Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

8 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Σε ποιο μουσείο πήγατε?

Α!κ ξέχασα.μουωειπε η yovanna ότι ο μικρός ξετρελάθηκε με τους δεινοσαύρους κ την Legoland 

Στο Γουλανδρή Φυσικής Ιστορίς. Το χάρηκαν πολύ όλα τα πιτσιρίκια της παρέας. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anna3011 είπε:

Στο Γουλανδρή Φυσικής Ιστορίς. Το χάρηκαν πολύ όλα τα πιτσιρίκια της παρέας. 

Κι εμείς φοβόμασταν να πάμε κ σε μουσείο κ θέατρο θα πάμε σύντομα κ στα δύο.

Σκεφτόμουν αυτό ή το παιδικό μουσειο.

Έχει πάει κανείς στο τελευταίο?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Κι εμείς φοβόμασταν να πάμε κ σε μουσείο κ θέατρο θα πάμε σύντομα κ στα δύο.

Σκεφτόμουν αυτό ή το παιδικό μουσειο.

Έχει πάει κανείς στο τελευταίο?

 

Στο παιδικό μουσείο όχι. Παλιά με τη μεγάλη είχαμε πάει στην Πλάκα σε ένα παιδικό μουσείο, είναι το ίδιο που μεταφέρθηκε;

Στην Πλάκα πλέον νομίζω είναι και το Μουσείο Σχολικής Ζωής και Εκπαίδευσης.

 

Εμείς πήγαμε πρόσφατα στο Μουσείο Παιχνιδιών του Μπενάκη, νομίζω ότι κάποια δράση εκεί θα ήταν πολύ ωραία. Επίσης στην Εθνική Πινακοθήκη είναι πολύ όμορφα για επίσκεψη, όπως και στη Γλυπτοθήκη (που συνδυάζεται με βόλτα στο πάρκο, αν έχει καλό καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η νοσηση μου δίνει περισσότερο θάρρος να κυκλοφορώ.περασαμε την ο αλλά μπορούμε να κολλήσουμε την ο2 που είναι πολύ ήπια μου ειπε ο παιδιατρος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@μαγιοπουλαςπαντως ξερω ατομα που νοσουν κ τους εδειξαν τα συγκεκριμενα τεστ που λεγαμε.οποτε δ νομιζω οτι ολα οσα πηραμε δ ειναι καλα

οσο για τα προηγουμενα,ετυχε να εμφανιστει αχνο,ενω το ραπιντ αρνητικο.την επομενη μερα εγινε εντονο κ εδειξε κ το ραπιντ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , vicky86 είπε:

@μαγιοπουλαςπαντως ξερω ατομα που νοσουν κ τους εδειξαν τα συγκεκριμενα τεστ που λεγαμε.οποτε δ νομιζω οτι ολα οσα πηραμε δ ειναι καλα

οσο για τα προηγουμενα,ετυχε να εμφανιστει αχνο,ενω το ραπιντ αρνητικο.την επομενη μερα εγινε εντονο κ εδειξε κ το ραπιντ

Ωραια.καλα τα νέα.

Link to comment
Share on other sites

On 17/3/2022 at 1:08 ΜΜ, ninaki80 είπε:

Πάντως γενικα θέατρο μουσείο κτλ νομιζω ειναι πιο ασφαλές από τον παιδικο σταθμο νήπιο κτλ  γιατί μπορεί να επιλέξεις να πας κ μερες που δεν θα έχει παρα πολύ κόσμο κ επίσης να κάτσεις κάπου πιο απομακρισμενα από πολυ κόσμο το παιδί δεν θα ερθει σε άμεση επαφή με αλλα παιδια . Κ οσοι πανε φαντάζομαι δεν θα πάνε αρρωστοι για διασκέδαση ενώ σχολειο μπορει κ παράτυπα αν δουλεύεις να το πας κ με την μυξα του κ τον βηχα του. 

Από τι ηλικίες κορίτσια τα πατε θέατρο ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , vtgian είπε:

Από ενάμιση έτους, σε θέαμα για αντίστοιχη ηλικία (βρεφικό θέατρο).

Άρα μπορούμε να πάμε και με τους τρεις. Που είναι όλα κάτω από 3 ετών , γιατί πιο παλιά που είχαν έρθει στην πόλη μας και είχαν παιδικές παραστάσεις ήταν για πιο μεγάλα παιδάκια και ο δικός μου τότε δεν ενθουσιάστηκε. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Super.mum είπε:

Άρα μπορούμε να πάμε και με τους τρεις. Που είναι όλα κάτω από 3 ετών , γιατί πιο παλιά που είχαν έρθει στην πόλη μας και είχαν παιδικές παραστάσεις ήταν για πιο μεγάλα παιδάκια και ο δικός μου τότε δεν ενθουσιάστηκε. 

ποσο ειναι ο μεσαιος;

σιγουρα στην αθηνα θα εχει παραστασεις βρεφικες,λογικα αυτα που ερχονται σε σας ειναι αυτα που ερχονται κ επαρχια οπως διαφορα παραμυθια,που θελει ανω των 3

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, vicky86 είπε:

ποσο ειναι ο μεσαιος;

σιγουρα στην αθηνα θα εχει παραστασεις βρεφικες,λογικα αυτα που ερχονται σε σας ειναι αυτα που ερχονται κ επαρχια οπως διαφορα παραμυθια,που θελει ανω των 3

Ο μεσαίος είναι 1 μισή. Ναι ακριβώς αυτά που πάνε και επαρχία. Αυτό που του άρεσε πολύ ήταν το κουκλοθέατρο. Οι θεατρικές παραστάσεις ήταν γενικά για μεγαλύτερα δεν καθόταν 

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση όποιος ξέρει. Αν είσαι εμβολιασμένος. Και δηλώσεις θετικό ραπίντ. Για πέντε μέρες το πιστοποιητικό σου σκανάρεται κόκκινο; Και πρασινίζει από μόνο του ξανά την έκτη μέρα; Η πρέπει να ανεβάσεις αρνητικό ραπίντ για να πρασινίσει ξανά; 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , samsympan είπε:

@λουκουμαδάκι μόλις ρώτησα σχετικά. Δεν χρειάζεται, σε 5 μέρες πρασινίζει. Αυτό μου είπαν.

Δηλ αν δοκιμάσει κανείς να βγει κοκκινίζει τις πέντε πρώτες μέρες?σίγουρο αυτό?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , samsympan είπε:

@λουκουμαδάκι μόλις ρώτησα σχετικά. Δεν χρειάζεται, σε 5 μέρες πρασινίζει. Αυτό μου είπαν.

5 μέρες από τη μέρα του τεστ; Δλδ δηλώνω αύριο πχ Δευτέρα. Σάββατο θα πρασινίσει η Κυριακή; 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Εεεμ... μάλλον βρε κορίτσια... λογικά αν λέει πρασινίζει μόνο του στις 5μέρες, αφενός θα ήταν κόκκινο πριν κι αφετέρου μιλάμε για 5 24ωρα. Αυτό αντιλαμβάνομαι από την απάντηση που μου έδωσαν. Αλλά δεν έχω προσωπική γνώση. Οπότε διασταυρώστε το για σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , samsympan είπε:

Εεεμ... μάλλον βρε κορίτσια... λογικά αν λέει πρασινίζει μόνο του στις 5μέρες, αφενός θα ήταν κόκκινο πριν κι αφετέρου μιλάμε για 5 24ωρα. Αυτό αντιλαμβάνομαι από την απάντηση που μου έδωσαν. Αλλά δεν έχω προσωπική γνώση. Οπότε διασταυρώστε το για σίγουρα.

Ναι κόκκινο βγαίνει σίγουρα αυτό το ήξερα αλλά νόμιζα ήθελε και να το κάνεις εσύ ξανά πράσινο με αρνητικό ραπίντ όχι για δουλειά που σου επιτρέπει στο πενταήμερο αλλά για να πιεις καφέ πχ. Αλλά οκ αφού γίνεται μόνο του. Ευχαριστώ! Τώρα βλέπω η πρώτη μέρα θεωρείται μέρα 0 άρα +πέντε μέρες. 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κρούσμα κι εμείς στον παιδικό. Μπήκαμε σε πρωτόκολλο για τεστ. Καλή μας τύχη. Το σημερινό σελφ έδειξε αρνητικό. 

 

(Το νέο της επικαιρότητας δεν αντέχω να το σχολιάσω.)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ilaeira είπε:

Κρούσμα κι εμείς στον παιδικό. Μπήκαμε σε πρωτόκολλο για τεστ. Καλή μας τύχη. Το σημερινό σελφ έδειξε αρνητικό. 

 

(Το νέο της επικαιρότητας δεν αντέχω να το σχολιάσω.)

Στο τμήμα σας; Έκλεισε το τμήμα ή απλά κάνουν τεστάκια; Εύχομαι όλα καλά! 

Για το άλλο τι να πούμε.. το τελευταίο παιδί σκέφτομαι περισσότερο τι τράβηξε δέκα μήνες.. τι μαρτύριο πέρασε η ψυχή του:cry:

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , λουκουμαδάκι είπε:

Στο τμήμα σας; Έκλεισε το τμήμα ή απλά κάνουν τεστάκια; Εύχομαι όλα καλά! 

 

Ευχαριστώ! Είμαστε σε πρωτόκολλο με σελφ μέρα παρά μέρα, και ραπιντ για τη Δευτέρα. Μας είπαν ότι αν βρεθεί δεύτερο κρούσμα, θα κλείσει το τμήμα για πέντε μέρες. 

 

Έχω αγχωθεί λίγο, γιατί την προηγούμενη εβδομάδα περάσαμε οικογενειακώς μια ξεγυρισμένη λοίμωξη αναπνευστικού. Ξετιναχτήκαμε στα τεστ, ράπιντ και μοριακά μέρα παρά μέρα, μέχρι και για γρίπη έκανα. Σερνόμασταν για ένα πενθήμερο. Οπότε τώρα φοβάμαι μήπως τον βρει αποδυναμωμένο και κολλήσει. 

Τι να πω, ελπίζουμε για το καλύτερο. 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Ilaeira said:

 

Ευχαριστώ! Είμαστε σε πρωτόκολλο με σελφ μέρα παρά μέρα, και ραπιντ για τη Δευτέρα. Μας είπαν ότι αν βρεθεί δεύτερο κρούσμα, θα κλείσει το τμήμα για πέντε μέρες. 

 

Έχω αγχωθεί λίγο, γιατί την προηγούμενη εβδομάδα περάσαμε οικογενειακώς μια ξεγυρισμένη λοίμωξη αναπνευστικού. Ξετιναχτήκαμε στα τεστ, ράπιντ και μοριακά μέρα παρά μέρα, μέχρι και για γρίπη έκανα. Σερνόμασταν για ένα πενθήμερο. Οπότε τώρα φοβάμαι μήπως τον βρει αποδυναμωμένο και κολλήσει. 

Τι να πω, ελπίζουμε για το καλύτερο. 

Όλα καλά θα είναι , δεν είναι δεδομένο πως θα έχει κολλήσει το παιδί.

Το τμήμα γιατί να κλείσει ? Νομίζω δεν είναι αυτό το πρωτόκολλο. 

Θα πάει καλά, μην αγχώνεσαι!

 

Τώρα για το άλλο θέμα τι να πω...ένα κόμπο στο στομάχι νιώθω, και μία τεράστια στεναχώρια που δεν βρέθηκε ένας άνθρωπος να βοηθήσει αυτά τα παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , kotsifikos είπε:

Όλα καλά θα είναι , δεν είναι δεδομένο πως θα έχει κολλήσει το παιδί.

Το τμήμα γιατί να κλείσει ? Νομίζω δεν είναι αυτό το πρωτόκολλο. 

Θα πάει καλά, μην αγχώνεσαι!

 

Τώρα για το άλλο θέμα τι να πω...ένα κόμπο στο στομάχι νιώθω, και μία τεράστια στεναχώρια που δεν βρέθηκε ένας άνθρωπος να βοηθήσει αυτά τα παιδιά.

Κλείνει με δύο+ κρούσματα γιατί είναι παιδικός και δεν φοράνε μάσκα. Τουλάχιστον αυτό λέει η εγκύκλιος που μας έστειλαν. 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...