Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

20 hours ago, μαγιοπουλας said:

Πριν 15 μέρες όμως ακριβώς ξαναέκανα.μεσα σε είκοσι μέρες το παιδί έχει κάνει 2 τεστ έχει τρυπήσει τρεις φορές κ έχει ράψει κ το κεφάλιδεν είναι καλό για την ψυχική υγεία του παιδιού . Ιωσηωειναι μας ειπαν κ το τεστψθα έπρεπε να γίνει τυπικά.δεν γίνεται να την πηγαίνω με το που θα κάνει πυρετό.κρατησε λίγες ώρες κ στοπ.πρεπει να αφήνω να δει πως θα εξελιχθεί 

Σε καταλαβαίνω γιατί και εγώ τα ίδια κάνω.

πως είναι σήμερα η μικρούλα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , kotsifikos είπε:

Σε καταλαβαίνω γιατί και εγώ τα ίδια κάνω.

πως είναι σήμερα η μικρούλα?

Καλά είναι.λιγες ώρες πυρετό το Σάββατο είχε κ μετα τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παντελώς άσχετο με το θέμα, αλλά αφού αυτό είναι το θρεντ της επικαιρότητας: Είστε όλοι καλά; Λείπουμε εκτός Αθηνών, βλέπουμε τις φωτογραφίες απ' τις φωτιές στα σόσιαλ κι έχουμε πάθει κατάθλιψη. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Ilaeira είπε:

Παντελώς άσχετο με το θέμα, αλλά αφού αυτό είναι το θρεντ της επικαιρότητας: Είστε όλοι καλά; Λείπουμε εκτός Αθηνών, βλέπουμε τις φωτογραφίες απ' τις φωτιές στα σόσιαλ κι έχουμε πάθει κατάθλιψη. 

Αχ ήμουν έτοιμη να το ρωτήσω αυτό κ δν ήξερα πού να γράψω. Εχω καταλάβει ότι αρκετές κοπέλες μένουν στα περίχωρα, ελπίζω όλες να είστε καλά, τι απελπισία όλο αυτό, όχι μόνο στην Αττική, είδα ότι κ στην Εύβοια είναι μεγάλη καταστροφή κ στη Μεσσηνία κ αλλού. Τι κρίμα….

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν μένω βόρεια αλλα παρόλο που είναι νύχτα, ο καπνός έχει σκεπάσει τον αττικο ουρανό.δεν μυρίζει ακόμη αλκα η ζέστη είναι αποπνιυκτική.Δεν έχω ξαναζήσει τέτοια θερμοκρασία.Σαν να ξεφύσαει δράκος είναι.

Φοβαμαι μην επαναληφθηθουν τα θλιβερά γεγονότα κ υπάρξουν ανθρώπινες απώλειες.Ειναι τραγικό.Πολυ δύσκολο καλοκαίρι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Δεν μένω βόρεια αλλα παρόλο που είναι νύχτα, ο καπνός έχει σκεπάσει τον αττικο ουρανό.δεν μυρίζει ακόμη αλκα η ζέστη είναι αποπνιυκτική.Δεν έχω ξαναζήσει τέτοια θερμοκρασία.Σαν να ξεφύσαει δράκος είναι.

Φοβαμαι μην επαναληφθηθουν τα θλιβερά γεγονότα κ υπάρξουν ανθρώπινες απώλειες.Ειναι τραγικό.Πολυ δύσκολο καλοκαίρι.

Μακάρι αυτή τη φορά να μην υπάρξουν ανθρώπινες απώλειες.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Δεν μένω βόρεια αλλα παρόλο που είναι νύχτα, ο καπνός έχει σκεπάσει τον αττικο ουρανό.δεν μυρίζει ακόμη αλκα η ζέστη είναι αποπνιυκτική.Δεν έχω ξαναζήσει τέτοια θερμοκρασία.Σαν να ξεφύσαει δράκος είναι.

Φοβαμαι μην επαναληφθηθουν τα θλιβερά γεγονότα κ υπάρξουν ανθρώπινες απώλειες.Ειναι τραγικό.Πολυ δύσκολο καλοκαίρι.

Πω πω τραγικό! Εύχομαι πραγματικά να είναι όλοι ασφαλείς

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μένω νότια, το πρωί που ξύπνησα και άνοιξα την μπαλκονόπορτα η ατμόσφαιρα ήταν αποπνικτική, τραγικό πραγματικά!! Δεν έχω ξαναζήσει τέτοιο πράγμα, μυρίζει τόσο έντονα καμένο που είναι λες και βρισκόμαστε μέσα στη φωτιά. Δουλεύω κέντρο Αθήνα και είναι ακόμα χειρότερα εδώ, τα έχουμε κλείσει όλα και είμαστε στα γραφεία και πάλι όμως μυρίζει δεν ξέρω πως θα περάσει η σημερινή ημέρα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το πρωί βλέπαμε καπνούς κι εδώ ακόμα, κάποια στιγμή σαν να μύρισα κιόλας. Τώρα έχει μια θολούρα που μάλλον ειναο απ αυτό κ κάπως η ατμόσφαιρα σαν να μην είναι καθαρή όπως τις άλλες μέρες… 

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δει τις προειδοποίησεις που υπάρχουν για τα μικροσωματιδια καπνού?Έχω αγχωθεί.

Αιωρούνται ακόμη και σε περιοχες που δεν μυρίζει?Μιλάω για την Αττική.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, μαγιοπουλας said:

Έχετε δει τις προειδοποίησεις που υπάρχουν για τα μικροσωματιδια καπνού?Έχω αγχωθεί.

Αιωρούνται ακόμη και σε περιοχες που δεν μυρίζει?Μιλάω για την Αττική.

Ναι δυστυχώς, και σήμερα μυρίζει πολύ έντονα καμένο εδώ στο κέντρο.  Κάθε χρόνο τα ίδια με τις φωτιές, δεν ξέρω αν ποτέ θα σταματήσει αυτό.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kotsifikos είπε:

Ναι δυστυχώς, και σήμερα μυρίζει πολύ έντονα καμένο εδώ στο κέντρο.  Κάθε χρόνο τα ίδια με τις φωτιές, δεν ξέρω αν ποτέ θα σταματήσει αυτό.

 

Παρα πολυ .από τα ξημερώματα.ειχε χρόνια να συμβεί αυτό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Κορίτσια πως είστε?Τι κακό είναι αυτό?Έχουμε ζητήσει βοήθεια?Μόνο από Κύπρο ξερω οτι εχουν έρθει δυνάμεις.

Και από Γαλλία και θα ζητήσουν κι άλλο αεροσκάφος από Ρωσία. Είναι απελπισία, απίστευτο, να καίγονται ακομα και τα περίχωρα της πρωτεύουσας. Οι καπνοί από την Εύβοια φτάνουν και στις Κυκλαδες. Ελπίζω να μην αρχίσουν και οι διακοπές ρεύματος. 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Έσπερος said:

Οι καπνοί από την Εύβοια φτάνουν και στις Κυκλαδες.

Ισχύει. Από το πρωί ο ουρανός είναι μαύρος και μυρίζει κάπνα. Τα φώτα συνεχώς τρεμοπαίζουν.

 Έχουμε κηρυχτεί σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης? 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Yovanna said:

Ισχύει. Από το πρωί ο ουρανός είναι μαύρος και μυρίζει κάπνα. Τα φώτα συνεχώς τρεμοπαίζουν.

 Έχουμε κηρυχτεί σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης? 

από όσο γνωρίζω όχι.

 

Την νύχτα περίμεναν γύρω στους 100  πυροσβέστες και οχήματα από Ρουμανία, αεροπλάνα νομίζω από Γαλλία καναντερ και πυροσβέστες,  τρία ελικόπτερα από Ελβετία και δύο Σουηδία. 

Σήμερα το πρωί η ατμόσφαιρα ήταν χειρότερη από κάθε άλλη ημέρα...ειλικρινά η κατάσταση είναι απελπιστική, :(.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, kotsifikos είπε:

από όσο γνωρίζω όχι.

 

Την νύχτα περίμεναν γύρω στους 100  πυροσβέστες και οχήματα από Ρουμανία, αεροπλάνα νομίζω από Γαλλία καναντερ και πυροσβέστες,  τρία ελικόπτερα από Ελβετία και δύο Σουηδία. 

Σήμερα το πρωί η ατμόσφαιρα ήταν χειρότερη από κάθε άλλη ημέρα...ειλικρινά η κατάσταση είναι απελπιστική, :(.

Δεν ξερω αν η συννεφιά είναι από τους καπνούς.Μια δυνατή βροχή χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Ελπίζω να είστε όλοι καλά.

Ξέρει κανείς αν τα εκπαιδεύτρια Εκπαιδευτικη Αναγεννηση έχουν υποστεί ζημιές?

Μέχρι πριν 2 ημέρες ήταν όλα καλά (βλ. σχετική ανακοίνωση στη σελίδα τους στο fb). Κάτι νεότερο δε γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, love kids είπε:

Μέχρι πριν 2 ημέρες ήταν όλα καλά (βλ. σχετική ανακοίνωση στη σελίδα τους στο fb). Κάτι νεότερο δε γνωρίζω.

Κι εγω αυτο είχα δει.Μου ειπαν οτι κάηκε αλλα νομίζω ότι κάτι θα είχε γραφτεί αν ήταν έτσι.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Κι εγω αυτο είχα δει.Μου ειπαν οτι κάηκε αλλα νομίζω ότι κάτι θα είχε γραφτεί αν ήταν έτσι.

Σύμφωνα με νέα ανακοίνωση του σχολείου, δεν υπέστη ζημιές. 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Ελπίζω να είστε όλοι καλά.

Ξέρει κανείς αν τα εκπαιδεύτρια Εκπαιδευτικη Αναγεννηση έχουν υποστεί ζημιές?


Οχι, όλα είναι εντάξει.

 

Ειχε γραφτεί στο Πρώτο Θέμα ότι το σχολείο είχε υποστεί καταστροφές αλλά ήταν ράδιο αρβύλα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...