Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts

πρίν από 20 λεπτά , Ilaeira είπε:

 

Κάποια στιγμή, κάπως, κάπου, θα πρέπει να λογοδοτήσουν όλοι αυτοί που σπέρνουν παραπληροφόρηση για να προωθήσουν τη δική τους ατζέντα. Και πήραν και παίρνουν ακόμα κόσμο στον λαιμό τους.

Αυτός ήταν κ μορφωμένος άνθρωπος με άποψη.δεν ξέρω πωςψτην είδε έτσι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

40 minutes ago, kotsifikos said:

@Yovanna πως είστε μαμά και γιος?

Εγώ καλύτερα, ο μικρός πολλή μύξα ακόμη και πυρετό μέχρι χθες. Τα μάτια καθάρισαν σε μια μέρα. Κάνουμε και κολλύριο και κομπρέσες με χαμομήλι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, έχω μέρες να παρακολουθήσω το θέμα. 
Βρέθηκε κρούσμα στο νηπιαγωγείο του γιου μου και του έκανα ράπιντ και βγήκε θετικό. Κάναμε και μοριακό, θα βγει το βράδυ το αποτέλεσμα.

Λίγα δέκατα έχει προς το παρόν, ας ελπίσουμε να το περάσει ελαφριά κι ο μικρός επίσης αν κολλήσει που είναι και το πιο πιθανό. Κάναμε μαμά και μικρός γιος σελφ τεστ κι είναι αρνητικά. Ο σύζυγος είναι στη δουλειά και θα πάει με την πρώτη ευκαιρία για ράπιντ.
Λογικά θα μας πάρουν από την πολιτική προστασία όταν δηλωθεί το μοριακό. Μέχρι τότε πείτε μου, ποιες είναι οι οδηγίες? Εγώ με τα παιδιά θα κάτσουμε έτσι κι αλλιώς καραντίνα δέκα μέρες. Γενικά τι προβλέπεται?

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Αυτός ήταν κ μορφωμένος άνθρωπος με άποψη.δεν ξέρω πωςψτην είδε έτσι.

Πω πω, πόσο θλιβερό.. Να χάνουν έτσι τα παιδάκια τον μπαμπά τους..

Link to comment
Share on other sites

Άτομα, που αποτελούν στενές επαφές κρουσμάτων COVID-19 και είτε έχουν εμβολιαστεί για τον ιό SARSCoV2 είτε μέσα στο προηγούμενο εξάμηνο έχουν νοσήσει από τον ιό και παραμένουν ασυμπτωματικοί, δεν μπαίνουν σε καραντίνα αλλά οφείλουν να τηρούν αυστηρά τα μέτρα ατομικής προστασίας και να παρακολουθούν την υγεία τους για εμφάνιση συμπτωμάτων μέχρι και την ολοκλήρωση των 14 ημερών.

 

Βρήκα αυτό. 

 

Ωραίες γιορτες θα περάσουμε!!

 

Καμιά ιδέα πως να μην κολλήσει ο μικρός??

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 45 λεπτά , marakiz είπε:

Καλημέρα κορίτσια, έχω μέρες να παρακολουθήσω το θέμα. 
Βρέθηκε κρούσμα στο νηπιαγωγείο του γιου μου και του έκανα ράπιντ και βγήκε θετικό. Κάναμε και μοριακό, θα βγει το βράδυ το αποτέλεσμα.

Λίγα δέκατα έχει προς το παρόν, ας ελπίσουμε να το περάσει ελαφριά κι ο μικρός επίσης αν κολλήσει που είναι και το πιο πιθανό. Κάναμε μαμά και μικρός γιος σελφ τεστ κι είναι αρνητικά. Ο σύζυγος είναι στη δουλειά και θα πάει με την πρώτη ευκαιρία για ράπιντ.
Λογικά θα μας πάρουν από την πολιτική προστασία όταν δηλωθεί το μοριακό. Μέχρι τότε πείτε μου, ποιες είναι οι οδηγίες? Εγώ με τα παιδιά θα κάτσουμε έτσι κι αλλιώς καραντίνα δέκα μέρες. Γενικά τι προβλέπεται?

Καλημέρα και περαστικά στο παιδί! Κατ' αρχάς θα πρέπει να ενημερώσετε όσους έχει έχουν έρθει σε επαφή με το παιδί τις τελευταίες 48 ώρες. Η καραντίνα του λήγει 10 μέρες από το θετικό τεστ εφόσον θα είναι τότε τουλάχιστον 3 24ωρα απύρετος. Σε περίπτωση που ο μη γένοιτο εμφανίσει ο μικρός συμπτώματα ή βγει θετικός σε self test μπορεί να "σπάσει" την καραντίνα, προκειμένου να υποβληθεί σε εργαστηριακό έλεγχο. Αν δεν κολλήσει, η καραντίνα του λήγει στις 14 ημέρες ή στις 10 ημέρες, μετά όμως από αρνητικό μοριακό τεστ. Εσείς αν είστε εμβολιασμένοι δεν μπαίνετε καραντίνα, αλλά προσέχετε για τυχόν συμπτώματα. Δεν είμαι σίγουρη για εσάς πότε πρέπει να επαναλάβετε το τεστ αν δεν έχετε συμπτώματα. Εγώ όταν κόλλησε η κόρη μου δεν είχα προλάβει ακόμα να εμβολιαστώ και έκανα ένα τεστ τη 14η μέρα, πριν βγω από την καραντίνα για να είμαι σίγουρη (και πολλά self test ενδιάμεσα). Σας εύχομαι να το περάσετε όσο το δυνατόν πιο ανώδυνα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , marakiz είπε:

Καλημέρα κορίτσια, έχω μέρες να παρακολουθήσω το θέμα. 
Βρέθηκε κρούσμα στο νηπιαγωγείο του γιου μου και του έκανα ράπιντ και βγήκε θετικό. Κάναμε και μοριακό, θα βγει το βράδυ το αποτέλεσμα.

Λίγα δέκατα έχει προς το παρόν, ας ελπίσουμε να το περάσει ελαφριά κι ο μικρός επίσης αν κολλήσει που είναι και το πιο πιθανό. Κάναμε μαμά και μικρός γιος σελφ τεστ κι είναι αρνητικά. Ο σύζυγος είναι στη δουλειά και θα πάει με την πρώτη ευκαιρία για ράπιντ.
Λογικά θα μας πάρουν από την πολιτική προστασία όταν δηλωθεί το μοριακό. Μέχρι τότε πείτε μου, ποιες είναι οι οδηγίες? Εγώ με τα παιδιά θα κάτσουμε έτσι κι αλλιώς καραντίνα δέκα μέρες. Γενικά τι προβλέπεται?

Περαστικά σας, ελπίζω να το περάσετε όσο το δυνατόν πιο ήπια!

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, HopeA said:

Δεν ειπα καθολου οτι ειναι κατι μακρινο.Η επιστημη δεν ειναι ενα μηλο κ αλλο ενα ισον δυο. Η ερευνα συνεχιζεται, τπτ δν ειναι βεβαιο κ αν ψαχνουμε για βεβαια σημεια χωρις λαθη, παραληψεις και αμφιβολιες, ζουμε σε παραμυθι. Κανεις δε θα σου πει ετσι ειναι και παρτο.Κατανοω οτι ο καθενας εχει το χρονο του για να το αντιληφθει αυτο, ειμαστε ομως στο δευτερο χρονο και πια οι περισσοτεροι ευτυχως ξερουμε.

Ευτυχώς που ο περισσότερος κόσμος σε αυτά τα δύο χρόνια κατανοησε ότι η επιστήμη δεν είναι ένα και ένα κάνουν δύο και άλλες τέτοιες βασικές αρχές και ότι τίποτα δεν είναι βέβαιο γιατί μέχρι πριν μάλλον ήμασταν παραπληροφορημενοι. Εγώ δυστυχώς ανήκω σε αυτούς με την χαμηλη αντίληψη όπως και η @Mary1976 και αργούμε ακόμη oh well

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marakiz said:

Άτομα, που αποτελούν στενές επαφές κρουσμάτων COVID-19 και είτε έχουν εμβολιαστεί για τον ιό SARSCoV2 είτε μέσα στο προηγούμενο εξάμηνο έχουν νοσήσει από τον ιό και παραμένουν ασυμπτωματικοί, δεν μπαίνουν σε καραντίνα αλλά οφείλουν να τηρούν αυστηρά τα μέτρα ατομικής προστασίας και να παρακολουθούν την υγεία τους για εμφάνιση συμπτωμάτων μέχρι και την ολοκλήρωση των 14 ημερών.

 

Βρήκα αυτό. 

 

Ωραίες γιορτες θα περάσουμε!!

 

Καμιά ιδέα πως να μην κολλήσει ο μικρός??

Ναι εξαρτόμαστε από τη συνείδηση του κάθε ένα,εγώ αυτό πιστεύω!! Πως να μη κολλήσει ο μικρός??υπάρχει η δυνατότητα ο άντρας  σου να μείνει με το ένα παιδί εσύ με το άλλο?

1 hour ago, marakiz said:

Καλημέρα κορίτσια, έχω μέρες να παρακολουθήσω το θέμα. 
Βρέθηκε κρούσμα στο νηπιαγωγείο του γιου μου και του έκανα ράπιντ και βγήκε θετικό. Κάναμε και μοριακό, θα βγει το βράδυ το αποτέλεσμα.

Λίγα δέκατα έχει προς το παρόν, ας ελπίσουμε να το περάσει ελαφριά κι ο μικρός επίσης αν κολλήσει που είναι και το πιο πιθανό. Κάναμε μαμά και μικρός γιος σελφ τεστ κι είναι αρνητικά. Ο σύζυγος είναι στη δουλειά και θα πάει με την πρώτη ευκαιρία για ράπιντ.
Λογικά θα μας πάρουν από την πολιτική προστασία όταν δηλωθεί το μοριακό. Μέχρι τότε πείτε μου, ποιες είναι οι οδηγίες? Εγώ με τα παιδιά θα κάτσουμε έτσι κι αλλιώς καραντίνα δέκα μέρες. Γενικά τι προβλέπεται?

Τι να πω βρε μαράκι αλήθεια δεν έχω λόγια τέτοιες ημέρες. Περαστικά !!! Θα περάσει ελαφριά και θα πάνε όλα καλά!!! όσο μπορείς τα παιδιά σε διαφορετικά δωμάτια, διαφορετικό μπάνιο, όμως και πάλι μέσα στο ίδιο σπίτι πολύ δύσκολο να μην υπάρξει διασπορά. Εκτός αν μπορέσετε να κάνετε αυτό που λέω παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marakiz said:

Καλημέρα κορίτσια, έχω μέρες να παρακολουθήσω το θέμα. 
Βρέθηκε κρούσμα στο νηπιαγωγείο του γιου μου και του έκανα ράπιντ και βγήκε θετικό. Κάναμε και μοριακό, θα βγει το βράδυ το αποτέλεσμα.

Λίγα δέκατα έχει προς το παρόν, ας ελπίσουμε να το περάσει ελαφριά κι ο μικρός επίσης αν κολλήσει που είναι και το πιο πιθανό. Κάναμε μαμά και μικρός γιος σελφ τεστ κι είναι αρνητικά. Ο σύζυγος είναι στη δουλειά και θα πάει με την πρώτη ευκαιρία για ράπιντ.
Λογικά θα μας πάρουν από την πολιτική προστασία όταν δηλωθεί το μοριακό. Μέχρι τότε πείτε μου, ποιες είναι οι οδηγίες? Εγώ με τα παιδιά θα κάτσουμε έτσι κι αλλιώς καραντίνα δέκα μέρες. Γενικά τι προβλέπεται?

Περαστικά!! Ελπίζω πραγματικά να μην κολλήσετε! Ωραίες γιορτές περνάμε! Έχετε κάνει γ δόση εσείς? Συνεχές πλύσιμο χεριών και επιφανειών, αερισμός δωματίων και μάσκες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τέλος Γενάρη έχουμε κανονίσει την τρίτη δόση, τότε θα εχουν συμπληρωθεί 6 μήνες. Ελπίζω να προστατευόμαστε ακόμα.

 

Ο άντρας μου δουλεύει κ θα δουλεύει εφόσον βγαίνουν τα τεστ οκ, με όλα τα μέτρα σαφώς. Άρα δεν γίνεται να τα χωρίσουμε. 

 

Ο μεγάλος δεν θέλει να βάλει μάσκα μέσα στο σπίτι κ δεν θα τον πιέσω γιατί θα κάτσει δέκα μέρες μέσα, δεν γίνεται κάθε μέρα όλη μέρα με μάσκα. Ευτυχώς καταλαβαίνει και κρατάει απόσταση από τον μικρό.

 

Ωραίες γιορτές θα περάσουμε!! 

 

Το έλεγα ότι θα κολλήσει κάποια στιγμή, δεν την γλιτώνει, σχολείο, ταεκβοντό, κάνα παιδικό πάρτι που και που, θα έπρεπε να τον έχω σε γυάλα και δεν γινόταν άλλο.

 

Τι να πω βρε παιδιά, ας το περάσει ελαφριά κ ο μεγάλος κι ο μικρός αν κολλήσει τελικά.  Κι εμείς βέβαια.

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, marakiz said:

Ο άντρας μου δουλεύει κ θα δουλεύει εφόσον βγαίνουν τα τεστ οκ, με όλα τα μέτρα σαφώς. Άρα δεν γίνεται να τα χωρίσουμε. 

Αυτό τώρα.. Μπορεί να τον βάλουν τηλεργασία ή να του δώσουν άδεια. Εμείς, στη υπάλληλο που νοσούν ο σύζυγος και η κόρη της, της είπαμε να έρθει με το νέο χρόνο και εννοείται θα χρεωθούμε εμείς τις μέρες αυτές, εφόσον δεν μπορούμε να την υποχρεώσουμε να κάτσει, αλλά φοβόμαστε να έρθει εδώ μέσα.. Όλοι φοβούνται.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Yovanna είπε:

Αυτό τώρα.. Μπορεί να τον βάλουν τηλεργασία ή να του δώσουν άδεια. Εμείς, στη υπάλληλο που νοσούν ο σύζυγος και η κόρη της, της είπαμε να έρθει με το νέο χρόνο και εννοείται θα χρεωθούμε εμείς τις μέρες αυτές, εφόσον δεν μπορούμε να την υποχρεώσουμε να κάτσει, αλλά φοβόμαστε να έρθει εδώ μέσα.. Όλοι φοβούνται.

Δεν είναι υπάλληλος κ ευτυχώς δεν δουλεύει σε εσωτερικό χώρο.

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Yovanna said:

Αυτό τώρα.. Μπορεί να τον βάλουν τηλεργασία ή να του δώσουν άδεια. Εμείς, στη υπάλληλο που νοσούν ο σύζυγος και η κόρη της, της είπαμε να έρθει με το νέο χρόνο και εννοείται θα χρεωθούμε εμείς τις μέρες αυτές, εφόσον δεν μπορούμε να την υποχρεώσουμε να κάτσει, αλλά φοβόμαστε να έρθει εδώ μέσα.. Όλοι φοβούνται.

Δυστυχώς ελάχιστοι εργοδότες θα κάνουν αυτό που εσείς κάνετε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , kotsifikos είπε:

Δυστυχώς ελάχιστοι εργοδότες θα κάνουν αυτό που εσείς κάνετε!!!

Εως και καθόλου!

 

Οι γονείς σου είναι οκ;;

 

Εγώ μίλησα κ με παιδίατρο κ μου είπε να πάω να κάνω ραπιντ και στον μικρό, στην περίπτωση που έχει έστω κ ασυμπτωματικα να το γνωρίζουμε! 

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, marakiz said:

Εως και καθόλου!

 

Οι γονείς σου είναι οκ;;

 

Εγώ μίλησα κ με παιδίατρο κ μου είπε να πάω να κάνω ραπιντ και στον μικρό, στην περίπτωση που έχει έστω κ ασυμπτωματικα να το γνωρίζουμε! 

Ναι μια χαρά!! Ευχαριστώ!

 

Να κάνεις, ναι να γνωρίζεις τι συμβαίνει! Πάντως προσπάθησε να εισαι ήρεμη, τα παιδιά το περνούν πολύ ελαφριά.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ilaeira είπε:

Κάποια στιγμή, κάπως, κάπου, θα πρέπει να λογοδοτήσουν όλοι αυτοί που σπέρνουν παραπληροφόρηση για να προωθήσουν τη δική τους ατζέντα. Και πήραν και παίρνουν ακόμα κόσμο στον λαιμό τους.

Αυτοί που δρουν σε μέσο-επίπεδο, σε δημόσια θέα (κεκαλυμμένα ή απροκάλυπτα) και ο λόγος τους επηρεάζει έναν ικανό αριθμό ανθρώπων, υπάρχει μια ελπίδα πράγματι, να λογοδοτήσουν κάποια στιγμή. (Χωρίς να είναι βέβαιο κι αυτό. Πάντα υπάρχουν άνθρωποι που πορεύονται έτσι στη ζωή τους, βέβαια το "κάπως, κάπου" που λες η αλήθεια είναι έχει εύρος νοημάτων...).

Αυτοί που δρουν στο μίκρο-επίπεδο, εντός πχ των οικογενειακών ορίων, είναι μια άλλη κατηγορία, ενδο-οικογενειακού δράματος, που αλήθεια δεν ξέρω αν έχει πια κανένα νόημα να λογοδοτήσουν ή θα πρέπει όλοι να κάτσουμε κάτω και να κλαίμε.... Θα πρέπει να γίνουν κοινωνιολογικό-ανθρωπολογικές μελέτες για αυτό το φαινόμενο.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, kotsifikos said:

Δυστυχώς ελάχιστοι εργοδότες θα κάνουν αυτό που εσείς κάνετε!!!

Δεν το κάνουμε πρώτη φορά. Και πριν λίγο καιρό κόλλησε μέσα στο νοσοκομείο η μαμά ενός πωλητή μας , την οποία ο άνθρωπος επισκεπτόταν γιατί είχε μπει η γυναίκα για κάτι άλλο και του χαρίσαμε 12 μέρες. Δεν γλυτώνεις τη διασπορά αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , kotsifikos είπε:

Ναι μια χαρά!! Ευχαριστώ!

 

Να κάνεις, ναι να γνωρίζεις τι συμβαίνει! Πάντως προσπάθησε να εισαι ήρεμη, τα παιδιά το περνούν πολύ ελαφριά.

Να σου πω την αλήθεια ήμουν πολύ ψύχραιμη κ τωρα έχω αρχίσει να αγχώνομαι κάπως, ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά, κ αν κολλήσουμε οι γονείς να το περάσουμε κ εμείς ελαφρά.

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , marakiz είπε:

Εως και καθόλου!

 

Οι γονείς σου είναι οκ;;

 

Εγώ μίλησα κ με παιδίατρο κ μου είπε να πάω να κάνω ραπιντ και στον μικρό, στην περίπτωση που έχει έστω κ ασυμπτωματικα να το γνωρίζουμε! 

Ωχ μαρακιζ περαστικά σας ρε! Όσο γίνεται ο μικρός να μη το καταλάβει και εσείς να μη κολλήσετε! Δύσκολη η καραντίνα ειδικά τέτοιες μέρες! Είμαστε και εμείς μέσα μέχρι να βγει το μοριακό του συζύγου απόψε και κάθομαι σε αναμμένα καρφιά! 

πρίν από 49 λεπτά , Yovanna είπε:

Αυτό τώρα.. Μπορεί να τον βάλουν τηλεργασία ή να του δώσουν άδεια. Εμείς, στη υπάλληλο που νοσούν ο σύζυγος και η κόρη της, της είπαμε να έρθει με το νέο χρόνο και εννοείται θα χρεωθούμε εμείς τις μέρες αυτές, εφόσον δεν μπορούμε να την υποχρεώσουμε να κάτσει, αλλά φοβόμαστε να έρθει εδώ μέσα.. Όλοι φοβούνται.

Καλά κάνατε. 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Yovanna said:

Δεν το κάνουμε πρώτη φορά. Και πριν λίγο καιρό κόλλησε μέσα στο νοσοκομείο η μαμά ενός πωλητή μας , την οποία ο άνθρωπος επισκεπτόταν γιατί είχε μπει η γυναίκα για κάτι άλλο και του χαρίσαμε 12 μέρες. Δεν γλυτώνεις τη διασπορά αλλιώς.

Έτσι είναι, δυστυχώς, όμως σχεδόν κανένας εργοδότης δεν θα δεχθεί να ζημιωθεί έτσι , είστε η δεύτερη εταιρεία που ακούω να κάνει κάτι τέτοιο, (έτσι  το αντιμετωπίζουν και εδώ που εργάζομαι εγώ ώστε να μη γίνει διασπορά εντός και υπάρξει πρόβλημα) .

Έχω όμως ακούσει για πολλές άλλες που δεν θα μπουν καν στην διαδικασία να ενημερώσουν πλέον για κρούσματα εντός του εργασιακού χώρου. Έχουν την κάλυψη - δικαιολογία πως εφόσον ο κόσμος είναι εμβολιασμένος δεν χρειάζεται η καραντίνα.

22 minutes ago, marakiz said:

Να σου πω την αλήθεια ήμουν πολύ ψύχραιμη κ τωρα έχω αρχίσει να αγχώνομαι κάπως, ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά, κ αν κολλήσουμε οι γονείς να το περάσουμε κ εμείς ελαφρά.

Υπομονή, όλα θα πάνε καλά, θα δεις!! Κάτι θα κάτι και το εμβόλιο σας, σκέψου εμείς δεν ήμασταν πλήρως εμβολιασμένοι το καλοκαίρι και δεν κολλήσαμε. Σκέψου θετικά!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , λουκουμαδάκι είπε:

Ωχ μαρακιζ περαστικά σας ρε! Όσο γίνεται ο μικρός να μη το καταλάβει και εσείς να μη κολλήσετε! Δύσκολη η καραντίνα ειδικά τέτοιες μέρες! Είμαστε και εμείς μέσα μέχρι να βγει το μοριακό του συζύγου απόψε και κάθομαι σε αναμμένα καρφιά! 

Καλά κάνατε. 

Ευχαριστούμε!! Εσείς γιατί μέσα κ μοριακό;; Δεν έχω παρακολουθήσει το θέμα.

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , marakiz είπε:

Ευχαριστούμε!! Εσείς γιατί μέσα κ μοριακό;; Δεν έχω παρακολουθήσει το θέμα.

Συνάδελφος του συζύγου είχε τη γυναίκα του με κορονοιό δεν τους είπε κάτι έκανε μόνος τεστ πήγαινε κανονικά δουλειά κάποια στιγμή τους το είπε ότι τάχα δεν κόλλησε και μετά δύο μέρες βγήκε θετικός και σήμερα όλοι κάνανε το πρωί μοριακό να δουν αν κόλλησαν από την προηγούμενη εβδομάδα. Κάνανε και ραπίντ αρνητικά ευτυχώς όλοι οπότε περιμένουμε τα σημερινά να δούμε αν είχε διασπορά και σε μας. 

Να σε ρωτήσω σε πόσες μέρες από το κρούσμα που μάθατε βγήκε θετικό το μοριακό σας; 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, λουκουμαδάκι said:

Συνάδελφος του συζύγου είχε τη γυναίκα του με κορονοιό δεν τους είπε κάτι έκανε μόνος τεστ πήγαινε κανονικά δουλειά κάποια στιγμή τους το είπε ότι τάχα δεν κόλλησε και μετά δύο μέρες βγήκε θετικός και σήμερα όλοι κάνανε το πρωί μοριακό να δουν αν κόλλησαν από την προηγούμενη εβδομάδα. Κάνανε και ραπίντ αρνητικά ευτυχώς όλοι οπότε περιμένουμε τα σημερινά να δούμε αν είχε διασπορά και σε μας. 

Να σε ρωτήσω σε πόσες μέρες από το κρούσμα που μάθατε βγήκε θετικό το μοριακό σας; 

Είχε κάνει ράπιντ πριν πάει? Δεν προβλέπεται ένα 5ημερο για επαφή κρούσματος μέχρι να είναι έγκυρο το ράπιντ και μετά ανά 2 μέρες?? Ο τύπος πήγε απλά σαν να μην τρέχει τίποτα? Ούτε τη διοίκηση είχε ενημερώσει? Στάνταρ θα είναι το μαύρο πρόβατο μετά από αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...