Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts

πρίν από 31 λεπτά , λουκουμαδάκι είπε:

Σήμερα μας είπαν ότι τη γιορτή που θα έκαναν 23 θα την κάνουν 17 και να πάμε τα λεφτά για τη φωτογράφιση μέχρι τη Δευτέρα. Από το Δήμο τους πήγε η εντολή.. βλέπουμε..

Μάλλον δική τους ιδέα ήταν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 27 λεπτά , Mama_Anesti_ είπε:

Να ρωτήσω,

 

τα παιδια που νόσησαν μέχρι να ισχύσει το πιστοποιητικό νόσησης πάνε σχολείο με self test?

 

Επίσης στο edupass διαλέγουμε την δεύτερη επιλογή που λέει πως τα στοιχεία μας στο ΗΔΙΚΑ να ανεβαίνουν στο edupass? 

ναι,κανονικα τα σελφ τεστ τους οπως κ πριν με δηλωσεις κανονικα

στην δευτερη ερωτηση νομιζω ναι,αλλα δ θυμαμαι κ σιγουρα

αυτο που παρατηρησα,αρχικα ειχα δηλωση νοσησης με το ραπιντ,οταν περασε ο μηνας.εκεινο να κρατησεις για σκαναρισματα.το δηλωσαμε ομως κ στο edupass κ το εχω στειλει στο μεηλ του σχολειου,να μην το κουβαλαει,της το εδωσα μονο σε εκδρομη.αυτο απο το edupass ενω εχει qr κωδικο βγαινει ακυρο

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Μάλλον δική τους ιδέα ήταν.

Δε ξέρω και η ξαδέρφη μου που ρώτησε στο ιδιωτικό όπου εκεί δεν κλείνουν παρά μόνο παραμονές της τα μάσησαν θα ενημερώσουν λέει από βδομάδα. 

Η γιορτή μεταφέρθηκε για να κλείσουν όχι γιατί έτσι βόλεψε. Τουλάχιστον αυτό κατάλαβα. 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, λουκουμαδάκι είπε:

Δε ξέρω και η ξαδέρφη μου που ρώτησε στο ιδιωτικό όπου εκεί δεν κλείνουν παρά μόνο παραμονές της τα μάσησαν θα ενημερώσουν λέει από βδομάδα. 

Η γιορτή μεταφέρθηκε για να κλείσουν όχι γιατί έτσι βόλεψε. Τουλάχιστον αυτό κατάλαβα. 

Δεν ξέρουν πάντως κάτι περισσότερο.

Σε σκεφτόμουν τώρα.Πρεπει εκεί στο βορρά να είσαι το μαύρο πρόβατο.

Μίλησα με δύο γνωστές μου που μένουν στην πόλη σου.Κ οι συο πιστεύουν στον ιό κ οι δυο φορές όντας πολύ.βλεπιυν γύρω τους ανθρώπους να πεθαίνουν κ να αρρωσταινουν.

Αμετακίνητος στ να κάνουν το εμβολιο.Η μια μάλιστα αν κολλήσει θα πεθάνει όπως μου λέει ,γιατί έχει σοβαρό θέμα υγείας κ ειναι κ έγκυος.Οι οικογένειες τους ανεμβολιαστες κ αυτές ούτε ο άντρας τους δεν εμβολιάζεται να τις προστατέψει.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Mama_Anesti_ said:

Να ρωτήσω,

 

τα παιδια που νόσησαν μέχρι να ισχύσει το πιστοποιητικό νόσησης πάνε σχολείο με self test?

 

Επίσης στο edupass διαλέγουμε την δεύτερη επιλογή που λέει πως τα στοιχεία μας στο ΗΔΙΚΑ να ανεβαίνουν στο edupass? 

Τα παιδιά με πιστοποιητικό νοσησης δεν υποχρεούνται σε τεστ, δηλώνεις τη νόσηση απλά στο edupass μία φορά (έχει να επιλέξεις νόσηση/εμβολιασμός κτλ).

Αν έχει περάσει ένας μήνας από τη νόσηση βγάζεις πιστοποιητικό κανονικό.

9 hours ago, μαγιοπουλας said:

Δεν ξέρουν πάντως κάτι περισσότερο.

Σε σκεφτόμουν τώρα.Πρεπει εκεί στο βορρά να είσαι το μαύρο πρόβατο.

Μίλησα με δύο γνωστές μου που μένουν στην πόλη σου.Κ οι συο πιστεύουν στον ιό κ οι δυο φορές όντας πολύ.βλεπιυν γύρω τους ανθρώπους να πεθαίνουν κ να αρρωσταινουν.

Αμετακίνητος στ να κάνουν το εμβολιο.Η μια μάλιστα αν κολλήσει θα πεθάνει όπως μου λέει ,γιατί έχει σοβαρό θέμα υγείας κ ειναι κ έγκυος.Οι οικογένειες τους ανεμβολιαστες κ αυτές ούτε ο άντρας τους δεν εμβολιάζεται να τις προστατέψει.

Δεν εμβολιάζονται από φόβο?? Μα αν φοβούνται το εμβόλιο μία τον ιό θα πρέπει να τον φοβούνται δέκα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , kotsifikos είπε:

Τα παιδιά με πιστοποιητικό νοσησης δεν υποχρεούνται σε τεστ, δηλώνεις τη νόσηση απλά στο edupass μία φορά (έχει να επιλέξεις νόσηση/εμβολιασμός κτλ).

Αν έχει περάσει ένας μήνας από τη νόσηση βγάζεις πιστοποιητικό κανονικό.

Δεν εμβολιάζονται από φόβο?? Μα αν φοβούνται το εμβόλιο μία τον ιό θα πρέπει να τον φοβούνται δέκα.

Έλα ντε.απο Λάρισα κ πάνω σιγουραχγινεται χαμός.ειναι μαζικά,μεταλλαγμένο.πιστευουν φοβερά  στη συνομωσιολογια.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Έλα ντε.απο Λάρισα κ πάνω σιγουραχγινεται χαμός.ειναι μαζικά,μεταλλαγμένο.πιστευουν φοβερά  στη συνομωσιολογια.

Κρίμα πάντως, πραγματικά!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, kotsifikos είπε:

Κρίμα πάντως, πραγματικά!

Φιλη ,που αρνείται να εμβολιστει είναι της άποψης πως δεν επαθε κ τιποτα ο κουμπάρος της που νόσησε κ χρειάστηκε λίγο οξυγόνο στο νοσοκομείο, θυμώνει με τον αδερφό της που σκοπεύει να εμβολιαστεί μόλις λήξει το πιστοποιητικό νόσησης του,γιατί δεν επαθε κ τιποτα, λίγο πυρετο έκανε κ ας χρειάστηκε κ αυτός νοσηλεια..

Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου!!

Link to comment
Share on other sites

On 6/12/2021 at 2:17 ΜΜ, Mama_Anesti_ είπε:

Για αυτό σου είπα να ρωτήσεις παιδίατρο γιατί μόνο από κει θα λάβεις τεκμηριωμένες απαντήσεις. Η δική μας παιδίατρος μας είπε πως δεν ενδείκνυται κάτι άλλο πέρα από παρακεταμόλη. 

 

 

Ρώτησα κ μου είπε σε περίπτωση πυρετού εναλλάξ με αλγκοφρεν. Είναι δεδομένο ότι μίλησα με παιδίατρο κ δεν έδωσα κάτι από μόνη 

Link to comment
Share on other sites

Του άνδρα μου παντως του έπεσε βαρύ το εμβολιο, τα γνωστά πυρετοί , ρίγη κλπ οκ όλοι τα περάσαμε, αλλα έκανε το εμβολιο Παρασκευή, περασε ολα αυτα το σκ όπου υποχώρησαν και την Δευτέρα το βράδυ ένιωσε αρρυθμίες το smart ρολόι έγραψε έως 170 παλμούς  που έρχονταν και έφευγαν.  Του πέρασαν κι ενώ φοβήθηκε δεν ξανασχοληθηκαμε, αλλα μίλησε σημερα με παραϊατρικό προσωπικό όπου το περιέγραψε και του ειπε οτι αυτο δεν ηταν αρρυθμίες αλλα κοιλιακή μαρμαριγκη. Εχετε καθόλου άποψη ή εμπειρια; Θα πρεπει να πάει σίγουρα καρδιολόγο.

αν περασε ετσι το εμβολιο δεν θελω να σκέφτομαι πως θα περνούσε τον κορωναιο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , Κάντι είπε:

Του άνδρα μου παντως του έπεσε βαρύ το εμβολιο, τα γνωστά πυρετοί , ρίγη κλπ οκ όλοι τα περάσαμε, αλλα έκανε το εμβολιο Παρασκευή, περασε ολα αυτα το σκ όπου υποχώρησαν και την Δευτέρα το βράδυ ένιωσε αρρυθμίες το smart ρολόι έγραψε έως 170 παλμούς  που έρχονταν και έφευγαν.  Του πέρασαν κι ενώ φοβήθηκε δεν ξανασχοληθηκαμε, αλλα μίλησε σημερα με παραϊατρικό προσωπικό όπου το περιέγραψε και του ειπε οτι αυτο δεν ηταν αρρυθμίες αλλα κοιλιακή μαρμαριγκη. Εχετε καθόλου άποψη ή εμπειρια; Θα πρεπει να πάει σίγουρα καρδιολόγο.

αν περασε ετσι το εμβολιο δεν θελω να σκέφτομαι πως θα περνούσε τον κορωναιο.

 Α πάει στον καρδιολόγο. Αυτός ξέρει μόνο.πρεπει να βάλει χολντερ

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Κάντι είπε:

Του άνδρα μου παντως του έπεσε βαρύ το εμβολιο, τα γνωστά πυρετοί , ρίγη κλπ οκ όλοι τα περάσαμε, αλλα έκανε το εμβολιο Παρασκευή, περασε ολα αυτα το σκ όπου υποχώρησαν και την Δευτέρα το βράδυ ένιωσε αρρυθμίες το smart ρολόι έγραψε έως 170 παλμούς  που έρχονταν και έφευγαν.  Του πέρασαν κι ενώ φοβήθηκε δεν ξανασχοληθηκαμε, αλλα μίλησε σημερα με παραϊατρικό προσωπικό όπου το περιέγραψε και του ειπε οτι αυτο δεν ηταν αρρυθμίες αλλα κοιλιακή μαρμαριγκη. Εχετε καθόλου άποψη ή εμπειρια; Θα πρεπει να πάει σίγουρα καρδιολόγο.

αν περασε ετσι το εμβολιο δεν θελω να σκέφτομαι πως θα περνούσε τον κορωναιο.

Κολπικη μαρμαρυγή  ηθελα να γράψω.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Κάντι said:

Του άνδρα μου παντως του έπεσε βαρύ το εμβολιο, τα γνωστά πυρετοί , ρίγη κλπ οκ όλοι τα περάσαμε, αλλα έκανε το εμβολιο Παρασκευή, περασε ολα αυτα το σκ όπου υποχώρησαν και την Δευτέρα το βράδυ ένιωσε αρρυθμίες το smart ρολόι έγραψε έως 170 παλμούς  που έρχονταν και έφευγαν.  Του πέρασαν κι ενώ φοβήθηκε δεν ξανασχοληθηκαμε, αλλα μίλησε σημερα με παραϊατρικό προσωπικό όπου το περιέγραψε και του ειπε οτι αυτο δεν ηταν αρρυθμίες αλλα κοιλιακή μαρμαριγκη. Εχετε καθόλου άποψη ή εμπειρια; Θα πρεπει να πάει σίγουρα καρδιολόγο.

αν περασε ετσι το εμβολιο δεν θελω να σκέφτομαι πως θα περνούσε τον κορωναιο.

 

Χωρίς να είμαι ιατρός, αλλά πάσχουσα από αρρυθμίες, ακούγεται σαν κρίση πανικού. Καλό θα ήταν να μιλήσει με καρδιολόγο.

170 παλμοί μάλλον υποδηλώνουν ότι τo smart watch δεν είναι αξιόπιστο για κάτι τέτοιο. Επειδή μου έχει συμβεί, νομίζω ότι το συναίσθημα θα ήταν τέτοιο που θα είχε οδηγηθεί στα επείγοντα άμεσα αν ίσχυε. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Κάντι είπε:

Του άνδρα μου παντως του έπεσε βαρύ το εμβολιο, τα γνωστά πυρετοί , ρίγη κλπ οκ όλοι τα περάσαμε, αλλα έκανε το εμβολιο Παρασκευή, περασε ολα αυτα το σκ όπου υποχώρησαν και την Δευτέρα το βράδυ ένιωσε αρρυθμίες το smart ρολόι έγραψε έως 170 παλμούς  που έρχονταν και έφευγαν.  Του πέρασαν κι ενώ φοβήθηκε δεν ξανασχοληθηκαμε, αλλα μίλησε σημερα με παραϊατρικό προσωπικό όπου το περιέγραψε και του ειπε οτι αυτο δεν ηταν αρρυθμίες αλλα κοιλιακή μαρμαριγκη. Εχετε καθόλου άποψη ή εμπειρια; Θα πρεπει να πάει σίγουρα καρδιολόγο.

αν περασε ετσι το εμβολιο δεν θελω να σκέφτομαι πως θα περνούσε τον κορωναιο.

 

Επειδή παθαίνει ο πατέρας μου αρρυθμίες, καλό θα είναι να επισκεφτείτε έναν καρδιολόγο. Σχέση με το εμβόλιο δεν ξέρω αν έχει, μπορεί να στρεσαρίστηκε ο άνθρωπος με τις παρενέργειες και να του βγήκε έτσι το άγχος. Δείτε το όμως.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Κάντι said:

Του άνδρα μου παντως του έπεσε βαρύ το εμβολιο, τα γνωστά πυρετοί , ρίγη κλπ οκ όλοι τα περάσαμε, αλλα έκανε το εμβολιο Παρασκευή, περασε ολα αυτα το σκ όπου υποχώρησαν και την Δευτέρα το βράδυ ένιωσε αρρυθμίες το smart ρολόι έγραψε έως 170 παλμούς  που έρχονταν και έφευγαν.  Του πέρασαν κι ενώ φοβήθηκε δεν ξανασχοληθηκαμε, αλλα μίλησε σημερα με παραϊατρικό προσωπικό όπου το περιέγραψε και του ειπε οτι αυτο δεν ηταν αρρυθμίες αλλα κοιλιακή μαρμαριγκη. Εχετε καθόλου άποψη ή εμπειρια; Θα πρεπει να πάει σίγουρα καρδιολόγο.

αν περασε ετσι το εμβολιο δεν θελω να σκέφτομαι πως θα περνούσε τον κορωναιο.

Καλό είναι να δείτε έναν καρδιολόγο, ίσως του πουν να βάλει ένα χολτερ ώστε να δουν τι μπορεί να συμβαίνει, πάντως 170 παλμοί δεν είναι και λίγοι εδώ που τα λέμε.

Το καλοκαίρι νοσηλεύτικα στο νοσοκομείο μετά από έκτακτες κοιλιακές αρρυθμίες, οι οποίες πράγματι ήταν τόσο έντονες που δεν γίνονταν να τις αγνοήσω, όταν έφτασα στα επείγοντα του νοσοκομείου γελούσαν όταν τους είπα τι μου συμβαίνει καθώς είναι σχεδόν απίθανο λέει κάποιος να τις καταλαβαίνει, όταν με έβαλαν για εξέταση σταμάτησαν να γελούν και άρχισαν να τρέχουν. Όταν συμβαίνει οτιδήποτε με την καρδιά είναι επιτακτική ανάγκη να ερευνάται άμεσα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, Κάντι είπε:

Του άνδρα μου παντως του έπεσε βαρύ το εμβολιο, τα γνωστά πυρετοί , ρίγη κλπ οκ όλοι τα περάσαμε, αλλα έκανε το εμβολιο Παρασκευή, περασε ολα αυτα το σκ όπου υποχώρησαν και την Δευτέρα το βράδυ ένιωσε αρρυθμίες το smart ρολόι έγραψε έως 170 παλμούς  που έρχονταν και έφευγαν.  Του πέρασαν κι ενώ φοβήθηκε δεν ξανασχοληθηκαμε, αλλα μίλησε σημερα με παραϊατρικό προσωπικό όπου το περιέγραψε και του ειπε οτι αυτο δεν ηταν αρρυθμίες αλλα κοιλιακή μαρμαριγκη. Εχετε καθόλου άποψη ή εμπειρια; Θα πρεπει να πάει σίγουρα καρδιολόγο.

αν περασε ετσι το εμβολιο δεν θελω να σκέφτομαι πως θα περνούσε τον κορωναιο.

Η μαμά μου, χωρίς προηγούμενα προβλήματα καρδιάς, ανέβασε 170 παλμούς ξαφνικά ένα πρωί το καλοκαίρι και τρέχαμε στο νοσοκομείο. Σε εκείνη τη φάση βρισκόταν σε μια ιδιαίτερα στρεσογόνο περίοδο λόγω μιας επιπλοκής που είχε από επέμβαση που είχε κάνει. Τελικά κρίση άγχους ήταν ωστόσο μην αμελήσετε να δείτε καρδιολόγο το συντομότερο. 

Link to comment
Share on other sites

On 7/12/2021 at 12:12 ΠΜ, μαγιοπουλας είπε:

Δεν ξέρουν πάντως κάτι περισσότερο.

Σε σκεφτόμουν τώρα.Πρεπει εκεί στο βορρά να είσαι το μαύρο πρόβατο.

Μίλησα με δύο γνωστές μου που μένουν στην πόλη σου.Κ οι συο πιστεύουν στον ιό κ οι δυο φορές όντας πολύ.βλεπιυν γύρω τους ανθρώπους να πεθαίνουν κ να αρρωσταινουν.

Αμετακίνητος στ να κάνουν το εμβολιο.Η μια μάλιστα αν κολλήσει θα πεθάνει όπως μου λέει ,γιατί έχει σοβαρό θέμα υγείας κ ειναι κ έγκυος.Οι οικογένειες τους ανεμβολιαστες κ αυτές ούτε ο άντρας τους δεν εμβολιάζεται να τις προστατέψει.

Έχει πολλούς ναι αλλά ευτυχώς στις παρέες μας είναι μία μόνο οπότε την παίρνουμε μπάλα. Αλλά πχ στην οικοδομή μας εμείς και μια άλλη οικογένεια έχουμε κάνει και κάτι παππούδια οι άλλοι αρνούνται! 

13 ώρες πρίν, Κάντι είπε:

Του άνδρα μου παντως του έπεσε βαρύ το εμβολιο, τα γνωστά πυρετοί , ρίγη κλπ οκ όλοι τα περάσαμε, αλλα έκανε το εμβολιο Παρασκευή, περασε ολα αυτα το σκ όπου υποχώρησαν και την Δευτέρα το βράδυ ένιωσε αρρυθμίες το smart ρολόι έγραψε έως 170 παλμούς  που έρχονταν και έφευγαν.  Του πέρασαν κι ενώ φοβήθηκε δεν ξανασχοληθηκαμε, αλλα μίλησε σημερα με παραϊατρικό προσωπικό όπου το περιέγραψε και του ειπε οτι αυτο δεν ηταν αρρυθμίες αλλα κοιλιακή μαρμαριγκη. Εχετε καθόλου άποψη ή εμπειρια; Θα πρεπει να πάει σίγουρα καρδιολόγο.

αν περασε ετσι το εμβολιο δεν θελω να σκέφτομαι πως θα περνούσε τον κορωναιο.

Ποιά δόση έκανε Κάντυ; Νομίζω ένα τσεκ απ πρέπει ναι έστω και τυπικά! Ας κλείσει 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ilaeira είπε:

 

Επειδή παθαίνει ο πατέρας μου αρρυθμίες, καλό θα είναι να επισκεφτείτε έναν καρδιολόγο. Σχέση με το εμβόλιο δεν ξέρω αν έχει, μπορεί να στρεσαρίστηκε ο άνθρωπος με τις παρενέργειες και να του βγήκε έτσι το άγχος. Δείτε το όμως.

Έχω ακούσει και άλλους που ανέβασαν παλμους

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , λουκουμαδάκι είπε:

Τελικά πότε λήγουν τα δικά μας πιστοποιητικά; Κατάλαβε κανείς; Έχει βγει τίποτα όριο σε μήνες; 

Μέχρι στιγμής νομίζω για τους κάτω των 50 ισχύουν κι ας έχει παρέλθει το εξάμηνο, πλέον τρίμηνο. Μέχρι να γίνει υποχρεωτική και η τρίτη, έρχεται κι η τέταρτη μετά... :mad:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , love kids είπε:

Μέχρι στιγμής νομίζω για τους κάτω των 50 ισχύουν κι ας έχει παρέλθει το εξάμηνο, πλέον τρίμηνο. Μέχρι να γίνει υποχρεωτική και η τρίτη, έρχεται κι η τέταρτη μετά... :mad:

Το εξάμηνο μου λήγει 28/12 και έκλεισα τρίτη δόση 17/1 μη φάω καμία ήττα πρωτοχρονιάτικα έχουμε και τα γενέθλια της μικρής θα τους χαιρετάω απ' έξω από τον παιδότοπο :lol:

 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν από τον παιδικό προχθές. Κρούσμα στο προσωπικό στον κάτω όροφο. Οι τάξεις που είναι κάτω θα κλείσουν για απολύμανση και για δέκα μέρες τα παιδιά θα μείνουν σπίτι. Εμείς συνεχίζουμε κανονικά, γιατί θεωρητικά δεν υπάρχει καμία επαφή...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Ilaeira είπε:

Με πήραν από τον παιδικό προχθές. Κρούσμα στο προσωπικό στον κάτω όροφο. Οι τάξεις που είναι κάτω θα κλείσουν για απολύμανση και για δέκα μέρες τα παιδιά θα μείνουν σπίτι. Εμείς συνεχίζουμε κανονικά, γιατί θεωρητικά δεν υπάρχει καμία επαφή...

Όντως δεν υπάρχει; Ούτε είσοδος έξοδος τουαλέτες αυλή τραπεζαρία; Σύσταση για τεστ; 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , λουκουμαδάκι είπε:

Το εξάμηνο μου λήγει 28/12 και έκλεισα τρίτη δόση 17/1 μη φάω καμία ήττα πρωτοχρονιάτικα έχουμε και τα γενέθλια της μικρής θα τους χαιρετάω απ' έξω από τον παιδότοπο :lol:

 

ακομη δ εχει ανακοινωθει οριστικα.οι κατω των 50 η 60 θα ειναι 9μ.το νοσησης θα πεσει στο τριμηνο.των πιο μεγαλων θα ληγει στο 6μ αλλα με 1μ περιθωριο για εμβολιο

αυτα ξερω προς το παρον

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , λουκουμαδάκι είπε:

Όντως δεν υπάρχει; Ούτε είσοδος έξοδος τουαλέτες αυλή τραπεζαρία; Σύσταση για τεστ; 

 

Είσοδος έξοδος μόνο. Σύσταση για τεστ καμία. Μου ειπαν κατά λέξη "απλά σας ενημερώνουμε, σύμφωνα με τον ΕΟΔΥ δεν υπάρχουν άλλες οδηγίες".

Έχω αγχωθεί φοβερά, γιατί δεν με παίρνει να τον κρατήσω σπίτι. Αυτήν την περίοδο δουλεύουμε κι οι δυο δεκάωρα, πρωί 8 με 4 και συμπληρώνουμε δουλειά και το βράδυ αφού κοιμηθεί, άδεια δεν μπορεί να πάρει κανείς απ' τους δύο και βοήθεια δεν έχουμε. 

Το μόνο που με παρηγορεί είναι ότι με τόσες απανωτές ιώσεις, σκέφτομαι ότι μπορεί να το περάσαμε ξώφαλτσα οικογενειακώς και να μην το πήραμε χαμπάρι με τα εμβόλια. Γιατί ομολογώ ότι σελφ τεστ στο δίχρονο δεν έκανα σε κάθε αδιαθεσία. Εμείς κάναμε όλες τις φορές που νιώθαμε έστω και κάπως άρρωστοι, αλλά έβγαιναν αρνητικά ό,τι κι αν σημαίνει αυτό (πιθανότατα τίποτα).

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...