Γωγω08

Μενν 24,5 εβδομάδες 680 γραμμάρια με αιμορραγία

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους τους γονείς!!! Γέννησε η αδερφή μου στις 24+5 Μετά από ανεπάρκεια τραχήλου  έκανε περιδεση αλλά τελικά υπήρχε μικρόβιο το οποίο μετα απο ουτε 2 μέρες της δημιούργησε τοκετό!! Το μωράκι μας τωρα είναι στην μονάδα εντατικής νοσηλείας του παίδων... γεννήθηκε 680 γραμμάρια.! Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι ότι έχει αιμορραγία στο κεφαλάκι του από την μια 3ου βαθμού και από την άλλη 4ου βαθμού! Δεν μας δίνουν ελπίδες! Έχετε περάσει ή ακούσει κάτι παρόμοιο? Τώρα είναι 15 ημερών!

• Λυπημένη/-ος 1

Διαφημίσεις

καλησπερα!δεν εχω ακουσει κατι παρομοιο...ηθελα απλα να σας ευχηθω να πανε ολα καλα!!!

• Ευχαριστώ! 1

On 3/17/2020 at 6:36 PM, Γωγω08 said:

Καλησπέρα σε όλους τους γονείς!!! Γέννησε η αδερφή μου στις 24+5 Μετά από ανεπάρκεια τραχήλου  έκανε περιδεση αλλά τελικά υπήρχε μικρόβιο το οποίο μετα απο ουτε 2 μέρες της δημιούργησε τοκετό!! Το μωράκι μας τωρα είναι στην μονάδα εντατικής νοσηλείας του παίδων... γεννήθηκε 680 γραμμάρια.! Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι ότι έχει αιμορραγία στο κεφαλάκι του από την μια 3ου βαθμού και από την άλλη 4ου βαθμού! Δεν μας δίνουν ελπίδες! Έχετε περάσει ή ακούσει κάτι παρόμοιο? Τώρα είναι 15 ημερών!

Λυπάμαι πολύ πραγματικά. Εύχομαι το μωράκι να τα καταφέρει..

• Ευχαριστώ! 1

@Γωγω08 σας εύχομαι δύναμη!

Σε περιπτώσεις σαν κι αυτές όπου κανείς άλλος ανθρώπινος παράγοντας, πέραν των ειδικών επιστημόνων ιατρών-μαιών, δεν μπορεί (και δεν πρέπει) να παρέμβει στον χειρισμό του νεογνού, θα τονίσω κάτι που είμαι σίγουρη ότι ξέρετε και ήδη κάνετε. Είναι όμως πολύ σημαντικό και επιτρέψτε μου να το αναφέρω κι εγώ εδώ. Την σπουδαιότητα της στήριξης στους γονείς. Και πρακτική, πχ με βοήθεια στα καθημερινά, στις μετακινήσεις εάν χρειάζονται, κλπ. Και κυρίως ψυχολογική. Είτε με το να προσφέρετε τον ώμο σας για να κλάψουν εάν αυτό έχουν ανάγκη. Είτε με το να τους δώσετε την δυνατότητα να πουν δυο κουβέντες άσχετες να ξεφύγει λίγο το μυαλό τους εάν αυτό θέλουν. Είτε με το να τους "επιτρέπετε" να μένουν σιωπηλοί εάν μόνο αυτό μπορούν να κάνουν αυτή την στιγμή. Και σε βάθος χρόνου όλα, μα όλα θα γιατρευτούν και η ζωή θα βρεί τον δρόμο της.

• Μου αρέσει 3
    • Ευχαριστώ! 1

Δημοσιεύτηκαν (επεξεργάστηκε)
    On 17/3/2020 at 6:36 ΜΜ, Γωγω08 είπε:

Ελπίζω κι εγώ μέσα απ’ την καρδιά μου να τα καταφέρει το μωρό και καλή δύναμη στους γονείς και σ’ εσάς αυτή τη δύσκολη στιγμή.

Επεξεργάστηκαν by Indyla
    • Ευχαριστώ! 1

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά με το μωρό και να βγει νικητής μέσα από όλο αυτό. Καλή δύναμη στους γονείς του!

Δημοσιεύτηκαν (επεξεργάστηκε)

εύχομαι να πάνε όλα καλά, και κουράγιο στην αδερφή σου. θα χρειαστεί την αγάπη σας ότι και εάν γίνει γιατί θα είναι μια δύσκολη μάχη. 

Επεξεργάστηκαν by belleblue

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα