Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts

15 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Υπάρχει νομίζω και η Ε που ακόμη δεν έχει διαδοθεί πολύ.θα μας χτυπήσει όλους κ τους εμβολιασμενους

Και η Δ χτυπάει τους εμβολιασμενους 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 40 λεπτά , maripoz είπε:

Και η Δ χτυπάει τους εμβολιασμενους 

Ξέρω ότι όλα τα κολλάμε.Διαβασα ομως για την Ε δεν έχουμε προστασία από το εμβόλιο.Δεν ξερω αν κάνω λαθος

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι ήταν πολύ αισιόδοξοι για να περίμεναν να αλλάξει πολύ η κατάσταση από φθινόπωρο. Σίγουρα η οικονομία δεν αντέχει άλλα παρατεταμένα lockdown οπότε δε νομίζω να κλείσουν, αν κλείσουν, για μεγάλο διάστημα τα καταστήματα κλπ., ίσως τοπικά. Σου λένε κιόλας ότι αν δεν εμβολιαστείς, δε θα έχεις στήριξη, οπότε ξεμπέρδεψαν και με αυτό. Όσον αφορά στα σχολεία, πιστεύω ότι θα κλείσουν. Άκουσα τον πρωθυπουργό να λέει πως σε καμία περίπτωση δε θα γίνει υποχρεωτικός ο εμβολιασμός παιδιών κι ότι θα ακούσουν τις εισηγήσεις των ειδικών (εδώ γελάνε). Αν υπάρχουν πολλά κρούσματα σε παιδιά, θεωρώ θα κλείσουν και θα λειτουργήσουν με τηλεκπαίδευση. 

Γενικά, πέραν της εκπαίδευσης, ίσως και σε αυτόν τον τομέα, δεν ξέρω, άκουσα πως οι μη εμβολιασμένοι θα παίρνουν άδεια άνευ αποδοχών χωρίς ασφαλιστική κάλυψη φυσικά και στη θέση τους θα μπαίνουν υπάλληλοι με τρίμηνη σύμβαση. 

Πάντως, ευχάριστο που στη Μύκονο άλλαξαν ή τείνουν να αλλάξουν προς το καλύτερο τα επιδημιολογικά δεδομένα με δύο μέρες χωρίς μουσική! :D:angry:

5 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

Κάποιες φορές σκέφτομαι κι εγω μήπως είναι διογκωμένος ο πανικός για να πιέσουν για εμβολιασμό. 

 

Με το πέρας των διακοπών πιστεύω ότι οι περισσότεροι εργαζόμενοι εμμέσως ή ευθέως θα πειστούν ή θα πιεστούν ή θα εξαναγκαστούν να εμβολιαστούν, τους μεγάλους μάλλον τους θεωρούν χαμένη ομάδα, μόνο αν καταφέρει η Εκκκλησθα που ξύπνησε επιτέλους κ προσελκύσει κάποιους. 

 

Αυτη είναι η αισιόδοξη οπτική μου. Μακαρι να βγάλουμε χειμώνα με ανοιχτή την οικονομία κ τα σχολεία κ με μόνο περιορισμό τις μάσκες, ελπίζω μόνο σε κλειστούς χώρους. Αν έρθει μετάλλαξη που χτυπάει κ παιδιά, είναι άλλη ιστορία..,

Καλά, δε νομίζω να υπάρχει κανείς, είτε υπέρμαχος του εμβολιασμού είτε ουδέτερος είτε πολέμιος, που να μην πιστεύει ότι τα οποιαδήποτε νούμερα και η οποιαδήποτε παρουσίαση των εκάστοτε καταστάσεων είναι τέτοια ώστε να βολεύουν την κυβέρνηση. Δε λέω ότι δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα αλλά πιστεύω πως τροποποιούνται επιμελώς. 

 

Γενικά θα αναγκαστεί κόσμος να το κάνει το εμβόλιο. Κάποιοι λίγοι θα έχουν τη δυνατότητα να το καθυστερήσουν. 

 

Σχετικά με τα σχολεία, θεωρώ πως στην Ελλάδα θα πρέπει γονείς, μαθητές κι εκπαιδευτικοί να ετοιμαστούν και για επιπλέον διαστήματα τηλεκπαίδευσης. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , love kids είπε:

Κάποιοι ήταν πολύ αισιόδοξοι για να περίμεναν να αλλάξει πολύ η κατάσταση από φθινόπωρο. Σίγουρα η οικονομία δεν αντέχει άλλα παρατεταμένα lockdown οπότε δε νομίζω να κλείσουν, αν κλείσουν, για μεγάλο διάστημα τα καταστήματα κλπ., ίσως τοπικά. Σου λένε κιόλας ότι αν δεν εμβολιαστείς, δε θα έχεις στήριξη, οπότε ξεμπέρδεψαν και με αυτό. Όσον αφορά στα σχολεία, πιστεύω ότι θα κλείσουν. Άκουσα τον πρωθυπουργό να λέει πως σε καμία περίπτωση δε θα γίνει υποχρεωτικός ο εμβολιασμός παιδιών κι ότι θα ακούσουν τις εισηγήσεις των ειδικών (εδώ γελάνε). Αν υπάρχουν πολλά κρούσματα σε παιδιά, θεωρώ θα κλείσουν και θα λειτουργήσουν με τηλεκπαίδευση. 

Γενικά, πέραν της εκπαίδευσης, ίσως και σε αυτόν τον τομέα, δεν ξέρω, άκουσα πως οι μη εμβολιασμένοι θα παίρνουν άδεια άνευ αποδοχών χωρίς ασφαλιστική κάλυψη φυσικά και στη θέση τους θα μπαίνουν υπάλληλοι με τρίμηνη σύμβαση. 

Πάντως, ευχάριστο που στη Μύκονο άλλαξαν ή τείνουν να αλλάξουν προς το καλύτερο τα επιδημιολογικά δεδομένα με δύο μέρες χωρίς μουσική! :D:angry:

Καλά, δε νομίζω να υπάρχει κανείς, είτε υπέρμαχος του εμβολιασμού είτε ουδέτερος είτε πολέμιος, που να μην πιστεύει ότι τα οποιαδήποτε νούμερα και η οποιαδήποτε παρουσίαση των εκάστοτε καταστάσεων είναι τέτοια ώστε να βολεύουν την κυβέρνηση. Δε λέω ότι δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα αλλά πιστεύω πως τροποποιούνται επιμελώς. 

 

Γενικά θα αναγκαστεί κόσμος να το κάνει το εμβόλιο. Κάποιοι λίγοι θα έχουν τη δυνατότητα να το καθυστερήσουν. 

 

Σχετικά με τα σχολεία, θεωρώ πως στην Ελλάδα θα πρέπει γονείς, μαθητές κι εκπαιδευτικοί να ετοιμαστούν και για επιπλέον διαστήματα τηλεκπαίδευσης. 

Θα υπάρξουν μου φαίνεται παιδιά που θα βγάλουν το μισό δημοτικό η όλο το γυμνάσιο η όλο το λύκειο με τηλεκπαιδευση.Τραγικο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Θα υπάρξουν μου φαίνεται παιδιά που θα βγάλουν το μισό δημοτικό η όλο το γυμνάσιο η όλο το λύκειο με τηλεκπαιδευση.Τραγικο

Δύσκολο πολύ. Η κοινωνικοποίηση των παιδιών δέχεται πλήγμα αλλά και η απόκτηση γνώσεων ειδικά για τους αδύναμους μαθητές. Για μένα επίσης σημαντικό το ότι τα παιδιά στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση δε δίνουν εξετάσεις, δεν εξοικειώνονται με τη διαδικασία και τρώνε τα μούτρα τους όταν κληθούν μετά να το κάνουν. Άσχετα με το αν είναι λάθος το γεγονός ότι το ελληνικό σύστημα εστιάζει στις εξετάσεις, αφού έτσι είναι η κατάσταση, οι μαθητές που περνάνε έτσι τις τάξεις δεν ωφελούνται μακροπρόθεσμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν τα κρούσματα είναι μόνο σε παιδιά χωρίς σοβαρές νοσηλείες δεν νομθζω ότι θα κλείσουν. Αν υπάρχουν κρούσματα στους ενήλικες το θεωρώ πιο πιθανό. Σίγουρα όμως, αν η μεταδοτικότητα είναι μεγάλη κ τα παιδιά κάνουν συμπτώματα, θα έχουμε πολλά κρούσματα κ αν ισχύουν τα ίδια πρωτόκολλα θα κλείνουν πολλά τμήματα. Σε επιβαρυμένες περιοχές όντως τα παιδιά μπορεί να περάσουν μεγάλα διαστήματα τηλεκπαίδευσης λόγω καραντίνας. Εκτός αν αλλάξουν τα πρωτόκολλα απομόνωσης επαφών, ήδη το είχαν κάνει πέρσι που επέστρεφαν στις 10 μέρες, μήπως το κάνουν εβδομάδα με rapid test, δεν ξέρω πώς, γιατί κ το άνοιξε κλείσε είναι δυσλειτουργικό, χαλαει τον προγραμματισμό ύλης κ διαγωνισμάτων κ θα υπάρχουν τμήματα που δεν συμβαδίζουν κλπ. 

 

Η Κεραμεως αυτή τη στιγμή ασχολείται με ένα νομοσχέδιο που μεταβιβάζει όλες τις εξουσίες στον διευθυντή, αντί γθα τον σύλλογο διδασκόντων κ υποτίθεται εισάγει αξιολόγηση που βασικά είναι για να έχει μια δεξαμενή άντλησης στελεχών εκπαίδευσης, επειδή αυτούς θέλει να αλλάξει. Οπότε σιγά μην ασχοληθεί με τη λειτουργία των σχολείων. Έχει άλλες προτεραιότητες. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Έσπερος είπε:

Αν τα κρούσματα είναι μόνο σε παιδιά χωρίς σοβαρές νοσηλείες δεν νομθζω ότι θα κλείσουν. Αν υπάρχουν κρούσματα στους ενήλικες το θεωρώ πιο πιθανό. Σίγουρα όμως, αν η μεταδοτικότητα είναι μεγάλη κ τα παιδιά κάνουν συμπτώματα, θα έχουμε πολλά κρούσματα κ αν ισχύουν τα ίδια πρωτόκολλα θα κλείνουν πολλά τμήματα. Σε επιβαρυμένες περιοχές όντως τα παιδιά μπορεί να περάσουν μεγάλα διαστήματα τηλεκπαίδευσης λόγω καραντίνας. Εκτός αν αλλάξουν τα πρωτόκολλα απομόνωσης επαφών, ήδη το είχαν κάνει πέρσι που επέστρεφαν στις 10 μέρες, μήπως το κάνουν εβδομάδα με rapid test, δεν ξέρω πώς, γιατί κ το άνοιξε κλείσε είναι δυσλειτουργικό, χαλαει τον προγραμματισμό ύλης κ διαγωνισμάτων κ θα υπάρχουν τμήματα που δεν συμβαδίζουν κλπ. 

 

Η Κεραμεως αυτή τη στιγμή ασχολείται με ένα νομοσχέδιο που μεταβιβάζει όλες τις εξουσίες στον διευθυντή, αντί γθα τον σύλλογο διδασκόντων κ υποτίθεται εισάγει αξιολόγηση που βασικά είναι για να έχει μια δεξαμενή άντλησης στελεχών εκπαίδευσης, επειδή αυτούς θέλει να αλλάξει. Οπότε σιγά μην ασχοληθεί με τη λειτουργία των σχολείων. Έχει άλλες προτεραιότητες. 

Αυτοι κανονικά έπρεπε να ασχοληθούν με τα περσινά λάθη και να δουν τι θα κάνουν το χειμωνα

Εμένα με ανησυχει παρα πολυ ο μαύρος μύκητας που εμφανίζεται σε νοσησαντες στην Ινδία.Εχει να κάνει λέτε με τις συνθήκες υγιεινής εκεί η είναι επακολουθο άμεσο της λοίμωξης?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Αυτοι κανονικά έπρεπε να ασχοληθούν με τα περσινά λάθη και να δουν τι θα κάνουν το χειμωνα

Όταν εχεις σίγουρη την επανεκλογή δεν ασχολείσαι με τα τετριμμένα. Η Κεραμεως θέλει να στείλει κόσμο στα κολέγια πρώτον, δευτερον να στείλει τα σχολεία στην τοπική αυτοδιοίκηση κ τρίτον να βάλει δικά της στελέχη παντού. Το αν θα γίνει μάθημα δεν την αφορά. Άσε που με τους καθηγητές στα σπίτια τους θα έχει ησυχία να ασχοληθεί με τους υποψήφιους διευθυντές κλπ που θα συγκρίνουν τα μόρια τους (καταλάβετε ελεύθερα τι εννοω με τα μόρια, η κατάσταση είναι ακριβώς έτσι). 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Έσπερος said:

, μόνο αν καταφέρει η Εκκκλησθα που ξύπνησε επιτέλους κ προσελκύσει κάποιους. 

 

 

Αυτό που πολλοί συμβουλεύονται τους παπάδες για θέματα υγείας ειλικρινά με ξεπερνάει!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, kotsifikos είπε:

Αυτό που πολλοί συμβουλεύονται τους παπάδες για θέματα υγείας ειλικρινά με ξεπερνάει!

@kotsifikos το ακόμη πιο τρομερό και επαίσχυντο από αυτό είναι οτι κάποιοι ιερωμένοι (κάποιοι) κατευθύνουν, προσέξτε όχι λένε μια γνώμη ή τέλοσπάντων κάνουν ένα σχόλιο στον άνθρωπο που καταθέτει τον πόνο/την αγωνία του και ζητά ένα στήριγμα (το οποίο είναι κατανοητό κι ανθρώπινο), αλλά κατευθύνουν συγκεκριμένα και απόλυτα σε θέματα υγείας... φοβερό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, kotsifikos είπε:

Αυτό που πολλοί συμβουλεύονται τους παπάδες για θέματα υγείας ειλικρινά με ξεπερνάει!

Δεν είναι παράλογο, αν σκεφτείς ότι είναι κοινωνικός-πολιτιστικός θεσμός με μεγάλη επιρροή. Το παράλογο είναι ότι εδώ κ 1,5 χρόνο είχαν υιοθετήσει τη στάση ότι δεν υποχωρούν κ δεν περιορίζονται, σε αντίθεση με οποιονδήποτε άλλον χώρο που επλήγη. Αν εξαρχής είχε πάρει θέση στο θέμα των εμβολιων η ΙΣ, πολλοί ηλικιωμένοι θα είχαν κάνει το εμβόλιο εγκαίρως. Αλλά θέλουν κι εκείνοι να κρατούν ισορροπίες με τα υπερσυντηρητικα ακροατήρια… 

 

Οποιοσδηποτε έχει επιρροή μπορεί να συμβάλει. Και τραγουδιστής κ ηθοποιός κ ποδοσφαιριστής κ οποίος άλλος έχει λόγο κ απήχηση. Στην αρχή είχε περάσει η ιδέα ότι το εμβόλιο θα είναι γθα λίγους, μεγάλους κ ευπαθείς, οι περισσότεροι δεν περιμέναμε να έρθει η σειρά μας πριν από το φθινόπωρο (οι εκπαιδευτικοί πχ τότε περιμέναμε την προτεραιότητα μας!), τελικά λίγο που άργησαν να ανταποκριθούν οι μεγάλοι, λίγο που οργανώθηκε το σύστημα να εξυπηρετήσει πολλούς γρήγορα, ήρθε πιο νωρίς απ ο,τι περίμεναν πολλοί, καλό θα ήταν όποιος μπορεί να επηρεάσει να το κάνει. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, λουκουμαδάκι είπε:

Και μιας και είπες μόρια.. ποιά επανεκλογή; Θα φάνε ένα ..μόριο να _____!______ με το συμπάθιο.. 

 

 

Είμαι διακοπές είπα να συμβάλω με ένα ποστ ξαπλώστρας 8)

Πιστεύεις ότι οι συνδικαλιστές είτε έχουμε τη μια κυβέρνηση είτε την άλλη θα επέτρεπαν να γίνει κάτι εναλλακτικό,κάτι διαφορετικό τέλος πάντων?Το θέμα της παιδείας βρωμάει παρα πολλα χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε γενικα για τα παιδιά τι έστειλα σχετικά με τα τεστ?Η οδηγία ποια είναι?Να κάνουν τεστ με την έναρξη συμπτωμάτων η μετά από μερικές ημέρες?

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Ξερετε γενικα για τα παιδιά τι έστειλα σχετικά με τα τεστ?Η οδηγία ποια είναι?Να κάνουν τεστ με την έναρξη συμπτωμάτων η μετά από μερικές ημέρες?

Για όλους είναι με την έναρξη των συμπτώματων. Ελπίζω να είστε καλά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 7/25/2021 at 1:26 AM, μαγιοπουλας said:

Ξερετε γενικα για τα παιδιά τι έστειλα σχετικά με τα τεστ?Η οδηγία ποια είναι?Να κάνουν τεστ με την έναρξη συμπτωμάτων η μετά από μερικές ημέρες?

Τεστ μετά την έναρξη των συμπτωμάτων, εγώ όταν κόλλησε ο γιος μου είχα οδηγία πως ΑΝ θέλω να κάνω τεστ να το κάνω μετά της 5-7 ημέρα του θετικού , και έτσι και έκανα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kotsifikos είπε:

Τεστ μετά την έναρξη των συμπτωμάτων, εγώ όταν κόλλησε ο γιος μου είχα οδηγία πως ΑΝ θέλω να κάνω τεστ να το κάνω μετά της 5-7 ημέρα του θετικού , και έτσι και έκανα.

Έτσι νομίζω είναι καλύτερα.εκανε 38.5 το σαββατο που έπεσε με αντιπυρετιμο κ δεν ξαναανεβασε .την Κυριακή πήγα για μοριακο κ ήταν αρνητικό. Τσάμπα το ταλαιπώρησε το παιδί.κ πάλι θετικό ήταν το σελφ τεστ.ελαφρως κόκκινο λαιμό ειχε.ολες οι εξετάσεις ήταν καλές.φαγαμε πάλι τη Κυριακή στο νοσοκομειο. Υπερβολή που πήγα.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Έτσι νομίζω είναι καλύτερα.εκανε 38.5 το σαββατο που έπεσε με αντιπυρετιμο κ δεν ξαναανεβασε .την Κυριακή πήγα για μοριακο κ ήταν αρνητικό. Τσάμπα το ταλαιπώρησε το παιδί.κ πάλι θετικό ήταν το σελφ τεστ.ελαφρως κόκκινο λαιμό ειχε.ολες οι εξετάσεις ήταν καλές.φαγαμε πάλι τη Κυριακή στο νοσοκομειο. Υπερβολή που πήγα.

κοίτα υπερβολή δεν είναι, γιατί τουλάχιστον έτσι έχεις αποκλείσει τον κοβιντ. Η παιδίατρος τι σας είπε? εύχομαι περαστικά!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , kotsifikos είπε:

κοίτα υπερβολή δεν είναι, γιατί τουλάχιστον έτσι έχεις αποκλείσει τον κοβιντ. Η παιδίατρος τι σας είπε? εύχομαι περαστικά!!

Πριν 15 μέρες όμως ακριβώς ξαναέκανα.μεσα σε είκοσι μέρες το παιδί έχει κάνει 2 τεστ έχει τρυπήσει τρεις φορές κ έχει ράψει κ το κεφάλιδεν είναι καλό για την ψυχική υγεία του παιδιού . Ιωσηωειναι μας ειπαν κ το τεστψθα έπρεπε να γίνει τυπικά.δεν γίνεται να την πηγαίνω με το που θα κάνει πυρετό.κρατησε λίγες ώρες κ στοπ.πρεπει να αφήνω να δει πως θα εξελιχθεί 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Πριν 15 μέρες όμως ακριβώς ξαναέκανα.μεσα σε είκοσι μέρες το παιδί έχει κάνει 2 τεστ έχει τρυπήσει τρεις φορές κ έχει ράψει κ το κεφάλιδεν είναι καλό για την ψυχική υγεία του παιδιού . Ιωσηωειναι μας ειπαν κ το τεστψθα έπρεπε να γίνει τυπικά.δεν γίνεται να την πηγαίνω με το που θα κάνει πυρετό.κρατησε λίγες ώρες κ στοπ.πρεπει να αφήνω να δει πως θα εξελιχθεί 

Μου είπαν ότι γίνεται χαμος από ιωσεις.σκιαχτηκα στο ιασω.ειχε πολύ κόσμο την ώρα που πήγαμε.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, μαγιοπουλας said:

Πριν 15 μέρες όμως ακριβώς ξαναέκανα.μεσα σε είκοσι μέρες το παιδί έχει κάνει 2 τεστ έχει τρυπήσει τρεις φορές κ έχει ράψει κ το κεφάλιδεν είναι καλό για την ψυχική υγεία του παιδιού . Ιωσηωειναι μας ειπαν κ το τεστψθα έπρεπε να γίνει τυπικά.δεν γίνεται να την πηγαίνω με το που θα κάνει πυρετό.κρατησε λίγες ώρες κ στοπ.πρεπει να αφήνω να δει πως θα εξελιχθεί 

Σε καταλαβαίνω γιατί και εγώ το ίδιο παθαίνω!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Πριν 15 μέρες όμως ακριβώς ξαναέκανα.μεσα σε είκοσι μέρες το παιδί έχει κάνει 2 τεστ έχει τρυπήσει τρεις φορές κ έχει ράψει κ το κεφάλιδεν είναι καλό για την ψυχική υγεία του παιδιού . Ιωσηωειναι μας ειπαν κ το τεστψθα έπρεπε να γίνει τυπικά.δεν γίνεται να την πηγαίνω με το που θα κάνει πυρετό.κρατησε λίγες ώρες κ στοπ.πρεπει να αφήνω να δει πως θα εξελιχθεί 

Περαστικά της! Κοίτα, δε θεωρώ ότι οι επισκέψεις στους γιατρούς και οι εξετάσεις (ακόμη και σε αυτό το χρονικό διάστημα) απειλούν την ψυχική υγεία του παιδιού. Λογικό να δυσανασχετεί (δεν ξέρω αν το κάνει) αλλά με συζήτηση και διάλογο το παιδί θα καταλάβει αρκετά πράγματα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , love kids είπε:

Περαστικά της! Κοίτα, δε θεωρώ ότι οι επισκέψεις στους γιατρούς και οι εξετάσεις (ακόμη και σε αυτό το χρονικό διάστημα) απειλούν την ψυχική υγεία του παιδιού. Λογικό να δυσανασχετεί (δεν ξέρω αν το κάνει) αλλά με συζήτηση και διάλογο το παιδί θα καταλάβει αρκετά πράγματα. 

Το παρακαναμε.φοβαται κ πονάει.ειχαμε κάνε τσεκ απ πριν αρρωστήσει με αίμα.κ το σαββατο κ πριν δεκαπέντε μερες δεν έκανε απλώς τεστ κοβιντ.της πήραν επίχρισμα από το λαιμό τη μύτη συν την εξέταση συν το ραμμα συν την επίσκεψη για την αφαίρεση του ραμματος. Σε είκοσι ημέρες είναι πολλά όλα αυτά.αν δεν πηγαίνει σχολείο θα αφήνω να δω πως θα εξελιχθεί.εγω με τη μια της έκανα τεστ.κ ο παιδιατρος κ στο νοσοκομειο μου ειπαν οτι τα θετικά τεστ είναι πολύ σύνηθες.την προηγούμενη φορά ανίχνευσε ρινοιο κ τωρα αδενοιο.εκανα κι εγώ κ μου βγήκε πολύ αχνό θετικό γθατι τέσσερις ημέρες πριν είχα κάνει την τελευταία δόση του εμβολίου hpv που περιέχει εννέα ιούς.

Ανιχνεύει δηλαδή άπειρα πράγματα το σελφ τεστ.αυν το κόστος.με ιδιωτική ασφάλεια πληρώσαμε 85 ευρώ κάθε φορά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Το παρακαναμε.φοβαται κ πονάει.ειχαμε κάνε τσεκ απ πριν αρρωστήσει με αίμα.κ το σαββατο κ πριν δεκαπέντε μερες δεν έκανε απλώς τεστ κοβιντ.της πήραν επίχρισμα από το λαιμό τη μύτη συν την εξέταση συν το ραμμα συν την επίσκεψη για την αφαίρεση του ραμματος. Σε είκοσι ημέρες είναι πολλά όλα αυτά.αν δεν πηγαίνει σχολείο θα αφήνω να δω πως θα εξελιχθεί.εγω με τη μια της έκανα τεστ.κ ο παιδιατρος κ στο νοσοκομειο μου ειπαν οτι τα θετικά τεστ είναι πολύ σύνηθες.την προηγούμενη φορά ανίχνευσε ρινοιο κ τωρα αδενοιο.εκανα κι εγώ κ μου βγήκε πολύ αχνό θετικό γθατι τέσσερις ημέρες πριν είχα κάνει την τελευταία δόση του εμβολίου hpv που περιέχει εννέα ιούς.

Ανιχνεύει δηλαδή άπειρα πράγματα το σελφ τεστ.αυν το κόστος.με ιδιωτική ασφάλεια πληρώσαμε 85 ευρώ κάθε φορά.

Περαστικά σας πάλι, πέρασε μεγάλο σοκ τον τελευταίο μήνα. Ελπίζω από εδώ κ στο εξής να μην ξανά αρρωστήσει.

 

Όσο για τα τεστ covid δυστυχώς φεύγουν πολλά λεφτά, λίγο πυρετό να ανεβάσει ο καθένας πρέπει να πληρώνει 50ευρα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , mama16 είπε:

Περαστικά σας πάλι, πέρασε μεγάλο σοκ τον τελευταίο μήνα. Ελπίζω από εδώ κ στο εξής να μην ξανά αρρωστήσει.

 

Όσο για τα τεστ covid δυστυχώς φεύγουν πολλά λεφτά, λίγο πυρετό να ανεβάσει ο καθένας πρέπει να πληρώνει 50ευρα

60 ευρώ στην Αθήνα.

πρίν από 41 λεπτά , love kids είπε:

Περαστικά της! Κοίτα, δε θεωρώ ότι οι επισκέψεις στους γιατρούς και οι εξετάσεις (ακόμη και σε αυτό το χρονικό διάστημα) απειλούν την ψυχική υγεία του παιδιού. Λογικό να δυσανασχετεί (δεν ξέρω αν το κάνει) αλλά με συζήτηση και διάλογο το παιδί θα καταλάβει αρκετά πράγματα. 

Τρέμει από το φόβο κ πονάει.ε ει κ δύσκολες φλέβες κ την χιλιοτρυπανε.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...