Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts

πρίν από 20 λεπτά , vicky86 είπε:

ακομη δ εχει ανακοινωθει οριστικα.οι κατω των 50 η 60 θα ειναι 9μ.το νοσησης θα πεσει στο τριμηνο.των πιο μεγαλων θα ληγει στο 6μ αλλα με 1μ περιθωριο για εμβολιο

αυτα ξερω προς το παρον

Ωραία ο μήνας είναι βολικός για τους περισσότερους πιστεύω, πάλι καλά. 

πρίν από 18 λεπτά , Ilaeira είπε:

 

Είσοδος έξοδος μόνο. Σύσταση για τεστ καμία. Μου ειπαν κατά λέξη "απλά σας ενημερώνουμε, σύμφωνα με τον ΕΟΔΥ δεν υπάρχουν άλλες οδηγίες".

Έχω αγχωθεί φοβερά, γιατί δεν με παίρνει να τον κρατήσω σπίτι. Αυτήν την περίοδο δουλεύουμε κι οι δυο δεκάωρα, πρωί 8 με 4 και συμπληρώνουμε δουλειά και το βράδυ αφού κοιμηθεί, άδεια δεν μπορεί να πάρει κανείς απ' τους δύο και βοήθεια δεν έχουμε. 

Το μόνο που με παρηγορεί είναι ότι με τόσες απανωτές ιώσεις, σκέφτομαι ότι μπορεί να το περάσαμε ξώφαλτσα οικογενειακώς και να μην το πήραμε χαμπάρι με τα εμβόλια. Γιατί ομολογώ ότι σελφ τεστ στο δίχρονο δεν έκανα σε κάθε αδιαθεσία. Εμείς κάναμε όλες τις φορές που νιώθαμε έστω και κάπως άρρωστοι, αλλά έβγαιναν αρνητικά ό,τι κι αν σημαίνει αυτό (πιθανότατα τίποτα).

 

Πιστεύω θα είσαστε καλά είναι το μίνιμουμ αυτή η κοινή εστία της πόρτας ευτυχώς δεν έχουν άλλα κοινά. Φαντάζομαι θα κάνουν και μια αν όχι απολύμανση αλλά ένα καλό πέρασμα και το υπόλοιπο σχολείο! Εγώ αν ήμουν εσύ θα έπαιρνα τώρα τα δωρεάν τεστ έτσι να τα έχω στο σπίτι στη χειρότερη περίπτωση που ανεβάζει πχ πυρετό! Αυτό το έχω σκεφτεί και εγώ αλλά η αλήθεια είναι δεν μου βγήκε θετικό δύο φορές που έκανα ραπίντ που ήμουν πολύ χάλια. Οπότε ποιός ξέρει.. 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 33 λεπτά , λουκουμαδάκι είπε:

Ωραία ο μήνας είναι βολικός για τους περισσότερους πιστεύω, πάλι καλά. 

Πιστεύω θα είσαστε καλά είναι το μίνιμουμ αυτή η κοινή εστία της πόρτας ευτυχώς δεν έχουν άλλα κοινά. Φαντάζομαι θα κάνουν και μια αν όχι απολύμανση αλλά ένα καλό πέρασμα και το υπόλοιπο σχολείο! Εγώ αν ήμουν εσύ θα έπαιρνα τώρα τα δωρεάν τεστ έτσι να τα έχω στο σπίτι στη χειρότερη περίπτωση που ανεβάζει πχ πυρετό! Αυτό το έχω σκεφτεί και εγώ αλλά η αλήθεια είναι δεν μου βγήκε θετικό δύο φορές που έκανα ραπίντ που ήμουν πολύ χάλια. Οπότε ποιός ξέρει.. 

 

Στο παιδί κάνουμε σάλιου, γιατί είναι ανθρωπίνως αδύνατο να του πάρεις σωστά δείγμα με μπατονέτα - εδώ με το ζόρι κάθεται να του κόψεις τα νύχια. Δεν ξέρω αν έχετε δει ένα meme με τα παιδάκια που τους βάζεις αντηλιακό κι είναι σαν να παλεύεις με αλιγάτορα, ε αυτό είναι το παιδί μας, για εμάς γράφτηκε. 

Αν μας πιάσει τίποτα τις επόμενες μέρες, θα πάμε κατευθείαν για μοριακό και οι τρεις για να είμαστε σίγουροι. 

Πολύ άγχος ρε γμτ.  :(

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, λουκουμαδάκι είπε:

Το εξάμηνο μου λήγει 28/12 και έκλεισα τρίτη δόση 17/1 μη φάω καμία ήττα πρωτοχρονιάτικα έχουμε και τα γενέθλια της μικρής θα τους χαιρετάω απ' έξω από τον παιδότοπο :lol:

 

Προς το παρον δεν λήγει αν περασει το εξάμηνο, μονο να μην κανουν καμια καινούργια εξαγγελία, αλλα και πάλι φαντάζομαι ενα μήνα περιθώριο θα το δώσουν. Εμενα έληξε η δεύτερη δόση στις 2 Δεκέμβρη αλλα μπαινω παντού κανονικά. Φαντάσου προσπάθησα να κλείσω ραντεβού τρεις βδομάδες πριν λήξει και μου έβγαλε πρώτο διαθέσιμο στις 18/12.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, λουκουμαδάκι είπε:

Το εξάμηνο μου λήγει 28/12 και έκλεισα τρίτη δόση 17/1 μη φάω καμία ήττα πρωτοχρονιάτικα έχουμε και τα γενέθλια της μικρής θα τους χαιρετάω απ' έξω από τον παιδότοπο :lol:

 

Δινουν ενα μηνα περιθωριο μετα το εξαμηνο,εισαι οκ.Κι εμενα ληγει 22/12 και θα το κανω 13/01,δεν βρηκα νωριτερα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, comet είπε:

Δινουν ενα μηνα περιθωριο μετα το εξαμηνο,εισαι οκ.Κι εμενα ληγει 22/12 και θα το κανω 13/01,δεν βρηκα νωριτερα.

Μα λήγει για τους κάτω των 60 (ίσως και 50) στην Ελλάδα αυτή τη στιγμή το πιστοποιητικό όταν περάσει το εξάμηνο; 'Προτείνεται' λέει στην εφαρμογή η τρίτη δόση. Ότι το πάνε για υποχρεωτικότητα είναι σαφές αλλά τι ισχύει αυτή τη στιγμή;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 hours ago, Ilaeira said:

Με πήραν από τον παιδικό προχθές. Κρούσμα στο προσωπικό στον κάτω όροφο. Οι τάξεις που είναι κάτω θα κλείσουν για απολύμανση και για δέκα μέρες τα παιδιά θα μείνουν σπίτι. Εμείς συνεχίζουμε κανονικά, γιατί θεωρητικά δεν υπάρχει καμία επαφή...

Σαν συμβουλή θα σου πω να ρωτήσεις αν κάποια ώρα της ημέρας τα παιδιά των τμημάτων βρίσκονται μεταξύ τους, σε πολλά σχολεία έχουν το σύστημα πρωί και απόγευμα να μαζεύονται τα παιδιά που πηγαίνουν νωρίτερα και φεύγουν αργότερα στην ίδια αίθουσα.

10 hours ago, Ilaeira said:

 

Στο παιδί κάνουμε σάλιου, γιατί είναι ανθρωπίνως αδύνατο να του πάρεις σωστά δείγμα με μπατονέτα - εδώ με το ζόρι κάθεται να του κόψεις τα νύχια. Δεν ξέρω αν έχετε δει ένα meme με τα παιδάκια που τους βάζεις αντηλιακό κι είναι σαν να παλεύεις με αλιγάτορα, ε αυτό είναι το παιδί μας, για εμάς γράφτηκε. 

Αν μας πιάσει τίποτα τις επόμενες μέρες, θα πάμε κατευθείαν για μοριακό και οι τρεις για να είμαστε σίγουροι. 

Πολύ άγχος ρε γμτ.  :(

Μα λογικό πως να κάνεις τεστ σε ένα δίχρονο!!  Αν τηρούνται τα μέτρα οι πιθανότητα διασποράς είναι μικρή.

Να ξέρεις πως και η δική μου σκέψη όταν είχα δει αυτό το meme ήταν η ίδια ακριβώς με τη δική σου!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , kotsifikos είπε:

Σαν συμβουλή θα σου πω να ρωτήσεις αν κάποια ώρα της ημέρας τα παιδιά των τμημάτων βρίσκονται μεταξύ τους, σε πολλά σχολεία έχουν το σύστημα πρωί και απόγευμα να μαζεύονται τα παιδιά που πηγαίνουν νωρίτερα και φεύγουν αργότερα στην ίδια αίθουσα.

Μα λογικό πως να κάνεις τεστ σε ένα δίχρονο!!  Αν τηρούνται τα μέτρα οι πιθανότητα διασποράς είναι μικρή.

Να ξέρεις πως και η δική μου σκέψη όταν είχα δει αυτό το meme ήταν η ίδια ακριβώς με τη δική σου!!!

Δεν θα έχει συμβεί κάτι.γι αυτό το λόγο τα κρατούν κ χωριστά.

Η δική μας τάξη πχ έχει επιδημία γαστρεντεριριδας.Η διπλανή κ οι άλλες δεν εχουν τίποτα γιατί δεν έρχονται σε επαφή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Α! Στους παιδικούς η οδηγία είναι κλείσιμο 10μέρες και απολύμανση (όπως πέρυσι;). Δεν το ήξερα. Κι εμείς είχαμε κρούσμα στο προσωπικό (νηπιαγωγείο - 2 τμήματα). Δεν έκλεισαν τα τμήματα, δεν έγινε κάποια ιδιαίτερη απολύμανση. Ο τακτικός καθαρισμός (ομολογουμένως είναι σχολαστικός). Στο ενα τμήμα, που είχε στενή επαφή με το κρούσμα, οδηγία για τεστ στους μαθητές καθημερινά (δεν συγκράτησα για πόσες ημέρες). Στο άλλο, που δεν είχε στενή επαφή, σύσταση για τεστ στους μαθητές. Έχουν περάσει 3εβδομάδες (επέστρεψε υγιής ο άνθρωπος, ευτυχώς όλα καλά) δεν ακούστηκε τίποτα από παιδί έως τώρα. Απουσίες λόγω ιώσεων, ναι. Απουσίες επειδή κάποιοι προληπτικά δεν τα έστειλαν κάποιες μέρες, ναι. Εμείς προσωπικά, το στέλναμε το παιδί. Ίωση πέρασε εντός των 3αυτών εβδομάδων. Covid δεν φάνηκε να είναι... έως τώρα τουλάχιστον.

@Ilaeira ψυχραιμία! Συμφωνώ κι εγώ με τα κορίτσια. Εαν τηρούν σχολαστικά τα προβλεπόμενα μέτρα και προσωπικό και στα παιδιά (στο βαθμό του δυνατού βέβαια για τις ηλικίες αυτές), δεν νομίζω θα υπάρξει θέμα. Εγώ το κρούσμα σε συμμαθητή, θεωρώ πιο sos. Και αργά ή γρήγορα το αναμένω να σκάσει...

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Δεν θα έχει συμβεί κάτι.γι αυτό το λόγο τα κρατούν κ χωριστά.

Η δική μας τάξη πχ έχει επιδημία γαστρεντεριριδας.Η διπλανή κ οι άλλες δεν εχουν τίποτα γιατί δεν έρχονται σε επαφή.

Ναι το καταλαβαίνω, έτσι πρέπει να γίνεται κανονικά, όμως δεν το τηρούν πάντα, τουλάχιστον από αυτά που ακούω.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kotsifikos είπε:

Σαν συμβουλή θα σου πω να ρωτήσεις αν κάποια ώρα της ημέρας τα παιδιά των τμημάτων βρίσκονται μεταξύ τους, σε πολλά σχολεία έχουν το σύστημα πρωί και απόγευμα να μαζεύονται τα παιδιά που πηγαίνουν νωρίτερα και φεύγουν αργότερα στην ίδια αίθουσα.

Μα λογικό πως να κάνεις τεστ σε ένα δίχρονο!!  Αν τηρούνται τα μέτρα οι πιθανότητα διασποράς είναι μικρή.

Να ξέρεις πως και η δική μου σκέψη όταν είχα δει αυτό το meme ήταν η ίδια ακριβώς με τη δική σου!!!

 

Το πρωί ανεβάζουν τα παιδιά κατευθείαν πάνω. Τα μεσημέρια μπορεί να τα κατεβάσουν το τελευταίο τέταρτο, αν έχουν μείνει ένα-δυο παιδάκια. Τις τελευταίες μέρες τον έπαιρνα εγώ που πηγαίνω κάπως νωρίτερα από τον άντρα μου, οπότε από πάνω μου τον έφερναν.

 

πρίν από 53 λεπτά , samsympan είπε:

 

@Ilaeira ψυχραιμία! Συμφωνώ κι εγώ με τα κορίτσια. Εαν τηρούν σχολαστικά τα προβλεπόμενα μέτρα και προσωπικό και στα παιδιά (στο βαθμό του δυνατού βέβαια για τις ηλικίες αυτές), δεν νομίζω θα υπάρξει θέμα. Εγώ το κρούσμα σε συμμαθητή, θεωρώ πιο sos. Και αργά ή γρήγορα το αναμένω να σκάσει...

 

Πιο πολύ με απασχολεί αν είχαν επαφή οι δασκάλες με το κρούσμα, για να πω την αλήθεια. Στους συμμαθητές, ειλικρινά αναρωτιέμαι αν μπορεί να εντοπιστεί κάτι σ' αυτήν την ηλικία. Η τάξη είναι μονίμως μισή επειδή τα παιδιά είναι άρρωστα. Φαντάζομαι ότι όπως κι εμείς, δεν κάνουν τεστ κάθε φορά που ανεβάζει το δίχρονο δέκατα για μία μέρα ή έχει μύξα. Το θεωρώ δηλαδή δεδομένο ότι κάτι θα ξεφύγει.

 

Τι να λέμε τώρα. Προχθές τον είχα στο καρότσι του σουπερμάρκετ και κάποια στιγμή που βαρέθηκε έσκυψε κι άρχισε να το γλύφει... Είχα απολυμάνει με μαντιλάκι το σίδερο στο σημείο που το κρατάμε αλλά μάλλον δεν του άρεσε η γεύση κι έγλειψε και πιο πέρα, να δοκιμάσει και το πλαστικό. Συγκοπή έπαθα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 28 λεπτά , Ilaeira είπε:

Τι να λέμε τώρα. Προχθές τον είχα στο καρότσι του σουπερμάρκετ και κάποια στιγμή που βαρέθηκε έσκυψε κι άρχισε να το γλύφει... Είχα απολυμάνει με μαντιλάκι το σίδερο στο σημείο που το κρατάμε αλλά μάλλον δεν του άρεσε η γεύση κι έγλειψε και πιο πέρα, να δοκιμάσει και το πλαστικό. Συγκοπή έπαθα!

Καταλαβαίνω απολύτως! Εμας η μικρή (3) έχει ξανά αρχίσει να βάζει χεράκια στο στόμα (δεν ξέρω περνάει ξανά στοματική φάση; έχω και το άγχος μήπως την ενοχλεί κανένα δόντι). Κι επίσης η μεγάλη (6) περνάει "στοματική φάση" τύπου ακουμπάω δάχτυλα στα χείλη, σαλιώνω και μια ουρίτσα από τα μαλλιά μου... και σαλιώνω και το μανίκι μου... αααχ τα θυμάμαι να τα κάνω στο δημοτικό, πω πω βρε παιδί μου!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , samsympan είπε:

Καταλαβαίνω απολύτως! Εμας η μικρή (3) έχει ξανά αρχίσει να βάζει χεράκια στο στόμα (δεν ξέρω βρε παιδιά, περνάει ξανά στοματική φάση; έχω και το άγχος μήπως την ενοχλεί κανένα δόντι). Κι επίσης η μεγάλη (6) περνάει "στοματική φάση" τύπου ακουμπάω δάχτυλα στα χείλη, σαλιώνω και μια ουρίτσα από τα μαλλιά μου... και σαλιώνω και το μανίκι μου... αααχ τα θυμάμαι να τα κάνω στο δημοτικό, πω πω βρε παιδί μου!

 

Απ' τη στοματική φάση δεν φύγαμε ποτέ, δαγκώνει με λύσσα τα πάντα. Η παιδίατρος είπε ότι μάλλον τον ενοχλούν τα πίσω δόντια.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, samsympan said:

Καταλαβαίνω απολύτως! Εμας η μικρή (3) έχει ξανά αρχίσει να βάζει χεράκια στο στόμα (δεν ξέρω περνάει ξανά στοματική φάση; έχω και το άγχος μήπως την ενοχλεί κανένα δόντι). Κι επίσης η μεγάλη (6) περνάει "στοματική φάση" τύπου ακουμπάω δάχτυλα στα χείλη, σαλιώνω και μια ουρίτσα από τα μαλλιά μου... και σαλιώνω και το μανίκι μου... αααχ τα θυμάμαι να τα κάνω στο δημοτικό, πω πω βρε παιδί μου!

Και εμένα που είναι έξι σαλιώνει το μανίκι....επίσης ο άντρας μου είναι 41 και όταν βλέπει ταινία έχει τον λαιμό της μπλούζας μόνιμα στο στόμα, όπως καταλαβαίνετε δεν κόβεται ποτέ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τί  καρότσια σούπερ μάρκετ και μανίκια. Αυτά είναι πταίσματα! Αγόρι 8 χρονών, μονίμως κυλιέται στις πλατείες με τους φίλους του. Οποιος τρώει εντωμεταξύ πατατάκια, μοιράζει σε όλη την παιδική χαρά. Όλα τα παιδάκια βάζουν τα χέρια τους μέσα και πιάνουν τα πατατάκια. Τί να γίνει, αντισώματα.  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, λουκουμαδάκι είπε:

Έχουμε πάει Σκλαβενίτη πήραμε καροτσάκι με αυτοκινητάκι και την έπιασα να δαγκώνει το τιμόνι. Και πρόσφατα έτσι; Εγκεφαλικό πάνω στα κασέρια έπαθα μου κουνούσαν φέτες τσένταρ να συνέλθω :lol:

Α πολυ ωραία!!! Άμα ήσασταν αθηνα θα σου ελεγα οτι το ειχε γλύψει το πρωί ο δικος μου!

Link to comment
Share on other sites

Εκτός θέματος τόπικ αλλά ψιλοσχετικό. Παω σήμερα σουπερμάρκετ με τον μικρό. Ζυγίζουμε τα λαχανικά και βλέπει τα καρύδια. "Τι είναι αυτά, αυτό τι είναι, θέλω ένα." "Καρύδια, αυτό λέγεται σέσουλα, πιάσε ένα στο χέρι σου να δεις πώς είναι."

Μπράβο σας μου λέει η πωλήτρια, φαίνεται ότι ασχολείστε μαζί του, και τι καλό και γλυκό παιδί. Και πάνω που της χαμογελάω και λέω ευχαριστώ, ο μικρός έχει αρπάξει τη σέσουλα, χουφτώνει μερικά καρύδια (πολύ καλά motor skills, εμ βέβαια στα ξύλινα στο σπίτι βαριέται να βιδώσει, αλλά στη σκανταλιά αστέρι) και τα πετάει θριαμβευτικά στο πάτωμα. "ΜΠΟΥΜ!" μου λέει. "Είπατε κάτι;" λέω στην κοπέλα. Τι να απαντήσει κι εκείνη... 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, λουκουμαδάκι said:

Έχουμε πάει Σκλαβενίτη πήραμε καροτσάκι με αυτοκινητάκι και την έπιασα να δαγκώνει το τιμόνι. Και πρόσφατα έτσι; Εγκεφαλικό πάνω στα κασέρια έπαθα μου κουνούσαν φέτες τσένταρ να συνέλθω :lol:

Καλά εννοείται αυτο, το περίεργο θα ήταν να μην το δαγκώνει. Στον παιδικό κάνουν απείρως χειρότερα απλως δεν τα βλέπεις  μην αγχώνεσαι 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Πόσοι από εδώ έχουν κάνει Τρίτη δόση να  ας πουν για παρενεργειες?Πόσες μέρες κρατούν?

Ο άντρας μου, ήταν μιάμιση μέρα σα να ήταν άρρωστος με κομαρες και μυικους πόνους 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , maripoz είπε:

Ο άντρας μου, ήταν μιάμιση μέρα σα να ήταν άρρωστος με κομαρες και μυικους πόνους 

Ο αδερφος μου το έκανε την Πέμπτη και τον έχει τσακίσει έως σήμερα pfizer.κ έλεγα ότι θα ήταν ανώδυνο.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Ο αδερφος μου το έκανε την Πέμπτη και τον έχει τσακίσει έως σήμερα pfizer.κ έλεγα ότι θα ήταν ανώδυνο.

Το έχω ακούσει και από άλλο κόσμο αυτό ανεξάρτητως δόσης όμως. Κοντινός συγγενής μου 34 χρόνων υγιέστατος (τρέχει μαραθώνιο) για μια εβδομάδα δεν μπορούσε να σηκώσει ούτε ποτήρι. Μετά την πρώτη δόση. Αφού δεν έκανε ποτέ την δεύτερη δόση μετά από αυτό. Γενικά δε νομίζω ότι έχει να κάνει με το ότι είναι η τρίτη δόση, τυχαίνει. Ξέρω κόσμο που αντέδρασε έτσι στην πρώτη ή στην δεύτερη. Περαστικά εύχομαι 

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη δεν μου έκανε τίποτα,η Δευτέρη μου έκανε πυρετό για λίγες ώρες , γύρω στο 38, μιαμισυ μέρα μετά . Και πάλι δηλ τίποτα το ιδιαίτερο. Αύριο έχω την τρίτη και θα σας πω..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , maripoz είπε:

Το έχω ακούσει και από άλλο κόσμο αυτό ανεξάρτητως δόσης όμως. Κοντινός συγγενής μου 34 χρόνων υγιέστατος (τρέχει μαραθώνιο) για μια εβδομάδα δεν μπορούσε να σηκώσει ούτε ποτήρι. Μετά την πρώτη δόση. Αφού δεν έκανε ποτέ την δεύτερη δόση μετά από αυτό. Γενικά δε νομίζω ότι έχει να κάνει με το ότι είναι η τρίτη δόση, τυχαίνει. Ξέρω κόσμο που αντέδρασε έτσι στην πρώτη ή στην δεύτερη. Περαστικά εύχομαι 

Ευχαριστώ.λεω μηπωςψπερναει κ ίωση κάνει κ καθημερινά τεστ κοβιντ .αν είχε με τόσα συμπτώματα δεν θα είχε φανεί?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Πόσοι από εδώ έχουν κάνει Τρίτη δόση να  ας πουν για παρενεργειες?Πόσες μέρες κρατούν?

 

Ο άντρας μου πριν 1 εβδομάδα αναμνηστική Pfizer, σαν να μην έκανε τίποτα, μηδέν παρενέργειες.

 

Και στις 2 πρώτες (ΑΖ) ομοίως.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...