Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts

πρίν από 19 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Ρωτάω για την κυρία που έχουμε στο σπίτι.β δοσηβτον Ιούλιο.θα βρει σύντομα λέτε για γ?

για μετα τις γιορτες λογικα ναι,πιο πριν δ ξερω γτ δ εχω ιδεα για ρυθμους αθηνας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 19 λεπτά , vicky86 είπε:

για μετα τις γιορτες λογικα ναι,πιο πριν δ ξερω γτ δ εχω ιδεα για ρυθμους αθηνας

Ευχαριστώ  .ξέρει μήπως κάποιος για διαθεσιμότητα?

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Ευχαριστώ  .ξέρει μήπως κάποιος για διαθεσιμότητα?

Νομίζω πως δεν έχει ιδιαίτερη διαθεσιμότητα πλέον. Λογικά από τη νέα χρονιά!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , kotsifikos είπε:

Νομίζω πως δεν έχει ιδιαίτερη διαθεσιμότητα πλέον. Λογικά από τη νέα χρονιά!

Σίγουρα όχι τώρα.φοβαμαι ομως μην φτάσουμε Φλεβάρη.ειναι επικινδυνο να μεταφέρει τον ιο

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Σίγουρα όχι τώρα.φοβαμαι ομως μην φτάσουμε Φλεβάρη.ειναι επικινδυνο να μεταφέρει τον ιο

έχεις δίκιο, λογικά αφού έκανε δύο θα κάνει και τρίτη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, μαγιοπουλας είπε:

Ευχαριστώ  .ξέρει μήπως κάποιος για διαθεσιμότητα?

Καλημέρα. Αν μπαίνετε τακτικά θα βρείτε πιστεύω. Είχα κλείσει για 27/12, αλλά μπήκα πριν από λίγο στην πλατφόρμα και βρήκα για μεθαύριο Τετάρτη 22.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπαίνει συχνά στην πλατφόρμα, θα βρει λογικά. Προχτές το βράδυ αργά μπήκα να κλείσω ραντεβού για δύο άτομα αλλά δεν έδινε παρά για τη νέα χρονιά. Χτες πρωί ξαναμπήκα και υπήρχαν κάποια.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Μπορεί να απομονωθεί?

Ναι ευτυχως!! Εχει απομονωθει

κ οι γονεις μου βεβαια απομονωθηκαν κ θα κανουν παλι Τεταρτη να δουν αν ειναι θετικοι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , love kids είπε:

Αν μπαίνει συχνά στην πλατφόρμα, θα βρει λογικά. Προχτές το βράδυ αργά μπήκα να κλείσω ραντεβού για δύο άτομα αλλά δεν έδινε παρά για τη νέα χρονιά. Χτες πρωί ξαναμπήκα και υπήρχαν κάποια.

Το ελπιζω.δεν ξέρω τι θα κάνει.

Εσύ τελικά θα φύγεις ταξίδι που έλεγες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Το ελπιζω.δεν ξέρω τι θα κάνει.

Εσύ τελικά θα φύγεις ταξίδι που έλεγες?

Ναι, αν δεν υπάρχει απαγόρευση, lockdown κλπ., φυσικά και θα φύγουμε. 

Ακούω τώρα ότι υπάρχουν σκέψεις να κάνουν τεστ στις γιορτές και οι εμβολιασμένοι για την εστίαση. Καλά πάμε, οι δόσεις πληθαίνουν αλλά τα πράγματα δεν καλυτερεύουν. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, love kids είπε:

Ναι, αν δεν υπάρχει απαγόρευση, lockdown κλπ., φυσικά και θα φύγουμε. 

Ακούω τώρα ότι υπάρχουν σκέψεις να κάνουν τεστ στις γιορτές και οι εμβολιασμένοι για την εστίαση. Καλά πάμε, οι δόσεις πληθαίνουν αλλά τα πράγματα δεν καλυτερεύουν. 

Ναι.χειροτερευουν.ελεγα να φύγουμε μετά τα Χριστούγεννα αλλά ακούγονται τρομακτικά όλα αυτά.επισης φοβάμαι μην πάω κ πέσω σε καραντίνα η σε ξαφνικό λοκνταουν.ηδη η μία χώρα που θα επισκέπτομουν.ουν έκλεισε.

Το θέατρο βλέπω κάποιες το τολμήστε.θα το προτείνατε δηλ?Νιώθω ότι εχου.ε μείνει πλέον πίσω κι εμείς κ το παιδί σε κάποια πράγματα.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Ναι.χειροτερευουν.ελεγα να φύγουμε μετά τα Χριστούγεννα αλλά ακούγονται τρομακτικά όλα αυτά.επισης φοβάμαι μην πάω κ πέσω σε καραντίνα η σε ξαφνικό λοκνταουν.ηδη η μία χώρα που θα επισκέπτομουν.ουν έκλεισε.

Το θέατρο βλέπω κάποιες το τολμήστε.θα το προτείνατε δηλ?Νιώθω ότι εχου.ε μείνει πλέον πίσω κι εμείς κ το παιδί σε κάποια πράγματα.

 

Μου έλεγε μια φιλη που ειχε κλείσει ταξίδι τωρα τα Χριστούγεννα οτι το ακύρωσαν με τα νεα μέτρα. Στην αρχη ειπαν για μοριακό για επιστροφή στην Ελλάδα που στο εξωτερικό μπορει να φτασει και τα 150 ευρώ, μετα το κάνανε ραπιντ, με το ραπιντ φοβαται κι αν βρεθεί θετικός έστω ενας απο την οικογένεια τους τι θα γίνει; Που θα μείνουν 14 μερες στο εξωτερικό; Ηταν πολυ ζορισμενη!

θεατρο εγω πηγα στο μάστερ class είχα αγοράσει τα εισητηρια πριν μείνω εγκυος φαντάσου. Ηταν γεμάτο το παλλας χωρις αποστάσεις. Απλα όλοι εμβολιασμένοι. Θα ενιωθα πιο άνετα αν ζητούσαν και απο όλους ραπιντ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Κάντι είπε:

Μου έλεγε μια φιλη που ειχε κλείσει ταξίδι τωρα τα Χριστούγεννα οτι το ακύρωσαν με τα νεα μέτρα. Στην αρχη ειπαν για μοριακό για επιστροφή στην Ελλάδα που στο εξωτερικό μπορει να φτασει και τα 150 ευρώ, μετα το κάνανε ραπιντ, με το ραπιντ φοβαται κι αν βρεθεί θετικός έστω ενας απο την οικογένεια τους τι θα γίνει; Που θα μείνουν 14 μερες στο εξωτερικό; Ηταν πολυ ζορισμενη!

θεατρο εγω πηγα στο μάστερ class είχα αγοράσει τα εισητηρια πριν μείνω εγκυος φαντάσου. Ηταν γεμάτο το παλλας χωρις αποστάσεις. Απλα όλοι εμβολιασμένοι. Θα ενιωθα πιο άνετα αν ζητούσαν και απο όλους ραπιντ.

Δεν ξερω που βρήκαν το μοριακο σε αυτή την τιμή.υπερβολικο ακούγεται.εγω ξέρω για άλλες τι.ες στο βρλγιο τουλάχιστον ιστορία 45 ευρω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Δεν ξερω που βρήκαν το μοριακο σε αυτή την τιμή.υπερβολικο ακούγεται.εγω ξέρω για άλλες τι.ες στο βρλγιο τουλάχιστον ιστορία 45 ευρω

Δανία 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν μου πάει να μπω σε ένα πλήρες θέατρο.

Όταν λένε ότι αυτοί που έχουν κάνει τις δύο δόσεις είναι σαν αναμβολιαστοι πως έχουν ένα θέατρο 100% πλήρες?

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Κάντι είπε:

Μου έλεγε μια φιλη που ειχε κλείσει ταξίδι τωρα τα Χριστούγεννα οτι το ακύρωσαν με τα νεα μέτρα. Στην αρχη ειπαν για μοριακό για επιστροφή στην Ελλάδα που στο εξωτερικό μπορει να φτασει και τα 150 ευρώ, μετα το κάνανε ραπιντ, με το ραπιντ φοβαται κι αν βρεθεί θετικός έστω ενας απο την οικογένεια τους τι θα γίνει; Που θα μείνουν 14 μερες στο εξωτερικό; Ηταν πολυ ζορισμενη!

θεατρο εγω πηγα στο μάστερ class είχα αγοράσει τα εισητηρια πριν μείνω εγκυος φαντάσου. Ηταν γεμάτο το παλλας χωρις αποστάσεις. Απλα όλοι εμβολιασμένοι. Θα ενιωθα πιο άνετα αν ζητούσαν και απο όλους ραπιντ.

@Κάντι είσαι έγκυος;; Συγχαρητήρια με το καλό!

Εμείς κολλήσαμε τελικά όλοι, η μικρή ούτε το κατάλαβε, ο άντρας μου 2 μέρες συνάχι, εγώ συνάχι κ βηχα. Ευτυχώς όλα καλά. Πάμε κατευθείαν για την όμικρον τώρα.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, μαγιοπουλας said:

 

Το θέατρο βλέπω κάποιες το τολμήστε.θα το προτείνατε δηλ?Νιώθω ότι εχου.ε μείνει πλέον πίσω κι εμείς κ το παιδί σε κάποια πράγματα.

 

Εγώ το τόλμησα και έχω κλείσει εισιτήρια και για άλλη παράσταση με το παιδί.

Δε σου κρύβω ότι λίγο με άγχωσε την προηγούμενη φορά το σκηνικό με τον κυριούλη πίσω μου που έβηχε ασταμάτητα, (δεν ξέρω αν θυμάσαι που το είχα αναφέρει), με άγχος μεν αλλά το έκανα, από την άλλη τηρούνταν τα μέτρα, εμείς προσέχαμε ακόμα περισσότερο, δεν ήταν ο ένας πάνω στον άλλο, οι αποστάσεις ήταν οι κατάλληλες, είναι και τύχη όμως! και πέρυσι φουλ καραντίνα κάναμε και κόλλησε το παιδί μου σχολείο.

1 hour ago, Lenia16 said:

@Κάντι είσαι έγκυος;; Συγχαρητήρια με το καλό!

Εμείς κολλήσαμε τελικά όλοι, η μικρή ούτε το κατάλαβε, ο άντρας μου 2 μέρες συνάχι, εγώ συνάχι κ βηχα. Ευτυχώς όλα καλά. Πάμε κατευθείαν για την όμικρον τώρα.

Και σε σκεφτόμουν βρε Λένια γιατί θυμάμαι που το συζητούσες!!Ευτυχώς πέρασε!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Lenia16 είπε:

Εμείς κολλήσαμε τελικά όλοι, η μικρή ούτε το κατάλαβε, ο άντρας μου 2 μέρες συνάχι, εγώ συνάχι κ βηχα. Ευτυχώς όλα καλά. Πάμε κατευθείαν για την όμικρον τώρα.

 

Περαστικά και αγύριστα! Αντε και το μωρό θα βγει τούρμπο και με αντισώματα :)

 

Εμείς όμικρον (πι, ρο, σι, ταυ και ότι άλλο βγει) - ξεόμικρον να κλειστούμε άλλο μέσα δεν. Πλέον είμαστε τριπλοεμβολιασμένοι, με το πρώτο διαθέσιμο ραντεβού θα εμβολιαστεί και το παιδί, μάσκες τουλάχιστον ffp2  και αν θέλουν rapid ή ότι άλλο ζητήσουν για να πάμε θέατρο, σινεμά, διασκέδαση, θα τα κάνω. Δε θα μείνουμε σε γυάλα για πενταετία, να χάσουμε κάθε έννοια πολιτισμού, δε θέλω. Προσέχουμε όσο περισσότερο γίνεται αλλά δε θα σταματήσουμε και να ζούμε!

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, vtgian said:

 

Εμείς όμικρον (πι, ρο, σι, ταυ και ότι άλλο βγει) - ξεόμικρον να κλειστούμε άλλο μέσα δεν. Πλέον είμαστε τριπλοεμβολιασμένοι, με το πρώτο διαθέσιμο ραντεβού θα εμβολιαστεί και το παιδί, μάσκες τουλάχιστον ffp2  και αν θέλουν rapid ή ότι άλλο ζητήσουν για να πάμε θέατρο, σινεμά, διασκέδαση, θα τα κάνω. Δε θα μείνουμε σε γυάλα για πενταετία, να χάσουμε κάθε έννοια πολιτισμού, δε θέλω. Προσέχουμε όσο περισσότερο γίνεται αλλά δε θα σταματήσουμε και να ζούμε!

Και εγώ έτσι το σκέφτομαι!!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Lenia16 είπε:

@Κάντι είσαι έγκυος;; Συγχαρητήρια με το καλό!

Εμείς κολλήσαμε τελικά όλοι, η μικρή ούτε το κατάλαβε, ο άντρας μου 2 μέρες συνάχι, εγώ συνάχι κ βηχα. Ευτυχώς όλα καλά. Πάμε κατευθείαν για την όμικρον τώρα.

Σιδερένιοι

3 ώρες πρίν, vtgian είπε:

 

Περαστικά και αγύριστα! Αντε και το μωρό θα βγει τούρμπο και με αντισώματα :)

 

Εμείς όμικρον (πι, ρο, σι, ταυ και ότι άλλο βγει) - ξεόμικρον να κλειστούμε άλλο μέσα δεν. Πλέον είμαστε τριπλοεμβολιασμένοι, με το πρώτο διαθέσιμο ραντεβού θα εμβολιαστεί και το παιδί, μάσκες τουλάχιστον ffp2  και αν θέλουν rapid ή ότι άλλο ζητήσουν για να πάμε θέατρο, σινεμά, διασκέδαση, θα τα κάνω. Δε θα μείνουμε σε γυάλα για πενταετία, να χάσουμε κάθε έννοια πολιτισμού, δε θέλω. Προσέχουμε όσο περισσότερο γίνεται αλλά δε θα σταματήσουμε και να ζούμε!

Θέλω να πάμε στο Σκρουτζ και στο Φαντασία.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Σιδερένιοι

Θέλω να πάμε στο Σκρουτζ και στο Φαντασία.

'Εχω κλείσει για το Φαντασία. Σκεφτόμουν και για το Σκρουτζ, αλλα δεν μας βγαίνουν οι ημέρες!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, μαγιοπουλας είπε:

Σιδερένιοι

Θέλω να πάμε στο Σκρουτζ και στο Φαντασία.

 

Να πάτε. Εξοπλιστείτε με καλές μάσκες μικροί και μεγάλοι, κάντε συμφωνία ότι δε θα τις βγάλετε μέσα στην αίθουσα παρά μόνο για νερό και πάτε. Οι πιθανότητες να κολλήσετε κάτι σε κλειστό χώρο που όλοι φοράνε μάσκα, είναι άλλωστε πολύ μικρές. Είναι κρίμα να χάνουν τόσα πράγματα τα μικρούλια!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , vtgian είπε:

 

Να πάτε. Εξοπλιστείτε με καλές μάσκες μικροί και μεγάλοι, κάντε συμφωνία ότι δε θα τις βγάλετε μέσα στην αίθουσα παρά μόνο για νερό και πάτε. Οι πιθανότητες να κολλήσετε κάτι σε κλειστό χώρο που όλοι φοράνε μάσκα, είναι άλλωστε πολύ μικρές. Είναι κρίμα να χάνουν τόσα πράγματα τα μικρούλια!

Στο Christmas theater οταν είχα ξαναπάει πριν από 2 μήνες, ήταν πολύ χαλαρά, μακριά ο ένας από τον άλλον, είχε ενδιάμεσα υποχρεωτικά κενές θέσεις, είναι και τεράστιος ο χώρος. Δεν ξέρω αν τηρείται ακόμα το κενό ανάμεσα στις παρέες. Δεν είχες καμία αίσθηση κινδύνου. Πήγα και στο μικρό πρίγκιπα, εκεί ήταν ο ένας κολλητά με τον άλλον, μικρός χώρος, ένιωσα άβολα

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, irin said:

Στο Christmas theater οταν είχα ξαναπάει πριν από 2 μήνες, ήταν πολύ χαλαρά, μακριά ο ένας από τον άλλον, είχε ενδιάμεσα υποχρεωτικά κενές θέσεις, είναι και τεράστιος ο χώρος. Δεν ξέρω αν τηρείται ακόμα το κενό ανάμεσα στις παρέες.

Πήγα πριν δέκα ημέρες, ναι ισχύει ακόμα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...