Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts

Πείτε μου σας παρακαλώ.Μιλησα με μαμα συμμαθητριας.μετα από συμπτώματα κ αρνητικά rapid εκανεψτηωδεθτερα που μας πέρασε pcr και βγήκε θετική. Αρνητικός ο σύζυγος κ  η κόρη.το παιδί αύριο θα κάνει rapid κ τη δευτερα θα πάει   σχολείο.ποσες πιθανότητες υπαρχουν να φανεί μετά?είναι κ κολλητή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 27 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Πείτε μου σας παρακαλώ.Μιλησα με μαμα συμμαθητριας.μετα από συμπτώματα κ αρνητικά rapid εκανεψτηωδεθτερα που μας πέρασε pcr και βγήκε θετική. Αρνητικός ο σύζυγος κ  η κόρη.το παιδί αύριο θα κάνει rapid κ τη δευτερα θα πάει   σχολείο.ποσες πιθανότητες υπαρχουν να φανεί μετά?είναι κ κολλητή.

Στο εξωτερικο εχουν δωσει οδηγια να γινεται το τεστ πρωτα στο φαρυγγα και μετα στη μυτη, εχει περισσοτερες πιθανοτητες να βγει σωστο το αποτελεσμα.Αν εως το δεκαημερο δεν εμφανισει συμπτωμα ή βγαινει αρνητικη ειστε οκ.Το θεωρω λιγο παρακινδυνευμενο να παει σχολειο.

 

Επεξεργάστηκαν by HopeA
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , HopeA είπε:

Στο εξωτερικο εχουν δωσει οδηγια να γινεται το τεστ πρωτα στο φαρυγγα και μετα στη μυτη, εχει περισσοτερες πιθανοτητες να βγει σωστο το αποτελεσμα.Αν εως το δεκαημερο δεν εμφανισει συμπτωμα ή βγαινει αρνητικη ειστε οκ.Το θεωρω λιγο παρακινδυνευμενο να παει σχολειο.

 

τι να κάνω εγώ τώρα.μου λέτε?

Αυτή λέει δεν υα βγει από το σπίτι για 10 μέρες.εχει απομονωθεί.λετε αύριο αν είναι να φανεί με το εργαστηριακό ραπιντ στο παιδί?κυριακη λεειβδεν θα του κάνει τεστ.

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, marakiz είπε:

, ούτε το πιστοποιητικό νόσησης θα ισχύει ακόμα, ούτε και το πιστοποιητικό εμβολιασμού, εφόσον έχω νοσήσει. 

Είσαι σίγουρη πως δεν ισχύει το  εμβολιασμου? Μέχρι πριν λίγες μέρες το ένα δεν ακυρωνε το άλλο. Μόνο αν ειχε λήξει είχες θέμα.  Άλλαξαν πάλι οι οδηγίες? 

 

Υπάρχει και εφαρμογή δεν θυμάμαι ακριβές όνομα που τεσταρει την εγκυρότητα των πιστοποιητικών. Είναι προσβάσιμη σε όλους ή μόνο για επιχειρήσεις κτλ? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Mama_Anesti_ είπε:

Είσαι σίγουρη πως δεν ισχύει το  εμβολιασμου? Μέχρι πριν λίγες μέρες το ένα δεν ακυρωνε το άλλο. Μόνο αν ειχε λήξει είχες θέμα.  Άλλαξαν πάλι οι οδηγίες? 

 

Υπάρχει και εφαρμογή δεν θυμάμαι ακριβές όνομα που τεσταρει την εγκυρότητα των πιστοποιητικών. Είναι προσβάσιμη σε όλους ή μόνο για επιχειρήσεις κτλ? 

μπορεις να κατεβασεις την εφαρμογη για να ελεγχεις εγκυροτητα

μεχρι προσφατα αν νοσουσες δ ακυρωνοταν το εμβολιασμου

αλλα μου ειπε η αδερφη μου,ειναι στους εμβολιασμους,σκηνικο:ειναι μια κοπελα εμβολιασμενη που νοσει,σχετικα ελαφρια.3-4η μερα κουραστηκε απο την.κλεισουρα,βγηκε κ πηγε καφε-ποτο κανονικα με το εμβολιασμου,αφου δ φαινοταν πουθενα στο συστημα η νοσηση,παρολο που εκανε ραπιντ.τωρα κτ διαβασα ειπε ο γεωργιαδης οτι θα παγωνει το εμβολιασμου οταν νοσεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, marakiz είπε:

 

Ίσως, το πιο πιθανό δηλαδή, να το είχα δει κάποια στιγμή και να σκέφτηκα πως θα το φτιάξω όταν χρειαστεί ή όταν βρεθώ σε ΚΕΠ. Με τόση καραντίνα δεν θα έβαζα προτεραιότητα να πάω σε ΚΕΠ για αυτό το λόγο για το δίχρονο. Έκλεισα ραντεβού σε ΚΕΠ τη Δευτέρα το πρωί αλλά μάλλον θα το αναβάλω γιατί μάλλον, ΜΑΛΛΟΝ θα ξαναπώ,  θα είμαι στο ξεκρέμαστο, ούτε το πιστοποιητικό νόσησης θα ισχύει ακόμα, ούτε και το πιστοποιητικό εμβολιασμού, εφόσον έχω νοσήσει. Ποιος ξέρει, ποιος ξέρει, μαντεύοντας πάμε σε αυτό το όμορφο κράτος.

 

Τα ξέρετε τα ΠΑΡΑΤΡΑΓΟΥΔΑ??? Τέτοια είμαστε.


Ότι τώρα δηλαδή είπαν ότι (σκέφτονται ότι ) θα ακυρωθεί και καλά η ισχύς του πιστοποιητικού εμβολιασμού στους νοσησαντες κι εσυ το πιστεύεις;;;;

 

Μια χαρά θα μπεις, θυμήσου που στο λέω. Η μαμά μου σήμερα μπήκε με πιστοποιητικό εμβολιασμού σε κομμωτηριο. 12η μέρα από τη νοσηση.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Πείτε μου σας παρακαλώ.Μιλησα με μαμα συμμαθητριας.μετα από συμπτώματα κ αρνητικά rapid εκανεψτηωδεθτερα που μας πέρασε pcr και βγήκε θετική. Αρνητικός ο σύζυγος κ  η κόρη.το παιδί αύριο θα κάνει rapid κ τη δευτερα θα πάει   σχολείο.ποσες πιθανότητες υπαρχουν να φανεί μετά?είναι κ κολλητή.

50-50

απο την δικη μας εμπειρια,γινεται μεσα στο ιδιο σπιτι να μην κολλησει αλλος,παρολο που δ παιρναμε ιδιαιτερες προφυλαξεις

απο την αλλη ,η αληθεια ειναι οτι τα τεστ συνηθως αργουν να πιασουν το θετικο

ειδικα μικρο παιδακι θα προτιμουσα να το κρατησω σπιτι εφοσον εχω την δυνατοτητα

πρίν από 2 λεπτά , Deena είπε:


Ότι τώρα δηλαδή είπαν ότι (σκέφτονται ότι ) θα ακυρωθεί και καλά η ισχύς του πιστοποιητικού εμβολιασμού στους νοσησαντες κι εσυ το πιστεύεις;;;;

 

Μια χαρά θα μπεις, θυμήσου που στο λέω. Η μαμά μου σήμερα μπήκε με πιστοποιητικό εμβολιασμού σε κομμωτηριο. 12η μέρα από τη νοσηση.

θα παγωνει κατα καποιον τροπο

βεβαια απο την σκεψη,στην ανακοινωση κ απο κει στην εφαρμογη εννοειται θα παρει χρονο

Link to comment
Share on other sites

Τι να σας πω βρε κορίτσια, πάντως στο ΚΕΠ που έκλεισα ραντεβού, η κοπέλα δεν ήξερε να μου απαντήσει, ήταν προβληματισμένη κι έμοιαζε έμπειρη, όχι ευθυνόφοβη.

 

Όχι δεν το πιστεύω είναι αλήθεια, πως δεν θα μπορω να εξυπηρετηθώ, παρόλα αυτά θα πρέπει να πάρω τον μικρό μαζί γιατί δεν θα ήθελα να τον αφήσω ακόμα στην πεθερά μου καλού κακου παρότι έχουν περάσει οι μέρες κ δεν τον λες και ησυχουλη, θα βρέχει κιόλας μάλλον και καταλαβαίνετε τα νεύρα μου τα χάπια μου αν τυχόν δεν εξυπηρετηθώ. Αν πάω και συμβεί θα με δείτε στις ειδήσεις, θα με καταλάβετε! :razz:

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

τι να κάνω εγώ τώρα.μου λέτε?

Αυτή λέει δεν υα βγει από το σπίτι για 10 μέρες.εχει απομονωθεί.λετε αύριο αν είναι να φανεί με το εργαστηριακό ραπιντ στο παιδί?κυριακη λεειβδεν θα του κάνει τεστ.

 

Ψυχραιμια. Πιστευω αν βγει κ παλι αρνητικο οι πιθανοτητες ειναι πολυ λιγες. Θα χουμε πολλα τετοια τωρα… 

 

Ξερει καποια παιδακι κατω των 5 που νοσησε απο Ομικρον;

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ξέρει από ποια μετάλλαξη νόσησε;; Δεν αναφέρεται στο μοριακο.

 

Όταν νόσησε ο γιος μου, νόσησαν άλλα δύο παιδάκια από το τμήμα του. Κι όταν με κάλεσε η δασκάλα του να δει πως είναι, μου είπε πως το αρχικό κρούσμα της τάξης  νοσηλεύτηκε 5 μερες λόγω επιπλοκών, 5 χρόνων παιδάκι χωρίς υποκείμενα. Ευτυχώς ήταν καλύτερα. Σοκαρίστηκα, η αλήθεια. Κατά κανόνα τα παιδιά την περνούν ελαφριά, αλλά ποτέ δεν ξέρεις. 

 

Μπορεί να νοσησαμε γιορτιατικο και να πηξαμε, τουλάχιστον δεν έχω άγχος για το σχολείο τώρα όπως οι περισσότεροι γονείς. 

 

Μαγιοπουλος πιστεύω θα έπρεπε να την κρατήσουν σπίτι. Εμείς κάτσαμε 12 μέρες μέσα σπίτι να είμαστε σίγουροι πως δεν είμαστε κίνδυνος για τους άλλους. Τις 5 μέρες μόνο καραντινα το βρίσκω μεγάλη βλακεία, κανείς δεν ξέρει ποια μετάλλαξη έχει, υποθετικά και μόνο είναι η όμικρον.

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 30 λεπτά , marakiz είπε:

Ποιος ξέρει από ποια μετάλλαξη νόσησε;; Δεν αναφέρεται στο μοριακο.

 

Όταν νόσησε ο γιος μου, νόσησαν άλλα δύο παιδάκια από το τμήμα του. Κι όταν με κάλεσε η δασκάλα του να δει πως είναι, μου είπε πως το αρχικό κρούσμα της τάξης  νοσηλεύτηκε 5 μερες λόγω επιπλοκών, 5 χρόνων παιδάκι χωρίς υποκείμενα. Ευτυχώς ήταν καλύτερα. Σοκαρίστηκα, η αλήθεια. Κατά κανόνα τα παιδιά την περνούν ελαφριά, αλλά ποτέ δεν ξέρεις. 

 

Μπορεί να νοσησαμε γιορτιατικο και να πηξαμε, τουλάχιστον δεν έχω άγχος για το σχολείο τώρα όπως οι περισσότεροι γονείς. 

 

Μαγιοπουλος πιστεύω θα έπρεπε να την κρατήσουν σπίτι. Εμείς κάτσαμε 12 μέρες μέσα σπίτι να είμαστε σίγουροι πως δεν είμαστε κίνδυνος για τους άλλους. Τις 5 μέρες μόνο καραντινα το βρίσκω μεγάλη βλακεία, κανείς δεν ξέρει ποια μετάλλαξη έχει, υποθετικά και μόνο είναι η όμικρον.

Χαίρω πολύ.δεν θα το κάνει όμως.κ θα ξέρω ότι το παιδί θα είναι τη δευτερα σχολειο.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, μαγιοπουλας said:

Πείτε μου σας παρακαλώ.Μιλησα με μαμα συμμαθητριας.μετα από συμπτώματα κ αρνητικά rapid εκανεψτηωδεθτερα που μας πέρασε pcr και βγήκε θετική. Αρνητικός ο σύζυγος κ  η κόρη.το παιδί αύριο θα κάνει rapid κ τη δευτερα θα πάει   σχολείο.ποσες πιθανότητες υπαρχουν να φανεί μετά?είναι κ κολλητή.

Εννοείς πριν από 6 μέρες?? Το παιδί πρέπει να κάτσει όλη την άλλη  βδομάδα στο σπίτι και να κάνει ράπιντ μέρα παρά μέρα. Όταν θα είναι αρνητική πια  η μαμά , φαντάζομαι μεσοβδόμαδα, μετά κάνει τελευταίο ράπιντ και η μικρή την Κυριακή και επιστρέφει σχολείο αν είναι αρνητική. Αφού και αυτή σπίτι θα είναι, γιατί δεν την κρατάει? Είναι πολύ χάλια και δεν μπορεί? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marakiz είπε:

Ποιος ξέρει από ποια μετάλλαξη νόσησε;; Δεν αναφέρεται στο μοριακο.

 

Όταν νόσησε ο γιος μου, νόσησαν άλλα δύο παιδάκια από το τμήμα του. Κι όταν με κάλεσε η δασκάλα του να δει πως είναι, μου είπε πως το αρχικό κρούσμα της τάξης  νοσηλεύτηκε 5 μερες λόγω επιπλοκών, 5 χρόνων παιδάκι χωρίς υποκείμενα. Ευτυχώς ήταν καλύτερα. Σοκαρίστηκα, η αλήθεια. Κατά κανόνα τα παιδιά την περνούν ελαφριά, αλλά ποτέ δεν ξέρεις. 

 

Μπορεί να νοσησαμε γιορτιατικο και να πηξαμε, τουλάχιστον δεν έχω άγχος για το σχολείο τώρα όπως οι περισσότεροι γονείς. 

 

Μαγιοπουλος πιστεύω θα έπρεπε να την κρατήσουν σπίτι. Εμείς κάτσαμε 12 μέρες μέσα σπίτι να είμαστε σίγουροι πως δεν είμαστε κίνδυνος για τους άλλους. Τις 5 μέρες μόνο καραντινα το βρίσκω μεγάλη βλακεία, κανείς δεν ξέρει ποια μετάλλαξη έχει, υποθετικά και μόνο είναι η όμικρον.

Για να δεις τι μεταλλαξη εχεις δινεις παραπανω για την αναλυση. 
Σοκαριστηκα με αυτο με το νοσοκομειο.

Διαβασα κ ενα αρθρο οτι τα παιδακια κατω των 5 ειναι πιο ευαισθητα γιατι προσβαλλονται στο ανωτερο αναπνευστικο που ειναι ακομα ανωριμο.

Κ τι θα διαβασουμε ακομα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Yovanna είπε:

Εννοείς πριν από 6 μέρες?? Το παιδί πρέπει να κάτσει όλη την άλλη  βδομάδα στο σπίτι και να κάνει ράπιντ μέρα παρά μέρα. Όταν θα είναι αρνητική πια  η μαμά , φαντάζομαι μεσοβδόμαδα, μετά κάνει τελευταίο ράπιντ και η μικρή την Κυριακή και επιστρέφει σχολείο αν είναι αρνητική. Αφού και αυτή σπίτι θα είναι, γιατί δεν την κρατάει? Είναι πολύ χάλια και δεν μπορεί? 

Καθόλου χάλια δεν είναι.λεει ότι είναι απομονωμένη.

Επίσης είπε ότι το περνάει κ καλυτερα από τους εμβολιασμενους.μας είχε πει να πάνε με το μπαμπάτης μόνο την κυριακη την προηγουμενη παιδικη χαρά.ειχε συμπτώματα.ειχα αρνηθεί.χωρις να το ξέρω βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Καθόλου χάλια δεν είναι.λεει ότι είναι απομονωμένη.

Επίσης είπε ότι το περνάει κ καλυτερα από τους εμβολιασμενους.μας είχε πει να πάνε με το μπαμπάτης μόνο την κυριακη την προηγουμενη παιδικη χαρά.ειχε συμπτώματα.ειχα αρνηθεί.χωρις να το ξέρω βέβαια.

Καλά, τυχερή είναι. Εχθές με πήρε για ευχές μια γνωστή μου, αισθητικός, στην οποία πήγαινα για μασάζ προ κόβιντ , και μου είπε ότι τον Νοέμβριο κόλλησε (ανεμβολίαστη 50+) και έμεινε 3,5 εβδομάδες διασωληνωμένη. Για τα θυμαράκια με είχαν μου είπε. Δεν είχε άλλα προβλήματα υγείας. Ακόμη παλεύει να συνέλθει. Είναι πολύ αδύναμη. δεν μπορεί ακόμη να δουλέψει κτλ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Yovanna είπε:

Καλά, τυχερή είναι. Εχθές με πήρε για ευχές μια γνωστή μου, αισθητικός, στην οποία πήγαινα για μασάζ προ κόβιντ , και μου είπε ότι τον Νοέμβριο κόλλησε (ανεμβολίαστη 50+) και έμεινε 3,5 εβδομάδες διασωληνωμένη. Για τα θυμαράκια με είχαν μου είπε. Δεν είχε άλλα προβλήματα υγείας. Ακόμη παλεύει να συνέλθει. Είναι πολύ αδύναμη. δεν μπορεί ακόμη να δουλέψει κτλ. 

Μόλις έμαθα ότι φίλος τριπλά εμβολιασμενος είναι ατο σωτηρία.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Μόλις έμαθα ότι φίλος τριπλά εμβολιασμενος είναι ατο σωτηρία.

Ειχε κάτι παθολογικο? Τι ηλικια? 

πρίν από 5 λεπτά , Deena είπε:

Εδώ βγήκε θετικός και ο γιος μου τελικά…και πολύ άργησε. 
 

6η μέρα από το δικό μου θετικό βγήκε το σελφ του θετικό, φυσικά και το μοριακό θετικο

Περαστικά σας . Τουλάχιστον θα έχετε όλοι αντισωματα κ την υπόλοιπη χρονια θα είστε λιγο πιο ήσυχοι. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , ninaki80 είπε:

Ειχε κάτι παθολογικο? Τι ηλικια? 

Περαστικά σας . Τουλάχιστον θα έχετε όλοι αντισωματα κ την υπόλοιπη χρονια θα είστε λιγο πιο ήσυχοι. 

49 ετών χωρίς υποκείμενα.

πρίν από 29 λεπτά , Deena είπε:

Εδώ βγήκε θετικός και ο γιος μου τελικά…και πολύ άργησε. 
 

6η μέρα από το δικό μου θετικό βγήκε το σελφ του θετικό, φυσικά και το μοριακό θετικο

Περαστικά. Αυτά είναι που φοβαμσι κι εγώ με τους ασυβειδητους

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι στην πολη καταγωγης,κ ειναι σε χειροτερη κατασταση απο κει που μενουμε,ολο κ ακουμε για κοσμο που νοσησε,κ βαρια,κ πεθανε

61χρ ανεμβολιαστος χωρις προβληματα πεθανε

λιγο πιο μετα ο ανηψιος του,τριπλα εμβολιασμενος,ευτυχως μικρος,μονο κιλα εχει.αλλα το περναει σπιτι με πυρετο

περυσι γνωστοι μας το περασαν ολοι ελαφρια,ανεμβολιαστοι,50αρηδες με παιδια μεγαλα.φετος διπλα εμβολιασμενη η μαμα ηταν για νοσοκομειο,αλλα εχει διαφορα θεματα.πανω στον μηνα παλι θετικη η κορη

66χρ τριπλα εμβολιασμενος,χωρις υποκειμενα,πεθανε.διασωληνωθηκε στο διαδρομο,δυστυχως εδω δ υπαρχουν υποδομες.απο αυτο κινδυνευουμε περισσοτερο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Deena είπε:

Εδώ βγήκε θετικός και ο γιος μου τελικά…και πολύ άργησε. 
 

6η μέρα από το δικό μου θετικό βγήκε το σελφ του θετικό, φυσικά και το μοριακό θετικο

Περαστικα μωρε

 

πρίν από 27 λεπτά , vicky86 είπε:

επειδη ειμαι στην πολη καταγωγης,κ ειναι σε χειροτερη κατασταση απο κει που μενουμε,ολο κ ακουμε για κοσμο που νοσησε,κ βαρια,κ πεθανε

61χρ ανεμβολιαστος χωρις προβληματα πεθανε

λιγο πιο μετα ο ανηψιος του,τριπλα εμβολιασμενος,ευτυχως μικρος,μονο κιλα εχει.αλλα το περναει σπιτι με πυρετο

περυσι γνωστοι μας το περασαν ολοι ελαφρια,ανεμβολιαστοι,50αρηδες με παιδια μεγαλα.φετος διπλα εμβολιασμενη η μαμα ηταν για νοσοκομειο,αλλα εχει διαφορα θεματα.πανω στον μηνα παλι θετικη η κορη

66χρ τριπλα εμβολιασμενος,χωρις υποκειμενα,πεθανε.διασωληνωθηκε στο διαδρομο,δυστυχως εδω δ υπαρχουν υποδομες.απο αυτο κινδυνευουμε περισσοτερο

Εδω που φτασαμε δεν εχουμε υποδομες για τπτ

Το πιστευω οτι θα μας παρακαλανε να βγουμε εξω κ τελικα θα φοβομαστε

Εχουμε φτασει στο αλλο ακρο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , HopeA είπε:

Περαστικα μωρε

 

Εδω που φτασαμε δεν εχουμε υποδομες για τπτ

Το πιστευω οτι θα μας παρακαλανε να βγουμε εξω κ τελικα θα φοβομαστε

Εχουμε φτασει στο αλλο ακρο

Σιγά μην φοβηθούν να βγουν έξω.οσο χειροτερεύει τα πράγματα τόσο πιο πολύ θέλουν να βγουν

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Σιγά μην φοβηθούν να βγουν έξω.οσο χειροτερεύει τα πράγματα τόσο πιο πολύ θέλουν να βγουν

Μπορει να χεις και δικιο

Εγω ειμαι πολυ διστακτικη. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Deena είπε:

Εδώ βγήκε θετικός και ο γιος μου τελικά…και πολύ άργησε. 
 

6η μέρα από το δικό μου θετικό βγήκε το σελφ του θετικό, φυσικά και το μοριακό θετικο

Πως ειναι ο μικρος?για την κόρη σου τι προβλέπεται από το νόμο?πάει σχολείο?

Link to comment
Share on other sites

Λένε ότι πλέον σχεδόν όλα τα κρούσματα είναι Ο και ότι μόνο από Δ έχουν μέσα σε ΜΕΘ. Η Ο λένε σπάνια δείνει βαριές νοσηλειες ή διασωληνωσεις. Δηλαδή τώρα βλέπουμε ακόμα τα αποτελέσματα της Δ σε ΜΕΘ και θανάτους. Η προσέλευση στα νοσοκομεία έχει αυξηθεί αλλά είναι ελαφριές περιπτώσεις, τους διώχνουν ή κρατάνε κάποιους για παρακολούθηση κυρίως προληπτικά γιατί ανήκουν νσε ευπαθείς ομάδες. Έτσι είπε γνωστή από το Σωτηρία. Όπως φαίνεται τα πράγματα είναι αισιόδοξα,.αν δεν μας βρει κάτι καινούργιο. Κουράγιο κάνα μήνα ακόμα μπας και από άνοιξη γυρίσουμε στην κανονική μας ζωή! Εμένα τίποτα δεν με πειράζει,. μόνο θέλω αν φύγουν οι μάσκες επιτέλους από τα σχολεία, να αρχίσουν οι εκδρομές και οι γιορτές, να χαρούν τα παιδιά. Για μένα καθόλου δεν με νοιάζει. Τη βγάζω και με νετφλιξ. Αυτά τα έρμα να ζήσουν κανονικά μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...