Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορωνοιός και προληπτικά μέτρα


♥️T.son

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 14,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

Mε παίρνει τηλέφωνο σήμερα μια φίλη και μου λέει "σε 1 βδομάδα ανοίγουν τα σχολεία". Προσπαθώ να καταλάβω πώς της ήρθε αυτό και ψάχνω λίγο ειδήσεις. Το σύνολο από διάφορες συνεντεύξεις και ανακοινώσεις αξιωματούχων και ειδικών το τελευταίο 24άωρο είναι: τα σχολεία δεν είναι εστίες μετάδοσης και κακώς έκλεισαν, τα δημοτικά να ανοίξουν σύντομα, όλα να ανοίξουν στις 7 Δεκέμβρη, τα σχολεία όλα το Δεκέμβρη αλλά όχι τα υπόλοιπα, τα σχολεία στις 15 και όλα τα άλλα στις 19, τα σχολεία είναι εστίες υπερμετάδοσης, έρχεται και τρίτο κύμα, στη Βόρεια Ελλάδα στείνει νοσοκομεία ο στρατός και να πάμε σε μέτρα απόλυτης απαγόρευσης. Είναι δυνατόν ακόμη και τώρα να μην έχουν κανένα πλάνο, και να επιτρέπεται στον καθένα που είναι "κάποιος" να λέει κυριολεκτικά ό,τι του κατέβει;

Η κατάσταση στα ΜΜΕ είναι τραγική. Όπως λες πρέπει κάποιος να "μαζέψει" όλες αυτές τις αντιφατικές δηλώσεις και εικασίες. Από τη μια άρθρα οπου ο τάδε τηλεπνευμονολογος λέει ότι πρέπει να γίνουμε Γιουχαν και να βγαίνει 1 μέλος της οικογένειας για μία ώρα κάθε τρείς μέρες (!), από την άλλη άρθρα ότι σε 1-2 εβδομάδες θα ανοίξουν τα δημοτικά και μετά η λιανική κτλ! Ότι ναναι:?

Link to comment
Share on other sites

Εγω διαβασα οτι ο Άδωνις ειπε οτιβθα παραλαμβανουμε από το μαγαζί αυτό που προηγουμενως εχουμε παραγγείλει.Δηλ θα γίνεται αυτό με ουρα για ο.τιδηποτε?πως θα εξυπηρετήθουν οι πελάτες?

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Εγω διαβασα οτι ο Άδωνις ειπε οτιβθα παραλαμβανουμε από το μαγαζί αυτό που προηγουμενως εχουμε παραγγείλει.Δηλ θα γίνεται αυτό με ουρα για ο.τιδηποτε?πως θα εξυπηρετήθουν οι πελάτες?

Από τα λιανικής της περιοχής τύπου; Για να ανοίξουν έστω και με αυτό τον τρόπο; Να μη μπαίνουμε να χαζεύουμε δοκιμάζουμε κλπ; 

On 19/11/2020 at 11:39 ΜΜ, μαγιοπουλας είπε:

Ωραια.γιατι με μια δεν γίνεται.εμας ειναι τρεις κ μπήκε και σε μορφη έκπληξης για λίγο κ η τεταρτη .παει αρκετα καλά.βεβαια εμεις ειμαστε παιδικος προνηπια κ νηπια με τρεις συνδέσεις και διαλείμματα κ το μεσημέρι συνεχίζει η υποχρεωτική εκπαιδευση.

Α είσαστε πολύ μπροστά εσείς! Εμείς ένα μέιλ μόνο με στίχους τραγουδιού για τη σπορά με τον τίτλο τραγουδήστε μαζί μας (πως θα το κάνουμε χωρίς τον ρυθμό απορίας άξιο) και ένα βίντεο με τη δασκάλα να φυτεύει φακές σε κεσεδάκι. Ούτε της τα έδειξα. Δεν τρώμε φακές δεν έχω σπίτι :roll:

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Just now, λουκουμαδάκι είπε:

Από τα λιανικής της περιοχής τύπου; Για να ανοίξουν έστω και με αυτό τον τρόπο; Να μη μπαίνουμε να χαζεύουμε δοκιμάζουμε κλπ; 

Α είσαστε πολύ μπροστά εσείς! Εμείς ένα μέιλ μόνο με στίχους τραγουδιού για τη σπορά με τον τίτλο τραγουδήστε μαζί μας (πως θα το κάνουμε χωρίς τον ρυθμό απορίας άξιο) και ένα βίντεο με τη δασκάλα να φυτεύει φακές σε κεσεδάκι. Ούτε της τα έδειξα. Δεν τρώμε φακές δεν έχω σπίτι :roll:

Δεν ξερω τι ακριβώς θελουν να κάνουν με τα μαγαζιά.Εσας παντως εσάς στη Θεσσαλονίκη δεν το βλέπω να σας ανοίγουν λογικά.

Πως τα ζεις τα πραγματα εσύ από κοντά?

Εντωμεταξυ να πω εδώ για να μην ανατρέχω πιο πίσω οτι μου άρεσε πάρα πολύ η τοποθέτηση του Άνθιμου για την στάση της εκκλησίας απεναντι στον ιο.

Μια τέτοια στάση θα ήθελα κι εγώ από τους λειτουργούς της εκκλησίας.

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Δεν ξερω τι ακριβώς θελουν να κάνουν με τα μαγαζιά.Εσας παντως εσάς στη Θεσσαλονίκη δεν το βλέπω να σας ανοίγουν λογικά.

Πως τα ζεις τα πραγματα εσύ από κοντά?

Εντωμεταξυ να πω εδώ για να μην ανατρέχω πιο πίσω οτι μου άρεσε πάρα πολύ η τοποθέτηση του Άνθιμου για την στάση της εκκλησίας απεναντι στον ιο.

Μια τέτοια στάση θα ήθελα κι εγώ από τους λειτουργούς της εκκλησίας.

 

 

Και γω δεν το βλέπω να ανοίγουν, παρόλο που είπαν για τα σχολεία θα είναι πανελλαδικό, το άνοιγμα για τα καταστήματα δεν παίζει καν. Στην τηλεόραση ίντερνετ βλέπουμε και εμείς ότι γίνεται χαμός εδώ αλλά στο περιβάλλον επικρατεί ησυχία δεν έχουμε κάποιο κρούσμα φίλοι γνωστοί κλπ. Η κίνηση δεν έχει πέσει πάντως. Μάσκες ναι αλλά κινείται ο κόσμος. Καμία σχέση με το πρώτο lockdown. 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται πως πάμε από το κακό στο χειρότερο, με όποιον και αν μιλήσω θα μου πει για κρούσμα στην άμεση οικογένεια...χαμός γίνεται. Προσωπικά έχω αγχωθεί τρελά!

Link to comment
Share on other sites

Just now, kotsifikos said:

Μου φαίνεται πως πάμε από το κακό στο χειρότερο, με όποιον και αν μιλήσω θα μου πει για κρούσμα στην άμεση οικογένεια...χαμός γίνεται. Προσωπικά έχω αγχωθεί τρελά!

Mην μπαίνεις σε αυτή τη διαδικασία και τρελένεσαι. Ανησυχείς για το παιδί λόγω του άσθματος? Δυστυχώς πέρα απο το να τηρούμε τα μέτρα, δεν μπορούμε να κάνουμε και πολλά, εκός αν κλειδαμπαρωθούμε στο σπίτι μας. Αν ή  όταν νοσήσουμε, θα το αντιμετωπίσουμε. Που να δεις στη Θεσσαλονίκη που έχουμε έναν πωλητή, όλοι οι φίλοι του και γνωστοί, νοσούν! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , kotsifikos είπε:

Μου φαίνεται πως πάμε από το κακό στο χειρότερο, με όποιον και αν μιλήσω θα μου πει για κρούσμα στην άμεση οικογένεια...χαμός γίνεται. Προσωπικά έχω αγχωθεί τρελά!

Που στη Θεσσαλονίκη είσαι? Και εγώ εδώ στην Αθήνα ακούω για κρούσματα σε διάφορες οικογένειες. Ευτυχώς σχεδόν όλοι το πέρασαν ελαφρά αν και οι περισσότεροι μεγάλοι άνθρωποι, κάποιοι με θέματα. Παρόλα αυτά άκουσα και για δύο θανάτους μακρινών συγγενών μας και οι δύο άνθρωποι με προβλήματα στην καρδιά. 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Yovanna said:

Mην μπαίνεις σε αυτή τη διαδικασία και τρελένεσαι. Ανησυχείς για το παιδί λόγω του άσθματος? Δυστυχώς πέρα απο το να τηρούμε τα μέτρα, δεν μπορούμε να κάνουμε και πολλά, εκός αν κλειδαμπαρωθούμε στο σπίτι μας. Αν ή  όταν νοσήσουμε, θα το αντιμετωπίσουμε. Που να δεις στη Θεσσαλονίκη που έχουμε έναν πωλητή, όλοι οι φίλοι του και γνωστοί, νοσούν! 

Για όλους αγχώνομαι όχι μόνο το παιδί μου , έχεις δίκιο δεν μπορούμε να κάνουμε πολλά, βλέπω όμως πως και ο κόσμος δεν προσέχει ιδιαίτερα και αυτό μου δημιουργεί ανασφάλεια.

10 hours ago, Mary1976 said:

Που στη Θεσσαλονίκη είσαι? Και εγώ εδώ στην Αθήνα ακούω για κρούσματα σε διάφορες οικογένειες. Ευτυχώς σχεδόν όλοι το πέρασαν ελαφρά αν και οι περισσότεροι μεγάλοι άνθρωποι, κάποιοι με θέματα. Παρόλα αυτά άκουσα και για δύο θανάτους μακρινών συγγενών μας και οι δύο άνθρωποι με προβλήματα στην καρδιά. 

Αθήνα είμαι, και εγώ ακούω κρούσματα από παντού.

Ωστόσο ρε παιδιά δεν μπορώ άλλο, δύο ημέρες είδαν 1300 κρούσματα και λένε ανοίγουν τα σχολεία, λες και αυτά είναι λίγα κρούσματα, βγαίνει ο κάθε ένας και λέει ότι του κατέβει,  δεν καταλαβαίνουν πως ο κόσμος μπερδεύεται και δεν βοηθάει αυτό στην παρούσα φάση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, kotsifikos είπε:

Για όλους αγχώνομαι όχι μόνο το παιδί μου , έχεις δίκιο δεν μπορούμε να κάνουμε πολλά, βλέπω όμως πως και ο κόσμος δεν προσέχει ιδιαίτερα και αυτό μου δημιουργεί ανασφάλεια.

Αθήνα είμαι, και εγώ ακούω κρούσματα από παντού.

Ωστόσο ρε παιδιά δεν μπορώ άλλο, δύο ημέρες είδαν 1300 κρούσματα και λένε ανοίγουν τα σχολεία, λες και αυτά είναι λίγα κρούσματα, βγαίνει ο κάθε ένας και λέει ότι του κατέβει,  δεν καταλαβαίνουν πως ο κόσμος μπερδεύεται και δεν βοηθάει αυτό στην παρούσα φάση.

Η Αττική παντως δεν πρέπει να έχει τόσα πολλά.260 προχθές νομιζω.Αλλα το σκ παντα ειναι χαμηλότερο το νούμερο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, kotsifikos είπε:

Για όλους αγχώνομαι όχι μόνο το παιδί μου , έχεις δίκιο δεν μπορούμε να κάνουμε πολλά, βλέπω όμως πως και ο κόσμος δεν προσέχει ιδιαίτερα και αυτό μου δημιουργεί ανασφάλεια.

Αθήνα είμαι, και εγώ ακούω κρούσματα από παντού.

Ωστόσο ρε παιδιά δεν μπορώ άλλο, δύο ημέρες είδαν 1300 κρούσματα και λένε ανοίγουν τα σχολεία, λες και αυτά είναι λίγα κρούσματα, βγαίνει ο κάθε ένας και λέει ότι του κατέβει,  δεν καταλαβαίνουν πως ο κόσμος μπερδεύεται και δεν βοηθάει αυτό στην παρούσα φάση.

Τα σχολεία φαίνεται στάνταρ ότι 7/12 ανοίγουν. δεν έχει νόημα να καθυστερήσει μια βδομάδα γιατί μετά είναι γιορτές. λογικά μέχρι τότε θα είμαστε στα 1000 ή κ πιο κάτω κ τις καθημερινές... έτσι κ αλλιώς αν έχει επίπτωση το σχολείο, δεν θα φανεί γιατί μετά θα ξανακλείσουν στις γιορτές. Αγορά ανοιχτή με κλειστά σχολεία δεν μπορεί να σταθεί. Νομίζω ότι αυτή τη στιγμή έχουν δυο επιλογές: ή μένουν όλα κλειστά μέχρι να μηδενίσουμε, άρα ένα μήνα ακόμα και βάλε, που πάει πολύ μακριά, ή ανοίγουνε για να κινηθεί κάτι κ μετά ξανά κλείνουνε. συνοπικα μάλλον ίδιος χρόνος λοκνταουν, αλλά με διαφορετικό ψυχολογικό κ επικοινωνιακό αντίκτυπο. Αν πάει το λοκνταουν σερί κ μετά δεν πάνε καλά, θα φταίνε αυτοί. αν ανοίξει, που μετά προφανώς δεν θα πάμε καλά, θα φταίμε εμείς. νομίζω δεν τίθεται θέμα διλήμματος! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, μαγιοπουλας said:

Η Αττική παντως δεν πρέπει να έχει τόσα πολλά.260 προχθές νομιζω.Αλλα το σκ παντα ειναι χαμηλότερο το νούμερο.

Πράγματι ισχύει πως τα κρούσαματα μειώνονται όμως και τα 1300 εξακολουθούν να είναι πολλά θεωρώ, το τελευταίο 24ωρο αυξήθηκαν κατά 10% οι εισαγωγές στα νοσοκομεία..δεν ξέρω, βέβαια δεν είμαι και ειδικός για να κρίνω.

Με έχει κουράσει φοβερά το ότι βγαίνειο κάθε ένας από την κυβέρνηση και λέει κάτι άλλο, κάτι διαφορετικό, σαν να μην υπάρχει κοινή γραμμή, σαν να μην μπορούν να συνενοηθούν μεταξύ τους.

 

Just now, Έσπερος said:

Τα σχολεία φαίνεται στάνταρ ότι 7/12 ανοίγουν. δεν έχει νόημα να καθυστερήσει μια βδομάδα γιατί μετά είναι γιορτές. λογικά μέχρι τότε θα είμαστε στα 1000 ή κ πιο κάτω κ τις καθημερινές... έτσι κ αλλιώς αν έχει επίπτωση το σχολείο, δεν θα φανεί γιατί μετά θα ξανακλείσουν στις γιορτές. Αγορά ανοιχτή με κλειστά σχολεία δεν μπορεί να σταθεί. Νομίζω ότι αυτή τη στιγμή έχουν δυο επιλογές: ή μένουν όλα κλειστά μέχρι να μηδενίσουμε, άρα ένα μήνα ακόμα και βάλε, που πάει πολύ μακριά, ή ανοίγουνε για να κινηθεί κάτι κ μετά ξανά κλείνουνε. συνοπικα μάλλον ίδιος χρόνος λοκνταουν, αλλά με διαφορετικό ψυχολογικό κ επικοινωνιακό αντίκτυπο. Αν πάει το λοκνταουν σερί κ μετά δεν πάνε καλά, θα φταίνε αυτοί. αν ανοίξει, που μετά προφανώς δεν θα πάμε καλά, θα φταίμε εμείς. νομίζω δεν τίθεται θέμα διλήμματος! 

Αυτό που με τρελαίνει περισσότερο είναι ότι κάνουν ότι να ναι, χωρίς πλάνο κανένα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Έσπερος είπε:

Τα σχολεία φαίνεται στάνταρ ότι 7/12 ανοίγουν. δεν έχει νόημα να καθυστερήσει μια βδομάδα γιατί μετά είναι γιορτές. λογικά μέχρι τότε θα είμαστε στα 1000 ή κ πιο κάτω κ τις καθημερινές... έτσι κ αλλιώς αν έχει επίπτωση το σχολείο, δεν θα φανεί γιατί μετά θα ξανακλείσουν στις γιορτές. Αγορά ανοιχτή με κλειστά σχολεία δεν μπορεί να σταθεί. Νομίζω ότι αυτή τη στιγμή έχουν δυο επιλογές: ή μένουν όλα κλειστά μέχρι να μηδενίσουμε, άρα ένα μήνα ακόμα και βάλε, που πάει πολύ μακριά, ή ανοίγουνε για να κινηθεί κάτι κ μετά ξανά κλείνουνε. συνοπικα μάλλον ίδιος χρόνος λοκνταουν, αλλά με διαφορετικό ψυχολογικό κ επικοινωνιακό αντίκτυπο. Αν πάει το λοκνταουν σερί κ μετά δεν πάνε καλά, θα φταίνε αυτοί. αν ανοίξει, που μετά προφανώς δεν θα πάμε καλά, θα φταίμε εμείς. νομίζω δεν τίθεται θέμα διλήμματος! 

Δηλαδή πιστεύεις ότι πρέπει να παραμείνουν κλειστα ακομη τα σχολεία?

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ δεν ξέρω τι είναι καλύτερο καθώς δεν είμαι  ειδικός, όμως μου φαίνεται αστείο να ανοίξουν τα σχολεία να έρχονται τα παιδιά σε επαφή με άλλα 50-100-200 άτομα (όσα υπάρχουν στο εκάστοτε σχολειο) και να μας επιβάλλουν να μην κάνουμε γιορτές  με φίλους ή οικογένεια. Ή δεν έχω καταλάβει κάτι καλά ή μας κοροιδεύουν.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, μαγιοπουλας είπε:

Δηλαδή πιστεύεις ότι πρέπει να παραμείνουν κλειστα ακομη τα σχολεία?

 

 

Λογικά θα ανοίξουν 2-3 εβδομάδες το πολύ, θα κλείσουν για Χριστούγεννα, θα ανοίξουν όλα τα μαγαζιά, ταβέρνες κλπ, και κατά τα Φώτα θα κλείσουν όλα, ενώ τα σχολεία δε θα ανοίξουν, και άντε πάλι προσαρμογή στην τηλεεκπαίδευση...  Μια τρύπα στο νερό ακούγεται :(

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

 

Λογικά θα ανοίξουν 2-3 εβδομάδες το πολύ, θα κλείσουν για Χριστούγεννα, θα ανοίξουν όλα τα μαγαζιά, ταβέρνες κλπ, και κατά τα Φώτα θα κλείσουν όλα, ενώ τα σχολεία δε θα ανοίξουν, και άντε πάλι προσαρμογή στην τηλεεκπαίδευση...  Μια τρύπα στο νερό ακούγεται :(

 

Εγώ πάλι είμαι τρελή που πιστεύω ότι αν ανοίξουν τα σχολεία, ας μην κλείσουν για 2 εβδομάδες, ας κλείσουν μόνο για την ενδιάμεση εβδομάδα Χριστουγέννων - Πρωτοχρονιάς, ή για τις επίσημες αργίες μόνο. 

Ξέρω ότι θα μισηθώ από τους εκπαιδευτικούς, αλλά είναι παράλογο αυτό που λέω ? Σίγουρα είναι ουτοπικό, και δεν πρόκειται να γίνει, αλλά δεν βλέπω και κανέναν να το προτείνει. Τόσες  προτάσεις έχουν πέσει στο τραπέζι. 

Ούτως ή άλλως όλα έχουν αλλάξει, ας αλλάξει κ αυτό λόγω εκτάκτων συνθηκών.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, annoulen said:

 

Εγώ πάλι είμαι τρελή που πιστεύω ότι αν ανοίξουν τα σχολεία, ας μην κλείσουν για 2 εβδομάδες, ας κλείσουν μόνο για την ενδιάμεση εβδομάδα Χριστουγέννων - Πρωτοχρονιάς, ή για τις επίσημες αργίες μόνο. 

Ξέρω ότι θα μισηθώ από τους εκπαιδευτικούς, αλλά είναι παράλογο αυτό που λέω ? Σίγουρα είναι ουτοπικό, και δεν πρόκειται να γίνει, αλλά δεν βλέπω και κανέναν να το προτείνει. Τόσες  προτάσεις έχουν πέσει στο τραπέζι. 

Ούτως ή άλλως όλα έχουν αλλάξει, ας αλλάξει κ αυτό λόγω εκτάκτων συνθηκών.

 

 

 

Καλή η πρόταση σου όμως όπως καταλαβαίνεις τώρα θα ανοίξουν τα σχολεία μόνο επειδή είναι να κλείσουν για Χριστούγεννα, και για να μπορέσουν να ανοίξουν την αγορά, διαφορετικά δεν θα άνοιγαν...και όπως πολύ εύστοχα είπε η @ΑΡΓΚ μία τρύπα στο νερό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι πρέπει να γίνει στις πολυ εποβαρυμενες περιοχες αλλα τα σχολεια νομιζω οτι πρεπει να ανοίξουν όπως είναι ανοιχτά και σε πολλές χώρες στην Ευρώπη.Το βελγιο πχ που ήταν στα ύψη ειναι τωρα σε μεγάλη πτώση με τα σχολεια ανοιχτα.Εκλεισαν μονο για τις διακοπές του φθινοπώρου και μια εβδομαδα ακομη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, kotsifikos είπε:

Καλή η πρόταση σου όμως όπως καταλαβαίνεις τώρα θα ανοίξουν τα σχολεία μόνο επειδή είναι να κλείσουν για Χριστούγεννα, και για να μπορέσουν να ανοίξουν την αγορά, διαφορετικά δεν θα άνοιγαν...και όπως πολύ εύστοχα είπε η @ΑΡΓΚ μία τρύπα στο νερό.

 

@kotsifikos,  έτσι είναι, κ εγώ αυτό πιστεύω κατά βάση, δυστυχώς απ΄ότι φαίνεται κανείς δεν λαμβάνει υπ' όψιν τα παιδάκια μας και την ψυχολογία του άνοιξε - κλείσε που έχουν. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

αν υπήρχε σχέδιο εξαρχής, τα σχολεία θα μπορούσαν, στη Β Ελλάδα τουλάχιστον, να είχαν ανοίξει τέλη Αυγούστου. .....

 

Ε ναι, το έλεγαν, το έλεγαν και τελικά τίποτα δεν έγινε. 

Εδώ έλεγαν για τα ολοήμερα δημοτικά, μην βάζετε παππούδες/γιαγιάδες στην παραλαβή των παιδιών το μεσημέρι, αλλά φέρτε ΟΛΟΙ τα παιδιά σας στο ολοήμερο, ΑΝΕΥ κριτηρίου (βεβαίωση δύο γονέων εργαζομένων κτλ), ενώ δεν είχαμε δάσκαλο για τα βασικά μαθήματα.

Σε εμάς το ολοήμερο λειτούργησε κανονικά ΜΙΑ εβδομάδα πριν κλείσουν τα Δημοτικά σχολεία.  Ο μικρός μου γιος πήρε δάσκαλο για γλώσσα κ μαθηματικά μετά τα μέσα Οκτωβρίου. 

τι ψάχνουμε τώρα.... 

 

Επεξεργάστηκαν by annoulen
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...