Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χοριακη χαμηλη και δεν διπλασιαζεται


Recommended Posts


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, πιτσιποπακι είπε:

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει συμβεί και σε εσάς. Πρώτη χοριακη 31,μετά από 3 ημέρες 58 και μετά από 6 ημέρες 94.χαλια;Υπάρχει ελπίδα; 

Δυστυχως ναι αλλα μη στεναχωριεσαι! Συμβαινει πολυ συχνα! 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, πιτσιποπακι είπε:

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει συμβεί και σε εσάς. Πρώτη χοριακη 31,μετά από 3 ημέρες 58 και μετά από 6 ημέρες 94.χαλια;Υπάρχει ελπίδα; 

Δυστυχωσ δεν ειναι καλεσ οι τιμεσ..ο γιατροσ σου τι λεει? Ποιο ενδεχομενο σκεφτεται??

Link to comment
Share on other sites

Just now, πιτσιποπακι είπε:

Θα κάνω άλλη μια την Τετάρτη και τότε θα μιλήσουμε. 

εγω με παρομια εμπειρια δεv πηγε καλα ευτυχως αποφυγαμε τα χειροτερα εξωμητριο η κ  αποξεση κ μετα απο μια εβδομαδα μου ηρθε αιμα κ σε 15 μερες μηδεvιστικε μοvη της η χοριακη. μετα απο εvα μηvα εμειvα εγκυος παλι κ ολα πηγαv καλα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μακάρι αν τελικά δεν πάει καλά να είναι έτσι και σε μένα. Ούτε αποξεση ούτε εξωμητριο. Την Τετάρτη θα ξέρω. Προσπαθώ να είμαι ήρεμη αλλά δύσκολο....... 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, πιτσιποπακι είπε:

Μακάρι αν τελικά δεν πάει καλά να είναι έτσι και σε μένα. Ούτε αποξεση ούτε εξωμητριο. Την Τετάρτη θα ξέρω. Προσπαθώ να είμαι ήρεμη αλλά δύσκολο....... 

Ξερεισ τι? Εγω που νοσηλευομουν για εξωμητριο μου χαν πει στο νοσοκ πωσ ειζαν δει πολλα τα ματια τουσ..μου ανεφεραν κ μια κοπελα πουαν κ οι τιμεσ τησ χοριακησ δεν ηταν καλεσ..τελικα ηταν φυσιολ εγκυμοσυνη..

Προσπαυησε να εισαι ψυχραιμη..κ μακαρι να γινει ενα θαυμα..

Θα περιμενουμε κ εμεισ μαζι σου την τεταρτη..

Link to comment
Share on other sites

Να είστε καλά. Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Από εχθές το βράδυ έχω λίγο ροζ αίμα στο σκούπισμα. Δεν πονάω. Θα μιλήσω με το γιατρό, είναι και πρωί τώρα και Κυριακή. 

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με το γιατρό. Βιοχημικη λογικά. Δεν πονάω ευτυχώς. Κατά 99 % δεν θα χρειαστεί αποξεση. Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Προσπαθώ να μην κλάψω και να πω ότι απλά καθυστέρησε η περίοδος. Φιλιά και ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

On 8/3/2020 at 11:44 ΠΜ, πιτσιποπακι είπε:

Μίλησα με το γιατρό. Βιοχημικη λογικά. Δεν πονάω ευτυχώς. Κατά 99 % δεν θα χρειαστεί αποξεση. Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Προσπαθώ να μην κλάψω και να πω ότι απλά καθυστέρησε η περίοδος. Φιλιά και ευχαριστω

Η φυση ξερει καλυτερα..

Κ μπορει τωρα να εισαι χαλια για νσ τοσ συνειδητοποιησεισ..αλλα το οτι εμεινεσ μια φορα εγκυοσ σημσινει πωσ ειστε γονιμο ζευγαρι..

Παρε το χρονο σου..κ ευχομαι να ακουσουμε συντομα νεα σου.

Ευχαριστα αυτη τη φορα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 8/3/2020 at 11:44 ΠΜ, πιτσιποπακι είπε:

Μίλησα με το γιατρό. Βιοχημικη λογικά. Δεν πονάω ευτυχώς. Κατά 99 % δεν θα χρειαστεί αποξεση. Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Προσπαθώ να μην κλάψω και να πω ότι απλά καθυστέρησε η περίοδος. Φιλιά και ευχαριστω

Εχω πάθει κι εγώ βιοχημικη αποβολή. Πονεσα πολύ σα να μου σπάνε τα κοκκαλα στη λεκάνη αλλά αυτό δεν είναι απαραίτητο. Όπως σου ξαναειπαν η φυση ξερει και το σώμα σου αποβαλει μονο του κατι που μάλλον δεν είναι υγιές. Πολλες το χουν πάθει και δεν το κατάλαβαν καν και νόμιζαν ότι καθυστέρησε η περιοδος. Σίγουρα αν θες να κλάψεις κλαψε αλλά μη κατηγορήσεις τον εαυτο σου, αφού πιαστηκες μια θα ξανασυμβει. Εγώ δύο εβδομάδες μετά τη βιοχημικη εμεινα ξανα και κύλισαν όλα ομαλά. 

Link to comment
Share on other sites

On 3/8/2020 at 11:44 AM, πιτσιποπακι said:

Μίλησα με το γιατρό. Βιοχημικη λογικά. Δεν πονάω ευτυχώς. Κατά 99 % δεν θα χρειαστεί αποξεση. Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Προσπαθώ να μην κλάψω και να πω ότι απλά καθυστέρησε η περίοδος. Φιλιά και ευχαριστω

Καλύτερα έτσι! κ εγώ πέρασα περσυ τα ίδια και παρακαλούσα να είναι βιοχημική και να πέσει η χοριακή μόνη της.

Στον υπέρηχο δεν φαινόταν τίποτα και η χοριακή (την οποία παρακολουθούσα ανά 2 μέρες) την μια ανέβαινε και την άλλη παρέμενε σταθερή.

Μετά από 20 μέρες παρακολούθησης της χοριακής, ο γιατρός μου αποφάσισε να με βάλει για λαπαροσκόπιση ώστε να δει τι συμβαίνει.

Τελικά απέφυγα το χειρουργείο αλλά όχι και τα φάρμακα! Δυο δόσεις μεθοτραξάτης και μηδένισε!

Όλα καλά θα πάνε στο μέλλον! Μόνο θετικές σκέψεις :)

 

Link to comment
Share on other sites

Απλά σκέφτομαι γιατί. Όχι γιατί σε μένα. Γιατί δεν ήταν καλά, δεν ήταν υγιές. Γιατί τώρα να μην πηγαίνω για τον πρώτο υπέρηχο........... 

On 10/3/2020 at 2:55 ΜΜ, Mikraki2207 είπε:

Εχω πάθει κι εγώ βιοχημικη αποβολή. Πονεσα πολύ σα να μου σπάνε τα κοκκαλα στη λεκάνη αλλά αυτό δεν είναι απαραίτητο. Όπως σου ξαναειπαν η φυση ξερει και το σώμα σου αποβαλει μονο του κατι που μάλλον δεν είναι υγιές. Πολλες το χουν πάθει και δεν το κατάλαβαν καν και νόμιζαν ότι καθυστέρησε η περιοδος. Σίγουρα αν θες να κλάψεις κλαψε αλλά μη κατηγορήσεις τον εαυτο σου, αφού πιαστηκες μια θα ξανασυμβει. Εγώ δύο εβδομάδες μετά τη βιοχημικη εμεινα ξανα και κύλισαν όλα ομαλά. 

Να σου ζήσει το παιδάκι σου. Πως γίνεται 2 εβδομάδες μετά; τώρα να το θεωρήσω περίοδο και σε 14 ημέρες ωορρηξία περίπου; Ακόμα έχω αίμα και δεν έχω πάει γυναικολόγο να με δει για να λύσω απορίες. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, πιτσιποπακι είπε:

Απλά σκέφτομαι γιατί. Όχι γιατί σε μένα. Γιατί δεν ήταν καλά, δεν ήταν υγιές. Γιατί τώρα να μην πηγαίνω για τον πρώτο υπέρηχο........... 

Να σου ζήσει το παιδάκι σου. Πως γίνεται 2 εβδομάδες μετά; τώρα να το θεωρήσω περίοδο και σε 14 ημέρες ωορρηξία περίπου; Ακόμα έχω αίμα και δεν έχω πάει γυναικολόγο να με δει για να λύσω απορίες. 

Ναι να το θεωρήσεις περίοδο. Εμενα ο γιατρός μου εδωσε ινοσιτολη μου ειπε κανε ελευθερα μόλις τελειωσει το αιμα και έμεινα αμέσως. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mikraki2207 είπε:

Ναι να το θεωρήσεις περίοδο. Εμενα ο γιατρός μου εδωσε ινοσιτολη μου ειπε κανε ελευθερα μόλις τελειωσει το αιμα και έμεινα αμέσως. 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Μακάρι. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.... έχω κι εγώ μια ιστορία παρόμοια, την οποία θα ήθελα να μοιραστώ μήπως μοιραστεί ο πόνος και το άγχος.... έκανα μεταφορά πριν 23 μέρες 2 εμβρύων 3 ημερών... 3/3 η χοριακη μου 54...5/3 ήταν 104 και 7/3 ήταν 306 .... σήμερα μόνο 806...οι πόνοι στη μέση και το ισχίο εχθές ήταν αρκετά δυνατοί ...  Δεν ξέρω αν είμαι απλά ρεαλίστρια ή υπερβολικά απαισιόδοξη; Ο γιατρός είπε ... όχι ότι περιμέναμε αλλά θα δούμε ... δεν ξέρω απελπιστηκα ξαφνικά 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 11/3/2020 at 8:37 ΜΜ, isis11 είπε:

Καλησπέρα σε όλους.... έχω κι εγώ μια ιστορία παρόμοια, την οποία θα ήθελα να μοιραστώ μήπως μοιραστεί ο πόνος και το άγχος.... έκανα μεταφορά πριν 23 μέρες 2 εμβρύων 3 ημερών... 3/3 η χοριακη μου 54...5/3 ήταν 104 και 7/3 ήταν 306 .... σήμερα μόνο 806...οι πόνοι στη μέση και το ισχίο εχθές ήταν αρκετά δυνατοί ...  Δεν ξέρω αν είμαι απλά ρεαλίστρια ή υπερβολικά απαισιόδοξη; Ο γιατρός είπε ... όχι ότι περιμέναμε αλλά θα δούμε ... δεν ξέρω απελπιστηκα ξαφνικά 

Τωρα διαβασα την δημοσιευση..

Κοριτσι τι εγινε??

Ελπιζω να εισαι καλα..

Link to comment
Share on other sites

On 3/20/2020 at 3:36 PM, tzenaki1982 said:

Τωρα διαβασα την δημοσιευση..

Κοριτσι τι εγινε??

Ελπιζω να εισαι καλα..

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Το Σάββατο έκανα απόξεση. Εύχομαι σε όλους υγεία. 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...