερο φετος και βρεθηκε και θρομβοφιλια.ο γιατρος ειναι πολυ αισιοδοξος,εκλεισα τα 30 το γεναρη..Νομιζω οτι θα αδιαθετησω πριν προλαβω να κανω τη χοριακη..Δεν εχω καθολου ορεξη πλεον,ενω μεχρι εχθες ημουν καλα,σημερα ολα μου φαινονται μαυρα..Ειχε καμια τοσο νωρις,3 μερες μετα την εμβρυομεταφορα,πονους οπως στη περιοδο και ειχε επιτυχια?Με ανησυχει το οτι πονανε τα ποδια μου,οχι μονο η κοιλια μου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Μαρακι2901 είπε:

Κοριτσια καλησπερα.Εκανα την παρασκευη 29/5 εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων βλαστοκυστεων 5ης ημερας,ποιοτητας 4ΑΑ με πολυ καλο ενδομητριο.Παιρνω 3 λευκα σικλακουρ την ημερα,3 utrogestan 200 κολπικα,3 duphaston,1 ενεση ινοχεπ λογω θρομβοφιλιας,1 χαπι medrol το βραδυ,καθως εκανα και 2 ενεσεις lentogest αμεσως μετα την εμβρυομεταφορα και αλλες 2 σημερα.Την κυριακη το πρωι ξυπνησα με περιεργους 'πονους'σα να ειχα οργασμο μεσα στον υπνο μου!Σημερα εχω εντονους πονους περιοδου οχι μονο στη κοιλια,αλλα & στα ποδια οπως με ποναει πριν ερθει.Εχω αρχισει & απογοητευομαι,φοβαμαι δε ξερω..Ειχα πριν 3 χρονια μια παλλιμδρομη κυηση στη 12η εβδομαδα λογω χρωμοσωμικων ανωμαλιων,αλλα εψαξα περισσοτερο φετος και βρεθηκε και θρομβοφιλια.ο γιατρος ειναι πολυ αισιοδοξος,εκλεισα τα 30 το γεναρη..Νομιζω οτι θα αδιαθετησω πριν προλαβω να κανω τη χοριακη..Δεν εχω καθολου ορεξη πλεον,ενω μεχρι εχθες ημουν καλα,σημερα ολα μου φαινονται μαυρα..Ειχε καμια τοσο νωρις,3 μερες μετα την εμβρυομεταφορα,πονους οπως στη περιοδο και ειχε επιτυχια?Με ανησυχει το οτι πονανε τα ποδια μου,οχι μονο η κοιλια μου..

Δεν έχω κάνει εξωσωματική αλλά στην πρώτη μου εγκυμοσύνη κατάλαβα ότι κάτι συμβαίνει από τους πόνους στα πόδια  και στην κοιλια που είχα από πολύ νωρίς και επίσης οι πόνοι στην κοιλιά με είχαν ξυπνήσει μια δυο φορές μέσα στον ύπνο μου.

Οπότε μην απογοητεύεται,να σκέφτεσαι θετικά και όλα εύχομαι να πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Thean μου δινεις κουραγιο...δεν ξερω πως να το χειριστω,το θελω τοσο πολυ,εχω προσπαθησει τοσο πολυ...που απ τη μια λεω παρτο αποφαση πως παλι δεν εγινε τιποτα,για ν ειμαι ετοιμη ψυχολογικα για το αρνητικο αποτελεσμα..και απο την αλλη λεω ολα πανε σουπερ,γιατι να μην πετυχει??Σα διχασμενη προσωπικοτητα νιωθω:roll::grin::razz:

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Μαρακι2901 said:

Κοριτσια καλησπερα.Εκανα την παρασκευη 29/5 εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων βλαστοκυστεων 5ης ημερας,ποιοτητας 4ΑΑ με πολυ καλο ενδομητριο.Παιρνω 3 λευκα σικλακουρ την ημερα,3 utrogestan 200 κολπικα,3 duphaston,1 ενεση ινοχεπ λογω θρομβοφιλιας,1 χαπι medrol το βραδυ,καθως εκανα και 2 ενεσεις lentogest αμεσως μετα την εμβρυομεταφορα και αλλες 2 σημερα.Την κυριακη το πρωι ξυπνησα με περιεργους 'πονους'σα να ειχα οργασμο μεσα στον υπνο μου!Σημερα εχω εντονους πονους περιοδου οχι μονο στη κοιλια,αλλα & στα ποδια οπως με ποναει πριν ερθει.Εχω αρχισει & απογοητευομαι,φοβαμαι δε ξερω..Ειχα πριν 3 χρονια μια παλλιμδρομη κυηση στη 12η εβδομαδα λογω χρωμοσωμικων ανωμαλιων,αλλα εψαξα περισσοτερο φετος και βρεθηκε και θρομβοφιλια.ο γιατρος ειναι πολυ αισιοδοξος,εκλεισα τα 30 το γεναρη..Νομιζω οτι θα αδιαθετησω πριν προλαβω να κανω τη χοριακη..Δεν εχω καθολου ορεξη πλεον,ενω μεχρι εχθες ημουν καλα,σημερα ολα μου φαινονται μαυρα..Ειχε καμια τοσο νωρις,3 μερες μετα την εμβρυομεταφορα,πονους οπως στη περιοδο και ειχε επιτυχια?Με ανησυχει το οτι πονανε τα ποδια μου,οχι μονο η κοιλια μου..

 

Από την ημέρα της εμβρυομεταφοράς μέχρι και την στιγμή που γέννησα είχα πόνους περιόδου τις ημέρες που θα αδιαθετούσα αν δεν είχα μείνει έγκυος, μάλιστα κάποια στιγμή απόρησα γιατί τους λένε πόνους περιόδου αφού τους έχουμε και στην εγκυμοσύνη. Είναι τόσα πολλά τα φάρμακα που σίγουρα κάποια από αυτά τα συμπτώματα δημιουργούνται από εκεί.

Μην προτρέχεις , κάνε υπομονή μέχρι να έρθει η στιγμή της χοριακής.

Εύχομαι καλή επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, kotsifikos είπε:

 

Από την ημέρα της εμβρυομεταφοράς μέχρι και την στιγμή που γέννησα είχα πόνους περιόδου τις ημέρες που θα αδιαθετούσα αν δεν είχα μείνει έγκυος, μάλιστα κάποια στιγμή απόρησα γιατί τους λένε πόνους περιόδου αφού τους έχουμε και στην εγκυμοσύνη. Είναι τόσα πολλά τα φάρμακα που σίγουρα κάποια από αυτά τα συμπτώματα δημιουργούνται από εκεί.

Μην προτρέχεις , κάνε υπομονή μέχρι να έρθει η στιγμή της χοριακής.

Εύχομαι καλή επιτυχία.

Θυμασαι εαν ειχες κανει εξεταση προγεστερονης και οιστραδιολης 5 μερες μετα την εμβρυομεταφορα?Η αδερφη μου σε αλλο γιατρο βεβαια,της ζητησε αυτες τις 2 εξετασεις μετα την ετ για να δει εαν την καλυπτουν τα φαρμακα που επαιρνε ή οχι,για να τα αυηξησουν αναλογα.Δεν σου κρυβω οτι εχω λιγο αρνητικη ψυψολογια..Ειναι τοσα πολλα που μαθαινουμε απο δω & απο κει που δεν μας λενε οι γιατροι μας & τα μαθαινουμε απο αλλες περιπτωσεις...Τι να πω..Θα σκασω μεχρι τη μερα της χοριακης,αλλα δεν εχω αλλη επιλογη..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 ώρες πρίν, Μαρακι2901 είπε:

Κοριτσια καλησπερα.Εκανα την παρασκευη 29/5 εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων βλαστοκυστεων 5ης ημερας,ποιοτητας 4ΑΑ με πολυ καλο ενδομητριο.Παιρνω 3 λευκα σικλακουρ την ημερα,3 utrogestan 200 κολπικα,3 duphaston,1 ενεση ινοχεπ λογω θρομβοφιλιας,1 χαπι medrol το βραδυ,καθως εκανα και 2 ενεσεις lentogest αμεσως μετα την εμβρυομεταφορα και αλλες 2 σημερα.Την κυριακη το πρωι ξυπνησα με περιεργους 'πονους'σα να ειχα οργασμο μεσα στον υπνο μου!Σημερα εχω εντονους πονους περιοδου οχι μονο στη κοιλια,αλλα & στα ποδια οπως με ποναει πριν ερθει.Εχω αρχισει & απογοητευομαι,φοβαμαι δε ξερω..Ειχα πριν 3 χρονια μια παλλιμδρομη κυηση στη 12η εβδομαδα λογω χρωμοσωμικων ανωμαλιων,αλλα εψαξα περισσοτερο φετος και βρεθηκε και θρομβοφιλια.ο γιατρος ειναι πολυ αισιοδοξος,εκλεισα τα 30 το γεναρη..Νομιζω οτι θα αδιαθετησω πριν προλαβω να κανω τη χοριακη..Δεν εχω καθολου ορεξη πλεον,ενω μεχρι εχθες ημουν καλα,σημερα ολα μου φαινονται μαυρα..Ειχε καμια τοσο νωρις,3 μερες μετα την εμβρυομεταφορα,πονους οπως στη περιοδο και ειχε επιτυχια?Με ανησυχει το οτι πονανε τα ποδια μου,οχι μονο η κοιλια μου..

Οι μέρες ανάμεσα στην εμβρυομεταφορά και τη χοριακή είναι οι χειρότερες της διαδικασίας. Ψάχνουμε για συμπτώματα, τρελαινόμαστε, απογοητευόμαστε. Επειδή το πέρασα και σε καταλαβαίνω φρόντισε όσο μπορείς σε αυτή τη φάση να κάνεις πράγματα για να ξεχνιέσαι. Η ύπαρξη συμπτωμάτων εγκυμοσύνης, οι πόνοι περιόδου αλλά και η μη ύπαρξη κανενός συμπτώματος δε λένε απολύτως τίποτα. Εγώ δεν ένιωθα τίποτα, είχα πειστεί ότι απέτυχα, περασα 15 μέρες μέσα στην τρέλα και τελικά ήμουν έγκυος. Καλή μου φίλη με πόνους σαν και εσένα ήταν έγκυος επίσης. Ότι και αν νιώθεις (πολλά συμπτώματα δημιουργούνται και από τη φαρμακευτική αγωγή) δε μπορεί να σε οδηγήσει σε κανένα συμπέρασμα. Μόνο η χοριακή θα δείξει. Υπομονή λοιπόν και καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Μαρακι2901 said:

Θυμασαι εαν ειχες κανει εξεταση προγεστερονης και οιστραδιολης 5 μερες μετα την εμβρυομεταφορα?Η αδερφη μου σε αλλο γιατρο βεβαια,της ζητησε αυτες τις 2 εξετασεις μετα την ετ για να δει εαν την καλυπτουν τα φαρμακα που επαιρνε ή οχι,για να τα αυηξησουν αναλογα.Δεν σου κρυβω οτι εχω λιγο αρνητικη ψυψολογια..Ειναι τοσα πολλα που μαθαινουμε απο δω & απο κει που δεν μας λενε οι γιατροι μας & τα μαθαινουμε απο αλλες περιπτωσεις...Τι να πω..Θα σκασω μεχρι τη μερα της χοριακης,αλλα δεν εχω αλλη επιλογη..

Όχι δεν είχα κάνει, έκανα όμως κάθε εβδομάδα μετά την θετική χοριακή μέχρι και την αυχενική.

Όσο μπορείς μην σκέφτεσαι αρνητικά, δεν θα βοηθήσει, προσπάθησε να ασχολείσαι με διάφορα ώστε να μην σκέφτεσαι τι μπορεί να συμβαίνει, το έχω ζήσει και είναι δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, kotsifikos είπε:

Όχι δεν είχα κάνει, έκανα όμως κάθε εβδομάδα μετά την θετική χοριακή μέχρι και την αυχενική.

Όσο μπορείς μην σκέφτεσαι αρνητικά, δεν θα βοηθήσει, προσπάθησε να ασχολείσαι με διάφορα ώστε να μην σκέφτεσαι τι μπορεί να συμβαίνει, το έχω ζήσει και είναι δύσκολο.

Εγω εκανα σημερα προγεστερονη 11.36 οιστραδιολη 151.6..Επεσα απο τα συννεφα,η οιστραδιολη ειναι σιγουρα πολυ χαμηλα αν και παιρνω σικλακουρ ντουφαστον και ουτροτζεσταν.περιμενω το γιατρο να μου πει τι γινεται..Δεν σκεφτομαι αρνητικα,απλα ειμαι  κατα φυσι αντικειμενικη και δεν μου αρεσει να ζω μεσα σε συννεφακια.Προτιμω την αληθεια,οσο και να με πονεσει...Ειχες χαμηλη οιστραδιολη απο την αρχη της εγκυμοσυνης σου καπου διαβασα?Εαν θελεις μπορεις να μου πεις την εμπειρια σου?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρακι2901 said:

Εγω εκανα σημερα προγεστερονη 11.36 οιστραδιολη 151.6..Επεσα απο τα συννεφα,η οιστραδιολη ειναι σιγουρα πολυ χαμηλα αν και παιρνω σικλακουρ ντουφαστον και ουτροτζεσταν.περιμενω το γιατρο να μου πει τι γινεται..Δεν σκεφτομαι αρνητικα,απλα ειμαι  κατα φυσι αντικειμενικη και δεν μου αρεσει να ζω μεσα σε συννεφακια.Προτιμω την αληθεια,οσο και να με πονεσει...Ειχες χαμηλη οιστραδιολη απο την αρχη της εγκυμοσυνης σου καπου διαβασα?Εαν θελεις μπορεις να μου πεις την εμπειρια σου?

Nαι είχα αρκετά χαμηλη οιστραδιόλη δεν θυμάμαι όμως τιμή (έχουν περάσει 5 χρόνια + πια) , υπήρξαν εβδομάδες πολλές που έπαιρνα την ημέρα 18 σικλακούρ , στην αρχή παρουσίαζε πτωτική τάση,  γενικά ζούσα με αυτό το άγχος το πρώτο τρίμηνο όμως το παρακολουθούσαν από το κέντρο,ρύθμιζαν τα φάρμακα και πήγαν όλα καλά.

Ότι απορία έχεις μπορείς να με ρωτήσεις.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, kotsifikos είπε:

Nαι είχα αρκετά χαμηλη οιστραδιόλη δεν θυμάμαι όμως τιμή (έχουν περάσει 5 χρόνια + πια) , υπήρξαν εβδομάδες πολλές που έπαιρνα την ημέρα 18 σικλακούρ , στην αρχή παρουσίαζε πτωτική τάση,  γενικά ζούσα με αυτό το άγχος το πρώτο τρίμηνο όμως το παρακολουθούσαν από το κέντρο,ρύθμιζαν τα φάρμακα και πήγαν όλα καλά.

Ότι απορία έχεις μπορείς να με ρωτήσεις.

 

 

Πω πω..πολυ χαπι:mrgreen:Εγω δεν ξερω κατα ποσο μπορει να δημιουργηθει μια εγκυμοσυνη με αυτες τις τιμες,αυτο με φοβιζει τωρα.Και ο γιατρουλης ακομα να φανει ο ατιμος:-P:-PΕμενα δεν μου ειχε ζητησει αυτες τις 2 εξετασεις τωρα,μονη μου το εψαξα και τις εκανα απο την αγωνια μου και πηρα τη μαια να της το πω μηπως σωσουμε την κατασταση,εαν χρειαζεται..Σημερα εχω απιστευτη ταση για εμετο,γυρνανε ολα..Μου εκανε εντυπωση ομως που παιρνω utrogestan & duphaston και παλι η προγεστερονη ειναι μονο τοσο...πππφφφφ γιατι να ειναι τοσο δυσκολο να γινουμε μανουλες:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Μαρακι2901 said:

Πω πω..πολυ χαπι:mrgreen:Εγω δεν ξερω κατα ποσο μπορει να δημιουργηθει μια εγκυμοσυνη με αυτες τις τιμες,αυτο με φοβιζει τωρα.Και ο γιατρουλης ακομα να φανει ο ατιμος:-P:-PΕμενα δεν μου ειχε ζητησει αυτες τις 2 εξετασεις τωρα,μονη μου το εψαξα και τις εκανα απο την αγωνια μου και πηρα τη μαια να της το πω μηπως σωσουμε την κατασταση,εαν χρειαζεται..Σημερα εχω απιστευτη ταση για εμετο,γυρνανε ολα..Μου εκανε εντυπωση ομως που παιρνω utrogestan & duphaston και παλι η προγεστερονη ειναι μονο τοσο...πππφφφφ γιατι να ειναι τοσο δυσκολο να γινουμε μανουλες:confused:

Δεν καταλαβαίνω την απορία σου, δεν είμαστε γιατροί, άσε τον γιατρό να κρίνει, θα φανεί στην χοριακή, εγώ θυμάμαι πως δεν μου είπαν ποτέ τιμή ακριβώς για την προγεστερόνη, μου έλεγαν μόνο οτι είναι πάνω από 60 (μην αγχωθείς, ήταν τόση γιατί έκανα την πρώτη προγεστερόνη 16 ημέρες μετά την εμβρυομεταφορά ενώ εσύ την έκανες στις 5 ημέρες).

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρακι2901 said:

Πω πω..πολυ χαπι:mrgreen:Εγω δεν ξερω κατα ποσο μπορει να δημιουργηθει μια εγκυμοσυνη με αυτες τις τιμες,αυτο με φοβιζει τωρα.Και ο γιατρουλης ακομα να φανει ο ατιμος:-P:-PΕμενα δεν μου ειχε ζητησει αυτες τις 2 εξετασεις τωρα,μονη μου το εψαξα και τις εκανα απο την αγωνια μου και πηρα τη μαια να της το πω μηπως σωσουμε την κατασταση,εαν χρειαζεται..Σημερα εχω απιστευτη ταση για εμετο,γυρνανε ολα..Μου εκανε εντυπωση ομως που παιρνω utrogestan & duphaston και παλι η προγεστερονη ειναι μονο τοσο...πππφφφφ γιατι να ειναι τοσο δυσκολο να γινουμε μανουλες:confused:

 Τα utrogestan και μένα μου προκαλούσαν ναυτία. Δεν τα ήθελα καθόλου. Εγώ τις εξετάσεις αυτές τις έκανα τη μέρα τησ εμβρυομεταφοράς και δεν τις ξαναέκανα πριν τη χοριακή. Τη φορά που είχα αρνητικό αποτέλεσμα είχα τελείως διαφορετικά συμπτώματα από τη δεύτερη φορά που ήταν θετικό, αλλά κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Πότε πας για χοριακή?

Επεξεργάστηκαν by Yovanna
Link to comment
Share on other sites

On 3/6/2020 at 8:24 ΜΜ, Yovanna είπε:

 Τα utrogestan και μένα μου προκαλούσαν ναυτία. Δεν τα ήθελα καθόλου. Εγώ τις εξετάσεις αυτές τις έκανα τη μέρα τησ εμβρυομεταφοράς και δεν τις ξαναέκανα πριν τη χοριακή. Τη φορά που είχα αρνητικό αποτέλεσμα είχα τελείως διαφορετικά συμπτώματα από τη δεύτερη φορά που ήταν θετικό, αλλά κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Πότε πας για χοριακή?

Εγω κολπικα τα βαζω τα utrogestan..Εμενα ουτε τη μερα της εμβρυομεταφορας μου τις εκαναν:confused:Προσπαθω να απασχολω το μυαλο μου μεχρι να περασουν οι μερες να παω για χοριακη.Μαρτυριο αυτη η αναμονη.Την παρασκευη στις 12 θα παω για χοριακη.Εμενα στην παλλινδρομη ολα τα συμπτωματα αρχισαν την ογδοη εβδομαδα,εμετοι καθε πρωι και συχνοουρια..

On 3/6/2020 at 7:10 ΜΜ, kotsifikos είπε:

Δεν καταλαβαίνω την απορία σου, δεν είμαστε γιατροί, άσε τον γιατρό να κρίνει, θα φανεί στην χοριακή, εγώ θυμάμαι πως δεν μου είπαν ποτέ τιμή ακριβώς για την προγεστερόνη, μου έλεγαν μόνο οτι είναι πάνω από 60 (μην αγχωθείς, ήταν τόση γιατί έκανα την πρώτη προγεστερόνη 16 ημέρες μετά την εμβρυομεταφορά ενώ εσύ την έκανες στις 5 ημέρες).

Μου εδωσε ενεσεις προγεστερονης να κανω καθε μερα.60 ειπες??:roll:ωραια....θα δειξει,μονο 1 εβδομαδα εμεινε και 4 νυχια που δεν εχω φαει ακομα απ το αγχος μου:-PΟ,τι ηταν να γινει εχει γινει.Δεν μπορω να αγχωνομαι αλλο,θεου θελοντος ολα θα πανε καλα!

Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2020 at 2:45 ΠΜ, Μαρακι2901 είπε:

Κοριτσια καλησπερα.Εκανα την παρασκευη 29/5 εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων βλαστοκυστεων 5ης ημερας,ποιοτητας 4ΑΑ με πολυ καλο ενδομητριο.Παιρνω 3 λευκα σικλακουρ την ημερα,3 utrogestan 200 κολπικα,3 duphaston,1 ενεση ινοχεπ λογω θρομβοφιλιας,1 χαπι medrol το βραδυ,καθως εκανα και 2 ενεσεις lentogest αμεσως μετα την εμβρυομεταφορα και αλλες 2 σημερα.Την κυριακη το πρωι ξυπνησα με περιεργους 'πονους'σα να ειχα οργασμο μεσα στον υπνο μου!Σημερα εχω εντονους πονους περιοδου οχι μονο στη κοιλια,αλλα & στα ποδια οπως με ποναει πριν ερθει.Εχω αρχισει & απογοητευομαι,φοβαμαι δε ξερω..Ειχα πριν 3 χρονια μια παλλιμδρομη κυηση στη 12η εβδομαδα λογω χρωμοσωμικων ανωμαλιων,αλλα εψαξα περισσοτερο φετος και βρεθηκε και θρομβοφιλια.ο γιατρος ειναι πολυ αισιοδοξος,εκλεισα τα 30 το γεναρη..Νομιζω οτι θα αδιαθετησω πριν προλαβω να κανω τη χοριακη..Δεν εχω καθολου ορεξη πλεον,ενω μεχρι εχθες ημουν καλα,σημερα ολα μου φαινονται μαυρα..Ειχε καμια τοσο νωρις,3 μερες μετα την εμβρυομεταφορα,πονους οπως στη περιοδο και ειχε επιτυχια?Με ανησυχει το οτι πονανε τα ποδια μου,οχι μονο η κοιλια μου..

Καλησπερα!

Καναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα με τη διαφορά ότι εμένα μου έβαλαν δυο έμβρυα τρίτης ημέρας...

Σου εύχομαι από καρδιάς καλή επιτυχία!

Να πάνε όλα καλά και να έρθει το επιθυμητό αποτέλεσμα!!!

Ολες εμείς που έχουμε περάσει αυτή τη διαδικασία ξέρουμε πολύ καλά τη βιώνουμε μέσα μας μέρα με τη μέρα και

γ αυτό σε καταλαβαίνουμε απόλυτα...

Όσον αφορά τα συμπτώματα έχω να σου πω ότι ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός..

Άλλες έχουν συμπτώματα κ ένα θετικό αποτέλεσμα κ άλλες χωρίς κανένα σύμπτωμα έχουν πάλι θετικό αποτέλεσμα...

Όποτε καταλαβαίνεις ότι είναι πολύ δύσκολο να βγάλουμε συμπεράσματα...

Εγώ προσωπικά έχω κάτι μικρά πονάκια που ίσως να προέρχονται κ απ την ωοληψια...

Επίσης λόγω των ενέσεων lentogest που έκανα κάποιες μέρες με πονούσε το πόδι μου και το ένιωθα σαν πιασμένο....
Ηθελα ακομη να αναφέρω ότι επειδή πίνουμε  γενικά παρά πολλά φάρμακα κάθε ημέρα οφείλονται κ σ αυτά κάποιες «παρενέργειες» που έχουμε στο σώμα μας...

Μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά...

Ας είμαστε αισιόδοξοι μέχρι την ημέρα της β-χοριακης...
Εγώ πάω την Τρίτη...

Καλα αποτελέσματα σ όλες που αγωνιούν και περιμένουν...

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/6/2020 at 7:23 ΠΜ, LOVEEE είπε:

Καλησπερα!

Καναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα με τη διαφορά ότι εμένα μου έβαλαν δυο έμβρυα τρίτης ημέρας...

Σου εύχομαι από καρδιάς καλή επιτυχία!

Να πάνε όλα καλά και να έρθει το επιθυμητό αποτέλεσμα!!!

Ολες εμείς που έχουμε περάσει αυτή τη διαδικασία ξέρουμε πολύ καλά τη βιώνουμε μέσα μας μέρα με τη μέρα και

γ αυτό σε καταλαβαίνουμε απόλυτα...

Όσον αφορά τα συμπτώματα έχω να σου πω ότι ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός..

Άλλες έχουν συμπτώματα κ ένα θετικό αποτέλεσμα κ άλλες χωρίς κανένα σύμπτωμα έχουν πάλι θετικό αποτέλεσμα...

Όποτε καταλαβαίνεις ότι είναι πολύ δύσκολο να βγάλουμε συμπεράσματα...

Εγώ προσωπικά έχω κάτι μικρά πονάκια που ίσως να προέρχονται κ απ την ωοληψια...

Επίσης λόγω των ενέσεων lentogest που έκανα κάποιες μέρες με πονούσε το πόδι μου και το ένιωθα σαν πιασμένο....
Ηθελα ακομη να αναφέρω ότι επειδή πίνουμε  γενικά παρά πολλά φάρμακα κάθε ημέρα οφείλονται κ σ αυτά κάποιες «παρενέργειες» που έχουμε στο σώμα μας...

Μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά...

Ας είμαστε αισιόδοξοι μέχρι την ημέρα της β-χοριακης...
Εγώ πάω την Τρίτη...

Καλα αποτελέσματα σ όλες που αγωνιούν και περιμένουν...

 

Kαλη επιτυχια σου ευχομαι για αυριο,με μια θετικοτατη χοριακη!!!!Ειναι τοοοσο ψυχοφθορα αυτη η αναμονη,ειλικρινα ουτε που το φανταζομουν.Εκανα χωρις αγχος τις ενεσεις για την ωοληψια,καταπινω χαπια με τη χουφτα,κανω ενεσεις,αλλα αυτο αγχος μεχρι τη χοριακη ειλικρινα δεν μπορω να το διαχειριστω.Ξερω πως καταλαβαινει καθε γυναικα που το περναει πως νιωθω,αλλα ειναι δυσκολο...ζεις με ενα "λες?"Ζεις για 2 εβδομαδες σαν αρρωστη,μη γυμναστεις,μη σκυψεις,μη το ενα μη το αλλο..Ναι σιγουρα ολα αυτα & ακομη περισσοτερα αξιζουν μπροστα στο μικρο θαυματακι.Ομως ειναι δυσκολο.Δεν ξερω εαν θα ξανα κανω εμβρυομεταφορα εαν δεν τα καταφερω τωρα..εχω βλαστοκυστες καταψυξη,ομως αυτη η αναμονη με τσακισε,δεν μπορω να το ξανα περασω..Σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου αυριο να μας πεις το πιο ευχαριστω νεο του κοσμου!Οσον αφορα τα συμπτωματα,ναι σταματησα να ψανχω..εγω εκανα lentogest την ιδια ημερα της εμβρυομεταφορας 2 μαζι και αλλες 2 μαζι μετα απο 3 μερες.και εκτοτε κανω καθε μερα ενεση prolutex(προγεστερονη)η οποια με ποναει παρα πολυ για μερες στο σημειο που την κανω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 8/6/2020 at 10:11 ΜΜ, Μαρακι2901 είπε:

Kαλη επιτυχια σου ευχομαι για αυριο,με μια θετικοτατη χοριακη!!!!Ειναι τοοοσο ψυχοφθορα αυτη η αναμονη,ειλικρινα ουτε που το φανταζομουν.Εκανα χωρις αγχος τις ενεσεις για την ωοληψια,καταπινω χαπια με τη χουφτα,κανω ενεσεις,αλλα αυτο αγχος μεχρι τη χοριακη ειλικρινα δεν μπορω να το διαχειριστω.Ξερω πως καταλαβαινει καθε γυναικα που το περναει πως νιωθω,αλλα ειναι δυσκολο...ζεις με ενα "λες?"Ζεις για 2 εβδομαδες σαν αρρωστη,μη γυμναστεις,μη σκυψεις,μη το ενα μη το αλλο..Ναι σιγουρα ολα αυτα & ακομη περισσοτερα αξιζουν μπροστα στο μικρο θαυματακι.Ομως ειναι δυσκολο.Δεν ξερω εαν θα ξανα κανω εμβρυομεταφορα εαν δεν τα καταφερω τωρα..εχω βλαστοκυστες καταψυξη,ομως αυτη η αναμονη με τσακισε,δεν μπορω να το ξανα περασω..Σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου αυριο να μας πεις το πιο ευχαριστω νεο του κοσμου!Οσον αφορα τα συμπτωματα,ναι σταματησα να ψανχω..εγω εκανα lentogest την ιδια ημερα της εμβρυομεταφορας 2 μαζι και αλλες 2 μαζι μετα απο 3 μερες.και εκτοτε κανω καθε μερα ενεση prolutex(προγεστερονη)η οποια με ποναει παρα πολυ για μερες στο σημειο που την κανω..

Μαρακι2901 σε ευχαριστώ τόσο πολύ για τις ομορφες ευχές σου...

Μου έφεραν γούρι!

Το αποτέλεσμα της χοριακης μου ήταν θετικό!

ευχομαι από καρδιάς το ίδιο να συμβεί κ σε σένα την Παρασκευή...

ολα θα πάνε καλά...

κ εγώ έτσι τις έκανα τις lentogest ακριβώς απλά με ενόχλησαν αρκετά..

ουτε μπορούσα να καθίσω κ όπως σου ξαναείπα ηταν πιασμένα τα πόδια μου για λίγες μέρες...

φάρμακα εννοείται παρά πολλά και εγώ ...

με τα utrogestan τρεις φορές την ημέρα νιώθω ότι βρίσκομαι σ άλλο πλανήτη...

μην απογοητεύεσαι...

θέλω να έχεις θετική ενέργεια...

εγω έχω ήδη ένα αγοράκι 20 μηνών με τον ίδιο τρόπο...

τα ξεχνάς όλα...

ήταν η πρώτη μου προσπάθεια κ απ τα 11 ωάρια ήταν το μοναδικό που προχώρησε...

δεν έμειναν ούτε βλαστοκυστες ούτε το δεύτερο στην κοιλιτσα μου προχώρησε...

όμως ενώ όλα τα υπόλοιπα έδειχναν ότι δεν είναι ευνοϊκά το παιδάκι μου γεννήθηκε υγιέστατο και η εγκυμοσύνη μου γενικά προχώρησε πολύ καλά...

Τώρα σκεφτόμουν όλη τη διαδικασία πως θα την ξαναπεράσω...

τις ενέσεις 

το άγχος 

το οικονομικό κομμάτι 

Το ψυχολογικό 

όλη αυτή τη δύσκολη διαδικασία...

όμως αποφάσισα ότι αξίζει άλλη μια φορά να προσπαθήσω κ ας ξεκινήσω απ το μηδέν...

γ αυτό λοιπόν μη σκέφτεσαι ότι δε θα μπορείς να ξαναπροσπαθήσεις...

εύχομαι να μην ξαναχρειαστει κ να έχεις το ποθητό αποτέλεσμα αλλά κ έτσι να μην είναι μη το βάζεις κάτω....

όταν έχεις μόνο την εμβρυομεταφορα είναι όλα πιο εύκολα...
γλιτώνεις όλη την άλλη διαδικασία...

αξιζει να προσπαθείς...

Το ξέρω ότι οι μέρες μέχρι το αποτέλεμα. Είναι δύσκολες 

εγω είχα χάσει τον ύπνο μου κ τις δυο φορές....

το μυαλό μου σκεφτόταν συνέχεια αυτό κ τίποτα άλλο...

διαβασα τα λόγια σου και σου μιλάω ειλικρινά ανατρίχιασα...

ηταν σαν να διαβάζω τις δικές μου σκέψεις...

ακριβως ότι ήταν μέσα στο μυαλό μου 

το διάβαζα σε αυτά που έγραφες...

ολα θα πάνε καλά...

σου στέλνω κ γω τη θετική μου ενέργεια και τις ευχές μου για ένα θετικό αποτέλεσμα την Παρασκευή...
Με αγάπη...

 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, LOVEEE είπε:

Μαρακι2901 σε ευχαριστώ τόσο πολύ για τις ομορφες ευχές σου...

Μου έφεραν γούρι!

Το αποτέλεσμα της χοριακης μου ήταν θετικό!

ευχομαι από καρδιάς το ίδιο να συμβεί κ σε σένα την Παρασκευή...

ολα θα πάνε καλά...

κ εγώ έτσι τις έκανα τις lentogest ακριβώς απλά με ενόχλησαν αρκετά..

ουτε μπορούσα να καθίσω κ όπως σου ξαναείπα ηταν πιασμένα τα πόδια μου για λίγες μέρες...

φάρμακα εννοείται παρά πολλά και εγώ ...

με τα utrogestan τρεις φορές την ημέρα νιώθω ότι βρίσκομαι σ άλλο πλανήτη...

μην απογοητεύεσαι...

θέλω να έχεις θετική ενέργεια...

εγω έχω ήδη ένα αγοράκι 20 μηνών με τον ίδιο τρόπο...

τα ξεχνάς όλα...

ήταν η πρώτη μου προσπάθεια κ απ τα 11 ωάρια ήταν το μοναδικό που προχώρησε...

δεν έμειναν ούτε βλαστοκυστες ούτε το δεύτερο στην κοιλιτσα μου προχώρησε...

όμως ενώ όλα τα υπόλοιπα έδειχναν ότι δεν είναι ευνοϊκά το παιδάκι μου γεννήθηκε υγιέστατο και η εγκυμοσύνη μου γενικά προχώρησε πολύ καλά...

Τώρα σκεφτόμουν όλη τη διαδικασία πως θα την ξαναπεράσω...

τις ενέσεις 

το άγχος 

το οικονομικό κομμάτι 

Το ψυχολογικό 

όλη αυτή τη δύσκολη διαδικασία...

όμως αποφάσισα ότι αξίζει άλλη μια φορά να προσπαθήσω κ ας ξεκινήσω απ το μηδέν...

γ αυτό λοιπόν μη σκέφτεσαι ότι δε θα μπορείς να ξαναπροσπαθήσεις...

εύχομαι να μην ξαναχρειαστει κ να έχεις το ποθητό αποτέλεσμα αλλά κ έτσι να μην είναι μη το βάζεις κάτω....

όταν έχεις μόνο την εμβρυομεταφορα είναι όλα πιο εύκολα...
γλιτώνεις όλη την άλλη διαδικασία...

αξιζει να προσπαθείς...

Το ξέρω ότι οι μέρες μέχρι το αποτέλεμα. Είναι δύσκολες 

εγω είχα χάσει τον ύπνο μου κ τις δυο φορές....

το μυαλό μου σκεφτόταν συνέχεια αυτό κ τίποτα άλλο...

διαβασα τα λόγια σου και σου μιλάω ειλικρινά ανατρίχιασα...

ηταν σαν να διαβάζω τις δικές μου σκέψεις...

ακριβως ότι ήταν μέσα στο μυαλό μου 

το διάβαζα σε αυτά που έγραφες...

ολα θα πάνε καλά...

σου στέλνω κ γω τη θετική μου ενέργεια και τις ευχές μου για ένα θετικό αποτέλεσμα την Παρασκευή...
Με αγάπη...

 

Love χαρηκα παρα πολυ για τη θετικη χοριακη σου!Ποσο ευχαριστο,ποσο ελπιδοφορο!!!Να σου ζησει το αντρακι σου,ευχομαι μια ευκολη και απροβληματιστη εγκυμοσυνη μεσα απο την καρδια μου!εγω σημερα εκανα 2 τεστ τα οποια βγηκαν και τα 2 θετικα!Ησυχασα,καπως..Αυριο θα παω για τη χοριακη.Πρωι πρωι,μολις ξημερωσει:DΟλα ειναι μεσα στο μυαλο μας και ολα ειναι ψυχολογια.Ομως καποιες φορες λυγιζεις,σπας.Ολα σου φαινονται βουνο.Εγω προσευχομαι καθε μερα,ολο αυτο τον καιρο.Ειναι το μονο που με ηρεμει πλεον.Ποτε θα κανεις επαναληπτικη χοριακη?Σου ειπε και για Ε2 & προγεστερονη να κανεις?εγω ρωτησα το γιατρο για να κανω εξεταση προγεστερονης μαζι με τη χοριακη αυριο & μου ειπε δε χρειαζεται.Ομως εγω θα κανω.Θα κανω οχι γιατι δεν εχω εμπιστοσυνη στο γιατρο μου,αλλα για να ειμαι εγω καλα.Γιατι στην προηγουμενη παλλινδρομη ο τοτε γιατρος μου ειχε πει σε επομενη εγκυμοσυνη μετρηση προγεστερονης απο την αρχη.

Σε φιλω γλυκα στη κοιλιτσα σου:wub:

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, LOVEEE said:

Μαρακι2901 σε ευχαριστώ τόσο πολύ για τις ομορφες ευχές σου...

Μου έφεραν γούρι!

Το αποτέλεσμα της χοριακης μου ήταν θετικό!

ευχομαι από καρδιάς το ίδιο να συμβεί κ σε σένα την Παρασκευή...

ολα θα πάνε καλά...

κ εγώ έτσι τις έκανα τις lentogest ακριβώς απλά με ενόχλησαν αρκετά..

ουτε μπορούσα να καθίσω κ όπως σου ξαναείπα ηταν πιασμένα τα πόδια μου για λίγες μέρες...

φάρμακα εννοείται παρά πολλά και εγώ ...

με τα utrogestan τρεις φορές την ημέρα νιώθω ότι βρίσκομαι σ άλλο πλανήτη...

μην απογοητεύεσαι...

θέλω να έχεις θετική ενέργεια...

εγω έχω ήδη ένα αγοράκι 20 μηνών με τον ίδιο τρόπο...

τα ξεχνάς όλα...

ήταν η πρώτη μου προσπάθεια κ απ τα 11 ωάρια ήταν το μοναδικό που προχώρησε...

δεν έμειναν ούτε βλαστοκυστες ούτε το δεύτερο στην κοιλιτσα μου προχώρησε...

όμως ενώ όλα τα υπόλοιπα έδειχναν ότι δεν είναι ευνοϊκά το παιδάκι μου γεννήθηκε υγιέστατο και η εγκυμοσύνη μου γενικά προχώρησε πολύ καλά...

Τώρα σκεφτόμουν όλη τη διαδικασία πως θα την ξαναπεράσω...

τις ενέσεις 

το άγχος 

το οικονομικό κομμάτι 

Το ψυχολογικό 

όλη αυτή τη δύσκολη διαδικασία...

όμως αποφάσισα ότι αξίζει άλλη μια φορά να προσπαθήσω κ ας ξεκινήσω απ το μηδέν...

γ αυτό λοιπόν μη σκέφτεσαι ότι δε θα μπορείς να ξαναπροσπαθήσεις...

εύχομαι να μην ξαναχρειαστει κ να έχεις το ποθητό αποτέλεσμα αλλά κ έτσι να μην είναι μη το βάζεις κάτω....

όταν έχεις μόνο την εμβρυομεταφορα είναι όλα πιο εύκολα...
γλιτώνεις όλη την άλλη διαδικασία...

αξιζει να προσπαθείς...

Το ξέρω ότι οι μέρες μέχρι το αποτέλεμα. Είναι δύσκολες 

εγω είχα χάσει τον ύπνο μου κ τις δυο φορές....

το μυαλό μου σκεφτόταν συνέχεια αυτό κ τίποτα άλλο...

διαβασα τα λόγια σου και σου μιλάω ειλικρινά ανατρίχιασα...

ηταν σαν να διαβάζω τις δικές μου σκέψεις...

ακριβως ότι ήταν μέσα στο μυαλό μου 

το διάβαζα σε αυτά που έγραφες...

ολα θα πάνε καλά...

σου στέλνω κ γω τη θετική μου ενέργεια και τις ευχές μου για ένα θετικό αποτέλεσμα την Παρασκευή...
Με αγάπη...

 

 

Just now, Μαρακι2901 said:

Love χαρηκα παρα πολυ για τη θετικη χοριακη σου!Ποσο ευχαριστο,ποσο ελπιδοφορο!!!Να σου ζησει το αντρακι σου,ευχομαι μια ευκολη και απροβληματιστη εγκυμοσυνη μεσα απο την καρδια μου!εγω σημερα εκανα 2 τεστ τα οποια βγηκαν και τα 2 θετικα!Ησυχασα,καπως..Αυριο θα παω για τη χοριακη.Πρωι πρωι,μολις ξημερωσει:DΟλα ειναι μεσα στο μυαλο μας και ολα ειναι ψυχολογια.Ομως καποιες φορες λυγιζεις,σπας.Ολα σου φαινονται βουνο.Εγω προσευχομαι καθε μερα,ολο αυτο τον καιρο.Ειναι το μονο που με ηρεμει πλεον.Ποτε θα κανεις επαναληπτικη χοριακη?Σου ειπε και για Ε2 & προγεστερονη να κανεις?εγω ρωτησα το γιατρο για να κανω εξεταση προγεστερονης μαζι με τη χοριακη αυριο & μου ειπε δε χρειαζεται.Ομως εγω θα κανω.Θα κανω οχι γιατι δεν εχω εμπιστοσυνη στο γιατρο μου,αλλα για να ειμαι εγω καλα.Γιατι στην προηγουμενη παλλινδρομη ο τοτε γιατρος μου ειχε πει σε επομενη εγκυμοσυνη μετρηση προγεστερονης απο την αρχη.

Σε φιλω γλυκα στη κοιλιτσα σου:wub:

Συγχαρητήρια και στις 2 κορίτσια! Χάρηκα πολύ με τα νέα σας! 

Μαράκι σου εύχομαι μια πολύ μεγάλη χοριακή αύριο! Γιατί θετική θα είναι σίγουρα! Περιμένουμε το νούμερο!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μαρακι2901 είπε:

Love χαρηκα παρα πολυ για τη θετικη χοριακη σου!Ποσο ευχαριστο,ποσο ελπιδοφορο!!!Να σου ζησει το αντρακι σου,ευχομαι μια ευκολη και απροβληματιστη εγκυμοσυνη μεσα απο την καρδια μου!εγω σημερα εκανα 2 τεστ τα οποια βγηκαν και τα 2 θετικα!Ησυχασα,καπως..Αυριο θα παω για τη χοριακη.Πρωι πρωι,μολις ξημερωσει:DΟλα ειναι μεσα στο μυαλο μας και ολα ειναι ψυχολογια.Ομως καποιες φορες λυγιζεις,σπας.Ολα σου φαινονται βουνο.Εγω προσευχομαι καθε μερα,ολο αυτο τον καιρο.Ειναι το μονο που με ηρεμει πλεον.Ποτε θα κανεις επαναληπτικη χοριακη?Σου ειπε και για Ε2 & προγεστερονη να κανεις?εγω ρωτησα το γιατρο για να κανω εξεταση προγεστερονης μαζι με τη χοριακη αυριο & μου ειπε δε χρειαζεται.Ομως εγω θα κανω.Θα κανω οχι γιατι δεν εχω εμπιστοσυνη στο γιατρο μου,αλλα για να ειμαι εγω καλα.Γιατι στην προηγουμενη παλλινδρομη ο τοτε γιατρος μου ειχε πει σε επομενη εγκυμοσυνη μετρηση προγεστερονης απο την αρχη.

Σε φιλω γλυκα στη κοιλιτσα σου:wub:

Μπράβο κορίτσια!!!!

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Μαρακι2901 είπε:

Love χαρηκα παρα πολυ για τη θετικη χοριακη σου!Ποσο ευχαριστο,ποσο ελπιδοφορο!!!Να σου ζησει το αντρακι σου,ευχομαι μια ευκολη και απροβληματιστη εγκυμοσυνη μεσα απο την καρδια μου!εγω σημερα εκανα 2 τεστ τα οποια βγηκαν και τα 2 θετικα!Ησυχασα,καπως..Αυριο θα παω για τη χοριακη.Πρωι πρωι,μολις ξημερωσει:DΟλα ειναι μεσα στο μυαλο μας και ολα ειναι ψυχολογια.Ομως καποιες φορες λυγιζεις,σπας.Ολα σου φαινονται βουνο.Εγω προσευχομαι καθε μερα,ολο αυτο τον καιρο.Ειναι το μονο που με ηρεμει πλεον.Ποτε θα κανεις επαναληπτικη χοριακη?Σου ειπε και για Ε2 & προγεστερονη να κανεις?εγω ρωτησα το γιατρο για να κανω εξεταση προγεστερονης μαζι με τη χοριακη αυριο & μου ειπε δε χρειαζεται.Ομως εγω θα κανω.Θα κανω οχι γιατι δεν εχω εμπιστοσυνη στο γιατρο μου,αλλα για να ειμαι εγω καλα.Γιατι στην προηγουμενη παλλινδρομη ο τοτε γιατρος μου ειχε πει σε επομενη εγκυμοσυνη μετρηση προγεστερονης απο την αρχη.

Σε φιλω γλυκα στη κοιλιτσα σου:wub:

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ για τις ομορφες ευχές σου!!!!

Τι υπέροχα νέα!!!:wub:

Δεν θα μπορούσα να διαβάσω κάτι πιο όμορφο!!!

ποσο πολύ χάρηκα πραγματικά!!!

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!

μεσα απ τη ψυχή μου!

κ γω δεν είχα αντέξει να περιμένω κ είχα κάνει δυο τεστ...

Κ είχαν βγει θετικά...

Τελικά Εχουμε πολλά κοινά!!!

Η προσευχή πάντα μας δίνει δύναμη...

Ολα θα πάνε καλά!

εγω θα πάω για επαναληπτική χοριακή το Σάββατο...

εχω άγχος η αλήθεια είναι αλλά πιστεύω ότι είναι καλά...

ε2 και προγεστερονη όχι δε θα κανω

δεν μου το ζήτησαν κ απ όσο θυμάμαι ούτε την προηγούμενη φορά

Περιμένω νέα σου

με ανυπομονησία και αγάπη!!!

θετικη σκέψη κ όλα θα είναι τέλεια!

φιλακια πολλά-πολλά!:wub:

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Yovanna είπε:

 

Συγχαρητήρια και στις 2 κορίτσια! Χάρηκα πολύ με τα νέα σας! 

Μαράκι σου εύχομαι μια πολύ μεγάλη χοριακή αύριο! Γιατί θετική θα είναι σίγουρα! Περιμένουμε το νούμερο!

Σε ευχαριςτούμε παρά πολύ!!!

καθε καλό στη ζωή σου εύχομαι

και ό,τι ποθείς να πραγματοποιηθεί!!!

Link to comment
Share on other sites

On 12/6/2020 at 8:02 ΠΜ, LOVEEE είπε:

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ για τις ομορφες ευχές σου!!!!

Τι υπέροχα νέα!!!:wub:

Δεν θα μπορούσα να διαβάσω κάτι πιο όμορφο!!!

ποσο πολύ χάρηκα πραγματικά!!!

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!

μεσα απ τη ψυχή μου!

κ γω δεν είχα αντέξει να περιμένω κ είχα κάνει δυο τεστ...

Κ είχαν βγει θετικά...

Τελικά Εχουμε πολλά κοινά!!!

Η προσευχή πάντα μας δίνει δύναμη...

Ολα θα πάνε καλά!

εγω θα πάω για επαναληπτική χοριακή το Σάββατο...

εχω άγχος η αλήθεια είναι αλλά πιστεύω ότι είναι καλά...

ε2 και προγεστερονη όχι δε θα κανω

δεν μου το ζήτησαν κ απ όσο θυμάμαι ούτε την προηγούμενη φορά

Περιμένω νέα σου

με ανυπομονησία και αγάπη!!!

θετικη σκέψη κ όλα θα είναι τέλεια!

φιλακια πολλά-πολλά!:wub:

 

 

Τι εγινε με την χοριακη σου?εμενα ειναι καλη μου ειπε ο γιατρος,επαναληψη την τεταρτη μου ειπε!Εχω ακομα πονακια περιοδου σε μεση και κοιλια και φοβαμαι να χαρω...Εχω φοβερη υπνηλια,μιλαμε μπορει να κοιμαμαι ολη μερα και ολη νυχτα ασταματητα:roll:και να φανταστεις τα utrogestan τα βαζω κολπικα,αντε να τα επινα,θα κοιμομουν 24ωρα σερι:-PΕχω ενα αγχος μην ειναι εξωμητριο να σου πω την αμαρτια μου...Λογω των πονων στη μεση..

13 ώρες πρίν, Yovanna είπε:

@Μαρακι2901  όλα καλά με την χοριακή??

@Yovanna μου ναι δοξα τον Θεο ολα καλα!Πολυ ευχαριστημενος ο γιατρος,μου ειπε να την επαναλαβω την Τεταρτη!Τελικα δεν φευγει το αγχος..Ελεγα με τη χοριακη θα ηρεμησω,αλλα παλι σε αναμμενα καρβουνα ειμαι..Εαν θα αυξηθει,μηπως ειναι εξωμητριο...Ουφ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...