Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts

5 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Λέτε ότι υπάρχει πιθανότητα να μην ανοιξουν τα δημοτικά μετά το Πάσχα?

Επισης αναρωτιέμαι πόσοι τουρίστες θα έρθουν.Μαλλον μεγάλης ηλικίας για να μην τους ενοχλούν οι απαγορεύσεις.Αλλα κ πάλι.Σε ποιους αρχαιολογικους χώρους θα πανε?

μπορεί να πάνε σε allinclusive ή να θεού όσοι έχουν σπίτια ή να πάνε σε rbnb, δλδ όχι αθήνα. βέβαια ξέρω κόσμο που νοικιάζει τα σπίτια του κ η κίνηση φέτος ειναο περιορισμένη, έως ανύπαρκτη. 

 

Νομιζω ότι θέλουν να τα ανοίξουν όλα. Κ γι αυτό ανοίγουν κ όλους τους εμβολιασμούς, που δεν έχω καταλάβει ποσα εμβόλια έχουμε κ γίνονται τέτοιες κινήσεις. Η φάση μάλλον είναι ότι στο εξής προσπαθούμε να λειτουργήσουν όλα, οποίος θέλει να προφυλαχτεί έχει την ευκαιρία να εμβολιαστεί, οποίος δεν θέλει να εμβολιαστεί ακόμα, δικό του πρόβλημα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 40 λεπτά , Έσπερος είπε:

μπορεί να πάνε σε allinclusive ή να θεού όσοι έχουν σπίτια ή να πάνε σε rbnb, δλδ όχι αθήνα. βέβαια ξέρω κόσμο που νοικιάζει τα σπίτια του κ η κίνηση φέτος ειναο περιορισμένη, έως ανύπαρκτη. 

 

Νομιζω ότι θέλουν να τα ανοίξουν όλα. Κ γι αυτό ανοίγουν κ όλους τους εμβολιασμούς, που δεν έχω καταλάβει ποσα εμβόλια έχουμε κ γίνονται τέτοιες κινήσεις. Η φάση μάλλον είναι ότι στο εξής προσπαθούμε να λειτουργήσουν όλα, οποίος θέλει να προφυλαχτεί έχει την ευκαιρία να εμβολιαστεί, οποίος δεν θέλει να εμβολιαστεί ακόμα, δικό του πρόβλημα. 

 

Aν έχω καταλάβει καλά, το πρόβλημά μας είναι ότι ο κόσμος τελικά δεν εμβολιάζεται, γι αυτό και ανοίγουν πιο γρήγορα και άλλες ομάδες. Γιατί υπολόγιζαν ας πούμε 1 εκατομμύριο εμβολιασμούς άνω των 65 (τυχαίο νούμερο) και οι μισοί δεν πάνε καν.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

 

Aν έχω καταλάβει καλά, το πρόβλημά μας είναι ότι ο κόσμος τελικά δεν εμβολιάζεται, γι αυτό και ανοίγουν πιο γρήγορα και άλλες ομάδες. Γιατί υπολόγιζαν ας πούμε 1 εκατομμύριο εμβολιασμούς άνω των 65 (τυχαίο νούμερο) και οι μισοί δεν πάνε καν.

Ε κ εγω αυτό έχω καταλάβει. Αφού μεσες άκρες ξέρουμε ποσα εμβόλια έχουν έρθει. Έχουν ανοίξει τον μισό ενήλικα πληθυσμό, προφανώς δεν έχουμε τόσες, αν βάλεις κ τις απώλειες λόγω προτίμησης σε εμβόλια. Καλό για όποιον νεότερο θέλει/έχει ανάγκη, όμως η πίεση στο σύστημα υγείας δεν λύνεται έτσι...

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

 

Aν έχω καταλάβει καλά, το πρόβλημά μας είναι ότι ο κόσμος τελικά δεν εμβολιάζεται, γι αυτό και ανοίγουν πιο γρήγορα και άλλες ομάδες. Γιατί υπολόγιζαν ας πούμε 1 εκατομμύριο εμβολιασμούς άνω των 65 (τυχαίο νούμερο) και οι μισοί δεν πάνε καν.

Έχουν ανακοινώσει πόσοι έχουν προσέλθει για εμβολιασμο ?πόσους κάλεσαν κ πόσοι πήγαν δηλαδη.για να έχουμε εικόνα του τι γινεται.Να δουμε τι ελπίδα υπαρχει για την υποχώρηση της πανδημίας.

Εντωμεταξυ, μου έλεγε η φιλη μου που δουλευει στο υπουργειο οτι εχουν βρεθεί αρκετοί θετικοί με τα σελφ τεστ.

Και αλλάζοντας θέμα, να πω οτι διαβασα πως η εκκλησία ζητάει να μην ισχύσει ο περιορισμός της ώρας για Μ.Παρασκευη,Μ.Σαββατο κ Μ.Πεμπτη κ οτι η Ανάσταση θα γινει οπωσδηποτε στην ώρα της.Αν ομως γίνει αυτό θα γίνει χαμός από κοσμο.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Έσπερος είπε:

2,5 εκατ εμβολιασμοί, το 1,7 πρώτης δόσης, 700 χιλ 2ης δόσης. Ούτε ένα εκατ πλήρως εμβολιασμένοι δηλαδή. 

 

 

Ξερεις ποσα εμβολια εχουν φέρει?Δεν θα επρεπε να ανακοινώνουν κ το ποσοστό αυτών που αρνούνται?

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Ξερεις ποσα εμβολια εχουν φέρει?Δεν θα επρεπε να ανακοινώνουν κ το ποσοστό αυτών που αρνούνται?

Από μια απομαγνητοφώνηση ενημέρωσης: 

 

Σε σχέση με τις παραδόσεις, σε επικοινωνία που είχαμε με την εταιρεία Pfizer μάς έστειλε πλάνο παραδόσεων για τους επόμενους δύο μήνες, το Μάιο και τον Ιούνιο και έτσι αναμένουμε το μήνα Μάιο 1.550.000 δόσεις και το μήνα Ιούνιο 1.700.000 δόσεις.
Να υπενθυμίσω ότι περιμένουμε από την εταιρεία Johnson & Johnson μια μικρή παραλαβή εντός του Απριλίου, 70.000 δόσεις, 300.000 δόσεις εντός του Μαΐου και τον Ιούνιο 960.000 δόσεις εμβολίων.
Από την εταιρεία AstraZeneca αναμένουμε περίπου 450.000 δόσεις για κάθε έναν από τους υπόλοιπους 3 μήνες, Απρίλιο, Μάιο και Ιούνιο, ενώ η Moderna μάς έχει διαβεβαιώσει μέχρι στιγμής 100.000 δόσεις, παρόλο που αναμένουμε περισσότερες παραλαβές από την εταιρεία αυτή.

 

90κατι% προσέλευση, 1-3% ακυρώσεις, όμως αυτό δεν δείχνει ποιοι δεν επιβεβαίωσαν ραντεβού ή δεν έκαναν αυλή.
 

κ από καθημερινή λίγες μέρες πριν

 

Από εκεί και πέρα, στις ηλικίες 65-69 έχει προσέλθει για εμβόλιο (ή έχει κλείσει ραντεβού) το 50%. Το ποσοστό μεγαλώνει αισθητά στη δεκαετία 70 έως 80. Συγκεκριμένα, στο target group 70-74 το ίδιο ποσοστό ανεβαίνει στο 57%, ενώ στους 75-79 «εκτοξεύεται» στο 75%, που είναι ιδιαιτέρως ικανοποιητικό. Στις ηλικίες 80-84 το ποσοστό ανέρχεται στο 63%, ενώ, τέλος, στους 85 και άνω φτάνει το 62%. Αν κάνουμε μια μαθηματική πράξη και βγάλουμε τον συνολικό μέσο όρο των πολιτών από 60 ετών και πάνω που είτε έχουν εμβολιαστεί είτε έχουν κλείσει ραντεβού για εμβολιασμό, θα δούμε πως ανέρχεται στο 60%.π

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καμια σας, αν καποιος εχει πυρετο λογω ασχετης ιωσης,μπορει να κανει το εμβολιο του κορονοϊου; Και αν οχι, ποσες μερες απυρετος πρεπει να ειναι για να το κανει;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, irin είπε:

Ξερει καμια σας, αν καποιος εχει πυρετο λογω ασχετης ιωσης,μπορει να κανει το εμβολιο του κορονοϊου; Και αν οχι, ποσες μερες απυρετος πρεπει να ειναι για να το κανει;;

Oxi den mporei na kanei embolio.  Ena mina meta tin iosi mporei na ksanakanei embolio.  

Link to comment
Share on other sites

Just now, ninaki80 είπε:

Oxi den mporei na kanei embolio.  Ena mina meta tin iosi mporei na ksanakanei embolio.  

Ενα μηνα;;; 
ετσι κι αλλιως,αφου θα χασει το ραντεβου,σιγουρα θα παει για τουλαχιστον ενα μηνα μετα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, irin είπε:

Ενα μηνα;;; 
ετσι κι αλλιως,αφου θα χασει το ραντεβου,σιγουρα θα παει για τουλαχιστον ενα μηνα μετα..

Nai opote to idio einai.  Kala me tosi prosoxi k kollisate alli iosi?  Perastika sas.  

Link to comment
Share on other sites

Just now, ninaki80 είπε:

Nai opote to idio einai.  Kala me tosi prosoxi k kollisate alli iosi?  Perastika sas.  

Ο πατερας μου εχει πυρετο. Εκανε self test και ειναι αρνητικο. Αυριο θα παει για μοριακο. Ειναι περιεργο οντως, ειτε ειναι κορονοιος που δεν το πιστευω,ειτε οποιαδηποτε ιωση, γιατι προσεχει υπερβολικα! Και ειναι και κριμα γιατι περιμενε πως και πως να παει για εμβολιο

Link to comment
Share on other sites

Just now, irin είπε:

Ο πατερας μου εχει πυρετο. Εκανε self test και ειναι αρνητικο. Αυριο θα παει για μοριακο. Ειναι περιεργο οντως, ειτε ειναι κορονοιος που δεν το πιστευω,ειτε οποιαδηποτε ιωση, γιατι προσεχει υπερβολικα! Και ειναι και κριμα γιατι περιμενε πως και πως να παει για εμβολιο

Οντως.απογοητευση.Εχει αλλα συμπτωματα?

Just now, irin είπε:

Ο πατερας μου εχει πυρετο. Εκανε self test και ειναι αρνητικο. Αυριο θα παει για μοριακο. Ειναι περιεργο οντως, ειτε ειναι κορονοιος που δεν το πιστευω,ειτε οποιαδηποτε ιωση, γιατι προσεχει υπερβολικα! Και ειναι και κριμα γιατι περιμενε πως και πως να παει για εμβολιο

Με το ιδιο εμβολιο δεν ξερω ποτε παει η αλλαγή.Ο γνωστός μου που του ηρθε την Παρασκευή για αστρα τελη Απρίλη,άλλαξε με pfizer για τις 7 Ιουνίου.Αναρωτιέμαι αν ερθει η δική μας σειρά το Μάιο για ποτε θα το κλείσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, irin είπε:

Ο πατερας μου εχει πυρετο. Εκανε self test και ειναι αρνητικο. Αυριο θα παει για μοριακο. Ειναι περιεργο οντως, ειτε ειναι κορονοιος που δεν το πιστευω,ειτε οποιαδηποτε ιωση, γιατι προσεχει υπερβολικα! Και ειναι και κριμα γιατι περιμενε πως και πως να παει για εμβολιο

πολυ ατυχος τι vα πω. Δεδομεvου οτι τα Self test ειvαι αvαξιοπιστα κ ιωσεις τωρα με τοση προσοχη εχουv σχεδοv εξαφαvιστει τουλαχιστοv αv ειvαι κοροvοιος vα το περασει ηπια κ vα αποκτησει κ τα αvτισωματα . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ninaki80 είπε:

πολυ ατυχος τι vα πω. Δεδομεvου οτι τα Self test ειvαι αvαξιοπιστα κ ιωσεις τωρα με τοση προσοχη εχουv σχεδοv εξαφαvιστει τουλαχιστοv αv ειvαι κοροvοιος vα το περασει ηπια κ vα αποκτησει κ τα αvτισωματα . 

Πραγματικα, με τοση προσοχη εκ μερους του ενω βλεπουμε οτι ο κοσμος εξω δεν προσεχει καθολου, θα ειναι πολυ ατυχος! Αλλα ναι, ειναι οντως περιεργο και να ειναι οποιαδηποτε αλλη ιωση. Μακαρι, αν ειναι κορονοιος,να το περασει ηπια, κι εκεινος και η μανα μου αν κολλησει, γιατι και η ηλικια δεν ειναι συμμαχος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, irin είπε:

Πραγματικα, με τοση προσοχη εκ μερους του ενω βλεπουμε οτι ο κοσμος εξω δεν προσεχει καθολου, θα ειναι πολυ ατυχος! Αλλα ναι, ειναι οντως περιεργο και να ειναι οποιαδηποτε αλλη ιωση. Μακαρι, αν ειναι κορονοιος,να το περασει ηπια, κι εκεινος και η μανα μου αν κολλησει, γιατι και η ηλικια δεν ειναι συμμαχος

Ola kala tha pane . Perastika polis kosmos to pernaei xoris idiaitera symptomata akoma k se megali hlikia. 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, μαγιοπουλας said:

 

Και αλλάζοντας θέμα, να πω οτι διαβασα πως η εκκλησία ζητάει να μην ισχύσει ο περιορισμός της ώρας για Μ.Παρασκευη,Μ.Σαββατο κ Μ.Πεμπτη κ οτι η Ανάσταση θα γινει οπωσδηποτε στην ώρα της.Αν ομως γίνει αυτό θα γίνει χαμός από κοσμο.

 

εννοείται θα γίνει χαμός, δεν το συζητώ. Όμως έτσι και αλλίως τι γίνεται σωστά?? Εδώ οι πλατείες είναι γεμάτες, οι τουρίστες ήρθαν, και γενικότερα όλα έχουν γίνει μπάχαλο, οπότε ειναι δεδομένο πως και στις εκκλησίες χαμός θα γίνει, δυστυχώς. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος said:

Από τη στιγμή που ειναο δεδομένο ότι από αρχές Μαΐου ανοίγουν σχεδον όλα, συν τους τουρίστες, είναι λογικό να έχουν όλα γίνει μπάχαλο. Γιατί ανοίγουμε σε τρισχειρότερη κατάσταση από τον Νοέμβριο που κλείσαμε. Μετά απ αυτό ποιος θα πάρει σοβαρα τα μέτρα; Μόνο οποίος θέλει να προστατευτεί ο ίδιος. Ειλικρινα αυτός που περιμένει να πάει σε μπαρ ή ο,τι άλλο θα ανοίξει σε 15 μέρες το πολύ, γιατί να μην πάει στην πλατεία ήδη από τώρα, όταν ξέρει ότι σε 15 μέρες δεν θα έχει αλλάξει κάτι κ ο κίνδυνος θα είναι ο ίδιος, αλλά τότε θα επιτρέπεται κάτι που τώρα απαγορεύεται χωρίς να έχει μεταβληθεί κάποια συνθηκη; Κοροϊδευομαστε όλοι μεταξύ μας. 

Μα φυσικά και πλέον ο κόσμος δεν παίρνει στα σοβαρά τα μέτρα που επιβάλλουν, και συμφωνώ πως ακόμα και εκείνοι που προσέχουν το κάνουν για να προστατευτούν και όχι επειδή υπάρχουν τα μέτρα. Μα εμπαίζουν μέσα στα μούτρα μας πια. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, kotsifikos είπε:

Μα φυσικά και πλέον ο κόσμος δεν παίρνει στα σοβαρά τα μέτρα που επιβάλλουν, και συμφωνώ πως ακόμα και εκείνοι που προσέχουν το κάνουν για να προστατευτούν και όχι επειδή υπάρχουν τα μέτρα. Μα εμπαίζουν μέσα στα μούτρα μας πια. 

Δεν μπορείς να περιμένεις ανιδιοτέλεια, δηλαδή να προστατεύει κάποιος τους άλλους, ενώ ο ίδιος είναι εκτεθειμένος. 

Δηλαδή όταν κάποιος ξέρει ότι μπορεί να κολλήσει στη δουλειά, στη συγκοινωνία, το νοσοκομείο, μετά τι θα κάνει, θα μένει κλεισμένος μέσα σπίτι του να μην βλέπει άλλον άνθρωπο για να μην του μεταφέρει αυτό που ίσως κόλλησε ο ίδιος; Είναι πολύ απλό και εύκολο να το λες, ότι πρέπει, γιατί φροντίζουμε τους άλλους και όχι τον εαυτό μας μόνο κλπ, στην πράξη όμως, από ένα σημείο και μετά δεν είναι εφικτό να βασίζεσαι μόνο σε αυτό. Γιατί η στρατηγική ήταν αυτή: στους χώρους που είναι υποχρεωτικό να πηγαίνει κανείς, μπορεί να κολλάει, αλλά μετάδεν πειτρέπεται να συναντά άλλους. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος said:

Δεν μπορείς να περιμένεις ανιδιοτέλεια, δηλαδή να προστατεύει κάποιος τους άλλους, ενώ ο ίδιος είναι εκτεθειμένος. 

Δηλαδή όταν κάποιος ξέρει ότι μπορεί να κολλήσει στη δουλειά, στη συγκοινωνία, το νοσοκομείο, μετά τι θα κάνει, θα μένει κλεισμένος μέσα σπίτι του να μην βλέπει άλλον άνθρωπο για να μην του μεταφέρει αυτό που ίσως κόλλησε ο ίδιος; Είναι πολύ απλό και εύκολο να το λες, ότι πρέπει, γιατί φροντίζουμε τους άλλους και όχι τον εαυτό μας μόνο κλπ, στην πράξη όμως, από ένα σημείο και μετά δεν είναι εφικτό να βασίζεσαι μόνο σε αυτό. Γιατί η στρατηγική ήταν αυτή: στους χώρους που είναι υποχρεωτικό να πηγαίνει κανείς, μπορεί να κολλάει, αλλά μετάδεν πειτρέπεται να συναντά άλλους. 

Δεν μίλησα για την ατομική ευθύνη του καθένα. Σχολίασα την αντιμετώπιση της κυβέρνησης απέναντι στην πανδημία, τους λάθος χειρισμούς, και το τρέξιμο προκειμένου να ανοίξει ο τουρισμός όταν ένα ολόκληρο χειμώνα ήμασταν κλεισμένοι σπίτι μας. Ας μην γελιόμαστε όμως, ένα πολύ μεγάλο ποσοστό δεν περίμενε να φτάσει Απρίλιος για να μην τηρήσει τα μέτρα. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, kotsifikos είπε:

Δεν μίλησα για την ατομική ευθύνη του καθένα. Σχολίασα την αντιμετώπιση της κυβέρνησης απέναντι στην πανδημία, τους λάθος χειρισμούς, και το τρέξιμο προκειμένου να ανοίξει ο τουρισμός όταν ένα ολόκληρο χειμώνα ήμασταν κλεισμένοι σπίτι μας. Ας μην γελιόμαστε όμως, ένα πολύ μεγάλο ποσοστό δεν περίμενε να φτάσει Απρίλιος για να μην τηρήσει τα μέτρα. 

 

Καλά προφανώς. Όμως η λογική ήταν ότι δεν ασχολούμαστε με τα μέτρα που (δεν) τηρούνται σε επισήμους χώρους, αλλά προσπαθούμε να περιορίσουμε τις ιδιωτικές συναθροίσεις, για να μην διασπαρεί ο ιός που κυκλοφορεί ανενόχλητος σε χώρους εργασίας κ αλλου. Την ατομική ευθύνη αυτού που δεν φοράει σωστά τη μάσκα στη δουλειά του, ή του εργοδότη που δεν εφαρμόζει τηλεργασια,  μπορείς να την ελέγξεις κ να την επιβάλεις. Πράγμα που δυστυχώς δεν έγινε. Και έμεινε η ατομική ευθύνη να σημαίνει ότι βασικά για πολλούς μήνες, θα συναναστρεφεσαι μόνο με την οικογένεια που κατοικεις στο ίδιο σπίτι. 

Link to comment
Share on other sites

Έκτακτη συνεδρίαση γιατί λέει τα λύματα δείχνουν αύξηση κ έχουν βρεθεί κ παρα πολλά θετικά στα σελφ τεστ των λυκείων και... και... και... (αλήθεια αυτό το νόημα έχει να το συζητήσουν τώρα; αφού την Παρασκευή ξανακλείνουν. δεν περίμεναν δηλαδή να βρεθούν θετικοί μαθητες; εξεπλάγησαν; και τι μπορεί να γίνει; να μην ανοίξουν ούτε τα άλλα σχολεία μετά το Πάσχα;)

 

Κατά τ άλλα είμαστε έτοιμοι για τουρισμο.

 

Κι άλλος σήμερα (δεν θυμάμαι την ιδιότητά τιυ) είπε ότι ίσως τον Μάιο έχουμε εξελίξεις στο sms. Ίσως. Αλλιώς δηλαδή τι; θα έρχεται κ ο τουρίστας κ θα στελνει 6 για περιήγηση; θα βγάλουν άλλο πενταψήφιο που θα στέλνεις όταν ανοίξει η εστίαση; ή θα επιτραπεί η μετακίνηση μεταξύ νόμων (αφού χωρίς αυτήν μιςοακυρώνεται ο τουρισμός) αλλά θα χρειάζεσαι sms για να πας στον φούρνο; 
 

Δεν ξέρω πώς να περιγράψω όλο αυτό που ζούμε. Τόσο αντιφατικές πληροφορίες, τόσες σπασμωδικές ενέργειες, τόση ασυναρτησία. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος said:

Δεν ξέρω πώς να περιγράψω όλο αυτό που ζούμε. Τόσο αντιφατικές πληροφορίες, τόσες σπασμωδικές ενέργειες, τόση ασυναρτησία

Είναι απλό βλέπουν (α) ότι το lockdown τόσους μήνες δεν απέδωσε γιατί απλά δεν επιβλήθηκε ποτέ και (β) ότι πρεπει να ανοίξει ο τουρισμός και η εστίαση για να μην καταρρεύσουν εντελώς η ήδη τσακισμένη οικονομία (σύμφωνα με αυτούς). Δεν έχει να κάνει καθόλου με υγειονομικά κριτήρια 

 

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τωρα ακουγα λιγα κρουσματα απο γνωστους. Τις τελευταιες εβδομαδες εχουν ασθενησει 2 συναδελφοι (δεν ειχαν ερθει σε επαφη, απο το σπιτι δουλευουμε), η κυρια που ερχεται που και που και μου καθαριζει (ευτυχως δεν ειχε ερθει προσφατα και το περναει ηπια), το συνεργειο που ειχα καλεσει για να κανει καποιες επιδιορθωσεις στο σπιτι απο ζημιες που εγιναν με τα χιονια (με ειδοποιησαν οτι θα το αναβαλλουν γιατι ο ενας ειναι στο νοσοκομειο) και 2 γειτονες, ενω στην πρωτη βδομαδα λειτουργιας του ηδη εκλεισε το μισο μας Λυκειο λογω κρουσματων. 

Ολοι αυτοι δεν γνωριζονται μεταξυ τους που αναφερω και δεν μενουν κοντα, με εξαιρεση τα παιδια του Λυκειο οπου ηταν συγγενεις οσοι βγηκαν θετικοι. 

Δεν μπορει να ειναι συμπτωση οτι σε κατω απο μηνα εχω ακουσει οσα κρουσματα δεν ακουσα ενα χρονο και απο ασυσχετιστες πηγες.

Και απο την αλλη φιλη εργαζομενη σε κεντρικο νοσοκομειο μου λεει οτι ζουν κατασταση πολεμου.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...