Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts

Just now, ninaki80 είπε:

μπα οχι καvαv ελεvχους κ για μασκες κ τους επιτεθηκαv 30 ατομα λογικα για vα γιvει τετοιος χαμος δεv ηταv οικογεvειες πιτσιρικαδες θα ηταv.. σιγα μηv φωvαζαv εvισχυσεις για οικογεvειες με παιδακια... καvαv λεει κ συλληψεις . 

Αν μπεις στο enikos gr στο φβ στο άρθρο που έχει με τον τίτλο (φυσικά) επίθεση στην αστυνομία από κάτω γράφουν κάτοικοι της περιοχής που ήταν μπροστά στο συμβάν. Ούτε επιτέθηκαν ούτε  "πιτσιρίκια. οικογένειες και παρέες. 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Just now, λουκουμαδάκι είπε:

Αν μπεις στο enikos gr στο φβ στο άρθρο που έχει με τον τίτλο (φυσικά) επίθεση στην αστυνομία από κάτω γράφουν κάτοικοι της περιοχής που ήταν μπροστά στο συμβάν. Ούτε επιτέθηκαν ούτε  "πιτσιρίκια. οικογένειες και παρέες. 

Ενταξει να σε συλλαβουν κ να καλεσουν ενισχυσεις για μασκα κ προστιμα δεν στεκει. Κατι θα εγινε.. Τωρα αν σου καναν ελενχο για μασκα κ αρχισεις κ βριζεις κ σπρωχνεις ακομα κ γυναικα να εισαι μεσα θα σε πανε... 

Δεν το βρισκω λογικο να ηταν ολοι μια χαρα κ να εγινε φασαρια

Ειδικα οι Διας που δεν κανουν κ τιποτα ολη μερα χαζευουν. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ninaki80 είπε:

Ενταξει να σε συλλαβουν κ να καλεσουν ενισχυσεις για μασκα κ προστιμα δεν στεκει. Κατι θα εγινε.. Τωρα αν σου καναν ελενχο για μασκα κ αρχισεις κ βριζεις κ σπρωχνεις ακομα κ γυναικα να εισαι μεσα θα σε πανε... 

Δεν το βρισκω λογικο να ηταν ολοι μια χαρα κ να εγινε φασαρια

Ειδικα οι Διας που δεν κανουν κ τιποτα ολη μερα χαζευουν. 

Έχει εκατό βίντεο και εκατό μαρτυρίες για το αντίθετο. Για την αναίτια αστυνομική βία που έχει φτάσει ταβάνι την τελευταία δεκαετία στην Ελλάδα οι φράσεις δε στέκει δεν είναι λογικό όλοι μια χαρά και μόνο χαζεύουν είναι λίγο θλιβερές. :|

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Just now, λουκουμαδάκι είπε:

Έχει εκατό βίντεο και εκατό μαρτυρίες για το αντίθετο. Για την αναίτια αστυνομική βία που έχει φτάσει ταβάνι την τελευταία δεκαετία στην Ελλάδα οι φράσεις δε στέκει δεν είναι λογικό όλοι μια χαρά και μόνο χαζεύουν είναι λίγο θλιβερές. :|

Καλα αναιτια αστυνομικη βια υπαρχει. Αλλα οχι σε τετοιες περιπτωσεις ... Οτι χαζευουν δεν καταλαβες πως στο ειπα το ειπα οτι δεν κανουν καθολου ελενχους σχεδον ποτε κ ουτε καν ασχολουνται με τιποτα. 

Εννοω οτι η βια υπαρχει αλλα σε ελενχους για μασκα διπλωμα κτλ αν ειναι ολα κομπλε δεν εχει ακουστει ποτε. .

Αν μου κανουν ελενχο κ αρχισω να βριζω επειδη εχω κανει μλκ . Καυγας θα γινει λογικο. Αλλα να μου κανουν ελενχο κ να αρχισουν να με χτυπανε ξερω κ εγω περιεργο μου φαινετε... Δεν μου εχει τυχει ποτε να ειναι ολα μια χαρα να μιλησω ευγενικα κ να με πλακωσουν κ στο ξυλο. 

 

Τα βιντεο τα ειδα αφου ειχε αρχισει ο καυγας το πως ηρθαν εκει δεν καταλαβαινω? 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

έχω καταλάβει πως όχι. 

Ωραια λογική.καιβπως θα πάω το παιδι με το πατίνι η το ποδήλατο εκει που μπορει να κανει αφού τα πεζοδρόμια είναι είτε μικρα,είτε σπασμένα, είτε κατηλλημενα από τα αυτοκίνητα. 

Μα το θεο σκεφτομαι να γράψω στον χαρδαλια και να του κοτσαρω και φωτο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Ωραια λογική.καιβπως θα πάω το παιδι με το πατίνι η το ποδήλατο εκει που μπορει να κανει αφού τα πεζοδρόμια είναι είτε μικρα,είτε σπασμένα, είτε κατηλλημενα από τα αυτοκίνητα. 

Μα το θεο σκεφτομαι να γράψω στον χαρδαλια και να του κοτσαρω και φωτο.

 

Δε θα το πας. Αυτή είναι η λογική των μέτρων. Περιοριζομαστε στη περιοχή που μένουμε. Αν τώρα εγώ έχω το βουνό δίπλα μου και ξεσκαω και ο άλλος τη βιομηχανική περιοχή στο Πέραμα, τι να κάνουμε; υπομονή. Δύο εβδομάδες ακόμα. 

 

Ειρωνεύομαι προφανώς. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Ωραια λογική.καιβπως θα πάω το παιδι με το πατίνι η το ποδήλατο εκει που μπορει να κανει αφού τα πεζοδρόμια είναι είτε μικρα,είτε σπασμένα, είτε κατηλλημενα από τα αυτοκίνητα. 

Μα το θεο σκεφτομαι να γράψω στον χαρδαλια και να του κοτσαρω και φωτο.

Οχι βρε παιδια μεσα στο δημο σου επιτρεπετε να πας. σε αλλους δημους δεν επιτρεπετε πλεον . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vtgian είπε:

 

Δε θα το πας. Αυτή είναι η λογική των μέτρων. Περιοριζομαστε στη περιοχή που μένουμε. Αν τώρα εγώ έχω το βουνό δίπλα μου και ξεσκαω και ο άλλος τη βιομηχανική περιοχή στο Πέραμα, τι να κάνουμε; υπομονή. Δύο εβδομάδες ακόμα. 

 

Ειρωνεύομαι προφανώς. 

Στον ίδιο δήμο είμαι.εναμισι χιλιομετρο.για να είναιμ ασφαλής.Δεν νομιζω οτι οτιβθαψειναι για δυο εβδομάδες μονο.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως στον ίδιο δήμο επιτρέπεται. Γιατί όχι άλλωστε; Πώς θα κουβαλάς πατίνι ή ποδήλατο αν δεν είναι καλοί οι δρόμοι; Τώρα δεν ξέρω αν θα είναι όντως για δύο εβδομάδες. Διαβάζω για σκέψεις για άνοιγμα αγοράς 22 Μάρτη και σχολείων με προτεραιότητα στη Γ' Λυκείου και την πρωτοβάθμια λογικά την τελευταία βδομάδα του μήνα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σχετικά με τη Νέα Σμύρνη.Δεν είμαι στον ίδιο δήμο αλλα μένω αρκετά κοντά.Αυτη τη στιγμή πετάει ελικόπτερο επανω από την περιοχή. 

Είδα βίντεο φιλης και φαίνεται ξεκάθαρα η επίθεση από τον αστυνομικό.Δεν ξερω τινρουωειπε ο νεαρός αλλα ηβεπιθεση ειναι απαραδεκτη.Γιατι ρον χτύπησε ο αστυνομικός?Ποιος τουωεδωσε αυτή την δικαιοδοσία?

Εγω μα το θεό.Θα παρω αυριο στο αστυνομικό τμήμα της περιοχής μου και αν μου πουν ότι δεν μπορώ να πάω υα τους καλέσω να δωσουν κλήση σε όλα τα παρκαρισμένα αυτοκίνητα που εμποδίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Just now, little lamb είπε:

Είπαν μόνο με τα πόδια για το 6. Τώρα στα τελευταία μέτρα έγινε αυτό, μαζί με το 2 και 3 εντός Δήμου ή 2 χλμ

αυτο ισχυει.δ γινεται να εισαι με αμαξι κ να εχεις βαλει 6

εγινε κ ερωτηση,κ απαντηση δ δωσανε λογικη

να παει οπου μπορει το 3χρ με το πατινι του,η να γυμναστει κανοντας παρκουρ στα πεζοδρομια της αθηνας :mad:

πιο ευκολα θα πατε επισκεψη στην πεθερα μαγιοπουλας,παρα για πατινι

κατα τα αλλα ατομικη ευθυνη

Link to comment
Share on other sites

Just now, little lamb είπε:

Είπαν μόνο με τα πόδια για το 6. Τώρα στα τελευταία μέτρα έγινε αυτό, μαζί με το 2 και 3 εντός Δήμου ή 2 χλμ

Το ξέρω αλλά εντός δήμου μπορείς να πας με το αμάξι για ψώνια. Στέλνεις 2, φορτώνεις και πας και στέλνεις και 6. Και μην ακούσω για άσκοπες μετακινήσεις, χαχα. "Παρανομείς" αλλά ούτε συνωστίζεσαι ούτε κάνεις κάτι που ουσιαστικά δεν επιτρέπεται. Έχουμε πια εκμεταλλευτεί όσο δεν πάει το μπαλκόνι που δεν είναι και μεγάλο το δικό μας. Όσο έχει καλό καιρό και μπορούμε καλό είναι να βγάζουμε τα παιδιά για βόλτα και να περπατάμε κι εμείς.

Τηρώ τα μέτρα τόσο καιρό αλλά υπάρχει κι ένα όριο όσον αφορά στην καταπάτηση ελευθεριών. 

Link to comment
Share on other sites

ενημερωσε μας αν θα ερθουν κ για το γραψιμο:D

Just now, love kids είπε:

Το ξέρω αλλά εντός δήμου μπορείς να πας με το αμάξι για ψώνια. Στέλνεις 2, φορτώνεις και πας κ στέλνεις και 6. Και μην ακούσω για άσκοπες μετακινήσεις, χαχα. "Παρανομείς" αλλά ούτε συνωστίζεσαι ούτε κάνεις κάτι που ουσιαστικά δεν επιτρέπεται. Έχουμε πια εκμεταλλευτεί όσο δεν πάει το μπαλκόνι που δεν είναι και μεγάλο το δικό μας. Όσο έχει καλό καιρό και μπορούμε καλό είναι να βγάζουμε τα παιδιά για βόλτα και να περπατάμε κι εμείς.

αυτο ακριβως κανεις.με αυτα τα παραλογα μετρα προσπαθεις απλα να βρεις λυση

Link to comment
Share on other sites

Just now, love kids είπε:

Το ξέρω αλλά εντός δήμου μπορείς να πας με το αμάξι για ψώνια. Στέλνεις 2, φορτώνεις και πας και στέλνεις και 6. Και μην ακούσω για άσκοπες μετακινήσεις, χαχα. "Παρανομείς" αλλά ούτε συνωστίζεσαι ούτε κάνεις κάτι που ουσιαστικά δεν επιτρέπεται.

 

Στον γυρισμό όμως τι κάνεις; Θα φαίνεται ότι γυρνάς από το 6 με αυτοκίνητο.

Το σκεφτήκαμε κι εμείς αυτό χτες, μετά τα ψώνια (που πάμε με το αυτοκίνητο) να σταματήσουμε στην πλατεία του οικισμού μας (ένα τέταρτο-εικοσαλεπτο με τα πόδια) αλλά μετά αναρωτηθηκαμε πώς θα γυρίσει σπίτι με το αυτοκίνητο ο άντρας μου έχοντας στείλει 6. Και είπε να μας αφήσει στην πλατεία, να στείλω εγώ το 6, να πάει να αφήσει το αυτοκίνητο στο σπίτι κ μετά να στείλει το 6 και να έρθει με τα πόδια να μας βρει! Σπαζοκεφαλια. Ο,τι να'ναι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, little lamb είπε:

 

Στον γυρισμό όμως τι κάνεις; Θα φαίνεται ότι γυρνάς από το 6 με αυτοκίνητο.

Το σκεφτήκαμε κι εμείς αυτό χτες, μετά τα ψώνια (που πάμε με το αυτοκίνητο) να σταματήσουμε στην πλατεία του οικισμού μας (ένα τέταρτο-εικοσαλεπτο με τα πόδια) αλλά μετά αναρωτηθηκαμε πώς θα γυρίσει σπίτι με το αυτοκίνητο ο άντρας μου έχοντας στείλει 6. Και είπε να μας αφήσει στην πλατεία, να στείλω εγώ το 6, να πάει να αφήσει το αυτοκίνητο στο σπίτι κ μετά να στείλει το 6 και να έρθει με τα πόδια να μας βρει! Σπαζοκεφαλια. Ο,τι να'ναι.

Σκέφτηκα να πάω αύριο το μεσημέρι γιατί δεν θα έχει κόσμο.Σημερα κ χθες δεν το συζητουσα.Ερχονται ολες οι γύρω περιοχές σε εμας.

Εντωμεταξυ,τώρα είδα χθες βίντεο από ρο κέντρο υγείας Γάλατα.εψηναν και χόρευαν.Και οι συναδερφοι τους τα έχουν δει όλα.

Ο.τι να ναι

Link to comment
Share on other sites

Just now, little lamb είπε:

Στον γυρισμό όμως τι κάνεις; Θα φαίνεται ότι γυρνάς από το 6 με αυτοκίνητο.

διαγράφεις το μήνυμα με το 6 κ φαίνεται μόνο το παλιό. αφού δεν διασταυρώνονται αυτά. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, little lamb είπε:

 

Στον γυρισμό όμως τι κάνεις; Θα φαίνεται ότι γυρνάς από το 6 με αυτοκίνητο.

Το σκεφτήκαμε κι εμείς αυτό χτες, μετά τα ψώνια (που πάμε με το αυτοκίνητο) να σταματήσουμε στην πλατεία του οικισμού μας (ένα τέταρτο-εικοσαλεπτο με τα πόδια) αλλά μετά αναρωτηθηκαμε πώς θα γυρίσει σπίτι με το αυτοκίνητο ο άντρας μου έχοντας στείλει 6. Και είπε να μας αφήσει στην πλατεία, να στείλω εγώ το 6, να πάει να αφήσει το αυτοκίνητο στο σπίτι κ μετά να στείλει το 6 και να έρθει με τα πόδια να μας βρει! Σπαζοκεφαλια. Ο,τι να'ναι.

Στην επιστροφή ξαναστέλνεις 2. Αφού πρώτα σβήσεις το πρώτο 2 .

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

Στην επιστροφή ξαναστέλνεις 2. Αφού πρώτα σβήσεις το πρώτο 2 .

Πως ειναι οο συνάδελφοισες σου που νοσηλεύονται?

Ο κουμπάρος σε απλή κλίνη αλλα έχει επιδεινωση.Του κανουν πλήρες πρωτόκολλο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Κανονίστε να έρθει σπίτι μας η δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος να κατάσχει υποκογιστες κλπ για υποκίνηση σε ανυπακοή μέτρων. 

 

Για την ακρίβεια πουθενά δεν αναφέρεται ότι είναι ανυπακοή να πηγαίνεις στο σούπερ μάρκετ, μετά βόλτα και μετά στο φούρνο... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

 

Για την ακρίβεια πουθενά δεν αναφέρεται ότι είναι ανυπακοή να πηγαίνεις στο σούπερ μάρκετ, μετά βόλτα και μετά στο φούρνο... 

Σωστό κι αυτό. Εντωμεταξύ η κυα αναφέρει κάπου αυτά με τα χιλιόμετρα κλπ; γιατί εκεί που απαριθμεί τις κατ εξαίρεση μετακινήσεις λέει άσκηση έως τρία άτομα με απόσταση μόνο, δεν λέει ούτε για χιλιόμετρα ούτε μόνο πεζή. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Σωστό κι αυτό. Εντωμεταξύ η κυα αναφέρει κάπου αυτά με τα χιλιόμετρα κλπ; γιατί εκεί που απαριθμεί τις κατ εξαίρεση μετακινήσεις λέει άσκηση έως τρία άτομα με απόσταση μόνο, δεν λέει ούτε για χιλιόμετρα ούτε μόνο πεζή. 

 

Νομίζω ότι αυτό υπονοεί ότι δεν είσαι σε αμάξι έτσι κι αλλιώς. Αλλά παριστάναν τόσο καιρό τους τρελούς για να δικαιολογήσουν τη βόλτα Μητσοτάκη στην Πάρνηθα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

 

Νομίζω ότι αυτό υπονοεί ότι δεν είσαι σε αμάξι έτσι κι αλλιώς. Αλλά παριστάναν τόσο καιρό τους τρελούς για να δικαιολογήσουν τη βόλτα Μητσοτάκη στην Πάρνηθα.

Η αλήθεια είναι ότι κ πέρσι αυτό εγω το θεωρούσα αυτονόητο (όχι με την έννοια του χρήσιμου, με την έννοια του πώς αποδεικνύεις τι κανεις). 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...