Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts

τα τεστ τα δειχνουμε στο σχολειο τριτη κ παρασκευη

οποτε γινονται μεχρι 24ωρες πριν(εμεις βολευομαστε το βραδυ να εχουμε χρονο να το δηλωνουμε,τωρα βεβαια θελω να δω ποιες μετες βολευει με τις δραστηριοτητες)

δ ξερω ποτε θα λειτουργησει η καινουρια πλατφορμα,νομιζω οχι σημερα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

18 hours ago, vicky86 said:

τα τεστ τα δειχνουμε στο σχολειο τριτη κ παρασκευη

οποτε γινονται μεχρι 24ωρες πριν(εμεις βολευομαστε το βραδυ να εχουμε χρονο να το δηλωνουμε,τωρα βεβαια θελω να δω ποιες μετες βολευει με τις δραστηριοτητες)

δ ξερω ποτε θα λειτουργησει η καινουρια πλατφορμα,νομιζω οχι σημερα

Λογικά  σε είκοσι ημέρες θα μπορείς να βγάλεις πιστοποιητικό νόσησης για το παιδί και να μη χρειάζεται το τεστ δύο φορές την εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kotsifikos είπε:

Λογικά  σε είκοσι ημέρες θα μπορείς να βγάλεις πιστοποιητικό νόσησης για το παιδί και να μη χρειάζεται το τεστ δύο φορές την εβδομάδα.

ναι ναι,το περιμενουμε

νομιζω σε καμια δεκαρια μερες

Link to comment
Share on other sites

On 29/9/2021 at 5:04 ΜΜ, Lenia16 είπε:

Εσπερος το είδα μετά, σε ευχαριστώ. 

Καλά πηγαίνω προς το παρόν, ευχαριστώ! Περιμένω να μπω στον 7ο σε μια βδομαδα και να εμβολιαστώ. Ελπίζω να πάνε όλα καλά.

μπράβο σου. είδα χθες μια εκπομπή που παρουσίασαν  νεα επίσημη έρευνα που εγινε στην νεα υορκη και βρήκαν ότι περνάνε τα αντισώματα του εμβολίου και στο μωρό μέσα από τον πλακούντα / ομφάλιο λώρο.  Κάπως το μέτρησαν! Το ανέφερε ξένος διακεκριμμένος λοιμωξιολόγος.

ενώ επίσης και μετά με τον θηλασμό περνάνε τα αντισώματα και από αυτό, στο μωρό, μέσα από το γάλα. 

Δεν ήξερα ότι πρέπει να περιμένεις - λένε ότι πρέπει να περιμένεις μεχρι τον 7ο?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γνωρίζει κανείς σε περίπτωση  θετικού κρούσματος στο χώρο εργασίας τι προβλέπεται τώρα για τους ανεμβολιαστους εργαζόμενους που είναι στον ίδιο χώρο; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

36 minutes ago, Sunshine8 said:

Γνωρίζει κανείς σε περίπτωση  θετικού κρούσματος στο χώρο εργασίας τι προβλέπεται τώρα για τους ανεμβολιαστους εργαζόμενους που είναι στον ίδιο χώρο; 

καραντίνα για 14 ημέρες, ή καραντίνα για 10 ημέρες και βγαίνεις έξω μετά από αρνητικό μοριακό έλεγχο.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, kotsifikos said:

καραντίνα για 14 ημέρες, ή καραντίνα για 10 ημέρες και βγαίνεις έξω μετά από αρνητικό μοριακό έλεγχο.

Οι ανεμβολίαστοι μπαίνουν καραντίνα? Ή το κρούσμα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Sunshine8 είπε:

Ισχύει σίγουρα αυτό;

2. Καραντίνα στενών επαφών

 

2.1 Καραντίνα στενών επαφών χωρίς ιστορικό εμβολιασμού ή προηγηθείσας νόσησης

Άτομα, που αποτελούν στενές επαφές κρουσμάτων COVID-19 και δεν εμφανίζουν συμπτώματα γίνεται άρση της καραντίνας τους:

  • στις 14 ημέρες από την τελευταία τους επαφή με το κρούσμα χωρίς εργαστηριακό έλεγχο

ή

  • στις 10 ημέρες από την τελευταία τους επαφή με το κρούσμα με αρνητικό εργαστηριακό έλεγχο, μοριακό τεστ (RT-PCR) ή άμεσο τεστ αντιγόνου (RAT)για τον ιό SARSCoV Εάν το τεστ είναι αρνητικό γίνεται άρση της καραντίνας αλλά τα άτομα οφείλουν να τηρούν αυστηρά τα μέτρα ατομικής προστασίας και να παρακολουθούν την υγεία τους για εμφάνιση συμπτωμάτων μέχρι και την ολοκλήρωση των 14 ημερών. Εάν το τεστ είναι θετικό ακολουθείται το ισχύον πρωτόκολλο για την απομόνωση των κρουσμάτων COVID-19 χωρίς να απαιτείται επανάληψη του τεστ.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 22 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Ξερετε πως κλείνουμε ραντεβού σε κε τρο υγείας για pcr κ ποτε βγαι ει?

εδω στο νοσοκομειο πας μονο με συμπτωματα

η μαθητες με θετικο σελφ

οπου γινεται ραπιντ κ μαζι μοριακο,αυτο το πρωτοκολλο εχουν εδω

ο μοριακος βγαινει την επομενη μερα ως το μεσημερι

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vicky86 είπε:

εδω στο νοσοκομειο πας μονο με συμπτωματα

η μαθητες με θετικο σελφ

οπου γινεται ραπιντ κ μαζι μοριακο,αυτο το πρωτοκολλο εχουν εδω

ο μοριακος βγαινει την επομενη μερα ως το μεσημερι

Το θέλω για να μπω στο νοσοκομείο ως σύνοδος.μιλαω για κέντρο υγείας.σε κέντρο υγείας πόσες μέρες θέλει για να σου βγει τυπωμένο?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Το θέλω για να μπω στο νοσοκομείο ως σύνοδος.μιλαω για κέντρο υγείας.σε κέντρο υγείας πόσες μέρες θέλει για να σου βγει τυπωμένο?

 

Συνήθως γύρω στο 24ωρο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 51 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Έχει κάποιος εμπειρία από εντατική σε δικοντουβανθρωπο?πόσο έμεινε κ πως πήγαν μετά τα πράγματα?

Εντατική για κορονοιό; Ο αδερφός του πεθερού μου 66 67 ετών έμεινε πέντε μέρες σε δωμάτιο κόβιντ, 10 μέρες εντατική, σίγουρα άλλες τόσες αυξημένης και βγήκε μετά από 2 βδομάδες εντελώς σύνολο 40; Κάπου εκεί. Και μετά ένα μήνα σε αποκατάστασης. Ποιός δικός σου μπήκε; Μη μου πεις ο μπαμπάς 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, μαγιοπουλας said:

Έχει κάποιος εμπειρία από εντατική σε δικοντουβανθρωπο?πόσο έμεινε κ πως πήγαν μετά τα πράγματα?

Τα δικά μας στα έχω πει, αλλά αν θες να με ρωτήσεις οτιδήποτε, ξέρεις που θα με βρεις. 
Ελπίζω να είστε καλά..

Link to comment
Share on other sites

Τι να σας λέω τώρα...Βγήκε ο άνθρωπος πετώντας την περασμενη Δευτέρα. Πήγε πολύ καλά.ηταν μια χαρά στο σπίτι.την πε.πτη το βράδυ όμως συνέβη κάτι αναπάντεχο.πολυ άσχημη εμπειρία.λιποθυμησε ενώ και.οταν,έκανε σπασμούς κ σκούρο εμετό.εφευφε ο άνθρωπος.τον επανέφερε δύο φορές ο άντρας μου.ειναι συτης κ εχει κανει μαθήματα διάσωσης.πηρα τηλ τον χειρουργο κ μου ειπε οτι δεν έχει σχέση κ οτι ε.οιαζε με εγκεφαλικό.ηρθε το ασθενοφορο κ ζητήσαμε να πάει στο ΓΝΑ.Τον περίμεναν έτοιμοι σαν σε ταινια.δεν είχε άλλο περιστατικό ςκεινη την ώρα.καθομου κίνηση στο δρόμο.επεσαν οι επάνω του συσωμοι.πιεση 5 κνπολυ χαμηλοί σφυγμοί.τον χάνουμε ειπαν στον αδερφό μου οι γιατροί.ερχο τουσταν βροχή τα παραπεμτικα για εξετάσεις κ μειλ.δεν είχε επαφή με το περιβάλλον. Πολύ δύσκολο να το περνάς όσο κ να το εκλογικευεις.νομιδαν αρχικά ότι έχει συπτικο σοκ.Η αξονική έδειξε εσωτερική αιμοραγια.ρον σταθεροποιησαν λίγο κ τον έβαλαν χειρουργείο με σχεδόν μηδαμινές ελπίδες.νας προετοιμασαν ότι δεν...

Είχε σπάει αγγείο τελικα στην κοιλια.μεγαλη αιμοραγια .έχασε το 40% του αίματος του.

Κι έγινε το θαύμα.βγηκε ζωντανός.λογο αργότερα άρχισε να επανάσταση το χρώμα του.χρειαζοταν εντατική κ διασωληνωση.δεν υπήρχε κρεβάτι σε κανένα νοσοκομειο.πολυ μεγάλο μέρος ήταν καθηλωμένο με κοβιντ από ανεμβολιαστους.να μην σας τύχει αυτό το πράγμα!ο χειρουργος που τον χειρουργησε καλή του ώρα ,τα έδωσε όλα.εφευγε εκείνη την ώρα.τελειωνε η βάρδια του.κ όχι μόνο αυτό.ηταν σε συνεχή επικοινωνία με τον χειρουργό που τον χειρουργησε στο μητερα.τον κατηυθηνε.ηταν καλοί φίλοι από την ειδικότητα.κ αυτός έδωσε μεγάλο αγώνα να του δώσει με εοπυυ μια θέση στην εντατική του Μητέρα.Τελευταια στιγμή βρέθηκε θέση στο ΓΝΑ κ δεν χρειάστηκε μεταφορά.το πρωί είχε μικρη επαφή με το περιβάλλον.νωρις το απόγευμα αποσωληνωθηκε κ είχε πλήρως τις αισθήσεις του.Σημερα το πρωί βγήκε από την εντακτική κ πήγε σε θαλαμο.εξαντλημενος αλλά σταθερός.δεν μπορεί να μιλήσει καλά μάλλον από τη διασωληνωση.επικοινωνει πλήρως.

Του έβαλαν ακόμη δυο φιάλες αίμα κ μας πάτησαν κάτω να τους φέρουμε αίμα.εχουν μεγάλη έλλειψη.

Πήγε ο άνθρωπος κ γύρισε. χαίρομαι αλλά φοβάμαι . τώρα συνειδητοποίω τι συνέβη.

Είναι ακόμη κρίσιμη η κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να πω. Περαστικά. Ελπίζω να πάνε όλα καλά.

Τα περάσαμε το καλοκαίρι με τον πεθερό μου και ξέρω τον φόβο και την ταραχή. Και να το παλεύεις όλο αυτό σ' ένα σύστημα ήδη φρακαρισμένο με ένα σωρό περισσότερες δυσκολίες και κενά. Τουλάχιστον βρήκατε κρεβάτι. Ειναι καλό το ΓΝΑ, από άποψη υποδομών και προσωπικού τουλάχιστον θα τον φροντίσουν. 

Βρήκατε αίμα; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Τι να σας λέω τώρα...Βγήκε ο άνθρωπος πετώντας την περασμενη Δευτέρα. Πήγε πολύ καλά.ηταν μια χαρά στο σπίτι.την πε.πτη το βράδυ όμως συνέβη κάτι αναπάντεχο.πολυ άσχημη εμπειρία.λιποθυμησε ενώ και.οταν,έκανε σπασμούς κ σκούρο εμετό.εφευφε ο άνθρωπος.τον επανέφερε δύο φορές ο άντρας μου.ειναι συτης κ εχει κανει μαθήματα διάσωσης.πηρα τηλ τον χειρουργο κ μου ειπε οτι δεν έχει σχέση κ οτι ε.οιαζε με εγκεφαλικό.ηρθε το ασθενοφορο κ ζητήσαμε να πάει στο ΓΝΑ.Τον περίμεναν έτοιμοι σαν σε ταινια.δεν είχε άλλο περιστατικό ςκεινη την ώρα.καθομου κίνηση στο δρόμο.επεσαν οι επάνω του συσωμοι.πιεση 5 κνπολυ χαμηλοί σφυγμοί.τον χάνουμε ειπαν στον αδερφό μου οι γιατροί.ερχο τουσταν βροχή τα παραπεμτικα για εξετάσεις κ μειλ.δεν είχε επαφή με το περιβάλλον. Πολύ δύσκολο να το περνάς όσο κ να το εκλογικευεις.νομιδαν αρχικά ότι έχει συπτικο σοκ.Η αξονική έδειξε εσωτερική αιμοραγια.ρον σταθεροποιησαν λίγο κ τον έβαλαν χειρουργείο με σχεδόν μηδαμινές ελπίδες.νας προετοιμασαν ότι δεν...

Είχε σπάει αγγείο τελικα στην κοιλια.μεγαλη αιμοραγια .έχασε το 40% του αίματος του.

Κι έγινε το θαύμα.βγηκε ζωντανός.λογο αργότερα άρχισε να επανάσταση το χρώμα του.χρειαζοταν εντατική κ διασωληνωση.δεν υπήρχε κρεβάτι σε κανένα νοσοκομειο.πολυ μεγάλο μέρος ήταν καθηλωμένο με κοβιντ από ανεμβολιαστους.να μην σας τύχει αυτό το πράγμα!ο χειρουργος που τον χειρουργησε καλή του ώρα ,τα έδωσε όλα.εφευγε εκείνη την ώρα.τελειωνε η βάρδια του.κ όχι μόνο αυτό.ηταν σε συνεχή επικοινωνία με τον χειρουργό που τον χειρουργησε στο μητερα.τον κατηυθηνε.ηταν καλοί φίλοι από την ειδικότητα.κ αυτός έδωσε μεγάλο αγώνα να του δώσει με εοπυυ μια θέση στην εντατική του Μητέρα.Τελευταια στιγμή βρέθηκε θέση στο ΓΝΑ κ δεν χρειάστηκε μεταφορά.το πρωί είχε μικρη επαφή με το περιβάλλον.νωρις το απόγευμα αποσωληνωθηκε κ είχε πλήρως τις αισθήσεις του.Σημερα το πρωί βγήκε από την εντακτική κ πήγε σε θαλαμο.εξαντλημενος αλλά σταθερός.δεν μπορεί να μιλήσει καλά μάλλον από τη διασωληνωση.επικοινωνει πλήρως.

Του έβαλαν ακόμη δυο φιάλες αίμα κ μας πάτησαν κάτω να τους φέρουμε αίμα.εχουν μεγάλη έλλειψη.

Πήγε ο άνθρωπος κ γύρισε. χαίρομαι αλλά φοβάμαι . τώρα συνειδητοποίω τι συνέβη.

Είναι ακόμη κρίσιμη η κατάσταση.

Αχ κορίτσι μου τι είναι αυτό που περάσατε... Χαίρομαι που έχει συνέλθει τώρα κ μακάρι να πάνε όλα καλά και να σταθεροποιηθει η κατάσταση του..

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Τι να σας λέω τώρα...Βγήκε ο άνθρωπος πετώντας την περασμενη Δευτέρα. Πήγε πολύ καλά.ηταν μια χαρά στο σπίτι.την πε.πτη το βράδυ όμως συνέβη κάτι αναπάντεχο.πολυ άσχημη εμπειρία.λιποθυμησε ενώ και.οταν,έκανε σπασμούς κ σκούρο εμετό.εφευφε ο άνθρωπος.τον επανέφερε δύο φορές ο άντρας μου.ειναι συτης κ εχει κανει μαθήματα διάσωσης.πηρα τηλ τον χειρουργο κ μου ειπε οτι δεν έχει σχέση κ οτι ε.οιαζε με εγκεφαλικό.ηρθε το ασθενοφορο κ ζητήσαμε να πάει στο ΓΝΑ.Τον περίμεναν έτοιμοι σαν σε ταινια.δεν είχε άλλο περιστατικό ςκεινη την ώρα.καθομου κίνηση στο δρόμο.επεσαν οι επάνω του συσωμοι.πιεση 5 κνπολυ χαμηλοί σφυγμοί.τον χάνουμε ειπαν στον αδερφό μου οι γιατροί.ερχο τουσταν βροχή τα παραπεμτικα για εξετάσεις κ μειλ.δεν είχε επαφή με το περιβάλλον. Πολύ δύσκολο να το περνάς όσο κ να το εκλογικευεις.νομιδαν αρχικά ότι έχει συπτικο σοκ.Η αξονική έδειξε εσωτερική αιμοραγια.ρον σταθεροποιησαν λίγο κ τον έβαλαν χειρουργείο με σχεδόν μηδαμινές ελπίδες.νας προετοιμασαν ότι δεν...

Είχε σπάει αγγείο τελικα στην κοιλια.μεγαλη αιμοραγια .έχασε το 40% του αίματος του.

Κι έγινε το θαύμα.βγηκε ζωντανός.λογο αργότερα άρχισε να επανάσταση το χρώμα του.χρειαζοταν εντατική κ διασωληνωση.δεν υπήρχε κρεβάτι σε κανένα νοσοκομειο.πολυ μεγάλο μέρος ήταν καθηλωμένο με κοβιντ από ανεμβολιαστους.να μην σας τύχει αυτό το πράγμα!ο χειρουργος που τον χειρουργησε καλή του ώρα ,τα έδωσε όλα.εφευγε εκείνη την ώρα.τελειωνε η βάρδια του.κ όχι μόνο αυτό.ηταν σε συνεχή επικοινωνία με τον χειρουργό που τον χειρουργησε στο μητερα.τον κατηυθηνε.ηταν καλοί φίλοι από την ειδικότητα.κ αυτός έδωσε μεγάλο αγώνα να του δώσει με εοπυυ μια θέση στην εντατική του Μητέρα.Τελευταια στιγμή βρέθηκε θέση στο ΓΝΑ κ δεν χρειάστηκε μεταφορά.το πρωί είχε μικρη επαφή με το περιβάλλον.νωρις το απόγευμα αποσωληνωθηκε κ είχε πλήρως τις αισθήσεις του.Σημερα το πρωί βγήκε από την εντακτική κ πήγε σε θαλαμο.εξαντλημενος αλλά σταθερός.δεν μπορεί να μιλήσει καλά μάλλον από τη διασωληνωση.επικοινωνει πλήρως.

Του έβαλαν ακόμη δυο φιάλες αίμα κ μας πάτησαν κάτω να τους φέρουμε αίμα.εχουν μεγάλη έλλειψη.

Πήγε ο άνθρωπος κ γύρισε. χαίρομαι αλλά φοβάμαι . τώρα συνειδητοποίω τι συνέβη.

Είναι ακόμη κρίσιμη η κατάσταση.

Δεν έχω λόγια, σε καταλαβαίνω όσο δεν φαντάζεσαι, ξαναέζησα πολλά διαβάζοντας σε. Αν μπορώ να κάνω κάτι πες μου. Γρήγορη ανάρρωση εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ βρε κορίτσια!

Μας ζήτησαν έξι φιάλες.πριν το πρώτο χειρουργείο είχαμε δώσει εγώ κ ο άντρας μου χρησιμοποίησα την μια.την άλλη προσπαθεί ο χειρουργος να την πάρει από το μητέρα στο γνα.εστειλε κ η αιματολογος να ναι καλά δύο φιάλες αποτο νοσοκομείο της.  την δευτερα δινει κ ο αδερφος μου κ δυο φίλοι.εχουν τόσο μεγάλη ανάγκη από αίμα που το θέλουν κατευθείαν στο νοσοκομειο κ όχι λογιστικά μέσω άλλων νοσοκομείων.

Μόλις περάσει το τρίμηνο που έδωσα θα γίνω δότης.

πρίν από 33 λεπτά , Ilaeira είπε:

Δεν ξέρω τι να πω. Περαστικά. Ελπίζω να πάνε όλα καλά.

Τα περάσαμε το καλοκαίρι με τον πεθερό μου και ξέρω τον φόβο και την ταραχή. Και να το παλεύεις όλο αυτό σ' ένα σύστημα ήδη φρακαρισμένο με ένα σωρό περισσότερες δυσκολίες και κενά. Τουλάχιστον βρήκατε κρεβάτι. Ειναι καλό το ΓΝΑ, από άποψη υποδομών και προσωπικού τουλάχιστον θα τον φροντίσουν. 

Βρήκατε αίμα; 

Πως ςιναο τώρα ο πεθερός σου?

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Σας ευχαριστώ πολύ βρε κορίτσια!

Μας ζήτησαν έξι φιάλες.πριν το πρώτο χειρουργείο είχαμε δώσει εγώ κ ο άντρας μου χρησιμοποίησα την μια.την άλλη προσπαθεί ο χειρουργος να την πάρει από το μητέρα στο γνα.εστειλε κ η αιματολογος να ναι καλά δύο φιάλες αποτο νοσοκομείο της.  την δευτερα δινει κ ο αδερφος μου κ δυο φίλοι.εχουν τόσο μεγάλη ανάγκη από αίμα που το θέλουν κατευθείαν στο νοσοκομειο κ όχι λογιστικά μέσω άλλων νοσοκομείων.

Μόλις περάσει το τρίμηνο που έδωσα θα γίνω δότης.

Πως ςιναο τώρα ο πεθερός σου?

Το ξέρω καλά αυτό με το αίμα. Και εμείς τρέχαμε. Δυστυχώς εμένα δεν με δέχονται για αίμα, λόγω χαμηλού αιματοκρίτη, αλλιώς και εγώ ήθελα να γίνω δότρια. Και ο άντρας μου το ίδιο, αλλά του λείπει το ένζυμο και δεν μπορεί. 

Link to comment
Share on other sites

@μαγιοπουλας μέσα από την ψυχή μου, εύχομαι αυτό να είναι μια δύσκολη στιγμή και να την ξεπεράσετε. Και με το καλό να γυρισει ο πατερας σου σπίτι. Υπομονή. Επιπλοκές συμβαίνουν, περαστικές να είναι και αντιμετώπισιμες.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...